Real sa Nišave

Vaše priče, izveštaji i bajke iz Football Managera
Корисников грб
Palermo93
Youth Team Coach
Поруке: 54
Придружен: 29 Апр 2014, 11:12
Место: Berane
Been thanked: 3 times
Status: Није на вези

Real sa Nišave

Порука од Palermo93 »

Слика
Слика

Nišlije ostale bez trenera!
Lalatović: Želim da naplatim svoje znanje!


Nenad Lalatović, raskinuo je saradnju sa Radničkim, smatrajući da u Srbiji nema dovoljno sredstava za napredak, ali je i naglasio da želi da unovči ono što zna.

Слика

Sa Radničkim sam ostvario veliki uspjeh. Ekipa sa malim budžetom koja je trenirala u teškim uslovima, pokazala je kako se bori i ostvarila je cilj, a to je izlazak u Evropu. Smatram da sam najzaslužniji za to, ali ni vlasti u Nišu, niti bilo ko iz kluba nije se ponudio da nam makar uplati da odradimo kvalitetne pripreme, da ne pričam o novcu za dovodjenje igrača koji bi napravili razliku, mojoj plati i sl. Ipak, dostojanstveno ću se oprostiti od igrača i ljudi iz kluba. Želim im puno sreće i uspjeha u narednoj sezoni! - izjavio je Lalatović.
Слика

Mladi crnogorski trener preuzima Radnički iz Niša?


Anonimus u ovom poslu, mlad i školovan trener u narednih nekoliko dana preuzeče kormilo Niškog superligaša! Kako saznaju novinari Blica, Miloš Barjaktarović postaće novi trener Radničkog.
Barjaktarović ima samo 25 godina i ovo će mu biti prvi trenerski angmažman.
Predsjednik kluba Ivica Tončev je izrazio ogromno zadovoljstvo i jedva čeka da Barjaktarović stigne u Niš kako bi dogovorili sve oko njegovog angažmana.

Nažalost, klub nije u nekoj zavidnoj finansiskoj situaciji, pogotovo nakon odlaska Lalatovića jer smo morali da isplatimo dugovanja prema njemu. Tražio sam mladog trenera, koji je željan dokazivanja i borbe, na preporuku mojih prijatelja iz Crne Gore stupio sam u kontakt sa Barjaktarovićem i na obostrano zadovoljstvo smo skolopili dogovor i on će biti novi trener Radničkog! - Ivica Tončev.
Корисников грб
Palermo93
Youth Team Coach
Поруке: 54
Придружен: 29 Апр 2014, 11:12
Место: Berane
Been thanked: 3 times
Status: Није на вези

Re: Real sa Nišave

Порука од Palermo93 »

Novi trener stigao! Stigla i pojačanja!


Barjaktarović je konačno postao šef struke Radničkog. Mladi crnogorski stručnjak se odma bacio na posao i angažovao četiri igrača koja su bila bez kluba. A to su Mario Maslać,
Nikola Trujić, Aleksandar Milljković i Stefan Čupić.



Слика


Prezadovoljan sam što sam postao šef struke ekipe kakva je Radnički! Očekuje nas jako uzbudljiv posao, kvalifikacije za Ligu Evrope, dokazivanje u domaćem prvenstvu, kao i kup. Smatram da sam odgovoran i spreman da se nosim sa izazovima koji nas čekaju! Upoznao sam se sa momcima i ljudima iz uprave, sjajno su me dočekali. Na meni je da radim sa ekipom, a rezultati će doći kao proizvod svega što budemo radili na treninzima.
Zbog finansijske krize, pripreme ćemo raditi u Nišu, odigraćemo i nekoliko prijateljskih utakmica. Ekipa još uvjek nije kompletirana. Došlo je četiri igrača i od njih se očekuje dosta, svi konkurišu za prvih 11.
- izjavio je Barjaktarović.




Radnički se sprema na Čairu za Evropske izazove i novu sezonu...

Слика


Uprkos nedostatku finansija i tome što su Nišlije ovog predsezonskog dijela ostale kući i tu marljivo rade i pripremaju se za novu sezonu, u taboru Miloša Barjaktarovića vlada odlično raspoloženje.

