Sve o Football Manager 2019

Opšta diskusija
Корисников грб
maxim_tsigalko
First Team Coach
Поруке: 396
Придружен: 03 Нов 2013, 13:35
Место: Srbija
Has thanked: 10 times
Been thanked: 18 times
Status: Није на вези

Prvi utisci o FM19?

Порука од maxim_tsigalko »

FM se svodi na parolu "Nema prekida, nema golova"!
Blago i biranim rečima rečeno - razočaranje!
Napadači maše 8 od 10 pokušaja 1 na 1. Golovi se postižu uglavnom (90%) slobodnjaci, korneri, penali i sl.udarci (ubačene lopte). Sad mi je žao što smo se svi žalili na prethodne fm kad se svodilo na igru preko krila, ali opet si nekako mogao to da neutrališeš.
Najveće razočarenje je što SI i dalje nas tretira kao "ovce" kojima treba uzeti novac i ako neka daju kad su "zavisnici" a nama se može. Da posle toliko testiranja ovo ne uoče ili ne žele? Čemu sliži BETA ako se ništa ne uoči, napiše, pošalje zaduženim us SI i oni ništa ne preduzimaju.
Imaćemo ove godine prvi put da odbranbeni igrači budu prvi strelci timova. Verovatno se tome raduje samo Diego Simeone :ole:
Bruka, ali tu na žalost ništa ne možemo!
Корисников грб
Hajdukovac
Newgen
Поруке: 37
Придружен: 01 Окт 2018, 14:17
Место: Zadar
Been thanked: 22 times
Status: Није на вези

Sve o Football Manager 2019

Порука од Hajdukovac »

Gdje bi mogao napisati ono koje klubove izabrati?
Mislio sam obraditi brazilske velikane (njih 10 - Gremio, Internacional, Corinthians, Sao Paulo, Santos, Palmeiras, Flamengo,Fluminense,Vasco, Botafogo ), od Argentina Bocu, River, Racing..od europljana ove:
Hrvatska:Hajduk
Rumunjska: Dinamo Bukurest
Njemacka: HSV,Schalke, Dynamo Dresden
Engleska: Millwall, Sunderland, Portsmouth ( veci je gust dovucih kroz ludilo nizih liga)
Rusija:CSKA
Austrija: Rapid,Austria Wien
Italija: Palermo, Atalanta, Roma
Francuska:Marseille,Nantes, Lens
Španjolska: Deportivo La Coruna, Zaragoza, Valencia
Nizozemska: Twente,Feyenoord
Slovenija: Maribor
Bugarska: CSKA Sofia
Meksiko: Tigres,Chivas, Club America
Škotska: Hearts, Hibernian, Rangers
Poljska: Wisla Krakow

Ovo su vise manje klubovi s kojima igram zadnja 2 FM-a,doduse od brazilskih klubova jedino san s Internacionalom igra..ali.posto obozavam Brazilce odradio bih im vecinu klubova plus Argentice
Ajmo bijeli aleeee
knelelfc93
Newgen
Поруке: 12
Придружен: 27 Окт 2016, 21:57
Место: Pancevo
Been thanked: 1 time
Status: Није на вези

Prvi utisci o FM19?

Порука од knelelfc93 »

Mozda klubovi tipa real,barsa,liver i tako ti velikani,napadaci mozda nemaju taj problem :waller:
Jamie Vardy
First Team Coach
Поруке: 200
Придружен: 14 Нов 2014, 12:25
Место: Loznica
Has thanked: 3 times
Been thanked: 35 times
Status: Није на вези

Sve o Football Manager 2019

Порука од Jamie Vardy »

