THE HOUSE OF THE RISING SON

Podelite sa nama vaše priče, karijere, avanture.
Корисников грб
jmgandza
Youth Team Coach
Поруке: 56
Придружен: 09 Окт 2011, 16:39
Место: Smederevo
Klub koji vodite: Zvezda, Betis
Formacija: 4-2-3-1
Has thanked: 286 times
Been thanked: 4 times
Status: Није на вези

Re: THE HOUSE OF THE RISING SON

Порука од jmgandza »

Sjajna prica, cekamo borbu u petoj ligi. I ja obozavam LLM da igram, mada kako godine idu sve manje slobodnog vremena se ima. Zbog ove tvoje price skidam sada najnizu ligu engleske na FM 19. Pozdrav i gruvaj
Корисников грб
poslednji.romanticar
Youth Team Coach
Поруке: 197
Придружен: 21 Јан 2019, 23:08
Место: Srbac
Klub koji vodite: CA Paris i Radnički
Formacija: 4-2-3-1
Mood:
Has thanked: 9 times
Been thanked: 108 times
Status: Није на вези

Re: THE HOUSE OF THE RISING SON

Порука од poslednji.romanticar »

jmgandza пише: 31 Мар 2020, 20:36 Sjajna prica, cekamo borbu u petoj ligi. I ja obozavam LLM da igram, mada kako godine idu sve manje slobodnog vremena se ima. Zbog ove tvoje price skidam sada najnizu ligu engleske na FM 19. Pozdrav i gruvaj
Hvala ti. I ja imam sve manje vremena, ali sad zbog ove situacije sam se napokon odlučio da krenem nešto iz niže lige. Napredujemo mnogo bolje nego što sam očekivao. Mislio sam da će mi trebati barem po 2-3 sezone da idem iz ranga u rang, ali ovo je nestvarno.
Слика
Корисников грб
poslednji.romanticar
Youth Team Coach
Поруке: 197
Придружен: 21 Јан 2019, 23:08
Место: Srbac
Klub koji vodite: CA Paris i Radnički
Formacija: 4-2-3-1
Mood:
Has thanked: 9 times
Been thanked: 108 times
Status: Није на вези

Re: THE HOUSE OF THE RISING SON

Порука од poslednji.romanticar »

CHAPTER XIX - THERE WILL BE MORE FOOTBALL


Слика

Pozdrav! Dugo me nije bilo pa je vrijeme da održimo ovaj sastanak. Nije lako kad si djed, ali je fantastičan osjećaj. Ali evo tu sam, a i Bogdan se napokon vratio iz svog rodnog sela. Obećao sam mu da ću otići tamo ako opet osvoji titulu haha. Nego da počnemo napokon. Kao što sam već mnoge obavijestio, počinjemo sa gradnjom stadiona. Gradnja će trajati 2 godine. Jedab dio sredstava smo obezbijedili od opštine, a drugi od kredita. Na početku će biti problem vraćati, ali kad završimo sa izgradnjom i preseljenjem na stadion, onda se nadam da ćemo imati više prilike za zaradu i nadam se da nećemo više imati problema sa travom. Druga stvar, takmičenje. Ove godine smo opet otišli još dalje i sve ovo je novo za nas. Sa svakim višim ragom dolaze i veći troškovi, ali se nadam da ćemo moći da ih pokrijemo od ulaznica i sponzora. Nemojte misliti da ste pod pritiskom. Ako uspijemo izboriti opstanak u takmičenju, biću i više nego zadovoljan. Mislim da sam dovoljno rekao, sad ću prepustiti riječ Bogdanu.

Слика
Слика


Слика


Слика

Pozdrav. Nadam se da ste se svi odmorili. Trudiću se da ne dužim mnogo. Prvo ću od transfera krenuti. Tom, jedva čekam da vidim kakvu si magiju sad uradio. Već vidim da si doveo neke zanimljive igrače iz premijerligaša. Ne mogu da vjerujem da si to uspio. Najvažnije je da nam je Connor Hall ostao. Taj momak je zlata vrijedan, kažem vam. Od njega možemo napraviti ikonu kluba. Pogledajte šta je samo uradio u ove dvije sezone. To je nevjerovatno. Druga stvar, taktika. I dalje ćemo ići po starom, jer se pokazala uspješnom. Tom je poslušao par mojih savjeta. Ne djeluje tako, ali smo imali problema sa odbranom i pozicijom golmana, trebali su nam igrači koji drže kontinuitet, jer je sezona duga i prave pauze nema, tako da nam trebaju dva rustera igrača. Nažalost, ne možemo se previše oslanjati na pozajmice jer su ti pravila o samo 5 pozajmljenih igrača, a sami znate kakav nam je budžet pa će biti teško sve to uklopiti. Treća stvar je takmičenje, kao što je predsjednik rekao. Ja iskreno nemam očekivanja, najbolje je tako. Odatle može samo da bude pozitivno. Igraćemo protiv jakih protivnika, na stadionu gdje smo bukvalno i mi gosti i neće nam biti lako. Ali ćemo dati sve od sebe da ne iznevjerimo navijače i igrače. Toliko od mene. Radujem se novoj sezoni i jedva čekam da počne!
Слика
Volgin
Newgen
Поруке: 8
Придружен: 14 Јул 2019, 15:49
Been thanked: 3 times
Status: Није на вези

