Само Партизан

Podelite sa nama vaše priče, karijere, avanture.
Корисников грб
Набеђен
First Team Coach
Поруке: 458
Придружен: 24 Окт 2010, 19:11
Место: Србија
Klub koji vodite: Партизан
Formacija: 4-2-4
Mood:
Has thanked: 100 times
Been thanked: 53 times
Status: Није на вези

Само Партизан

Порука од Набеђен »

Размишљао сам дуго о тој опцији, причао са људима око мене око те за мене најбитније одлуке. И поред убеђивања и савета са стране да то није добро за мене нисам послушао, урадио сам како је срце рекло...
Сео сам на клупу Партизана. Не као помоћник, не као економ већ као први тренер клуба.

Слика

Како се то десило? Тако што сам у сталном контакту са сада већ бившим тренером Савом Милошевићем у одличним односима и са којим о фудбалу могу да причам до јутра. Његов умор поузрокован стањем у српском фудбалу који захтева максимално залагање и давање је довео до одлуке да узме паузу. Јасно ми је ставио до знања шта ме очекује од првог дана и каква борба са ветрењачама ме чека након ове одлуке.
Како сам прихваћен од стране управе? Не тако добро, Вучела и Вазура су имали своје пикове који су им гарантовали одређене утицаје у избору првог тима. До првог тима сам дошао тако што је утицај Саве Милошевића нарастао у ових годину дана и много су му остали дужни због његових резултата. Гарантовао је за мене и нагласио да ће остати уз мене као нека врста ментора и да ће се сигурно вратити као први тренер да доврши започет посао уколико нешто крене по злу.

Мој задатак је био да наставим увoђење младих играча у први тим и да њиховом продајом обезбедим клубу новац за преживљавање а ја сам на све то додао и борбу за све трофеје без којих не могу да замислим моје присуство у Партизану. Први корак у остваривању тих циљева јесте био упознавање целог играчког кадра и чланова стручног штаба. Јасно смо успоставили правила понашања и казне у случају кршења истих. Већи део сам препустио свом асистенту Милану Ђуричићу који је био моја продужена рука у смислу извештаја о тренинзима. Сваки играч је од првог дана добио јасне задатке везане за индивидуални тренинг, јако ми је битно да поправим оно у чему смо слаби и да надоградимо оне особине које су битне за њихове позиције. Оно на чему ћу у наредном периоду свакако радити јесте и довођење нових људи у стручном штабу који ће напредак играча учинити још лакшим.

Што се тиче тактичких замисли нисам нешто спектакуларно променио у односу на оно што сам затекао. Сматрам да ће уиграност ове екипе бити главна предност и на томе ћу дати додатни акценат кроз велики број припремних мечева да би се играчи сродили једни са другима.
Један од проблема на који ми је указао Саво јесте дужина клупе. Један од разлога због ког смо губили бодове у првенству јесте умор и мањак играча који су могли да ускоче да одиграју захтевне утакмице у домаћем првенству. Форсираћу што више ротација тако да ниједан играч неће бити запостављен. Дугорочни план јесте да смањим играчки кадар и да остану само први тим и омладински састав, сматрам да за Телеоптиком нема потребе.

Слика

У разговору са Ивицом сам предочио да тражим десног бека или штопера, централног везног и десно крило. Вазура нам је одобрио 2,5 милиона за овај прелазни рок и обавестио је Илиева да се у ту цифру уклопи са предлозима. Један од проблема је и ограничење странаца и број сигурних првотимаца који нису имали наше држављанство. Ипак без обзира на то, одлучили смо да доведемо још једног странца уколико се укаже добра опција.
Корисников грб
SnupiZp
Newgen
Поруке: 12
Придружен: 16 Апр 2020, 15:42
Been thanked: 5 times
Status: Није на вези

Re: Само Партизан

Порука од SnupiZp »

Samo napred druze..Cekamo nastavak :ole:
Корисников грб
Набеђен
First Team Coach
Поруке: 458
Придружен: 24 Окт 2010, 19:11
Место: Србија
Klub koji vodite: Партизан
Formacija: 4-2-4
Mood:
Has thanked: 100 times
Been thanked: 53 times
Status: Није на вези

Re: Само Партизан

Порука од Набеђен »

Ивица је одрадио свој посао, предложио ми је на позицији десног крила Дејана Дражића, Алена Стевановића и Лазара Ранђеловића. Дужину и висину уговора сам договорио са Аленом бирајући најјефтинију варијанту који ће донети квалитет одмах када је Лазар Марковић уморан или евентуално повређен. Упоредо сам понудио Ранђеловићу опцију позајмице и Олимпијакос је био врло коректан са условима тако да сам се одлучио за млађег, бржег и агилнијег Ранђеловића.
На месту десног бека никога нисмо успели да пронађемо а да испуњава услове да није прескуп и да је домаћи играч па смо дефинитивно појурили штопера и поред опција, Шапић из Рада, Стевановић из Радничког избор је пао на бившег капитена Воју Станковића и то сасвим случајно. Његов клуб Нефчи је пристао да га пошаље на позајмицу и то по ненормално повољним условима. Ми нећемо сносити никакав трошак ни по питању плате ни по питању месечне накнаде за клуб. Требао нам је неко ко ће бити 3-4 опција и он се указао као сјајна и испоставиће се бесплатна опција.

