Los herculanos - Hércules CF

Podelite sa nama vaše priče, karijere, avanture.
Корисников грб
Tomas
Manager
Поруке: 1155
Придружен: 05 Авг 2011, 13:31
Место: Beograd
Has thanked: 57 times
Been thanked: 29 times
Status: Није на вези

Los herculanos - Hércules CF

Порука од Tomas »

Pošto skoro da nisam ni igrao prošli menadžer niti pisao na forumu, rešio sam da se malo više aktiviram. Plan je bio da uzmem da vodim Deportivo, ali dok sam tražio potencijalna pojačanja, malo po malo su mi iskakali klinci iz Herculesa, pa sam odlučio da preuzmem njih (plus Depor ima stvarno krš tim).

Слика

Ove sezone su Španci uradili malu reorganizaciju takmičenja nižih liga, tako da sada imamo 2 treće lige i 5 četvrtih liga, tako da Hercules igra u 5. grupi 4. lige, prvoplasirani ide direktno u 3. ligu, a od 2. - 5. mesta igraju u baraž, nadam se da ću uspeti da ga izbegnem. Klub nije imao mnogo uspeha do sada, 2 puta su uspevali da osvoje 2. ligu, budžet je skoro nikakav, kao što vidite na slici:

Слика

Слика

Da ne bi pretrpavao prvi post slikama, sada ću predstaviti igrače koje sam zatekao u prvom timu, a u sledećem klince:

Слика

Слика

Слика

Слика

Слика

Слика

Слика

Слика

Dakle, sva kupovina zavisi direktno od prodaje, za sada mi traže samo jednog igrača, dosta njih ima baš velike plate, tako da ću gledati da ih se što više otarasim, makar ih pustio da idu i za džabe. Toliko od mene za sada, nastavljam malo kasnije.
Корисников грб
Tomas
Manager
Поруке: 1155
Придружен: 05 Авг 2011, 13:31
Место: Beograd
Has thanked: 57 times
Been thanked: 29 times
Status: Није на вези

Re: Los herculanos - Hércules CF

Порука од Tomas »

Došao je trenutak da predstavim sedmoricu mladih, na kojima leži veliko breme zbog loše finansijske situacije, većina je 2003. godište ili mlađe, gledaću da ih postepeno ubacujem u prvi tim:

Слика

Слика

Слика

Слика

Слика

Слика

Слика

Najviše očekujem od Leona, Jareda i Rafaela, čak sam odustao od jednog talentovanog Brazilca, Iana Luccasa iz Ferroviaria, da ne bi stvarao preveliku konkurenciju na sredini Jaredu i Lillu. Ako ne nađem dobre trenere, verovatno ću ih sve prebaciti u prvi tim, mada su već tamo Rafael i Velazquez. Ove sezone će pored njih dvojice verovatno i Jared dobiti šansu, a od sledeće i ostali, mada će najverovatnije svi debitovati. S obzirom da već imam 2 mlada napadača, od Coulibalyja ću probati da napravim krilo. Pored njih, imam još nekoliko klinaca manjeg potencijala, videću koliko će oni napredovati tokom sezone, možda će me neko prijatno iznenaditi. I još samo da napomenem jednu stvar koja je svima zajednička, slaba koncentracija, moraću na to da obratim posebnu pažnju kroz treninge.
Корисников грб
Tomas
Manager
Поруке: 1155
Придружен: 05 Авг 2011, 13:31
Место: Beograd
Has thanked: 57 times
Been thanked: 29 times
Status: Није на вези

Re: Los herculanos - Hércules CF

Порука од Tomas »

Iako sam mislio da me čeka težak i mukotrpan posao u ovom prelaznom roku, ipak se ispostavilo da to i nije baš tako. Plan je bio da se uglavnom skoncetrišem na slobodne igrače, ali sam uspeo da prodam šestoricu igrača za pristojnu sumu novca, za nešto preko 900k (dvojica se ne vide jer sam ih prodao iz B tima), plus sam se setio još nečega mnogo bitnog što je vezano za Španske klubove i njihove B timove, a to je da kad igrača prebacim u B tim automatski mi se skida njihova plata za wage budžeta, tako da sam odjednom dobio čak 45k/w slobodno za plate. Tačnije, prebacio sam 15 igrača u B tim koje nisam uspeo da prodam, čije su plate bile u rangu od 3 do čak 6.5k nedeljno, to su uglavnom bili matorci, čije bi ocene svakako opadale tokom sezone, tako da je u naredne 2 nedelje stiglo okruglo 10 pojačanja:

