Sve o Football Manager 2020

Sve o Football Manageru 2020.
Корисников грб
markic
Assistant Manager
Поруке: 728
Придружен: 05 Нов 2010, 14:01
Место: Beograd
Has thanked: 14 times
Been thanked: 21 time
Status: Није на вези

Re: Sve o Football Manager 2020

Порука од markic »

Pozdrav ljudi,

Nisam igrao FM preko godinu dana, što mislim da mi je najduža pauza u "karijeri".

Razmišljam se da li da kupujem FM20?

Pošto vidim više negativnih, nego pozitivnih komentara...a ponovo sam dobio veliku želju za igranjem, a ne preferiram da igram starije verzije...
Корисников грб
Branko95
Youth Team Coach
Поруке: 172
Придружен: 25 Авг 2011, 16:53
Место: Beograd
Has thanked: 5 times
Been thanked: 48 times
Status: Није на вези

Re: Sve o Football Manager 2020

Порука од Branko95 »

markic пише: 19 Феб 2020, 09:42 a ne preferiram da igram starije verzije...
Iz istog razloga kupujem svaku sledecu verziju, iako realno nema nekog napretka ali bas ne volim da igram starije verzije. Na tvom mestu bi kupio, kao sto sam i sam, inace ovo je samo reskin 19.
Mauzeer
Youth Team Coach
Поруке: 151
Придружен: 04 Нов 2010, 16:09
Место: Stari Grad
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time
Status: Није на вези

Re: Sve o Football Manager 2020

Порука од Mauzeer »

markic пише: 19 Феб 2020, 09:42 Pozdrav ljudi,

Nisam igrao FM preko godinu dana, što mislim da mi je najduža pauza u "karijeri".

Razmišljam se da li da kupujem FM20?

Pošto vidim više negativnih, nego pozitivnih komentara...a ponovo sam dobio veliku želju za igranjem, a ne preferiram da igram starije verzije...
Da je savršen, nije, daleko od toga. Ali, ljudi mnogo kukaju.... Da je sreća, pa da je samo zbog FM-a. Ako možeš po nekoj povoljnoj ceni da ga nabaviš, ne oklevaj.

Po meni jedan baš gorući problem je ultra defanzivna taktika AI-a. Bez obzira na kvalitet igrača, super precizno se dodaju. Tako zna da se desi da neki Brighton ima 600-700 pasova i 60%+ poseda protiv Liverpula u gostima. Suviše malo grešaka u dodavanju defanzivci prave, a i presing nije dovoljno efektivan. Svseni su i SI problema, ali nije ga baš tako lako rešiti...
Корисников грб
Jord4nnnn
First Team Coach
Поруке: 269
Придружен: 13 Окт 2011, 18:15
Место: Beograd
Klub koji vodite: Partizan
Formacija: 4-2-3-1 DM
Has thanked: 34 times
Been thanked: 48 times
Status: Није на вези

Re: Sve o Football Manager 2020

Порука од Jord4nnnn »

Слика
Корисников грб
Branko95
Youth Team Coach
Поруке: 172
Придружен: 25 Авг 2011, 16:53
Место: Beograd
Has thanked: 5 times
Been thanked: 48 times
Status: Није на вези

Re: Sve o Football Manager 2020

Порука од Branko95 »

Jord4nnnn пише: 20 Феб 2020, 15:44 Слика
Jel mi se cini ili su malo poranili ove godine?
Корисников грб
Jord4nnnn
First Team Coach
Поруке: 269
Придружен: 13 Окт 2011, 18:15
Место: Beograd
Klub koji vodite: Partizan
Formacija: 4-2-3-1 DM
Has thanked: 34 times
Been thanked: 48 times
Status: Није на вези

Re: Sve o Football Manager 2020

Порука од Jord4nnnn »

Branko95 пише: 20 Феб 2020, 15:48 Jel mi se cini ili su malo poranili ove godine?
I meni se čini, mada nisam siguran.. Očekujem da će biti 1-2 hotfix-a u skorijem periodu
Корисников грб
poslednji.romanticar
Youth Team Coach
Поруке: 197
Придружен: 21 Јан 2019, 23:08
Место: Srbac
Klub koji vodite: CA Paris i Radnički
Formacija: 4-2-3-1
Mood:
Has thanked: 9 times
Been thanked: 108 times
Status: Није на вези

Re: Sve o Football Manager 2020

Порука од poslednji.romanticar »

markic пише: 19 Феб 2020, 09:42 Pozdrav ljudi,

Nisam igrao FM preko godinu dana, što mislim da mi je najduža pauza u "karijeri".

