Sve o Football Manager 2019

Opšta diskusija
Корисников грб
Orthodox
Ćale s' Bagdale
Поруке: 18917
Придружен: 24 Окт 2010, 00:36
Место: Kruševac
Klub koji vodite: Napredak
Formacija: 5-4-1 WB
Steam: OrthodoxSFM
Has thanked: 244 times
Been thanked: 254 times
Контакт:
Status: Није на вези

Sve o Football Manager 2019

Порука од Orthodox »

Слика

Football Manager 2019 je zvanično najavljen za 2. novembar 2018. godine!

Слика
Football Manager 2019 je vaša prilika da preuzmete kontrolu nad klubom koji volite već od 2. novembra. Noviteti i unapređenje igre dovešće vas bliže realnosti nego ikada ranije. Dobrodošli na posao!

Sa FM19 nestaje i ikona ranijih serijala (Manager man) što se tiče brenda igre što će dalje reći da je igra potpuno ribrendirana pa ćete sada na omotima i postrima imati prilike da uživate u pogledu menadzera iz tunela koji izlazi na teren sa svojom ekipom, a taj ugao nije viđen još od FM 2005. Dodali smo mnogo inovacija i urađeno je mnogo popravki u odnosu na prethodne serijale, a a sada su predstavljene neke od njih, i to:

✔️ Novi Izgled Igre
✔️ Remont Treninga
✔️ VAR i Inovacije na utakmicama
✔️ Novo upravljenje igrom (Pomoć, saveti i tutorijali)
✔️ Partnerstvo sa Bundesligom
✔️ Unapređenje Taktika

Слика
Слика
Слика
Слика
Dobrodošli u FM19!
Последње учитавање од Orthodox дана 17 Окт 2018, 14:18, учитано 8 пута укупно.
Корисников грб
Orthodox
Ćale s' Bagdale
Поруке: 18917
Придружен: 24 Окт 2010, 00:36
Место: Kruševac
Klub koji vodite: Napredak
Formacija: 5-4-1 WB
Steam: OrthodoxSFM
Has thanked: 244 times
Been thanked: 254 times
Контакт:
Status: Није на вези

Порука од Orthodox »

Football Manager 2019 lista želja?!
Šta bismo voleli da vidimo u Football Manager 2019?
Слика
Da Dynamics zaista i znači nešto u samoj igri.

Najveći novitet u FM18 bio je Dynamics.Ovo je trebalo da bude jedan od bitnih stvari za samu igru i igrače u smislu da možete da vidite i kontrolišete kako funkcioniše i "diše" zajedno i ko je sa kim u dobrim odnosima. Jednostavno rečeno, trebalo je da pokaže realnu hemiju ekipe.

Možda je bila dobra ideja, možda je i danas ali se ispostavilo da sve ovo na samu igru ima efekat nula odnosno nema nikakav.Igrajući nekoliko sezona sa različitim igračima i videvši da igra deluje potpuno isto bez obzira da li su igrači deo "ekipe" ili nisu, efekat na igru i ekipu je gotovo identičan i nema promena koje se mogu prepisati Dynamics-u.

Ukoliko se ovaj segment igre zadrži, treba se menadzareima privući pažnja nečim konkretnim i dati im razlog zašto bi se uopšte zadržavali i "igrali" sa poenutom sekcijom. Za sada je to odrađeno vrlo loše i obično je gubljenje vremena.

Poboljšati ili izbaciti ‘social media’.

2017. godine smo u igri dobili "društvene mreže" tj social media feed". Mogućnost čitanja tvitova, praćenja fudbalera i dr. po uzoru na realnost koja suštinski u životu verovatno ima veliki uticaj na klubove i igrače zbog direktne interkacije navijača i igrača. Onda smo u FM18 očekivali da će se to razviti u nešto ozbiljnije no na kraju, kao i sa Dynamicsom, dobili smo ništa u pravom smislu te reči.

Učestalo prikazivanje istih postova, tvitova , fraza i rečenica preraslo je u monotono premotavanje već viđenog. Osećaj gledanja istog filma nekoliko puta, a da taj film nije ni zanimljiv je ugušilo početnu ideju da ovaj deo igre stvarno znači i još jedno razočarenje. Socijalne mreže u FM-u nemaju "dušu". Nema stalkera, uhoda, fanatika, nema nikakvog efekta na igru niti na igrače, te se postavlja opravdano pitanje čemu uopšte služi ovaj dodatak ubačen u FM17 koji i dalje traje?!

