(NE)REALNA PRIČA?

Podelite sa nama vaše priče, karijere, avanture.
Корисников грб
krivokuca
Youth Team Coach
Поруке: 83
Придружен: 12 Дец 2011, 15:59
Место: Krusevac
Klub koji vodite: Dorking Wanderers
Has thanked: 1 time
Been thanked: 8 times
Status: Није на вези

(NE)REALNA PRIČA?

Порука од krivokuca »

Ostrvo k'o ostrvo?
Слика
Kum se preselio u Dablin, moralo se doći u posetu. Lep grad, nema greške, pabovi, narod, ali previše skupo za naš balkanski ukus. Jelo se, pilo se, sledi put na onaj lepši, fudbalski deo ostrva.
ENGLAND, HERE I COME!

Слика
Posle kratkog leta stigosmo u Bristol, naravno nismo gubili vreme i odmah u posetu prelepim fudbalskim zdanjima.
Слика
Prosto prelepo, ja ne znam kojim rečima da opišem osećaj pri poseti ovakvih stadiona. Ljudi su vekovima ispred nas, i da se podsetimo da se ovde igra druga liga, a do pre par godina čak i treća. Divno!
10ak kilometara dalje sačekao nas je stadion Sitijevog gradskog rivala. Za promenu malo manji stadion, ali ima neki svoj šmek. Klub je već par godina u trećem rangu takmičenja, što i nije loše obzirom na to da su u jednom trenutku, tačnije u sezoni 2014-2015 igrali konferenciju.
Слика
Put nastavljamo po manjim mestima, usledile su posete Batu, Čipenhamu, kratko zadržavanje u Svindonu. Odmoriće se večeras pa krećemo na nešto duži put, ovog puta nadam se sa još lepšim ishodom od same posete stadionu.
TO BE CONTINUED...
Бићеш првак једног дана, то је твоја судбина!
Корисников грб
krivokuca
Youth Team Coach
Поруке: 83
Придружен: 12 Дец 2011, 15:59
Место: Krusevac
Klub koji vodite: Dorking Wanderers
Has thanked: 1 time
Been thanked: 8 times
Status: Није на вези

Re: (NE)REALNA PRIČA?

Порука од krivokuca »

FRESH START



Vreme za šetnje je prošlo, uskoro će uslediti povratak u Dablin, potraga za poslom i početak preživljavanja na ostrvu.
Dok je trajao obilazak po manjim mestima, primetili smo da neki od niželigaških klubova traži igrače za prvi tim, medicinsko osoblje, trenere... Pošto od igranja fudbala nema ništa, pisali smo lokalnim klubovima koji su u potrazi za trenerima. Iznenadjujuće stiglo je par pozitivnih odgovora. Nisam mnogo očekivao, jer realno ovakvih kao ja je puno ostrvo.

Слика
Pored mojih malih očekivanja došla je ponuda koja se ne odbija, posao menadžera, EJ! Pa ovome je mogao da se nada samo lud čovek. Ajde što nisam očekivao bilo kakav pozitivan ishod od svega ovoga, još sam dobio i platu sa kojim će možda moći i da se uštedi.
Dorking Wanderers F.C.

Слика
Osnovan : 1999
Grad : Dorking
Nadimak : Wanderers
Status : Poluprofesionalni fudbalski klub
Stadion : Meadowbank, kapacitet 2000 (250 sedećih mesta)
Liga : National League South
Najveći uspeh : Pa, osnovani su.


Maedowbank Stadium

Слика


TO BE CONTINUED...
Бићеш првак једног дана, то је твоја судбина!
Dimitrije08
First Team Coach
Поруке: 205
Придружен: 10 Нов 2019, 21:10
Место: Banja Luka
Klub koji vodite: Crvena Zvezda
Formacija: 4-2-3-1
Has thanked: 50 times
Been thanked: 22 times
Status: Није на вези

Re: (NE)REALNA PRIČA?