Re: THE HOUSE OF THE RISING SON

Порука од Volgin »

Odlivna prica, buraz, bas uzivam dok citam. Nadam se da ces da doguras i do Premier lige😊. Nemoj da odustajes😁.
Корисников грб
poslednji.romanticar
Youth Team Coach
Поруке: 197
Придружен: 21 Јан 2019, 23:08
Место: Srbac
Klub koji vodite: CA Paris i Radnički
Formacija: 4-2-3-1
Mood:
Has thanked: 9 times
Been thanked: 108 times
Status: Није на вези

Re: THE HOUSE OF THE RISING SON

Порука од poslednji.romanticar »

Volgin пише: 02 Апр 2020, 14:48 Odlivna prica, buraz, bas uzivam dok citam. Nadam se da ces da doguras i do Premier lige😊. Nemoj da odustajes😁.
Hvala ti. Nadam se i ja. Imam još nekoliko uzbudljivih karijera, sa Anderlechtom, Bolognom, Senegalom itd :D
Слика
Корисников грб
poslednji.romanticar
Youth Team Coach
Поруке: 197
Придружен: 21 Јан 2019, 23:08
Место: Srbac
Klub koji vodite: CA Paris i Radnički
Formacija: 4-2-3-1
Mood:
Has thanked: 9 times
Been thanked: 108 times
Status: Није на вези

Re: THE HOUSE OF THE RISING SON

Порука од poslednji.romanticar »

CHAPTER XX - WHERE ARE WE GOING?



Слика


Слика

Već je počela moja četvrta sezona na klupi. A mislio sam da sam došao samo kao privremena zamjena i da ću dobiti otkaz veoma brzo. Učeći iz poljoprivrede, ako nešto posadiš, treba uložiti vremena i pažnje da bi mogao tek kasnije ubirati plodove. Mi smo tu nešto preskočili i ubrzali. Od samog početka smo ih počeli ubirati, ne znam da li će nam se to obiti od glavu. Ušli smo bez budžeta među klubove koji su naspram nas ogromni. Ali nemamo strahopoštovanja prema njima. 5 utakmica bez primljenog gola, moram priznati da smo, uz pripreme, odlično počeli sezonu. Connor nas opet nosi, u Boltonu se sigurno kaju što su ga dali bez ijednog penija. Ovaj čovjek će postati ikona kluba, pazite šta sam vam rekao. Kao i prethodnih sezona, i ova će biti duga i borbena, ali nećemo se predati.

Слика

Imam i jednu lošu vijest. Moraćete me slušati još neko vrijeme. :D
Слика
Корисников грб
poslednji.romanticar
Youth Team Coach
Поруке: 197
Придружен: 21 Јан 2019, 23:08
Место: Srbac
Klub koji vodite: CA Paris i Radnički
Formacija: 4-2-3-1
Mood:
Has thanked: 9 times
Been thanked: 108 times
Status: Није на вези

Re: THE HOUSE OF THE RISING SON

Порука од poslednji.romanticar »

CHAPTER XXI - KEEP ON MOVING



Слика

Lopta je okrugla, a i ja sam postao nakon božićne večere kod Richarda. Ono što je žena spremila nema ni kod nas. Karamelizovana šunka, pire krompir, pire od graška, 6 vrsta sosova, neki indijski od kojih ti duša izgori,onda 3 vrste kolača i na kraju specijalitet, chardonnay iz 1973. godine, jedna od najboljih berbi iz tog perioda, direkt iz Burgundije. To je poklon da se počastimo za skorašnje rezultate.

Nisam se nadao da ćemo ovako daleko dogurati i ove sezone. Činiš čuda ovdje, to ti moram priznati. Znam da voliš bijelo vino, ovo sam nabavio od jednog prijatelja, nije bilo jeftino, ali je vrijedilo uzeti ga. Nadam se da ćemo uživati večeras u njemu.
Hvala ti, zaista nisi trebao. Ne znam kako ću ga uopšte moći okusiti nakon one večere. Bukvalno ne mogu više da dišem. Ona tvoja žena je nenormalna. Ona hrana, to je nestvarno.
Šta da ti kažem, ima magične ruke. I nakon toliko godina sam i dalje zaljubljen u nju.
To je stvarno lijepo za čuti. A što se tiče kluba, i ja ne mogu da vjerujem šta se dešava. I dalje mislim da je najviše do igrača, a ne do mene. Ovdje svi poznaju istoriju kluba i to je dodatni razlog da uspiju i dadnu svoj maksimum. Vidi se da novac nije najbitniji, plate su skromne, ali nam stižu redovno.
Moramo to da ispoštujemo, ne želim da ijedan dan kasni plata, svi ste je zaslužili. Kad bih mogao, dao bih i više.
Nemoj se nervirati, i ovo je dovoljno, svi u klubu su presretni što su dio ovog. Sve sam nazvao i čestitao Božić. Nakon Boxing Day-a idemo na pivo da se okupimo zajedno. Imamo još 4 mjeseca igrati, ali vjerujem da možemo izdržati do kraja. Raspored je težak, ali mi smo profesionalci.
To bi bila odlična prilika. Da budem iskren, neke klince i ne poznajem, od posla ne mogu sve stići. Ne valja kuditi igrače, treba im dati do znanja da nam je stalo do njih. Ali da prvo nas dvojica nazdravimo za nastavak ove odlične sezone. CHEERS!
Слика
Корисников грб
poslednji.romanticar
Youth Team Coach
Поруке: 197
Придружен: 21 Јан 2019, 23:08
Место: Srbac
Klub koji vodite: CA Paris i Radnički
Formacija: 4-2-3-1
Mood:
Has thanked: 9 times
Been thanked: 108 times
Status: Није на вези

