СФМ - Општа дискусија о тактикама

Mesto za vaše taktike, diskusiju o istim i treninzima
Корисников грб
Pinki
SFM Hall Of Fame
Поруке: 3307
Придружен: 08 Нов 2011, 15:06
Место: Republika Srpska
Status: Није на вези

СФМ - Општа дискусија о тактикама

Порука од Pinki »

ОПШТА ДИСКУСИЈА, ПИТАЊА И ТАКТИЧКИ САВЈЕТИ
Не видим овакву тему за ову годину.
Планирао сам поставити пар питања за тактику, па рекох да буде овако овдје, гдје би и остали могли да потраже савјет или посавјетују неког о искуствима са тактиком.

Невезано који ФМ је у питању.
Корисников грб
Pinki
SFM Hall Of Fame
Поруке: 3307
Придружен: 08 Нов 2011, 15:06
Место: Republika Srpska
Status: Није на вези

Re: СФМ - Општа дискусија о тактикама

Порука од Pinki »

Играм ФМ19, покушао сам прво да играм уско диамонд 41212 са Миланом, и оно никад горе нисам нешто урадио. Продао сам Суса, и покушао нешто кроз средину, да имам векове на оверлап и да онда са њима покушавам пошто имам Родригеза који је кидалица.


Али након пола сезоне, одустао сам од те тактике. Па сам прешао на 4231.

Слика
Слика

Ово су ми сада тактике.
За офанзивну ми је генерално идеја да играм са лијевом страном на ИФ ролом на крилу, а да онда Родригез буде тај офанзивни бек. Због неког баланса, ту сам на ЦМ ставио дефанзивнију ролу, да мало буде повучен назад везни ред ту док идемо у напад да не ствара рупу.
Нисам ставио оверлап на лијево, пошто је некако природно да имам оверлап пошто ми је бек на атак, а имам ИФ на крилу. Или ипак да ставим и ту инструкцију у тактици? Је ли ко имао искуства?

Док код дефанзивне нема пуно паметовања. Чувај лопту, покушај по крилима за неки центаршут или да АМ убаци неку лопту за нападача иза линије и дамо гол.


С тим да опет имам доста шутева из даљине, све некако покушавам да их ускратим са овим ролама, ал џаба, воле опалити из даљине па то ти је, као да немају других опција, а често се деси да имају. Не знам како да то умањим.
Било је и добрих утакмица, али било је и лоших.

Слика
Слика
Слика
Слика

Примјер лоше утакмице је ово против Аталанте. Превише шутева из даљине, ЦЦ прилике ни у причи.
Просјечна оцјена играча све говори о мечу. :headhurt:

Опет са друге стране имам ове утакмице као што је Болоња. Убоду ко ћорава кока.
Опет, било је ту и утакмица као што је Јуве.
Прво сам кренуо нападачки, па онда када сам повео пребацио на ову дефанзиву, да их мало изненадим и уродило плодом. Додуше могао сам примити 3 комада у првих 30 минута, ал јебига, ризик се некад исплати. :winner:

ЕДИТ: Једва поубацивах слике да се приказују. Муко моја.
Убацих и ову утакмицу са Торином, то је оно јбг, мора и тих утакмица бити.


Ето, ако неко види неке нелогичности нека пише. Шта знам, ја сам овако нешто играо на ФМ13, па контам да и даље функционише. Можда неком и помогне. :claping:
Корисников грб
maxim_tsigalko
First Team Coach
Поруке: 396
Придружен: 03 Нов 2013, 13:35
Место: Srbija
Has thanked: 10 times
Been thanked: 18 times
Status: Није на вези

Re: СФМ - Општа дискусија о тактикама

Порука од maxim_tsigalko »

Искено покушавам сада да играм 4231 и исте симптоме имам са тактиком и тимом као што су твоји. Играм тренутно са Ајаксом.
Dimitrije08
First Team Coach
Поруке: 205
Придружен: 10 Нов 2019, 21:10
Место: Banja Luka
Klub koji vodite: Crvena Zvezda
Formacija: 4-2-3-1
Has thanked: 50 times
Been thanked: 22 times
Status: Није на вези

Re: СФМ - Општа дискусија о тактикама

Порука од Dimitrije08 »

Probajte taktiku 4-3-3 sa dm.U proslom fmu je 4-2-3-1 taktika bila dobra,mislim da je u ovom ocajna.
Корисников грб
Pinki
SFM Hall Of Fame
Поруке: 3307
Придружен: 08 Нов 2011, 15:06
Место: Republika Srpska
Status: Није на вези

Re: СФМ - Општа дискусија о тактикама

Порука од Pinki »

Vidi, ono nije loša. Međutim oscilacija ima i previše.
Strpiću se još jednu sezonu pa ću samo ići da budu disciplinovani, možda nešto i povežu. :lol:
Корисников грб
Набеђен
First Team Coach
Поруке: 458
Придружен: 24 Окт 2010, 19:11
Место: Србија
Klub koji vodite: Партизан
Formacija: 4-2-4
Mood:
Has thanked: 100 times
Been thanked: 53 times
Status: Није на вези

Re: СФМ - Општа дискусија о тактикама

Порука од Набеђен »

Pozdrav, jel prati neko opposition report koji je cini mi se od ove godine ubacen?
Kako npr postupate u slucaju kad protivnik igra route one s obzirom da u nasoj ligi vecina timova igra na taj nacin?
Ja pokusavam da menjam tempo, sirinu napada i gledam da li da igram balanced ili defanzivnije j zavisnosti od toga da li sam domacin ili gost i daje mi rezultate za sada.
Пошаљи Одговор

Повратак на “FM21 Taktike i treninzi”