Razmišljam se da li da kupujem FM20?

Pošto vidim više negativnih, nego pozitivnih komentara...a ponovo sam dobio veliku želju za igranjem, a ne preferiram da igram starije verzije...
Ja sam se dvoumio, ali sam ipak na kraju uzeo i ima dosta izmjena, ali sam generalno zadovoljan. Sve više približavaju stvarni posao menadžera. Npr. ne sviđa mi se Development Centre, ali opet, bliže je stvarnosti.
Слика
Корисников грб
poslednji.romanticar
Youth Team Coach
Поруке: 197
Придружен: 21 Јан 2019, 23:08
Место: Srbac
Klub koji vodite: CA Paris i Radnički
Formacija: 4-2-3-1
Mood:
Has thanked: 9 times
Been thanked: 108 times
Status: Није на вези

Re: Sve o Football Manager 2020

Порука од poslednji.romanticar »

Raja, da možda neko nije slučajno pravio Obilić u FM-u?
Слика
Корисников грб
poslednji.romanticar
Youth Team Coach
Поруке: 197
Придружен: 21 Јан 2019, 23:08
Место: Srbac
Klub koji vodite: CA Paris i Radnički
Formacija: 4-2-3-1
Mood:
Has thanked: 9 times
Been thanked: 108 times
Status: Није на вези

Re: Sve o Football Manager 2020

Порука од poslednji.romanticar »

Raja, malo odmaram sa Partizanom, kuhalo se dosta i u Belgiji sa Anderlechtom, ali nažalost nisam stigao pisati o tome, i još sa par klubova, ali sad krećem sa najvećim izazovom otkad igram FM, a to je sigurno 10-ak godina, pa ako neko želi, može baciti oko na temu i objave ubuduće. :fanman:

https://serbian-fm.net/viewtopic.php?f=445&t=16206
Слика
Корисников грб
poslednji.romanticar
Youth Team Coach
Поруке: 197
Придружен: 21 Јан 2019, 23:08
Место: Srbac
Klub koji vodite: CA Paris i Radnički
Formacija: 4-2-3-1
Mood:
Has thanked: 9 times
Been thanked: 108 times
Status: Није на вези

Re: Sve o Football Manager 2020

Порука од poslednji.romanticar »

Ljudi, znam da situacija nije nimalo bajna, ali sad kad je krenula izolacija, igra li se barem FM??? :gunman:
Слика
Корисников грб
Branko95
Youth Team Coach
Поруке: 172
Придружен: 25 Авг 2011, 16:53
Место: Beograd
Has thanked: 5 times
Been thanked: 48 times
Status: Није на вези

Re: Sve o Football Manager 2020

Порука од Branko95 »

poslednji.romanticar пише: 16 Мар 2020, 02:04 Ljudi, znam da situacija nije nimalo bajna, ali sad kad je krenula izolacija, igra li se barem FM??? :gunman:
Igra se, trenutno 4 sezona sa BvB. Uzeo dve u nizu BundesLige, sad napadam LS. Siti mi uzeo Sancha, otisao tamo za 100k manju platu :slap: :slap: :slap: Pa sam onda malo izrejdzovao sa kupovinama, evo ga trenutni tim:


Слика


Dibala mi je postao najveca kupovina ikada, u svim menadzerima - 110 miliona.

Napada se LS ove ili sledece sezone, posle sledece svakako prestajem sa ovim sejvom i krecem neki duuuuugi LLM sejv.
Корисников грб
poslednji.romanticar
Youth Team Coach
Поруке: 197
Придружен: 21 Јан 2019, 23:08
Место: Srbac
Klub koji vodite: CA Paris i Radnički
Formacija: 4-2-3-1
Mood:
Has thanked: 9 times
Been thanked: 108 times
Status: Није на вези

Re: Sve o Football Manager 2020

Порука од poslednji.romanticar »

