Sve o Football Manager 2019

Opšta diskusija
Корисников грб
dzoni91
First Team Coach
Поруке: 265
Придружен: 23 Нов 2010, 20:24
Место: Arbor
Klub koji vodite: Aston Villa
Formacija: 4-2-3-1
Has thanked: 40 times
Been thanked: 28 times
Status: Није на вези

Порука од dzoni91 »

Caba02 пише:Cini mi se da ima i novih rola??
Ovo za sada je super :yes:
NCB (No-Nonsense Centre-Back)
PF (Pressing Forward)

Koliko sam ja mogao da vidim.
Корисников грб
dark warrior™
Assistant Manager
Поруке: 883
Придружен: 30 Сеп 2011, 07:36
Место: Tetovo, Makedonija
Klub koji vodite: Partizan FK
Formacija: 3-4-3
Steam: b.sinisa
Has thanked: 2 times
Been thanked: 131 time
Status: Није на вези

Порука од dark warrior™ »

Djaba sve ovo smiknanje ako opet imas povrede od treninge prekompliciraju igricu i opet imas utakmicu gde imas 30 sutova a nijedan gol i izgubis a oni imaju 2 suta
Caba02
Newgen
Поруке: 3
Придружен: 17 Сеп 2018, 07:07
Место: Republika Srpska
Status: Није на вези

Порука од Caba02 »

dzoni91 пише:
Caba02 пише:Cini mi se da ima i novih rola??
Ovo za sada je super :yes:
NCB (No-Nonsense Centre-Back)
PF (Pressing Forward)

Koliko sam ja mogao da vidim.
Te 2 sam i ja vidio.
,,Bolje biti konobar,nego igrati za Inter!''-Gennaro Gattuso
Sloba
Global Moderator
Поруке: 11325
Придружен: 26 Окт 2010, 02:43
Место: Београд
Has thanked: 215 times
Been thanked: 58 times
Status: Није на вези

Порука од Sloba »

Da sumiramo...

1. Treninzi

Deset različitih vrsta treninga, planiranje za mesec dana unapred, treninzi su podeljeni na tri dela u toku dana, mentorske grupe...

2. Taktičke inovacije

Nove role (Pressing Forward, No-Nonsense Full Back, No-Nonsense Centre-Back), taktički kreator koji će sadržati neke od legendarnih taktičkih stilova (Tiki-taka, Katenaćo, Gagenpres), mogućnost podešavanja kako će tim igrati kada se brani, kako kada je u tranzciji i kako kada napada.

3. Tehnološke novine

VAR i Gol tehnologija.

4. Licenca za Nemačku (Bundesligu)

Grbovi, dresovi, slike igrača za klubove prve dve lige, originalni trofeji, jezik...

5. Redizajin

Osim taktičkog i trening dela, izmena ima i u drugim stvarima na FM19 (raspored utakmica recimo).

Dosta, dosta zanimljivo! Generalno SI poslednje dve godine sa različitim sitnicama radi dosta dobre stvari (nije idealno i daleko je od toga da se razumemo). Meni se i prošle godine svideo onaj medicinski centar kao i izmene oko skautinga. Biće još najava u narednim danima...
Последње учитавање од Sloba дана 27 Сеп 2018, 17:27, учитано 1 пут укупно.
Корисников грб
Orthodox
Ćale s' Bagdale
Поруке: 18917
Придружен: 24 Окт 2010, 00:36
Место: Kruševac
Klub koji vodite: Napredak
Formacija: 5-4-1 WB
Steam: OrthodoxSFM
Has thanked: 244 times
Been thanked: 254 times
Контакт:
Status: Није на вези

Порука од Orthodox »

Komplet skrinšotova iz FM19 možete pronaći u galeriji na linku

Код: Изаберите све

https://imgur.com/a/o5C1kqF
Pokušaću večeras da predstavimo ovde deo po deo noviteta kako bi se bolje upoznali sa onim što nas očekuje u novom serijalu.
Корисников грб
Filip991
Assistant Manager
Поруке: 611
Придружен: 26 Окт 2010, 12:57
Место: Beograd
Has thanked: 46 times
Been thanked: 22 times
Status: Није на вези

Порука од Filip991 »

:why:
Sta ste (smo) trazili, to smo i dobili :D
Ovaj trening izgelda brutalno (zastrasujuce)

Ja se plasim ovih novina :hoho:

Bice teske jebadde i sa treninzima a koliko vidim i sa taktikama.