Порука од Dimitrije08 »

Dobra prica!
Корисников грб
krivokuca
Youth Team Coach
Поруке: 83
Придружен: 12 Дец 2011, 15:59
Место: Krusevac
Klub koji vodite: Dorking Wanderers
Has thanked: 1 time
Been thanked: 8 times
Status: Није на вези

Re: (NE)REALNA PRIČA?

Порука од krivokuca »

LET'S BEGIN!

Слика
Prvi dani na prvom poslu, još ne mogu da verujem da se ovo desilo. Atmosfera sasvim okej, obzirom na to da je tim preuzeo čovek koji je mladji od većine igrača. Počeli smo sa laganim treninzima, kondicije nema, momci su se malo zapustili. Mora mnogo toga da se uradi, već imam spisak igrača koji će napustiti klub u narednih par dana. Lista pojačanja ne postoji, dovešćemo sve što može da bi se ispunila očekivanja uprave. Pa da krenemo...
Klub su napustila sedmorica, sa šest igrača je raskinut ugovor a uspeli smo da unovčimo samo Slovačkog golmana. Taj transfer je u kasu uneo za naše uslove lepih 5.500E. Pojačali smo sve pozicije osim napada, tu zaista nije moralo da se ulaže, najjači deo tima. Skoro kompletan remont pretrpela je odbrana, došli su novi bekovi, startni štoper i startni golman. Vezni red smo pojačali sa dva centralna i 2 krilna igrača, samo jedan od njih je izborio startnu postavu. Na probi je bilo preko 200 igrača, prosto neverovatno.
TRANSFERI
Слика
OUT

Слика

Najveće pojačanje u ovom prelaznom roku je sigurno novi štoper, Mičel Parker, bivši omladinac Arsenala i Liverpula.
Слика

PRIPREME



Слика
Pripremni period je prošao sasvim korektno, testirali smo više potencijalnih taktika, i uglavnom znam koji igrači će činiti oslonac ekipe u narednom periodu. Sigurno je da ćemo dosta menjati u toku sezone, sigurno će biti problema sa eventualnim povredama ali nadam se da ćemo uspeti da izguramo sezonu kako treba.
Najbolja igra je sigurno vidjena u poslednjem pripremnom meču protiv favorizovanog Eksitera, dosta stvorenih šansi, nešto tečnija igra nego u ostalim mečevima, u svakom slučaju lepo delujemo. Da napomenem samo da je Eksiter neuporedivo kvalitetniji tim od nas, sa velikim brojem igrača kakve mi samo možemo da sanjamo.
Слика
Posle priprema već imam sliku kako će izgledati prvih 11, ovaj tim će izgurati veći deo sezone, naravno ako ne bude bilo nekih neplaniranih povreda. Lepo smo obezbedjeni i sa rotacijom tako da ne bismo trebali da imamo većih problema oko sastavljanja tima.
Слика
Što se tiče zahteva uprave, nisu nerealni. Od nas se očekuje sredina tabele, što je po mom mišljenju izvodljivo. Pogledao sam sastave ostalih ekipa i mislim da možemo da očekujemo mid table finiš. Ne bih da pucam mnogo visoko, ali sve preko sredine tabele je veliki uspeh za ovu ekipu. Rekao bih da za direktnu promociju baš i nemamo snage, ali uz dobru organizaciju i lepo rasporedjivanje minutaže možda možemo i da se ubacimo u borbu za playoff, što bi svakako bio ogroman uspeh,
Слика
Sa novcem ne stojimo perfektno, trenutno smo u nekom malom plusu ali predvidjanja su da ćemo do kraja tekuće sezone završiti u minusu od nekih 300-400k. Ako u FA kupu napravimo neko čudo možemo da očekujemo pozitivan saldo na kraju sezone.
Слика
Očekuje nas početak takmičarskog dela, trebaće nam mnogo sreće za neki veći uspeh ali imamo pravo da se nadamo!