Hajdukovac пише: 12 Нов 2018, 19:28 Gdje bi mogao napisati ono koje klubove izabrati?
Mislio sam obraditi brazilske velikane (njih 10 - Gremio, Internacional, Corinthians, Sao Paulo, Santos, Palmeiras, Flamengo,Fluminense,Vasco, Botafogo ), od Argentina Bocu, River, Racing..od europljana ove:
Hrvatska:Hajduk
Rumunjska: Dinamo Bukurest
Njemacka: HSV,Schalke, Dynamo Dresden
Engleska: Millwall, Sunderland, Portsmouth ( veci je gust dovucih kroz ludilo nizih liga)
Rusija:CSKA
Austrija: Rapid,Austria Wien
Italija: Palermo, Atalanta, Roma
Francuska:Marseille,Nantes, Lens
Španjolska: Deportivo La Coruna, Zaragoza, Valencia
Nizozemska: Twente,Feyenoord
Slovenija: Maribor
Bugarska: CSKA Sofia
Meksiko: Tigres,Chivas, Club America
Škotska: Hearts, Hibernian, Rangers
Poljska: Wisla Krakow

Ovo su vise manje klubovi s kojima igram zadnja 2 FM-a,doduse od brazilskih klubova jedino san s Internacionalom igra..ali.posto obozavam Brazilce odradio bih im vecinu klubova plus Argentice


Kolko ti druže igraš kad si stigao sve te klubove skoro za dva serijala hahaha :D
Причаће ти да се она гаси, ти што никад нису тако сјали.
Корисников грб
Hajdukovac
Newgen
Поруке: 37
Придружен: 01 Окт 2018, 14:17
Место: Zadar
Been thanked: 22 times
Status: Није на вези

Sve o Football Manager 2019

Порука од Hajdukovac »

S hajdukom vise..s nekima krenen pa odigrwn po sezone pa stanem..zavisi o vrimenu ali dosta. Sad san u poslu svome i poslu privatnom pa nabacin nvcr uru dvi tri
Ajmo bijeli aleeee
Корисников грб
momaoo
Youth Team Coach
Поруке: 188
Придружен: 12 Јан 2011, 21:26
Место: Novi Knezevac
Has thanked: 3 times
Been thanked: 25 times
Status: Није на вези

Prvi utisci o FM19?

Порука од momaoo »

"Možda i @momaoo radi nešto po tom pitanju, pa uskoči ko pomoć prijatelja?"

Postavio sam bazicni pregled pravljenja taktike.
Sto se tice pristojne taktike malo teze ce da ide trenutno jer ME za razliku od onog iz Bete je vrlo nazvacu ga neprecizan.
Mnogo problema sa ovim ME konverzija suteva cistih u golove,dugi pasovi i kada stavis da igraju najkrace moguce igraci prebacuju teren(a igrac cak i na ppm ima play short simple passes),zatvaranje sa dva ili tri coveka jednog protivnickog igraca ili golmana sa loptom(sto za posledicu ima prazan prostor iza ledja),bekovima treba tri sata i kada su sami da nameste centar sut kao da cekaju da im odbrambreni igrac dodje i uzme loptu(ili se prosto okrenu nazad iako imaju ukljucenu opciju centriraj SINE sto vise)..mogao bi jos ali sada bi trebala taktika koja se dodvorava svim ovim problemima koje ME evidentno ima.Iz tog razloga vam ne radi niiti jedna taktika sa neta koju skidate ili cak i da je pravite sami.Iz tog razloga je najvise golova iz prekida jer je igra trenutno ne izbalansirana.
Cim pocne ME (UPDATE)da se ponasa normalno bice Marius 2019 :)
Kada bi sada radio taktiku ona bi izgledala skroz ne logicki samo da bi donela rezultat.I onda kada bi izasao update koji nadajmo se resava ove probleme(neka vrate ME iz Bete) taktika bi pukla skroz :) Trenutno nije do vasih taktika prosto je do ponovicu ne izbalansiranog ME.

