Sve o Football Manager 2019

Opšta diskusija
Корисников грб
Hajdukovac
Newgen
Поруке: 37
Придружен: 01 Окт 2018, 14:17
Место: Zadar
Been thanked: 22 times
Status: Није на вези

Re: Sve o Football Manager 2019

Порука од Hajdukovac »

meni imaju svi dresove..možda ti config nije ispravan

zanima me jel zna netko kako ubaciti slike stadiona u FM? :gunman:
Ajmo bijeli aleeee
Корисников грб
dzoni91
First Team Coach
Поруке: 265
Придружен: 23 Нов 2010, 20:24
Место: Arbor
Klub koji vodite: Aston Villa
Formacija: 4-2-3-1
Has thanked: 40 times
Been thanked: 28 times
Status: Није на вези

Re: Sve o Football Manager 2019

Порука од dzoni91 »

Hajdukovac пише: 01 Феб 2019, 22:57 meni imaju svi dresove..možda ti config nije ispravan

zanima me jel zna netko kako ubaciti slike stadiona u FM? :gunman:
Ubacis skin koji ima tu mogucnost da prikazuje slike, imas dosta na fmscout.

https://www.fmscout.com/a-tcs-fm19-skin.html recimo ovako nesto
Корисников грб
maxim_tsigalko
First Team Coach
Поруке: 396
Придружен: 03 Нов 2013, 13:35
Место: Srbija
Has thanked: 10 times
Been thanked: 18 times
Status: Није на вези

Re: Sve o Football Manager 2019

Порука од maxim_tsigalko »

Hajdukovac пише: 01 Феб 2019, 22:57 meni imaju svi dresove..možda ti config nije ispravan

zanima me jel zna netko kako ubaciti slike stadiona u FM? :gunman:
Pošalji mi svoj config!
2D je ok i to nije problem, ali 3d ne prepoznaje trećinu timova Premier lige.
Корисников грб
Pinky007
Youth Team Coach
Поруке: 127
Придружен: 29 Окт 2010, 21:49
Formacija: 4-3-3
Has thanked: 32 times
Been thanked: 16 times
Status: Није на вези

Re: Prvi utisci o FM19?

Порука од Pinky007 »

Serem se u igricu u koju ne mozes da otkazes prijateljske koje asistent sam postavi iako sam mu rekao da ne radi nista J***m li mu mater u picku jos ih postavlja na dva dana prije prvenstva jaooo pa kakvi idioti ovo prave
Корисников грб
Jackint
First Team Coach
Поруке: 490
Придружен: 27 Сеп 2014, 11:18
Место: Jugoslavija
Has thanked: 7 times
Been thanked: 2 times
Status: Није на вези

Re: Prvi utisci o FM19?

Порука од Jackint »

Vjerovatno si podesio u "staff responsibilities" da ti asisent zakazuje prijateljske, pa zbog toga ne možeš da otkažeš.

Sent from my Redmi 6 Pro using Tapatalk

IN ARSENE WE TRUST!!!
Корисников грб
maxim_tsigalko
First Team Coach
Поруке: 396
Придружен: 03 Нов 2013, 13:35
Место: Srbija
Has thanked: 10 times
Been thanked: 18 times
Status: Није на вези

Re: Sve o Football Manager 2019

Порука од maxim_tsigalko »

Da li neko moze da pomogne, kako da se igrac dobije novu poziciju i rolu. Da li se to radi kroz trening i igru ili kako? Nisam nasao opciju kao ranije New position.
Npr hocu krilo levo If, da postavim da igra desno sa istom rolom. Priodna pozicija (zelna kugla simbol graficki) a potencialna nova je na pocetku zuta, koiko ce vremena biti potrebno dok nova rola i pozicija ne postane standardna?
Корисников грб
dark warrior™
Assistant Manager
Поруке: 882
Придружен: 30 Сеп 2011, 07:36
Место: Tetovo, Makedonija
Klub koji vodite: Partizan FK
Formacija: 3-4-3
Steam: b.sinisa
Has thanked: 2 times
Been thanked: 130 times
Status: Није на вези

