Sve o Football Manager 2019

Opšta diskusija
Sloba
Global Moderator
Поруке: 11325
Придружен: 26 Окт 2010, 02:43
Место: Београд
Has thanked: 215 times
Been thanked: 58 times
Status: Није на вези

Re: Sve o Football Manager 2019

Порука од Sloba »

Nije još. Ima nekoliko krupnih bagova i za veće države. Na primer ne radi Nemačka 3. liga.
Корисников грб
Ander
Youth Team Coach
Поруке: 195
Придружен: 01 Нов 2011, 15:20
Место: Beograd
Has thanked: 9 times
Been thanked: 6 times
Status: Није на вези

Re: Prvi utisci o FM19?

Порука од Ander »

Za sada, dosta dobro, nema većih zamerki. Samo jedan mali problem, u delu Tactics-Players, gde bi trebalo klikom na igrača da mu izabereš željenu rolu ili da mu namestiš instrukcije, nema ikonice igrača na terenu. Znajući gde je igrač pozicioniran i činjenicom da se kursor promeni kad ga navedeš na željenog igrača (poziciju) možeš da radš podešavanja. (nadam se da sam bio jasan). Možda je bag do mog installa.

Inače, moram veliku zahvalnost da izrazim Orthodoxu i Slobi (i svima ostalima) za ovo što su nam omogućili igranje bete.
Корисников грб
ClaudioCaniggia
Youth Team Coach
Поруке: 79
Придружен: 17 Нов 2010, 15:14
Место: Buenos Aires
Been thanked: 5 times
Контакт:
Status: Није на вези

Re: Prvi utisci o FM19?

Порука од ClaudioCaniggia »

Posle sezone i po, moji utisci su sledeci. Vec sam napisao da je velika sramota da u igri stoji pogresno ime predsednika kluba za jednog ucesnika Lige sampiona. Ja igram samo sprsku ligu, retko se odlucim da vodim nekog drugog, van granica nase zemlje. U 90 posto slucajeva vodim Zvezdu i poprilicno mi je zasmetalo ono ogranicenje brojeva do 30.
U prvoj sezoni igraci koji su na pozajmici i koji su zauzeli broj, a ja se time nisam bavio u startu, su zakljcuali svoje brojeve, tako da sam imao problem da pred svaku utakmicu moram da dodeljujem broj nekom igracu koji je u rotaciji. Uz sve to dva broja su zatvorena 12 i 26, tako da mi je skracen tim na 28 igraca. Uz ritam sreda-subota, gde se igraci gotovo obavezno povredjuju ako vezu 3 cela meca, cista matematika.
Ako su ovo neke kozmeticke mane, verujem lako resive, ono sto me iznenadjuje su transferi. Za godinu i po dana i 4 prelazna roka, nisam dobio ni jednu ponudu za moje igrace, osim za Degeneka, koji je u jednom momentu izrazio nezadovoljstvo minutazom i odmah posle toga sam dobio ponudu od 100k za igraca koji vredi 1m.
Druga stvar koja se desila, a nije toliko realna, je to da su mi dva asistenta napustila klub u toku sezone. Problem je taj da novi asistent ne povuce instrukcije starog, pa sve ponovo mora da se namesta.

Sto se tice same igre, igraci deluju drasticno inteligentniji nego ranije i igra izgleda tecno, bez nekih velikih gresaka, saplitanja ili padanja bez razloga. ME koliko sam video nije mnogo menjan u odnosu na fm18.
Mozda i laksa za igranje nego sve ranije igre.
Jamie Vardy
First Team Coach
Поруке: 200
Придружен: 14 Нов 2014, 12:25
Место: Loznica
Has thanked: 3 times
Been thanked: 35 times
Status: Није на вези

Re: Prvi utisci o FM19?

Порука од Jamie Vardy »

Da li još nekome posle apdejta neće da upali igricu??? Samo izbaci ''Sorry, somethinig went wrong, for solution please visit: bla bla bla''.

Sinoć, tj. jutros ga igrao do 3, apdejtovao, otišao da spavam, da uđem malo pre i neće, pokušavao 20 puta.
Причаће ти да се она гаси, ти што никад нису тако сјали.
Sloba
Global Moderator
Поруке: 11325
Придружен: 26 Окт 2010, 02:43
Место: Београд
Has thanked: 215 times
Been thanked: 58 times
Status: Није на вези

Re: Prvi utisci o FM19?