"Mozda klubovi tipa real,barsa,liver i tako ti velikani,napadaci mozda nemaju taj problem :waller: "

Svi imaju ove probleme nema veze koji tim vodis,niti ima veze da li igras visoko ,nisko,brzo sporo kratki ili dugi pas.Igra je trenutno za nas koji je igramo dugo prilicno iritantna.Kad gubis od Rio Avea kuci a ja sam standardno Benfika imam 30 suteva oni 2 i pobede me 0:1 onda..I ajd da je jednom ,iskreno nisam siguran kako sam drugi trenutno na tabeli.
Корисников грб
mmladja
World Class Manager
Поруке: 6483
Придружен: 26 Окт 2010, 00:36
Место: Ваљево
Has thanked: 1 time
Been thanked: 11 times
Status: Није на вези

Prvi utisci o FM19?

Порука од mmladja »

I na sve ovo sto si nabrojao, oni danas izbace update koji opravlja neku glupost u drugoj danskoj ligi ili nesto u editoru. :xD:
Корисников грб
Orthodox
Ćale s' Bagdale
Поруке: 18917
Придружен: 24 Окт 2010, 00:36
Место: Kruševac
Klub koji vodite: Napredak
Formacija: 5-4-1 WB
Steam: OrthodoxSFM
Has thanked: 244 times
Been thanked: 254 times
Контакт:
Status: Није на вези

Sve o Football Manager 2019

Порука од Orthodox »

Danas mali automatski update.

Football Manager 2019 Patch 19.1.3

This minor update mainly addresses some stability issues and includes a few other fixes. Patch 19.1.3 for the final release of Football Manager 2019.

To update you will need to close down Football Manager 2019 (or Football Manager Touch 2019) and re-launch for it to update. If this does not work for you or you feel it has not updated you will need to restart Steam.
Even if that doesn't do the trick, then verify the game cache will.


19.1.3 List of Changes
  • Number of stability fixes with the game
  • Fixed rare issue where user could get stuck when processing
  • Enabled ability to have the FM18 Editor and FM19 Editor open at the same time
  • Removal of unexplained error messages appearing when loading data into FM19 Editor
  • Fixed rare issue where conversation string wasn't available when trying to offer playing improved wages to stay at club
  • In Greece clubs now retain their points after the league split (new games only)
  • Improve fixture congestion for Norwegian clubs (new games only)
  • Users should no longer be prevented from posting highlights to YouTube
  • Danish Second Division clubs now start game in DB set Groups (new games only)

If you encounter any issues please do take the time to raise them via the FM2019 bugs official forum.
Sloba
Global Moderator
Поруке: 11325
Придружен: 26 Окт 2010, 02:43
Место: Београд
Has thanked: 215 times
Been thanked: 58 times
Status: Није на вези

Sve o Football Manager 2019

Порука од Sloba »

Izašao je odmah i 19.1.4. :lol:
- Fix for previously created network games receiving 'No database available' error message

We've just released a minor update for Football Manager 2019, taking it up to version 19.1.3. As we often say we very much appreciate all the feedback raised so far from within the community and whilst we've not been able to address everything raised so far, this update is aimed mainly at improving the stability. Saying that, there are a few other fixes included which are detailed in the changelist below.

To receive the update, if you already have FM19 open, please save your progress then exit the game. Steam should then automatically begin the update process. If for whatever reason this doesn't happen, we recommend restarting Steam
Корисников грб
palace
Youth Team Coach
Поруке: 191
Придружен: 24 Окт 2010, 17:20
Место: Beograd
Klub koji vodite: Partizan
Formacija: 4231
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times
Status: Није на вези

Sve o Football Manager 2019

Порука од palace »

sve golove primam od balon lopti sa 60m ka spicu, koji utrcava ispred mojih stopera koji stoje kao saksije. Popizdeh :boxer:
Корисников грб
maxim_tsigalko
First Team Coach
Поруке: 396
Придружен: 03 Нов 2013, 13:35
Место: Srbija
Has thanked: 10 times
Been thanked: 18 times
Status: Није на вези

Sve o Football Manager 2019

Порука од maxim_tsigalko »

Orthodox пише: 13 Нов 2018, 23:11 Danas mali automatski update.

Football Manager 2019 Patch 19.1.3

This minor update mainly addresses some stability issues and includes a few other fixes. Patch 19.1.3 for the final release of Football Manager 2019.

