Ispravke i ostali podaci (FM2020)

Kreiramo bazu Srbije i Crne Gore za FM20. Ocene igrača, transferi, predlozi i kritike.
Корисников грб
dukiss
Manager
Поруке: 2484
Придружен: 20 Нов 2010, 23:20
Место: Niš, Srbija
Has thanked: 34 times
Been thanked: 28 times
Status: Није на вези

Re: Ispravke i ostali podaci (FM2020)

Порука од dukiss » 09 Нов 2019, 19:07

palace пише:
09 Нов 2019, 10:37
Slobodan Tedic je presao u Mancester Siti za 3M i na pozajmici je u Cukarickom, pritom ima sramotan PA od 111?
Strahinja Pavlovic po meni takodje ima sramotan PA od 133, pa sehovic i svetozar markovic imaju veci PA a nista nisu napravili do sad... Mislim da ove dve stvari moraju da se isprave do full-a. Ako primetim jos nesto napisacu.
Ova dvojica igrača uopšte nemaju fiksni Potential Ability, već onaj klizni u minusu, i to sasvim odgovarajući. Minus potencijal se u različitim sejvovima se različito generiše i to je u redu za tako mlade igrače.

Što se konkretno Tedića tiče, njega sada kada baza nije kod mene Englezi mogu da menjaju onako kako misle da treba, tj. da mu povećaju potencijal ako smatraju da je prenizak.

Edit: Pavlović je već -8, to je kako treba, predložio sam researcheru za ManCity da Tedić bude -75 ili -8, videćemo kakva će biti odluka.
Последње учитавање од dukiss дана 09 Нов 2019, 21:30, учитано 2 пута укупно.

Корисников грб
dukiss
Manager

Порука од dukiss » 09 Нов 2019, 19:18

Megatone пише:
09 Нов 2019, 17:34
Orthodox пише:
09 Нов 2019, 00:06
Megatone пише:
07 Нов 2019, 22:41
Nesto me nervira vec zadnjih nekoliko serijala a to je da nasi igraci se prodaju za nerealno male pare u igrici.
Kao evo na primer sada meni na beti je Strahinja Pavlovic prodat za 675K, Lazar Pavlovic za 125K, Nikola Krstovic za 220K.
Meni to nije realno uopste.
A drugo, molim vas napravite novi region za nas, nismo mi istocna evropa, jako mi je glupo da saljem skaute da skautira region i on mi nadje milion nekih rusa i ukrajinaca, lepo napravite region jugoistocna evropa i resen problem.
Ja sam u sjevu na FM19 prodao dva svoja klinca iz Napretka za 7 i 13 miliona €. Neke sam prodao i za 200€. Zavisi od forme i potencijala igrača i reputacije kluba. Ako pogledamo unazad nekoliko goina, ja ne znam ko je otišao od klinaca za neke velike pare. Uglavnom je tu neka sitna cifra ali su % veliki od sledeće prodaje itd.

Što se tiče jugositocne Evrope i regiona, potpuno se slazem i odlican predlog.
Nikakav problem nije prodavati igrače iz kluba koji ti vodiš, to je ok, nego mislim uglavnom na igrače iz Zvezde i Partizana.
Mislim da se možemo složiti da Strahinja Pavlović neće biti prodat ispod 3 miliona, a ako gledamo unazad, Joveljić je prodat za 4 miliona, on u fm19 kod mene nije nikad bio prodat iznad 1,5m, Terzić je prodat za 1,7m, Radonjić za 12m, Račić za 2,2, Pešić za 4,2. Valjda se možemo složiti da se to može poboljšati kod nas, ali ne kao kod Hrvata, oni su stvarno preterali.
Da ponovim, to nije nešto što može da se direktno podesi u domaćoj bazi, zavisi u dobroj meri od koda.

Корисников грб
Megatone
Newgen
Поруке: 10
Придружен: 26 Нов 2010, 01:19
Место: Island
Has thanked: 1 time

Порука од Megatone » 11 Нов 2019, 17:48

Ovo mi je jako glupo, da šaljem Hrvata da uči srpski.
Слика

AleksPesic
Youth Team Coach
Поруке: 72
Придружен: 01 Феб 2012, 02:26
Место: Bela Palanka
Been thanked: 1 time

