Klinac bez reputacije....

Podelite sa nama vaše priče, karijere, avanture.
Корисников грб
Rale 22
Newgen
Поруке: 43
Придружен: 13 Нов 2018, 17:49
Has thanked: 2 times
Been thanked: 26 times
Status: Није на вези

Klinac bez reputacije....

Порука од Rale 22 »

Kao i svaki mlad covek koji je "ioele" normalan sanjam o tome da postanem vrhunski fudbalski trener.Igrac nisam bio ninkakav u mom rodnom gradu Loznici izmenjao sam vise lokalnih klubova medjutim nigde se nisam nasao.Vec kao omladinac batalio sam fudbal,ali ostao resen da cu postati fudbalski trener po svaku cenu.Pogurase malo moji bilo je tu veza najvise moj prijatelj Marko Miskovic koga znam preko caleta i covek je stvano pomogao da dobijem cak PRO licencu.Uzalud sam trazio posao po lokalnim klubovima,uvek sam dobijao iste odgovore da imam 25.godine da iskustva nemam i da je za mene jos rano.Cak ni Miskovic nije uspeo da me uvalja u strucni stab Napretka pronela se tamo vest da sam ljubitelj alkohola i nocnih provoda.Skupim malo muke i odem za Beograd resen da cu uraditi nesto i dokazati da nisam propalica.Pratim sve zive ekipe,posmatram treninge hvatam zabeleske.Jednog dana na pomocnom terenu Zvezde zapazi me Zvezdan Terizic i obrati mi se ljutitim glasom:
Terza:Decko,ne mozes tu da sedis ovaj trening je zatvoren za javnost.Zvau obezbedjenje,idi tamo kod Vazure i Vucele oni su te i poslali.
Ja:Izvini Terza kao prvo mrzim Partizan od kad znam za sebe.Ja sam fudbalski trener sa licencom i ovde sam jel pratim rad Dekija Stankovica i usavrsavam svoje znanje.
Terza:To je drugo,ajde ostavi mi na kapiji kontakt ako bude nekog posla javicu ti.
Ja:Vazi Terza,hvala napred.
Terza:Mali,ne rece mi odakle si?
Ja:Iz Loznice druze(poceh da objasnjavam on m prekide)
Terza:Kod mog brata Bobana Stojnica,sto odma ne kazes.(odlazi uz osmeh i mase)



Слика
Prolaze dani ja se bas nalazio da ce nesto biti,ali vreme prolazi poziva nema.Svaki dan mi isti kao predhodni posle redovnog pracenja po internetu i gledanja utakmica uglavnom cirkam po kafanama.Pali se tv u kaficu na Vozdovcu kad udarna vest "Deki napustio Zvezdu,zaratio sa Terzicem".Kao da mi je to dalo neki vetar u ledja ne pomisljam na mesto trenera ali kao neki vajni pomocnik da se uglavim na vreme.Uzimam telefon zovem Marka u Krusevac:
Ja:Miskovicu magijo,sad mi kao nikad treba tvoja pomoc!
Marko:Rankic,kazi u guzvi sam?
Ja:Deki otisao iz Zvezde,skoro sam se upoznao sa Terzom iii?
Marko:Sta i?Oces mesto trenera?(smeje se kao lud)
Ja:Ma ocu mesto za neku bednu platicu da se usavrsavam uz nekog trenera da ubodem neki posao.
Marko:Slusaj gotivim ti caleta puno mi je valjao jos za vreme rata i sverca kod vas na Sepku.Sutra se sredi obuci cekaj me u Zvezdinom kaficu ugovoricu ja sastanak sa terzom duguje mi valjao sam im dosta.
Ja:Hvala ti brate ne brini bicu tacan.


Слика
free photo host
Nadjemo se mi oko 10h ujutru u cafeu na stadionu.Terza i Marko se izljubise Bog zna kako.Poce tu prica i dodje se do mene,ustvari razloga sto smo se sastali.
Marko:Terza ovaj klinac je fenomen,mali ide po treninzima sve zivo gleda i prati napaljen je na fudbal da nisi svestan.
Terza:Sta mi pricas mi se danima pitali dal ga salju iz Partizana da nas skautira covek sedi od pocetka do kraja svakog treninga.Skontao sam ga posle.
Marko:Treba mu posla,imas i makar u mladje selekcije da ga bacimo daj mu neku platicu da malo stane na noge?
Terza:Zasto mladje selekcije?Kazes mali je genije,ako je tako sto posle dva plasmana u Ligu sampiona,tri titule plasmanom u Ligu Evrope ne bi imali senzaciju najmladji trener u istoriji?
Marko:Madjijo,jel se salis?Nemoj ga prziti srce ce mu stati mali je lud za Zvezdom.
Terza:Ozbiljan sam,meni bi to donelo dosta popularnosti i svestka stampa ce pisati o potezu prvog coveka kluba.Mali sutra papire,dodji kod Stoleta po odelo ako nemas,ili trenerku i zakazujem pres?Jasno?
Ja:Skocim ja tu izgrlim se sa Terzom,Marku se zahvalim i obecam da sam njegov duznik do kraja zivota.

. . . . .
Слика
Preuzeo ja Zvezdu prodje sva ona buka novinari,pozivi kad sam samo to preziveo.Kada sam sastavljao strucni stab zamolim jedva Nebojsu Milosevica da mi ostane prvi asistent svestan sam koliko covek moze i koliko zna.Uz pomoc njega manje vise izmenimo strucni stab,dovedemo neke nove ljude.Sklopimo mi tu kockice i ja zadovoljan cekam start priprema i prozivku.Ugovor sam dobio na jednu sezonu,ako sve bude islo kako treba i ispunim ocekivanja na na kraju sezone moglo bi se pricati o novom ugovoru.
Слика
Слика
Слика

PRIPREME....