To update you will need to close down Football Manager 2019 (or Football Manager Touch 2019) and re-launch for it to update. If this does not work for you or you feel it has not updated you will need to restart Steam.
Even if that doesn't do the trick, then verify the game cache will.


19.1.3 List of Changes
  • Number of stability fixes with the game
  • Fixed rare issue where user could get stuck when processing
  • Enabled ability to have the FM18 Editor and FM19 Editor open at the same time
  • Removal of unexplained error messages appearing when loading data into FM19 Editor
  • Fixed rare issue where conversation string wasn't available when trying to offer playing improved wages to stay at club
  • In Greece clubs now retain their points after the league split (new games only)
  • Improve fixture congestion for Norwegian clubs (new games only)
  • Users should no longer be prevented from posting highlights to YouTube
  • Danish Second Division clubs now start game in DB set Groups (new games only)

If you encounter any issues please do take the time to raise them via the FM2019 bugs official forum.
Koga bre ovi iz SI zajebavaju ovim ovakvim nadogradnjama!?
Igrica je neigriva, iritantna, smešna.
1na1 ne realizuje se u 80%, napadači su neefikasni deo tima, prekidi su "majka" davanja golova (kao Engleska liga posle Drugog svetskog rata), ali zato nam daju nadogradnju za zbivanja i sistem u Grčkoj i Danskoj!
Alo bre...
Корисников грб
momaoo
Youth Team Coach
Поруке: 188
Придружен: 12 Јан 2011, 21:26
Место: Novi Knezevac
Has thanked: 3 times
Been thanked: 25 times
Status: Није на вези

Prvi utisci o FM19?

Порука од momaoo »

I na sve ovo sto si nabrojao, oni danas izbace update koji opravlja neku glupost u drugoj danskoj ligi ili nesto u editoru.
Zato sto je njihov oficijalni stav vec godinama unazad "its your tactics mate" sto nema veze sa vezom ili to mogu da prodaju nekome ko prvi put igra igru pa jadan lupa glavu o sto i nista mu nije jasno iako je pokusao i da slusa asistenta i da brejnstormuje kako da poboljsa taktiku. Ovi bagovi koje sam nabrojao nemaju veze sa taktikom prosto kada je igrac u poziciji za centar sut a ne centrira(iako ima instrukcije da centrira) ,kada se masi 101 cista sansa iz utakmice u utakmicu,kada 3 igraca zatvaraju jednog prosto bi ih pitao sta to u mojoj taktici nije dobro?? Ja hocu da zatvaraju ali hocu jedan igrac da zatvara golmana a ne tri.Te stvari nemaju veze sa nasom postavkom vec njihovim lose izbalansiranim ME. Nikako da shvatim sto sjebase onaj iz BETE .
Ptavo pitanje za njih bi bilo kako jedan igrac da mi zatvara a ne tri,koja postavka mi to omogucava? :)
Корисников грб
dubaRA7
Youth Team Coach
Поруке: 78
Придружен: 20 Авг 2016, 02:24
Место: Belgrade
Klub koji vodite: Partizan Cska Moscow
Formacija: 5-2-1-2 WB
Has thanked: 32 times
Been thanked: 15 times
Status: Није на вези

Prvi utisci o FM19?

Порука од dubaRA7 »

au brate mili sta uradise ovi sa transferima, ne mozes uopste da prodas igrace... sjebali su transfer sistem skroz ovo treba na remont :xD:
ME je trenutno u dosta losem stanju ali verujem da ce ga popraviti s vremenom. Imam utisak da nisu napadaci problem, neko stoperi koji u ovom ME igraju kao bogovi i savrseno markiraju napadace, ima par bagova gde se stoperi potpuno pogube, al generalno su bas overpowred.Vodim Frankfurt igram protiv Bajerna dvaput oni su uspeli da mi daju 1 gol ukupno, za celu sezonu Lewandowski je dao 14 golova sto uopsste nije realno.
p.s. takodje me nervira to sto ne mozes da izbrises custom trening rasporede, al nadam se da ce SI ubaciti tu opciju u nekom patch-u.
Корисников грб
Набеђен
First Team Coach
Поруке: 458
Придружен: 24 Окт 2010, 19:11
Место: Србија
Klub koji vodite: Партизан
Formacija: 4-2-4
Mood:
Has thanked: 100 times
Been thanked: 53 times
Status: Није на вези

Prvi utisci o FM19?

