FM19 - Kako vam ide?

Opšta diskusija
Корисников грб
dubaRA7
Youth Team Coach
Поруке: 78
Придружен: 20 Авг 2016, 02:24
Место: Belgrade
Klub koji vodite: Partizan Cska Moscow
Formacija: 5-2-1-2 WB
Has thanked: 32 times
Been thanked: 15 times
Status: Није на вези

FM19 - Kako vam ide?

Порука од dubaRA7 »

u mom save-u smo usli 2021, kao i Crna Gora i Albanija.
Корисников грб
zabac86
Newgen
Поруке: 10
Придружен: 04 Мај 2011, 19:27
Место: Temerin
Status: Није на вези

FM19 - Kako vam ide?

Порука од zabac86 »

pfcnenad93 пише: 21 Нов 2018, 21:50 Je l' se još nekome čini da je ovaj FM nekako previše lak?

Druga sezona je u pitanju i nije realno da u Evropi ovoliko dominiram, pre svega u igri, a onda i u rezultatima. Okej, daleko od toga da je preteška grupa, ali bez dileme i Fener i Zenit imaju znatno bolje igrače nego ja.

Слика

Слика

Слика

Слика

A u ligi:

Слика
OK je to druže ali mogao si podeliti sa nama formaciju koju igraš i cele screenshot-ove od tih utakmica. Malo mi je to previše da dobijaš pojedine ekipe sa tolikom razlikom. I da nam kažeš gde si našao opciju da se igra stavi na EASY :zelenko:
I ja igram sa Partizanom i još ni trećeligaša nisam dobio sa 4 gola razlike.
Корисников грб
Jord4nnnn
First Team Coach
Поруке: 269
Придружен: 13 Окт 2011, 18:15
Место: Beograd
Klub koji vodite: Partizan
Formacija: 4-2-3-1 DM
Has thanked: 34 times
Been thanked: 48 times
Status: Није на вези

FM19 - Kako vam ide?

Порука од Jord4nnnn »

zabac86 пише: 28 Нов 2018, 15:43OK je to druže ali mogao si podeliti sa nama formaciju koju igraš i cele screenshot-ove od tih utakmica. Malo mi je to previše da dobijaš pojedine ekipe sa tolikom razlikom. I da nam kažeš gde si našao opciju da se igra stavi na EASY :zelenko:
I ja igram sa Partizanom i još ni trećeligaša nisam dobio sa 4 gola razlike.
Ovo su dve formacije koje menjam. Prva je bazirana na Gegenpress-u, a drugu sam sam napravio od nule kompletno, a takodje se zasniva na visokom presingu:

Слика
Слика

A evo i celih ss-ova utakmica, sa jos nekim koje sam u medjuvremenu odigrao:

Слика
Слика
Слика
Слика
Слика

Druga sezona u toku:

Слика
Слика
Sloba
Global Moderator
Поруке: 11325
Придружен: 26 Окт 2010, 02:43
Место: Београд
Has thanked: 215 times
Been thanked: 58 times
Status: Није на вези

FM19 - Kako vam ide?

Порука од Sloba »

Obožavam ovu bez krila i napokon ću je igrati verujem od pete sezone sa Blekbernom. :D Sada sam je samo stavio da se uigrava kao i još jedna...

Слика

Role su nam slične tu i tamo ali stil fudbala nam se skroz razlikuje. :D
Корисников грб
zabac86
Newgen
Поруке: 10
Придружен: 04 Мај 2011, 19:27
Место: Temerin
Status: Није на вези

FM19 - Kako vam ide?

Порука од zabac86 »

pfcnenad93 пише: 28 Нов 2018, 17:06
zabac86 пише: 28 Нов 2018, 15:43OK je to druže ali mogao si podeliti sa nama formaciju koju igraš i cele screenshot-ove od tih utakmica. Malo mi je to previše da dobijaš pojedine ekipe sa tolikom razlikom. I da nam kažeš gde si našao opciju da se igra stavi na EASY :zelenko:
I ja igram sa Partizanom i još ni trećeligaša nisam dobio sa 4 gola razlike.
Ovo su dve formacije koje menjam. Prva je bazirana na Gegenpress-u, a drugu sam sam napravio od nule kompletno, a takodje se zasniva na visokom presingu:

Слика
Слика

A evo i celih ss-ova utakmica, sa jos nekim koje sam u medjuvremenu odigrao:

Слика
Слика
Слика
Слика
Слика

Druga sezona u toku:

Слика
Слика
E to brataš, da vidimo sve. Možda i da maznemo po koji fazon ;-)
I koji je to skin koji koristiš? Deluje mi dobro.
Корисников грб
Jord4nnnn
First Team Coach
Поруке: 269
Придружен: 13 Окт 2011, 18:15
Место: Beograd
Klub koji vodite: Partizan
Formacija: 4-2-3-1 DM
Has thanked: 34 times
Been thanked: 48 times
Status: Није на вези

FM19 - Kako vam ide?

