Kako povecati determination kod igraca

Mesto za vaše taktike, diskusiju o istim i treninzima
Dimitrije08
First Team Coach
Поруке: 205
Придружен: 10 Нов 2019, 21:10
Место: Banja Luka
Klub koji vodite: Crvena Zvezda
Formacija: 4-2-3-1
Has thanked: 50 times
Been thanked: 22 times
Status: Није на вези

Kako povecati determination kod igraca

Порука од Dimitrije08 »

Video sam da ove teme nema za fm 21 pa sam odlucio da je otvorim.Gledao sam na youtube-u o ovom "vaznom" atributu kod igraca i vedeo da jeste jedan od vaznijih atributa , ali ne mnogo vazan.Da li vi znate neke metode sa kojima igracima podizete determination?
Корисников грб
debeli75
Global Moderator
Поруке: 346
Придружен: 17 Сеп 2011, 21:20
Место: Земун
Has thanked: 147 times
Been thanked: 99 times
Status: Није на вези

Re: Kako povecati determination kod igraca

Порука од debeli75 »

Када формираш оне менторинг групе на тренинзима. Гледај да ти они старији, искуснији играчи имају што већи детерминејшн. На тај начин ће и млађима из те групе да расте. Исто тако мораш да обратиш пажњу да тај клинац нема случајно већи детерминејшн од тог старијег јер ће у том случају почети да му опада до нивоа тог искусног играча (да га не зовем тутором). Уколико у групи имаш више старијих и искуснијих играча са различитом висином детерминејшна, онда до изражаја више долазе они скривени атрибути (професионалност, константност, амбициозност итд, како код тутора тако и код клинца) као и лидершип кад је у питању утицај на раст детерминејшна код клинца. Иначе ти је за развој играча много битније (поред доброг тутора) да има високе ове скривене атрибуте и наравно константно играње.
Корисников грб
goooool
Youth Team Coach
Поруке: 141
Придружен: 29 Авг 2017, 12:53
Место: Buenos Aires
Has thanked: 18 times
Been thanked: 46 times
Status: Није на вези

Re: Kako povecati determination kod igraca

Порука од goooool »

Додао бих још да све то не утиче само на детерминатион него и на скривене атрибуте као нпр професионал и амбитион који су такође јако важни за развој играча.
Корисников грб
goooool
Youth Team Coach
Поруке: 141
Придружен: 29 Авг 2017, 12:53
Место: Buenos Aires
Has thanked: 18 times
Been thanked: 46 times
Status: Није на вези

Re: Kako povecati determination kod igraca

Порука од goooool »

А да ли тренери могу да утичу на детерминатион играча ? Рецимо кад им одредим тренера да уче преферед мовес да ли тада он утиче на њихов детерминатион или не ?
Dimitrije08
First Team Coach
Поруке: 205
Придружен: 10 Нов 2019, 21:10
Место: Banja Luka
Klub koji vodite: Crvena Zvezda
Formacija: 4-2-3-1
Has thanked: 50 times
Been thanked: 22 times
Status: Није на вези

Re: Kako povecati determination kod igraca

Порука од Dimitrije08 »

Da li je bitno kad sastavljam mentoring grupu da u njoj budu igraci istih pozicija(napadaci samo ili bekovi samo)?
Корисников грб
debeli75
Global Moderator
Поруке: 346
Придружен: 17 Сеп 2011, 21:20
Место: Земун
Has thanked: 147 times
Been thanked: 99 times
Status: Није на вези

Re: Kako povecati determination kod igraca

Порука од debeli75 »

@goooool...утичу и тренери то је сигурно, али и сам тренинг је битан. Мада сам ја неког лаичког мишљења да више детерминејшн (сама реч каже одлучност) утиче на брзину развоја тих омиљених потеза играча приликом индивидуалних тренинга

@Dimitrije08...ја увек стављам по позицијама (ГК, ДЦ, ДРЛ, ДМ, МЦ, МРЛ, АМЦ, АМРЛ, СТ), мада некада ставим у једну ДМ и МЦ или МРЛ и АМРЛ. На тај начин би требало да се правилније и брже развијају млађи играчи. Све, нормално у зависности шта теби треба и којим стилом тј тактиком волиш да играш.
Корисников грб
goooool
Youth Team Coach
Поруке: 141
Придружен: 29 Авг 2017, 12:53
Место: Buenos Aires
Has thanked: 18 times
Been thanked: 46 times
Status: Није на вези

Re: Kako povecati determination kod igraca

Порука од goooool »

Питам јер ми се некад чини да тренер са ниским детерминатион снижава и детерминатион оног играча кога учи неком потезу.
Пошаљи Одговор

Повратак на “FM21 Taktike i treninzi”