Порука од AleksPesic » 11 Нов 2019, 18:53

Interesuje me sledece drugari,prica se po FM grupama na fejsbuku da SU NASI LJUDI RADILI nasu ligu,ekipe,igrace i ostale stvari na najnovijem FM20 .. Pa ide na koje zelim da mi sto brze odgovorite jer ako ste imali uticaj na igru,omanuli ste itekako.Da gledmao da ispravimo koliko toliko dok moze.
PITANJE JE SLEDECE - ZASTO STE OVOLIKO OCAJNO URADILI ZVEZDU? Zvezdas sam,ali mnogo realan.Ne trazim da mi Marin bude MESSI, ali ova baza iz FM20 je skroz ista kao iz FM19.Ja ne znam ako je tacno da ste vi radili nasu ligu i ostale stvari jel moguce da ste ovako ocajno uradili Zvezdu.Ekipa koja 3 GODINE UNAZAD ULAZI U GRUPNU FAZU EVROPSKIH TAKMICENJA. Ne trazim da Zvezda bude Barcelona ali ovo je moralo bolje.Gledam Partizan,solidno uradjen,klinci dominiraju,posle pola godine vi ste ih napravili na extra talente a nisu skupili svi zajedno njih cetvorica mislim 20 utakmice,osim Pavlovica koji se pokazao kao extra talenat.Izvini na nesto ''povisenom'' tonu,ali sam tu za diskusiju,pomoc ili sta vec .. jer ovo je ocajno

Корисников грб
dukiss
Manager

Порука од dukiss » 11 Нов 2019, 23:15

AleksPesic пише:
11 Нов 2019, 18:53
Interesuje me sledece drugari,prica se po FM grupama na fejsbuku da SU NASI LJUDI RADILI nasu ligu,ekipe,igrace i ostale stvari na najnovijem FM20 .. Pa ide na koje zelim da mi sto brze odgovorite jer ako ste imali uticaj na igru,omanuli ste itekako.Da gledmao da ispravimo koliko toliko dok moze.
PITANJE JE SLEDECE - ZASTO STE OVOLIKO OCAJNO URADILI ZVEZDU? Zvezdas sam,ali mnogo realan.Ne trazim da mi Marin bude MESSI, ali ova baza iz FM20 je skroz ista kao iz FM19.Ja ne znam ako je tacno da ste vi radili nasu ligu i ostale stvari jel moguce da ste ovako ocajno uradili Zvezdu.Ekipa koja 3 GODINE UNAZAD ULAZI U GRUPNU FAZU EVROPSKIH TAKMICENJA. Ne trazim da Zvezda bude Barcelona ali ovo je moralo bolje.Gledam Partizan,solidno uradjen,klinci dominiraju,posle pola godine vi ste ih napravili na extra talente a nisu skupili svi zajedno njih cetvorica mislim 20 utakmice,osim Pavlovica koji se pokazao kao extra talenat.Izvini na nesto ''povisenom'' tonu,ali sam tu za diskusiju,pomoc ili sta vec .. jer ovo je ocajno

Na ovakve zlonamerne i nadasve neistinite komentare nemam namere da odgovaram, ali samo kratko:

Zvezda je u bazi na rekordno velikom razmaku od Partizana i sa najvećim prosečnim CA u poslednjih 10 godina. Izvolite narednog leta, uključite se u izradu podataka pa nas prosvetlite. Zvezdin prosečni CA16 je 122.5, a to je više nego što pokazuju na evropskoj sceni. Dakle, evo već za zimski patch, kažite koje su konretne ocene nerealne, obrazložite zašto mislite da treba da budu više, potkrepite takva poboljšanja dokazima, pa ćemo da vidimo gde je tim u kome ima poprilično Zvezdaša omanuo. Upravo su ti Zvezdaši slali i poprilično izmena ocena u odnosu na FM2019 (a tvrdite da su ocene iste).
Последње учитавање од dukiss дана 11 Нов 2019, 23:39, учитано 1 пут укупно.

Корисников грб
dukiss
Manager

Порука од dukiss » 11 Нов 2019, 23:15

Megatone пише:
11 Нов 2019, 17:48
Ovo mi je jako glupo, da šaljem Hrvata da uči srpski.
Слика
Vrlo glupo, slobodno prijavite na SI Communities.

Корисников грб
Engy2108
Youth Team Coach
Поруке: 81
Придружен: 08 Јул 2011, 17:44
Место: Belgrade
Клуб који водите: Partizan Belgrade
Формација: 4-2-3-1
Steam: Engy2108
Mood:
Has thanked: 138 times
Been thanked: 17 times

Порука од Engy2108 » 12 Нов 2019, 10:45

AleksPesic пише:
Ako nemam nesto lepo da kazem uglavnom ne govorim,ali ovo je stvarno pristrasan komentar. U svakom slucaju poenta FM-a je da se napravi bolja ekipa nego sto je sad, zar ne?

