SG Sacavenense

Podelite sa nama vaše priče, karijere, avanture.
Корисников грб
Tomas
Manager
Поруке: 1155
Придружен: 05 Авг 2011, 13:31
Место: Beograd
Has thanked: 57 times
Been thanked: 29 times
Status: Није на вези

SG Sacavenense

Порука од Tomas »

Dugo sam razmisljao sa kojim timom da krenem pricu, Sacavenense ili Lusitania, cak sam odigrao celu sezonu sa obe ekipe, da bi se na kraju ipak vodio Lazicevom izjavom od pre par godina "sta zna srce sta su milioni" i odabrao Sacavenense (njihov budzet na pocetku je 5k za transfere i 500 evrica slobodno za plate, dok Lusitanija ima skoro 1,5 miliona plus 15k/w za plate, uz ulaganja predsednika tokom sezone u drugoj sam dobio 7,5 miliona za transfere plus 100k/w slobodno za plate), posto mi nije interesantno da igram kada ne znam sta cu sa parama.

Слика


Слика

Kao sto se vidi na slici, Sport Grupo Sacavenense je tim bez nekih vecih uspeha do sada, ovo im je najvise sto su dogurali u portugalskim ligama, dakle nikad nisu igrali u drugoj ligi i zadnjih 5 sezona se nalaze u trecem rangu takmicenja, ali zato imaju fantasticne za trening i razvijanje klinaca (u izbor su inace dolazile samo takve ekipe). Ekipa koju sam zatekao je realno krs, tako da sam odmah krenuo u rebilding, ali o tome vise u sledecem postu, a sada da predstavim jedina 3 normalna igraca plus 2 klinca (ima jos par solidnih, ali od ove dvojice najvise ocekujem):

Слика
Слика
Слика
Слика
Слика
Корисников грб
Tomas
Manager
Поруке: 1155
Придружен: 05 Авг 2011, 13:31
Место: Beograd
Has thanked: 57 times
Been thanked: 29 times
Status: Није на вези

Re: SG Sacavenense

Порука од Tomas »

Dosao je red da predstavim i prvu turu pojacanja, za sada sam zadovoljan kako tece prelazni rok:

Слика
Слика
Слика
Слика
Слика
Слика
Слика

Bice tu jos dosta dolazaka, ako dodju svi koje sam planirao sastavicu jedan sasvim zanimljiv timcic.
Корисников грб
Tomas
Manager
Поруке: 1155
Придружен: 05 Авг 2011, 13:31
Место: Beograd
Has thanked: 57 times
Been thanked: 29 times
Status: Није на вези

Re: SG Sacavenense

Порука од Tomas »

Sasvim sam zadovoljan uradjenim u prelaznom roku, za par igraca koje sam ciljao sam morao da dovedem zamene, ali ko zna zasto je to dobro.

Слика
Слика
Слика
Слика
Слика
Слика

Kao sto se gore vidi, moram posebno da se zahvalim Uniao da Madeiri i Lusitaniji koji su pokupovali moje igrace, u suprotnom ne znam da li bi mogao da dovedem vise od 3 ili 4 pojacanja, moji transferi pocinju od ovih osvetljenih. Ukupno je stiglo 15 novih igraca, od kojih ce vecina odmah u prvi tim, od starosedelaca ce tu biti samo golman Mota i Elsinho:

Слика

Samo prvenstvo smo odlicno zapoceli, ali nakon 2 uvodne pobede ubrzo je usledilo otreznjenje i poraz od Reala 4:5 kod kuce. Glavni cilj mi je plasman na neko od prva 2 mesta u ligi koje vode u baraz, a u kupu sta uradimo.
Корисников грб
Tomas
Manager
Поруке: 1155
Придружен: 05 Авг 2011, 13:31
Место: Beograd
Has thanked: 57 times
Been thanked: 29 times
Status: Није на вези

Re: SG Sacavenense

Порука од Tomas »

Za sada u prvenstvu guramo po planu, nakon 16 odigranih utakmica nalazimo se na 1. mestu sa 5 poena vise od Reala:

Слика

Izuzetno sam zadovoljan igrom odbrane, koja je nakon 5 golova primljenih od Reala jos u 3. kolu, na preostalih 15 utakmica kapitulirala jos samo toliko puta, tako da trenutno imam i najbolju odbranu i najefikasniji napad u ligi. Ne verujem da cu biti nesto preterano aktivan do kraja prelaznog roka, koji inace traje do 1. marta, jedino u slucaju neke neplanirane prodaje ili povrede, iako smo finansijski vec u finom minusu. Inace sam skinuo prvi veci skalp, u 3. kolu kupa smo bili bolji od Brage 1:0 kod kuce, ali je Benfika vec u sledecem bila prejaka.

