Sve o Football Manager 2020

Sve o Football Manageru 2020.
vladimir95
Youth Team Coach
Поруке: 65
Придружен: 02 Мар 2017, 20:55
Место: beograd
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time
Status: Није на вези

Re: Sve o Football Manager 2020

Порука од vladimir95 »

Ljudi imam problem sa FM20, naime desi mi se da igrica zastopa i tjt moram da restartujem komp i ponovo da ulazim, zna li neko u cemu je problem, komp je dosta jak mozda malo slabija graficka oznacio sam 10ak liga i stoji mi na 3 one zvezdice, od dodadata u fm nemam nista ni grbove ni dresove...ako neko zna sta se desava nek pomogne, hvala unapred :)
Vladimir1307
Newgen
Поруке: 20
Придружен: 09 Авг 2019, 08:33
Been thanked: 5 times
Status: Није на вези

Re: Sve o Football Manager 2020

Порука од Vladimir1307 »

Jedna stvar mi nije jasna. Igram sa Voždovcem i krećem kvalifikacije u LE od 1. kola. Ne mogu da verujem da mi zakazuju prijateljske utakmice dan i po posle gostovanja Nefčiju. Otkazao sam, posle dan ponovo mi zakazuju sa drugim protivnikom. Sve ovo što ste naveli, potpuno sam doživeo, 4 zvanične utakmice u novoj sezoni i rezultati su sledeći Nefči 5-1 kod kuće, Mačva 4-3 kod kuće, Ludogorec 3-3 u gostima i Surdulica 2-2 u gostima. Golove 1 na 1 mogu samo da sanjam.
Корисников грб
Ander
Youth Team Coach
Поруке: 195
Придружен: 01 Нов 2011, 15:20
Место: Beograd
Has thanked: 9 times
Been thanked: 6 times
Status: Није на вези

Re: Sve o Football Manager 2020

Порука од Ander »

ovi majstori ne da nisu popravili igru sa poslednjim patchom nego su je pokvarili. od momenta kad se instalirao patch moji igrači su prestalii da postižu golove, a čini mi se da pravim možda i više šansi nego pre... a bogalji protiv kojih igram kako šutnu ulazi...oxford 2 iz 2 šuta, čelzi 2 iz 3 šuta, norić 2 iz 2 šuta, brnli 1 iz 2 šuta, genk 0 i to samo zato što nisu imali šut na gol... ajde arsenal je dao 2, ali imao je čak 7 šuteva.... ja 13 u okvir. 6 tekmi skor 1-1-4 (pobedio sam oxford) a bio sam ubedljivo prvi, bez poraza...
Корисников грб
dubaRA7
Youth Team Coach
Поруке: 78
Придружен: 20 Авг 2016, 02:24
Место: Belgrade
Klub koji vodite: Partizan Cska Moscow
Formacija: 5-2-1-2 WB
Has thanked: 32 times
Been thanked: 15 times
Status: Није на вези

Re: Sve o Football Manager 2020

Порука од dubaRA7 »

Ljudi je l' samo mene iritiraju ovi pasovi preko odbrane tkz. through/long ball. Znaci svaki jebeni pas preko odbrane je 1v1 sansa za napadaca.Apsolutno ne mogu da nadjem resenje za to.Sad sam odigrao utakmicu gde sam imao 5 1v1 sansi a protivnicki tim 4, i svaka od njih je dosla posle dugog pasa.
Vladimir1307
Newgen
Поруке: 20
Придружен: 09 Авг 2019, 08:33
Been thanked: 5 times
Status: Није на вези

Re: Sve o Football Manager 2020

Порука од Vladimir1307 »

dubaRA7 пише: 12 Дец 2019, 22:03 Ljudi je l' samo mene iritiraju ovi pasovi preko odbrane tkz. through/long ball. Znaci svaki jebeni pas preko odbrane je 1v1 sansa za napadaca.Apsolutno ne mogu da nadjem resenje za to.Sad sam odigrao utakmicu gde sam imao 5 1v1 sansi a protivnicki tim 4, i svaka od njih je dosla posle dugog pasa.
Identično, probao sam da kombinujem sve i svašta u odbrani, ali ne vredi. Čak su mi ocene odbrambenih bolje nego protivničkih napadača, ma kakvi, moji kao da ne postoje.
Корисников грб
dubaRA7
Youth Team Coach
Поруке: 78
Придружен: 20 Авг 2016, 02:24
Место: Belgrade
Klub koji vodite: Partizan Cska Moscow
Formacija: 5-2-1-2 WB
Has thanked: 32 times
Been thanked: 15 times
Status: Није на вези