Re: THE HOUSE OF THE RISING SON

Порука од poslednji.romanticar »

CHAPTER XXII - BIGGEST DI*KHEADS IN DERBYSHIRE



Слика


Слика


Слика


Слика
Слика

Oops, we did it again! Sheffield je osvojio titulu, a u ostalim novostima, nebo je plavo.

Sezona iz snova, dominacija u ligi i klupski rekord po broju bodova i ligi. Falio nam je taj jedan do magičnih 100, ali je ipak duplo više od naših zamišljenih 50 na početku sezone. Moramo sve zasluge pripisati svima nama, jer smo zajedničkim trudom uspjeli ovo. Richard će biti ljut jer je izgubio opkladu i sad mora sa mnom na selo barem 7 dana. Ima da ga dokrajče rakija i vruća prasetina. Connora ne smijem voditi, postao je problematičan. Tokom praznika voli pojesti i popiti i zaboravi gdje je protivnički go. Dadne 20 golova do Božića i onda daje jedan go mjesečno, teška guzica. Ali i dalje je najbolji igrač čak i sa slomljenom nogom. Igrali smo odlično čitavu sezonu, odbrana nam je bila najbitnija i odradila je bitan posao. Najbolja odbrana i najbolji napad. Uspjeli smo ih opet razbiti sa brzim kontrama preko krila i ubačajima u šesnaesterac.

Слика

I navijači su nam dosta doprinijeli. Povećanje broja navijača na stadionu od 65%. Sve više ljudi privlači naša igra, iako igramo na drugom stadionu. Nadamo se sve većoj podršci i da i oni uživaju u našim rezultatima.

Слика

Opet sam nagrađen novim i poboljšanim ugovorom, jer žele da mi stave do znanja koliko cijene moj rad. Počeli su prečesto da me nagrađuju. Richard želi da kupim sebi auto, da ne koristim javni prevoz više. Neću ga poslušati, auto mi još ne treba još, tek kad možda osnujem porodicu. Sad nas čeka paklen posao, pripreme za League Two, gdje je sve mnogo mnogo drukčije. Ali prvo, da nazdravimo i odmorimo! :cheers:
Слика
Корисников грб
poslednji.romanticar
Youth Team Coach
Поруке: 197
Придружен: 21 Јан 2019, 23:08
Место: Srbac
Klub koji vodite: CA Paris i Radnički
Formacija: 4-2-3-1
Mood:
Has thanked: 9 times
Been thanked: 108 times
Status: Није на вези

Re: THE HOUSE OF THE RISING SON

Порука од poslednji.romanticar »

CHAPTER XXIII - LIKE A PRO!




Nažalost, Richard nije ispunio svoje obećanje iz opklade. Opet su obaveze bile jače od njega, je*ale ga one više. Nek odmori čovjek malo. Ali opet nije lako voditi i klub i firmu, pogotovo ako si skromni biznismen.
Opet sam uspio uhvatiti vremena i dan nakon slavlja uhvatio prvi let iz Manchestera za Berlin i odatle stigao u Lijevče. Sad nije bilo fešte, dočekan sam skromno, taman da odmorim malo živce. Odspavao sam 16 sati i odmorio glavu od svega, dok mi je topli proljetni vjetar dizao zavjesu u sobi. Prošlo je nekih 10 dana i miru i tišini, bez društvenih mreža, poziva, bilo čega. Vozio sam traktor, bicikl, odmarao, igrao malo fudbala sa lokalnom djecom, pustio mozak na ispašu. Jedno veče otvaram novosti, kad imam šta i da pročitam.


Слика




ČUDA SU MOGUĆA, SHEFFIELD NAPOKON POSTAO PROFESIONALAN KLUB!!