Слика

Слика

Слика

Слика

Слика

Слика

Слика

Слика

Слика

Слика

Слика

Svi transferi koje sam ja odradio su bili nakon 12. jula, šteta što nisam mogao da iskoristim ovu Barsinu kupovinu od 2 miliona, a nažalost nema nikakvih klauzula koje bio mogao da iskoristim u budućnosti. Većinu ovih igrača sam znao iz prošlog menadžera, jedino su Reategui, Morante i Kampamba nova imena, njih sam našao dok sam tražio pojačanja za Deportivo. Naravno sve koje sam doveo za novac sam plaćao na rate i to obično 20% sada plus ostatak na rate, dok sam ih prodavao isključivo za keš odmah. Finansijski stojimo solidno, balans je na oko 600k u plusu, 42k mi je ostalo za transfere, a 20k/w slobodno za plate, mada će se balans verovatno relativno brzo promeniti, pošto 65k nedeljno odlazi na plate igrača, tako da sa do nove godine u minusu, ali sam makar obezbedio transfer budžet za sledeću sezonu, ove ne verujem da ću dovoditi još nekoga, jedino ako iskrsne neko ekstra pojačanje. Jared i Rafael su debitovali odmah u prvom kolu, dok sam i Leona prebacio u prvi tim, pošto izgleda da moj u19 tim ne igra nikakvu ligu, već samo prijateljske. U prvenstvu smo startovali sa 2 pobede u prva 2 kola, nadam se da ćemo nastaviti u istom ritmu. To je to za sada, javljam se opet na polovini sezone.
Корисников грб
Tomas
Manager
Поруке: 1155
Придружен: 05 Авг 2011, 13:31
Место: Beograd
Has thanked: 57 times
Been thanked: 29 times
Status: Није на вези

Re: Los herculanos - Hércules CF

Порука од Tomas »

Za sada ide sve kao što sam i planirao, nakon 17 odigranih utakmica smo ubedljivo prvi sa 10 bodova više od najbližeg pratioca Aguilasa, ostaje žal samo zbog ispadanja iz Kupa Kralja. Nakon pobede nad Izarom od 4:0 u prvom kolu, u drugom bolja od nas je bila Osasuna, i to tek nakon produžetaka, igrali smo hrabro našu igru, čak i poveli, ali je ipak prvoligaš bio preveliki zalogaj u ovom trenutku.

Слика

U januarskom prelaznom roku sam uspeo da još malo rasteretim igrački kadar, 3 fine prodaje igrača na koje ne računam, a kojima ističe ugovor na kraju sezone, ali uprkos zarađenih 300k i dalje smo u debelom minusu, oko milion evra, čak je i uprava u novembru upumpala 750k, ali nije mnogo vredelo, tako da očekujem da ćemo do kraja sezone otići i do 2 miliona. Budžet za transfere mi je trenutno oko 85k, tako da pretpostavljam da se neće nešto bitnije menjati na početku sledeće sezone.

Слика

Inače smo bili u seriji od čak 10 pobeda u ligi, ali nas je bolno spustila na zemlju ekipa Mancha Real. Iako poraz od 2:1 nije specijalno težak, tokom utakmice je izgledalo kao da igramo protiv Barse iz njenih najboljih dana, njihovi procenti su bili nestvarni, 96% tačnih dodavanja uz posed lopte koji je retko padao ispod 80%, šta god da sam probao ništa nije vredelo, nadam se da neće biti još mnogo ovakvih utakmica.
Корисников грб
Tomas
Manager
Поруке: 1155
Придружен: 05 Авг 2011, 13:31
Место: Beograd
Has thanked: 57 times
Been thanked: 29 times
Status: Није на вези

Re: Los herculanos - Hércules CF

Порука од Tomas »

Napokon sam uspeo da zavrsim sezonu, sve je prošlo kako sam i planirao. Pet kola pre kraja smo obezbedili titulu, tako da su šansu dobili i svi klinci da se dokažu i steknu malo iskustva, otuda i malo slabiji rezultati na kraju:

Слика

Слика

Od svih igrača najviše su se istakli Vinicius Lopes sa 23 gola, Kampamba sa 14 asistencija, Toscano sa skoro dabl dabl učinkom i mladi Rafael, koji je sa 6 golova bio treći strelac ekipe.

