Sve o Football Manager 2020

Sve o Football Manageru 2020.
jocar96
Youth Team Coach
Поруке: 121
Придружен: 10 Авг 2011, 15:22
Место: Nis
Has thanked: 6 times
Been thanked: 2 times
Status: Није на вези

Re: Sve o Football Manager 2020

Порука од jocar96 »

Dobio malo više vremena pa nastavio sejv :)
Kidanje u ligi
Слика
Neki od igrača koji su i dalje aktuelni. Gavrić, Mihailo Stevanović, Filip Stevanović, Milutin Vidosavljević
Слика

Izgrađen mi je novi stadion od 12,500. Ispao sam u LŠ u četvrt-finalu od PSG.

Nove igrače ( regene ) koje dovodim šaljem odmah na pozajnice i uglavnom su to Partizan i Zvezda, gde se napucaju za 2 sezone samo tako! Plus njima dobro dođe jer npr. Partizan takođe sada igra grupnu fazu LŠ kao i ja....a i liga jača.
Корисников грб
poslednji.romanticar
Youth Team Coach
Поруке: 197
Придружен: 21 Јан 2019, 23:08
Место: Srbac
Klub koji vodite: CA Paris i Radnički
Formacija: 4-2-3-1
Mood:
Has thanked: 9 times
Been thanked: 108 times
Status: Није на вези

Re: Sve o Football Manager 2020

Порука од poslednji.romanticar »

Слика
Слика
pedja92
Newgen
Поруке: 44
Придружен: 27 Апр 2020, 15:38
Klub koji vodite: bologna
Formacija: 4-3-3
Been thanked: 2 times
Status: Није на вези

Re: Sve o Football Manager 2020

Порука од pedja92 »

Ne znam da li se samo meni cini, ili ovaj novi sistem gde ti se distrubuiraju mladi igraci tzv. youth intake je malo sjeban, Igro sam preko 10 sezona s lacijom, posle par sam vec imao state of art youth fac, expectional junior cocaching, i extensive youth rec, savrsenog head of youth dev. i kroz citav sejv sam imao samo jednog momka kojeg sam mogao da koristim u prvom timu, bilo je jos par njih koje sam probao da forsiram, ali jednostavno nisu imali dovoljno potencijala, ostalo su samo ligaski igraci koje prodas za 5-10 miliona ili nizeligaski. Sad sam poceo sa Bolonjom i ista stvar, skonto sam da mozes da save/load pre youth intake preview koji ti ide u dececmbru pa mozda tako uspem da navatam nesto :lol:
Imate neki savet za ovaj problem, ili ja samo lose radim sa mladim igracima ili jednostavno nemam srece?
Hvala unapred
Корисников грб
poslednji.romanticar
Youth Team Coach
Поруке: 197
Придружен: 21 Јан 2019, 23:08
Место: Srbac
Klub koji vodite: CA Paris i Radnički
Formacija: 4-2-3-1
Mood:
Has thanked: 9 times
Been thanked: 108 times
Status: Није на вези

Re: Sve o Football Manager 2020

Порука од poslednji.romanticar »

pedja92 пише: 12 Авг 2020, 13:56 Ne znam da li se samo meni cini, ili ovaj novi sistem gde ti se distrubuiraju mladi igraci tzv. youth intake je malo sjeban, Igro sam preko 10 sezona s lacijom, posle par sam vec imao state of art youth fac, expectional junior cocaching, i extensive youth rec, savrsenog head of youth dev. i kroz citav sejv sam imao samo jednog momka kojeg sam mogao da koristim u prvom timu, bilo je jos par njih koje sam probao da forsiram, ali jednostavno nisu imali dovoljno potencijala, ostalo su samo ligaski igraci koje prodas za 5-10 miliona ili nizeligaski. Sad sam poceo sa Bolonjom i ista stvar, skonto sam da mozes da save/load pre youth intake preview koji ti ide u dececmbru pa mozda tako uspem da navatam nesto :lol:
Imate neki savet za ovaj problem, ili ja samo lose radim sa mladim igracima ili jednostavno nemam srece?
Hvala unapred
Zavisi od dosta stvari. Možda si i nabudžio tim stvarno dobro pa su ti onda potencijali regena manji, ali se mogu složiti sa tobom. Meni su se često rađali slabiji regeni, iako sam isto sve na max nabudžio, ali mi se i desilo sa Salzburgom da ne znam šta ću sa toliko dobrim regenima hahaha
Слика
Корисников грб
poslednji.romanticar
Youth Team Coach
Поруке: 197
Придружен: 21 Јан 2019, 23:08
Место: Srbac
Klub koji vodite: CA Paris i Radnički
Formacija: 4-2-3-1
Mood:
Has thanked: 9 times
Been thanked: 108 times
Status: Није на вези