Слика
Upoznam ja momke i tu odmah stavim do znanja svima da sam tu da hocu uvek maksimum da daju sebe a da ce za pijanke i ostalo uvek biti postora kada zasluze.Odlucimo ja i Milosevic da prvu fazu priprema odradimo na Kipru.Ja se slozim da momke malo izolujeo od svega,izaberem ja rivale i polako sklopim plan treninga kako ce se tamo i po kom principu raditi.Licno sam neko ko ne voli da lomi igrace suvim trcanjem,kondicijom i uz dogovor sa pomocnicima modifikujem ja malo trening i ukljucim loptu sto vise u taj bazicni deo.Odradili su momci na Kipru maksialno sam zadovoljan bilo je par povreda sto je i ocekivano ostao sam na duze bez Bena,Sanoga,Pterovica.Kontrolne meceve odigramo na solidnom nivou uglavnom sa Kiparskim klubovima.Procenim ja da itekako ima stofa u ovom timu Zvezde.
Drugi deo rpiprema odradimo Beogradu i zakazem nekoliko ozbiljnih meceva sa Vitroulom,Bate Plovdivom i generalku sa prejakim i vrhunskim Sahtjorom.Odusevili su me momci pogotovo u toj poslednjoj utakmici kada sa favorizovanim rivalom odigras na tom nivou izvuces 3-3.Maksimalno sam bio svestan da smo spremni za start sezone.

Слика


Selekcija ekipe:
Слика
Слика
Слика
Слика

Kada sam selektirao ekipu manje vise sam bio zadovoljan onim sto u tom momentu imam uklapalo se sve u moju filozofiju igre(o taktici kasnije).Popunjen sam na svakoj poziciji sa po 2 kvalitetna fudbalera,na nekoj cak i vise.Uz to na sastankusa trenerima mladjih selekcija odaberem par omladinaca i prikljucim ih prvoj ekipi,vodio sam ih i na Kipar.Jedino gde sam trazio pojacanja bilo je na mestu zadnjeg veznog alternativa Sanogu.Pokusavao sam sa Odadom iz Graficara ali
to ipak nije taj kvalitet.Dovedem Regana setim ga se iz Cukarickog,naravno menadzer mu je moj drugar Marko i dovdedemo ga bez obestecenja za solidnu platu.


Слика
Igrac solidne tehnike,brz sto mi je bilo jako bitno,ima dobar prekled igre cak od njega mogu da krecu i neke lopte napred.Timski je igrac,poznaje Super ligu.Odusevio se kada sam mu predstavio moju viziju igre i ono sto ja zelim da sprovedem.Poslali smo ga na kurs jezika da sto je bolje moguce savlada srpski.



w
Слика
Za filozofiju igre uopsteno sam se odlucio da bude napadacka igra,da ima puno pasa i da se kroz taj pas dolazi u sanse.Takodje odlucio sam da igramo sa visokim presingom,i pored nagovora Milosevica da je 4-2-3-1 najbolji sistem za ovu ekipu ja sam se odlucio za 4-2-4 dosta otvoreniju igru.Zelim da mi svaka akcija pocinje od stopera,kojima sam i kroz pripremni period govorio da moderni stoperi moraju da imaju dobru tehniku,i da budu brzi i cvrsti.To jednostavno moderan fudbal trazi.Na sredini sam odlucio da imam jednog vezistu koji pokriva odbranu,preseca lopte i jednog kreativca koji je mozak ekipe.Po krilima sam bio izricit da igraci ulaze sa loptom sto vise u sredinu i tako omoguce prodor bekovima kojima sam igru napred podigao na visi nivo.Od napadaca sam se odlucio da igram sa jednim koji kosntantno pritiska zadnju liniju,koji ce biti pravi vodja napada,a drugi koji ce biti klasican "otpadak igrac" onaj koji je uvek tu u guzvi koji moze da sprovede loptu u mrezu.

Слика
Za taktiku u gostima manje vise filozofija je ista samo sam bocne igrace spustio malo nize.Sto se tice selekcije igraca to nisu najaci timovi samo su bili tu u trenutku kada sam slikao taktike.


Ciljevi u takmicenjima:
Слика

NASTAVAK NA POLUSEZONI....VIDIMO SE :cheers: :cheers:


Milan Zivadinovic osu paljbu po Zvezdi i Terzicu, na udaru i novi trener!



Слика

Gostujući na jednoj televiziji iskusni srpski i jugoslovenski trener Milan Zivadinovic osuo je paljbu na generalnog direktora C. Zvezde gospodina Terzica ali i na tek pristiglo najmladjeg trenera u istoriji kluba Ranka Radanovic.
"Pa sta da vam kazem mene dusa zaboli kad vidim ko i kako donosi odluke u tako velikom klubu kao sto je C. Zvezda. Opasulji se Zvezdane Terzicu nisi ti stvorio brend, nisi pisao svetlu istoriju kluba kroz koji su probala imena i veli ine kako trenerke tako i igracke. Dovodi nam na klupu balavca od 25 godina, pa taj nos ne ume da obrise sam. Sumnjiva je ta diploma, proradilo veze bata Miskovića i eto kako se postaje trener. Nekad si morao da imas mnogo uspeha i srece da sedne na klupu Zvezde. Danas ti ne treba nista, dolazi kurta i murta. Strasno mi je sve vezano za moj klub. "-izjavio je popularni Bard u svom stilu.
"Srbijo probudi se,Zvezda ti je SVE!"
Dragan Nikolic Gaga :fss: :ave:
Корисников грб
Rale 22
Newgen
Поруке: 43
Придружен: 13 Нов 2018, 17:49
Has thanked: 2 times
Been thanked: 26 times
Status: Није на вези

Re: Klinac bez reputacije....

Порука од Rale 22 »

EVROPSKE KVALIFIKACIJE,POJACANJA I SUKOB SA DEGENEKOM.....


Слика
KVALIFIKACIJE ZA LIGU SAMPIONA....