Слика

TO BE CONTINUED...
Бићеш првак једног дана, то је твоја судбина!
Корисников грб
krivokuca
Youth Team Coach
Поруке: 83
Придружен: 12 Дец 2011, 15:59
Место: Krusevac
Klub koji vodite: Dorking Wanderers
Has thanked: 1 time
Been thanked: 8 times
Status: Није на вези

Re: (NE)REALNA PRIČA?

Порука од krivokuca »

REALNO STANJE STVARI

Počelo je takmičenje u ligi, sve ide onako kako smo i očekivali. Tu smo gde smo i mislili da ćemo biti, dosta dobrih stvari u našoj igri a još više onih koje moramo da promenimo. Sve u svemu, generalno ne mogu da budem nezadovoljan, u nekim mečevima je moglo i dosta bolje ali šta je tu je. Slede izveštaji sa mečeva iz meseca avgusta.
Слика
Detalj sa meča protiv Maidstone United-a



1.kolo
vs Hungerford Town (A)

Слика
Otvaranje sezone na nezgodnom gostovanju, ali kad malo bolje razmislim, svako će biti nezgodno. Dobra igra od početka meča, imali smo posed, stvarali šanse i ono što je najbolje, nismo im dozvolili da stvore ni jednu ozbiljnu šansu. Rezultat ne pokazuje stanje na terenu, mogli smo sigurno bar jos 2-3 gola da damo, ali šta je tu je, prvi meč i prva pobeda!

2.kolo
vs Chelmsford City (H)

Слика
Prvi meč ove sezone pred domaćom publikom i predstava koju sigurno neće zaboraviti. U goste nam je došao Čelmsford koji je po mišljenu novinara jedan od favorita za direktnu promociju. Perfektna igra od samog starta, nismo im dali da dišu, pritiskali smo svih 90 minuta. Fenomenalna igra, lepa pobeda! Jedina mana je što već za par dana imamo gostovanje Oksfordu, a par igrača koji su igrali prva dva kola će ostati na klupi zbog umora.


3.kolo
vs Oxford City (A)

Слика
Došlo je vreme i za prvi poraz, baš nismo imali sreće. Meč je počeo kao i prva dva kola, napadi od samog početka, pritisak, dosta prilika ali ništa nije htelo da udje. Početkom drugog poluvremena imali smo i igrača više ali jednostavno od tog trenutka ništa nam nije išlo za rukom. Iz kontre smo primili gol u finišu meča i doživeli prvi poraz u prvenstvu.

4.kolo
vs Dulwich Hamlet (H)

Слика
Nismo se oporavili posle poraza od Oksforda, ni fizički ni psihički, a ekipa Dulvič Hamleta je to itekako umela da iskoristi. Bili su dosta bolji protivnik, nismo uspeli da ugrozimo njihovog golmana ni u jednoj situaciji. Raspoloženje polako opada a nastavljamo sa gustim rasporedom, nadam se da ćemo uspeti da se oporavimo i da krenemo da igramo kao u prva dva kola.

5.kolo
vs Wealdstone (H)


Слика
Posle dva vezana poraza na red je došla utakmica koju smo jednostavno morali da dobijemo. Sve je krenulo odlično, agresivno od samog početka što je vrlo brzo donelo i prvi gol posle posta od 180 minuta. Igrali smo fenomenalno, nastavili sa napadima i u nastavku meča stekli lepu prednost, Parker posle kornera i 2:0. Posle drugog gola, haos, prokleti haos! Nepovezano, noge su im se odsekle, primamo gol za 2:1 i od tog trenutka opet preuzimamo kontrolu. Sve je lepo delovalo do samog finiša, 3 boda su bila spakovana, ali...