Re: Sve o Football Manager 2020

Порука од poslednji.romanticar »

Сликаž


U prvoj sezoni odmah stiže jedan od boljih regena koje sam imao na FM-u. Strašne ocjene :DD
Слика
pedja92
Newgen
Поруке: 44
Придружен: 27 Апр 2020, 15:38
Klub koji vodite: bologna
Formacija: 4-3-3
Been thanked: 2 times
Status: Није на вези

Re: Sve o Football Manager 2020

Порука од pedja92 »

Uh, sta bi dao da me ovakav zapadne :rockon:
Kako uspevate da igrate sa domacim timovima, mene ubije ono pravilo o stranca, pa onda cim igrac stasa ne mozes ga zadrzati, kolko god bilo najzanimljivije voditi tim iz nase zemlje, jednostavno je pretesko.
Корисников грб
Набеђен
First Team Coach
Поруке: 458
Придружен: 24 Окт 2010, 19:11
Место: Србија
Klub koji vodite: Партизан
Formacija: 4-2-4
Mood:
Has thanked: 100 times
Been thanked: 53 times
Status: Није на вези

Re: Sve o Football Manager 2020

Порука од Набеђен »

Мени драж у домаћим играчима... Ја временом странце спустим на 2 :D
Корисников грб
poslednji.romanticar
Youth Team Coach
Поруке: 197
Придружен: 21 Јан 2019, 23:08
Место: Srbac
Klub koji vodite: CA Paris i Radnički
Formacija: 4-2-3-1
Mood:
Has thanked: 9 times
Been thanked: 108 times
Status: Није на вези

Re: Sve o Football Manager 2020

Порука од poslednji.romanticar »

Ja u gotovo svim ligama koje igram preferiram najviše domaće igrače. U Anderlechtu sam imao 22 Belgijanca u prvoj momčadi, u Partizanu isto preko 20 domaćih igrača. Dajem mnogo šansu domaćim igračima i iz omladinskih pogona. Sad u Altinorduu svi Turci zbog pravila da klub smije dovoditi igrače turskog porijekla.
Слика
pedja92
Newgen
Поруке: 44
Придружен: 27 Апр 2020, 15:38
Klub koji vodite: bologna
Formacija: 4-3-3
Been thanked: 2 times
Status: Није на вези

Re: Sve o Football Manager 2020

Порука од pedja92 »

Da, slazem se sa tim, ali je jako tesko zadrzati dobrog mladog igraca, secam se kako su kidisali na svetu markovica u 19-ici. :fanman:
Корисников грб
Filip991
Assistant Manager
Поруке: 611
Придружен: 26 Окт 2010, 12:57
Место: Beograd
Has thanked: 46 times
Been thanked: 22 times
Status: Није на вези

Re: Sve o Football Manager 2020

Порука од Filip991 »

pedja92 пише: 12 Авг 2020, 13:56 Ne znam da li se samo meni cini, ili ovaj novi sistem gde ti se distrubuiraju mladi igraci tzv. youth intake je malo sjeban, Igro sam preko 10 sezona s lacijom, posle par sam vec imao state of art youth fac, expectional junior cocaching, i extensive youth rec, savrsenog head of youth dev. i kroz citav sejv sam imao samo jednog momka kojeg sam mogao da koristim u prvom timu, bilo je jos par njih koje sam probao da forsiram, ali jednostavno nisu imali dovoljno potencijala, ostalo su samo ligaski igraci koje prodas za 5-10 miliona ili nizeligaski. Sad sam poceo sa Bolonjom i ista stvar, skonto sam da mozes da save/load pre youth intake preview koji ti ide u dececmbru pa mozda tako uspem da navatam nesto :lol:
Imate neki savet za ovaj problem, ili ja samo lose radim sa mladim igracima ili jednostavno nemam srece?
Hvala unapred
To nije problem samoo ovog FM-a, vec godinama unazad. Zna da dodje dobar, ali dva tesko bes save-load. To mi je nazalost postala praksa kada dodje period za izlazak novih igraca.
pedja92
Newgen
Поруке: 44
Придружен: 27 Апр 2020, 15:38
Klub koji vodite: bologna
Formacija: 4-3-3
Been thanked: 2 times
Status: Није на вези