1:Kolo
Слика

2.Kolo
Слика

3.Kolo
Слика


Kada sam dosao u klub Terza.Mrkela i ostatak uprave govorili su mi kako je bitno da uigram ekipu da igramo napadacki na gol vise,da vratim onaj prepoznatljiv fudbal na Marakanu.Solidno smo poceli kvalifikacije eliminisuci Dinamo Dresden,jedna solidna utakmica u kojoj sam u glavnom diktirao tempo i na kraju zasluzeno prosao dalje.Pred duel sa Dundalk bio sam svestan da ako budem igrao toliko otvoreno ostavicu im prostora za kontre.Danima me asistent Milosevic ubedjivao kao iskusniji kolega da poslusam da igramo manje rizicno,kao pocetnik i neko ko je resen da tera svoje ostao sam pri svom stavu.Otvorena utakmica,prstalo je na sve strane napadacki smo bili ubitacni ali je prostora za kontre bilo previse i na kraju kroz iglene usi 4-3 prodjosmo dalje.Kada nas je zreb poslao na Qarabag znao sam da ce to biti jako teska i neugodna utakmica,skautirali smo ih naravno nismo imali puno video materijala.Tu sam mozda prvi put napravio gresku,ekipu sam nesto malo povukao i odlucio da igram manje rizicno.Oni ljudi i ako sam ja poveo od pocetka do kraja bili su bolji tim i potpuno i zasluzeno su pobedili.Nisam zasluzio ni te penale,ali sam znao da cu ispasti gotovo sigurno.Teska noc za moje igrace,pokusao sam da ih ohrabrim da je mozda za nas bolje da igramo u Ligi Evrope da ce mo biti ravnopravniji sa drugima.Trebalo je skinuti teret sa njih i osecaj krivice i spremiti ih sa play off za ligu Evrope.Iskreno u prvoj sezoni sam opravdao cilj u ovom takmicenju,ljudi su trazili plasman u trece kolo.Jos uvek rastemo kao ekipa i ovo sve je nesto sto mora da se prodje.


Слика
LIGA EVROPE PLAY OFF...

Слика
Kada sam na zrebu video Celje ili ponovo Dundalk molio sam se Bogu bolje i Slovenci nego opet ovi.Hrabrio sam momke kako ce mo proci bilo koga da izvucemo,i zaista sam ja kao i ceo strucni stab verovao u pobedu.Odusevljen sam kako su nas ljudi tamo docekali ugostili,samo reci hvale imam.Sto se meca tice rezultat ne ubedljiv ali smo diktirali tempo postigli gol i fakticki nismo im dali sanse da stvore.Tu noc nikada necu zaboraviti slavilo se pilo i pevalo ipak moj prvi veliki trenerski uspeh.

ZVEZDA JE U LIGI EVROPE
Слика

Mislim da smo dobili grupu u kojoj imamo dva izuzetno jaka tima kao sto su Rendzers i Olimpijakos.Tu smo jos Ferencvaros i mi mislim da ne ulazimo ni sa kakvim pritiskom rezultata,rekao sam igracima da uzivaju u svakoj Evropskoj utakmici i samo da damo svoj maksimum. :gunman:


PRELAZNI ROK....
Слика

Posle cestitki koje su dolazile maltene sa svih strana pokusali smo da vratimo mir u ekipu i da vredno nastavimo da radimo.Danima me Mrkela i Terza zovu na razne sastanke nude mi desetine igraca kao moguca pojcanja,bukvalno ljudi su mi dali sve uslove i potpuno odresene ruke koga zelim da dovedem.Slozili smo se da nam treba levi bek koji je dobar tehnicki,brz i da moze da se ubacuje u napadu vise.Posto domacih igraca nije bilo adekvatnog kvaliteta odlucio sam se za stranca.Ukazala se potreba i za igracem u centralnom delu odbrane,posle nesuglasica i mog sukoba sa Degenekom(objasnicu posle).Tragali smo za igracima zvali razne menadzerei na kraju nam se jedan Juznoafrikanac ucinio kao najbolje moguce resenje.


Слика
Zbog mnogo nepravdi prema ovom momku poveo sam ga na pripreme i zeleo da mu ukazem sansu da se nametne.Momak je odlican,vredan i radan ali jednostavno nije to onaj igrac i klasa kakvu ja zelim.Zahvalili smo mu se nismo hteli da mu pravimo problem da ceka kraj ugovora i zimu omogucilismo mu ciste papire.


BUHLE MKHWANAZI (31) Centralni defanzivac
Слика
Слика

Jedan iskusan strani stoper tip igraca kakvog sam zeleo u svojoj ekipi,trebao mi je igrac malo bolje tehnicke sposobnosti i da je brzi i to sam dobio u ovom momku.Dolazi kao slobodan igrac a ugovor smo potpisali na do juna 2022.


KINGSLEY MADU (24) Levi bek
Слика
Слика

Kao sam i gore navodio zelja je prvobitna bila da se dovede igrac iz domaceg sampionata,ili iz inostranstva samo da bude domaci ali nismo nasli kvalitet i cenu koja nam je pasovala.Miskovic mi je preporucio ovog momka,govorio mi je da je Kosan svojevremeno molio Marka da mu dovede ovog Nigerijca u Napredak.Jako brz bek,odlicno se ubacuje napred,solidne tehnike i dobrog centarsuta.Nisam se zaletao potpisivajuci duge ugovore,sa igracem smo potpisali ugovor na 9.meseci a na kraju sezone ce mo sumirati utiske i igre i videti da li ce ugovor biti produzen.Momak svakako ima potencijal mladi je reprezentativac svoje zemlje sada je pitanje kako ce se pre svega uklopiti u ekipu i privici na zivot u velikom gradu,igranje u velikom klubu.


SUKOB SA DEGENEKOM...
Слика

Od samog dolaska mog na mesto trenera i promocije,uvidelo se da ovaj momak ocigledno ne trpi moj autoritet ali ni moje treninge niti bilo sta sto su svi drugi radili bez pogovora.Nisam zeleo da ponavljam Robijevu gresku u slucaju Vilotic i Ady presekao sam odmah i ostro ga ukorio pred svim igracima govoreci mu da je on samo deo ove ekipe i da su svi igraci za mene isti.Tada je cutao sve to pognute glave saslusao.Ja sam danima sa Mrkelom sekao sta da uradim sa njim,ubedjivali su me da je igrac sa ogromnim iskustvom i da vredi ovoj ekipi.Kap koja je prelila casu bilo je kada odlucim da mu pruzim priliku u najbitnijem mecu u sezoni protiv Qarabaga i uparim ga sa Milunovicem smatrajuci da kad uvidi da mu verujem,moze da se vrati pravom ritmu treninga i ponasanju.On je prakticno namerno,usudjujem se tako da kazem bio ocajan obilazili su ga kao cunj kostao nas je ispadanja i dva gola.U svlacionici sam se Bogom zakleo pred momcima da MILOS DEGENEK nikad vise nece zaigrati ni u jednoj takmicarskoj ili prijateljskoj utakmici dok sam ja trener.Toliko je bucno odgovarao da je za malo doslo do fizickog sukoba ali igraci su to sprecili.Upravi sam rekao da je on sto se mene tice precrtan .Pokusali su da ga prodaju,daju na pozajmicu ali niko ga nije hteo.Nije registrovan ni za jedno takmicenje!