Re: Sve o Football Manager 2020

Порука од dubaRA7 »

I ja isto pokusavam da nadjem neko resenje al slaba vajda. Probao sam stoper-cover kombinaciju u odbrani ista prica, onda opposition instructions-close down more/tackle harder na vezne igrace i stopere jer oni najvise salju te lopte opet nista. Dal' igrao deep ili high defensive line isti djavo.Jedino da molis boga da njihov napadac ima los dan ili da tvoj golman poludi i brani svaki 1v1 :)
Nije da ja imam lose rezultate , na kraju krajeva i moj tim benefitira od toga, ali nekad ti dodje da poludis kada dominiras utakmicom, tvoji napadaci promase 5 1v1 sansi i onda protivnicki tim iskoristi tu jednu jebenu 1v1 sansu i izgubis.
Vladimir1307
Newgen
Поруке: 20
Придружен: 09 Авг 2019, 08:33
Been thanked: 5 times
Status: Није на вези

Re: Sve o Football Manager 2020

Порука од Vladimir1307 »

Kako izbace neki patch tako nešto što nije valjalo stave ekstremno da valja, a nešto maksimalno pokvare. Nekoliko utakmica sam vodio 2-0, iako sam dominirao, protivnik me je stizao na 2-2 i nakon toga muke teške. Šta mi je još zapalo za oko, uprava me tera da ponajbolje igrače stavim na transfer listu, a ne da produži ugovor, jer ćemo imati brzu zaradu, pa sam testirao šta se dešava kad prihvatim. Digne mi se pola svlačionice i atmosfera ode debelo u minus, ako ga ne stavim dešavalo se da mi traži nerealne uslove za ostanak, dakle, pored taktike na terenu moram i da cinculiram oko glavnih igrača.

Prvo su se davali golovi sa 40 metara, a nisi mogao penal da umuvaš, pa su popravili penale, a zeznuli 1 na 1 i uveli da ti krila rade šta hoće bez obzira na taktiku. Kada su malo doterali kreiranje akcija, zeznuli su odbranu. Valjda će tamo negde do avgusta sledeće godine da ga utegnu. :lol:
Корисников грб
Branko95
Youth Team Coach
Поруке: 172
Придружен: 25 Авг 2011, 16:53
Место: Beograd
Has thanked: 5 times
Been thanked: 48 times
Status: Није на вези

Re: Sve o Football Manager 2020

Порука од Branko95 »

Toliko nas jebe ME vec godinama, da sam se navikao da nesto ne radi lepo. Na novom patchu 1v1 je uzasan. Pisao sam i ja gore da posle 2:0 za mene, protivnik postane Real/Barsa. Na mojih 30 suteva po mecu dam 2 gola, oni iz pet suteva daju 1.

CS je postao nemoguc posle novog patcha, u ligi primam mnogo golova, a apsurdno je da nisam primio gol u skoro dve sezone u kupu gde igram sa izmenjenim sastavom protiv tih istih timova u full sastavu.

I opet se toliko zalim, a igrica mi uvek nikad zanimljivija iz godine u godinu. Moracu na lecenje :waller: :lol:
Корисников грб
Ander
Youth Team Coach
Поруке: 195
Придружен: 01 Нов 2011, 15:20
Место: Beograd
Has thanked: 9 times
Been thanked: 6 times
Status: Није на вези

Re: Sve o Football Manager 2020

Порука од Ander »

Branko95 пише: 13 Дец 2019, 06:56 I opet se toliko zalim, a igrica mi uvek nikad zanimljivija iz godine u godinu. Moracu na lecenje :waller: :lol:
ja bar nemam taj problem da je igra sve zanimljivija.

već sam pisao da sam se razmišljao da li da uopšte uzimam FM20, ali sad sam skoro siguran da neću uzeti FM21. s obzirom da je toliko loše da i ovaj jedva da igram, ne vidim poentu bukvalno "bacanja" para.
Корисников грб
Ronin
Assistant Manager
Поруке: 692
Придружен: 15 Дец 2010, 14:30
Место: Šabac
Has thanked: 3 times
Been thanked: 3 times
Status: Није на вези

Re: Sve o Football Manager 2020

Порука од Ronin »