Morace izgleda nekoliko novih tutotijala da se napravi na samom pocetku :hoho:
Корисников грб
Filip991
Assistant Manager
Поруке: 611
Придружен: 26 Окт 2010, 12:57
Место: Beograd
Has thanked: 46 times
Been thanked: 22 times
Status: Није на вези

Порука од Filip991 »

Nije mi jasno ovo sa treninzima.
Jel su ovo kao 3 treninga dnevno ili za tri grupe po jedan trening na dan?
Корисников грб
Orthodox
Ćale s' Bagdale
Поруке: 18917
Придружен: 24 Окт 2010, 00:36
Место: Kruševac
Klub koji vodite: Napredak
Formacija: 5-4-1 WB
Steam: OrthodoxSFM
Has thanked: 244 times
Been thanked: 254 times
Контакт:
Status: Није на вези

Порука од Orthodox »

REMONT TRENINGA
U novom serijalu FM19 koji nas očekuje vrlo brzo, segment treninga je doživeo najveće promene i kompletan remont u istoriji serijala.

Tokom godina, zaposleni u SI-u su imali sreće da prisustvuju širokom spektru treninga kroz različite evropske i svetske klubove. Nedavno se sve to proširilo na projekat "Foottalks" koji je obuhvatao studijsko znanje ljudi iz sveta fudbala, menadzera (i klupskih i reprezentativnih), sportske direktore i druge, koji su podelili svoja iskustva sa SI ekipom i pomogli im da ovaj segment igre znatno bude poboljšan.

Ovo iskustvo i razmena znanja uz dodatak činjenice da SI već zapošljava grupu kvalifikovanih trenera koji rade na igrici, pomoglo nam je da kreiramo modifikovani trening model koji je realna slika stanja na koji način klubovi razvijaju svoje mlade igrače i pripremaju igrale za kompletnu sezonu i za pojedinačne utakmice.
Слика
Dnevni trening je sada podeljen na tri specifična segmenta koji vam omogućavaju da prilagodite svoj program rada tako da odgovara potrebama vašeg tima tokom cele sezone. Kada kliknete na jedan segment, dobićete iskačući prozor koji vam nudi opciju 10 različitih izbora obuke na koju možete izabrati da se fokusirate , ukoliko to želite. U okviru svih 10 izbora , imate mogućnost da selektirate različite treninge, od toga da naglasite napdačaku filozofiju vaše ekipe pa sve do povezivanja i hemije same ekipe na treningu.

Ranije, imali ste samo opciju da izaberete samo jednu trenažnu oblast vaše ekipe kao npr napad ili odbranu. Te opcije su i dalje omogućene u generalnim podešavanjima, ali su sada i unapređene širokim izborom mogućnosti treninga u FM19 koji će vam omogućiti "fina podešavanja" koja će izvući ono najbolje iz vaše ekipe.

Kao primer, umesto davanja klasičnih instrukcija igračima da se fokusiraju na odbranu, sada možete izabrati i poseban deo te iste odbrane, kao npr skok igra u odbrani ili zonska odbrana i da se na taj segment treninga fokusirate kako biste pripremili vašu ekipu za predstojeću utakmicu i dobar rezultat po pitanju odbrane od dugih lopti u vaš šesnaesterac. Kada budete podešavali fokus treninga, dobićete kompletan izveštaj o urađenom i eventualnom uticaju treninga na atribute igrača, oštrinu, rizik od povreda i sveobuhvatnoj kondiciji ekipe.
Слика
Različiti segmenti koje ste izabrali tokom nedelje i meseci kreiraće vaš trening raspored. Možete uvek korigovati taj raspored i kreirati posebne režime rada i programa pomoću "Shedules" taba. Postoji i nekoliko uobičajenih šablona treninga koje možete izabrati i postaviti u pred sezoni ili za samu sezonu, kao i šabloni koji vam dozvoljavaju da radite isključivo na taktici i stilu igre vaše ekipe.