REZULTATI OSTALIH KLUBOVA U EVROPI:
Kada se sve sabere i oduzme nasi klubovi umesto da se bore za plasman u Evropu utrkuju se ko ce vise da pljuje Zvezdu i Terzica.Svi su poispadali jos pre plejofa sto je vise nego tuzno za nas fudbal,cast Srbije branicemo samo mi.


Partizan2.Kolo kvalifikacija za LE:
Слика

TSC 2.Kolo kvalifikacija za LE:
Слика

Vojvodina 3.Kolo kvalifikacija za LE:
Слика
Слика


CUJEMO SE NAKON PRVOG DELA SEZONE..... :poz: :poz: :poz:
"Srbijo probudi se,Zvezda ti je SVE!"
Dragan Nikolic Gaga :fss: :ave:
Корисников грб
Rale 22
Newgen
Поруке: 43
Придружен: 13 Нов 2018, 17:49
Has thanked: 2 times
Been thanked: 26 times
Status: Није на вези

Re: Klinac bez reputacije....

Порука од Rale 22 »

Слика



Super liga Srbije:

Слика
Слика
Слика
Слика
Слика
Слика
upload

Super liga Srbije u prvom delu sezone bila je napeta i neizvesna cak i vise nego sto se ocekivalo.Od samog starta sam shvatio prvenstvo podjednako vazno kao i Evropu.Vecinom sam se oslanjao na kvalitet nosilaca igre i igraca koji u timu imaju najveci uticaj.Igrali smo dobro stvarali rivalima dosta sansi dali lep gol bodova,pobedili derbi sto mi je izuzetno bilo vazno.Uspeo sam da ekipi vratim pobednicki mentalitet,cak i u utakmicama u kojima smo kiksirali imali smo daleko veci broj sansi od rivala i bukvalno sam zadovoljan kako su moji igraci igrali u svakoj utakmici.Interesantno je da sam sve kikseve zabelezio na domacem terenu,Indjija,Napredak i Backa.Uvek sam govorio igracima da nemaju pritisak i da zelim da gledam lep i napadacki fudbal.Nisam se bavio rivalima,isao sam iz meca u mec i kako stvari stoje iskreno sam zadovoljan.Partizan je jesenji sampiona zbog 2 utakmice vise koje je odigrao,ni taj podatak me cak ne opterecuje.Drago mi je da sam raspucao Dijega momak je pokazao da je najveca pretnja po rivale,asistirao je davao golove stvarao protivnicima puno problema.Raduje me i cinjenica da u gostima nismo proslu nit jedan bod,a da sam sve konkurente za titulu pobedi.Igraci su puni samopouzdanja,prihvatili su sistem koji trazim sto me jako raduje.



Liga Evrope:

Слика
Слика
Слика
Слика
Слика
Слика
Слика

Za mene je sam plasman u Ligu Evrope predstavljao veliki uspeh za moj tim i mene kao trenera pocetnika.Uspeo sam nesto sto bolji i iskusniji treneri nisu izdrzao sam pritisak da Zvezda mora da igra Evropu konstantno i jedan zacrtan cilj ostvario.Kada smo saznali rivale stavio sam momcima do znanja da svaki mec za nas predstavlja novo dokazivaje,novu sansu da pokazemo koliko u ovom trenutku mozemo.Furiozno smo poceli sa peticom na noge bacili Grckog velikana,atmosfera navijaci i magicno vece.Sve to mi je dalo podstrek da nastavimo da treniramo i da igramo sto bolje.Posle poraza u Glazgovu uveravao sam momke da ce biti vremena da im se revansiramo.Magicnu utakmicu odigrali smo na nasem terenu protiv Ferenca jedna totalno luda utakmica.Gubili smo 0-1 vratili se do poluvremena na 2-1 za nas.Na kraju 3-3 ali sam rekao igracima da nemam sta da zamerim duboko u sebi sam znao da u gostima dobijamo.U Madjarskoj smo ih totalno nadigrali i pobedili,fakticki nisu bili ni blizu nivoa igre od pre nedelju dana.Taj bod koji smo uzeli u Pireju jasno je stavio do znanja svim igracima i meni da Glazgov u Beogradu nesme da pobedi.Magija i jos jedna velika pobeda za sve Zvezdase desila se na nasem terenu kada je velikan Rendzers pao 3-2.Otisli smo dalje prosli grupu i ispisali novu stranicu istorije.Zreb mi nije bio vazan,slavilo se duboko u noc.Kada smo na zrebu dobili Nemce igracima sam rekao da smo mi do sada ispunili sva moguca ocekivanja odigrali iznad svakiog maksimuma i da je na nama da se borimo i damo sve od sebe.Jedini predstavljamo nasu zemlju u Evropi.Rivala skautiramo pratimo jos je rano za zakljucke.Misljenja jesam da su jaki,ali boricemo se.




Kup Srbije:

Слика
Слика
Слика
Слика

Sto se kupa tice nisam odvajao po vaznosti ovo takmicenje od pomenuta dva.Zelja mi je da u svim takmicenjima idemo sto je dalje moguce.Do sada su izbaceni Zarkovo i Macva uglavnom rezervistima pruzana sansa.Idemo dalje glavne bitke u kupu tek predstoje."


Razgovori sa Terzom i Mrkelom pred start prelaznog roka:


Слика

Mrkela:Brate izgurao si ovu polusezonu iznad svih nasih ocekivanja,ekipa ti izgleda odlicno.Sad nam sledi prelazni rok ukazao bih ti na pozicije za koje mislim da treba da dovedemo pojacanja.

Ja:Hvala Mrkela izuzetno mi je drago da ste i vi iz uprave videli napredak u igri i rezultatima.Kada ste mi ukazali sansu krenuo sam od nule bez krupnih reci i obecanja.Dajete nam veliku podrsku to puno znaci.Pa vidi mi smo pricali nama treba bar dva defanzivna vezna,jedan dobar krilni igrac po levoj strani i spic.