Слика

Највећих потешкоћа смо Илиев и ја имали око довођења Анела Хаџића из Видеотона. Клуб је желео да га прода јер му на лето истиче уговор и ово је била последња прилика да за њега узму новац. Пристали су на суму од 950 хиљада од чега ће део ићи наредне године. Проблем је била његова плата, чак два пута смо се састајали безуспешно, испоставило се да је трећи пут био тренутак за договор. Инсистирао сам на овом играчу јер је искусан и права је опција када Натко није на терену а може да игра и у пару са њим.
Као последње појачање довели смо Вељка Јовановића из Јагодине. Неколико суперлигаша га је желело ал пресудила је његова жеља да игра за трофеје. Доведен је као трећа опција у нападу и евентуално залог за будућност уколико се покаже.
Све у свему имао сам незнатне трошкове за довођење Ранђеловића и Јовановића, једино је Хаџић поред обештећења добио и годишњу плату од 600 хиљада.

Свестан сам био да звучних и богатих понуда неће бити али сам растеретио састав са неколико одлазака. У питању су Ђорђе Ивановић, Урош Витас, Муса Није, Милан Смиљанић и Немања Стевановић. Нисам успео да зарадим неки озбиљнији новац од обештећења али ми значи што ћу имати мање незадовољних играча минутажом и мање плата за исплату.
Уговоре сам продужио са голманом Александром Поповићем који је прва измена Стојковићу и Немањи Милетићу који ће уз Павловића чинити штоперски тандем за наредну сезону.

Први проблем је искочио када сам склонио Стојковића са места капитена и на његово место поставио Бибраса Натка а као замену Сашу Здјелара. Ипак, Стојковић је одлучио да не напушта клуб већ да остане и брани. Ионако имам велики проблем да нађем одговарајуће појачање, само би ми фалило да морам одмах и голмана да тражим.

Слика

Десетине тренера су напустиле клуб због пренатрпаности по питању плата а и капацитета клуба. На моју иницијативу су дошли Милован Рајевац на место тренера и Иван Томић као асистент у омладинском тиму.

Као што сам рекао припреме су ми најбитније, с тим у вези сам организовао 9 пријатељских утакмица. Најбитније ми је било да искристалишем стартних 11. На некима сам комбиновао а на некима сам играо свих 90 минута са истим играчима. Физички су играчи напредовали и спремни дочекујемо почетак сезоне. Иако ми није било важно остварили смо 7 победа и 2 ремија.
Корисников грб
Набеђен
First Team Coach
Поруке: 458
Придружен: 24 Окт 2010, 19:11
Место: Србија
Klub koji vodite: Партизан
Formacija: 4-2-4
Mood:
Has thanked: 100 times
Been thanked: 53 times
Status: Није на вези

Re: Само Партизан

Порука од Набеђен »

Квалификације за Лигу Европе смо започели против Дебрецина, први меч и отварање сезоне је било у Мађарској и то смо урадили у великом стилу победом од чак 6-1. У реваншу сам убацио да тако кажем другу поставу која је довршила посао и донела нам победу од 3-0.
Уследио је дуел са мало познатим Тоболом. Избацили су Малатију и озбиљно смо их схватили. Нова победа у гостима, овог пута резултатом 3-0. Дошли смо у Београд са намером да посао приведемо крају а испало је да смо последњих пола сата морали да дрхтимо. Пораз од 2-0 и поред гомиле прилика које смо имали али лопта буквално није хтела у гол.
За пласман у групну фазу и мирнији сан по питању финансија играли смо са Арисом. Опет први меч у гостима и опет победа и опет Умар Садик који се истакао као лидер ове екипе са својим играма. Победа од 2-1 донела је мирнију главу пред реванш у Београду где на нашу срећу није било голова и поред доста створених шанси са наше стране. Ипак, одбрана је одрадила свој део посла и донела нам је пласман у групу и фину финансијску инјекцију.

У групној фази такмичења ћемо снаге одмерити са Бешикташом, Апоелом и Абердином. Дефинитивно група у којој може да се такмичи и да се тражи пролаз у наредну рунду.

