SFM Assistant Manager '19

Sloba
Global Moderator
Поруке: 11325
Придружен: 26 Окт 2010, 02:43
Место: Београд
Has thanked: 215 times
Been thanked: 58 times
Status: Није на вези

SFM Assistant Manager '19

Порука од Sloba »

Слика

Generalna tema za taktike i treninge u kojoj možemo diskutovati, tražiti (i dobiti) pomoć, davati različite taktičke i sugestije oko treninga.

Ključna pitanja:
1. Kako vam se sviđaju ovogodišnje taktičke izmene na FM? Da li koristite neki gotov stil (Tiki-taka npr.) ili imate sopstveni?
2. Da li ste se bar malo uhodali sa istorijskim izmenama oko trening dela igre? Da li treninge vodite sami ili ih 'pak prepuštate svom asistentu?
3. Koju bi ocenu vi dali taktičkom i trening delu na FM19 (na skali od 1 do 10)?
Корисников грб
dubaRA7
Youth Team Coach
Поруке: 78
Придружен: 20 Авг 2016, 02:24
Место: Belgrade
Klub koji vodite: Partizan Cska Moscow
Formacija: 5-2-1-2 WB
Has thanked: 32 times
Been thanked: 15 times
Status: Није на вези

Re: SFM Assistant Manager '19

Порука од dubaRA7 »

Meni se dopadaju jer ovi taktički stilovi olakšavaju da bolje razumemo pojedine taktičke sisteme koji su popularni u modernom fudbalu a i opšti utisak mi je da je lakše kreirati određeni stil igre sa ovim novim opcijama (poput kako se tim ponaša bez lopte, presing itd.), doduše bilo je to moguće podesiti i u pređašnjim verzijama samo je ipak zahtevalo mnogo više truda .Mislim da ovogodišnje izmene u tactical creator-u umnogome olakšavaju posao novim igračima. Takođe mi se dopada to kada odete u players instruction tab, igra naglašava ako pojedini igrači imaju određene player traits koji ne odgovaraju datoj ulozi(npr. staviš igrača na attack duty a ima stay back at all times trait).
1. Trenutno koristim sopstveni stil koji je pod uticajem gegenpresa i tika take.
2.Trening je baš velika promena i trebaće mi dosta vremena da ga u potpunosti razumem ali za sada mi ova promena deluje fenomenalno, trening deluje realistično kao i mentoring , složićete sa da je tutoring u ranijm verzijama nije baš bio realan tako da je ovo pun pogodak. Jako mi dopada to što sa organizacijom trening rasporeda možemo da utičemo na naš taktički sistem. Imaš problem sa realizacijom- imaš rasporede za to, primaš dosta golova iz centaršuteva-organizuješ raspored tako da odbrana radi na tome, LLM ekipa, igra se bunker-imaš rasporede gde može ekipa da doktorira set piece rutine.
Prvu sezonu koju sam igrao ostavio sam asistentu ali iskreno ne rade baš najbolji posao, OK je ako neko ne voli ovaj aspekt igre ali što se tiče mene ja sam oduvek uživao u treningu i razvoju igrača tako da za mene je ovo fantastična promena i naravno sam organizujem raspored.
3. Još uvek je rano da dam konačnu ocenu, opšti utisak je fenomenalan i za sad nemam nikakve zamerke. :rockon:
Sloba
Global Moderator
Поруке: 11325
Придружен: 26 Окт 2010, 02:43
Место: Београд
Has thanked: 215 times
Been thanked: 58 times
Status: Није на вези

Re: SFM Assistant Manager '19

Порука од Sloba »

Dok ne napišem nešto (čim budem uhvatio vremena), par sugestija oko treninga. Meni ovo impresivno izgleda. Taktika mi je se uigrala na oko 70% već na pripremama što je dosta pozitivno.

Dakle...

1. Analiza protivnika pre utakmice
2. Analiza prethodno odigrane utakmice (naravno posle utakmice ovo ubaciti)
3. Dan posle utakmice neka bude odmor osim ovoga što je pod 2 napisano (i to staviti da bude pod 1, ostatak dana slobodan)
4. Ako igrate sreda-subota-sreda... onda dan nakon utakmice odraditi trening oporavka i pod 2 staviti analizu prethodno odigrane utakmice
5. Ubacujte za golmane u sesiju 3 povremeno treninge, to može dosta da pomogne (meni je golman napredovao već nakon par nedelja)
6. Kada imate slobodan dan onda uradite nešto za lokalnu zajednicu (provedite vreme sa navijačima, uradite nešto humanitarno)

Eto. :ole:

P.S. Najjači presing izgleda zaista fantastično i pravo je osveženje da na ovom FM igrači rade ono što im kažeš ali naravno to ne znači i uspeh. :)
Корисников грб
Ajzak_FCRS
Youth Team Coach
Поруке: 190
Придружен: 30 Јан 2011, 15:07
Место: Bg
Has thanked: 3 times
Status: Није на вези

SFM Assistant Manager '19

Порука од Ajzak_FCRS »

Jel moze neko da mi pomogne sa SWAP POSITIONS-om. Konstantno mi Marin i Kafu menjaju pozicije tokom meca iako jedan i drugi imaju personalizovane instrukcije, a na onim opstim opcija zamene je iskljucena. Kako to da sprecim jer posle zamene igraju daleko losije, jer im nisu primarne pozicije? Hvala unapred
Корисников грб
Ander
Youth Team Coach
Поруке: 195
Придружен: 01 Нов 2011, 15:20
Место: Beograd
Has thanked: 9 times
Been thanked: 6 times
Status: Није на вези

Re: SFM Assistant Manager '19

Порука од Ander »

imam jedno "početničko" pitanje, iako poprilično dugo igram FM/CM, da li je preporučljivo, štetno ili generalno nebitno ako igram sa 2 plejmejkera (bilo koja varijanta 2 DLPa, 2 APa, 2 RP ili kombinacije DLP+AP/DLP+RP/RP+AP).Ja sam to uvek izbegavao jer mi izgleda čudno.
Корисников грб
Jord4nnnn
First Team Coach
Поруке: 269
Придружен: 13 Окт 2011, 18:15
Место: Beograd
Klub koji vodite: Partizan
Formacija: 4-2-3-1 DM
Has thanked: 34 times
Been thanked: 48 times
Status: Није на вези

Re: SFM Assistant Manager '19

Порука од Jord4nnnn »

Ander пише: 06 Феб 2019, 15:04 imam jedno "početničko" pitanje, iako poprilično dugo igram FM/CM, da li je preporučljivo, štetno ili generalno nebitno ako igram sa 2 plejmejkera (bilo koja varijanta 2 DLPa, 2 APa, 2 RP ili kombinacije DLP+AP/DLP+RP/RP+AP).Ja sam to uvek izbegavao jer mi izgleda čudno.
Pa u nekoj teoriji nije bas preporucljivo igrati sa dva plejmejkera, posebno ako su ista rola, ali sam vidjao sasvim uspesne taktike sa nekoliko plejmejkera.
Ono sto ja volim da radim je da igram sa CM na DLP-defend roli i AM sa AP-support(ili attack), tako da mi je DLP zaduzen da se vraca nazad, kupi loptu i iznosi je ka protivnickoj polovini, a AP zaduzen za samu kreaciju napada.
Пошаљи Одговор

Повратак на “FM19 - Taktike i treninzi”