Слика
Корисников грб
Tomas
Manager
Поруке: 1155
Придружен: 05 Авг 2011, 13:31
Место: Beograd
Has thanked: 57 times
Been thanked: 29 times
Status: Није на вези

Re: SG Sacavenense

Порука од Tomas »

Jedan manji apdejt, cisto da pohvalim moje klince i da predstavim najboljeg regena koga sam dobio ove sezone:

Слика
Слика

Zavrsni izvestaj za ovu sezonu mozete ocekivati najverovatnije kasnije veceras.
Корисников грб
Tomas
Manager
Поруке: 1155
Придружен: 05 Авг 2011, 13:31
Место: Beograd
Has thanked: 57 times
Been thanked: 29 times
Status: Није на вези

Re: SG Sacavenense

Порука од Tomas »

Prvenstvo smo mirno priveli kraju, u drugom delu sezone nismo izgubili nijednu utakmicu, u seriji smo od cak 36 meceva bez poraza, racunajuci i 5 utakmica u barazu. Prvo smo Real neocekivano lako izbacili u cetvrtini finala, iako ih u ligi nismo dobili nijednom (poraz 4:5 i remi 2:2), da bi u polufinalu rutinski izbacili Beira-Mar. U finalu smo bili bolji od Lusitanije, u mecu koji nije nista odlucivao posto smo i mi i oni vec obezbedili promociju u visi rang.

Слика
Слика

Od igraca bih istakao one koji su imali dvocifreni broj golova, a to su Lucao, Campos, Iniesta i Kainandro, bekove sa dvocifrenim brojem asistencija, Friasa i Oliveiru, kao i najboljeg golmana u trecim ligama, Motu.

Слика

Jedino mi je krivo sto mi klinci nisu izdrzali do kraja i u drugom delu prvenstva su osvojili 2. mesto:

Слика

Budzet za narednu sezonu je solidan, 14k za transfere i 25k/w slobodno za plate. Sa vecinom igraca sam uspeo da produzim ugovore jos u toku sezone, tako da ne bi trebalo da nas niko bitan napusti, jedino se Kainandro buni sto ga nisam pustio da predje u Santos. Plan mi je da dovedem golmana, stopera. jedno krilo i rezervnog spica, plus par mladih i jeftinih igraca, dok cu gledati da sto vise isforsiram Pinta, Paivu i Ferreiru, a cilj je sredina tabele, pa ako se ukaze prilika za nesto vise. Za kraj 3 dobre vesti, postali smo profesionalci i filijala Atalante, plus sam iskoristio mogucnost da dobijem B tim.

Слика
Слика
Слика
Корисников грб
Tomas
Manager
Поруке: 1155
Придружен: 05 Авг 2011, 13:31
Место: Beograd
Has thanked: 57 times
Been thanked: 29 times
Status: Није на вези

Re: SG Sacavenense

Порука од Tomas »

Posto smo postali profesionalci, ponudio sam svim igracima profesionalne ugovore i na moju srecu svi su ih prihvatili osim Kainandra, kome ugovor istice na kraju sezone i Lucaa sa dvogodisnjim ugovorom koji trenutno nije zainteresovan, posto ga je u martu vec jednom produzio, nadam se da ce obojica uskoro pristati. Skoro sam uspeo da dovedem sve koje sam i hteo, jedino su me od potencijalnih pojacanja ispalili golman Luis Ribeiro, koji je otisao u Belenenses i Joao Lameira (Leixoes), ali je zato Benfica ispala veoma korektna, ne trazeci nijedan evro za cak 3 igraca:

Слика
Слика
Слика

Od ostalih pojacanja izdvojio bi jos:

Слика
Слика
Слика
Слика

Napomenuo bi jos da su Ganchas i Batalha, kao i Rodrigues i Goncalo ponikli kod mene, sa tim sto ce druga dvojica igrati za B tim. Iz Atalante nisam nikog doveo na pozajmicu, posto su hteli da predju samo oni koji su losiji od mojih igraca. U ligi smo odlicno startovali, osvojivsi 11 bodova u prvih 5 kola, dok nas u drugoj rundi kupa ceka duel sa Alvercom.
Корисников грб
Tomas
Manager
Поруке: 1155
Придружен: 05 Авг 2011, 13:31
Место: Beograd
Has thanked: 57 times
Been thanked: 29 times
Status: Није на вези

Re: SG Sacavenense

Порука од Tomas »

Nakon odigranih 17 kola zauzimamo odlicno 3. mesto, igramo zaista dobro, narocito u odbrani. Nadam se da cemo uspeti da se ravnopravno ukljucimo u borbu za promociju, mada koliko mi se cini, vise ce to zavisiti od Nacionala i Academice, nego od nas, jedina 2 poraza smo zabelezili upravo od njih:

