Nize lige Srbije - u izradi

Transfer & data dodaci, patchevi, dodatne lige
Корисников грб
averel80
Assistant Manager
Поруке: 507
Придружен: 11 Мај 2011, 20:11
Место: Novi Sad
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times
Status: Није на вези

Nize lige Srbije - u izradi

Порука од averel80 » 08 Мај 2020, 00:25

Odlucio sam da odradim nize lige Srbije za FM20. Ili za FM21 ako ne stignem.

Sistem ce biti odradjen tako da nema mesanja klubova i ispadanja ce biti dinamicna tj kao u realnom zivotu.
Iz tog razloga sam morao da napravim male izmene u odnosu na pravi sistem jer da bi sistem funkcionisao svi regioni su morali da imaju poslednji igriv nivo takmicenja - 6. level.
Zapravo neki regioni imaju samo 5 nivoa (toplicki,pcinjski, kosovo sve 3 lige) pa zbog toga nisam mogao da odradim 6 nivo ovako kako sam hteo. Kosovske lige su pripojene raskom, pcinjskom i toplickom okrugu - regionalno se uklapaju a sa tim dobijamo 6. nivo takmicenja u regionima koji su zapravo imali 5. Takodje dobijamo puno vise igrivih ekipa jer sam u 6 nivo takmicenja dodao i ekipe iz 7. nivoa i podelio ih po opstinskim ligama. Neke lige 6. nivoa su kao u realnom zivotu - neke su sa vecim brojem klubova ili su podeljene.
Neko ce reci da je bolje da nisam nista menjao. Ipak kad poredim sta je bolje - da imam sve lige kao sto jesu i da klubovi posle nekoliko sezona igra pogresnu ligu ili da sve ekipe igraju tamo gde treba a da sistem bude blago izmenjen - ja biram ovu drugu opciju. Svakako se te nize lige menjaju jako cesto.
Na slikama se moze videti kostur sistema pa ce vam biti jasnije.

Слика
Слика
Слика
Слика

Ceo sistem ce imati oko 1920 klubova.

Superliga Srbije
Prva liga Srbije
Srpske lige - 4
Zonske lige - 12
Okruzne lige - 28
Opstinske lige - 78

Kup Srbije
Kup FSV
Kup FSB
Kup FSRZS
KUP FSRIS
Okruzne ili opstinske kupove - to jos uvek nisam odlucio.

Samo oko 550 klubova koje sam ja dodao u databazu mogu imati boje kluba kao sto su boje na grbu. Za ostale nisam skupio podatke. Da li cu to odraditi ili dodati random dresove za sve - jos nisam siguran. Ako ne bude grafike nije ni bitno.
Takodje vecina klubova ce imati stadione koji ce imati univerzalna imena - Stadion/Igraliste FK.....
Ni za to nemam puno podataka pa ce morati tako.
Preko 700 klubova nema podatak o godini osnivanja. Ovo i nije mnogo vazno.
To je ono nase cuveno petogodisnje skupljanje podataka. Srpska posla.

Grbove takodje nemam.
Javio se jedan momak koji ima skoro sve grbove - pitanje je da li ce biti raspolozen da sve to uklopi sa ovim dodatkom.
Ogroman je posao u pitanju. Lepo bi bilo imati grafiku.

Sve u svemu - ko zna kako ce ispasti.
Volje ponovo imam (verovatno je covid-19 zasluzan za to) ali nisam radio ove godine puno u editoru pa ne znam za neke potencijalne probleme. Vidim da su englezi ove godine gori nego ikad pa je pitanje kako radi i editor i sama igra.

U najgorem slucaju ostaje jos jedna tema za mlacenje u prazno... :poz:

Корисников грб
averel80
Assistant Manager

Re: Nize lige Srbije - u izradi

Порука од averel80 » 08 Мај 2020, 00:26

Rezervisano za update...

Корисников грб
comerssila
Newgen
Поруке: 16
Придружен: 02 Јун 2011, 23:46
Место: Beograd

Порука од comerssila » 09 Мај 2020, 18:54

Nadam se da ćeš ovaj put uspešno uraditi ovaj dodatak.

I ja sam sa ovu drugu opciju u kojoj klubovi ostaju u svojim regionima. Nije toliko strašno ako su najniže lige malo izmenjene, meni lično je bitno da su lige zaključno sa zonama dobro odrađene.