6.kolo
vs Maidstone United (A)


Слика
Tri kola ne znamo za pobedu a na red je došlo možda i najteže gostovanje u dosadašnjem toku prvenstva. Zanimljiva utakmica, sevalo je na sve strane. Mnogo šansi, mnogo senzacionalnih odbrana oba golmana, prava fudbalska predstava. Ne mogu da budem ljut, igrali smo lepo, i ovo je nekako najrealniji rezultat, ne bi bilo fer prema njihovom trudu da smo odneli sva 3 boda. Najlepši meč za gledanje od starta sezone, ali i četvrti bez pobede.

7.kolo
vs Tonbridge Angels (A)


Слика
Poslednji meč u avgustu smo igrali na gostujućem terenu protiv fenjeraša. Protivnik je bila ekipa koja je postigla samo 2 gola u 6 mečeva, poslenja 3 su bez pogotka. Jednostavno smo morali da dobijemo, moralo je da se vrati za one ispuštene bodove u poslednjem periodu. Dominirali smo, jednostavno nismo im dali da dišu. Dosta smo kvalitetnija ekipa od njih i mislim da se tek sada lepo vidi zašto su bez pobede od početka prvenstva. Nismo dozvolili da ozbiljnije priprete. Lepa i bitna pobeda pred nastavak prvenstva.

TABELA i RASPORED



Слика
Слика
Dobili smo još jedno pojačanje i to je sigurno naša poslednja aktivnost u ovom prelaznom roku. Sada je i zvanično kompletna odbrana pretrpela remont. Podmladili smo ekipu novim štoperom i našli adekvatnog saigrača za Parkera.
Upitanju je Džordž Brejdi, nekadašnji omladinac Čelzija.
Слика

TO BE CONTINUED...
Бићеш првак једног дана, то је твоја судбина!
Корисников грб
krivokuca
Youth Team Coach
Поруке: 83
Придружен: 12 Дец 2011, 15:59
Место: Krusevac
Klub koji vodite: Dorking Wanderers
Has thanked: 1 time
Been thanked: 8 times
Status: Није на вези

Re: (NE)REALNA PRIČA?

Порука од krivokuca »

NOTHING NEW



Nastavili smo sa sada već standardnim partijama, toplo hladno... Opet, moglo je mnogo bolje u mečevima gde smo izgubili bodove, a tamo gde je bilo očekivano da ćemo ih izgubiti mi smo uzeli ceo plen. Srećom liga je takva da svako svakoga moze da pobedi, tako da možemo da se nadamo dobrom nastavku prvenstva, za sada nije loše, sve ide prema očekivanjima.
Слика
O da, bio je crveni.



8.kolo
vs Havant & Waterlooville (H)
Слика
Jedna od utakmica gde su ispušteni bitni bodovi. Ceo tok meča smo napadali, bili bolji rival. Protivniku smo dozvolili svega par pokušaja da ugroze naš gol, ispostavilo se da im je trebala samo jedna prava. Mora bolje, mora mnogo bolje, u sledećem kolu nam dolazi po mom mišljenju favorit za direktnu promociju.

9.kolo
vs Billericay Town (H)
Слика
Iskreno, ne znam da li smo mogli da očekujemo gori početak meča, direktan crveni karton za prosto rečeno bolestan start našeg desnog beka. Taman kad sam mislio da će uslediti prava katastrofa mi smo zaigrali kao nikad do sad. Odolevali smo napadima protivnika celo poluvreme, a onda blickrig, 2 prelepe kontre, 2 odlična centaršuta i odličnih 2:0. Drugo poluvreme, preslikana situacija kao iz prvog. Njihovi napadi su se konačno isplatili, uspeli su da smanje na 2:1 ali ni to nije dugo trajalo. Nova kontra i opet fenomenalan centaršut, 3:1! Do kraja meča je bilo manje više mrtvo, primili smo još jedan gol. Definitivno najbitnija pobeda do sada!

10.kolo
vs Welling United (A)
Слика
Usledilo je gostovanje najprijatnijem iznenadjenju prvenstva do sada. Mnogo mrtva utakmica, bez ozbiljnijih šansi. Taman kada sam pomislio da smo ušli u lepu seriju bez poraza, taman kad sam mislio da smo krenuli ka vrhu tabele, novajlija Brejdi pravi katastrofalnu grešku i u poslednjim sekundama primamo gol. Glupost...