Порука од Jord4nnnn »

Sloba пише: 29 Нов 2018, 00:01 Obožavam ovu bez krila i napokon ću je igrati verujem od pete sezone sa Blekbernom. :D Sada sam je samo stavio da se uigrava kao i još jedna...

Role su nam slične tu i tamo ali stil fudbala nam se skroz razlikuje. :D
Od početka sejva sam nagomilao dosta kvalitetnih centralnih veznjaka, a vrlo malo krilnih fudbalera, pa sam i formaciju morao da prilagodim tome.. Koliko sam samo problema imao sa Antoniom Marinim zbog toga što nije igrao :noway: Onda sam počeo da ga treniram da igra AMC iako apsolutno nije poznavao tu poziciju.. za divno čudo, igre su mu bile u najmanju ruku solidne na AMC, a polako se prilagođava na poziciju..

Inače, vidim da vodiš i Srbiju... Kod mene dali otkaz Krstajiću nakon kvalifikacija za EP i ja se prijavim i oni mi ponude ugovor. Prva utakmica protiv Mađarske u plej ofu (valjda Lige Nacija) za kvalifikovanje na EP, ja ih uništim, ali pobedim samo 1:0.. i finale plej ofa protiv Škotske, povedem 2:0 i onda Milivojević na polovini terena totalno nerezonskim startom sa dve noge dobija crveni karton i nekako izgubimo 3:4... i oni mi daju otkaz hahah totalni fejl, najkraći mandat na čelu reprezentacije u istoriji :lol:
zabac86 пише: 29 Нов 2018, 00:33E to brataš, da vidimo sve. Možda i da maznemo po koji fazon ;-)
I koji je to skin koji koristiš? Deluje mi dobro.
Slobodno mažnjavaj ako ti se nešto dopadne :D A skin je Neub skin v1.3 - https://www.fmscout.com/a-neub-skin-fm19.html
Sloba
Global Moderator
Поруке: 11325
Придружен: 26 Окт 2010, 02:43
Место: Београд
Has thanked: 215 times
Been thanked: 58 times
Status: Није на вези

FM19 - Kako vam ide?

Порука од Sloba »

Meni je posao u reprezentaciji veoma nesiguran a nisam vodio ni jednu utakmicu (čak ni prijateljsku). Pod pritiskom sam. :zelenko:
Neven
First Team Coach
Поруке: 417
Придружен: 04 Нов 2010, 21:06
Место: Beograd,Srbija
Klub koji vodite: OFK Vršac
Formacija: 4-3-3 DM
Has thanked: 38 times
Been thanked: 17 times
Status: Није на вези

FM19 - Kako vam ide?

Порука од Neven »

rajs5 пише: 27 Нов 2018, 14:56 ja sam igrao sa AC Milanom 6 sezona i sećam se da smo Mi i CG ušli u EU, ali da me ubiješ ne mogu se setiti kada...
Kad si pre uspeo da odigras 6 sezona...
Srbija i Crna Gora će sigurno osvojiti Svetsko prvenstvo u fudbalu u Nemačkoj čim ima 22 igrača bolja od Ramba Petkovića. ''Ziko''
Sloba
Global Moderator
Поруке: 11325
Придружен: 26 Окт 2010, 02:43
Место: Београд
Has thanked: 215 times
Been thanked: 58 times
Status: Није на вези

FM19 - Kako vam ide?