Što se podataka klubova tiče, ako je već preveliki zalogaj skupiti sve podatke onda treba ubaciti one koji su uspešno sakupljeni. Realno kasnije se mogu skupljati ostali podaci pa se ubacivati u vidu update-a/novih verzija dodatka.

Za grbove bih se ponudio da pomognem, jeste da ne znam ništa oko toga ali izdvojio bih vreme da naučim i pomognem. Sobzirom da je uklapanje grbova ogroman posao ne bi bilo loše podeliti taj deo posla na više ljudi.

U suštini zaključak je da treba odraditi onoliko realan dodatak koliko ti to mogućnosti dozvoljavaju, što tvoje što mogućnosti ove zajednice (i opet kasnije se dodatak može dorađivati i poboljšavati).

:cheers:

Корисников грб
averel80
Assistant Manager

Порука од averel80 » 10 Мај 2020, 17:03

comerssila пише:
09 Мај 2020, 18:54
Nadam se da ćeš ovaj put uspešno uraditi ovaj dodatak.
Takodje.
comerssila пише:
Što se podataka klubova tiče, ako je već preveliki zalogaj skupiti sve podatke onda treba ubaciti one koji su uspešno sakupljeni. Realno kasnije se mogu skupljati ostali podaci pa se ubacivati u vidu update-a/novih verzija dodatka.
Nije prevelik zalogaj uopste. Kad sam proveravao spiskove skontao sam na mi fali oko 110 klubova - neki koji su ponovo aktivirani, neki novi, cak ima i neaktivnih koje ubacujem da popunim lige sa malo ekipa kao sto je OFL Aleksandrovac i slicno.
Krenuo sam da ih ubacujem u excel i za dva dana sam skupio poprilicno podataka za 35 klubova.

Слика

Trazim podatke svuda po netu. Gledam na google maps kako izgleda teren i da li ima tribinu. Na fejsbuku u instagramu gledam slike, objave ili pitam.

Слика

Nije to tesko uopste samo smo mi nesposobni. Da nadjem podatke za 5 klubova nedeljno - za godinu dana je to 250 klubova. Ako nas 5-6 to radi sve bi bilo gotovo odavno. I to ne stalno - nekad uradis 35 za 2 dana nekad nista 10 dana.

comerssila пише:
Za grbove bih se ponudio da pomognem, jeste da ne znam ništa oko toga ali izdvojio bih vreme da naučim i pomognem. Sobzirom da je uklapanje grbova ogroman posao ne bi bilo loše podeliti taj deo posla na više ljudi.
Grbovi postoje vec - velika vecina. Uklapanje sa UID kluba nije tako velik posao i dosta brzo moze da se odradi.
Cinjenica je da ne vredi praviti grbove ako boje kluba nismo dodali u excel tabelu. U tom slucaju boje kluba ja dodajem po random opciji u editoru i desi se dabackground boja kluba bude plavo bela a pravi grb crveno zelen i onda izgleda debilno.

comerssila пише:
U suštini zaključak je da treba odraditi onoliko realan dodatak koliko ti to mogućnosti dozvoljavaju, što tvoje što mogućnosti ove zajednice (i opet kasnije se dodatak može dorađivati i poboljšavati).
Da imamo sve podatke u excelu - igrali bi nize lige skoro svake godine. Napraviti sistem je lakse nego sto se vama cini. Ja jednostavno izgubim motivaciju kad vidim da 7-8 ljudi ne moze da nadje nikakve podatke za 2 meseca a javljaju se za pomoc. Nije mi jasno sto se javljaju ako ne misle stvarno da se posvete tome.

Gledam neke druge zajednice - ljudi su skupljali 10-20 puta veci broj podataka i skupe sve brzo. Mi ne mozemo ovo da skupimo. Kao sto sam rekao - srpska posla. Najjaci smo kad se prica najavljuje i obecava. Kad dodje vreme da se radi - bezanija :)

Mihailo98
Newgen
Поруке: 37
Придружен: 10 Јул 2015, 14:56
Место: beograd
Been thanked: 1 time

Порука од Mihailo98 » 13 Мај 2020, 13:45

Pozdrav.zelim da ti pomognem mogu da ti dam informacije oko klubova koji se takmice na teritoriji beograda u nizim ligamo od zone do opstinskih liga koji pripadaju beogradu,ako mozes da mi kazes za koje klubove ti trebaju podaci

Корисников грб
averel80
Assistant Manager

Порука од averel80 » 13 Мај 2020, 14:27

Mihailo98 пише:
13 Мај 2020, 13:45
Pozdrav.zelim da ti pomognem mogu da ti dam informacije oko klubova koji se takmice na teritoriji beograda u nizim ligamo od zone do opstinskih liga koji pripadaju beogradu,ako mozes da mi kazes za koje klubove ti trebaju podaci
Naravno. Da li imas discord da te ubacim?