Слика



Слика


Nakon 166 godina postojanja i odbijanja ulaska u profesionalni fudbal, najstariji klub na svijetu se dugo šetao po nižim lokalnim ligama. Njihova priča je mnogo romantičarska i herojska, veoma poučna. Ta tradicija je jedna od najdužih na svijetu, tj. bila je dok se jedan čovjek sasvim slučajno nije pojavio. Dejanović Bogdan, agrikulturni inženjer, od dolaska na klupu prije gotovo 4 godine je napravio čuda sa klubom, osvajajući titulu i promociju tokom svake sezone. U rekordnom vremenu su dospjeli od 8. ranga do League Two, oborivši Salfordov rekord. Kako pravila nalažu, svi klubovi moraju obezbijediti licencu profesionalnog kluba da bi mogli pristupiti takmičenju. Richard Tims je uradio traženo, svi igrači i treneri moraju dobiti ugovore na puno vrijeme, što će se riješiti tokom nekoliko dana. Takođe, zbog nedovoljnog kapaciteta stadiona, klub će domaće utakmice sljedeće sezone igrati na mnogo većem i modernijem AESSEAL New York stadionu u Rotherhamu, dok se ne završi gradnja klupskog stadiona sljedeće godine. Ova građevina prima oko 12 hiljada navijača i biće idealna prilika da se napune tribine i da klub inkasira dodatni novac od ulaznica. Pokušali smo ući u kontakt sa trenerom Dejanovićem, ali ga nismo uspjeli dobiti dok je na godišnjem.

Samo sam ugasio telefon i nisam ga palio do nisam sletio u Manchester...
Слика
Корисников грб
poslednji.romanticar
Youth Team Coach
Поруке: 197
Придружен: 21 Јан 2019, 23:08
Место: Srbac
Klub koji vodite: CA Paris i Radnički
Formacija: 4-2-3-1
Mood:
Has thanked: 9 times
Been thanked: 108 times
Status: Није на вези

Re: THE HOUSE OF THE RISING SON

Порука од poslednji.romanticar »

Preko 10 hiljada pregleda za manje od 4 sedmice. Ne znam da li je zbog ove situacije, ali sam i dalje u šoku. Potrudiću se i dalje da vas obavještavam o svojoj karijeri. Tek sad počinje biti zabavno! :ole:
Слика
Volgin
Newgen
Поруке: 8
Придружен: 14 Јул 2019, 15:49
Been thanked: 3 times
Status: Није на вези

Re: THE HOUSE OF THE RISING SON

Порука од Volgin »

Sigurno ima i do situacije, buraz, ali je najvaznije da bas dobro pises i nastavi tako😊. Sto se mene tice mogao bi ubaciti jos neke pikanterije, kao recimo ako se nesto desava u svlacionici oko timske hemije i sl., oko pregovora kod dolaska i odlaska igraca i takve neke finese😉. Pozdrav i uzdravlje :claping: .
Корисников грб
poslednji.romanticar
Youth Team Coach
Поруке: 197
Придружен: 21 Јан 2019, 23:08
Место: Srbac
Klub koji vodite: CA Paris i Radnički
Formacija: 4-2-3-1
Mood:
Has thanked: 9 times
Been thanked: 108 times
Status: Није на вези

Re: THE HOUSE OF THE RISING SON

Порука од poslednji.romanticar »

Volgin пише: 05 Апр 2020, 20:27 Sigurno ima i do situacije, buraz, ali je najvaznije da bas dobro pises i nastavi tako😊. Sto se mene tice mogao bi ubaciti jos neke pikanterije, kao recimo ako se nesto desava u svlacionici oko timske hemije i sl., oko pregovora kod dolaska i odlaska igraca i takve neke finese😉. Pozdrav i uzdravlje :claping: .
Potrudiću se od ove sezone. Tek sad počinjemo igrati ozbiljniji fudbal. Često budem umoran od posla pa da samo nešto napišem, ali si mi sad dao dosta novih ideja. :D
Слика
Корисников грб
poslednji.romanticar
Youth Team Coach
Поруке: 197
Придружен: 21 Јан 2019, 23:08
Место: Srbac
Klub koji vodite: CA Paris i Radnički
Formacija: 4-2-3-1
Mood:
Has thanked: 9 times
Been thanked: 108 times
Status: Није на вези

Re: THE HOUSE OF THE RISING SON

Порука од poslednji.romanticar »

CHAPTER XXIV - SHOW ME SOME MAGIC

Слика

Sletio sam u Manchester, napokon. Projurio sam kroz sve i 10 minuta nakon izlaska iz aviona sam već bio u busu za Dronfield. Sa stanice sam samo uletio u klupske prostorije i odletio do Toma, njegova kancelarija je prva.