Порука од Sloba »

Vidim da te nema u našoj beta temi pa verovatno betu nisi dobio ni preko Mande. Dakle problem je u steamu osobe kod koje si uzeo offline jer kada se uradi update ponovo mora da se ulazi u igru i računa se kao novi ulazak tj. kao da si tek instalirao igru (a ograničenje je pet osoba).
Neven
First Team Coach
Поруке: 417
Придружен: 04 Нов 2010, 21:06
Место: Beograd,Srbija
Klub koji vodite: OFK Vršac
Formacija: 4-3-3 DM
Has thanked: 38 times
Been thanked: 17 times
Status: Није на вези

Re: Prvi utisci o FM19?

Порука од Neven »

Za sad sam sa taktikom na vi. Nema sanse da uklopim taktiku......pa čekam neki vodič za taktike.
Srbija i Crna Gora će sigurno osvojiti Svetsko prvenstvo u fudbalu u Nemačkoj čim ima 22 igrača bolja od Ramba Petkovića. ''Ziko''
Jamie Vardy
First Team Coach
Поруке: 200
Придружен: 14 Нов 2014, 12:25
Место: Loznica
Has thanked: 3 times
Been thanked: 35 times
Status: Није на вези

Re: Prvi utisci o FM19?

Порука од Jamie Vardy »

Sloba пише: 21 Окт 2018, 13:49 Vidim da te nema u našoj beta temi pa verovatno betu nisi dobio ni preko Mande. Dakle problem je u steamu osobe kod koje si uzeo offline jer kada se uradi update ponovo mora da se ulazi u igru i računa se kao novi ulazak tj. kao da si tek instalirao igru (a ograničenje je pet osoba).
Ma jok, kupio sam ovako samostalno sam za sebe, ali rešio sam problem. Klasično - restartovao lap, upalio i ušlo :D
Причаће ти да се она гаси, ти што никад нису тако сјали.
Корисников грб
Bard
SFM Hall Of Fame
Поруке: 3355
Придружен: 25 Окт 2010, 15:15
Место: Beograd
Steam: bard_whtid
Been thanked: 5 times
Status: Није на вези

Re: Sve o Football Manager 2019

Порука од Bard »

Sloba пише: 21 Окт 2018, 12:17 Nije još. Ima nekoliko krupnih bagova i za veće države. Na primer ne radi Nemačka 3. liga.
To nije bag, izbacena je zbog licence na prve dve lige.
We will remember
Skies may fade
And stars may wane
We won't forget
We will remember
Until the skies will fall
We won't forget
We will remember
We all shall follow doom
Корисников грб
dark warrior™
Assistant Manager
Поруке: 882
Придружен: 30 Сеп 2011, 07:36
Место: Tetovo, Makedonija
Klub koji vodite: Partizan FK
Formacija: 3-4-3
Steam: b.sinisa
Has thanked: 2 times
Been thanked: 130 times
Status: Није на вези

Re: Sve o Football Manager 2019

Порука од dark warrior™ »

Sloba пише: 21 Окт 2018, 12:17 Nije još. Ima nekoliko krupnih bagova i za veće države. Na primer ne radi Nemačka 3. liga.
Pa iskreno meni koji 80% od igrice igram Srbsku ligu i to sa Partizanom je ovo veliki bug
Sloba
Global Moderator
Поруке: 11325
Придружен: 26 Окт 2010, 02:43
Место: Београд
Has thanked: 215 times
Been thanked: 58 times
Status: Није на вези

Re: Sve o Football Manager 2019

Порука од Sloba »

Bard пише: 21 Окт 2018, 17:42
Sloba пише: 21 Окт 2018, 12:17 Nije još. Ima nekoliko krupnih bagova i za veće države. Na primer ne radi Nemačka 3. liga.
To nije bag, izbacena je zbog licence na prve dve lige.
Šteta ako je tako jer po onome u šta sam ja imao uvid pre zvaničnog izlaska igre tj. javne bete, ništa nije nagoveštavalo da Nemačke treće lige neće biti. Izgleda da su to odlučili onda u zadnji čas.
Корисников грб
Orthodox
Ćale s' Bagdale
Поруке: 18917
Придружен: 24 Окт 2010, 00:36
Место: Kruševac
Klub koji vodite: Napredak
Formacija: 5-4-1 WB
Steam: OrthodoxSFM
Has thanked: 244 times
Been thanked: 254 times
Контакт:
Status: Није на вези

Re: Sve o Football Manager 2019

Порука од Orthodox »

NAjavili su da su otkupili licencu za Bundesligu i Bundesligu 2. Tako je bilo od samog starta. Sigurno.
Корисников грб
Jackint
First Team Coach
Поруке: 490
Придружен: 27 Сеп 2014, 11:18
Место: Jugoslavija
Has thanked: 7 times
Been thanked: 2 times
Status: Није на вези

Re: Prvi utisci o FM19?

