FK Vojvodina - osvojena titula u drugoj sezoni!

Vaše priče, izveštaji i bajke iz Football Managera
pecaradulovic
Newgen
Поруке: 17
Придружен: 17 Сеп 2015, 10:36
Место: Serbia
Has thanked: 8 times
Been thanked: 4 times
Status: Није на вези

FK Vojvodina - osvojena titula u drugoj sezoni!

Порука од pecaradulovic »

Pozdrav drugari, hteo bih da sa vama podelim svoju prvu sezonu sa FK Vojvodina gde smo umalo osvojili titulu. Na kraju titula je otišla Crvenoj Zvezdi a mi završili kao treći uz dva boda zaostatka. Zadovoljan sam sezononom pre svega jer smo mlada ekipa, gde su neki klinci postali i nosioci igre u prvoj sezoni sa prvim timom. Forsirao sam mlade kako bih ih posle dobro prodao. Što se tiče kupa Srbije, tu smo ispali odmah.

Слика

Kad sam preuzeo klub odlučio sam igrati fudbal baziran na pas igri u formaciji 4-2-3-1. Sa instrukcijama koje vam daje igra na samom početku, taktički stil "Control Possession". Najznačajnije pozicije su DLP,CM i AP, više puta iz drugog plana su ulazili i postizali golove. Kad bih gubio dizao sam odbrambenu liniju na polovinu terena uz striktno markiranje. Tokom igre uvek sam im vikao Demand More i Show Some Passion čak i kad vodimo. Oko 85. minuta sam menjao taktiku u "Park The Bus" u formaciji 4-1-4-1 sa disciplinovanom igrom i bez driblanja.

Слика

Što se tiče treninga, najviše pažnje sam pridavao tehničkim stvarima. Uvek sam ubacivao kao treći termin u treningu vežbe iz tehničkog dela, što se vidi iz priložene slike. Smatram da je chance conversion najviše pomogao pa sam nekad i celu nedelju samo to trenirao.

Слика

Otkrovenje sezone je Aleksandar Mesarović, sa 20 godina je postao glavni igrač tima. Topla preporuka za svakog ko igra u našoj ligi da ga dovede. Forsirao sam ga kao AMC a na trening AP sa naglaskom na passing. Dolazio je Gasperini da ga gleda ali ponuda na kraju nije stigla.

Слика

Što se tiče ostalih igrača, najbolji strelac je Dejan Joveljić koga sam doveo na pozajmicu. Posle sam probao da ga otkupim ali nije hteo da ostane jer hoće da igra LŠ. Najbolje ocenjeni igrač je Milan Đurić koji mi je šutirao i penale, na kraju završio sezonu sa 12 golova i 7 asistencija. Rockov mi je u početku bio prvi golman ali nakon povrede Nikola Simić je iskoristio šansu i postao prvi čuvar mreže.

Слика

Veliki problem su mi pravili i sami igrači, cele sezone nisam uspeo da dobijem njihovu podršku i uvek sam bio u onom crvenom pravougaoniku ali to nije previše uticalo na igru.

Najbolja utakmica je bila protiv Crvene Zvezde, inače sve utakmice u sezoni smo ih pobedili. :gunman:

Слика

U celoj ligi, statistički gledano, imali smo najveći posed lopte i drugi smo po broju datih golova.

Слика

Слика

Слика

Što se tiče transfera doveo sam 5 igrača za celu sezonu. Prvo pojačanje mi je bio Antonio Cassano ali se nije pokazao baš kao najbolje rešenje kao ni Yakovenko. :lol: Dok sam sa Joveljićem, Pavkovim i Apostolovićem veoma zadovoljan.

Слика

Слика

A ovo su rezultati tokom cele sezone.

Слика

Слика

Слика

Слика
Последње учитавање од pecaradulovic дана 13 Нов 2018, 18:03, учитано 2 пута укупно.
Корисников грб
Dr. Moo
Assistant Manager
Поруке: 766
Придружен: 30 Мај 2012, 19:49
Место: Beograd
Has thanked: 25 times
Been thanked: 37 times
Status: Није на вези

Re: FK Vojvodina - umalo titula u prvoj sezoni!

Порука од Dr. Moo »

Kada uzimas url od slike, klikni na sliku pa desni klik Copy Image Address i taj link kopiraj u [img] /img]
'Za mene su zene zakon. Obozavam rupe u zakonu!' - Per Mertesacker
Sloba
Global Moderator
Поруке: 11325
Придружен: 26 Окт 2010, 02:43
Место: Београд
Has thanked: 215 times
Been thanked: 58 times
Status: Није на вези

Re: FK Vojvodina - umalo titula u prvoj sezoni!

Порука од Sloba »

Dobra sezona. Bravo! Aj' što ti nisi uzeo titulu ali Partizan sa svim vezanim pobedama... šteta za kup i srećno dalje. :D
pecaradulovic
Newgen
Поруке: 17
Придружен: 17 Сеп 2015, 10:36
Место: Serbia
Has thanked: 8 times
Been thanked: 4 times
Status: Није на вези

FK Vojvodina - umalo titula u prvoj sezoni!