Dobro je da navijači iznose mišljenja o utakmicama, igračima, pojačanjima, prodaji i taktici ali ne uvek identično i uvek linijski, već viđeno jer igrači koji igraju duge sejvove verovatno već znaju i pre otvorenog skrina šta je ko rekao i redosled reči u rečenici. Dosadno i nepotrebno.

Слика
Više fokusa na ME!

Za hardkor igrače, najgora stvar u FMu je 3D ME. Vratite 2D tačkice kao nekad ili lošu tj prostu grafiku ali poboljstajte sam ME i dovedite u red standardne gluposti koje se svake godine izova i iznova pojavljuju.

Sport INteractive unaopredjuje vizualni prikaz 3D igrača, stadiona, trave, mreža i kisoka sa hamburgerima, a nikako da svaki treći centaršut pogodi prečku?! Nikako da postavljanje taktike zaista i utiče na igru i rezultat? Neka srede bitno, a šminka može i kasnije kad lopta ide tamo gde je igrač pošalje.

Možda je ovo malo grubo napisano ali je suština tačna. I ako je 3D grafički prikaz povećalo "uživanje" za većinu igrača koji sada mogu da vide i nešto više od samo kuglica, brzo se shvati da kozmetika nije duša ove igre. ne smeta ali prioritet je nešto drugo, a to je ME.

Ako su resursi SI-a limitirani, onda neka ih iskoriste na pravi način. Kiosk hamburgera na stadionu će imati svrhu samo ukoliko Stole iz Drenove uspe loptom da mu razbije izlog. Ovako, ne.

Ono glavno pitanje dok čekamo novi serijal jeste, Šta biste vi voleli da vidite u FM19?
Последње учитавање од Orthodox дана 12 Јул 2018, 22:22, учитано 1 пут укупно.
Корисников грб
Набеђен
First Team Coach
Поруке: 458
Придружен: 24 Окт 2010, 19:11
Место: Србија
Klub koji vodite: Партизан
Formacija: 4-2-4
Mood:
Has thanked: 100 times
Been thanked: 53 times
Status: Није на вези

Порука од Набеђен »

Реалније трансфере.
У смислу да кад понудим играча који вреди 2милиона а ја га понудим за 0 да хоће неко да га узме а не да нема ниједан заинтересован клуб на свету. Јер кад је џабе бар би га неки друголигаш пожелео какав је да је.

Да већи утицај на жељу да дође у клуб има то да ли неки клуб воли и колико и да према томе жели и да спусти своју жељу за новцем тј. за плату.

Да постоји још већа прилика да се прича са играчем око уговора а не да он сам процени да ли ја могу да испуним његове финансијске и такмичарске захтеве или не. Ајде да се то утврди током дијалога.

Толико за сад...
merengue
Youth Team Coach
Поруке: 117
Придружен: 15 Мар 2011, 21:28
Место: Lübeck
Has thanked: 42 times
Been thanked: 7 times
Status: Није на вези

Порука од merengue »

da mogu kao trener, baš kao i igrači, da dogovorim preuzimanje drugog kluba 6 meseci unapred, tj. po isteku postojećeg ugovora...
Корисников грб
Orthodox
Ćale s' Bagdale
Поруке: 18917
Придружен: 24 Окт 2010, 00:36
Место: Kruševac
Klub koji vodite: Napredak
Formacija: 5-4-1 WB
Steam: OrthodoxSFM
Has thanked: 244 times
Been thanked: 254 times
Контакт:
Status: Није на вези

Порука од Orthodox »

merengue пише:a mogu kao trener, baš kao i igrači, da dogovorim preuzimanje drugog kluba 6 meseci unapred, tj. po isteku postojećeg ugovora...
To može i sad, a moglo je i ranije. Skoro pa sam siguran da sam u FM15 ili 16 na kraju sezone preuzeo Liverpool na kraju aktuelne sezone koju sam igrao sa Paokom ili Hajdukom, tako nešto. Nezgodno je samo što većina klubova koje traži trenera ne želi da pristane na čekanje ali ocija kao opcija postoji.
merengue
Youth Team Coach
Поруке: 117
Придружен: 15 Мар 2011, 21:28
Место: Lübeck
Has thanked: 42 times
Been thanked: 7 times
Status: Није на вези

Порука од merengue »

na to sam mislio. nisam se dobro izrazio. da mogu "realno" to da uradim. jer ja nikad nisam uspeo bez velikih turbulencija. da se lepo sve tri strane dogovore, da svi budu na nekom dobitku... ;)
Корисников грб
100Dzointa
Manager
Поруке: 2729
Придружен: 04 Мај 2011, 14:57
Место: Subotica
Formacija: 4-2-3-1, 4-3-3
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times
Status: Није на вези

Порука од 100Dzointa »

Orthodox пише:a po nekim najavama igra bi mogla da zaživi i na Nintendo konzoli, no sve je još uvek stvar nagađanja.