Слика

У првенству смо стартовали силовито као и у Европи. Честе ротације ради одмора играча, ситних повреда и припремања у овом тренутку битнијих европских утакмица нису покварила игре у домаћем шампионату.
Првенство смо отворили сигурном победом против Пролетера на нашем стадиону где су се истакли капитен Натко и Асано.
Врло незгодан и тежак меч смо одиграли против Рада на Бањици где је Воја Станковић из корнера донео 3 бода и најавио серију победа у којој су се нашли Младост Лучани, Чукарички, Мачва и Спартак из Суботице.
Сви играчи су добили прилику да играју у овом периоду и за сада сам јако задовољан формом играча. Првих 11 се искристалисало с тим што Филип Стевановић озбиљно прети да замени искуснијег Асана на месту левог крила.

Слика

Након завршетка прелазног рока и пласмана у групну фазу ЛЕ разговарао сам са председником везано за новац који је потребан да би се ојачао тим у наредном периоду јер апетити расту како се нижу добри резултати. Одобрено ми је додатних 3 милиона евра за довођење играча што смо Илиев и ја одмах искористили.
Имајући у виду да се позајмица Павловића завршава на крају сезоне свесни смо да ће нам бити потребан домаћи штопер који ће моћи одмах да одговори задацима првог тима. С тим у вези смо сузили избор на Стевановића из Радничког, Танасијевића који је на позајмици у Раду и наше дете Светозара Марковића. Испоставило се након деловања преговарачких адута Милоша Вазуре да је свој тројици цена слична па смо одмах кренули у финализирање посла са Марковићем. Епилог је његов потпис на четворогодишњи уговор у вредности од 360 хиљада плус бонуси док ће Олимпијакоси припасти 4,5 милиона у ратама од којих нешто мало мање од пола иде одмах. Светозар је тренутно на позајмици у Лариси а у Партизан стиже на лето.
Корисников грб
Набеђен
First Team Coach
Поруке: 458
Придружен: 24 Окт 2010, 19:11
Место: Србија
Klub koji vodite: Партизан
Formacija: 4-2-4
Mood:
Has thanked: 100 times
Been thanked: 53 times
Status: Није на вези

Re: Само Партизан

Порука од Набеђен »

Након првих шест кола у шампионату уследило је исто толико нових победа у низу. Нападачке опције су на прави начин радиле свој посао и само су се стрелци мењали. То је донело велику бодовну залиху у односу на остале пратиоце. У низу су падали Напредак, Инђија па Војводина.
Уследио је вечити дерби на нашем стадиону који је према очекивањима био јако тежак. Повели смо голом Суме да би изједначио Бен. А онда је један детаљ окренуо све на нашу страну, црвени картон је добио Саного што је мојим играчима дало крила да нападну и до краја утакмице постигну два гола. Након овог меча смо истим резултатом победили касније и Вождовац и Раднички из Ниша.

Слика

Први кикс се десио у Сенти против ТСЦ-а који се лавовски бранио и одбранио. И поред преко 20 шутева успели су да одоле до краја и да нам „откину“ два бода. Ипак то није омело моје играче да до краја полусезоне повежу 9 победа. Чак 8 од њих су били без примљеног гола. Највећих проблема смо имали са екипом Пролетера с којим смо се доста намучили али ипак успели да победимо.
На полусезони имамо чак 10 бодова више од првог пратиоца Црвене Звезде с тим што они имају утакмицу мање. Мислим да је првенство далеко од готовог с обзиром да нас очекују још два дуела са Звездом а и не мислим да је ово реално стање наше снаге али имамо фину залиху пред други део сезоне.

За разлику од првенства у Купу Србије смо подбацили и то на самом старту од Инђије. Свесно сам ушао у ово такмичење с резервним снагама не би ли им пружио минуте. Нису издржали притисак и испали су на пенале. То ми је Вучелић одмах замерио али не марим, фокусиран сам пре свега на титулу у Линг Лонг суперлиги.

Слика

Оно на шта сам посебно поносан јесте издање мојих играча у Лиги Европе. Знао сам одмах након жреба да имамо чему да се надамо уколико будемо одиграли како треба на домаћем терену. Велики посао смо урадили у првом мечу где смо добили Абердин 3-1. Уследио је нерешен резултат са Бешикташом у Београду без голова.
А онда следи шоу Умара Садика. Прво велика пропуштена шанса на Кипру против Апоела где смо након вођства од 2-0 и два гола Садика дошли у ситуацију да бранимо нерешен резултат. У Београду нисмо успели да се осветимо и поред великог броја шанси, остало је 0-0.
Уследила су два одлучујућа кола, први меч против Абердина у Београду смо добили након два брза гола Садика, противник је успео до краја само да постигне утешни гол. У последњем колу против Бешикаташа нам је био неопходан позитиван резултат. Садику је то био знак да опет постигне 2 гола и да нам донесе прво место у групи.
У шеснаестини финала ЛЕ играћемо против холандског Фејнорда али пре тога следи прелазни рок. Прелазни рок у коме морам да видим да ли уопште има потребе нешто мењати након оваквих резултата. Ал о томе ћу са Ивицом да одлучим наредних дана. Оно што је сигурно да опет следи неколико припремних утакмица да би што пре достигли физичко стање које ће гарантовати добре игре.
Корисников грб
Набеђен
First Team Coach
Поруке: 458
Придружен: 24 Окт 2010, 19:11
Место: Србија
Klub koji vodite: Партизан
Formacija: 4-2-4
Mood:
Has thanked: 100 times
Been thanked: 53 times
Status: Није на вези