Порука од Jackint »

Jesu li uklonili opciju gdje mogu da promijenim fluidnost, nigdje ne mogu da je nađem? Sad igram prijateljsku i vidim piše Positive - Structured, a nisam structured nigdje podesio...

https://prnt.sc/l8zacw
IN ARSENE WE TRUST!!!
Корисников грб
Jord4nnnn
First Team Coach
Поруке: 269
Придружен: 13 Окт 2011, 18:15
Место: Beograd
Klub koji vodite: Partizan
Formacija: 4-2-3-1 DM
Has thanked: 34 times
Been thanked: 48 times
Status: Није на вези

Re: Prvi utisci o FM19?

Порука од Jord4nnnn »

Jackint пише: 22 Окт 2018, 14:14 Jesu li uklonili opciju gdje mogu da promijenim fluidnost, nigdje ne mogu da je nađem? Sad igram prijateljsku i vidim piše Positive - Structured, a nisam structured nigdje podesio...

https://prnt.sc/l8zacw
Čini mi se da se sada fluidnost sama podešava, u odnosi na role igrača koje izabereš
Корисников грб
Duke
Youth Team Coach
Поруке: 181
Придружен: 13 Јан 2016, 14:49
Место: Kragujevac, Srbija
Klub koji vodite: Crvena zvezda
Formacija: 4-2-3-1
Steam: http://steamcommunit
Has thanked: 16 times
Been thanked: 48 times
Status: Није на вези

Re: Prvi utisci o FM19?

Порука од Duke »

Trenutno sam na polusezoni sa Zvezdom...Za sad nije bilo crashova ili nekog bagovanja igre, sve radi fluidno. Sa treninzima sam na VI, sto se taktike tice snalazim se jako dobro, primetio sam jednu manu kod prekida sa strane da bukvalno svi igraci odu u peterac, niko na penal, nista...Primio sam nekoliko slicnih golova iz kornera ma kako god postavljao odbranu kornera. Ne znam da li ste vi primetili ali kod mene se jako cesto desava da igraci sa peterca glavom pogadjaju precke i stative, jako jako cesto sto ume da me iznervira, ali za sada nema onih suteva sa 16m koji zavrsavaju u autu i uopsteno nema nekih nerezonskih suteva sa strane, sa 38m i slicno...Sto se tice igraca u Zvezdi po meni je sve okej osim Bena kojem mora da se stavi prava pozicija i malo da se podignu cene igraca...I takodje mislim da Zvezda nema rez. tim (Reserves u igri), samo prvi tim i U19, eto to bi moglo da se prepravi. U sustini mislim da ce ovogodisnje izdanje biti sjajno i fluidno, mozda najbolje do sad :knight:
Calm, concentrate
Sloba
Global Moderator
Поруке: 11325
Придружен: 26 Окт 2010, 02:43
Место: Београд
Has thanked: 215 times
Been thanked: 58 times
Status: Није на вези

Re: Prvi utisci o FM19?

Порука од Sloba »

pfcnenad93 пише: 22 Окт 2018, 14:22
Jackint пише: 22 Окт 2018, 14:14 Jesu li uklonili opciju gdje mogu da promijenim fluidnost, nigdje ne mogu da je nađem? Sad igram prijateljsku i vidim piše Positive - Structured, a nisam structured nigdje podesio...

https://prnt.sc/l8zacw
Čini mi se da se sada fluidnost sama podešava, u odnosi na role igrača koje izabereš
Nisam još provalio da li se odnosi na role igrača ili zavisno od instrukcija koje izbereš ali mi je ovo pozitivna promena kao i još neke oko taktičkog dela (korisno u završnici meča da pokušaš da izboriš faul, korner ili neki treći prekid ili skroz drugi primer da sada postoje podešavanja i za aute u defanzivi što je nedostajalo u prošlom serijalu recimo). Recimo ovo zasebno pomeranje defanzivne i ofanzivne linije mi je baš odlično.
Корисников грб
Jord4nnnn
First Team Coach
Поруке: 269
Придружен: 13 Окт 2011, 18:15
Место: Beograd
Klub koji vodite: Partizan
Formacija: 4-2-3-1 DM
Has thanked: 34 times
Been thanked: 48 times
Status: Није на вези

Re: Prvi utisci o FM19?