Fino. Ti si baš napucao tim. Ja sam odigrao 4 sezone sa Anderlehtom, tj. i dalje igram ponekad, sad pravim silu od tima, osim svojih omladinaca, doveo sam Wuilkera Farineza, odličnog golmana, Mirandu iz Barse i Romera iz Juvea nazad, a tu su još i Kana i Sabella, u veznom redu sam se isprsio i za 17m doveo Moribu, a tu je i odlični Lokonga. Doveo sam i po isteku ugovora Alenu, ali se nije pokazao baši prodao sam ga. Kompany je otišao u zasluženu penziju, a nažalost, aktivirana je klauzula Verschaerenu od 30M i Inter ga je pokupio. Isto tako i mladog Areza je Benfica uzla za 25M, a samo sezonu ranije je plaćen samo 1M, tako da smo fino zaradili. Definitivno najbolji igrač je mladi Doku, za kojeg sam odbio i 60M od Kineza. Sad je dobio nagradu najboljeg mladog igrača na svijetu, što je baš pohvalno. Polako stvaramo moćan tim, a ne trošimo mnogo. od 80M minusa na kraju prve sezone sad smo na 180M u plusu sa balansom. Osvojio sam ligu tek u trećoj sezoni, Genk je prejak, imaju fantastične igrače i nije im strano da plaćaju igrače po 20-30M. Sad mi stiže i jedno odlično pojačanje, da pojačam vezni red. :smeker:
Слика


Слика
Još su tu karijere sa Partizanom i Sheffieldom o kojima pišem u menadžerskoj sobi. :fanman:
Слика
Корисников грб
Filip991
Assistant Manager
Поруке: 611
Придружен: 26 Окт 2010, 12:57
Место: Beograd
Has thanked: 46 times
Been thanked: 22 times
Status: Није на вези

Re: Sve o Football Manager 2020

Порука од Filip991 »

Kaže Majls da smo oborili rekord u nedelju, 90.000 istovremeno igrača :baloon:

https://mondo.rs/MobIT/Igre/a1296586/Fo ... udbal.html
Корисников грб
poslednji.romanticar
Youth Team Coach
Поруке: 197
Придружен: 21 Јан 2019, 23:08
Место: Srbac
Klub koji vodite: CA Paris i Radnički
Formacija: 4-2-3-1
Mood:
Has thanked: 9 times
Been thanked: 108 times
Status: Није на вези

Re: Sve o Football Manager 2020

Порука од poslednji.romanticar »

Napokon nešto dobro :D
Слика
Корисников грб
kovacica91
Manager
Поруке: 1348
Придружен: 28 Јан 2011, 18:44
Место: Kovacica
Has thanked: 3 times
Been thanked: 4 times
Status: Није на вези

Re: Sve o Football Manager 2020

Порука од kovacica91 »

poslednji.romanticar пише: 17 Мар 2020, 13:49 Fino. Ti si baš napucao tim. Ja sam odigrao 4 sezone sa Anderlehtom, tj. i dalje igram ponekad, sad pravim silu od tima, osim svojih omladinaca, doveo sam Wuilkera Farineza, odličnog golmana, Mirandu iz Barse i Romera iz Juvea nazad, a tu su još i Kana i Sabella, u veznom redu sam se isprsio i za 17m doveo Moribu, a tu je i odlični Lokonga. Doveo sam i po isteku ugovora Alenu, ali se nije pokazao baši prodao sam ga. Kompany je otišao u zasluženu penziju, a nažalost, aktivirana je klauzula Verschaerenu od 30M i Inter ga je pokupio. Isto tako i mladog Areza je Benfica uzla za 25M, a samo sezonu ranije je plaćen samo 1M, tako da smo fino zaradili. Definitivno najbolji igrač je mladi Doku, za kojeg sam odbio i 60M od Kineza. Sad je dobio nagradu najboljeg mladog igrača na svijetu, što je baš pohvalno. Polako stvaramo moćan tim, a ne trošimo mnogo. od 80M minusa na kraju prve sezone sad smo na 180M u plusu sa balansom. Osvojio sam ligu tek u trećoj sezoni, Genk je prejak, imaju fantastične igrače i nije im strano da plaćaju igrače po 20-30M. Sad mi stiže i jedno odlično pojačanje, da pojačam vezni red. :smeker:
Слика