Re: Само Партизан

Порука од Набеђен »

На састанку на ком смо присуствовали Илиев, Ђуричић и ја смо пре анализе потенцијалних појачања тј. бомби причали о играчима који су изнели овај први део шампионата. То смо урадили да би заправо видели где има простора за напредак и кога би могли да доведемо.

У нападу је неприкосновен био Садик са постигнута 23 гола чиме нас је одушевио и обезбедио себи место првог нападача у наредним годинама. Бојан Матић је то савим солидно испратио са 5 погодака.

Слика

На месту левог крила право освежење у виду Филипа Стевановића који је постигао 16 голова са својих 17 година. Најчешће је улазио као алтернатива Асану који је имао скроман учинак од 5 голова и 5 асистенција. Донели смо одлуку да у наредном периоду Филип добије још већу минутажу и да око њега градимо будућност. Асано је неко ко ће у случају понуде моћи да иде на лето. Као замену је Илиев предложио дете клуба Јована Кокира који игра на завидном нивоу и притом је домаћи играч.
Сејдуба Сума је испратио Садика и Стевановића са 11 голова и 7 асистенција. Јако добро је деловао у одређеним тренуцима и направио простор да се уз њега развија Лазар Павловић.
Још неко ко је истакнут је капитен екипе Натко. Поред својих 6 голова и 8 асистенција поделио је безброј пасова и има најбољи проценат пас игре у екипи. Много значи његово искуство и кад он није у игри то се осети.

Илиев је изашао са списком играча који би по њему имали место у Партизану али тек од лета. Сложили смо се око тога да тим који добија не треба мењати и да треба форсирати уиграност овог тима у борби за титулу и биткама у Европи. Разговарали смо о именима већ поменутог Кокира, Видосављевића, Деветка, Каменовића, Балажа итд. Одлучили смо да чекамо да свим тим играчима падне цена на лето па да тада и кренемо у евентуалну реализацију послова.

Слика

Да прелазни рок не буде миран побринуо се Владимир Стојковић. Од почетка нисмо пронашли заједнички језик јер сам капитенску траку препустио Натку и овај ми то није опростио. Да проблем буде већи стигла је понуда за њега са блиског истока коју сам одбио а Стојковић затражио по сваку цену да иде. Нисам желео да рушим хемију у свлачионици па сам одлучио да га пустим.
Покушали смо да делујемо брзо и да доведемо неког бар на позајмицу али праве домаће опције није било. Одлука је пала да Александар Поповић изгура ову полусезону јер нисмо хтели да доведемо неког чисто да би се рекло да смо довели. Видећемо како ће све то изгледати у јако битним утакмицама које следе. Надам се да ово неће преокренути сезону.
Ово ме је навело да размишљам о летњем прелазном року па сам одлучио да потпишем Клаудија Рамоса коме баш на лето истиче уговор. У најбољим је годинама за голмана и бранио је у португалској лиги тако да искуство има. Његова годишња плата биће око 260 хиљада.
Корисников грб
Набеђен
First Team Coach
Поруке: 458
Придружен: 24 Окт 2010, 19:11
Место: Србија
Klub koji vodite: Партизан
Formacija: 4-2-4
Mood:
Has thanked: 100 times
Been thanked: 53 times
Status: Није на вези

Re: Само Партизан

Порука од Набеђен »

Након завршених припрема дошао је тренутак да измеримо снаге са Фејнордом. Први дуел се играо у Ротердаму пред око 50 хиљада гледалаца. То ни мало није заплашило моје играче који су имали иницијативу у већем делу сусрета. Гол за нас је постигао након корнера Немања Милетић. Пропустили смо неколико прилика да повеамо предност што су домаћини казнили у 60. минуту чиме су поставили коначан резултат 1:1.
У реваншу у Београду сам очекивао још тежи дуел али момци су одиграли сјајан меч. Много је помогао рани гол Садика. Оно што нисмо урадили у првом мечу јесмо у другом, постигли смо други гол и повећали предност коју гости нису могли да стигну, 2:0.