Gdje je Richard, jesi li ga vidio? Treba mi, ovaj put je zajebao stvar.
Tu je, valjda. Vidio sam da se muva okolo.
Dobro, to ću kasnije riješiti. Prvo ću sa tobom, kad sam već tu. Sa ovim plasmanom smo do guše u g*vnima. Nemamo ništa. Ni stadiona, ni igrače, ni osoblje, ni trening centar, a financije su nam nikakve. Uz to, vraćamo ogroman kredit za stadion koji ko zna kad će biti u funkciji. I opet igramo na tuđem stadionuu, navijači će nas ubiti. Ali barem ima veliki kapacitet. Ako ga ne budemo punili, propašćemo načisto.
To ti je cijena slave, Bogdane. Bez ulaganja nema napretka, to dobro znaš. Jeste da smo u velikim problemima, ali i prethodnih godina smo bili. Izvućemo se, Richard zna šta da radi, Nije klinac pa da ne razmišlja čistom glavom. Ovdje je već 20 godina, poznaje klub u dušu. Sad nam se stvorila prilika koju nikad nismo imali prije. Prvi put u istoriji smo postali profesionalan klub. Nekima se to ne sviđa, nema više te tradicije. Da je moj pokojni djed ovo vidio. siguran sam da bih te ubio. Čar Sheffielda je bila u amaterskom fudbalu, ali sad su druga vremena. Mnoge ljude si ovdje učinio sretnima. Gledaj da nikad više navijača nije bilo na stadionu, djeca dolaze da nas bodre. Ovaj mali kraj smo digli na noge. Sad možemo još više da uradimo u Ligi Dva. Kad odeš odavde, tvoje ime će stajati uz osnivače kluba, jer su učinio nemoguće, kao i oni prije 166 godina. Tako da smiri se.
I dalje sam nervozan, ne volim biti pod ovolikim pritiskom.
Svi smo, nisi ti sam.
Znam. Svaka tebi čast, činio si čuda, ali sad moraš izvesti još jedno, i to mnogo veće. Znaš da moramo pojačati kadar. Mnogi ovdje su odlični fudbaleri, ali nemaju toliko radne etike. Znaš da se nerijetko mučimo sa njima tokom treninga. Nakon praznika bolje da nas zatvore. Connor se zimus vratio sa 10 kilograma više. Pa kako se udebljao toliko za 7 dana. Kasnije smo imali problema sa igrom. Moraću staviti zabranu da ih obuzdam. Sad nam trebaju mnogo veći profesionalci, koji znaju šta rade. Mislio sam da ostavimo samo par klinaca koje imamo jer su odlični, Whitfielda, Kalonji-ja, Halla, Owena. Ostali mogu ići, ne mogu se raspravljati sa njima šta trebaju raditi, a šta ne. Okej mi je da popijemo po pivo nakon utakmice, ali neki znaju pretjerati.
Ma ne brini se, već sam sve riješio. Uskoro nam stiže par igrača na probu, a već imam plan kako da nam sve spremim. Tvoje je samo da pričekaš i isplaniraš šta treba da se radi od treninga. Znam i ja ljude. Nisam džabe u ovom poslu 35 godina.
Hajde vjerovaću ti. Do sad si me i više nego iznenadio. A za treninge ima da ih ubijem. Trčaće dok ne pocrkaju i još više. Drago mi je što sam to sa tobom riješio, sad idem kod Richarda da i sa njim riješim neke stvari. Smirio si me malo, prijatelju moj.
Ma ne brini se, i drugi put. Vidimo se!



Uletio sam sa torbom u kancelariju. Baš je i on ušao minut nakon mene, dok sam provjeravao pozive i poruke na telefonu.


A stigao si napokon. Vidim i torbu, zar si se toliko poželio posla?
Nakon onog u novinama, i nisam baš, nego sam požurio da ti zavrnem vrat zbog toga.
Pa zašto?? Znaš kakva su pravila. Ako ne dobijemo licencu profesionalnog kluba, nema ništa od Druge Lige. Kad smo krenuli ovako, šteta je da ne nastavimo. Vidio si šta je bilo sa Bury-jem. Nisu dobro radili posao i izbačeni su iz FA-ja. Sad su čak i niže gdje smo mi bili. Želim da uradim najbolje za nas i za ovaj klub, iako mi je to sve teže. Financijski troškovi su sve veći i ne mogu više sam da to plaćam. Digao sam novi kredit od 3.2M €. Moramo proširiti stadion, a nismo ga ni završili. Treba nam minimum 5 hiljada mjesta. Dobro je pa nije toliko teško to uraditi, inžinjeri su računali na tu mogućnosti pa će samo dozidati zo.
ŠTAA?? JOŠ 3 MILIONA. PA KAKO DA VRATIMO TO?? Ja sam lud, ali i ti si me prevazišao.
Znam, ali šta bi ja. Računi su se nagomilali. Nije jeftino proširenje stadiona, a i trebamo popuniti budžete. Zato idemo u Rotherham igrati, imaju odličan stadion i ako ga napunimo par puta, mirni smo. Imaćemo jakih utakmica i ako u prosjeku budemo imali od 1500 do 2000 navijača, možemo preživjeti ovu sezonu.
Teško, ali ćemo vidjeti. Možda sad i privučemo dosta navijača, prošla sezona je bila rekordna, zašto onda ne bi bila i ova. Ali ako želimo da napredujemo, moraćemo onda da donesemo i dosta promjena u stručnom štabu. Za mnoge ovdje ova sezona će biti prevelik zalogaj i obaveza, pa bih mijenjao nešto. Prvo moram vidjeti koga i šta.
Nema problema, radi šta misliš da je najbolje. Onda, ako je to to, idi nosi taj kofer kući i odmori pa se vidimo od ponedjeljka.
U pravu si. Moram se smiriti, previše sam se zanio. Od mirnog momka sam postao usijana glava zbog ovog posla.
I trebaš biti. Ne daj na sebe. Moraš pokazati svima ko je glavni. Vidimo se!
Слика
Корисников грб
poslednji.romanticar
Youth Team Coach
Поруке: 197
Придружен: 21 Јан 2019, 23:08
Место: Srbac
Klub koji vodite: CA Paris i Radnički
Formacija: 4-2-3-1
Mood:
Has thanked: 9 times
Been thanked: 108 times
Status: Није на вези