Raznoliki šabloni u samom rasporedu pomoći će vam u izboru onoga što je najbolje za vašu ekipu pred neki predstojeći veliki meč ili kad imate zgusnut rasopred utakmica. Čak je uključena priprema ekipe za daleka putovanja. MOžete kombinovati treninge na nedeljnom nivou ili unapred utvditi način treninranja za duži period kao npr usadjivanje i prihvatanje vaše fudbalske filozofije od strane igrača i raditi na konstantom psihološkom napretku svoje ekipe.

Predsezona je sada integralni i obavezni deo vašeg trening rasporeda. Unapredjenjem detalje u ovom delu igre FM19 će vam dati priliku da kvalitetno pripremmite svoju ekipu za predstojecu sezonu. dobro organizovan trening raspored u predsezoni, ne samo da će uticati na igru i rezultate u samoj predsezoni, već će u mnogome uticati i na sam start sezone, a sigurno i na ceo tok sezone u smislu odrzavanja forme i kondicije vaše ekipe duže nego inače.
Слика
Još jedna promena u FM19 je način na koji funkcioniše Tutoring pod novim Mentor sistemom. Sada možete formirati grupu mentora za najmanje 3 igrača sa kojima će vaši stariji i iskusniji igrači blisko raditi na njihovom razvoju. Mentori utiču na psihofizički razvoj igrača, kako kod karakternih , tako i kod samih fudbalskih kvaliteta i pripremaju mlade za stasavanje kroz klupske selekcije kako bi pripremljeni stigli do prvog tima.
Слика


Vaš tim sada može trenirati i u grupama, određenim po igračkoj poziciji. Ukoliko kliknete na Unit tab, nećete samo dobiti informacije o trenutnim trenažnim grupama već ćete imati i mogućnost da igrače koje želite prebacujete iz gruou u grupu.MOžete kao i do sada zatražiti od svog igrača da trenira za novu poziciju i ulogu u timu, kao i uključiti u trening igrače rezervnog tima, identično kao mlade.

Svaki segment treninga ima drugačiji efekat na svaku grupu, pojedinačno.Na primer, ako izaberete segment Chance Creaation, vaša grupa sa ofanzivnim igračima će pokušavati da stvori šansu protiv grupe defanzivnih igrača na samom treningu,a defanzivci će naravno, pokušavati da ih u tome spreče. Efekti će se osećati u obe grupe ali uticaće na različite atribute igrača.
Слика
Igrači ne mogu trenirati sve vreme zbog manjka kondicije i energije, pa ćete koristiti opciju odmora za njih (rest tab). Tu možete automatski podesiti intenzitet treninga i period odmora u zavisnosti od spremnosti samog igrača. Ovu opciju možete koristiti i za ceo tim ali i individualno. U isto vreme možete se posavetovati sa klupsim fizioterapeutom ili doktorom o svim aktivnostima koje ste zadali vašim igračima ili ekipi.
Слика
Trening Overview skrin nudi mnogo korisnik informacija kao što su panel za trening performanse koji prikazuje igrače koji su trening prihvatilii odradili dobro i one koji to nisu odradili kako treba, zajedno sa ocenom rejtinga obavljenog treninga.

Bićete uvek obaveštavani o efektima treninga kroz inbox, dobijajuci bitne informacije o igracima pojedinačno i ekipi u celini.

Naravno ukoliko ne zelite da se bavite segmentom treninga i dalje cete imati mogucnost da za taj posao delegirate nekog od svog osoblja, standardnom podelom zaduzenja i odgovornosti kao i u ranijim serijalima.

Trening je segment igra koji je u godinama iza nas najviše puta spominjan i tražen za unapredjenje i u novom serijalu imacete mogucnost da uzivate u potpuno novom sistemu treninga, da ga ekspoatisete i uz isti se zabavite.
Последње учитавање од Orthodox дана 27 Сеп 2018, 23:42, учитано 1 пут укупно.
Sloba
Global Moderator
Поруке: 11325
Придружен: 26 Окт 2010, 02:43
Место: Београд
Has thanked: 215 times
Been thanked: 58 times
Status: Није на вези

Порука од Sloba »