11.kolo
vs Braintree (H)
Слика
Mislim da o ovom meču najviše govori rezultat, najneinteresantnija utakmica od početka sezone.

12.kolo
vs Hemel Hempstead Town
Слика
Jako bitna pobeda, kontrolisali smo meč, imali posed, dosta prilika i ispostavilo se da je bilo dovoljno da se iskoristi samo jedna. Par igrača mnogo odskače od ostatka ekipe, ali ako budemo imali u planu da pojurimo playoff moraće i ostali da se probude. Pre svega katastrofalni Brejdi koji je stigao kao veliko pojačanje.


FA Cup 2nd Qualifying Round
vs Blackfield (H)
Слика
Lagana pobeda protiv niželigaša Blekfilda, kombinovani sastav u kom je bilo i par igrača iz prvih 11.
Idemo u sledeću rundu u kojoj nas čeka Weston Super Mare.

TABELA I RASPORED


Слика
Слика


TO BE CONTINUED...
Бићеш првак једног дана, то је твоја судбина!
Корисников грб
krivokuca
Youth Team Coach
Поруке: 83
Придружен: 12 Дец 2011, 15:59
Место: Krusevac
Klub koji vodite: Dorking Wanderers
Has thanked: 1 time
Been thanked: 8 times
Status: Није на вези

Re: (NE)REALNA PRIČA?

Порука од krivokuca »

FORMA JE TRENUTNA?

Dobar nasavak sezone, u ligi sve ide prema planu, u FA Kupu činimo čuda, napravili smo i par ogromnih iznenadjenja, stradao je i tim iz Lige 1! Dosta gust raspored smo imali, igrali smo mečeve na svaka 2-3 dana, najviše je tome dopirineo FA Kup, ili bolje rečeno ponovljeni dueli zbog nerešenih rezultata. Mislim da po pokazanom do sada možemo da igramo playoff i da tako pokušamo da izborimo promociju. Ima još mnogo da se igra pa ćemo da vidimo.
Слика
Dorking moćan u nastavku prvenstva.




NATIONAL LEAGUE SOUTH


Ovaj izveštaj će biti malo drugačiji, odigrali smo veliki broj mečeva pa bi mi trebalo poprilično vremena da sve lepo pokrijem. Zahvalite se mečevima u FA Kupu. Odlično igramo u nastavku, samo jedan poraz i to potpuno neočekivan, od Konkorda. Dali su nam dva gola u 2 minuta to je sve što su učinili za 90 minuta. Najzanimljiviji ali i meč koji me je najviše iznervirao je sigurno remi od 3:3 protiv Dartforda. Poveli smo 0:1, 1:1, 1:2, 2:2 i to za 20ak minuta igre, do poluvremena postižemo i treći pogodak i tako se odlazi na odmor. Na startu drugog dela igre odmah primamo gol za 3:3 i do kraja meča niko više nije šutnuo. Odbrane na obe strane kao da nisu postojale, stim što mislim da je moja bila za nijansu gora. Pobede koje smo ostvarili su bile bez primljenog gola, što obećava, lepa igra i bez mnogo šansi za protivnike da bilo šta urade. Ja znam da imamo jednu od najboljih odbrana u ligi, ali jednostavno moram da kukam, jer golovi koje mi primamo su blago rečeno smešni. Čeka nas gust raspored u decembru i nadam se nastavak dobre serije rezultata.

TABELA I RASPORED


Слика
Слика

THE EMIRATES FA CUP


Слика
Zaslužena radost.