Re: Sve o Football Manager 2019

Порука од dark warrior™ »

maxim_tsigalko пише: 10 Феб 2019, 11:10 Da li neko moze da pomogne, kako da se igrac dobije novu poziciju i rolu. Da li se to radi kroz trening i igru ili kako? Nisam nasao opciju kao ranije New position.
Npr hocu krilo levo If, da postavim da igra desno sa istom rolom. Priodna pozicija (zelna kugla simbol graficki) a potencialna nova je na pocetku zuta, koiko ce vremena biti potrebno dok nova rola i pozicija ne postane standardna?
Mislim da brze poboljsa ako igra na novu poziciju al moras i u individual trening da to uradis da trenira za to
Корисников грб
Pinky007
Youth Team Coach
Поруке: 127
Придружен: 29 Окт 2010, 21:49
Formacija: 4-3-3
Has thanked: 32 times
Been thanked: 16 times
Status: Није на вези

Re: Prvi utisci o FM19?

Порука од Pinky007 »

Nisam nista postavio, po automatizmu je tako, a zakleo bih se da sam mu makao sve odgovornosti nego ajde(mozda nisam lupio confirm)😂
Корисников грб
Jord4nnnn
First Team Coach
Поруке: 269
Придружен: 13 Окт 2011, 18:15
Место: Beograd
Klub koji vodite: Partizan
Formacija: 4-2-3-1 DM
Has thanked: 34 times
Been thanked: 48 times
Status: Није на вези

Re: Sve o Football Manager 2019

Порука од Jord4nnnn »

maxim_tsigalko пише: 10 Феб 2019, 11:10 Da li neko moze da pomogne, kako da se igrac dobije novu poziciju i rolu. Da li se to radi kroz trening i igru ili kako? Nisam nasao opciju kao ranije New position.
Npr hocu krilo levo If, da postavim da igra desno sa istom rolom. Priodna pozicija (zelna kugla simbol graficki) a potencialna nova je na pocetku zuta, koiko ce vremena biti potrebno dok nova rola i pozicija ne postane standardna?
U individualnom treningu mu namestis poziciju i rolu koju zelis da nauci i ubacujes ga da sto vise igra to. Relativno brzo ide to ucenje ako je mlad igrac, ali najvise zavisi od skrivene ocene Versatility. Svakako ces dobijati report od trenera kako mu ide ucenje i ima li smisla da nastavlja treniranje nove pozicije.
marko...12
Newgen
Поруке: 13
Придружен: 30 Дец 2011, 13:46
Место: Belgrade
Formacija: 4-1-2-2-1
Mood:
Status: Није на вези

Re: Sve o Football Manager 2019

Порука од marko...12 »

Da li se zna kada ce biti update? I da li vi u Zvezdi ili Partizanu imate najnovije transfere? Tipa Ivanic, Milunovic, Musa iz Partizana...
Корисников грб
Filip991
Assistant Manager
Поруке: 611
Придружен: 26 Окт 2010, 12:57
Место: Beograd
Has thanked: 46 times
Been thanked: 22 times
Status: Није на вези

Re: Sve o Football Manager 2019

Порука од Filip991 »

Ima li nekih informacija o novom updateu?

Ovo vise sa golovima iz daljine i kornerima(izvan kaznenog pa paf iz daljine) vise nema nikakvog smisla... :gunman:
milos88nbg
Youth Team Coach
Поруке: 137
Придружен: 15 Нов 2010, 00:53
Место: nbg
Been thanked: 1 time
Status: Није на вези

Re: Sve o Football Manager 2019

Порука од milos88nbg »

VAR tehnoligija...menadzeri kakvo je vase misljenje o ovom delu igre...preko editora sam stavio var u nasu ligu i potpuno sam razocaran koliko ubija igru...imam osecaj da se neke situacije ne bi ni desavale da nema te opcije...kakvo je vase misljenje iskustvo..da li igra ide standardno pa ako se desi situacija ide var ili namerno namesta situacije da bi se var koristio
Корисников грб
Ander
Youth Team Coach
Поруке: 195
Придружен: 01 Нов 2011, 15:20
Место: Beograd
Has thanked: 9 times
Been thanked: 6 times
Status: Није на вези