Слика

Uprava mi je malo smanjila budžete za narednu sezonu, tako da sada iznose 55k za transfere, odnosno 80k/w za plate, od čega mi je slobodno nešto manje 15k. Ne verujem da će biti mnogo promena, poprilično sam zadovoljan sa ekipom, jedino ako bude nekih neplaniranih odlazaka zbog loše finansijske situacije, balans mi je skoro dva i po milona u minusu, možda prodam Diega Jimeneza, ako nađem dostojnu zamenu ili eventualno ako nadjem još nekog klinca. Za kraj da predstavim i jedinog regena vredbog pomena kojeg sam dobio:

Слика
Корисников грб
Tomas
Manager
Поруке: 1155
Придружен: 05 Авг 2011, 13:31
Место: Beograd
Has thanked: 57 times
Been thanked: 29 times
Status: Није на вези

Re: Los herculanos - Hércules CF

Порука од Tomas »

Dakle, da ukratko ponovim urađeno u prelaznom roku, pošto mi se prošli post obrisao. Najbitnija stvar je da nas niko od prvotimaca nije napustio, ali nažalost nije došao nijedan igrač koji bi predstavljao momentalno pojačanje, tako da nastavljamo u potpuno istom sastavu u kom smo završili prošlu sezonu. Jedino sam uspeo da prodam nekoliko igrača iz B tima i za te pare dovedem 3 klinca za budućnost:

Слика

Слика

Слика

Слика

Слика

Tokom leta je postojala šansa da nas preuzme novi gazda, ali se to ipak nije desilo, tako da smo i dalje u debelom minusu, nadam se da neću morati da prodajem nekog od bitnijih igrača na zimu, mada mi se to trenutno čini da je to neizbežno.
Корисников грб
Tomas
Manager
Поруке: 1155
Придружен: 05 Авг 2011, 13:31
Место: Beograd
Has thanked: 57 times
Been thanked: 29 times
Status: Није на вези

Re: Los herculanos - Hércules CF

Порука од Tomas »

Prvi deo sezone smo odradili fenomenalno, na mini odmor u drugoj polovini decembra odlazimo sa prvog mesta, prvenstveno zbog fantastične odbrane, koja je primila samo 6 golova u 19 utakmica i trenutno smo u seriji od 8 utakmica bez primljenog gola.

Слика

Ali sada sledi lošiji deo izveštaja, uprava mi je oduzela skoro 25k/w budžeta za plate, tako da smo sada oko 12k/w u minusu, a pošto ne volim da igram tako, morao sam da krenem u prodaju, tako da su nas napustila dvojica igrača sa najvećim platama, Jimenez i Francis plus 4 igrača iz B tima za nešto manje od 100k, tako da nam se finansijska situacija nešto popravila:

Слика

Слика

Pored svih ovih finansijskih problema, do kraja sezone smo ostali bez Sandra Toscana, tako da drugi deo sezone nastavljamo bez trojice prvotimaca. Nisam hteo da dovodim zamenu za dvojac u odbrani, više prilika će dobiti Rojas i Angel Lopez, odnosno Ximo Leon, Jared i Lillo, nadam se da nisam napravio grečku i da ćemo nekako izdržati do kraja, makar da izborimo učešće u baražu.
Корисников грб
Tomas
Manager
Поруке: 1155
Придружен: 05 Авг 2011, 13:31
Место: Beograd
Has thanked: 57 times
Been thanked: 29 times
Status: Није на вези

Re: Los herculanos - Hércules CF

Порука од Tomas »

Kao prvo, svim forumašima hoću da poželim srećnu novu godinu i mnogo zdravlja, ljubavi i sreće u 2022. godini, a sada da pređem na konkretne stvari. Drugi deo sezone smo nastavili u istom ritmu, ali je bilo primetno da naša odbrana polako popušta. Bili smo u seriji od 19 utakmica bez poraza do gostovanja Castilli, ujedno našem najvećem rivalu ove sezone, koji nisu izgubili nijednu utakmicu još od 2 vezana poraza od nas i Fuenlabrade početkom oktobra, pa sve do kraja prvenstva, uključujući seriju od zadnjih 10 mečeva bez primljenog gola, tako da nas je ovaj put na vrhu održavao napad. Prvog mesta su nas koštali poraz od drugog tima Sociedada u 94. minutu i 2 vezana remija u zadnja 2 kola.

Слика

Слика

U baražu smo ostvarili 2 pobede od po 2:1, prvo protiv Racinga, a u finalu protiv Mirandesa. Koliko smo protiv Racinga imali sreće da prođemo, toliko smo Mirandes dobili rutinski, da pobeda ni u jednom trenutku nije došla u pitanje. Moram još da napomenem da smo baraž igrali bez Jareda i Rafaela, koji su dobili poziv da igraju za reprezentaciju Španije do 20 godina na Svetskom prventstvu, tituli Spanije su doprineli sa 2, odnosno 3 gola, Rafael je bio standardan, dok je Jared uglavnom ulazio sa klupe.