Mrkela:Slazem se sa tobom vidis li da kroz ovo vreme imamo isti pogled na ekipu fudbal i sve hemija unutar kluba je izuzetna.Jesi razmisljao o imenima?

Ja:Nisam pogledacemo trziste i ono sta si ti nasao do sada.Imam u glavi profile igraca koji mi trebaju pa ce mo nadam se sto bolje reagovati u prelaznom roku.

Mrkela:Reci mi na koje momke neces racunati u drugom delu sezone?

Ja:Vidi tesko mi je da bilo kog igraca otpisem ali takav je posao.Bocko(Richmond Boaci) je odradio do sada u ZVezdi koliko je mogao ja sam vec njemu saopstio da ne zelim da produzimo saradnju.Vukanovic decko vredno radi trenira ali se meni ne uklapa u filozofiju i sistem igre tako da bi za njega ako nema ponuda bilo dobro da ga pustimo na pozajmicu da momak igra.Spiridonovic mi je jako los i na treninzima ubi ga alkohol i nocni zivot,trudio sam se da mu ukazem na to da mu kroz utakmice pruzim poverenje ali video si decko je ocajan.Na njega takodje ne racunam.

Mrkela:Odlicno i zaboravio si Degenek koga si vec na pocetku otpisao.Pokusacemo da im nadjemo klubove.




Слика

Terza se nakon kraja polusezone samo sepurio pred kamerama ali zasluzeno moram priznati.Iz blata me dovukao na klupu najveceg tima na Balkanu pruzio mi sansu kakvu mi rodjeni otac ne bi pruzio.Terzin njuh i dalje radi.Puno toga dok sam ziv dugujem Madjiji dva zivota da imam ne bi se oduzio coveku.

Ja:Direktore dogura ja do prve polusezone izgurali smo ti i ja ozbiljan pritisak i razne niske udarce do sada.Hvala ti i dok sam ziv tvoj sam duznik,veruj mi da zivim san svakog dana.

Terza:Dobro je Radane necemo patetisati,nemoj da budes skroman uspeh je najvise tvoj i tvojih igraca stvarno ti skidam kapu na posvecenosti i svim rezultatima do sada.

Ja:Terza meni je cast da takve reci cujem od tebe.Velike zalsuge odu tebi i Mrkeli za uslove koje ste nam obezbedili i na svemu sto radite za klub.

Terza:Dok sam ja ovde ti i igraci kao i svi zaposleni imacete sve uslove da pravite rezultate.

Ja:Hvala direktore,nema puno price valja nam pripremati prelazni rok i plan priprema.

Terza:Oko toga vidi sa Mrkelom ja ti samo zelim preneti da vas castim i idete na pripreme u Spaniju licno sam birao hotel i terene.Vidi sa Mrkijem oko pojacanja,i oko kontrolnih meceva.

Ja:Hvala direktore nisam ocekivao lepe vesti.


Sledece javljanje na promociji novajlija na pocetku priprema.... :poz:
"Srbijo probudi se,Zvezda ti je SVE!"
Dragan Nikolic Gaga :fss: :ave:
Корисников грб
Rale 22
Newgen
Поруке: 43
Придружен: 13 Нов 2018, 17:49
Has thanked: 2 times
Been thanked: 26 times
Status: Није на вези

Re: Klinac bez reputacije....

Порука од Rale 22 »

Promocija pojacanja....

Слика

Zvezda predstavila novajlije,dvojica bivsih Grobara!!!


Слика
Слика
Слика


Слика
Слика
Слика
Слика


Слика
Слика

Слика
Слика
upload image
Слика


Слика
Слика
Слика
Слика


"Ispunili smo Radanove zelje"
Слика

"Velika mi je cast i zadovoljstvo da vam se obratim povodom promocije nasih novih pojacanja.Danas potpisujemo ugovore sa Collins Tanor koji ima 23.godine igra na poziciji zadnjeg veznog igraca,moze da pokrije po potrebi i centralnof veznog.Radi se o mladom reprezentativcu Gane,igracu koga odlikuje izuzetna timska igra,prava je radilica na terenu.Bivsi je igrac Mancester Sitija sto dovoljno govori o njegovom potencijalu.Drugi po redu je reprezentativni napadac Crne Gore Petar Skuletic covek o kome ne treba trositi reci,sjajan momak i igrac i ovom prilikom zelim da mu se zahvalim na tome sto je odabrao pravi klub i prepoznao potencijal ovog tima.Petar je nastupao za Vojvodinu,za vecitog rivala a kod nas dolazi na pozajmicu 6 meseci ili do kraja sezone.Marko Djurisic 23.godine igrac koji igra na poziciji zadnjeg i centralnog veznog igraca,igrac odlicne tehnike,dobrog pasa igrac koji ume da razigra i posalje pravu loptu ka napred.Dolazi nam iz Rige.Human Tariq bez ljutnje ostalih momaka ali 1.zvezda prelaznog roka kod nas ali i u citavoj nasoj ligi.Ozbiljan vezni fudbaler koji igra na mestu kreativca,jednako dobro se snalazi na levoj krilnoj poziciji.Jedan magican igrac od koga ocekujemo puno,da svojim iskustvom i kvalitetom doprinese daljim rezultatima.Dolazi kao slobodan igrac,inace je standardni reprezentativac Iraqa za koji ima 69 odigranih meceva i 8 golova.Jovan Nisic igrac sredine terena po vokaciji centralni vezni,moze da pokrije poziciju zadnjeg veznog.Mladi je reprezentativac nase zemlj,igrac velikog potencijala koji se nadamo da ce dokazati u dresu Zvezde.Sto se tice dolazaka mi ovde zatvaramo prelazni rok,sef je sve ove momke zeleo kao 1.opcije mi smo se potrudili da mu ispunimo zahteve.Kompletni krecemo u pripremni period."

Odlasci....

Слика
Sanogu je istekla pozajmica,cena otkupa je bila suludo velika sto ja naravno nisam prihvatio i decko se vratio u svoj klub.Veci deo prvog dela sezone bio je povredjen i nije pruzao ocekivane partije.

Слика
Boaci decko koga jednostavno ne mozete da ne volite,svojim igrama u oba mandata ponasanjem i pozrtvovanjem zasluzio je veliko postovanje i uvek je ovde dobrodosao.Ugovor mu istice i jednostvno za nastavak saradnje nije bilo argumenata ne vidim ga u ekipi.