Nikola F.M 87
Youth Team Coach
Поруке: 164
Придружен: 15 Дец 2010, 01:33
Место: Niš
Been thanked: 3 times

Порука од Nikola F.M 87 » 12 Нов 2019, 13:34

Mišo Bukumirović je u penziji, Ivan Popović 62010898,je zimus otišao kod Piksija u R&F, Marko Milić 62059053,je napustio zvezdu i otišao u S. Arabiju.

Poslato sa SNE-LX1 pomoću Tapatoka

Корисников грб
Orthodox
Ćale s' Bagdale
Поруке: 18609
Придружен: 23 Окт 2010, 23:36
Место: Kruševac
Клуб који водите: Napredak
Формација: 5-4-1 WB
Steam: OrthodoxSFM
Has thanked: 156 times
Been thanked: 241 times
Контакт:

Порука од Orthodox » 12 Нов 2019, 15:49

AleksPesic пише:
Moram redom.

Prvo, mislim da je ton neprikladan jer velika slova na forumu odaju nivo koji nije prikladan za ovu zajednicu. Molim vas da povedemo računa o načinu komunikacije. Drugo, naravno da su naši ljudi radili našu ligu, pa kod pitanja zašto smo ovoliko očajno uradili ligu, obraćaš se direktno na adrese preko 1000 osoba koje su u poslednjih 10 godina na ovom forumu uređivali i radili bazu Srbije, a neki i duže od toga i ovo što se vidi je zajednički doprinos svih ljudi u ovoj zajednici koju imamo.

Zvezda je urađena po meri. Kad kažem meri, mislim na meru koja je restriktivna od strane SI-a jer naši klubovi dolaze iz lige koja je slabo kotirana, pa samim tim imamo i limite što se tiče ocena igrača. U Srbiji je npr finishing 15 protiv nasih odrambenih igrača u boljim ligama 11/12 jer tamo npr Boaćija ne čuva Bulatović, nego ga čuva Mekgvajer i gol brani Bufon, a ne Lazović uz sav respekt prema našim igračima koji igraju domaću ligu. Kako to izgleda u praksi imao si prilike da vidis bas u utakmicama Lige Sampiona kada jedan tim koji trenutno zauzima 6,7 mesto na tabeli smesti 9 komada lagano, a Zvezdin npr "najbrzi" igrač Mateo izgleda kao dete u jurnjavi s Rouzom. Dakle, rezime je da je nasa liga limitirana i da se pravi poredjenje sa klubovima iz najboljih liga kada se ocenjuju.

Ako se vratimo koji post ranije ima i onih koji misle da igrači Partizana nisu dobro uradjeni jer se nasa liga i klubovi posmatraju kroz oči navijača prilično ostrašćeno, a realna situacija jeste takva da ni jedan ni drugi klub, niti bilo koji klub u Srbiji nema igrača koji bi sedeo na klupi u klubovima najacih liga, sem mozda Marina koji je ipak najjaci CA u ligi, pa ako sumiramo npr bas njegov ucinak u LŠ ove godine, dodjemo do istine da je pokazao ništa. Da pojasnim jos plasticnije, kad sam igrao neki fudbal rekretivno kao klinac i kada sam mislio igrajjuci za svoje selo da sam solidan fudbaler, moj pokojni deda mi je rekao da nije isto kad me juri Stole iz Dašnice i Gatuzo u svoje najboje vreme, te da se ne zamlacujem. Tako bih ja opisao ovo danas sto imamo kao bazu i ocene igrača. Imamo jednu od najboljih i najobjektivnijih baza u FMu i to je dugogodisnji proces koji smo izgurali svi zajedno. Sve ostalo je zamlaćivanje. To ne znači da su predlozi za ocene suvisni, naprotiv, svako moze da iznese i predlozi promene o kojima diskutujemo tokom cele godine svi zajedno i donesemo dobar sud na osnovu svih misljenja.

Ono sto mislis da moze da se popravi predlozi, pa cemo diskutovati o konkretnim predlozima i argumentovati. Sigurno ima mesta da se stvari poprave ali svaka promena ocene utica na CA/PA pa se ne moze tek tako nabacati bez reda jer svako povecanje i smanjenje ocena mora biti adekvatno podeseno upravo zbog CA/PA.