Re: THE HOUSE OF THE RISING SON

Порука од poslednji.romanticar »

CHAPTER XXV - LET'S SEE WHO HAS BALLS


Слика

Pozdrav momci. Dobrodošli na naše prvo okupljanje!! Mnoge od vas vidim prvi put ovdje lično, ali sam mnogo čitao i čuo o vama. Tom je bio detaljan i sa svojim znanjem vas je dovukao ovamo. Znam da ste htjeli bolje, ali niste mogli pronaći haha.

Слика
Слика


Слика


Слика

Da počnem polako. Šta reći za ovu sezonu. Mi koji smo ovdje već neko vrijeme smo i dalje u šoku. Da budem iskren, cilj nam je da ove sezone ne ispadnemo. Kao što svi znate, domaće utakmice igramo u Rotherhamu, a ovdje u Dronfieldu ćemo trenirati. Zato ko nema auto, bolje da ga sad uzme. Od mog dolaska preferiram formaciju 5-4-1, tako da i ove sezone nema mijenjanja. Svi ste pažljivo odabrani za pozicije. Tu su treneri da vam pomognu da se prilagodite novim zadacima. Svaki bod je važan i očekujem da čupate, grizete i ginete za te bodove. Ne bih da imam novog Vinnie-ja Jonesa, ali mi treba nešto slično. Prije smo imali tradiciju da popijemo pivo, ali sad to smanjujemo. Neki su znali imati problema sa samokontrolom. To se pogotovo na tebe Connor odnosi. Uletiš li opet pijan onoj baki u baštu sa onim svojim Range Roverom u 5 ujutru, lično ću ti ja dušu iščupati. Trebamo biti ozbiljniji. Nema prostitutki, alkohola, ni bilo kakvog seksa prije treninga i prije utakmice. Ko bude je*ao, ima da naje*e od mene. Držite pitone u gaćama. Nadam se da smo to riješili. Što se tiče treninga, krenućemo danas lagano i polako ubrzavati, da vas vratim u formu. jer želim brzu i prodornu igru preko bekova i krila, da razbijemo odbranu. Kondicioni treninzi svaki dan sljedećih 20 dana, osim kad imamo prijateljsku utakmicu. Od nekidan su nam se pridružili novi asistent Patrick Train, novi trener Mark Ricketts, kojeg možda neki od vas poznaju, i Steve Cooper, bio menadžer Swansea-ja. Ovo su sve profesionalci i znaju šta rade, tako da će se potruditi da vas dovedu u formu. Sezona je duga i nemilosrdna, odmora gotovo da nema i morate biti spremni za to. Pa onda, krenimo u juriš!!
Слика
Корисников грб
poslednji.romanticar
Youth Team Coach
Поруке: 197
Придружен: 21 Јан 2019, 23:08
Место: Srbac
Klub koji vodite: CA Paris i Radnički
Formacija: 4-2-3-1
Mood:
Has thanked: 9 times
Been thanked: 108 times
Status: Није на вези

Re: THE HOUSE OF THE RISING SON

Порука од poslednji.romanticar »

CHAPTER XXVI - RELEASE THE KRAKEN!!



Слика

Počelo je i ove sezone da pljušti na sve strane. Ili igramo kao razjareni bik ili kao bolesna kokoš, sredine nema. Prva utakmica, kod kuće protiv Plymoutha koji je jedan od najvećih favorita. Sunce ti, 3 hiljade navijača na stadionu. Ja sam se umalo us*ao od straha i uzbuđenja. Imali smo osjećaj kao da smo došli na Wembley. Naravno, svi vmo bili u šoku i protivnici su prošli kroz nas kao vruć nož kroz slaninu. Druga utakmica, slična priča. Ali barem nismo izgubili. Ali smo imali iskupljenje u Fleetwoodu i Accringtonu kod Jimmy Floyd Hasselbainka. Lakše nam je u gostima, naši n gledaju kako se brukamo, tad i uzmemo poneki bod.
Došlo je i izvlačenje Carabao Kupa. Dobili smo mlađeg velikog brata Sheffield United. Nisam mogao bit sretniji, napokon protiv njih igramo. Novo takmičenje i veoma ozbiljno. Nema više FA Trophy-ja, sad igramo protiv najvećih. Pokazali smo bratu ko je stariji i jači, isprašili smo ih i poslali na spavanje.