Imao sam problem sa grbovima BRA klubova, na glavnoj strani ih vidim, ali kad udjem u igraca i npr history ne vide se mali grbovi (iako imam Small grbove) ili kad sa glavne strane kluba odem na players ili staff opet se izgubi veliki grb.
Imao sam problem i sa njihovim dresovima, skinem ih, raspakujem u lokaciju ali nista.
Sve to me ne bi toliko nerviralo da mi nije pao Windows juce i posto nisam uspeo da sacuvam nista (cak ni Savi :slap: )
poceo sam sve ispocetka i ubacio komplet novu grafiku. Cak sam isao dotle da sam gubio vreme na skidanje i ubacivanje 3 razlicita logo pack-a (od 500MB do 6,4 GB) Rezultat je, porazavajuce, identican.
Ni ne igram BRA ligu, ali sam je ucitao, ali jednostavno je stvar principa.
Корисников грб
Ander
Youth Team Coach
Поруке: 195
Придружен: 01 Нов 2011, 15:20
Место: Beograd
Has thanked: 9 times
Been thanked: 6 times
Status: Није на вези

Re: Sve o Football Manager 2020

Порука од Ander »

pa ako su ti u graphics ubačeni različiti logopackovi, možda jedan drugi poništavaju...
Корисников грб
Ronin
Assistant Manager
Поруке: 692
Придружен: 15 Дец 2010, 14:30
Место: Šabac
Has thanked: 3 times
Been thanked: 3 times
Status: Није на вези

Re: Sve o Football Manager 2020

Порука од Ronin »

Nisu. Ubacim 1 ne radi, izvadim iz logos foldera, ubacim novi, ne radi, izvadim iz logos foldera, ubacim treci ne radi i tako u krug.

Uostalom vidis da me jebavaju i BRA dresovi.

@Ander

Koje ti grbove koristis i gde si skinuo BRA dresove? Jel ti sve radi ok?
HLR
Youth Team Coach
Поруке: 67
Придружен: 07 Јул 2012, 00:15
Место: Gajba
Has thanked: 5 times
Been thanked: 7 times
Status: Није на вези

Re: Sve o Football Manager 2020

Порука од HLR »

U svakoj jacoj tekmi gol iz prekida, bukvalno je nemoguce da ista promenim, samo mogu da se molim bogu da ne bude vise od jednog. Evo, sad u polufinalu LS primim 3 gola iz prekida.
Корисников грб
Ander
Youth Team Coach
Поруке: 195
Придружен: 01 Нов 2011, 15:20
Место: Beograd
Has thanked: 9 times
Been thanked: 6 times
Status: Није на вези

Re: Sve o Football Manager 2020

Порука од Ander »

Ronin пише: 13 Дец 2019, 16:17 @Ander

Koje ti grbove koristis i gde si skinuo BRA dresove? Jel ti sve radi ok?
Metallic logos koristim već godinama, obično skinem novu verziju s vremena na vreme i nemam problema. Brazilske dresove nisam skidao, ne igram južnoameričke lige pa ne vidim potrebu za njima. ja sam imao problem sa raspakivanjem dresova nekih liga, ali ovi što sam raspakova rade normalno
Корисников грб
Filip991
Assistant Manager
Поруке: 611
Придружен: 26 Окт 2010, 12:57
Место: Beograd
Has thanked: 46 times
Been thanked: 22 times
Status: Није на вези

Re: Sve o Football Manager 2020

Порука од Filip991 »

Orthodox пише: 12 Дец 2019, 17:25
Filip991 пише: 11 Дец 2019, 20:05 od proslog serijala, da ne kamzem onnog tamo cak, centralni vezni sa defanzivnom rolom blagi uzas, pa cak i Kante. igram uglavnom 4-2-3-1, znaci bez zadnjih veznih i ovo je blagi uzas
Ali zato attacking kida.
Na 19 mi je taj drugi baš šio. Miguel Almiron mi je bio jedna od najboljih igrača da li DLP ili Mezelo, ali sad nešto nisam primetio, možda zato što igram sa suport-om?

Malo mi je nelogično da tu mi MC bude na attack a AMC ima suport ulogu ili čak da imam dve attack role jednu iza druge.