U prilog svemu sto sam napisao ide npr i cinjenica da je Luka Jovic iz baze Nemacke stigao kakav jeste u bazu Spanije, a da posle nekoliko meseci covek iz Spanije moze slobodno da pita Nemca "Šta ste mi ovo poslali?". Mi to ne radimo tako i ne budzimo nase igrace nerealno nego gledamo da zadrzimo objektivnost u jednoj maloj drzavi u kojoj ljudi inace misli da su nebeski narod, pa samim tim i da su fudbaleri nebeski. A onda dodju u ozbiljne klubove pa imamo sto imamo da sem Mitrovica trenutno i Tadica, ni jedan vise grac nijie glavni igrac "prosecnih" evro klubova.

Ziv bio.

Корисников грб
Megatone
Newgen

Порука од Megatone » 12 Нов 2019, 21:01

Orthodox пише:
12 Нов 2019, 15:49
AleksPesic пише:
Moram redom.

Prvo, mislim da je ton neprikladan jer velika slova na forumu odaju nivo koji nije prikladan za ovu zajednicu. Molim vas da povedemo računa o načinu komunikacije. Drugo, naravno da su naši ljudi radili našu ligu, pa kod pitanja zašto smo ovoliko očajno uradili ligu, obraćaš se direktno na adrese preko 1000 osoba koje su u poslednjih 10 godina na ovom forumu uređivali i radili bazu Srbije, a neki i duže od toga i ovo što se vidi je zajednički doprinos svih ljudi u ovoj zajednici koju imamo.

Zvezda je urađena po meri. Kad kažem meri, mislim na meru koja je restriktivna od strane SI-a jer naši klubovi dolaze iz lige koja je slabo kotirana, pa samim tim imamo i limite što se tiče ocena igrača. U Srbiji je npr finishing 15 protiv nasih odrambenih igrača u boljim ligama 11/12 jer tamo npr Boaćija ne čuva Bulatović, nego ga čuva Mekgvajer i gol brani Bufon, a ne Lazović uz sav respekt prema našim igračima koji igraju domaću ligu. Kako to izgleda u praksi imao si prilike da vidis bas u utakmicama Lige Sampiona kada jedan tim koji trenutno zauzima 6,7 mesto na tabeli smesti 9 komada lagano, a Zvezdin npr "najbrzi" igrač Mateo izgleda kao dete u jurnjavi s Rouzom. Dakle, rezime je da je nasa liga limitirana i da se pravi poredjenje sa klubovima iz najboljih liga kada se ocenjuju.

Ako se vratimo koji post ranije ima i onih koji misle da igrači Partizana nisu dobro uradjeni jer se nasa liga i klubovi posmatraju kroz oči navijača prilično ostrašćeno, a realna situacija jeste takva da ni jedan ni drugi klub, niti bilo koji klub u Srbiji nema igrača koji bi sedeo na klupi u klubovima najacih liga, sem mozda Marina koji je ipak najjaci CA u ligi, pa ako sumiramo npr bas njegov ucinak u LŠ ove godine, dodjemo do istine da je pokazao ništa. Da pojasnim jos plasticnije, kad sam igrao neki fudbal rekretivno kao klinac i kada sam mislio igrajjuci za svoje selo da sam solidan fudbaler, moj pokojni deda mi je rekao da nije isto kad me juri Stole iz Dašnice i Gatuzo u svoje najboje vreme, te da se ne zamlacujem. Tako bih ja opisao ovo danas sto imamo kao bazu i ocene igrača. Imamo jednu od najboljih i najobjektivnijih baza u FMu i to je dugogodisnji proces koji smo izgurali svi zajedno. Sve ostalo je zamlaćivanje. To ne znači da su predlozi za ocene suvisni, naprotiv, svako moze da iznese i predlozi promene o kojima diskutujemo tokom cele godine svi zajedno i donesemo dobar sud na osnovu svih misljenja.

Ono sto mislis da moze da se popravi predlozi, pa cemo diskutovati o konkretnim predlozima i argumentovati. Sigurno ima mesta da se stvari poprave ali svaka promena ocene utica na CA/PA pa se ne moze tek tako nabacati bez reda jer svako povecanje i smanjenje ocena mora biti adekvatno podeseno upravo zbog CA/PA.

U prilog svemu sto sam napisao ide npr i cinjenica da je Luka Jovic iz baze Nemacke stigao kakav jeste u bazu Spanije, a da posle nekoliko meseci covek iz Spanije moze slobodno da pita Nemca "Šta ste mi ovo poslali?". Mi to ne radimo tako i ne budzimo nase igrace nerealno nego gledamo da zadrzimo objektivnost u jednoj maloj drzavi u kojoj ljudi inace misli da su nebeski narod, pa samim tim i da su fudbaleri nebeski. A onda dodju u ozbiljne klubove pa imamo sto imamo da sem Mitrovica trenutno i Tadica, ni jedan vise grac nijie glavni igrac "prosecnih" evro klubova.