Порука од Sloba »

Слика

Završena je i četvrta sezona. Novina je da sam paralelno preuzeo i reprezentaciju Srbije iako mi to nije bilo u planu. Cilj mi je da odradim ciklus UEFA Lige nacija i Kvalifikacija za Evropsko prvenstvo. Kratko ću u ovom izveštaju o reprezentaciji pa želim samo da pomenem da sam odigrao dve prijateljske i to protiv dosta slabijih rivala u gostima kao što su Eritreja (0:4) i Aruba (2:7). Spisak igrača možete pogledati ovde. Odlučio sam da reprezentaciju značajno podmladim to jest da izvršim skoro pa totalnu smenu generacija. U odnosu na ovaj spisak biće jako mali broj izmena za zvanične utakmice. Stručni štab sam takođe rekonstruisao iz korena i prvi pomoćnik mi je Saša Ilić. U okviru UEFA Lige nacija - grupa "B" igraću protiv Švedske i Makedonije.

A sada da pređem na Blackburn...

Ove sezone sam bio tragičan sa transferima ali sam se na kraju ispravio. Malo je falilo da čitava ova sezona ode u skroz drugom pravcu i na kraju samo ostaje žal jer je moglo puno bolje. Počeću sa odlaznim transferima. Na žalost Joveljić ni malo nije pokazao svog talenta pa sam ga prodao u Birmingham za 2.5M + procente koji nisu zanemarljivi. Pored Joveljića klub su napustili i Erik Palmer-Brown za 4.8M (Nottm Forest) i Raya za 21M (Arsenal). Ostali odlasci nisu preterano vredni pomena. Zanimljivo je da Raya jeste bio tek neka 4 ili 5 opcija u Arsenalu kao i Onana i da su oni skupo plaćeni ali su grejali klupu. Ukupno su potrošili na grejače klupe više od 40M €. U klub sam doveo na pozajmicu Lunina (nisam imao novca za adekvatno rešenje na golu), V. Juniora te produžio sam pozajmicu Odegaardu i to je to što se tiče dolazaka iz Reala. Totalni promašaj sam doživeo dovođenjem Solankea ali sam uspeo da kompezujem jer sam ga na polusezoni prodao u Brighton za 11M € (došao je kao slobodan igrač). Doveo sam isto tako za sitan novac Maximilian Meyera (2.5M) ali je već na polusezoni prosleđen negde na pozajmicu. Za dosta malo novca sam doveo Zinchenka (800k) i Walker-Petersa (1M) jer Manchester City i Tottenham nisu želeli da im produže ugovore pa sam iskoristio da ih obezbedim ali oni su potpuno bili u senci igrača za koje sam mislio da neće preterano igrati u ovoj sezoni. Ponovo sam kupovao u Srbiji i ovaj put osim Partizana na meti je bio i niški Radnički te sam doveo Aleksu Jovčića za 1.7M €. On se još uvek razvija ali sledeće sezone će dobiti bar minimalnu šansu. Sada izdvajam ona pojačanja gde nikako nisam pogrešio...

Najbolji transferi sezone:

Diadie Samassekou (25M €, Salzburg)
Jesus Vallejo (10.5M €, West Ham)
Tammy Abraham (4M, Chelsea)
Armin Đerlek (2.3M, Partizan, dovela ga uprava na moje insistiranje)

Prva dvojica su dovedena odmah na leto kao i treći ali prvobitno na pozajmicu da bi bio otkupljen na zimu za dosta malo novca jer Chelsea nije planirao da mu da šansu kod njih u klubu generalno. Đerlek je jedno od pojačanja sezone pošto je doveden na zimu i od tada je postao nezamenjivi šraf u mom timu (a ni ja nisam imao drugog klasičnog AMC, Odegaard je korisnio bio kao AMR). Preuzeo sam veliki rizik njegovim forsiranjem ali počeo je strahovito da napreduje što mi je drago. Na 18 odigranih utakmica (sve kao starter) postigao je 2 gola. Što se tiče Abrahama, on je ove sezone postigao ukupno 14 golova što je 3 više nego prošle sezone. Zadovoljan sam. Ovu dvojicu nadam se da ću uspeti da zadržim generalno jer za njih su u red stali Real i Atletico Madrid, Inter...

Generalno sam bio nešto u žurbi plus mi se odužila ova sezona pa sam gledao da taj prelazni rok što pre završim i to nije dobro ispalo u globalu. Napravio sam ozbiljne planove za sledeću sezonu i budžet koji imam na raspolaganju jeste 70M €.

Kupove sam odigravao katastrofalno ove sezone i po prvi put nisam ispunio neko od očekivanja uprave. Meni nisu kupovi baš nebitni, pogotovo FA Cup...