Слика

Iz kupova smo ispali relativno brzo, u liga kupu smo zauzeli 3. mesto u grupi, iako smo uspeli da dobijemo kombinovani tim Porta, dok nam je u kupu Portugalije Braga vratila istom merom za proslosezonsko iznenadjenje. Za sada sam obezbedio jedno pojacanje za sledecu sezonu, iz Estorila nam stize stoper Morgado, ostala ce sacekati jul mesec, dok ne vidim u kojoj ligi cemo igrati.
Корисников грб
Tomas
Manager
Поруке: 1155
Придружен: 05 Авг 2011, 13:31
Место: Beograd
Has thanked: 57 times
Been thanked: 29 times
Status: Није на вези

Re: SG Sacavenense

Порука од Tomas »

Malo kasnim sa zavrsnim izvestajem, pocele kladze da rade, pa se nema vise toliko vremena za igru, pa da krenemo. Uspeli smo nekako da se domognemo 2. mesta i plasmana u Ligu NOS, pre svega zahvaljujuci nasoj odlicnoj odbrani, ali i totalnom raspadu Academice (u zadnjih 7 kola 4 remija i 3 poraza). Brljavili smo i mi, pre svega sa velikim brojem remija, ali smo kada je bilo najvaznije, u direktnom duelu u pretposlednjem kolu na nasem terenu potpuno razbili upravo Academicu 4:0, cime smo stekli 4 boda prednosti nad njima.

Слика
Слика
Слика

Osim vec pomenute odbrane, gde je prednjacio Duarte (18 puta je uspeo da sacuva mrezu, najvise u ligi), izdvojio bi jos i kapitena Telesa (najveca prosecna ocena u ligi 7.46 i najvise puta igrac utakmice, 6), kao i naseg najboljeg strelca Lucaa. Krila su mi totalno podbacila i tu cu verovatno morati da dovedem makar 1 pojacanje. Buzdet za transfere mi je 18k, dok za plate imam slobodno oko 44k nedeljno, dosta prostora za manevrisanje, jedino sto ne valja je sto mi je balans dosta dugo u crvenom, i to 1,1 milion, nadam se samo da necu morati da prodam nekog nosioca. Potrebne su mi novajlije na bekovskim pozicijama, plus rezervisti za sve linije tima, da malo pojacam konkurenciju. Za kraj da predstavim dvojicu regena, Figueireda sam ja nasao u Realu, dok je Limu iskopao moj hoyd Makukula u Leiriji, obojica su placeni po par stotina evra:

Слика
Слика
Корисников грб
Tomas
Manager
Поруке: 1155
Придружен: 05 Авг 2011, 13:31
Место: Beograd
Has thanked: 57 times
Been thanked: 29 times
Status: Није на вези

Re: SG Sacavenense

Порука од Tomas »

U novu sezonu smo usli u gotovo nepromenjenom sastavu, skoro sve sto sam planirao sam i ostvario, jedini neplanirani transfer je bio dolazak mladog golmana Figuere iz Estorila za 250k. Dosli su i bekovi Cabello i Amador za nesto vise novca, sa tim sto je Amador i ponikao u klubu i mislim da sam sa njim vratio sve igrace koje sam planirao, a koji su ponikli u klubu i isti napustili sa 15, 16 godina, sto mi je bio i jedan od ciljeva kada sam poceo karijeru.

Слика
Слика
Слика
Слика
Слика
Слика

Kao sto se gore vidi, bila su i 2 neplanirana odlaska, uprava mi je iz drugog pokusaja prodala Figueireda (prvi sam uspeo nekako da sprecim), dok mi je Sporting za Rodriguesa prvo ponudio 1,5 miliona, ja bezveze lupim kontru na 3 miliona i oni prihvate, plus za obojicu imam po 50% od sledece prodaje, tako da sada finansijski stojimo mnogo bolje:

Слика

U ligi smo odlicno krenuli, 2 pobede kod kuce i 3 remija u gostima, ukljucujuci remi sa Benfikom u prvom i razbijanje Brage 7:3 u cetvrtom kolu za prvu 10 u ovom menadzeru za petostrukog strelca Lucaa. Za kraj ovog apdejta da predstavim i verovatno najboljeg zenskog trenera u igri, Helenu Costu:

Слика
Слика
Корисников грб
Tomas
Manager
Поруке: 1155
Придружен: 05 Авг 2011, 13:31
Место: Beograd
Has thanked: 57 times
Been thanked: 29 times
Status: Није на вези

Re: SG Sacavenense

Порука од Tomas »

Obicno ne praktikujem apdejte pre januara, ali ovaj put moram da napravim izuzetak, uspeli smo po prvi put da se popnemo na sam vrh Lige NOS, jeste da Braga ima cak 3 utakmice manje od nas, ali prvo mesto je prvo mesto:

Слика
Пошаљи Одговор

Повратак на “FM22 Menadžerska soba”