Zaboravljeni Pijemont

Podelite sa nama vaše priče, karijere, avanture.
Корисников грб
poslednji.romanticar
Youth Team Coach
Поруке: 197
Придружен: 21 Јан 2019, 23:08
Место: Srbac
Klub koji vodite: CA Paris i Radnički
Formacija: 4-2-3-1
Mood:
Has thanked: 9 times
Been thanked: 108 times
Status: Није на вези

Zaboravljeni Pijemont

Порука од poslednji.romanticar »

Pozdrav! Moje ime je Frederico Marchiegiani. Imam 27 godina, trenutno živim u Torinu i radim kao programer. Iako sam rođen u Genovi, moje srce pripada Pijemontu. Odrastao sam u malom gradiću, Novi Ligure, nedaleko od Genove, u Alesandrijskoj provinciji, koji ima oko 28 hiljada stanovnika. Kao i mnogi gradići, i ovaj je ostao da živi u prošlosti. O njoj mi je djed stalno pričao. O procvatu industrije i o tome kako smo mogli biti veći od Torina da smo imali samo više sreće, o tome kako smo podarili najvećeg biciklistu svih vremena, Constante Girardenga. Ali jedina priča koju sam iznova volio čuti se tiče fudbala, hiljadu puta sam slušao djeda kako priča priče svog djeda, koji je bio veliki navijač lokalnog kluba Novese.

Слика

Слика

Za klub sa Constante Girardengo-a se veže zanimljiva istorija. Ove godine proslavlja 100 godina postojanja, iako je 4 puta bio ponovno formiran, i dalje je tu srž kluba. Trenutno su u 7. rangu takmičenja, Prima Categoria Piemont ligi, ali ne tako davno sam ih gledao kako su se borili u Seriji D. Nažalost, dugovi su učinili svoje i od prije 2 godine opet kreću sa dna.

3 godina nakon osnivanja kluba, igrali smo prvu talijansku ligu, koja se podijelila jer su se manji klubovi plašili većih klubova sa sjevera koji su osnovali svoju ligu. Taj raskol je trajao samo jednu sezonu, ali dovoljno da ovaj mali klub zauvijek ucrta u istoriju talijanskog fudbala. Nakon te sezone nestali su sa mape profesionalnog fudbala i šetali po nižim ligama, ali taj osjećaj i trofej se i dan danas spominju i prepričavaju.
Слика
Пошаљи Одговор

Повратак на “FM22 Menadžerska soba”