Слика


Слика

Nakon Sheffield Uniteda, dočekao nas je super jaki Wolverhampton i obrisao pod sa nama. Game Over, nastavljamo sa ligom. Imamo uspona i padova. Trebali smo dobiti Chesterfield, ali momci ne mogu trčati, kondicija se izgubila pa sam im stegao kaiš i odmah su uzvratili protiv Port Vale-a i Morecambe-a. Prezadovoljni smo i jurišamo dalje. Da vidimo ko može da nam stane na put.
Слика
Корисников грб
poslednji.romanticar
Youth Team Coach
Поруке: 197
Придружен: 21 Јан 2019, 23:08
Место: Srbac
Klub koji vodite: CA Paris i Radnički
Formacija: 4-2-3-1
Mood:
Has thanked: 9 times
Been thanked: 108 times
Status: Није на вези

Re: THE HOUSE OF THE RISING SON

Порука од poslednji.romanticar »

CHAPTER XXVII - HOT STUFF




Pozdrav Bogdane, kako si?
Oh ćao Ashley
(moja ''tajnica'' i prijateljica sa beneficijama), šta se radi? Evo nije loše, upravo sad stigao sa treninga, pa da malo odmorim noge.
Zovem te nešto važno. Danas su kod mene svraćali neki ljudi, prvo sam pomislila da su mafijaši, ali sam onda vidjela grbove nekog tima, oba su plava, ne razumijem se ja u to. Jedan je bio oko 11, a drugi oko 12. Zapisala sam i njihova imena, jer se nisam mogla sjetiti. Kažu da bi volili da im se javiš. Ah našla sam!! Prvo gospodin se zove Dejphon Chansiri, a drugi gospodin se zove Tony Bloom. Eto dok nisam zaboravila, a sad žurim, imam još posla. I dalje važi onaj naš odlazak u kino večeras?
Naravno da važi, samo dok odmorim i okupam se i dolazim po tebe.
Okej, vidimo se.


Ostao sam u čudu. Ovdje gotovo svi znaju ko je Dejphon, vlasnik Sheffield Wednesday-ja. Svake sezone igramo protiv njih prijateljsku utakmicu, on i Tim uvijek dobro popiju kad se nađu. Sigurno se onaj skot previše hvalio za mene pa sad želi da me otme. Prisjelo mu što smo otišli ovako daleko, boji se dupe za svoje pare, a ovamo navijači gore od uzbuđenja. E pa maltretiraću ga i dalje, neće me se tako lako riješiti.

Слика

Za ovog drugog nemam pojma ko je, sad ću da proguglam. WOOOW!! Vlasnik Brightona. Ljudi moji, kakva je ovo potjera za mnom. Ovojiš par promocija i eto odmah se otimaju za tebe. Ovo je velika stvar. Jedva sam se nadao da ću otići na premijerligašku utakmicu, a kamoli da ću moći trenirati nekog. Ali izgleda da se moj rad isplatio. Ali neka čekaju još malo, sad moram malo da odspavam.

Слика

Ustao sam i razgovarao po 20 minuta sa obojicom, obećali su mi mnogo toga, o čemu mogu da sanjam. Platu 10 puta veću, auto i stan, mnogo bolje uslove treniranja i izazovnije okruženje. Ali sam već unaprijed znao svoj odgovor.
SRUŠIĆU VAS KROZ PAR SEZONA.
Слика
Корисников грб
poslednji.romanticar
Youth Team Coach
Поруке: 197
Придружен: 21 Јан 2019, 23:08
Место: Srbac
Klub koji vodite: CA Paris i Radnički
Formacija: 4-2-3-1
Mood:
Has thanked: 9 times
Been thanked: 108 times
Status: Није на вези

Re: THE HOUSE OF THE RISING SON

Порука од poslednji.romanticar »

CHAPTER XXVIII - RAMPAGE



Слика

Rekao sam momcima da dadnu sve od sebe, ali nisam očekivao da ovoliko maltretiraju protivnike. Izgleda da je Connoru napokon došlo iz dupeta u glavu. Igra kao lud. Ako ne dadne go, onda pravi prostora za krila. Svi znaju koliko je opasan i čuvaju ga pod svaku cijenu, ali ne mogu ostale. Zaboravio sam kako izgleda kad primimo go. Mjesec dana mreže miruju, Ethan je postavio paukovu mrežu iza sebe. U novu godinu ulazimo kao prvi. Mislim da će Richardu srce pući nakon ove sezone. Stalno mlati glavom i govori kako nismo normalni, kako ćemo ga u grob otjerati, ali ne treba da se brine, financije su super, čak i zaradimo nešto od ulaznica, ali ga možemo samo ponekad sa stoutom oraspoložiti, kad pobjegne od ženskih večeri u svojoj kući. Opet su nam stigli praznici pa se nadam da će momci biti pametni i da se neće pretrpavati kao inače. Čujemo se!!
Слика
Корисников грб
jmgandza
Youth Team Coach
Поруке: 56
Придружен: 09 Окт 2011, 16:39
Место: Smederevo
Klub koji vodite: Zvezda, Betis
Formacija: 4-2-3-1
Has thanked: 286 times
Been thanked: 4 times
Status: Није на вези