Ziv bio.
Čovek je rekao da ste očajno uradili Zvezdu, a da ste Partizan uradili solidno tako da stvarno ne razmumem ovakav komentar.
Nigde nije napisao da Boaći treba da ima 18 finishing ili Marin 19 dribbling tako da stvarno pusti to što je vicešampion Totenhem dao Zvezdi 9 komada.
Porediš to kako je Mateo izgledao kao dete pored Rouza, e pa tako je i van Dajk izgledao pored Pavkova, i šta sad? Treba Pavkov da ima 19 strength?
I ovo na kraju brate, de iskuliraj, nikad nikog nisam sreo da misli da smo mi nebeski narod tako da čemu taj komentar?

Igram kao Smederevo na beti i igram protiv Grafičara, prva sezona, a tamo Tomane i Vulić, jel vama to realno?
Meni nije, kao što nije realno da Partizan melje sve redom sa a igra im Nemanja Nikolić i Đorđe Ivanović u napadu.
Ako ste uradili Zvezdu po meri onda Partizan niste, tu ste preterali, i to je tako jako dugo. Ali jebiga ono, navijački obojen, jel tako?

Корисников грб
Engy2108
Youth Team Coach
Поруке: 81
Придружен: 08 Јул 2011, 17:44
Место: Belgrade
Клуб који водите: Partizan Belgrade
Формација: 4-2-3-1
Steam: Engy2108
Mood:
Has thanked: 138 times
Been thanked: 17 times

Порука од Engy2108 » 12 Нов 2019, 21:19

Megatone пише:
12 Нов 2019, 21:01
Orthodox пише:
12 Нов 2019, 15:49
AleksPesic пише:
Moram redom.

Ziv bio.
Čovek je rekao da ste očajno uradili Zvezdu, a da ste Partizan uradili solidno tako da stvarno ne razmumem ovakav komentar.
Nigde nije napisao da Boaći treba da ima 18 finishing ili Marin 19 dribbling tako da stvarno pusti to što je vicešampion Totenhem dao Zvezdi 9 komada.
Porediš to kako je Mateo izgledao kao dete pored Rouza, e pa tako je i van Dajk izgledao pored Pavkova, i šta sad? Treba Pavkov da ima 19 strength?
I ovo na kraju brate, de iskuliraj, nikad nikog nisam sreo da misli da smo mi nebeski narod tako da čemu taj komentar?

Igram kao Smederevo na beti i igram protiv Grafičara, prva sezona, a tamo Tomane i Vulić, jel vama to realno?
Meni nije, kao što nije realno da Partizan melje sve redom sa a igra im Nemanja Nikolić i Đorđe Ivanović u napadu.
Ako ste uradili Zvezdu po meri onda Partizan niste, tu ste preterali, i to je tako jako dugo. Ali jebiga ono, navijački obojen, jel tako?
Dzabe covek napisa podebelo objasnjenje. Docice valjda vreme, kada cemo se i mi Srbi oko necega sloziti :) Do tada ziveli svi :warrior:

Корисников грб
Orthodox
Ćale s' Bagdale
Поруке: 18609
Придружен: 23 Окт 2010, 23:36
Место: Kruševac
Клуб који водите: Napredak
Формација: 5-4-1 WB
Steam: OrthodoxSFM
Has thanked: 156 times
Been thanked: 241 times
Контакт:

Порука од Orthodox » 12 Нов 2019, 22:26

Megatone пише:
12 Нов 2019, 21:01

Ovde je suština, sve ostalo je bespotrebno. A a suština prosto nije tačna jer pusti simulaciju nekoliko sezona i videćeš kako se kreće baza u kom pravcu što se tiče timova. Zvezda ima najjači CA u igri kako je i realno. Takođe, ponavljam, baza je urađena na osnovu hiljadu preldoga i misljenja. Nije uradjena tako sto smo nas dvojica seli i ocenjivali igrace nego je to dugorocan proces i nadogradjue se svake godine. Ni jedna moja recenica koju sa naipsao nije neodmrena niti uredljiva. Potanko sam objasnio prcoces i cak napomenuo da je bolje od pukog kometarisanja napisati bas tako, konkretne predloge za ocene igraca da bismo mogli da ih komentarisemo. Dakle ako misli covek da Marin treba da ima 18 neka napise 18. Ovako "ocajno ste uradili" ne znaci nista. Negokonkretno da se kaze kako ne bi bilo ocajno ako ovo jeste.