Preneću ti onako kako sam ja razumeo a ti nisi daleko od zaključka. :D

1-2 treninga + odmor ili timska analiza narednog protivnika. Mislim da treća kolona nije za klasičan trening.
Корисников грб
Orthodox
Ćale s' Bagdale
Поруке: 18917
Придружен: 24 Окт 2010, 00:36
Место: Kruševac
Klub koji vodite: Napredak
Formacija: 5-4-1 WB
Steam: OrthodoxSFM
Has thanked: 244 times
Been thanked: 254 times
Контакт:
Status: Није на вези

Порука од Orthodox »

Sad , pošto sam završio sa prevođenjem ovog prvog noviteta u dnevnom predstavljanju svih noviteta koji nas očekuju, da kažem, da je ovo možda prvi put od slajdera da će se treninzi igrača izrađivati i deliti internetom kroz zajednicu, jer kako reče Filip , deluju zastrasujuće i trebaće neko ovim delom igre ozbiljno da se bavi. Ja sam se ranije slajderima bavio, a ovo cu videti od kog je materijala prvom prilikom i izvestiti vas kakva je situacija (kroz period testiranja igre).

Prvo i osnovno, trening će sigurno imati uticaji značaj na samu ekipu. Kroz rad asistenta (ako mu prepustimo) imaćemo uobičajene rezultate samog treninga (kodiran rast ili pad forme igrača i ekipe). Ukoliko ponavljam, neko ozbiljno obradi ovaj deo igre, to može imati veliki uticaj na samu ekipu jer je tako ovaj serijal kodiran. Igrači će imati mogućnost (mislim na nas korisnike) da dobrim radom od prosecne ekipe , igrača i sezone naprave sezonu i tim za nezaborav (Lester kad je uzeo sampionsku titulu, Kijevo itd) Znaci, uticaj samog trenera na ekipu ce biti brutalan u ovom serijalu.

S druge strane, postoji i realna mogucnost da laičkim odradjivanjem istih tih treninga, pokidamo ekipu i igrače i dobijemo katastrofalnu igru, formu i sezonu. Dakle, realni impakt na igru je dobar ali i dovoljno loš da sjebe sve.

Moj zaključak je, da ovo treba prvo dobro obraditi, istraziti, testirati i formirati kako valja, pa tek onda koristiti kao doabr novitet. U suprotnom, savet je da trening deo prepustite asistentu dok se ne upoznate i ispraksujete sa treninzima, ako nekome znači moj savet uopšte.

Biće tutorijala, bice tesktova, eksperimanta itd pa cemo videti.

Sutra idemo na deo interfejs, a moguce ako stignem i na deo VAR i unapredjneje mečeva.
Корисников грб
sergavra
Global Moderator
Поруке: 1009
Придружен: 22 Дец 2012, 05:14
Место: Berlin
Has thanked: 22 times
Been thanked: 48 times
Status: Није на вези

Порука од sergavra »

VVVAR. Video game, video replay of a video game replay. Amazing! :)

Zajebano su unapredili trening i taktiku. Fala ti majlse. Dal ce da radi, videcemo.
Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti
Корисников грб
Orthodox
Ćale s' Bagdale
Поруке: 18917
Придружен: 24 Окт 2010, 00:36
Место: Kruševac
Klub koji vodite: Napredak
Formacija: 5-4-1 WB
Steam: OrthodoxSFM
Has thanked: 244 times
Been thanked: 254 times
Контакт:
Status: Није на вези

Порука од Orthodox »

sergavra пише:VVVAR. Video game, video replay of a video game replay. Amazing!
Kako možeš tako da ubijaš romantiku igre :rofl:

Zanima me mnogo kako su rešili pitanje ovo tutoringa i uopste youth development-a. Sa slajderima se sećam, dobar trening bruku napravi od igrača sa potencijalom, i on vec sa 17-18 i dobrim "uzgojem" može da igra postavu i pravi razliku. Onda nestadose slajderi, treninzi odose u neku krajnost ali bez realnog uticaja na samu igru i razvijanje klinaca. E sad me bas zanima efekat.

