Viento caliente

Podelite sa nama vaše priče, karijere, avanture.
Корисников грб
Football maniac
First Team Coach
Поруке: 212
Придружен: 01 Нов 2010, 22:26
Место: Cacak
Been thanked: 3 times
Status: Није на вези

Viento caliente

Порука од Football maniac »

Слика
Martil, Maroko
12.06.2019


"Prošlo je jako dugo vremena od poslednjeg angažmana u ludom svetu fudbala, nedostaje mi nekako... Nastavljam da pišem kolumne za lokalne sportske novine i povremeno komentarišem neke mečeve iz Evrope. Možda sam spreman opet da uskočim pored terena..."

Ejmi: Ne zaboravi da imaš sastanak sutra!

Martil, Maroko
13.06.2019


Слика

Ronaldo: Kako se bore ovi tvoji?

Ja: Savo im je trener, forsira neku lepršavu i brzu igru. Verujem da će biti bolji naredne sezone...

Ronaldo: Zašto nisi savetnik tamo?

Ja: Red je da se prepusti klub i drugim ljudima, razmišljam da opet počnem da treniram

Ronaldo: Zar ovde u Maroku?

Ja: Imam sastanak danas sa jednim prvoligašem, mislim da je ovo super za novi početak.

Ronaldo: Zar ćeš ti juriti milione po pustinji?


Nastavak uskoro...
Корисников грб
Football maniac
First Team Coach
Поруке: 212
Придружен: 01 Нов 2010, 22:26
Место: Cacak
Been thanked: 3 times
Status: Није на вези

Re: Viento caliente

Порука од Football maniac »

Sastanak je otkazan!

Слика

Ronaldo: Zar nisi na sastanku?

Ja: Otkazali su nam, navodno žele da se sastanemo posle sastanka njihovog menadžmenta

Ronaldo: Ne znam zašto gubiš vreme ovde? Kako ti se zove taj klub?

Ja: Radža iz Kazablanke, imaju ambiciozan projekat i zanimljiv tim. Nikad nisam vodio neki afrički tim, možda bih mogao da odigram njihovu Ligu Šampiona...

Ronaldo: Ja se vraćam ujutru u Španiju, Ejmi i ti možete kod mene kroz dva-tri dana. Spremamo koktel i prezentujemo nove planove.

Ja: Biće mi zadovoljstvo, vidimo se sigurno!

Dva dana kasnije

Слика

Ronaldo: Daj čoveče dođi kod nas, vidiš kakve uslove imamo ovde? Želim da ove sezone preživimo u Prvoj ligi. Ejmi ubedi ga.

Ja: Roki sve je ovde lepo, da li mi to sve možemo da izvedemo?

Ejmi: Mislim da je ova priča mnogo uzbudljivija od Maroka, ovde možeš da radiš u boljem okruženju

Ronaldo: Mi smo mali tim, nemamo sponzora. Moj trener nije uspeo da me ubedi u planove za sledeću sezonu, želim da ti uzmeš njegovo mesto. Mogu da ti dam maksimalnu slobodu oko izbora igrača i stručnog štaba. Biraj koga ti želiš od saradnika.

Ejmi: Predlažem da sutra razgovaramo o ovome

Ronaldo: Idemo odmah to da obavimo, sve će moj asistent da spremi. Ovde možeš da napreduješ i da odmeriš snage sa najjačima. Znaš to i sam.

Ja: Koliko sam te shvatio budžeta nema, sponzora takođe nema, a ni ti novca za klub nemaš?

Ronaldo: Situacija nije sjajna, mi smo mali tim u odnosu na ostatak lige. Budžet za ovu sezonu nemamo, nismo obezbedili sponzora ali imamo sjajne kontakte i saradnje sa klubovima oko zajma igrača. Možeš nekog slobodnog da izabereš?

Ja: Morao bih da upoznam tim i detalje tvojih ciljeva, takođe moram da zovem asistenta. Priznajem da potencijal postoji.


Valjadolid ima novog trenera!

Слика

Kako prenosi španski AS srbin je novi trener Real Valjadolida! Ovu vest je nedugo zatim potvrdio i Ronaldo prvi čovek kluba, srpski trener će potpisati za par dana ugovor na dve godine. Više o ovoj vesti uskoro
Корисников грб
Football maniac
First Team Coach
Поруке: 212
Придружен: 01 Нов 2010, 22:26
Место: Cacak
Been thanked: 3 times
Status: Није на вези

Re: Viento caliente

Порука од Football maniac »

Слика

Prvi dani...

Opšti utisak je da ovde mora mnogo toga da se promeni da bi se jurili neki važniji rezultati od pukog opstanka u prvoj ligi. Reformu krećem od Staff-a. Na veliko zadovoljstvo za svog novog asistenta dovodim Ivana Tomića, posle igračke karijere bio je direktor i menadžer, veliko pojačanje na ovoj poziciji. Nedostatak ljudi u Coach pozicijama rešio sam da prepustim Saši Iliću, on kao jedan od trenera mladih kategorija reprezentacije Srbije biće dobro pojačanje u tom nivou kluba. Poslednje pojačanje u Staff timu popunjava iskusni španac Carles Romagosa Vidal na poziciji Head of Youth Development, iza njega su angažmani u PSG i Barseloni.

Igrački kadar...

Budžet je velika nula, možemo da se oslonimo samo na pozajmnice i slobodne igrače. Prvih dana puštamo iz kluba Antonita i Oscara Plana. Ova dva transfera su nam donela malo osveženja u budžetu i već smo mogli da razmišljamo o novim pojačanjima. Tanke pozicije na mestu defanzivnih linija naterale su nas na nove pozajmnice. U klub stižu Fabio Coentrao, Thilo Kehrer i Stanislav Ivanov. Ivanov je odmah prosleđen na jednogodišnju pozajmnicu u Hapoel, dok su Fabio i Thilio angažovani u borbi za opstanak. Thilio stiže kao pozajmljen igrač. dok Coentrao stiže kao slobodan igrač. Ovim pojačanjima smo i završili letnju pijacu.

Pripreme

Слика

U pripremnom periodu spremili smo 7 prijateljskih mečeva i put u Holandiju. Zbog jako nezgodnog rasporeda nismo uspeli da odigramo još neki meč. Taktiku gradimo na sistemu 4-5-1, u dve varijante. Tu vidimo jedini način da se izborimo sa jačim ekipama od nas. U nastavku spisak mečeva i rezultati...

Слика

Uskoro početak sezone...
Пошаљи Одговор

Повратак на “FM22 Menadžerska soba”