Слика

Уследио је двомеч са Селтиком. Пре жреба сам знао да је то још један у низу тимова од кога смо слабији али с којим итекако можемо да играмо. Тако је и било, у првом мечу у Глазгову било је 2:2. Два пута смо имали предност али су два пута гости стизали предност преко истог играча. Голове за нас су постигли Сума који је коначно био на нивоу у европском мечу и већ стандардно најбољи играч екипе Страхиња Павловић.
Уследио је реванш на нашем стадиону где је нажалост завршен европски пут Партизана. Неколико добрих прилика, иницијатива, посед лопте, све је било на нашој страни али не и голови у мрежи противника. Пред крај првог полувремена је Селтик постигао гол за 0:1 који је означио да ће они ићи даље на Галатасарај.

Слика

У првенству је кренуло врло траљаво са доста примљених голова који су били последица промене голмана. Звезда је дошла на минус 2 након добијеног дербија на свом стадиону и нашег ремија са Војводином у епском мечу.
Након тога је уследила наша серија победа до краја првог дела шампионата где смо ипак у односу на Звезду имали плус 6. Уследио је дерби у првом колу плеј офа који је одлучио шампиона. Успели смо након преокрета на нашем стадиону да дођемо до велике победе. Након тога смо успели да повећамо предност у односу на противнике на табели и да у великом стилу освојимо титулу. До краја шампионата смо успели да срушимо рекорд клуба по броју победа у шампионату и да га повећамо са 32 на 33.
Све у свему једна невероватна сезона у којој је било неколико невероватних резултата. Неки играчи су се наметнули као лидери што показује и њихова статистика. Следи прелазни рок, спремање тима за борбу на сва три фронта и борбу за пласман у Лигу шампиона.
Корисников грб
Набеђен
First Team Coach
Поруке: 458
Придружен: 24 Окт 2010, 19:11
Место: Србија
Klub koji vodite: Партизан
Formacija: 4-2-4
Mood:
Has thanked: 100 times
Been thanked: 53 times
Status: Није на вези

Re: Само Партизан

Порука од Набеђен »

Након успешне сезоне на више нивоа уследио је период одмора а и размишљања како и шта даље по питању тима. Позвао сам за савет Саву Милошевића. Дужи разговор резултирао је његовом великом жељом да се врати у пројекат вођења овог Партизана и то као мој лични асистент. Одмах смо се договорили око задужења, већи део ствари који је мени одузимао доста времена сам њему препустио. Ђуричићу сам се захвалио и објаснио да је Саво разлог зашто сам и почео да се бавим тренерским послом.

Слика

Прелазни рок је почео доласком играча из табора вечитог ривала, прецизније играча који је играо у Звезди претходне године а сада му је истекао уговор. У питању је Вељко Николић, млад офанзивни везни који ће чинити сјајан залог за будућност са Лазаром Павловићем. Додатни плус му је што за њега није морало да се исплати обештећење. Након доласка Николића решио сам да продам Суму. Играч који је имао сјајну сезону и који је могао још да пружи али немам ја простора за 3 офанзивна везна. Зато сам се одлучио за домаће играче и притом јако младе који могу да напредују. Сума се вратио у свој бивши клуб Слован за 1 милион.

План за прелазни рок је био да буде миран и да буде минималних корекција али то једноставно није било могуће...
Десила се јака понуда за Игора Вујачића од Лузијане у вредности од 1,5 милиона евра. Одличан новац за играча који ми је био прва измена у дефанзивној линији. Његово место сам решио да попуним Николом Стевановићем из Радничког, сума коју смо морали да платимо је 1,4 милиона евра. И даље млад играч који ће бити у ротацији са Марковићем, Милетићем и нашим дететом Кнежевићем.

Уследила је понуда за Асана који је и виђен за продају са моје стране јер није испунио моја очекивања. Отишао је у Унион Берлин за 1,7 милиона евра. Као замену смо довели Јована Кокира из Војводине за 2,2 милиона. Играч који је био незаустављив за нас у току претходне године. Он и Стевановић ће чинити одличан тандем по том левом крилу.

Слика

А онда гром из ведра неба... Понуда за капитена Натка из Америке у вредности од 2,4 милиона евра. Размишљао сам дуго о тој понуди и шта радити и на крају одлучио да пресечем и да га продам јер за играча у његовим годинама бољу понуду више никада нећу добити. Након његовог одласка решио сам да продам и Хаџића кога нисам видео као првотимца а за резерву ми је био прескуп. Он је отишао у Свонси за 1,6 милиона.
Желео сам на позицији централног везног играча који ће бити носилац игре као Натко и ако је могуће још бољи. Одлучио сам се за Сашу Лукића. Вазура није хтео ни да чује за то јер је Торино тражио да за 3 године инкасира 9 милиона. Илиев, Саво и ја смо били искључиви и некако смо успели да га убедимо са причом да он доноси Лигу шампиона и да новац за таквог играча увек можемо да вратимо. Уговор је потписан на 5 година и он ће годишње зарађивати 940 хиљада евра. Као замену за Хаџића смо се одлучили за јефтинију варијанту а то је позајмица Ивана Илића за кога ћемо морати да платимо само висину његове годишње зарадеу износу од 300 хиљада.