I da ne zaboravim, jureći realnost igre do najsitnijih delova baš polarizuju igrače. Gledam komentare, neki su wow a neki "da sam hteo da studiram geometriju, matematiku, arhtekturu i menadzment, ne bih igrao FM. Sad razmisljam da ne igram ali da pomenuto upisem. Lakse je za zavrsiti."
rajs5
First Team Coach
Поруке: 313
Придружен: 03 Апр 2012, 09:38
Место: Crvenka
Klub koji vodite: AC Milan
Formacija: 4:3:3
Has thanked: 3 times
Been thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од rajs5 »

Sloba пише:Od kada ja igram FM (a to je od 2008. godine), broj ispravki kroz pečeve je svake godine umereno veći ili veći. U zadnje vreme mi se čini i da se broj fikseva povećava...
Orthodox пише:
Hoće li i ove godine biti Touch Moda?
Saznaćemo u četvrtak popodne sve.
Biće jer se već prodaje i Touch verzija (kako sa FM tako i zasebno pa ko voli).
Koliko sam te razumeo... Touch mod će moći da se kupi odvojeno, mimo Full verzije???
Корисников грб
sergavra
Global Moderator
Поруке: 1009
Придружен: 22 Дец 2012, 05:14
Место: Berlin
Has thanked: 22 times
Been thanked: 48 times
Status: Није на вези

Порука од sergavra »

Orthodox пише:Kako možeš tako da ubijaš romantiku igre
Čuli neka frka u Srbiji oko VAR-a pa ajde brže bolje :D

Uveli ga zbog nemačke lige, ovde to postoji mada i ne radi nesto. Ipak je tržište preveliko.

Ovako gledajući skrinove za taktiku, uzeli su onih par koji se izdvajaju u Premier ligi: Klop/Sari, Benitez, Lester od pre par godina a sa njima i razvoj igrača. Će vidimo, ko što rekoh. Lepo izgleda.
Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti
Корисников грб
Orthodox
Ćale s' Bagdale
Поруке: 18917
Придружен: 24 Окт 2010, 00:36
Место: Kruševac
Klub koji vodite: Napredak
Formacija: 5-4-1 WB
Steam: OrthodoxSFM
Has thanked: 244 times
Been thanked: 254 times
Контакт:
Status: Није на вези

Порука од Orthodox »

rajs5 пише:Touch mod će moći da se kupi odvojeno, mimo Full verzije???
Moglo je i ranije. Imas ga na Steamu

Код: Изаберите све

https://store.steampowered.com/app/872820/Football_Manager_2019_Touch/
ali ne znam da li ce biti preko nas posebno. Mislim da ne.
Корисников грб
Jord4nnnn
First Team Coach
Поруке: 269
Придружен: 13 Окт 2011, 18:15
Место: Beograd
Klub koji vodite: Partizan
Formacija: 4-2-3-1 DM
Has thanked: 34 times
Been thanked: 48 times
Status: Није на вези

Порука од Jord4nnnn »

Iskreno, svidja mi se pravac u kom sve ovo ide. Znatno je osetnija razlika (bar zasad tako izgleda) izmedju 19 i 18, nego sto je bila izmedju 17 i 18, pa nece biti utiska da su ti prodali istu igru sa apdejtovanim transferima :)
Druga je stvar kako ce sama igra funkcionisati, a ja se iskreno nadam da necemo morati da cekamo mart da bismo igrali "full" igrivu igru, bez (znacajnih) bagova.

Najvise me raduju prosirene mogucnosti u kreiranju taktike i to sto su konacno igru ekipe podelili na faze. Mislio sam da su dodali nove role igraca, ali vidim da su samo promenili nazive. Defensive (Limited) CD i Defensive (Limited) FB su postali No-Nonsense, a Defensive Forward je postao Pressing Forward. Drago mi je zbog promene imena ove napadacke role jer mislim da mi je bas to ime bilo najveca prepreka da napadacu dodelim tu rolu. Ovako lepse zvuci :hoho:

A treninzi su stvar za sebe i tu ne bih smeo da se upustim u prognoziranje, videcemo sta ce od toga ispasti, za sada deluje prilicno konfuzno, ali i zanimljivo.
buca
Newgen
Поруке: 13
Придружен: 10 Нов 2011, 15:53
Место: Valjevo
Status: Није на вези

Порука од buca »

Lepo izgleda ovo,konacno neke promene u igri.Ali,ako ne srede ME sve pada u vodu.
Корисников грб
Berserk
Manager
Поруке: 1289
Придружен: 25 Дец 2011, 22:04
Место: Petrovgrad
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од Berserk »