Re: Sve o Football Manager 2019

Порука од Ander »

meni na svakoj tekmi u engleskoj 2-3 VAR situacije. a jednom mi je VAR poništio gol nakon faula protivnika u njihovom 16ercu... penal nisam dobio :wtf: zanimljivo je i da protivnicima nijedan gol nisu poništili zbog ofsajda (a igram visoko sa ofsajd zamkama).

samo da poprave više ovo sranje sa realizacijom i ja ću biti zadovoljan... kad gledam kako svaki tim izgleda kao da na golu ima bufona iz najboljih dana nije mi dobro...
Memfis
Newgen
Поруке: 2
Придружен: 19 Феб 2019, 16:18
Mood:
Status: Није на вези

Re: Prvi utisci o FM19?

Порука од Memfis »

Samo jedna stvar. Nisam sve komentare citao mozda je neko pomenuo.Ali....
Vec duze vreme iz serijala u serijal i dalje cekam kada ce se u taktickom smislu promeniti deo odbrana-napad.
Stavljam akcentat na promenu taktike, jer ako bih napadao sa jednom taktikom zasto bi se morao u istoj formaciji i braniti, totalno nelogicno, ali ocekujem da ce u sledecem serijalu ubaciti i samim tim me naterati da opet zaigram ovo cudo od igre.
:smeker: :fanman:
Корисников грб
Pinky007
Youth Team Coach
Поруке: 127
Придружен: 29 Окт 2010, 21:49
Formacija: 4-3-3
Has thanked: 32 times
Been thanked: 16 times
Status: Није на вези

Re: Prvi utisci o FM19?

Порука од Pinky007 »

Sad sam poceo ponovo i prije pocetka makao sam asistentu da zakazuje prijateljske i kad je pocelo opet 5 zakazanih prijateljskih koje ne mogu da otkazem. Jel zna neko kako se sredjuje to. Ja sam znao do ove godine izgleda.
Корисников грб
dubaRA7
Youth Team Coach
Поруке: 78
Придружен: 20 Авг 2016, 02:24
Место: Belgrade
Klub koji vodite: Partizan Cska Moscow
Formacija: 5-2-1-2 WB
Has thanked: 32 times
Been thanked: 15 times
Status: Није на вези

Re: Prvi utisci o FM19?

Порука од dubaRA7 »

Pinky007 пише: 20 Феб 2019, 15:04 Sad sam poceo ponovo i prije pocetka makao sam asistentu da zakazuje prijateljske i kad je pocelo opet 5 zakazanih prijateljskih koje ne mogu da otkazem. Jel zna neko kako se sredjuje to. Ja sam znao do ove godine izgleda.
Proveri da li su to prijateljske utakmice sa affiliate klubovima. Takve utakmice se igraju uglavnom jednom godišnje.
Корисников грб
petarda
First Team Coach
Поруке: 328
Придружен: 26 Авг 2011, 12:02
Место: Novi Sad
Been thanked: 3 times
Status: Није на вези

Re: Prvi utisci o FM19?

Порука од petarda »

Odbrana definitivno ne funkcionise u nekim situacijama. Inace ne skidam taktike sa neta ali naidjoh na neku pre 10-15 dana. Inace imam 2-3 moje taktike koje forsiram kroz svaki FM ( uglavnom je to 4-4-2 ) ali procitao par komentara i reko ajde da probam. Naizgled taktika nema veze sa mozgom ali koristi bag i abjuzuje AI totalno.
Pocnem 6 sezonu sa Liverpulom i ajde da vidim sta ce biti. Na 18 utakmica sam dao preko 90 golova. Rezultati tipa 7-2, 9-1..6-0 itd itd.. Najbolji strelac na 18 utakmica 26 golova.
Reko ajde da probam sa nekom buranijom, izgurao 1 sezonu sa HSV ( ovo je pre ove taktike ) i usao u Bundes ligu. U Bundes ligi ajde da probam - i evo zavrsavam sejv sa osvojenom titlulom u 31 kolu koju sam zepecatio pobedom nad Lajpcigom od 10-1. 31 mec u Bundes imam 120 golova datih. Najbolji igrac je neki JAIRO ( cuo za njega naravno ) koji ima stats u Bundes / 29 tekmi, 14 golova i 30 asistencija - avg rating 8.40.
Gledam golove presmesno, svaki drugi je iz prekida - aut ili korner sa short opcijom a odbrana stoji duboko u 16 i pusta moje igrace da rade sta hoce. Tuga..
Корисников грб
dubaRA7
Youth Team Coach
Поруке: 78
Придружен: 20 Авг 2016, 02:24
Место: Belgrade
Klub koji vodite: Partizan Cska Moscow
Formacija: 5-2-1-2 WB
Has thanked: 32 times
Been thanked: 15 times
Status: Није на вези