Након повратка Ранђеловића у Олимпијакос морао сам да нађем замену за Лазара Марковића који је често повређен. Препорука Илиева је био Факамани Махламби. Нисам знао ни да изговорим то име али након прегледа његове брзине избор је био лак.

Последњи одлазак је био у виду Рајка Брежанчића. Он је за пола милиона евра отишао у Нижњи. Као његову замену сам желео дете клуба Богосавца али то није било могуће тако да сам довео Младена Деветка за милион евра из Војводине. Искрено не знам шта да мислим о њему, солидна сезона у Војводини, надам се да ће оправдати очекивања.

Новца више немамо, доста ризика сам преузео због овог прелазног рока и ако не успем да се пласирам у Лигу шампиона врло лако може да се деси да не преживимо финансијску контролу УЕФЕ.
Времена за припрему екипе за квалификације за Лигу шампиона нисам имао. Јако мало мечева, много промена из дана у дан, тим је неуигран и није спреман физички онолико колико ја желим. Надам се да ћемо успети некако да изгурамо овај почетак сезоне. Квалитета не би требало да мањка с обзиром на новац који смо уложили.
Корисников грб
Набеђен
First Team Coach
Поруке: 458
Придружен: 24 Окт 2010, 19:11
Место: Србија
Klub koji vodite: Партизан
Formacija: 4-2-4
Mood:
Has thanked: 100 times
Been thanked: 53 times
Status: Није на вези

Re: Само Партизан

Порука од Набеђен »

Пут ка пласману у групну фазу Лиге шампиона смо започели против Валура. Са тотално новим тимом и са врло мало мечева у ногама нисмо превише показали у првом дуелу у гостима. Успели смо само да преко најбољег играча ове екипе, Саше Лукића, постигнемо гол у 86. минуту.
У реванш дуелу је виђена већ боља игра али и нешто слабија реализација. Све ово је било довољно да се оствари победа од 2:0 головима Стевановића и Марковића.

Уследио је двомеч са Ференцварошем у коме је екипа показала сав раскошан таленат. Две победе од по 5:0 осигурале су играње групне фазе неког од европских такмичења.

Слика

За пласман у групну фазу ЛШ играли смо против Копенхагена. Први дуел је игран у гостима. Они су боље отворили меч и брзо су повели али реакција мојих играча је била сјајна. Лазар Павловић па затим и Махламби су донели преокрет и вођство. Ипак почетком другог полувремена успевају да изједначе што се испоставило као коначан резултат.
У реванш дуелу у Београду је одигран најлуђи меч откад сам тренер Партизана. Повели смо преко Лукића на почетку меча. Изједначили су из пенала који утврђен након ВАР-а. Да невоља буде већа крајем полувремена су успели да поведу и деловало је да неће бити све како треба. Ипак одмах у следећем нападу Лазар Павловић је изједначио на 2:2. У другом полувремену је виђено неколико шанси са обе стране али није пао ниједан гол што нас је одвело у продужетке за који сам сачувао две измене. Прво је Филип Стевановић донео предност а коначан резултат 4:2 је поставио Никола Стевановић из корнера.
Успели смо на тај начин да направимо прави подвиг и обезбедимо клубу прилив од 15 милиона. У групној фази ћемо копља укрстити са Атлетиком из Мадрида, Салцбургом и Бајерном. Група смрти у којој тешко да можемо нечему да се надамо.

Слика

Неколико дана пред реванш са Данцима стигла је невероватна понуда за Садика у износу од 13 милиона од Бенфике. Тешка срца сам морао да прихватим ову нереалну цифру која ће обезбедити нормалан живот клуба до краја године и плаћање рата које следе у наредном периоду за трансфере играча. Садик је клуб напустио последњег дана прелазног рока а ми нисмо имали много времена за реаговање.
Као замену смо за 3,2 милиона евра довели Матијаса Годоја кога је препоручио Илиев као и сваког странца до сад. Велики проблем сам имао јер нисам имао довољно новца да финиширам овај трансфер јер новац од Садика и даље није легао последњег дана прелазног рока па сам морао да продам Немању Николића што нисам желео. Ипак отишао је и он за 1,5 милиона у Торпедо. Као његову замену довели смо бразилца Лазара на позајмицу која подразумева плаћање његове плате од 96 хиљада годишње што није био неки издатак.
На овај начин смо завршили буран и пре свега непланирани прелазни рок. Сигурно је да ће на зиму бити једног или ниједног потписа јер овај тим је сад неопходно уигравати и спремати за надам се велике ствари.
Након пласмана у ЛШ и продаје Садика сео сам са управом клуба и озбиљније попричао о систему који форсирамо и договорили смо се да побољшамо и услове за тренинг и рад са младим играчима. То ће верујем бити права инвестиција за будућност клуба.
Корисников грб
Набеђен
First Team Coach
Поруке: 458
Придружен: 24 Окт 2010, 19:11
Место: Србија
Klub koji vodite: Партизан
Formacija: 4-2-4
Mood:
Has thanked: 100 times
Been thanked: 53 times
Status: Није на вези