Порука од Набеђен »

Опет испада да игра неће моћи нормално да се игра пре марта и 3 веће закрпе. Стварно су ненормални. Ништа не напредују годинама у смислу да побољшају понуду и да игра буде игрива већим делом године.
Sloba
Global Moderator
Поруке: 11325
Придружен: 26 Окт 2010, 02:43
Место: Београд
Has thanked: 215 times
Been thanked: 58 times
Status: Није на вези

Sve o Football Manager 2019

Порука од Sloba »

To je neophodno ljudima koji su iz tih država ali je sramotno da takve stvari čekaju tamo neki 19.1.3 patch...
Корисников грб
delboy
Assistant Manager
Поруке: 658
Придружен: 14 Јан 2011, 16:18
Место: Srbija
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times
Status: Није на вези

Prvi utisci o FM19?

Порука од delboy »

Слика

Malo grublja igra protivnika i Jankovic kao najbolji izvodjac penala u istoriji Partizana haha
Sloba
Global Moderator
Поруке: 11325
Придружен: 26 Окт 2010, 02:43
Место: Београд
Has thanked: 215 times
Been thanked: 58 times
Status: Није на вези

Prvi utisci o FM19?

Порука од Sloba »

Ne znam šta mislite pod "ne možeš da prodaš igrača". Ja na polusezoni prodao za dosta novca dva igrača (i bilo je još ponuda za neke druge). Prodao sam za 10 i 6.25M € (dakle 16.25M € ukupno) iz mog Čempionšip kluba u druga dva Čempionšip kluba.

Napadači imaju problem? Pa sad...

Ja u nekoj teoriji igram sa dva ali taj drugi je SS na (AMC) ili nekada bude na ST (PF rola) i promašuje se ali većina je iskosa bilo šuteva, nešto se i realizuje, a kada ne ide sam na golmana čak i doda igraču ako ga ima dole. Nisam ja preterano efikasan ali od 47 golova samo su 6 dela odbrambrenih igrača (postižem golove iz prekida ali imam takve postavke da se tu ne čekaju samo igrači iz odbrane).

Слика

Tri najbolja strelca su mi napadač, levo krilo i desno krilo.
Корисников грб
momaoo
Youth Team Coach
Поруке: 188
Придружен: 12 Јан 2011, 21:26
Место: Novi Knezevac
Has thanked: 3 times
Been thanked: 25 times
Status: Није на вези

Prvi utisci o FM19?

Порука од momaoo »

Ni ja nemam problem sa prodajom,ali Slobo ME nije kako bi trebao da bude.Nadajmo se da ce neki update da se desi uskoro.
Sloba
Global Moderator
Поруке: 11325
Придружен: 26 Окт 2010, 02:43
Место: Београд
Has thanked: 215 times
Been thanked: 58 times
Status: Није на вези

Prvi utisci o FM19?

Порука од Sloba »

ME nikada neće biti onakav kakav bi trebao da bude niti će igra ikada biti na nivou odlične. Mora da se vrti novac, a SI ima povećanje prodaje iz godine u godinu...
Корисников грб
dzoni91
First Team Coach
Поруке: 265
Придружен: 23 Нов 2010, 20:24
Место: Arbor
Klub koji vodite: Aston Villa
Formacija: 4-2-3-1
Has thanked: 40 times
Been thanked: 28 times
Status: Није на вези

Prvi utisci o FM19?

Порука од dzoni91 »

Evo vec par sezona igram i prodaja ide isto kao na FM18, nikakvih problema nisam imao.
Пошаљи Одговор

Повратак на “Opšta diskusija FM 2019”