Слика
Od Regana sam svakako ocekivao puno vise,pruzao mu ogromnu sansu igrao je u svim takmicenjima.Sve vezano za njega kratkog je daha,Lose je trenirao,slabo igrao i dosli smo do zajednickog zakljucka da se ugovor mora raskinuti.






Plan i pocetak priprema.....

Слика


Okupili smo momke na moju krsnu slavu 9.januara ali sta da se radi,dace Bog da rezultati budu jos bolji da nas Bog cuva kao do sada.Plan priprema sam pravio i odlucio da glavni deo priprema obavimo u Spaniji(Majorka) tamo sam zakazao nekoliko meceva.Smatram da smo na svim pozicijima kvalitetni i da ce nivo igre da se podigne na jos veci nivo.Na prvoj prozivci doveo sam i dosta mladih igraca iz Graficara koje cu vodii na pripreme i pruziti im sansu.


Produzeni ugovori....

Слика
Слика


Promene u strcnom stabu...

Слика
Kad je u pitanju Nebojsa Milosevic jednostavno sam pokusao sve da ga zafrzim u mom strucnom stabu,u kom je bez sumnje igrao veliki ulogu.Davao sam mu veci ugovor,molio ubdjivao ali jednostavno covek je dobio odlicnu priliku od stabilnog i dobrog kluba kao sto je TSC.Ja mu zelim sve najbolje,i kazem mu da cu mu biti uvek zahvalan i da ga vecito smatram prijateljem.


Слика
Jednostavno sa ovim gospodinom nisam bio na istim talasnim duzinama i hteo sam da mu se zahvalim na saradnji.

Слика
Resenje sam nasao u dugogodisnjem i legendarnom treneru golmana Maksi,velika mi je cast sto je prihvatio moj poziv.

Слика
Слика
Velikih muka imao sam oko novog asistenta,jednostavno su me ljudi odbijali.Izbor je na kraju pao na doskorasnjeg asistenta Zoltana Saba iz TSC Djordj Kokovica (67).Covek je iskusan trener,vrhunski je u radu sa mladim igracima sto mi se dopalo na prvu loptu.


Cujemo se na kraju priprema.....
"Srbijo probudi se,Zvezda ti je SVE!"
Dragan Nikolic Gaga :fss: :ave:
Корисников грб
Rale 22
Newgen
Поруке: 43
Придружен: 13 Нов 2018, 17:49
Has thanked: 2 times
Been thanked: 26 times
Status: Није на вези

Re: Klinac bez reputacije....

Порука од Rale 22 »

Слика
Novogodisnji intervju sa trenerom Zvezde!

Слика

Novinar:Ranko,precicemo odmah na ti.Zelim da ti se zahvalim zbog dolaska u emisiju,pritom znam da nisi ljubitelj medija.

Ja:Hvala tebi na pozivu,ja sam malo staromodan ne volim medije posvecen sam poslu i napretku iz dana u dan.

Novinar:Kad kazes napretku,koliko je po tebi ekipa napredovala od letos kada si ti stigao?

Ja:Pa iskreno da ti kazem napredovali smo svi kompletno jako puno.Poznajemo se,momci znaju sta ja zahtevam sta trazim i prihvataju to i sve je puno lakse.

Novinar:Kako su prosle pripreme?Koliko si zadovoljan?

Ja:Dobro smo trenirali,dobro radili zadovoljan sam ispunili smo ono sto smo zacrtali.Najvaznije je da smo prosli bez povreda i da smo spremni za nastavak prvenstva.

Novinar:Dosta mladih igraca prikljucujes prvom timu,to je ono sto svi mi navijaci ocekujemo.U prvom delu sezone kod tebe je debitovalo dosta klinaca iz nase skole.Kako si zadovoljan sa njima?

Ja:Zvezda ima odlicnu omladinsku skolu,sve to ide u odlicnom smeru i jako sam zadovoljan.Tacno je to su talentovani momci,istinski biseri ovog kluba.Treba ih paziti,raditi znate to je kao brusenje dijamanta jako osetljiva stvar.

Novinar:Sledi nam veciti derbi,na nasem stadionu mozemo li da se nadamo pobedi?Kako ti gledas na taj mec?

Ja:Najveca utakmica Srpskog fudbala,istinski praznik za sve sladokusce.Nadam se fer i korektnoj igri,mecu sa dosta golova i sansi bez incidenata i da bolji pobedi.

Novinar:Ti si zasluzan prekinuo si petogodisnju seriju neuspeha u derbiju i na poslednjem na njihovom terenu Kataji majstorija,kako sada gledas na taj mec?

Ja:Kao sto si rekao Zvezda je ranijih godina dosta muka imala sa Partizanom,cak i u sezonama sa Milojem kada su bili nekoliko klasa ispred jednostavno gubili su se ti mecevi igralo se lose.Ja sam bio ubedjen pred taj mec da cu pobediti Partizan.Utakmica je bila dobra,mi smo realno iali nekoliko odlicnih sansi kada je Pavkov sa peterca prebacivao gol.Na kraju ona lepotica Katajia i velemajstorski gol,deliriju na klupi.

Novinar:Da li ima nepoznanice sto se tice njih i njihove igre?

Ja:Mislim da medju nama nema nepoznanice.Jednostavno znamo se dobro,ko bude imao vecu zelju mirniju glavu taj ce pobediti mec.

Novinar:Kako gledas na nastavak i nokaut fazu Lige Evrope,dvomec sa Hofenhajmom?

Ja:Rano je pricati o tome,isao bih mec po mec prvi najvazniji sada je Partizan.

Novinar:Sta bi porucio navijacima,eto jedna poruka za kraj?

Ja:Volite,bodrite navijajte boricemo se igracemo za vas.Kako kaze nasa pesma mi zajedno mozemo sve.Ubedjen sam u to.

Novinar:Hvala ti Ranko na izdvojenom vremenu.




