Gde si komšo...

Podelite sa nama vaše priče, karijere, avanture.
Корисников грб
markic
Assistant Manager
Поруке: 728
Придружен: 05 Нов 2010, 14:01
Место: Beograd
Has thanked: 14 times
Been thanked: 21 time
Status: Није на вези

Gde si komšo...

Порука од markic »

LETO 2007


drugar Mile: Mare, ipak ništa od fudbala, hoćeš ispred malo da šutiramo? Možemo kockice eventualno da opikamo..?

Ajde, silazim za 15..

pola sata kasnije...

Mile: Vidiš onog lika što izlazi iz moje zgrade?

Vidim brate, pričaš mi o njemu svaki dan

Mile: To ti je brate moj komšija fudbaler, igra preko, pun para..čini mi se da je trenutno u Japanu, došao malo na odmor..GLE GLE GLE ŠTA VOZI!

Dosadan si čoveče, pomisliću da ga bacaš na komšiju..
Imam ja gotivnijeg komšiju, navukao me na neku igricu, kao ti si trener i vodiš klub..znači baš sam se navukao..zato me i nema toliko često napolju.


Mile: Uuuuu ne seri brate??? Kako se zove??

Football Manager 2007, ti bre nemaš ni komp šta me pitaš uopšte..

Mile: Misliš da ja hvalim komšiju bezveze? Dao mi neki stari komp, odoh da isprobam i ja tu igru.

Hahahaha..od detinjstva me kopiraš, ajde, čujemo se ovih dana za neki fudbal.


12 godina kasnije


06.05.2019.

Neradniče, ajde do MaxBeta na tikete i besplatne kafe.... urlao je preko telefona moj najbolji prijatelj Mile.
-Hahaha, našao si posao prošle nedelje pa se kurčiš, stižem ubrzo, vidimo se.

Izvini devojčice, a jel mi ako odigramo dva tiketa dobijemo i sok uz kafu?? Mile ko Mile oduvek je bio u fazonu da ne propušta ništa što je džabe.
Ajde bre ljakse ne blamiraj me, mislio sam da cimam ovu ribu.

Dobro bre ne kukaj odma, vidiš ovog lika sto pored nas? Šapnuo mi je Mile da sam ga jedva čuo
Znam tebra ko je to, onaj tvoj komšija bivši fudbaler sada propali trener, ne smaraj.

Jeste, jeste, najjači lik brate i dalje se sećam kada mi je dao komp pa sam igrao ono sranje od igrice što ti i dan danas igraš

E moj ti, idi igraj dotu i kanter i nisi za bolje.

Odjednom za stolom pored nas, neki ljudi su krenuli da vrište od smeha, na prvi mah pomislio sam da se nama nešto smeju, ali sam ubrzo skontao da čitaju žurnal i da se smeju nekoj vesti koju su pročitali.

-Zamisli Bežanija ispala u poslednji rang zbog dugova i sad oni zaposlili klinca koji je igrao neku igricu i sa Bežanijom osvojio SuperLigu...ahahahah..kako ljudi nalaze posao..komedija

Miletov komšija se nije toliko smejao već je ispijao svoj espreso i sastavljao tikete.

Šta se lože ovi matorani, ja svojevremeno sa Halifaxom osvajao Ligu Šampiona, a tek šta sam radio sa Zvezdom, Kiderminsterom...
Kad smo već kod toga Mile, piši Halifax 2+ prvo.

Nekoliko trenutaka kasnije, Miletov komšija seda za naš sto.
Ooooo komšo moj dobri, šta ima, kako si, jel i dalje vodiš onaj klub u Maleziji? Mile je već polako puštao suzu niz butinu.

-Zdravo Mile, ma bez angažmana sam trenutno, malo se posvetio klincima i ženi, znaš kako to ide.
-Čuo sam da pričate o nekakvim uspesima u famoznoj igrici Football Manager.