Слика

Слика

U međuvremenu sam obezbedio dolaske 3 pojačanja za jul, Iago Lopeza iz Almerije, Alberta Quintane iz Malage i Chemu Nuneza iz Real Uniona. Što se budžeta tiče, para za pojačanja nema, dok mi je za plate preostalo još oko 9k/w, što će mi nadam se biti dovoljno za još 2, 3 pojačanja. Planiram da dovedem još jednog golmana, štopera, eventualno ako nađem nekog klinca kao 3. napadača, dok ću verovatno da na pozajmice pošaljem Leona i Coulibalyja, ne sviđa mi se kako su napredovali do sada. Nadam se da će mi 5,69 miliona, koje ćemo dobiti za tv prenose omogućiti da napokon izađemo iz finansijskog minusa.

Слика
Корисников грб
Tomas
Manager
Поруке: 1155
Придружен: 05 Авг 2011, 13:31
Место: Beograd
Has thanked: 57 times
Been thanked: 29 times
Status: Није на вези

Re: Los herculanos - Hércules CF

Порука од Tomas »

Evo me ponovo posle nešto više vremena, dosta sam odmakao, pa možete očekivati nešto češće update-ove. Pored već pomenutih igrača, jedino još pojačanje vredno pomena je rezervni golman Fran Martinez:

Слика

Слика

Слика

Слика

Слика

Слика

Finansije su nam nešto bolje, iako smo i dalje u minusu, ovaj put oko 2,4 miliona. Dao sam igračima najmanji bonus za plasmane u takmičenjima, tako da ću imati nešto više od pola miliona za transfere ako mi zatreba neko pojačanje u januaru. Prvenstvo smo fino započeli, sa 2 pobede i porazom u prva 3 kola, iskreno bi bio zadovoljan i sredinom tabele, pa da sa nekoliko pojačanja napadnemo plasman u Primeru sledeće sezone.
Корисников грб
Tomas
Manager
Поруке: 1155
Придружен: 05 Авг 2011, 13:31
Место: Beograd
Has thanked: 57 times
Been thanked: 29 times
Status: Није на вези

Re: Los herculanos - Hércules CF

Порука од Tomas »

Na početku sezone uopšte nisam očekivao da možemo da igramo ovako dobro, posle 21 odigrane utakmice nalazimo se na odličnom 4. mestu sa samo 3 boda manje od prvoplasiranog Ovijeda i 10-ak ekipa će se boriti za plej of. I dalje dosta zavisimo od odbrane, Adri je uspeo da sačuva svoju mrežu čak 13 puta, ostvarili smo 2 ubedljive pobede od po 4:0, dok se na ostalim utakmicama uglavnom mučimo.

Слика

Sredio sam dosta finansije nakon rekordne prodaje Fernandesa Sportingu, njihovu prvobitnu ponudu od 450k odmah i nekih 500k kroz razne bonuse, uspeo sam da povećam na 1,5 miliona odmah plus 900k bonusa, tako da smo sada u minusu ''samo'' 990k, dok sam umesto njega doveo mladog Brazilca Zanocela, plus sam prošli put zaboravio da predstavim Jose Leon-a, stopera koga sam doveo da pojača konkurenciju.

Слика

Слика

Слика

Слика

U Kupu Kralja smo nakon pobeda u prva 2 kola nad Villarrubiom i Huescom, u trećem naleteli na Barsu i njenom kombinovanom timu pružili žestok otpor. Do 82. minuta smo vodili 1:0 golom Vinicius Lopesa, da bi Ansu Fati sa 2 pogotka u 2 minuta preokrenuo rezultat, nadam se da ćemo sledeće sezone imati više uspeha, do sada nismo uspeli da prođemo dalje od trećeg kola.
Корисников грб
Tomas
Manager
Поруке: 1155
Придружен: 05 Авг 2011, 13:31
Место: Beograd
Has thanked: 57 times
Been thanked: 29 times
Status: Није на вези

Re: Los herculanos - Hércules CF

Порука од Tomas »

Kako smo započeli, tako smo i završili sezonu, Adri na golu i Lopes u napadu su prosto briljirali i relativno lako smo osvojili ligu i vratili se u Primeru posle 15 godina.

Слика

Слика

Слика

Istakao bi još učinak Joan Rojasa, koji je još nakon prve sezone bio veoma blizu odlaska, a sada je bio naš najpouzdaniji štoper, spaslo ga je samo to što je levonog. Dobio sam fin budžet za transfere od 8,9 miliona i još 60k/w slobodno za plate, da bi se nadali da možemo da se izborimo za siguran opstanak, trebaće mi nekoliko pojačanja, u obzir dolaze samo bolji igrači u odnosu na ove što imam i naravno klinci, pošto su cene i plate igrača otišle u nebesa. Čim je prošao season update napokon više nismo u crvenom i nadam se da se više nećemo ni vraćati.