Za Nintendo Switch vec postoji FM ali Touch (classic) doduse. Lepo radi, mada je problem grafika. Ne mozes nista ubacivati, znaci nista od slika, skinova. A finu cenu su nabili na dan izlaska je kostala 30 funti na store-u posto nema hard copy, samo digitalno izdanje.


Слика

Ako neko ima dodatno pitaje za FM na Nintendu ili za samu konzolu, neka slobodno pita.
Sloba
Global Moderator
Поруке: 11325
Придружен: 26 Окт 2010, 02:43
Место: Београд
Has thanked: 215 times
Been thanked: 58 times
Status: Није на вези

Порука од Sloba »

Bio bi red da malo poboljšaju trening deo.
nikola87kg
Newgen
Поруке: 20
Придружен: 05 Окт 2013, 16:25
Место: Kragujevac
Been thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од nikola87kg »

Najveći bag koji imaju odnosi se na kupovinu dobrih trenera, skauta i slično.

U Zvezdi, npr napredujem do nivoa da imam 50 miliona za kupovinu igrača, a i dalje ne mogu da dovedem ni amaterskog trenera (ne mogu da ponudim nikakvu platu za istog)
Petros
Youth Team Coach
Поруке: 56
Придружен: 07 Сеп 2015, 21:30
Место: Backi Gracac
Status: Није на вези

Порука од Petros »

Ma može mnogo toga da se ubaci ili unapredi. Mislim da bi 70% vremena trebali provoditi unapređujući stvari na samoj utakmici. Da to bude bar malo realnije i da, kako neko gore reče, taktičke promene koje napravimo imaju neki uticaj i da budu očigledne. I sad da ne dužim, stvarno ima mnogo toga. Ja bih lično voleo da 'grafički' unaprede igru. Ako je neko igrao FIFA Manager (ne manager mode u Fifi već posebnu igru), zna o čemu govorim. Da se proširi dijapazon mogućnosti. Ukoliko sam na primer 10. sezona, imam odličan tim, 500m+ budžeta itd., da mogu da radim nešto novo. Da predložim izgradnju novog stadiona i da imam neke opcije prilikom planiranja izgradnje istog, da pre početka sezone mogu da pregovaram sa različitim sponzorima i da mogu da napravim nove dresove za tu sezonu. To su samo neke želje.
Корисников грб
Orthodox
Ćale s' Bagdale
Поруке: 18917
Придружен: 24 Окт 2010, 00:36
Место: Kruševac
Klub koji vodite: Napredak
Formacija: 5-4-1 WB
Steam: OrthodoxSFM
Has thanked: 244 times
Been thanked: 254 times
Контакт:
Status: Није на вези

Порука од Orthodox »

Petros пише:Da predložim izgradnju novog stadiona i da imam neke opcije prilikom planiranja izgradnje istog, da pre početka sezone mogu da pregovaram sa različitim sponzorima i da mogu da napravim nove dresove za tu sezonu.
Slažem se da može da se doradi igra na mnogo načina ali pored stadiona koji se i sada može zatražiti od uprave, sve dodatno napisano nije posao ni jednog trenera/menadzera u svetu. Dresovi, sponzori i ostale slične aktivnosti su posao menadzmenta tj uprave kluba, marketinga itd. Ne sme igrica otići u pravcu simsa. Gubi se smisao onda.
Petros
Youth Team Coach
Поруке: 56
Придружен: 07 Сеп 2015, 21:30
Место: Backi Gracac
Status: Није на вези

Порука од Petros »

Pa nije posao menadžera ali opet, bar da bude kao opcija. Ili da, ako već ne možemo sami to da radimo, bar vidimo neke promene u tom pogledu. Većina klubova svake godine menja dresove, sponzore itd.
Čak bi bilo dobro i da predstavljanje novih pojačanja bude malo bolje odrađeno. A o osvajanju titule da ne pričam. Sva euforija se ugasi sledećim klikom na Continue. Ali 'ajde, da ne smaram više. Nadajmo se boljoj verziji! :ole:
Корисников грб
Orthodox
Ćale s' Bagdale
Поруке: 18917
Придружен: 24 Окт 2010, 00:36
Место: Kruševac
Klub koji vodite: Napredak
Formacija: 5-4-1 WB
Steam: OrthodoxSFM
Has thanked: 244 times
Been thanked: 254 times
Контакт:
Status: Није на вези