Hahahha ma komšo to ovaj zaluđenik Marko, od kad smo bili deca je zaluđen.
-E pa Marko baš ti mi trebaš, imam ponudu za tebe.
Mile i ja smo se začuđeno pogledali.

Reci komšo, reci! - Mile mi nije davao da dođem do reči.
-Ceo život sam u fudbalu tako da ne moram da vam objašnjavam ništa vezano oko ovoga što ću te pitati.
-Marko da li si spreman da postaneš trener Radničkog iz Kragujevca?
-Imam neke veze, a meni će značiti ako se pokažeš, kintu ne očekuj neku, ja ću ti pomoći oko nekih igrača.


Mile je bilo zabezeknut od tog trenutka pa do ovog naslova u novinama.
Слика

Sve se veoma brzo izdešavalo, i već početkom Juna sam potpisao ugovor. Plata korektna, 1400e mesečno. Ja sam skroman momak.

Naložen velikim iskustvom iz FM-a, bez puno razmišljanja i osvrtanja šta će ko reći, krenuo sam u potragu za pojačanjima.

Miletov komšija mi je ugovorio golmana kojeg poznaje iz vremena kada je bio trener u Andori.
Слика

Obećavao je Željka Brkića, ali, piši propalo.

Sva ostala pojačanja su delo mojih ruku, bez para nema ni kupovine igrača, pa sam morao da se osvrnem na slobodne igrače.

Слика

Pristizali su redom: Milan Jeremić - samo pravi fanatici zapamtili su da je igrao u Crvenoj Zvezdi.
Dragomir Vukobratović - Promenio pregršt klubova, takođe debitovao za Crveno Bele davno, davno.
Miljan Škrbić - Imao dve veoma dobre sezone u Sloveniji gde je nastupao za Krško. Međutim nakon toga, nije imao sreće pa će kod nas pokušati da oživi karijeru, i dalje mlad igrač.
Ljubo Baranin - Veliki Ljubo, jednostavno kada sam saznao da je slobodan igrač, morao sam da odreagujem i da ga dovedem. Svima koji su ikad pratili srpski fudbal ovo ime je dobro poznato.
Todor Petrović - Bivši igrač Voždovca i ukrajinske Vorskle.
Petar Planić - Desni bek koji je poslednjih nekoliko godina promenio mnogo klubova, videćemo hoće li se skućiti kod nas.
Stevan Radulović - Momak koga pamtim dok sam u FM-u vodio Bežaniju, solidan igrač za Prvu Ligu.
Mirko Topić - Pretalentovani veznjak Vojvodine koga smo doveli na pozajmicu.
Stefan Cebara - Momak sa našim i kanadskim državljanstvom, igra po krilu.

Uskoro novi izveštaj.
Корисников грб
markic
Assistant Manager
Поруке: 728
Придружен: 05 Нов 2010, 14:01
Место: Beograd
Has thanked: 14 times
Been thanked: 21 time
Status: Није на вези

Re: Gde si komšo...

Порука од markic »

Ko je ovaj momak??

Ova rečenica se ponavljala među novinarima, ali i među trenerima širom Srbije.

No, nisam se osvrtao. Radio sam posao onako kako mislim da treba, elem dogovor sa Miletovim komšijom je bio da se za sada ne priča da je moje iskustvo kompjuterska igrica, već da se samo ćuti i ne odgovara na pitanja te vrste.

Što se tiče odlazaka:

Слика

Uspeli smo da uzmemo neki dinar. Nakon što je uprava prodala golmana Raičevića u Šturm, morali smo da reagujemo i da dovedemo drugog golmana. jer smo ostali na jednom. Miletov komšija nam šalje bivšeg reprezentativca Gabona, koji ujedno postaje i najstariji igrač naše ekipe.

Слика

Uz njega, stigao je i mladi argentinac kao slobodan igrač nakon što je raskinuo ugovor sa argentinškim Rasingom.