Слика

07.08.2021 - 27.11.2021 | 01.12.2021 - 26.02.2022 | 05.03.2022 - 08.05.2022

Užasno loš start lige sam imao i u prvih 12 kola pobedio sam na samo 3 utakmice. Velike utakmice sam većim delom sezone igrao jako dobro. Tok sezone osim tako negativne serije na startu su odredila i prva dva susreta (Chelsea jer sam primio gol u 96 minutu za 3:3 i Arsenal koji je u 95 minutu došao do pobede protiv mene). Dosta izgubljenih bodova jeste bilo na utakmicama koje su slabijeg kvaliteta tj. takozvanim malim i to je bilo frustrirajuće. Imao sam priliku da odem u kvalifikacije za Evropsku ligu ali je možda i dobro da nisam otišao jer bi onda tu imao samo oko 2 ili 3 nedelje odmora i sigurno da to takmičenje ne bi igrao sa preteranom željom da ga izborim kroz te kvalifikacije. Kvalifikacije bih igrao jer treći najbolji engleski klub koji izbori Evropsku ligu mora da ide kroz kvalifikacije. Dva puta u četiri sezone do sada engleski klub koji izbori te kvalifikacije nije uspeo da se plasira u glavno takmičenje. Generalno je ostvaren napredak u odnosu na prošlu sezonu pa je tako uzeto i devet poena više nego u toj sezoni ranije.

Слика

Слика

Слика
Корисников грб
mmladja
World Class Manager
Поруке: 6483
Придружен: 26 Окт 2010, 00:36
Место: Ваљево
Has thanked: 1 time
Been thanked: 11 times
Status: Није на вези

FM19 - Kako vam ide?

Порука од mmladja »

Слика

ubise me. Posle apdejta ne mogu da se sastavim. Igram fino, ali rezultati katastrofa. Porodim se dok dam gol

Слика
Корисников грб
Kecman
Newgen
Поруке: 12
Придружен: 11 Нов 2010, 19:50
Место: SM
Status: Није на вези

FM19 - Kako vam ide?

Порука од Kecman »

Hocu ja nesto da izjavim za dnevnik, sto bi rekao Viljuska, zavrsio sam jednu sezonu sa Arsenalom i na polovini sam druge, prva sezona 6o mesto, jedini uspeh sto je Auba bio prvi strelac lige :D jer Arsenal ima i love, moze da se dovede igraca, uzeo sam ih jer ih gotivim kao klub, e sad sto se tice igrice kao igrice i ME-a, ne svidja mi se sto kuci mogu da pobedim ove top ekipe i sa po 4 gola razlike, a u gostima gubim bodove i protiv losijih i tesko dolazim do pobede, 90% golova se daje ili iz prekida ili pretezno na dugu loptu koju krila ili ko vec daju spicu (ja igram sa jednim) ovaj istrci ispred stopera i da gol ili promasi, sto nije zanimljivo ni kad dajes takav gol, a pogotovu kad primas takve golove od nekih bezveznih ekipa, ne znam stvarno sta raditi sa stoperima ali uvek se desava isto... takodje mi se ne svidja sto kad igrac probije po krilu u vecini slucajeva ne nabaci u peterac ili na penal nego vraca nekom igracu koji ceka na 30-40 metara od gola, izuzetno iritantno ili na kraju i ne uspe da centrira jer ga blokiraju ili mu otmu loptu, sad mozda ja nemam neko znanje za igranje FM-a (ali igram ga preko 10 godina sigurno) ali ove neke stvari bodu oci i iritiraju coveka dok igra :D
Корисников грб
Gagi
SFM Hall Of Fame
Поруке: 12107
Придружен: 12 Апр 2011, 10:09
Место: Heimaey
Has thanked: 4 times
Been thanked: 29 times
Status: Није на вези

FM19 - Kako vam ide?

Порука од Gagi »

Корисников грб
Spaske94
Newgen
Поруке: 7
Придружен: 16 Нов 2018, 23:04
Место: Krusevac
Klub koji vodite: Man Utd, Napredak
Formacija: 4-4-1-1
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time
Status: Није на вези

FM19 - Kako vam ide?

Порука од Spaske94 »

Najveci problem mi je za sada u ovom Fm-u sto se igraci pobune kada odbijes transfer ponudu za njih, vodio sam Man Utd, Monako i evo sada sam poceo sa Napredkom i apsolutno uvek mi se igrac pobuni kada ne zelim da ga prodam i ako igra svaku utakmicu skoro. Ni FM nije vise kao sto je nekad bio :slap:
Корисников грб
Набеђен
First Team Coach
Поруке: 458
Придружен: 24 Окт 2010, 19:11
Место: Србија
Klub koji vodite: Партизан
Formacija: 4-2-4
Mood:
Has thanked: 100 times
Been thanked: 53 times
Status: Није на вези

FM19 - Kako vam ide?