Порука од Orthodox »

Petros пише:Čak bi bilo dobro i da predstavljanje novih pojačanja bude malo bolje odrađeno. A o osvajanju titule da ne pričam. Sva euforija se ugasi sledećim klikom na Continue.
Ovo je tačno i slažem se. Najvaljival su da će malo da "oplemene" konferencije za novinare pošto je taj segment baš jednoličan dugo dugo. Ne znam šta bi mogli konkretno da urade ali bi bilo lepo da bude nešto novo, a i proslava titule sa navijačima bi bila super kao i samo učešće navijača u "životu" kluba kako je to već i realno.
Sloba
Global Moderator
Поруке: 11325
Придружен: 26 Окт 2010, 02:43
Место: Београд
Has thanked: 215 times
Been thanked: 58 times
Status: Није на вези

Порука од Sloba »

Mislim da su im konferencije iste skoro 10 godina uz minimalne izmene.
Neven
First Team Coach
Поруке: 417
Придружен: 04 Нов 2010, 21:06
Место: Beograd,Srbija
Klub koji vodite: OFK Vršac
Formacija: 4-3-3 DM
Has thanked: 38 times
Been thanked: 17 times
Status: Није на вези

Порука од Neven »

Petros пише:
uGLAVNOM ZAVISI OD REJTINGA LIGE A NE OD TOGA KOLIKO IMAS PARA.....
Srbija i Crna Gora će sigurno osvojiti Svetsko prvenstvo u fudbalu u Nemačkoj čim ima 22 igrača bolja od Ramba Petkovića. ''Ziko''
Корисников грб
maxim_tsigalko
First Team Coach
Поруке: 396
Придружен: 03 Нов 2013, 13:35
Место: Srbija
Has thanked: 10 times
Been thanked: 18 times
Status: Није на вези

Порука од maxim_tsigalko »

Orthodox пише:
merengue пише:a mogu kao trener, baš kao i igrači, da dogovorim preuzimanje drugog kluba 6 meseci unapred, tj. po isteku postojećeg ugovora...
To može i sad, a moglo je i ranije. Skoro pa sam siguran da sam u FM15 ili 16 na kraju sezone preuzeo Liverpool na kraju aktuelne sezone koju sam igrao sa Paokom ili Hajdukom, tako nešto. Nezgodno je samo što većina klubova koje traži trenera ne želi da pristane na čekanje ali ocija kao opcija postoji.

U fm18 to se nikad nije dogodilo i potpuno je neralno. Veliki broj, posebno veliki treneri, potpisuju aprila ugovor sa klubom s tim da preuzimaju u junu kada počinju nove pripreme za sezonu. u 18tici to je skoro nemoguće. Sad/odmah ili nista. Što je velika glupost!

Lično bih voleo više grafike. Igra je dosta siromašna. ME je prioritet, ali prošlo je doba FIFE97. Grafika je baš loša, stadioni ne liče, a bar bi trebalo, da liče na ralne (makar slični objekat da bude), neka budu na nivou pesa od pre 2010 pa biće dobro. Da ostave mogućnost doteravanja stadiona (izgled trave, mreža, stolice), izbor dresa (garniture, boje) itd. Stvarno već 5-6 godina ništa se ne menja, s tim da i ME ne napreduje mnogo. Šteta.
Корисников грб
dark warrior™
Assistant Manager
Поруке: 882
Придружен: 30 Сеп 2011, 07:36
Место: Tetovo, Makedonija
Klub koji vodite: Partizan FK
Formacija: 3-4-3
Steam: b.sinisa
Has thanked: 2 times
Been thanked: 130 times
Status: Није на вези

Порука од dark warrior™ »

ME ide samo da svake godine je losije a ne napred golmani su ko u fifu da igras na amateur i defanzivce kad beze od lopte to vec imamo u 2-3 serije da nije popravljeno
Ivanche
Newgen
Поруке: 1
Придружен: 30 Јул 2018, 15:59
Место: Niš
Status: Није на вези

Порука од Ivanche »