Mihailo98
Newgen
Поруке: 37
Придружен: 10 Јул 2015, 14:56
Место: beograd
Been thanked: 1 time

Порука од Mihailo98 » 13 Мај 2020, 15:27

averel80 пише:
13 Мај 2020, 14:27
Mihailo98 пише:
13 Мај 2020, 13:45
Naravno. Da li imas discord da te ubacim?
Imam

Корисников грб
averel80
Assistant Manager

Порука од averel80 » 13 Мај 2020, 20:17

comerssila i Mihailo98 su se prikljucili skupljanju podataka.

Корисников грб
averel80
Assistant Manager

Порука од averel80 » 15 Мај 2020, 13:54

Svi koji zele da pomognu u trazenju podataka vezano za klubove i stadione - mogu da me kontaktiraju na discord.

krlenjuska#9156

Корисников грб
Orthodox
Ćale s' Bagdale
Поруке: 18658
Придружен: 23 Окт 2010, 23:36
Место: Kruševac
Клуб који водите: Napredak
Формација: 5-4-1 WB
Steam: OrthodoxSFM
Has thanked: 165 times
Been thanked: 207 times
Контакт:

Порука од Orthodox » 15 Мај 2020, 19:22

Moze na FB tema da pozovem ljude da se ukljuce?

Корисников грб
averel80
Assistant Manager

Порука од averel80 » 15 Мај 2020, 21:03

Orthodox пише:
15 Мај 2020, 19:22
Moze na FB tema da pozovem ljude da se ukljuce?
Probaj ali tesko da ce biti neke promene u odnosu na ranije godine.

Pierre16
Newgen
Поруке: 23
Придружен: 23 Нов 2010, 16:21
Место: Srbobran
Been thanked: 2 times

Порука од Pierre16 » 16 Мај 2020, 19:36

E i ja sam za, imam i dosta podataka za klubove od prosle godine sto se skupljalo, pa mogu nastaviti gde sam stao....

Корисников грб
averel80
Assistant Manager

Порука од averel80 » 16 Мај 2020, 19:42

Pierre16 пише:
16 Мај 2020, 19:36
E i ja sam za, imam i dosta podataka za klubove od prosle godine sto se skupljalo, pa mogu nastaviti gde sam stao....
Ako imas discord dodaj me.

krlenjuska#9156

akila6
Newgen
Поруке: 26
Придружен: 18 Нов 2010, 00:44
Место: Kragujevac,Pozarevac

Порука од akila6 » 15 Јун 2020, 19:38

Dokle se stiglo? Daj Boze da se zavrsi za fm 20. Poslao sam poruku na discordu ako mogu nekako da pomognem

Корисников грб
averel80
Assistant Manager

Порука од averel80 » 17 Јун 2020, 15:55

akila6 пише:
15 Јун 2020, 19:38
Dokle se stiglo? Daj Boze da se zavrsi za fm 20. Poslao sam poruku na discordu ako mogu nekako da pomognem
Radimo lagano.
Mihailo98 je odustao od rada kao i mnogi ranije.
Prijavio se i naravno nije nista uradio niti se javlja. Klasika
Ima 4-5 ljudi koji nesto skupljaju ali za sada jako sporo ide.
Ja uskoro idem u inostranstvo pa je pitanje koliko cu imati vremena do oktobra.
U svakom slucaju radi se lagano pa ce biti kad bude.

Корисников грб
Filip991
Assistant Manager
Поруке: 547
Придружен: 26 Окт 2010, 11:57
Место: Beograd
Has thanked: 23 times
Been thanked: 14 times

Порука од Filip991 » 19 Јун 2020, 20:02

kako ide ovaj projekat?