Propali fudbaler,trener u pokusaju

Podelite sa nama vaše priče, karijere, avanture.
Корисников грб
SnupiZp
Newgen
Поруке: 12
Придружен: 16 Апр 2020, 15:42
Been thanked: 5 times
Status: Није на вези

Propali fudbaler,trener u pokusaju

Порука од SnupiZp »

Zovem se Stefan Jagodice kroz karijeru pratio me nadimak "grof"naravno sprdnja na moje prezime, povezivali su me sa grofovskom porodicom iz Banata.
Слика
Moj rodni grad, toliko sećanja i uspomena veze me za njega. Pošle višegodišnjeg lutanja po Evropi(uglavnom nižim ligama) dolazim u svoju roditeljsku kuću, odavno napuštenu i praznu. Igrao sam fudbal od svoje 8. godine prošao sam sve mlađe kategorije K Novi Pazar, to je moj matični klub. Put me kasnije vodio po klubovima druge lige Srbije, sa nepunih 24. godine otišao sam put Crne Gore gde sam bio i kapiten Bokelja. Igrao sam Štopera i predviđali su mi puno,ali izlasci žurke i devojke sprečile su me da išta napravim.Novac sam razbacivao trošio nemilice, došle su i godine kada nisam ličio na sebe kada nisam mogao ni da pronađem angažman. Odlučio sam da kopačke "okačim o klin" i ostavim fudbal iza sebe rešen da više ne pogledam niti jednu utakmicu. Poslednje šta sam od fudbala dobio džabe jeste Kontinentalna B licenca, pomogli su mi neki moji prijatelji Bog zna kako ja sam to završio.Sada takoreći klošarim,bez para, auta i bilo čega što sam stekao kroz karijeru.Pecam svakoga dana i razmišljam šta ću i kako dalje.

Слика
Topao Junski dan uživam pored reke,pecam pijem hladno pivo. Ništa mi nije ukazivalo da će se baš toga dana nešto veliko za mene desiti. Zvoni telefon,pomisli slih opet nekom dugujem:

-Halo, jel to moj brat stara baraba "grof" Jagodic?
-E koji sam ti ja kurc**v grof? Ko je to?
-Ajde opusti se jadan Emir Bihorac ovde,nisi me barabo valjda zaboravio?
-O pa gde si ti Bih orac, Ješi živ ništa se o tebi ne čuje? Čuo sam batalio si fudbal?
-Čuo sam da si se vratio i završio karijeru? Ja sam takođe napustio fudbal završio sam karijeru u Jošanici.
-Jesam brate, krenulo je sve po zlu jug više nisam mogao nisam bio onaj isti igrač kao pre. Ako me ko zna ti me znaš igrali smo zajedno u Pazaru.
-E druže moj ja sam ti sad sportski direktor Pazara. Nego slušaj sutra u 08h da si u mojoj kancelariji na stadionu, hoću da ti pomognem i vratim te fudbalu.
-Ako si me zvao da pijemo ja ću doći,ali mani me fudbala zarekao sam se nikad više. Drago mi je zbog tebe.
-U 08h da te vidim ujutru zdravo.




Au ljudi kakvu mi pometnju u glavi napravi čovek. Pokupih one štapove pa kući. Celo poslepodne sam lupao glavu kako se setiše baš mene, šta će da mi uvale da vodim neku dečurliju? Haos u glavi.
Слика
Vrtim se i okrećem po krevetu celu noć, razmišljam o tome da li sam sposoban u životu da jedno jutro ustanem na vreme sredim se i odem na taj sastanak. Čitavog života sam bio na svoju ruku, pet pošto nisam sišao nikog i razmišljam j****e sve mi se o glavu olupalo kroz život. Idem sutra pa Šta mi Bog da.

Слика
Dolazim ja ispred stadiona, au čoveče pa lepo ovo sad izgleda ulagalo se ovde teren i tribine neuporedivo bolje nego kada sam igrao ja.Izlazi Ekonom i prepoznaje me, ljubi me pozdravljamo se vidim drago mu, razmišljam nije video Mesija nego običnu bitangu.
Слика
U kancelariji viski i tompusi na stolu,kao da dolazim na sastanak kod Terze. :ole:

-Stari druže evo došao sam da te ispoštujem.
-Sedi grofe viski ti je tu cigare posluži se.
-Emire reči zbog čega si me zvao?
-Pa vidi čuo ču sam da si završio B licencu, i imao sam te u mojim planovima. Vidiš mi smo dosta uložili u stadion, infrastrukturu, sada smo stabilan prvoligaš ali svi želimo nešto više.Rasim Ljajić je uz naš dobijamo pomoć od grada, od države.
-Sve je to lepo dragi mi je zbog kluba, znaš koliko volim i ovaj grad.
-Upravo iz tih razloga. Sinoć sam te na sastanku sa predsednikom predložio predložio za mesto novog šefa stručnog štaba.
-Šta? Da budem trener prvog tima?
-Zašto si iznenađen? Uvek si bio odlučan, luda glava te omela da napraviš nešto napraviš više. Vidim te kao jako dobrog trenera, i mislim da ti je pravo mesto ovde u klubu.
-Brate ja sam propao, sve sam propio pobacao. Žar ti treba jedan takav čovek?
-Ja te znam kakav si u duši, želim da ti pomognem da te vratim znam koliko voliš fudbal.
-Pa volim fudbal,ali.
-Nema ali vidi ovo shvati kao poslednju šansu, nudimo ti ugovor do kraja sezone daćemo ti platu Ca početak 325e mesečno,značiće ti i to znam da nemaš primanja.
-Svaki dinar mi je važan, ulazim u ovo a nisam siguran kako će proći. Jednostavno dužan sam ovom klubu, stvorio me kao igrača.
-E takvog te volim lafe, slušaj imam pošla sutra u 11h dođi na potpis ugovora i promociju.
-Evo ti spisak igrača pomoćnika vidi te izveštaje do sutra pripreme startuješ 1. jula imaćeš vremena da spremiš plan i proceniš igrački kadar.

I tako vrati se ja fudbalu, nisam bio siguran a pristao sam. Sad u kafanu na pivce pa kući da pročešljam pročešljam ove papirčine.




NASTAVAK USKORO..... :ole: :ole: :ole:
Корисников грб
SnupiZp
Newgen
Поруке: 12
Придружен: 16 Апр 2020, 15:42
Been thanked: 5 times
Status: Није на вези

Re: Propali fudbaler,trener u pokusaju

Порука од SnupiZp »

Слика
I tako potpisah ja ugovor do kraja sezone,malo uvijanja i lazi sa jednim novinarom lokalnim naravno.Majko moja razmisljam sta mi je ovo trebalo brukam se,smejace mi se ceo grad.
Слика
Gledam plan uprave kluba i mog sportskog direktora i razmisljam na kojim su ovi ljudi drogama?Covece momci ce trenirati samo tri puta dnevno po jedan trening oni zacrtali ciljeve kao da sam Murinjo.Razmisljam budalo sta je tebi ovo trebalo,najurice me posle par kola.
Слика
Слика


Prvi radni dan dolazim u kancelariju malo smesno do juce nisam imao za "leba" bukvalno sad ja u kancelariji. :slap:
Dolazi covek na vrata predstavlja se kao moj asistent au ljudi coveku prezime nisam mogao da zapamtim Gurdijeljac cini mi se,fin covek donese mi izvestaje o ekipi,sastavu i strucnom stabu.

Слика
Слика
Taj gotovo citavc dan provedem zakovan za neko staro kuciste gledajuci snimke proslogodisnjih meceva,vidim dosta igraca iz naseg grada deca ovog kluba i to mi jos vise da motiva da u ovu pricu dam svoj maksimum.Imam tu dva majstora Alivodica i Kecapa i to ce mi znaciti mnogo ipak su ti igraci prosli mnogo kroz karijere.Igracki kadar mlad,potencijala ima i vise nego sto sam ja ocekivao,bice ovde dobrih klinaca za rad i napredak.Spakujem ja to u ecxelu istampam tabelu pozicije visine tezine i kroz snimke vidim prednosti i mane.Naravno na prvu loptu vidim povrsno,izuzetno smo brzi sto mi se svidja daje mi mogucnost za igranje na vise nacina.Upadne mi u oko da imamo odlicne stopere brze igrace koje bi pozeleli i Superligaski timovi ali ocajni su u igri glavom i vec to pocinje da mi bode oci.Razmisljam covece mi smo poluprofesionalni klub ja sa njima nedeljno mogu trenirati tri puta,ocaj u glavi vec nabijam tenziju sam sebi.
Слика
Hiljadu taktickih i formacijskih zamisli mota se po mojoj glavi,ali tek treba da vidim kako ti momci izgledaju na terenu.Imamo 4 nedelje priprema jako malo treninga,zakazem ja tu nekoliko utakmica.Jasno je i meni da iovo nece ici lako ali trvrdoglav sam mislim izguracu pa da "zemlja gori".
Слика

Слика
Nemam druge sedaj sa Bihorcem(sport.direkt)u kola i pravac Beograd na Marakanu vec sam se najavio Terzi sa kojim se znam gotovo 15.godina.Taj covek me je puno puta u karijeri pogurao,pomogao nikada mu neke stvari necu zaboraviti.Dolazim ispred stadiona ulazim unutra Terza nas vec ceka u svom kabinetu.Racunam bacice mi nekog klinca na pozajmicu da makar malo zakrpim gde skripi.