Treba konacno da se uradi Srbsko latinočno pismo, mnogo mi to ide na živce! Pogotovo zato što igram domaću ligu, kada vidim npr. Dusan Micic, dali je Mičić ili Micić ili Mićić. Registrovao sam se na forum samo da se požalim. Imena kubova nisu problem to se skine puna prava imena, nego imena igrača samo, mora da ima čćšđž, uopšte puno igraca ima u svetu sa imenima i prezimenima koje sadrže te karaktere.
A mislim i da druga imena npr. turska imaju njihove kvačice i tačkice...
Ili ne mora srbsko latinično pismo, jednostavno samo da imena igrača pišu kao i jesu, znači on nije MICIC nego je MIĆIĆ
Корисников грб
Filip991
Assistant Manager
Поруке: 611
Придружен: 26 Окт 2010, 12:57
Место: Beograd
Has thanked: 46 times
Been thanked: 22 times
Status: Није на вези

Порука од Filip991 »

1. TRANSFERI

2. ME

3. RAZGOVOR SA NEZADOVOLJNIM IGRACEM

4. TRENINZI

5. FILIJALE


1. ovde prevashodno mislim na strucni stab. Meni je ovo glavna stavka u igri da mi strucni stab bude sto jaci. Iz toga dolazi dobar napredak i uigranost igraca. Mislim da ostali timovi uopste ne ulazu u to.
Sto se igraca tice, mislim da se bacaju pare na neke lose igrace (kao sto se radi u Premijer ligi kod klubova sa sredine i dna tabele). Neplanski transferi prosecnih igraca za prevelike pare. Sa druge strane kad ti napravis vrhunsku sezonu ne mozes da prodaas igraca ni za trzisnu vrednost kamoli za vise, pa makr taj dobio i zlatnu kopacku.
Bio je jedan update ove sezone na koji su se neki bunili. U njemu su bili brutalni transferi. Svaki prelazni rok je bilo brdo vrhunskih transfera, kao sto je i u stvarnosati. posle su to promenili i vratili smo se na prosecne igrace dok ovi vrhunski mirruju bez ikakvih ponuda.


2. ME
Uzeo Arsenal na pocetku igre i u 4 sezone osvojio sve. Presao u Barsu i u prvoj sezoni sam uzeo sve sem domaceg kupa. Dominacje u domacim prvenstvima necu ni da komentarisem. Ima i do toga da imam dobar staf ali ipak mislim da je nerealno da sadu Prmeri svaki tim pa i Real protiv mene igra sa taktikom 4-1(DM)-4(MC)-1. Imam po 30 suteva na meccu a desava se dda jedva dam 3 gola, bez obzira da li imam 20 ili 5 suteva u okvir gola. A i to jeposebna prica.
Trening na Attack, treneri sa 5 zvezdica i vola ne mogu da pogode. Od 30 suteva 5 u okvir gola u sred sezone...


3. Igrac nezadovoljan a ti ne mozes da razgovaras sa njim... Gde je tu logika.
Igrac nezadovoljan svojim ugovor, nastane picvajz i njegov menadzer ti vise ne dozvoljava ad mu ponudis novi i ako preko medija se dogovorite da ce dobiti... Ja vecu gluposti od ove nisam video. Znaci igrac sa angry se vrati u hapy i ti ne mozes da mu ponudis ugoor u tih 7 dana kad si mu obecao jer menadzer nedozvoljeva...


4. Treninzi bi trebalo da se promene i da budu na dnevnoj bazi ili makar opciono da biras da li ces da bude nedeljno ili ponedeljkom to, utorkom to...


5. ono sto pricam vec godinama, mora da se promeni trazenje filijala!
Onakko kako mozes u editoru da izaberes opcije te saradnje da tako mozes i u samoj igri.


Razno:


- Vise uticaja kad starijem igracu dam zadatak da poduci nekog klinca

- Vidim da sve vise ljudi zeli da FM lici na onaj FIFIn gde si mogao kao u SIMSu da pravis dresove, stadione, sponzore, navijace itd.
Mozda ne bi bila losa ideja da ti da opciono kad kreiras igru da li ces da igras trenerski ili da si bog otac kluba pa sa ti mSIMS stvarima (mada bi onda kapiram igra bila duplo veca).
Sloba
Global Moderator
Поруке: 11325
Придружен: 26 Окт 2010, 02:43
Место: Београд
Has thanked: 215 times
Been thanked: 58 times
Status: Није на вези

Порука од Sloba »

Najavljen je FM19:

Код: Изаберите све

https://www.youtube.com/watch?v=66-BT930evI
Izlazi 02.11!
Последње учитавање од Sloba дана 06 Авг 2018, 14:47, учитано 2 пута укупно.
Пошаљи Одговор

Повратак на “Opšta diskusija FM 2019”