Jedan od najiskusnijih fudbalera Nikola Drinčić smatra da će Radnički ove sezone još bolje predstaviti sebe u domaćem prvenstvu, a što se tiče Evrope, crnogorski as je izjavio: Liga Evrope je dosta jako takmičenje i ako je u sjencu Lige Šampiona. Teško je svakoj ekipi da se domogne grupne faze tog takmičenja. Sreća je ključni faktor u samom žrijebu jer dosta jakih ekipa konkuriše. Daćemo sve od sebe u svakoj utakmici, pa nas možda i posluži sreća.

Popularni Real sa Nišave odigraće par kontrolnih utakmica u rodnom Nišu (Dunav Ruse, Dinamo Kijev, Car Konstantin i OFK Sindjelić).


Kvalifikacije za Ligu Evrope!


Слика

B36 - ekipa koja nije mjerilo kvaliteta ovog takmičenja...

Protiv realno laganog protivnika, Radnički je pokazao kvalitet. Farani su dali 3 gola u ovom dvomeču, dok je ekipa iz Niša čak 8 puta (po 4 u oba meča) tresla mrežu protivnika!

B36 - Radnički Niš 1:4
Radnički Niš - B36 4:2

Tvrd i dosadan fudbal!

U ovom dvomeču se nismo mogli nagledati nekih spektakularnih poteza i zanimljivih situacija, ali na naše zadovoljstvo Radnički je uspio da se plasira u 3. krug kval. za ligu Evrope!

Mariupol - Radnički Niš 1:1
Radnički Niš - Mariupol 1:0

Bergamo... Tu se završavaju snovi o Evropi...

I ako je Atalanta mnogo kvalitetnija ekipa, Radnički je kao domaćin pokazao zube i u par navrata zaprijetio gostima, ali nije uspio da napravi prednost što ga je i koštalo ispadanja iz kvalifikacija.

Radnički Niš - Atalanta 0:0
Atalanta - Radnički Niš 1:0
Корисников грб
Palermo93
Youth Team Coach
Поруке: 54
Придружен: 29 Апр 2014, 11:12
Место: Berane
Been thanked: 3 times
Status: Није на вези

Re: Real sa Nišave

Порука од Palermo93 »

Italijan na Čairu!


Još jedno, vjerovatno i poslednje pojačanje ove sezone je italijan Fabricio Pagera. Ovaj iskusni vezista ima 26 godina i nastupao je za Brešu, Veronu, Lanćano, Avelino i Pro Verćeli.
Ovim transferom je kompletiran roster Nišlija za ovu sezonu.



Počela sezona! Radnički može mnogo bolje!

Слика


1. kolo:
Podjela bodova na Topčiderskom Brdu!
Radnički je gostovao Partizanu. Jedno od težih gostovanja, i to odma na startu šampionata. Favorizovani domaćin je konstantno napadao, ali je u 66. minutu, sa bijele tačke, bivši igrač crno-belih pogodio za velikih 0:1. U nastavku, domaći su stezali obruč oko gola Radničkog, pa je i uprkos tome što su imali igrača manje, u sudiskoj nadoknadi Marko Janković efektnim pogodkom poravnao na 1:1, što je bio i konačni rezultat. Dakle, remi na startu!

Partizan - Radnički Niš 1:1


2. kolo:
Spas u zadnji čas...
Opet Beograd i opet ''samo bod''... Očajna igra Radničkog na svu sreću nije kažnjena porazom! Konstantni napada Rada, mučenje gostiju i sudijska nadoknada su igrali glavnu ulogu u ovom meču. Mora se napomenuti da su gosti meč završili sa tri igrača manje. Nakon dva crvena kartona (Pankov i Aksentijević), u finišu meča se povrijedio Crnomarković. Pa kad se to uzme u obzir, može se reći da je ovo veoma pristojan rezultat. Dva puta su Nišlije jurile gol zaostatka... A za konačnih 2:2 pobrinuo se Marko Mrkić u 92. minutu.

Rad - Radnički Niš 2:2




Uskoro nastavak, sad moraju da se ispoštuju englezi (u 16.00) :rugalica:
Пошаљи Одговор

Повратак на “FM19 Menadžerska soba”