Порука од Набеђен »

Мени смета фидбек током утакмице... Стално лоше реагују играчи.
Смета ми и кад играч који има статус бекапа се буни што нема довољно минута а има итекако.
МЕ нећу коментарисати, почео сам да играм на само коментар и не видим више реакције играча. Мада и то ми је проблем јер у току утакмице не знам шта да мењам тактички, не знам где шкрипи.
Ово остало, може да прође.
Sloba
Global Moderator
Поруке: 11325
Придружен: 26 Окт 2010, 02:43
Место: Београд
Has thanked: 215 times
Been thanked: 58 times
Status: Није на вези

FM19 - Kako vam ide?

Порука од Sloba »

Ovo što kaže Nabeđen je tačno za fidbek. Ja to koristim u kontinuitetu, skoro svaku utakmicu... mada sam se već po malo i uhodao na šta bi loše mogli da reaguju ali opet, živcira.

Spaske, meni se bune ali to rešim tako što im kažem da ću ih prodati za određeni novac. Mada, ne bune se svi, samo oni koji ne igraju a za koje dobijem ponudu...
Корисников грб
zabac86
Newgen
Поруке: 10
Придружен: 04 Мај 2011, 19:27
Место: Temerin
Status: Није на вези

FM19 - Kako vam ide?

Порука од zabac86 »

dicvi11 пише: 27 Нов 2018, 01:39 je l stigao neko do 2021 godine i da igra nasu ligu. Pise da smo usli u evropsku uniju a i dalje su mi svi evropljani stranci. da li to od sledece sezone pocinje da se vazi ili je neki bag? :headhurt:
Jel su ti na kraju evropski igrači izgubili status stranca ili stvarno mora da se čeka 2022?
MI9
Newgen
Поруке: 26
Придружен: 31 Окт 2017, 23:28
Место: Beograd
Status: Није на вези

FM19 - Kako vam ide?

Порука од MI9 »

Ljudi, da li moze neko da mi pomogne oko dve stvari i ako mozete da mi kazete kako vi birate ove role na pozicijama..

U kojoj fomraciji ili taktici vi birate koju rolu ce vam igrati NAPADAC ?
Dakle, ako imate poachera, kakve su vam ostale pozicije u timu, ako imate AF da li su vam drugacije pozicije i role ostalih igraca, odnosno KOJA ROLA NAPADACA ODGOVARA NAJVISE DA SE UKLOPI SA ROLAMA DRUGIH IGRACA U TIMU..? I ako igrate sa vise spiceva, kako odlucujute koje role cete dovesti u tim i kako cete ih upariti?

Hvala
alex92
Newgen
Поруке: 12
Придружен: 08 Сеп 2013, 11:44
Место: Srbija
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times
Status: Није на вези

FM19 - Kako vam ide?

Порука од alex92 »

Za sada odlicno ide, 3 sezona sam sa partizanom.Kad zavrsim trecu, predstavljam rezultate do sada.Sada samo jedan zanimljiv screenshot:

http://prntscr.com/lx6jz5

Update, totenhem jos bolju ponudu dao, samo sto markovic zeli u liverpul.

http://prntscr.com/lx6n4c

A evo i ss od markovica:

http://prntscr.com/lx6nqw
Корисников грб
Ander
Youth Team Coach
Поруке: 195
Придружен: 01 Нов 2011, 15:20
Место: Beograd
Has thanked: 9 times
Been thanked: 6 times
Status: Није на вези

FM19 - Kako vam ide?

Порука од Ander »

ja sam Markovića doveo u liverpul iz Valensije za 30ak miliona... posle 2 sezone neigre prodam ga u blekburn za 40+
Корисников грб
Jackint
First Team Coach
Поруке: 490
Придружен: 27 Сеп 2014, 11:18
Место: Jugoslavija
Has thanked: 7 times
Been thanked: 2 times
Status: Није на вези

FM19 - Kako vam ide?

Порука од Jackint »

Слика
IN ARSENE WE TRUST!!!
Пошаљи Одговор

Повратак на “Opšta diskusija FM 2019”