Слика
Još su tu karijere sa Partizanom i Sheffieldom o kojima pišem u menadžerskoj sobi. :fanman:
Ja sam isto kupio ovog golmana iz venecuele vec u prvoj sezoni, e sad imam problem posto mu je prodajna klauzula samo 5m, hteo sam da mu obnovim ugovor ali njegov menadzer nije hteo da da vecu klauzulu od 10m, pa makar mu dao platu od 3m po sezoni... Izasao sam iz pregovora i sad nece dalje da pregovara... On ima jos 4 sezone ugovor, ali lajpcig se intresuje i mislim da hoce da ga uzmu sad u zimskom prelaznom roku koji je sa 2 nedelje. Ima li neko resenja kako da ga zadrzim???
Ниједан клуб као тебе волети нећу, сваки твој пораз преболећу, бићу са тобом и у добру и у злу, запамти Звездо ја увек бићу ту!
Корисников грб
poslednji.romanticar
Youth Team Coach
Поруке: 197
Придружен: 21 Јан 2019, 23:08
Место: Srbac
Klub koji vodite: CA Paris i Radnički
Formacija: 4-2-3-1
Mood:
Has thanked: 9 times
Been thanked: 108 times
Status: Није на вези

Re: Sve o Football Manager 2020

Порука од poslednji.romanticar »

To je komplikovano, u klauzulama je teško zadržati igrača. Jedino ako on želi ostati pa odbije ponudu, ili ako osvojiš neki trofej i onda produžiš ugovor
Слика
Корисников грб
kovacica91
Manager
Поруке: 1348
Придружен: 28 Јан 2011, 18:44
Место: Kovacica
Has thanked: 3 times
Been thanked: 4 times
Status: Није на вези

Re: Sve o Football Manager 2020

Порука од kovacica91 »

poslednji.romanticar пише: 20 Мар 2020, 02:03 To je komplikovano, u klauzulama je teško zadržati igrača. Jedino ako on želi ostati pa odbije ponudu, ili ako osvojiš neki trofej i onda produžiš ugovor
Osvojio ja ligu sanpiona... Nije problem igrac, vec kako sam ja shvatio njegov agent...
Ниједан клуб као тебе волети нећу, сваки твој пораз преболећу, бићу са тобом и у добру и у злу, запамти Звездо ја увек бићу ту!
tamerlan
Youth Team Coach
Поруке: 53
Придружен: 19 Окт 2011, 02:04
Место: Srbija
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time
Status: Није на вези

Re: Sve o Football Manager 2020

Порука од tamerlan »

Pozdrav drugari!

Igram FM još od 1998. godine i sa ovakvim problemom se još nisam susreo. Naime, radi se o kupovini igrača. Vodim Arsenal i pokušavam da dovedem, na primer, Halanda. Salcuburg mi traži sumanutu cifru od 110 miliona funti :headhurt: , isti slučaj je sa svim "viđenijim" mladim igračima.

Praktično nikoga ne možeš kupiti i dovesti. :noway: Jesam li ja potpuno otupeo ili postoje neke zakulisne fore koje olakšavaju kupovinu igrača?

U jednom od prethodnih komentara videh post forumaša koji je predstavio svoj tim (Borusija Dortmund), i tamo sve vrvi od skupocenih fudbalskih zvezda. :wtf: Kontam da bi meni bilo potrebno jedno 2,5 milijarde funti :waller: da sklopim takvu zvučnu i moćnu ekipu.

A da ne pričam o gorkim šoping iskustvima dok sam vodio Betis ili Bajer Leverkuzen. :censored: U te finansijski skromne sredine bukvalno niko nije hteo da zakorači.

Ako možete napišite nešto više o procesu dovođenja igrača na FM 2020, da li postoje neke cake i fazoni za što lakše ostvarivanje svojih transfer nauma? Svaki savet i pojašnjenje su dobrodošli!
Корисников грб
Branko95
Youth Team Coach
Поруке: 172
Придружен: 25 Авг 2011, 16:53
Место: Beograd
Has thanked: 5 times
Been thanked: 48 times
Status: Није на вези

Re: Sve o Football Manager 2020

Порука од Branko95 »

tamerlan пише: 21 Мар 2020, 14:30 Pozdrav drugari!

Igram FM još od 1998. godine i sa ovakvim problemom se još nisam susreo. Naime, radi se o kupovini igrača. Vodim Arsenal i pokušavam da dovedem, na primer, Halanda. Salcuburg mi traži sumanutu cifru od 110 miliona funti :headhurt: , isti slučaj je sa svim "viđenijim" mladim igračima.

Praktično nikoga ne možeš kupiti i dovesti. :noway: Jesam li ja potpuno otupeo ili postoje neke zakulisne fore koje olakšavaju kupovinu igrača?