Слика
Terza:Desi Grofe cestitam ti imenovanje,proculo se.
Ja:Daj Terza mani me gluposti jos me i ti j**i.
Terza:Ljudi sedite u nekoj sam guzvi sklapamo neke kombinacije za sledecu sezonu recite kako mogu da pomognem.
Ja:Terza treba mi nekoliko igraca kao zednom vode.Nemam krstenog stopera da zna skociti udariti lopt glavom?
Terza:Slusaj mali,pomogao bih ti ali u teskom ste stanju ni nama ne cvetaju ruze.Klince da ti saljem ne mogu,razvijamo ih u Graficaru kao sto znas.Prvotimce da ne pominjem para nemate.
Ja:Trazio sam i dobio,dzabe prevalih ovoliki put brate.Hvala sto si nas primio razumem i ja tebe,daj taj viski i cigare da popijemo pa nazad za Pazar.
Terza:Naravno ljudi posluzite se,mali praticu te u svakom slucaju da nisi dzabe dolazio pomocicu ti sa novim dresovima uradicu ti nove garniture i bice ti poslato za par dana.U narednom periodu ako Bog da kako budete gurali videemo,priskocicu uvek kada mogu.
Ja:Hvala ti Madjijo da si mi ziv i zdrav,da udjete u Ligu sampiona.



Ocekujem start priprema pa sta nam Bog da.Ipak nismo isli dzabe to brate Terze "ogrebah" se ja za garniture dresova za novu sezonu makar da klincima pruzim dobru opremu i to ce znaciti u ovakvoj situaciji.Moj diso(sportski direktor) nasmejan srecan ko da sam tri prvotimca dobio na pozajmicu.Tu se ja malo u putu proser***m kako sam sa Terzom dobar i da i oni u klubu znaju da i ja imam neka ledja.
Слика

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=iuKMig2ZunM[/youtube]

Nastavk uskoro...
Корисников грб
SnupiZp
Newgen
Поруке: 12
Придружен: 16 Апр 2020, 15:42
Been thanked: 5 times
Status: Није на вези

Re: Propali fudbaler,trener u pokusaju

Порука од SnupiZp »

Слика
Odradismo i te pipreme nekako,treniralo se malo sva sreca prosli smo bez vecih povreda 99% ekipe spremno je za start prvenstva.Nisu me interesovali rezultati pripremnih meceva,zanimale su me mogucnosti igraca i pokusavali smo da probamo svasta.Zadovoljan sam sve u svemu momci su stvarno dali sebe maksimalno,mnogo su mi od koristi Alivoda i Kecap to su momci sa autoritetom i na terenu i van njega.
Слика

Слика
Слика
Od prvog dana sa momcima sam napravio drugarski odnos,nema cike i dreke sto mrzim iz dna duse od igrackih dana.Napravili smo taj dogovor i svlacionica me odlicno prihvatila.Rekao sam momcima da opstanak ne treba dovoditi u pitanje,sve iznad toga bice ogroman uspeh.Pripremni period odradili smo u nasem gradu.

Слика
Sto se tice prelaznog roka najvise sam se bojao da ce mi neko napustiti ekipu i to se desilo,razumem i celne ljude svaki dinar je potreban.Cetiri igraca su napustila ekipu najvise mi je zao talentovanog spica Mavrica,racunao sam na njega ozbiljno.Ostali smo "osakaceni" u ekipi imam samo dva klasicna napadaca,uz svo postovanje srednjeg kvaliteta za ovaj klub i rang takmicenja.Doveli su mi nekoliko klinaca,a ja sam preko svojih kontakata doveo odlicnog defanzivca Barinina (32).Bio je u nekom sporo sa svojim klubom oko isplata,ponudili smo mu neku smesnu platu i mesto startera.Sve u svemu nista bitno u prelaznom roku.


Слика
TIM ZA PREDSTOJECU SEZONU:

Слика
Слика
Слика
Слика

Kapiten:Admir Kecap
Zamenik kapitena:Enlver Alivodic


Слика
Da krenemo u polusezonu pa neka bude sto biti ne moze.Cujemo se na polusezoni kada cu raditi presek do tada uradjenog.Uz ovu divnu sliku nasih navijaca,nadam se da ce sada prepoznati koliko njihova pomoc treba igracima.
Mihailo98
Newgen
Поруке: 37
Придружен: 10 Јул 2015, 15:56
Место: beograd
Been thanked: 1 time
Status: Није на вези

Re: Propali fudbaler,trener u pokusaju

Порука од Mihailo98 »

Supet je prica ,da li moze mala pomoc posto vidim da ti je na srpskom jeziku FM dali mozes da mi kazes gde si nasao srpski jezik,hvala
Корисников грб
SnupiZp
Newgen
Поруке: 12
Придружен: 16 Апр 2020, 15:42
Been thanked: 5 times
Status: Није на вези

Re: Propali fudbaler,trener u pokusaju

Порука од SnupiZp »

Hvala.. Brate imas ovde na sajtu cini mi se u fm 19.Kucaj na guglu. :evillook:
Пошаљи Одговор

Повратак на “FM22 Menadžerska soba”