Слика

Oduševljen sam pripremnim periodom. Odigrali smo mnogo prijateljskih mečeva i veoma dobro se pokazali.

Слика

A onda...

Слика

Слика

Moji igrači su igrali jednostavno fenomenalno. Uigrani kao da se poznaju godinama. Ljubo Baranin kad izvede aut u srce šesnaesterca, protivnici ne znaju šta ih je snašlo.

Sve je manje bilo ljudi koji su omalovažavali moj rad.

Слика
Слика
Слика

U Kupu Srbije smo takođe počeli fenomenalno i deklarsirali ekipu Moravca. U narednoj rundi očekuje nas Teleoptik.

Слика
aca delija
Assistant Manager
Поруке: 603
Придружен: 14 Мај 2014, 20:00
Место: radicevic
Been thanked: 6 times
Status: Није на вези

Re: Gde si komšo...

Порука од aca delija »

Nastavi pratim
Корисников грб
markic
Assistant Manager
Поруке: 728
Придружен: 05 Нов 2010, 14:01
Место: Beograd
Has thanked: 14 times
Been thanked: 21 time
Status: Није на вези

Re: Gde si komšo...

Порука од markic »

Čekale su nas dve vrlo teške utakmice protiv rezervnih timova Partizana i Zvezde odnosno, Teleoptika i Grafičara.

Prva prepreka je bio Teleoptik kao protivnik u Kupu Srbije.

Dok sam smišljao sastav kojim ćemo ih napasti, zazvonio mi je telefon, dobri moj Mile.

-Mareee, pazi, stavljam protiv Grafičara 2&2&3+? Šta misliš jel dobijate i Teleoptik? U naletu si ozbiljnom...Uzeće te Zvezda ako Deki zajebe hehe.. Ima li kakvih riba u KG?

Onako samouvereno rekoh Miletu da dobijamo samo da ga skinem s veze, jer sam baš bio posvećen spremanju taktike.

Kada je došao meč protiv Teleoptika, videvši postavu koju je Albert Nađ izveo nisam bio baš toliko samouveren. Utakmicu su započeli Lola Smiljanić, Filip Stevanović, Đorđe Ivanović, Lutovac, Zakarić, Urošević...na golu Stevanović...a na klupi Bojan Matić.

Ja sam izveo pomešani, maltene rezervni sastav, i nisam očekivao prolaz dalje.

Imao je Teleoptik 2-3 sjajne šanse, ali prekaljeni Gabonac Ovono je branio vrhunski. Poveli smo sjajnim golom rezerviste Grbovića u 51. minutu, u 69. iskusni Lola Smiljanić je još lepšim udarcem poravnao rezultat. Uspeli smo da se odbranimo do kraja.

U penal seriji Ovono brani dva jedanaesterca, tj. jedan više od Stevanovića i obezbeđuje nam prolaz dalje!!
U narednoj rundi očekuje nas Proleter.

Слика

Protiv Grafičara smo iznenadili sami sebe. Mada su Grafosi jako loše započeli sezonu i nalaze se na pretposlednjem mestu posle osam odigranih kola.

Слика

Zatim, odigrali smo bez golova gostujući Zlatiboru, a odmah nakon tog meča dočekali smo Proleter u Kupu Srbije.
Bili smo skeptični ali je Mirko Topić(pozajmljen iz Vojvodine) u 27. minutu raspametio sve na stadionu fantastičnim golom koji je ujedno i bio dovoljan za prolaz u narednu rundu!

Слика
Слика

Sledeći protivnik - Napredak iz Kruševca.

Zatim smo odigrali još dve nerešene utakmice u PLS-u.

Слика

A potom deklasirali poslednji tim na tabeli - Zemun.

Слика

Međutim, u najezdi ovih sjajnih rezultata naišao sam na prvi problem.

Zahvaljujući dobrim igrama oba naša golmana su pozvana da budu deo reprezentacije u predstojećim mečevima.
Olimpa je dobio poziv Martinika, a Ovono poziv Gabona.