Слика

Očekuje nas izuzetno težak raspored na početku prvenstva, u prva 3 kola dočekujemo Sevilju i Barselonu i gostujemo Valensiji. Za kraj da predstavim najboljeg regena kojeg sam do sada dobio, polako ću ga uvoditi u prvi tim, već je odigrao nekoliko utakmica na kraju sezone, nadam se da će se lepo razvijati narednih nekoliko godina i zauzeti mesto levog štopera u sezonama koje dolaze.

Слика
Корисников грб
Tomas
Manager
Поруке: 1155
Придружен: 05 Авг 2011, 13:31
Место: Beograd
Has thanked: 57 times
Been thanked: 29 times
Status: Није на вези

Re: Los herculanos - Hércules CF

Порука од Tomas »

Relativno dosadan prelazni rok je iza nas, iako sam imao nameru da se ozbiljno pojačam, to jednostavno nije bilo moguće, i cene i plate igrača su poprilično visoke. Našao sam jednog odličnog mladog Portugalca, ali je on odlučio da pređe u Benfiku za 3 puta manju platu., tako da je jedino pojačanje vredno pomena dolazak Čileanca Gonzaleza, već 2 sezone sam pokušavao da ga dovedem, ali on nije bio zainteresovan dok se nisam plasirao u Primeru.

Слика

Слика

Слика

Nastavio sam sa dovođenjem mladih igrača, jer za sada ta strategija daje rezultata, pa sam odlučio da vam predstavim trojicu najboljih:

Слика

Слика

Слика

Uspešno smo odbranili domaći teren na početku sezone, iako sam je realno bilo da doživimo sva 3 poraza, skupili smo čak 4 boda. U prvom kolu smo kod kuće dobili Sevilju 4:1, da bi u trećem remizirali sa Barsom 2:2, a jedini poraz je bio od Valensije u gostima 2:0. Uspeo sam upravu da ubedim da poboljšamo training i youth facilities, trebalo bi da budu gotovi početkom novembra, uz nezaobilazne priče o novim vlasnicima, koje su se ponovo ispostavile neosnovanim. Kakav je odnos što se tiče finansija u ligi, najbolje ilustruje sledeća slika, ubedljivo najmanje trošimo od svih klubova za plate, prvi sledeći klub, Rajo Valjekano troši oko 3,5 puta više od nas.

Слика
Корисников грб
Tomas
Manager
Поруке: 1155
Придружен: 05 Авг 2011, 13:31
Место: Beograd
Has thanked: 57 times
Been thanked: 29 times
Status: Није на вези

Re: Los herculanos - Hércules CF

Порука од Tomas »

Mogu da kažem da sam poprilično zadovoljan kako se za sada razvija sezona, zadnjih 10-ak kola se nalazimo između 5. i 10. mesta, najbitnije je da smo daleko od borbe za opstanak u ligi.

Слика

Krajem decembra je ponovo počela priča o tome da neki konzorcijum hoće da nas preuzme, čak mi je uveden i transfer embargo, koji je trajao skoro ceo januar, ali opet se ništa nije desilo, valjda će se već jednom i ovo završiti. Upravo usled ovoga, nisam bio specijalno aktivan u prelaznom roku, cilj je bio da se pojačam u odbrani, pošto mi štoperi ceo mesec igraju katastrofalno, ne sećam se kad je neko dobio ocenu veću od 6,5, tako da je na pozajmicu iz Volfsburga stigao Anselmo Garcia Mc Nulty, Španac sa irskim korenima, ukoliko se dobro pokaže, imam opciju da ga otkupim za 3,7 miliona. Pored njega, jedini transfer vredan pomena je dolazak mladog ofanzivca iz Ekvadora, Abela Valencie, koga sam kaparisao još na leto, dok god nema neplaniranih odlazaka, ja sam zadovoljan.

Слика

Слика

Слика

Opet smo relativno rano ispali iz Kupa, nikako da prođemo to za nas ukleto 3. kolo, ovaj put je Viljareal bio koban. Za kraj jedan zanimljiv podatak, na 10. smo mestu po broju igrača poniklih u klubu koji igraju u Primeri, sa tim što će nas sledeće sezone biti još više, jer se sa dvogodišnje pozajmice iz Fuenlabrade vraćaju Leon i Coulibaly i planiram da im dam šansu u prvom timu.

Слика
Пошаљи Одговор

Повратак на “FM22 Menadžerska soba”