Re: Sve o Football Manager 2020

Порука од pedja92 »

izgleda da mora save/load ako oces dobro mladog, znas li Filipe koji preview je najbolji, sta treba da pratim kada mi HOYD dodje sa onim sranjem u decembru, a sta da izbegavam?
Корисников грб
poslednji.romanticar
Youth Team Coach
Поруке: 197
Придружен: 21 Јан 2019, 23:08
Место: Srbac
Klub koji vodite: CA Paris i Radnički
Formacija: 4-2-3-1
Mood:
Has thanked: 9 times
Been thanked: 108 times
Status: Није на вези

Re: Sve o Football Manager 2020

Порука од poslednji.romanticar »

Слика

Слика

Trenutno stanje :smeker:
Слика
Корисников грб
Filip991
Assistant Manager
Поруке: 611
Придружен: 26 Окт 2010, 12:57
Место: Beograd
Has thanked: 46 times
Been thanked: 22 times
Status: Није на вези

Re: Sve o Football Manager 2020

Порука од Filip991 »

pedja92 пише: 13 Авг 2020, 12:59 izgleda da mora save/load ako oces dobro mladog, znas li Filipe koji preview je najbolji, sta treba da pratim kada mi HOYD dodje sa onim sranjem u decembru, a sta da izbegavam?
E veruj mi da nisam ulazio u to. Stiže mi obaveštenje ali se nisam udubljivao jer je generalno izlazak regena sranje pa ne znam šta dobijam čitanjem toga xD

Generalno je dobra stvar koju treba razradjivati. Nisam siguran, ali mislim da ne može, da se se odabere pozicija(e) koje su ti potrebne da se razvijaju.
Generalno je to tako u pravom fudablu. Partizan npr. je forsirao jedno vreme krilne igrače, sad forsira štopere pa im osksoči i jedan Stevanović.

U FM-u najvieše igrača imam na centralnim pozicijama sredine terena. Najviše ih je i pravih igrača, jiš sa regenima (kad ideš save/load)...
pedja92
Newgen
Поруке: 44
Придружен: 27 Апр 2020, 15:38
Klub koji vodite: bologna
Formacija: 4-3-3
Been thanked: 2 times
Status: Није на вези

Re: Sve o Football Manager 2020

Порука од pedja92 »

Filip991 пише: 14 Авг 2020, 11:54
pedja92 пише: 13 Авг 2020, 12:59 izgleda da mora save/load ako oces dobro mladog, znas li Filipe koji preview je najbolji, sta treba da pratim kada mi HOYD dodje sa onim sranjem u decembru, a sta da izbegavam?
E veruj mi da nisam ulazio u to. Stiže mi obaveštenje ali se nisam udubljivao jer je generalno izlazak regena sranje pa ne znam šta dobijam čitanjem toga xD

Generalno je dobra stvar koju treba razradjivati. Nisam siguran, ali mislim da ne može, da se se odabere pozicija(e) koje su ti potrebne da se razvijaju.
Generalno je to tako u pravom fudablu. Partizan npr. je forsirao jedno vreme krilne igrače, sad forsira štopere pa im osksoči i jedan Stevanović.