Re: Prvi utisci o FM19?

Порука од dubaRA7 »

petarda пише: 21 Феб 2019, 10:15 Odbrana definitivno ne funkcionise u nekim situacijama. Inace ne skidam taktike sa neta ali naidjoh na neku pre 10-15 dana. Inace imam 2-3 moje taktike koje forsiram kroz svaki FM ( uglavnom je to 4-4-2 ) ali procitao par komentara i reko ajde da probam. Naizgled taktika nema veze sa mozgom ali koristi bag i abjuzuje AI totalno.
Pocnem 6 sezonu sa Liverpulom i ajde da vidim sta ce biti. Na 18 utakmica sam dao preko 90 golova. Rezultati tipa 7-2, 9-1..6-0 itd itd.. Najbolji strelac na 18 utakmica 26 golova.
Reko ajde da probam sa nekom buranijom, izgurao 1 sezonu sa HSV ( ovo je pre ove taktike ) i usao u Bundes ligu. U Bundes ligi ajde da probam - i evo zavrsavam sejv sa osvojenom titlulom u 31 kolu koju sam zepecatio pobedom nad Lajpcigom od 10-1. 31 mec u Bundes imam 120 golova datih. Najbolji igrac je neki JAIRO ( cuo za njega naravno ) koji ima stats u Bundes / 29 tekmi, 14 golova i 30 asistencija - avg rating 8.40.
Gledam golove presmesno, svaki drugi je iz prekida - aut ili korner sa short opcijom a odbrana stoji duboko u 16 i pusta moje igrace da rade sta hoce. Tuga..
oduvek su postojali exploiti na FM-u, do tebe je da l' ćeš da ih koristiš. Joj kad se setim FM12 Ryan Shawcross u mom timu osvojio zlatnu kopačku 50 golova u sezoni a svaki je dao iz kornera.(deliver to near post - goal). Što se tiče aut rutina , postoji bug i to će fiksirati u narednom patch-u.
Корисников грб
Pinky007
Youth Team Coach
Поруке: 127
Придружен: 29 Окт 2010, 21:49
Formacija: 4-3-3
Has thanked: 32 times
Been thanked: 16 times
Status: Није на вези

Re: Prvi utisci o FM19?

Порука од Pinky007 »

dubaRA7 пише: 20 Феб 2019, 20:16 Proveri da li su to prijateljske utakmice sa affiliate klubovima. Takve utakmice se igraju uglavnom jednom godišnje.
Jeste jedna, 4 nisu, i ne mogu ni jednu da otkazem. Poceo sam ponovo, samo sam krenuo sejv pocetkom maja(kao Brazilska liga) i vidim sad je sve u redu nema prijateljskih, moze da se igra.
Корисников грб
goooool
Youth Team Coach
Поруке: 141
Придружен: 29 Авг 2017, 12:53
Место: Buenos Aires
Has thanked: 18 times
Been thanked: 46 times
Status: Није на вези

Re: Sve o Football Manager 2019

Порука од goooool »

Jedno brzo pitanje u vezi treninga - da li S1 i S2 spadaju u isti trening i da li je ES drugi trening u danu?
Пошаљи Одговор

Повратак на “Opšta diskusija FM 2019”