I ne odnosi se ovo nebeski narod na konkretan komentar druže i na konkretno coveka koji je napisao ovo, nego iz perpspektive od kada postoji ovaj forum i ranijeod toga, uvek su ljudi dolazili da iskritukuju nesto na samom kraju, a godinu dana kreiramo bazu kroz rsearch i kad se kreira, onda se kritikuje. Da smo kritikovali ranije uz konstruktivne predloge, mozda bi nesto i uradili. Secam se kad smo postali sampioni sveta, ljudi na forumu su predlagali ocene i ocene, potencijale i potencijale. Uradili smo bazu i igrace i tada objektivno, svi zlatni orlici su bili objektivno ocenjeni i evo danas posle svih kritika koje smo tada preziveli jer smo nase klince uradili "preslabo", danas imamo samo 1 koji iz te genracije ima karijeru klase od igraca. Ostali, nema ih. To je ono sto sam hteo da kazem. Te godine wonderkids je trebalo po ljudima da budu i Gajic i Anotnov i Lukovi i Pavlovski i Zdjelar i Zivkovic i Veljkovic i svi. Realnost je ipak drugacija.

PS. Ponavljam, za ocene nasih igraca psotoje restrikcije SI-a jer dolaze iz lige koje dolaze.

Корисников грб
dukiss
Manager

Порука од dukiss » 12 Нов 2019, 23:18

Hvala Mandi na detaljnom objašnjenju i na uloženom trudu da ta objašnjenja pruži, slažem se apsolutno sa svim što je izneto u oba duža objašnjenja.

Samo da apostrofiram dve važne stvari za budući rad:

(1) Apsolutno nam ništa ne znači da nam neko kaže Igrač X je preslab ili Igrač Y je prejak a kamo li Klub X je preslab. Ono što nam je potrebno jesu konkretni predlozi konkretnih ocena. Znači, nemam apsolutno ništa protiv toga da pogledam 500 predloga profila, i nek se svih 500 tiču Zvezde i Partizana, kad smo se već tako dobro postarali da nemamo nijedan drugi važan klub u zemlji. Neće da me mrzi da pogledam svih 500 pregleda i da u bazu unesem štagod vredi. Tako je svih ovih godina. Ima čak i nekoliko ljudi koji predloge šalju i direktno na mejl, što mi se ne sviđa, jer sam za to da sve ide preko foruma, ali pogledam čak i to što tako stigne.

(2) Research se ne radi novembra meseca - ako želite da vaš omiljeni klub ili omiljeni igrač u FM-u izgleda onako kako mislite da treba, potrebno je da predlog pošaljete u toku juna, jula, avgusta i u prvih 10 dana septembra, sve kasnije od toga ne zavisi više od nas, već od milosti Engleza.

Hvala svima.

D.

Корисников грб
Megatone
Newgen

Порука од Megatone » 14 Нов 2019, 01:27

Kao prvo moram da kažem da dobro znam kako sve ovde funkcioniše, jako dugo sam na forumu, vidite i sami kad sam se prijavio.
Ovaj forum je mrtav, tako da mislim da svaka kritika i diskusija treba da bude dobro došla.
Meni se samo nije svideo ovaj odgovor Ortodoksa, pošto je Duki dobro odgovorio.

E sad.
Da li mislim da je nerealno to što Tomane i Vulić igraju u Grafičaru u prvoj sezoni? Da, tu nešto ne štima.
Da li je vama realna cena po kojoj Zvezda i Partizan prodaju svoje talente? Video sam odgovor ali ipak mislim da vi imate više uticaja i da se treba pozabaviti ovome.
Da li naša liga ima manji limit od Švedske i Norveške i koliki je limit kod Hrvata?

Branko Jovičić work rate 15, Kanjas 17.
La Para acc 16 i pace 15, to je isto kao Radonjić koji je Bolt za ovoga.
Jirka acc 13 i pace 14 dok su Mateo i Ben pace i acc 15.
Eto, ovo su neke ocene u Zvezdi koje sam uzeo na brzaka koje su meni smešne, pogledaću sve igrače i poslaću svoj predlog kad budem imao vremena.