Порука од pecaradulovic »

Došao je i taj dan, FK Vojvodina je osvojila titulu! U veoma uzbudljivoj sezoni, titula se odlučivala u poslednjem kolu. Vojvodina je tu utakmicu protiv Voždovca rutinski dobila 2:0, i slavlje u Novom Sadu je počelo!

Слика

Слика

Borba do samog kraja je trajala sa Partizanom, na kraju bodovna razlika je samo dva boda. Veliku sreću sam imao u pretposlednjem kolu kad smo remizirali sa Radničkim na Čairu, u istom trenutku je Partizan vodio 1:3 u Surdulici sa igračem manje. A onda je usledio preokret u 89. i 90+ minutu šok za Partizan utakmica je završena 3:3 a Vojvodina u poslednjem kolu ulazi kao prva na tabeli.

Слика

Ove sezone nismo se baš nadavali golova kao u prvoj sezoni, ali je odbrana podignuta na viši nivo. Najmanje golova u ligi smo primili. Partizan je preuzeo Slaviša Jokanović i oni su sezonu završili sa 84 golova, čak 21 više od nas.

Слика

Ono što nas je odlikovalo ove kao i prethodne sezone jeste posed lopte, prvi smo u ligi po posedu.

Слика

Primili smo samo 21 gol na 37 utakmice, od toga 2 iz kornera. Set pieces nam je bio jača strana ove sezone.

Слика

Najbolji strelac i najbolji asistent lige dolazi iz naše ekipe. Milan Pavkov deli prvo mesto sa Borkom Duronjićem iz Voždovca sa po 14 pogodaka. Ni sam ne znam kako je Pavkov uspeo da stigne do te brojke pošto je bio uglavnom loš tokom cele sezone ali u nedostatku dobrog rezervnog špica igrao je većinu utakmica. Najbolji asistent je Lazar Arsić i po meni najbolji igrač ove sezone, namestio je 15 golova za svoj tim.

Слика

Слика

Igrač sezone:

Слика

Слика

Šampionski tim:

Слика

Para za transfere nisam imao previše pa sam uglavnom dovodio slobodne igrače i igrače na pozajmicu. Pravi pogodak je bio sa Poletanovićem i Nemanjom Lakić Pešićem, oni su bili ključniji igrači tima. Lakić-Pešić je baš zadovoljio svojim partijama a doveo sam ga kao slobodnog igrača, ukrao sam ga ispred nosa Sinđeliću. :punker: Aleksa Vukanović je podbacio, i na kraju sezone je potpuno bio van startnih jedanaest, ulazio je povremeno sa klupe. Dušana Jovančića sam doveo na polusezonu kako bih pojačao vezni red i zadovoljan sam kako je doprineo defanzivi tima. Veljka Simića sam na kraju otkupio od Crvene Zvezde za 200k eura, imao je uspešnu sezonu.

Слика

Ovu su mi individualni treninzi igrača:

Слика

Na samom početku sezone, krenuo sam u kvalifikacije za EL vrlo rano, prva prepreka je uspešno pređena. Onda nam žreb nije bio naklonjen izvukli smo Lazio, i tu se priča sa EL završava. Kvalifikacije su nas koštale i forme na početku sezone jer smo izgubili neke utakmice u kojima smo bili favoriti.

Слика

Слика

Слика

Слика

Na samom početku sezone smo ostali bez glavnog igrača, stigla je ponuda za Aleksandra Mesarovića. Benfika je platila otpusnu klauzulu i Mesarović se preselio u Lisabon za 1.3 miliona evra.

Слика

I kao što to obično biva, čim osvojite titulu sa timom koji nije bio favorit počinju da vas traže veće klubovi. Partizan i Crvena Zvezda su ostali bez titule ali i bez trenera, doduše Vladan Milojević je podneo ostavku. I kao glavni favorit za naslednika u oba beogradska velikana odabran sam ja.

Слика

Bio sam na intervju i u Kobenhagen ali se ispostavilo kao prevelik zalogaj za mene.

Sad sam trener Crvene Zvezde, cilj je titula i ulazak u grupnu fazu League Europe.

Videćemo kako će se završiti.

Pozdrav. :cheers:
Neven
First Team Coach
Поруке: 417
Придружен: 04 Нов 2010, 21:06
Место: Beograd,Srbija
Klub koji vodite: OFK Vršac
Formacija: 4-3-3 DM
Has thanked: 38 times
Been thanked: 17 times
Status: Није на вези

FK Vojvodina - osvojena titula u drugoj sezoni!

Порука од Neven »

:ole: :ole: :fanman: :fanman:
Srbija i Crna Gora će sigurno osvojiti Svetsko prvenstvo u fudbalu u Nemačkoj čim ima 22 igrača bolja od Ramba Petkovića. ''Ziko''
Пошаљи Одговор

Повратак на “FM19 Menadžerska soba”