Pripreme.....
Слика
Слика
U sustini sam zadovoljan odradjenim pripremama,idemo bez povredjenih igraca svi smo orni i spremni za nastavak.Novajlije se jos uklapaju,iako sam mozda ocekivao da takj proces bude zavrsen kroz pripreme jos uvek cu morati da pricekam.Skuletic je jedini koji se razmuljivo svojim kvalitetom odmah predstavio u najboljem svetlu,igrao je ovde sve zna.Stranicima ce trebati malo vise vremena,Djurisic jos uvek navikava na igranje u velikom klubu.Odigrali smo te kontrolne meceve,rezultat mi nije bio bitan kao i uvek na pripremama.Fokus je na nastavku sezone ocekujem da nastavimo gde smo stali na jesen.Uprava mi je izasla u susret doveli su sve sto sam trazio od pojacanja.


IZNENADJENJE KAO NOVOGODISNJI POKLON......
Katajiu novi 3-godisnji ugovor!!!
Слика
Слика
Sa Saletom sam se dogovorio za pet minuta verujte oko nastavka saradnje.Decko vidi kako se radi,vidi da je ovo jedna zdrava sportska prica i Mrkela i ja bili smo odusevljeni za koliko je prihvatio novi ugovor.Motor je ove ekipe,istinski majstor i legenda kluba.Ovo je jedan veliki poklon navijacima i svima nama u klubu.


Sledece javljanje zakazujem na kraju sezone.... :boxer: :zvezda: :zvezda: :zvezda: :zvezda:
"Srbijo probudi se,Zvezda ti je SVE!"
Dragan Nikolic Gaga :fss: :ave:
ASI828277
Newgen
Поруке: 5
Придружен: 07 Мар 2022, 09:57
Mood:
Status: Није на вези

Re: Klinac bez reputacije....

Порука од ASI828277 »

Rale 22 пише: 21 Дец 2020, 15:56 Kao i svaki mlad covek koji je "ioele" normalan sanjam o tome da postanem vrhunski fudbalski trener.Igrac nisam bio ninkakav u mom rodnom gradu Loznici izmenjao sam vise lokalnih klubova medjutim nigde se nisam nasao.Vec kao omladinac batalio sam fudbal,ali ostao resen da cu postati fudbalski trener po svaku cenu.Pogurase malo moji bilo je tu veza najvise moj prijatelj Marko Miskovic koga znam preko caleta i covek je stvano pomogao da dobijem cak PRO licencu.Uzalud sam trazio posao po lokalnim klubovima,uvek sam dobijao iste odgovore da imam 25.godine da iskustva nemam i da je za mene jos rano.Cak ni Miskovic nije uspeo da me uvalja u strucni stab Napretka pronela se tamo vest da sam ljubitelj alkohola i nocnih provoda.Skupim malo muke i odem za Beograd resen da cu uraditi nesto i dokazati da nisam propalica.Pratim sve zive ekipe,posmatram treninge hvatam zabeleske.Jednog dana na pomocnom terenu Zvezde zapazi me Zvezdan Terizic i obrati mi se ljutitim glasom:
Terza:Decko,ne mozes tu da sedis ovaj trening je zatvoren za javnost.Zvau obezbedjenje,idi tamo kod Vazure i Vucele oni su te i poslali.
Ja:Izvini Terza kao prvo mrzim Partizan od kad znam za sebe.Ja sam fudbalski trener sa licencom i ovde sam jel pratim rad Dekija Stankovica i usavrsavam svoje znanje.
Terza:To je drugo,ajde ostavi mi na kapiji kontakt ako bude nekog posla javicu ti.
Ja:Vazi Terza,hvala napred.
Terza:Mali,ne rece mi odakle si?
Ja:Iz Loznice druze(poceh da objasnjavam on m prekide)
Terza:Kod mog brata Bobana Stojnica,sto odma ne kazes.(odlazi uz osmeh i mase)



Слика
Prolaze dani ja se bas nalazio da ce nesto biti,ali vreme prolazi poziva nema.Svaki dan mi isti kao predhodni posle redovnog pracenja po internetu i gledanja utakmica uglavnom cirkam po kafanama.Pali se tv u kaficu na Vozdovcu kad udarna vest "Deki napustio Zvezdu,zaratio sa Terzicem".Kao da mi je to dalo neki vetar u ledja ne pomisljam na mesto trenera ali kao neki vajni pomocnik da se uglavim na vreme.Uzimam telefon zovem Marka u Krusevac:
Ja:Miskovicu magijo,sad mi kao nikad treba tvoja pomoc!
Marko:Rankic,kazi u guzvi sam?
Ja:Deki otisao iz Zvezde,skoro sam se upoznao sa Terzom iii?
Marko:Sta i?Oces mesto trenera?(smeje se kao lud)
Ja:Ma ocu mesto za neku bednu platicu da se usavrsavam uz nekog trenera da ubodem neki posao.
Marko:Slusaj gotivim ti caleta puno mi je valjao jos za vreme rata i sverca kod vas na Sepku.Sutra se sredi obuci cekaj me u Zvezdinom kaficu ugovoricu ja sastanak sa terzom duguje mi valjao sam im dosta.
Ja:Hvala ti brate ne brini bicu tacan.


Слика
free photo host
Nadjemo se mi oko 10h ujutru u cafeu na stadionu.Terza i Marko se izljubise Bog zna kako.Poce tu prica i dodje se do mene,ustvari razloga sto smo se sastali.
Marko:Terza ovaj klinac je fenomen,mali ide po treninzima sve zivo gleda i prati napaljen je na fudbal da nisi svestan.
Terza:Sta mi pricas mi se danima pitali dal ga salju iz Partizana da nas skautira covek sedi od pocetka do kraja svakog treninga.Skontao sam ga posle.
Marko:Treba mu posla,imas i makar u mladje selekcije da ga bacimo daj mu neku platicu da malo stane na noge?
Terza:Zasto mladje selekcije?Kazes mali je genije,ako je tako sto posle dva plasmana u Ligu sampiona,tri titule plasmanom u Ligu Evrope ne bi imali senzaciju najmladji trener u istoriji?
Marko:Madjijo,jel se salis?Nemoj ga prziti srce ce mu stati mali je lud za Zvezdom.
Terza:Ozbiljan sam,meni bi to donelo dosta popularnosti i svestka stampa ce pisati o potezu prvog coveka kluba.Mali sutra papire,dodji kod Stoleta po odelo ako nemas,ili trenerku i zakazujem pres?Jasno?
Ja:Skocim ja tu izgrlim se sa Terzom,Marku se zahvalim i obecam da sam njegov duznik do kraja zivota.