Корисников грб
Baja
Global Moderator
Поруке: 2387
Придружен: 08 Нов 2010, 18:59
Место: Beograd
Has thanked: 21 times
Been thanked: 34 times

Порука од Baja » 14 Нов 2019, 04:42

Gde ste bre rodjaci bili svo leto,ili prethodne godine,ili prethodnih xy godina,dali neku sugestiju,komentar,ocenu,bilo sta?! :rulet:

Корисников грб
dukiss
Manager

Порука од dukiss » 14 Нов 2019, 13:16

Megatone пише:
14 Нов 2019, 01:27
Kao prvo moram da kažem da dobro znam kako sve ovde funkcioniše, jako dugo sam na forumu, vidite i sami kad sam se prijavio.
Ovaj forum je mrtav, tako da mislim da svaka kritika i diskusija treba da bude dobro došla.
Meni se samo nije svideo ovaj odgovor Ortodoksa, pošto je Duki dobro odgovorio.

E sad.
Da li mislim da je nerealno to što Tomane i Vulić igraju u Grafičaru u prvoj sezoni? Da, tu nešto ne štima.
Da li je vama realna cena po kojoj Zvezda i Partizan prodaju svoje talente? Video sam odgovor ali ipak mislim da vi imate više uticaja i da se treba pozabaviti ovome.
Da li naša liga ima manji limit od Švedske i Norveške i koliki je limit kod Hrvata?

Branko Jovičić work rate 15, Kanjas 17.
La Para acc 16 i pace 15, to je isto kao Radonjić koji je Bolt za ovoga.
Jirka acc 13 i pace 14 dok su Mateo i Ben pace i acc 15.
Eto, ovo su neke ocene u Zvezdi koje sam uzeo na brzaka koje su meni smešne, pogledaću sve igrače i poslaću svoj predlog kad budem imao vremena.
I meni je štošta mnogo smešno, u životu i u FM zajednici, najsmešnije mi je zašto svake godine pričamo isključivo o 20 igrača Zvezde i 20 igrača Partizana, i možda desetak drugih, a baza nam ima hiljade i hiljade igrača koje servisiramo Baja, ja i još nekoliko ljudi periodično. Rad na Zvezdi i Partizanu je možda jedna dvadesetina onoga što treba da se uradi svake godine.

Bilo kako bilo, potrebni su konkretni predlozi ocena, nalik poslednjem delu poruke, samo još konkretnije - ne šta je smešno a šta nije, nego predlog šta koliko treba da bude. La Paru nismo ocenjivali mi, Kanjasov WR je iz prethodne baze, mislim i neke ocene kod Matea, tako da uvek ima ocena koje treba da se dorade i zato su nam potrebni predlozi. Kada saznate da neko dolazi u vaš omiljeni klub, pogledajte kako izgleda u prethodnom i dostavite predloge izmena, ali na vreme.

Oko prodaje igrača - makar u mom bildu dostižu fine cene, vidim da još par ljudi iz tima ima takvo iskustvo. Ja sam rekao šta mogu da promenim u vezi sa tim i zaista samo to mogu da promenim, da povisim cene za interne transfere i ništa više, e sad ako neko misli da u bazi može nešto što ja ne znam, ja to ubeđenje ne mogu da promenim.

Limiti za zemlje svakako postoje, određeni su kvalitetom lige i ja ih se pridržavam, pridržava ih se i naša zajednica i većina kolega iz drugih zemalja, a ne mogu niti želim da gledam da li ih se drugi pridržavaju, neka sami odgovaraju za te odluke. O našoj ligi i njenoj regularnosti imam izuzetno loše mišljenje i čak je i ovo što imamo verovatno realno gledano previše. Da nisu upumpali onoliko para u klubove ko zna kakva bi pa tek situacija bila, ovako još i imamo za šta da se hvatamo, za ova evropska takmičenja u poslednje vreme...

Sve u svemu - svako je i više nego dobrodošao da pomogne research, svaki predlog nam je važan, iako neće da bude svaki uvek i realan, ali nema veze, bitno je da se mišljenja razmenjuju.

Корисников грб
palace
Youth Team Coach
Поруке: 190
Придружен: 24 Окт 2010, 16:20
Клуб који водите: Partizan
Формација: 4231
Been thanked: 4 times