Zašto je ovo bio problem? Hmm..pa zato što trećeg golmana nismo imali, ni jednog jedinog.

Morali smo brzo da reagujemo i doveli smo bivšeg golmana C. Zvezde - Jovana Vićića.

Слика

Tragajući za golmanom, naišao sam na veoma dobrog i interesantnog igrača. Brauzilac Maurides, bivši igrač CSKA iz Sofije, Changchun Yataia, Belenensesa...

Слика

Uspeli smo da ga "nagovorimo" da dođe! Ovaj brazilac će biti od velikog značaja u nastavku sezone!
Корисников грб
markic
Assistant Manager
Поруке: 728
Придружен: 05 Нов 2010, 14:01
Место: Beograd
Has thanked: 14 times
Been thanked: 21 time
Status: Није на вези

Re: Gde si komšo...

Порука од markic »

MaxBet kladionica, Beograd, sredina Novembra, 2019.


-Komšo, pazi ti ovo, malo sam švrljao po internetu, ovaj brazilac, što ga je Mare upecao za džabe, ej njega su zimus, znači pre manje od godinu dana Kinezi platili skoro 3 miliona evra! On sad trči njivama druge lige..


Maurides u dresu Changchun Yataija
Слика

-Ne mogu da verujem i dalje komšo kakve rezultate beleži naš Mare, ti si video nešto u njemu jel?? Pa nemoguće da on zbog one igrice koju igra od detinjstva, sada to znanje koristi u pravom fudbalu. Eeej pa ne mogu da ga zaustave!

-Pogledaj molim te ove komentare na žurnalu, eto kakvi su ljudi zavisni.


Слика
Слика

-Evo sreća neko ga i pohvalio..


Слика


Dok su Mile i komšija kafenisali u dobro poznatoj kladionici, u Kragujevcu su navijači Radničkog imali osećaj nezaustavljivosti.

U Kupu Srbije, nakon Proletera izbačen je još jedan superligaš, a to je Napredak.


Слика
Слика

Maurides je postigao svoj prvenac nakon sjajno izvedenog kornera.

Слика

U ligi smo nastavili da dominiramo pa smo posle 20 odigranih kola ubedljivo prvi.

Слика
Слика

Što se tiče pojačanja ne zna se ko je više oduševio.

Maurides je već ušao u srca navijača kao veoma respektabilno pojačanje. Za sada se upisao 5 puta na odigranih 7 mečeva.

Miljan Škrbić naš najbolji igrač, najbolji strelac lige.

Petar Planić sjajno igra na poziciji desnog beka, uglavnom izvodi kornere.

O ostalima ću pisati u narednim postovima. :cheers:
aca delija
Assistant Manager
Поруке: 603
Придружен: 14 Мај 2014, 20:00
Место: radicevic
Been thanked: 6 times
Status: Није на вези

Re: Gde si komšo...

Порука од aca delija »

Majstore lagano ka ligi sampiona :winner:
Корисников грб
markic
Assistant Manager
Поруке: 728
Придружен: 05 Нов 2010, 14:01
Место: Beograd
Has thanked: 14 times
Been thanked: 21 time
Status: Није на вези

Re: Gde si komšo...

Порука од markic »

aca delija пише: 26 Апр 2020, 23:10 Majstore lagano ka ligi sampiona :winner:

Iiih, ima tu još mnogo posla :zelenko:
Корисников грб
markic
Assistant Manager
Поруке: 728
Придружен: 05 Нов 2010, 14:01
Место: Beograd
Has thanked: 14 times
Been thanked: 21 time
Status: Није на вези

Re: Gde si komšo...

Порука од markic »

Nestvarno ili stvarno?


Vrlo brzo je usledila zimska pauza. Ubedljivo smo bili prvi.

Rešio sam da se "otarasim" nekih igrača kako bi malo oslobodili budžet za plate koji je bio baš mizeran.