U FM-u najvieše igrača imam na centralnim pozicijama sredine terena. Najviše ih je i pravih igrača, jiš sa regenima (kad ideš save/load)...
[/q
Jel ti lodujes pre intejka samog ili pre onog privjua koji ide u decembru. Ne vidim poentu lodovanja pre dolaska igraca, jer je vec sve odredjeno tim privjuom, kakav je kvalitetigracau toj generaciji. Jedino sto lodovanjem tu dobijes,tako sam procitao, jeste drugacija preraspodela ocena kod pojeddinog ifraca npr. finishing je 13 a pasing 5, lodovanjem mozes to da izmenis,ali mu CA ostaje isti, kao i PA.
Корисников грб
Tomas
Manager
Поруке: 1155
Придружен: 05 Авг 2011, 13:31
Место: Beograd
Has thanked: 57 times
Been thanked: 29 times
Status: Није на вези

Re: Sve o Football Manager 2020

Порука од Tomas »

Jedino sto ostaje isto su pozicije na kojima regen moze da igra, sve ostalo je podlozno promenama.
pedja92
Newgen
Поруке: 44
Придружен: 27 Апр 2020, 15:38
Klub koji vodite: bologna
Formacija: 4-3-3
Been thanked: 2 times
Status: Није на вези

Re: Sve o Football Manager 2020

Порука од pedja92 »

Tomas пише: 14 Авг 2020, 20:23 Jedino sto ostaje isto su pozicije na kojima regen moze da igra, sve ostalo je podlozno promenama.
'Testiracu sad pa cu videti kako to funkcionise, igrica je teska, ova majmunska pravila o ogranicenju stranaca, kidisanje na mlade talente, sad jos i krs regene dobijas iako imas prebudzeno sve sto je potrebno da bi dobijao top, ne znam stvarno.
Корисников грб
poslednji.romanticar
Youth Team Coach
Поруке: 197
Придружен: 21 Јан 2019, 23:08
Место: Srbac
Klub koji vodite: CA Paris i Radnički
Formacija: 4-2-3-1
Mood:
Has thanked: 9 times
Been thanked: 108 times
Status: Није на вези

Re: Sve o Football Manager 2020

Порука од poslednji.romanticar »

Ja ne loadujem, ali mi se zna roditi dobrih regena. Iskreno. uvijek mi je problem pronaći dobrog lijevog beka. Najčešće pronađem nekog Kolumbijca hahaha. Meni se najčešće usklade sa formacijom koju koristim.
Слика
Корисников грб
Filip991
Assistant Manager
Поруке: 611
Придружен: 26 Окт 2010, 12:57
Место: Beograd
Has thanked: 46 times
Been thanked: 22 times
Status: Није на вези

Re: Sve o Football Manager 2020

Порука од Filip991 »

poslednji.romanticar пише: 15 Авг 2020, 20:06 Ja ne loadujem, ali mi se zna roditi dobrih regena. Iskreno. uvijek mi je problem pronaći dobrog lijevog beka. Najčešće pronađem nekog Kolumbijca hahaha. Meni se najčešće usklade sa formacijom koju koristim.
Glavni problem svetskog fudbala su bekvi zato se sve veci broj trenera prebacuje na formacije sa 3 stopera.
Tako i u FM-u posle nekoliko sezona prelazim na 3 pozadi jer je jako tesko naci kvalitetnog beka, pogotovo ako rotiras pa ti trebaju po dva dobra.
pedja92
Newgen
Поруке: 44
Придружен: 27 Апр 2020, 15:38
Klub koji vodite: bologna
Formacija: 4-3-3
Been thanked: 2 times
Status: Није на вези

Re: Sve o Football Manager 2020

Порука од pedja92 »

Ima igraca koji se mogu istrenirati kao bekovi, ja to cesto radim. stoperi koji su 175-185 cm koji nemaju jumping reach, uglavnom su brzi, a igraju samo CB, vrlo lako ih istreniras kao beka. Isto moze i sa zadnjim veznim koji je brz, ima anticipaciju i postavljanje solidno, tako je Klop sa Arnoldon uradio u krajnjem slucaju :lol:
Dacu vam primere za oba
Корисников грб
poslednji.romanticar
Youth Team Coach
Поруке: 197
Придружен: 21 Јан 2019, 23:08
Место: Srbac
Klub koji vodite: CA Paris i Radnički
Formacija: 4-2-3-1
Mood:
Has thanked: 9 times
Been thanked: 108 times
Status: Није на вези

Re: Sve o Football Manager 2020

Порука од poslednji.romanticar »

Ja uvijek nađem nekog, bude teško, ali iskoristim svoje vještine. :D
Слика
Пошаљи Одговор

Повратак на “Football Manager 2020”