. . . . .
Слика
Preuzeo ja Zvezdu prodje sva ona buka novinari,pozivi kad sam samo to preziveo.Kada sam sastavljao strucni stab zamolim jedva Nebojsu Milosevica da mi ostane prvi asistent svestan sam koliko covek moze i koliko zna.Uz pomoc njega manje vise izmenimo strucni stab,dovedemo neke nove ljude.Sklopimo mi tu kockice i ja zadovoljan cekam start priprema i prozivku.Ugovor sam dobio na jednu sezonu,ako sve bude islo kako treba i ispunim ocekivanja na na kraju sezone moglo bi se pricati o novom ugovoru.
Слика
Слика
Слика

PRIPREME....

Слика
Upoznam ja momke i tu odmah stavim do znanja svima da sam tu da hocu uvek maksimum da daju sebe a da ce za pijanke i ostalo uvek biti postora kada zasluze.Odlucimo ja i Milosevic da prvu fazu priprema odradimo na Kipru.Ja se slozim da momke malo izolujeo od svega,izaberem ja rivale i polako sklopim plan treninga kako ce se tamo i po kom principu raditi.Licno sam neko ko ne voli da lomi igrace suvim trcanjem,kondicijom i uz dogovor sa pomocnicima modifikujem ja malo trening i ukljucim loptu sto vise u taj bazicni deo.Odradili su momci na Kipru maksialno sam zadovoljan bilo je par povreda sto je i ocekivano ostao sam na duze bez Bena,Sanoga,Pterovica.Kontrolne meceve odigramo na solidnom nivou uglavnom sa Kiparskim klubovima.Procenim ja da itekako ima stofa u ovom timu Zvezde.
Drugi deo rpiprema odradimo Beogradu i zakazem nekoliko ozbiljnih meceva sa Vitroulom,Bate Plovdivom i generalku sa prejakim i vrhunskim Sahtjorom.Odusevili su me momci pogotovo u toj poslednjoj utakmici kada sa favorizovanim rivalom odigras na tom nivou izvuces 3-3.Maksimalno sam bio svestan da smo spremni za start sezone.

Слика


Selekcija ekipe:
Слика
Слика
Слика
Слика

Kada sam selektirao ekipu manje vise sam bio zadovoljan onim sto u tom momentu imam uklapalo se sve u moju filozofiju igre(o taktici kasnije).Popunjen sam na svakoj poziciji sa po 2 kvalitetna fudbalera,na nekoj cak i vise.Uz to na sastankusa trenerima mladjih selekcija odaberem par omladinaca i prikljucim ih prvoj ekipi,vodio sam ih i na Kipar.Jedino gde sam trazio pojacanja bilo je na mestu zadnjeg veznog alternativa Sanogu.Pokusavao sam sa Odadom iz Graficara ali
to ipak nije taj kvalitet.Dovedem Regana setim ga se iz Cukarickog,naravno menadzer mu je moj drugar Marko i dovdedemo ga bez obestecenja za solidnu platu.


Слика
Igrac solidne tehnike,brz sto mi je bilo jako bitno,ima dobar prekled igre cak od njega mogu da krecu i neke lopte napred.Timski je igrac,poznaje Super ligu.Odusevio se kada sam mu predstavio moju viziju igre i ono sto ja zelim da sprovedem.Poslali smo ga na kurs jezika da sto je bolje moguce savlada srpski.



w
Слика
Za filozofiju igre uopsteno sam se odlucio da bude napadacka igra,da ima puno pasa i da se kroz taj pas dolazi u sanse.Takodje odlucio sam da igramo sa visokim presingom,i pored nagovora Milosevica da je 4-2-3-1 najbolji sistem za ovu ekipu ja sam se odlucio za 4-2-4 dosta otvoreniju igru.Zelim da mi svaka akcija pocinje od stopera,kojima sam i kroz pripremni period govorio da moderni stoperi moraju da imaju dobru tehniku,i da budu brzi i cvrsti.To jednostavno moderan fudbal trazi.Na sredini sam odlucio da imam jednog vezistu koji pokriva odbranu,preseca lopte i jednog kreativca koji je mozak ekipe.Po krilima sam bio izricit da igraci ulaze sa loptom sto vise u sredinu i tako omoguce prodor bekovima kojima sam igru napred podigao na visi nivo.Od napadaca sam se odlucio da igram sa jednim koji kosntantno pritiska zadnju liniju,koji ce biti pravi vodja napada,a drugi koji ce biti klasican "otpadak igrac" onaj koji je uvek tu u guzvi koji moze da sprovede loptu u mrezu.

Слика
Za taktiku u gostima manje vise filozofija je ista samo sam bocne igrace spustio malo nize.Sto se tice selekcije igraca to nisu najaci timovi samo su bili tu u trenutku kada sam slikao taktike.


Ciljevi u takmicenjima:
Слика

NASTAVAK NA POLUSEZONI....VIDIMO SE :cheers: :cheers:


Milan Zivadinovic osu paljbu po Zvezdi i Terzicu, na udaru i novi trener!



Слика

Gostujući na jednoj televiziji iskusni srpski i jugoslovenski trener Milan Zivadinovic osuo je paljbu na generalnog direktora C. Zvezde gospodina Terzica ali i na tek pristiglo najmladjeg trenera u istoriji kluba Ranka Radanovic.
"Pa sta da vam kazem mene dusa zaboli kad vidim ko i kako donosi odluke u tako velikom klubu kao sto je C. Zvezda. Opasulji se Zvezdane Terzicu nisi ti stvorio brend, nisi pisao svetlu istoriju kluba kroz koji su probala imena i veli ine kako trenerke tako i igracke. Dovodi nam na klupu balavca od 25 godina, pa taj nos ne ume da obrise sam. Sumnjiva je ta diploma, proradilo veze bata Miskovića i eto kako se postaje trener. Nekad si morao da imas mnogo uspeha i srece da sedne na klupu Zvezde. Danas ti ne treba nista, dolazi kurta i murta. Strasno mi je sve vezano za moj klub. "-izjavio je popularni Bard u svom stilu.
Great
Пошаљи Одговор

Повратак на “FM22 Menadžerska soba”