Nebojša Ivančević je prešao u ekipu Car Konstantin na free, Stevan Kovačević u Novi Pazar, takođe free, Uroš Vidović u Zlatibor, Gabonac Didier Ovono u Strazbur. Neki dinar smo uspeli da izvučemo za Briana Lopeza koji je prešao u Rostov za nepunih 50 hiljada eura. Stefan Grbović je otišao u TSC.

Odlasci:

Слика


Što se tiče dolazaka, vratio sam igrača kojeg sam letos prodao, Đorđa Maksimovića, tj. doveo sam ga na pozajmicu iz Sparte Roterdam. Dobra stvar je ta što je sve džabe, oni plaćaju ful platu mi bukvalno ne dajemo dinara.

Dolasci:

Слика

Miletov komšija mi je nabacio još 3 igrača, zahvalan sam mu, ali...

-Mare imam za tebe jednog prekaljenog argentinca, pazi igrao celu karijeru u Kolumbiji..ima preko 500 mečeva u nogama..


I tako je stigao čak tridesetdevetogodišnji Omar Perez.

Uz njega komšija mi je poslao i prekaljenog beka, bivšeg igrača Lila, Bastie... Julian Palmieri

Kao i nekog random Brazilca... - Luan Viana

Sva trojica su pokazala vrlo zavidan kvalitet iako nisu odigrali mnogo mečeva, ali koristili su svoje minute na pravi način.

U pripremnom periodu odigrali smo 7 prijateljskih mečeva, uglavnom sa niželigašima i bili uspešni 7/7.

Imali smo mnogo sreće u žrebu, pošto smo u četvrtfinalu kupa izvukli Borac iz Čačka.

Uz het trik Škrbića deklasirali smo ih sa 0:4.

Zatim u polufinalu ponovo sreća, izvučen Spartak iz Subotice, kažem sreća, jer je drugi polufinalni par bio C.Zvezda - Partizan.

Protiv Spartaka Maurides je već u trećem minutu postigao sjajan gol glavom, branili smo se do kraja meča i pobedili rezultatom koji je bio aktivan od trećeg minuta. 1:0.

U drugom polufinalnom meču Zvezda je deklasirala Partizan rezultatom 5:0.

Слика

Ipak u finalu nismo mogli protiv prejake Zvezde koja je ovim trijumfom osvojila duplu krunu pod palicom još uvek neiskusnog Dekija Stankovića.

I ako smo vrlo dobro parirali daleko jačoj ekipi, jedna greška koštala nas je "barem" produžetaka, Baranin je povukao Pavkova u šesneastercu, sviran je penal, koji je Ben realizovao.

Слика

Svakako i ovo je preveliki uspeh, jer je ovo bilo prvo finale Radničkog 1923 u kupu Srbije.

Što se tiče PLS-a, nastavili smo u istom tempu i vrlo lako osvojili trofej i promociju u LingLong SuperLigu.

Слика

Nakon toga, jedna lepa vest.

Miljan Šrkbić je proglašen za najboljeg igrača lige, najboljeg strelca lige, i najboljeg strelca kupa. na 37 mečeva postigao je 29 golova, od toga 7 mečeva je odigrao u kupu i postigao 4 gola.

Najbolji asistenti - Milan Jeremić sa 14 asistencija, Tomislav Todorovič 12, Petar Planić 11.

Sjajni Maurides je na 23 meča postigao 19 komada, i izbacio Slađana Nikodijevića iz tima koji je i dalje koristio svaki minut odigran na terenu i na kraju završio na koti od 15 golova u ligi.

Svakako jedno od najboljih pojačanja sezone je i mladi pozajmljeni igrač Vojvodine, Mirko Topić bez koga se nije mogla zamisliti sredina terena.

Sada nas očekuje jako težak letnji prelazni period.