Re: Само Партизан

Порука од Набеђен »

Први пут сам се са својим тимом сусрео са такмичењем као што је Лига шампиона и схватио сам да је у односу на Лигу Европе ово друга димензија. Притом нас ни жреб није помиловао са невероватним противницима. Без обзира на све знао сам да свој став везано за тактику и менаталитет тима нећу мењати, трудићемо се да доминирамо колико год нам то дозволе.
Први дуел смо играли у Минхену против Бајерна. Меч је кренуо очајно јер смо већ у 13. минуту добили црвени картон, тачније нови нападач Годој. У том тренутку сам помислио куд ми понудише онај новац за Садика... Од 24. минута меча креће магија Филипа Стевановића, два гола за 9 минута и вођство у гостима од 2:0. Бајерн је нападао, трудио се да нас пробије и то им је пошло за руком тек у 86. минуту. Екипа је начисто пала и у наредном нападу одмах дозволила изједначење чиме су пале у воду наде да можемо до победе. Ипак идздржали смо до краја и у Београд се вратили са великим бодом.

Слика

Уследио је меч са Салцбургом где је виђен другачији меч од оног са Бајерном. Ми смо били ти који смо се питали у овом мечу и који смо диктирали темпо. То је резултирало вођством из прекида преко Немање Милетића. До краја меча нисмо успели да затресемо мрежу противника али они нама јесу у 56. минуту чиме је постављен коначан резултат 1:1.

Након тога се десио двомеч са Атлетиком из Мадрида где смо се осетили као да је тенк прешао преко нас. Пораз у Мадриду од само 2:1 је пука срећа, нисмо успели ни на који начин да их угрозимо. Надали смо се да можемо боље у Београду али ипак се није могло, пораз од 2:0 је најбоље што смо могли. Сличан меч је виђен и против Бавараца и нови пораз овог пута 1:0.

Уследио је за нас најбитнији меч против Салцбурга где је било неопходно победити да би себи обезбедили место у Лиги Европе. Меч је кренуо тако да сам помислио да су све лађе потонуле. Патсон Дака је у првом нападу прошао целокупну одбрану и донео противнику вођство. Они су након тога наставили са налетима до пресудног тренутка у мечу, 29. минут и пенал који користи Лазар Марковић. Од тада креће права борба и шансе са обе стране. У 61. минуту смо почели да славимо новог хероја Матијаса Годоја који из мртвог угла постиже погодак и нама обезбеђује сва три бода и 3. место на табели које нас је одвело у Лигу Европе.
Противник у новој авантури у Лиги Европе је Фенербахче. Доста слабијих а богами и јачих тимова смо избегли. Противник по мери с којим може да се такмичи.

Слика

У првенству смо наставили тамо где смо стали претходне године. Наставили смо са квалитетним играма и победама. До прве паузе смо повезали свих 7 тријумфа што нас је одмах поставили на 1. место на табели. Уследила су три кикса тј. три ремија против Спартака, Јавора и Радничког где се осетио оддлазак најбољег стрелца Садика. Између тога један очајан дерби против Звезде који смо добили на срећу голом у 90. минуту Саше Лукића.
Како је време одмицало тако смо дизали форму, тачније како је Годој постигао први гол тако смо кренули и да играмо на прави начин. У последњих 10 кола забележили смо 9 победа, једини кикс се десио против Војводине која је одолела. Круна полусезоне је виђена у последњем колу против Синђелића где смо победили са великих 8:0.
Сигурно прво место на полусезони којој су и поред неколико киксева допринеле одличне игре мојих играча и озбиљни киксеви са којима се суочавала Црвена Звезда. Свакако, очекујем борбу до последњег кола, није све готово.
Корисников грб
Набеђен
First Team Coach
Поруке: 458
Придружен: 24 Окт 2010, 19:11
Место: Србија
Klub koji vodite: Партизан
Formacija: 4-2-4
Mood:
Has thanked: 100 times
Been thanked: 53 times
Status: Није на вези

Re: Само Партизан

Порука од Набеђен »

Након великог успеха у првој полусезони план је био да се тим не мења превише али околности су били другачије.