P.S. Ja i sa krilima muku mučim, ali se tešim da je to ipak Zvezda čija su krila i u stvarnosti krš :zelenko:
Корисников грб
млекаџија
Newgen
Поруке: 38
Придружен: 23 Окт 2011, 02:43
Место: beograd
Been thanked: 4 times
Status: Није на вези

Re: Sve o Football Manager 2020

Порука од млекаџија »

Da li, i koliko cesto, stavljate U18 igrace u mentorske grupe? Vec nekoliko puta nalecem na tekstove vezane za FM i youth development gde pisu da je mentoring jedno od znacajnijih funkcija za razvoj regena.
Ja mislim da nikada do sada nisam davao mentore mladim igracima, pa me zato zanima koliko to stvarno utice. Trenutno igram sa Zvezdom i bukvalno ni nemam neki izbor igraca iz prvog tima kog bih uopste stavio za mentora. Vecina igraca imaju 22-23 godine, dok ovih preostalih par starijih i nemaju bas neki personality. Npr, Marin sa Determination 9 ne moze nikome da bude mentor.
Корисников грб
Branko95
Youth Team Coach
Поруке: 172
Придружен: 25 Авг 2011, 16:53
Место: Beograd
Has thanked: 5 times
Been thanked: 48 times
Status: Није на вези

Re: Sve o Football Manager 2020

Порука од Branko95 »

млекаџија пише: 14 Дец 2019, 21:23 Da li, i koliko cesto, stavljate U18 igrace u mentorske grupe? Vec nekoliko puta nalecem na tekstove vezane za FM i youth development gde pisu da je mentoring jedno od znacajnijih funkcija za razvoj regena.
Ja mislim da nikada do sada nisam davao mentore mladim igracima, pa me zato zanima koliko to stvarno utice. Trenutno igram sa Zvezdom i bukvalno ni nemam neki izbor igraca iz prvog tima kog bih uopste stavio za mentora. Vecina igraca imaju 22-23 godine, dok ovih preostalih par starijih i nemaju bas neki personality. Npr, Marin sa Determination 9 ne moze nikome da bude mentor.
U poslednja dva menadzera je determination previse OP. Na njega mozes utices preko mentorskih grupa. Ja u prvom timu imam 10 klinaca od kojih mi mozda 5 igraju zbog onog glupog pravila, a ostali su u mentorskim grupama. I redovno igraju za u19 jer sam stiklirao da mogu da igraju. Znaci u sustini samo treniraju sa prvim timom, a igraju za u19. Par regena mi je bukvalno eksplodiralo tako, uz recimo Cveticanina koji i sam ima veliki determination. Objavicu sutra skrinsotove, nisam u stanu sad.


Mnogo brze ce ti napredovati igrac sa determination 15+ nego sa 11-12. Praktikujem da prodajem sve igrace sa determination ispod 10, jer kad su mladji sporije napreduju a kad su stariji brze im padaju ocene jer jelte nisu "odlucni i istrajni". Marina sam prodao posle prve sezone, nema poente da bude tu, ocene ce mu stalno padati. Dovedi Nestorovskog recimo, em je bolji od svih spiceva u Zvezdi, em ima determination 20.

Recimo ako ti regen ima deter 7, a stariji igraci u grupi 13-14 njemu ce skakati malo deter. Imas month mentoring review sto ti salje DOF gde vidis da li je neko napredovao. Moze da se desi da igrac i pokupi neki traits u grupi, isto tako i da mu padne determination.
Корисников грб
млекаџија
Newgen
Поруке: 38
Придружен: 23 Окт 2011, 02:43
Место: beograd
Been thanked: 4 times
Status: Није на вези

Re: Sve o Football Manager 2020

Порука од млекаџија »

Bas sam skoro poceo sa trecom sezonom i vec je krajnje vreme da se otarasim Marina. Isto imam Cveticanina i mislim da mu je Det vec malo opao, s obzirom na to da mi je za Det prosek cele ekipe nekih 12-13. Moze biti da i Marin utice na to, posto mi je i dalje team leader.
Razmisljam se da li da dovodim nekog 30+ igraca kao back-up opciju, da ima visok determination i da mi najvise sluzi za mentoring mladih igraca. Posto bas kuburim sa takvim igracima, nemam od cega ni da sastavim mentorske grupe. Od starijih su mi tu samo Degenek, Jovancic i Marin. :zelenko:
Корисников грб
dubaRA7
Youth Team Coach
Поруке: 78
Придружен: 20 Авг 2016, 02:24
Место: Belgrade
Klub koji vodite: Partizan Cska Moscow
Formacija: 5-2-1-2 WB
Has thanked: 32 times
Been thanked: 15 times
Status: Није на вези

Re: Sve o Football Manager 2020

Порука од dubaRA7 »

Слика
Корисников грб
Filip991
Assistant Manager
Поруке: 611
Придружен: 26 Окт 2010, 12:57
Место: Beograd
Has thanked: 46 times
Been thanked: 22 times
Status: Није на вези

Re: Sve o Football Manager 2020

Порука од Filip991 »

Ovo izasao novi update jer mi je nesto igrivija igra od sinoc
Пошаљи Одговор

Повратак на “Football Manager 2020”