Da sumiram sezonu, ne znam kako da je opišem. I više nego uspešna, oduševljen sam. Prošetali smo se kroz ligu, imali sreće sa pojačanjima, zamalo uzeli Kup i igrali Evropu, ali dobro ima vremena i za to.
Корисников грб
markic
Assistant Manager
Поруке: 728
Придружен: 05 Нов 2010, 14:01
Место: Beograd
Has thanked: 14 times
Been thanked: 21 time
Status: Није на вези

Re: Gde si komšo...

Порука од markic »

-Zanimljivosti iz Srpskog fudbala - Sezona 19/20


Kao što sam već rekao, Zvezda je osvojila duplu krunu, i jedina igrala grupnu fazu nekog evropskog takmičenja u protekloj sezoni.

Crveno beli su nakon poraza od Kopenhagena u plejofu Lige Šampiona upali u grupu Lige Evrope sa Laciom, AZ-om i CSKom iz Moskve. Završili su kao drugi sa samo jednim porazom, ali ih je u nokaut fazi sačekao Man Utd i tu je bio kraj njihove evropske priče. Svakako vrlo uspešna sezona za Dejana Stankovića.

Partizan je otpustio Savu Miloševića nakon loših rezultata, i na mesto trenera postavio legendarnog Mocu Vukotića. Partizan je završio kao drugi sa 4 boda manje od crveno belih.

Vojvodina je treća, a Voždovac kao četvrti će takođe u narednoj sezoni igrati Evropu.

Nije bilo nikakvih bučnih transfera među igračima, ali jeste među trenerima. Aleksandar Stanojević je još početkom novembra preuzeo Mladost iz Lučana! Slavoljub Muslin preuzeo Čukarički! Zlatko Krmpotić je preuzeo TSC!

Reprezentacija je savladala Norvešku i Škotsku u plejofu i kvalifikovala se za EP!

Srbija je u grupi D sa reprezentacijama Hrvatske, Engleske i Slovenije.
Шће
Assistant Manager
Поруке: 903
Придружен: 07 Јан 2011, 18:39
Место: Београд
Has thanked: 4 times
Been thanked: 16 times
Status: Није на вези

Re: Gde si komšo...

Порука од Шће »

Само цепај, прати се. Ваљда ће и комша извући још неког латиноса од 35 год. :zelenko:
Следимо дух својих предака!
Корисников грб
markic
Assistant Manager
Поруке: 728
Придружен: 05 Нов 2010, 14:01
Место: Beograd
Has thanked: 14 times
Been thanked: 21 time
Status: Није на вези

Re: Gde si komšo...

Порука од markic »

Шће пише: 28 Апр 2020, 18:23 Само цепај, прати се. Ваљда ће и комша извући још неког латиноса од 35 год. :zelenko:
Ništa bez njih :yesko: :zelenko: :cheers:
Корисников грб
markic
Assistant Manager
Поруке: 728
Придружен: 05 Нов 2010, 14:01
Место: Beograd
Has thanked: 14 times
Been thanked: 21 time
Status: Није на вези

Re: Gde si komšo...

Порука од markic »

Drugari, nikako da se javim. Što se mene tiče admini mogu da zaključaju ili obrišu temu. Vrisnuo mi je hard disk, nisam uspeo da izvučem sejvove tako da nakon ugrađivanja SSD-a (svima koji i dalje imaju HDD predlažem da pređu na SSD, jer se znatno dobija na brzini računara) počinjem ponovo u pohode. Krenuo sam neki sejv sa Zvezdom opet, a verovatno ću uskoro i sa nekim niželigaškim englezom.
aca delija
Assistant Manager
Поруке: 603
Придружен: 14 Мај 2014, 20:00
Место: radicevic
Been thanked: 6 times
Status: Није на вези

Re: Gde si komšo...

Порука од aca delija »

Druze na pravi v2 gde si komso extra je bila prica
Пошаљи Одговор

Повратак на “FM22 Menadžerska soba”