U jednom od prethodnih komentara videh post forumaša koji je predstavio svoj tim (Borusija Dortmund), i tamo sve vrvi od skupocenih fudbalskih zvezda. :wtf: Kontam da bi meni bilo potrebno jedno 2,5 milijarde funti :waller: da sklopim takvu zvučnu i moćnu ekipu.

A da ne pričam o gorkim šoping iskustvima dok sam vodio Betis ili Bajer Leverkuzen. :censored: U te finansijski skromne sredine bukvalno niko nije hteo da zakorači.

Ako možete napišite nešto više o procesu dovođenja igrača na FM 2020, da li postoje neke cake i fazoni za što lakše ostvarivanje svojih transfer nauma? Svaki savet i pojašnjenje su dobrodošli!
Realniji su transferi dosta, tesko je kao pre pokupiti sve talente za sitne novce. Meni se tako vise svidja, nema smisla dovesti opet nekog Balantu za 7 miliona i on posle dve sezone bude najbolji igrac na igrici... Sto se tice caka, nema ih mnogo ja sam primetio da za igrace traze manje para van prelaznog roka, pa tako vec u oktobru-novembru/martu-aprilu dogovaram transfere. Mozes da "miniras" igrace iz top timova koji ne igraju LS te sezone, pa oni traze transfer request, gledaj stalno TL pojave se jako dobri igraci za normalnu svotu, prati kome istice ugovor na leto i sl. Ako igrac ima ugovor na par godina bolje da odustanes od njega. Mnogo su realnije odradili trziste.
tamerlan
Youth Team Coach
Поруке: 53
Придружен: 19 Окт 2011, 02:04
Место: Srbija
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time
Status: Није на вези

Re: Sve o Football Manager 2020

Порука од tamerlan »

Branko95 пише: 21 Мар 2020, 15:50
tamerlan пише: 21 Мар 2020, 14:30 Pozdrav drugari!

Igram FM još od 1998. godine i sa ovakvim problemom se još nisam susreo. Naime, radi se o kupovini igrača. Vodim Arsenal i pokušavam da dovedem, na primer, Halanda. Salcuburg mi traži sumanutu cifru od 110 miliona funti :headhurt: , isti slučaj je sa svim "viđenijim" mladim igračima.

Praktično nikoga ne možeš kupiti i dovesti. :noway: Jesam li ja potpuno otupeo ili postoje neke zakulisne fore koje olakšavaju kupovinu igrača?

U jednom od prethodnih komentara videh post forumaša koji je predstavio svoj tim (Borusija Dortmund), i tamo sve vrvi od skupocenih fudbalskih zvezda. :wtf: Kontam da bi meni bilo potrebno jedno 2,5 milijarde funti :waller: da sklopim takvu zvučnu i moćnu ekipu.

A da ne pričam o gorkim šoping iskustvima dok sam vodio Betis ili Bajer Leverkuzen. :censored: U te finansijski skromne sredine bukvalno niko nije hteo da zakorači.

Ako možete napišite nešto više o procesu dovođenja igrača na FM 2020, da li postoje neke cake i fazoni za što lakše ostvarivanje svojih transfer nauma? Svaki savet i pojašnjenje su dobrodošli!
Realniji su transferi dosta, tesko je kao pre pokupiti sve talente za sitne novce. Meni se tako vise svidja, nema smisla dovesti opet nekog Balantu za 7 miliona i on posle dve sezone bude najbolji igrac na igrici... Sto se tice caka, nema ih mnogo ja sam primetio da za igrace traze manje para van prelaznog roka, pa tako vec u oktobru-novembru/martu-aprilu dogovaram transfere. Mozes da "miniras" igrace iz top timova koji ne igraju LS te sezone, pa oni traze transfer request, gledaj stalno TL pojave se jako dobri igraci za normalnu svotu, prati kome istice ugovor na leto i sl. Ako igrac ima ugovor na par godina bolje da odustanes od njega. Mnogo su realnije odradili trziste.
Kako si doveo Pogbu, Haverca, Dibalu, Romera, Alabu, Kimiha, Milera, Milenkovića, Čilvela, Romera, Van Dajka, Škrinara...u Borusiju Dortmund? Borusija ne spada u klubove ogromne kupovne moći.
Пошаљи Одговор

Повратак на “Football Manager 2020”