Re: THE HOUSE OF THE RISING SON

Порука од jmgandza »

Samo gruvaj, odlicno ti ide... :fanman:
Корисников грб
poslednji.romanticar
Youth Team Coach
Поруке: 197
Придружен: 21 Јан 2019, 23:08
Место: Srbac
Klub koji vodite: CA Paris i Radnički
Formacija: 4-2-3-1
Mood:
Has thanked: 9 times
Been thanked: 108 times
Status: Није на вези

Re: THE HOUSE OF THE RISING SON

Порука од poslednji.romanticar »

CHAPTER XXIX -YOU MUST BE KIDDING ME




Pozdrav Tom! Jedva sam uspio doći. Napolju je neviđena gužva. Neki je*eni kreten u Range Roveru se parkirao nikako, vozač busa mu je opsovao sto majki.
Hahaha. Psovaćeš i ti uskoro...
Šta bi to trebalo da znači?? Ali nema veze. Nego jesi li uspio šta raditi? Oni nam ukradoše Whitefielda, ostadošmo bez najboljeg golmana u ligi. Šta je taj momak radio, to je čudo, a tako mlad. Iz Wednesday-ja sad žele da nam se osvete jer sam ih odbio. A tamo će biti rezerva u rezervama. Nudiće nam ga besplatno za godinu dana, pazi šta ti kažem. A i Richard je glupo postupio što je prihvatio onu ponudu. Jeste da je bila odlična, 105 hiljada odmah, sa bonusima može doći do 275 hiljada, ali se mogao strpiti barem do kraja sezone. Za 3 sezone mogao je preći milion sigurno, kažem ti ja. Obraduj me i reci mi da si pronašao nekog.
Da znaš da jesam, stigao je maloprije sa crnim Range Roverom, sve je ugovoreno, trebamo još samo ugovor potpisati. Tu je negdje, možda šeta kroz klupske prostorije. Sletio je avionom jutros, došao sa Balija, ostavio stvari i odmah došao ovamo. Znam da preferiraš mlade igrače, on je malo stariji, ali ima iskustva koje nam je prijeko potrebno. Eno ga, baš sad nešto traži u autu. Proviri kroz prozor.


Слика

MA DAAAAAAJ!!! TI MENE ZEZAŠ ČOVJEČE??!!
Ne zezam te. Jedan poznanik mi javio da odmara dupe na Baliju, pije koktele na plažama i održava kondiciju u krevetu otkako se razveo. Povlači se iz fudbala na ljeto i volio bi da se oprosti u nekom klubu. Nisu mu pare bitne, može i na klupi da sjedi, ali želi da trenira. Kad si u tome preko 20 godina, onda postaneš ovisan. Dosadila mu je idila na moru, želi da zaprlja dres.
Ti si nevjerovatan! Tačno se ponekad pitam da nisi bio u obavještajnoj službi kad si bio mlađi, kad uspiješ sve saznati i uhvatiti. Siguran sam da znaš koliko je danas ptica proletilo iznad ove zgrade. Nema šta, ne miješam ti se u posao, uvodi ga, potpisuj ugovor pa da možemo nastaviti sa ovom paklenom sezonom. Reci su samo da bude prekosutra u 8 na treningu. Ja sad žurim pa se čujemo.
Nema problema, vidimo se!


Слика
Слика
Корисников грб
poslednji.romanticar
Youth Team Coach
Поруке: 197
Придружен: 21 Јан 2019, 23:08
Место: Srbac
Klub koji vodite: CA Paris i Radnički
Formacija: 4-2-3-1
Mood:
Has thanked: 9 times
Been thanked: 108 times
Status: Није на вези

Re: THE HOUSE OF THE RISING SON

Порука од poslednji.romanticar »

CHAPTER XXX - WE CAN DO IT



Слика

Momci, stigli smo i pred kraj ove sezone. Oduševljen sam sa vama, i nije vrijeme za kritike, ali moram uputiti i par kritika. Gubili smo gdje nismo trebali. Connor, rekao sam ti za partijanje, ali me opet nisi poslušao. Ne tiče me se šta radiš van stadiona, ali trebaš da se pridržavaš pravila. Mijenjaj ih barem jednom mjesečno, a ne na dnevnoj bazi. Žene slabe noge, zapamti to, a tvoje su sad nikakve. Trgni se malo i zabij koji je*eni go kad si tako dobro krenuo. Izgubili smo 12 bodova prednosti i Doncaster nas je prestigao. Ništa nije izgubljeno, ali moramo dobro povući. Ostale su još 3 utakmice, kasnimo 2 boda i svašta je moguće. Zato hajdemo zajedno da i ovo izguramo i da se veselimo!!
Слика
Пошаљи Одговор

Повратак на “FM22 Menadžerska soba”