Порука од Jord4nnnn »

Sloba пише: 22 Окт 2018, 15:27
pfcnenad93 пише: 22 Окт 2018, 14:22
Jackint пише: 22 Окт 2018, 14:14 Jesu li uklonili opciju gdje mogu da promijenim fluidnost, nigdje ne mogu da je nađem? Sad igram prijateljsku i vidim piše Positive - Structured, a nisam structured nigdje podesio...

https://prnt.sc/l8zacw
Čini mi se da se sada fluidnost sama podešava, u odnosi na role igrača koje izabereš
Nisam još provalio da li se odnosi na role igrača ili zavisno od instrukcija koje izbereš ali mi je ovo pozitivna promena kao i još neke oko taktičkog dela (korisno u završnici meča da pokušaš da izboriš faul, korner ili neki treći prekid ili skroz drugi primer da sada postoje podešavanja i za aute u defanzivi što je nedostajalo u prošlom serijalu recimo). Recimo ovo zasebno pomeranje defanzivne i ofanzivne linije mi je baš odlično.
Nemoj me držati za reč, ali mislim da sam negde čuo/pročitao da se odnosi na role.. Da li u onom lajvstrimu što je bio pre izlaska bete ili u samoj igri kad me je igra upoznavala sa novinama oko taktike, nisam siguran
Sloba
Global Moderator
Поруке: 11325
Придружен: 26 Окт 2010, 02:43
Место: Београд
Has thanked: 215 times
Been thanked: 58 times
Status: Није на вези

Re: Prvi utisci o FM19?

Порука од Sloba »

Odlično što si mi to rekao jer sam planirao možda nešto da napišem na tu temu pa da ljudima ne dajem pogrešnu informaciju. :D Inače sigurno ste primetili mada ne vidim da bilo ko pominje po forumima ali po meni ogroman PLUS za to što su uveli da piše u transferima koji su transferi baš ovog leta ostvareni u određeni klub.

Слика

Слика

Naravno i ovo ima grešku pa ne pišu odlazni transferi za bilo koji klub (koji su se dogodili tokom ovog leta tj. nezavisno od igre već IRL) pa se nadam da će to ispraviti za full igru. :winner:
Jamie Vardy
First Team Coach
Поруке: 200
Придружен: 14 Нов 2014, 12:25
Место: Loznica
Has thanked: 3 times
Been thanked: 35 times
Status: Није на вези

Re: Prvi utisci o FM19?

Порука од Jamie Vardy »

Sviđa mi se što su poboljšali Tactical Briefing i što konačno makar malo utiče na igrače
Причаће ти да се она гаси, ти што никад нису тако сјали.
Корисников грб
Jackint
First Team Coach
Поруке: 490
Придружен: 27 Сеп 2014, 11:18
Место: Jugoslavija
Has thanked: 7 times
Been thanked: 2 times
Status: Није на вези

Re: Prvi utisci o FM19?

Порука од Jackint »

Ko zna šta su smislili sa ovim Team Shape-om. Na tactics screen-u mi piše Flexible, a kad sam dao asistentu da obavi onaj govor prije meča, on im rekao da igramo very fluid, što znači da je u stvari tako podešeno, jer on ne može da im kaže da rade nešto što ja prethodno nisam postavio u taktici.

Слика
Слика

Takođe kad počne meč nemoguće je postaviti igraču da mijenja poziciju sa nekim, već samo prije početka to može.
Kod ME-a se vidi napredak, ne veliki doduše, ali bar igrači djeluju "pametnije". Jedina velika zamjerka su korneri iz kojih golovi padaju kao kiša, i to nekad baš nerealni. Meni npr. sad dali gol tako što je lopta nakon centaršuta preskočila sve moje igrače i ipak pala u peterac gdje ju je dočekao protivnički igrač i lagano pospremio...
Mada sve u svemu puno bolji od 18.

https://i.gyazo.com/efa91cf09102bd2a9a7 ... 86aec9.mp4
IN ARSENE WE TRUST!!!
Корисников грб
beranac86
Youth Team Coach
Поруке: 131
Придружен: 26 Јун 2011, 13:23
Место: CG
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times
Status: Није на вези

Re: Prvi utisci o FM19?

Порука од beranac86 »

Mislim da se zreb za drugo kolo LS i LE obavlja izmedju revansa prvog kola, i talo redom za trece kolo i play off. U igrici je kao i ranije, nakon zavrsetka prvog kola ide zrebza drugo.
Пошаљи Одговор

Повратак на “Opšta diskusija FM 2019”