Pa što se ovog takmičenja tiče ja ne znam odakle da počnem. Muku smo mučili u svakom meči, bukvalno u svakom. Nismo zaslužili da prodjemo Weston Super Mare u trećoj rundi kvalifikacija. Maidenhead u četvrtoj rundi, tim iz lige iznad, nismo imali neka preterana očekivanja. Posle 1:1 kod kuće u goste smo otišli samo da odigramo i da se spremamo za ligu, ali ni to nam se nije dalo. Prolazimo dalje posle produžetaka i u prvoj rundi nas dočekuje Rotherham. Morao sam da odmaram dosta igrača, i neki koji su imali manju minutažu dobili su šansu u ovom meču. Čak i ovde mi izvlačimo revanš pred domaćom publikom, potpuno nezasluženo. Jebeni Džek Baram počeo da daje golove i da nas vuče kroz kup. Kod kuće pred punim tribinama videla se samo jedna ekipa, mi nismo prešli pola, ali posle kontre ludi Džek opet daje gol i vodi nas u drugu rundu. U drugoj rundi Yeovil, protiv nas su izveli kombinovani sastav što smo mi iskoristili u najjačem sastavu i dobili meč sa 2:0, a promašili smo i penal u finišu meča. Rekao bih da naše putovanje kroz FA Kup u ovoj sezoni prestaje u sledećoj rundi, idemo na noge Aston VIli, premijerligašu. Ako ništa, napunićemo kasu još malo.

RASPORED FA KUP


Слика
Слика

Dobri rezultati u FA Kupu su doneli i solidnu količinu novca u kasu. Konačno je situacija stabilna, deluje da ćemo čak i završiti sezonu u plusu, a na ovaj iznos trebaju i da legnu pare od meša sa Vilom u kupu. Toliko za sada.
Слика


TO BE CONTINUED...
Бићеш првак једног дана, то је твоја судбина!
Dimitrije08
First Team Coach
Поруке: 205
Придружен: 10 Нов 2019, 21:10
Место: Banja Luka
Klub koji vodite: Crvena Zvezda
Formacija: 4-2-3-1
Has thanked: 50 times
Been thanked: 22 times
Status: Није на вези

Re: (NE)REALNA PRIČA?

Порука од Dimitrije08 »

Ja uvek kad krenem da igram sa nekim nize razrednim timom uvek stavim da preuzmem klub sto je ranije moguce i zakazem sto vise turnira kao prijateljski mec iz sto jace lige.I onda tokom sezone imam budzet oko 1.5m
Корисников грб
krivokuca
Youth Team Coach
Поруке: 83
Придружен: 12 Дец 2011, 15:59
Место: Krusevac
Klub koji vodite: Dorking Wanderers
Has thanked: 1 time
Been thanked: 8 times
Status: Није на вези

Re: (NE)REALNA PRIČA?

Порука од krivokuca »

Znaju ljudi za to, samo nikad nisam hteo na takav način da popravljam finansije.
Бићеш првак једног дана, то је твоја судбина!
Dimitrije08
First Team Coach
Поруке: 205
Придружен: 10 Нов 2019, 21:10
Место: Banja Luka
Klub koji vodite: Crvena Zvezda
Formacija: 4-2-3-1
Has thanked: 50 times
Been thanked: 22 times
Status: Није на вези

Re: (NE)REALNA PRIČA?

Порука од Dimitrije08 »

krivokuca пише: 03 Јан 2020, 16:19 Znaju ljudi za to, samo nikad nisam hteo na takav način da popravljam finansije.
Ja to urad na pocetku sezone i celu sezonu budem miran sa budzetom i mogu da dovedem par dobrih free agenata.
Корисников грб
krivokuca
Youth Team Coach
Поруке: 83
Придружен: 12 Дец 2011, 15:59
Место: Krusevac
Klub koji vodite: Dorking Wanderers
Has thanked: 1 time
Been thanked: 8 times
Status: Није на вези

Re: (NE)REALNA PRIČA?

Порука од krivokuca »

Lepše je da na ovakav način dodjem do para. :)
Бићеш првак једног дана, то је твоја судбина!
Пошаљи Одговор

Повратак на “FM22 Menadžerska soba”