Odustao sam od novog kompa, ali ovo mi jako bode oči :)
Sviđa mi se ovo sa treninzima, jako mi je dobro urađeno...
Da li se zna koja konfiguracija će biti potrebna ?
Ovde mislim da se pokrene huge i 15 liga, a da ne zapucava.
Sir Alex Ferguson, A Knighted Champion
So Many Years the boss and we adore him
Simply The Best, United through and through
Forever we will be his Red Army
Корисников грб
Filip991
Assistant Manager
Поруке: 611
Придружен: 26 Окт 2010, 12:57
Место: Beograd
Has thanked: 46 times
Been thanked: 22 times
Status: Није на вези

Порука од Filip991 »

ALi najjaca mi je fora VAR u kompjuterskoj simulaciji igre :rofl: :rofl: :rofl:

To je isto kao kad bi proveravali da li je igrac sutnuo loptu ili nije a otisla je od njega :rofl:

Teska budalasatina. Zivo me zanima kako ce to da funkcionise. Sta, kao komp ce namerno da napravi neku gresku i onda ce da se pokazuje VAR?
Bice ovde mnogo problema u najjavi. Ili ce biti previse gresaka za VAR ili ce se VAR koristiti bezveze. Sve u svemu mislim da ce BUndesliga biti tesko igriva jer ce non stop da sae pojavljuje VAR.


Sto se treninga tice... Mislim da bi svi koji su u nekm sportu bili ili su i dlaje da bi trebalo da podele svoje iskustvo sa treninzima, u smilsu, ciklus treninga, kako se tempira forma itd. Nije niko ovde Gvardiola ali ako nisi Kosanovic najebo si na ovom FMu.
Ako zaista bude imao toliki utcija, morace da se prvi kao u stvarnom zivotu, znaci ciklusi od po 2-3 nedelje sa jednom nedeljom lakseg treninga. Sa pauzima i obavezno ovim relaks treningom oporavka. Taj trening je u stvari i najbitniji u sezoni kad se tempira forma.


Mozda sami treninzi nisu imali toliko uticaja do sad (mada sam po raznim sajtovima gledao istrazivanja kako se razvijaju ocene kad mu stavis da celu godinu vezba neku rolu a kako kad mu stavis specijalnu oblast da fura), ali ja sam se uvek trudio da jedna od prvih i glavnih stvari mi bude sto bolj i sto veci staff, odnosno treneri. Cak sam toliko lud za tim da se posvadjam sa gazdom i tako iznerviram moram u nekom editu da povecam na maksimalni broj trenera :hoho: Mozda i jedina stvar koju editujem u toku igre :hoho:


Kapiram da ce touch biti jednostavnija verzija za sve koji ne zele da se jebavaju sa svim ovim stvarima.


P.S. meni i dalje fali bolja potraga filijala. vec sam dosadan i samom sebi iz godine u godinu, ali mi nije jasno zasto u samoj igri ne mozes da sam pravis dogvor kakav ti hoces sa klubovima. Ti u igru ne mozes da napravis filijalu kao sto je Teleoptik ili Barsa B itd. To moze samo u editoru pre kreiranja igre ali u samoj igri samo najobicniji loan.
Takodje, trebalo bi ubaciti malo vise interakcije. Nadam se da ces sad moci da pricas i sa nezadovoljnim igracem, da ces moci ti da izaberes kog igraca ces poslati da sredi situaciju (u zavisnosti od socijalne grupe i hijerarhije u ekipi). Takodje, u motosporrt manageru mi se svidja sto imas razne ankete i mogucnost promena. Recimo, treneri us trazili pomeranje kraja prelaznog roka i sad hoce da vrate na staro. Onda recimo da u nasoj ligi treneri sednu i dogovore se da li hoce da se ubaci liga rezervnih timova (to je postojalo kod nas seyonu ili dve samo) itd.
Корисников грб
Džajo5
SFM Hall Of Fame
Поруке: 4111
Придружен: 15 Мар 2012, 13:37
Место: Žilina/Padina
Been thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од Džajo5 »

Samo da Thug odradi trening i biće odlično. :claping:
Пошаљи Одговор

Повратак на “Opšta diskusija FM 2019”