Слика

Илиев ми је једног дана ушао у канцеларију и почео да виче како је Габријел Верон на трансфер листи. Играч кога желим од кад сам у Партизану али обештећење је било огромно. Ипак због одбијања наших понуда он је издејствовао од клуба да се стави на трансфер листу и то за цифру од 775 хиљада. Одмах сам се договорио и са клубом и са њим око преласка у наше редове а онда сам размишљао где би могао да уђе с обзиром да смо попуњени на крилним позицијама. Веронова природна позиција је лево крило ал ту су Стевановић и Кокир које не планирам да мењам уопште. Одлука је пала да Верон игра у пару са Марковићем десно, што му је секундарна позиција, а да Махламби након само 6 месеци оде из клуба. Он то није баш најбоље примио и отишао је након свађе у Унион Берлин за 1,3 милиона евра.

Слика

У случају добре понуде немоћан сам да одбијем исту. Након Садика то се десило са Лазаром Павловићем. Вотфорд га је желео по сваку цену а та цена износи 6,5 милиона евра. Имао је Лазар доста добрих партија и није дозволио да се осети одлазак Суме тако да ми је жао што овако млад мора да иде али потребан нам је новац за пројекте у будућности. Као његову замену Илиев је ископао бразилца Донизетеа. Њему је истекао уговор и као слободан је дошао у клуб. На њега сам пристао због изврсног прекида који нам је одласком Натка постао слаба тачка. Верујем да ће у утакмицама где нисмо фаворити његов прекид моћи да нам донесе битне голове.
Играчи су изгурали јако тешку полусезону и задовољан сам њиховим ангажовањем и резултатима које су постигли.
Да би то наставили одрадили смо припреме и сада нас чекају нови изазови и велика очекивања.
Корисников грб
Набеђен
First Team Coach
Поруке: 458
Придружен: 24 Окт 2010, 19:11
Место: Србија
Klub koji vodite: Партизан
Formacija: 4-2-4
Mood:
Has thanked: 100 times
Been thanked: 53 times
Status: Није на вези

Re: Само Партизан

Порука од Набеђен »

Први противник на зимском европском путу био је Фенербахче. Екипа која нам је остала дужна још у Јоканово време. Први дуел скоро као пресликан оном пре више од деценије. Резултат је био 2:2 и то смо живу главу извукли у последњим тренуцима меча. А у реваншу једна од бољих партија под мојим вођством. Сјајна игра и врхунска реализација довеле су до тога да победимо резултатом 2:5. Све је било решено након пола сата игре.
Уследио је двомеч са Монаком који су моји играчи одиграли баш онако такмичарски. Први меч у Београду су решили играчи из задње линије тако да смо на реванш ишли са великом предношћу од 2:0. Лоша форма у којој су играли кнежеви наставила се и у реваншу против нас, безидејни, безопасни а такви смо били и ми с тим што је нама то ишло на руку тако да је меч завршен 0:0.

Слика

Пласманом у четвртфинале су нам порасли апетити и наде да можемо корак даље, у томе нас је спречила Рома. У Риму им уопште нисмо парирали што су они срећом по нас казнили само једном. Живела је та нада да на домаћем терену можемо до преокрета. Тако су моји момци и играли, ређале су се шансе али нажалост није било голова. Делује ми да смо сувише млади да би у овакво битном мечу одиграли као што иначе то радимо. Остаје жал за лепом приликом да се направи још једно изненађење.

У домаћем првенству смо показали зашто је надимак клуба Парни ваљак. Чак 16 дуела и исто толико победа је виђено. Играли смо у налету и нисмо дозволили никоме да нас угрози ниједног тренутка. Вечитог ривала смо оставили на табели далеко иза нас и добили смо их још двапут, једном 1:0 а други пут чак 3:0. Други трофеј за мене као тренера и исто толико убедљиво као и првог пута.

У Куп такмичењу смо за разлику од претходне сезоне стигли до краја али нисмо успели да крунишемо савршену сезону. У томе нас је спречила Звезда која нам је нанела баш болан пораз после наше боље игре и то у продужетку из пенала. Остајем и даље без тог трофеја и звања дупле круне.
Mihailo98
Newgen
Поруке: 37
Придружен: 10 Јул 2015, 15:56
Место: beograd
Been thanked: 1 time
Status: Није на вези

Re: Само Партизан

Порука од Mihailo98 »

Odlicna prica,jedno pitanje kako se snalazis sa pravilom da moras da imas 4 igraca u protokolu za mec u sastavu do 21 godine
Корисников грб
Набеђен
First Team Coach
Поруке: 458
Придружен: 24 Окт 2010, 19:11
Место: Србија
Klub koji vodite: Партизан
Formacija: 4-2-4
Mood:
Has thanked: 100 times
Been thanked: 53 times
Status: Није на вези

Re: Само Партизан

Порука од Набеђен »

Хвала... :)
Што се тиче ограничења, врло лако, имам 7-9 У протоколу у сваком тренутку. Е, сад како ћу функционисати кад ми порасту ови клинци које планирам да држим у клубу дуго то ћу да видим.
Пошаљи Одговор

Повратак на “FM22 Menadžerska soba”