Порука од palace » 15 Нов 2019, 15:29

Moja zamerka je bila samo da pojedini igraci imaju pogresan PA i to je to, po meni pavlovic ne sme da ima putujuci PA i da u jednom sejvu kao kod mene ima 130PA, to nije realno, jer je decko ogroman talenat mozda i veci od Milenkovica u svoje vreme(mislim na vreme dok je bio u pfc), mora da ima zakucan PA bar na 150. Druga stvar ne znam kakav je situacija sa sehovicem, kokirom, krstovicem jer su zakucani ili ne, ali do sada nista pokazali nisu, i trebalo bi da se to malo smanji jer kod mene imaju obojica oko 148 cini mi se. Takodje za Vidosavljevica nikada nisam cuo a lik 148 PA, ista situacija kao gore ne znam jel zakucan pa mi se tako pogodilo, ne kazem da decko nije talenat ali mislim da odnosi potencijala izmedju pojedinih igraca iz nase lige nisu realni. Realno gledano da se osvrnem na pricu iznad, nasi ljudi masovno igraju samo sa partizanom i zvezdom i zbog toga se najvise i pise o tim timovima, po meni ostale ocene su manje vise ok, imao bih par zamerki ali neka ostane na ovome. Smatram da ocene moraju da se modifikuju sveka sezone prema onome sto odredjeni igrac prikaze u sezoni iza,moj utisak da minimalno promena ima za vecinu igraca, ako ih uopste ima. Npr svetozar markovic je fakticki isti kao prosle sezone a realno lik nista pokazao nije ni u partizanu a tek u oliju. Nemoj da neko ovo shvata licno, ovo je moje misljenje.

Корисников грб
dukiss
Manager

Порука од dukiss » 15 Нов 2019, 21:00

palace пише:
15 Нов 2019, 15:29
Moja zamerka je bila samo da pojedini igraci imaju pogresan PA i to je to, po meni pavlovic ne sme da ima putujuci PA i da u jednom sejvu kao kod mene ima 130PA, to nije realno, jer je decko ogroman talenat mozda i veci od Milenkovica u svoje vreme(mislim na vreme dok je bio u pfc), mora da ima zakucan PA bar na 150. Druga stvar ne znam kakav je situacija sa sehovicem, kokirom, krstovicem jer su zakucani ili ne, ali do sada nista pokazali nisu, i trebalo bi da se to malo smanji jer kod mene imaju obojica oko 148 cini mi se. Takodje za Vidosavljevica nikada nisam cuo a lik 148 PA, ista situacija kao gore ne znam jel zakucan pa mi se tako pogodilo, ne kazem da decko nije talenat ali mislim da odnosi potencijala izmedju pojedinih igraca iz nase lige nisu realni. Realno gledano da se osvrnem na pricu iznad, nasi ljudi masovno igraju samo sa partizanom i zvezdom i zbog toga se najvise i pise o tim timovima, po meni ostale ocene su manje vise ok, imao bih par zamerki ali neka ostane na ovome. Smatram da ocene moraju da se modifikuju sveka sezone prema onome sto odredjeni igrac prikaze u sezoni iza,moj utisak da minimalno promena ima za vecinu igraca, ako ih uopste ima. Npr svetozar markovic je fakticki isti kao prosle sezone a realno lik nista pokazao nije ni u partizanu a tek u oliju. Nemoj da neko ovo shvata licno, ovo je moje misljenje.
Preporuka je da igrači mlađi od 20 svakako imaju minus ili kao što kažeš putujući potencijal, minus potencijal preporučuje i sama baza za sve njih, zakucavanje nije rešenje, jer su njihove karijere, kolikogod mi želeli da ne bude tako, neizvesne (kao što Manda reče, pogledajte generaciju naših svetskih šampiona). Kao što napisah, Pavlović je -8, što znači da može da ide od 130 do 160. Možda on može da ide i na -85 u perspektivi (140-170) sada na zimu, ako se stvari dobro razvijaju, ali je i u tom slučaju -85 mnogo bolje rešenje od bilo koje fiksne varijante. Dakle, da, ne samo da sme, nego sa 18 godina i treba da ima klizni potencijal.

Корисников грб
fixy95
Youth Team Coach
Поруке: 107
Придружен: 29 Јул 2011, 00:35
Been thanked: 11 times

Порука од fixy95 » 16 Нов 2019, 14:08

https://fmdataba.com/19/p/131713/milan-jeremic/

Pored levog krila treba dodati da moze da igra i na desnom jer je kroz karijeru igrao na obe strane. Takodje, treba staviti i MC i DM kao sekundarne pozicije. U poslednjoj sezoni u Slobodi, usled povreda nekih igraca, trener ga je stavio na zadnjeg veznog gde se solidno snasao.

Корисников грб
Baja
Global Moderator
Поруке: 2387
Придружен: 08 Нов 2010, 18:59
Has thanked: 21 times
Been thanked: 34 times

Порука од Baja » 17 Нов 2019, 18:37

fixy95 пише:
16 Нов 2019, 14:08
https://fmdataba.com/19/p/131713/milan-jeremic/

Pored levog krila treba dodati da moze da igra i na desnom jer je kroz karijeru igrao na obe strane. Takodje, treba staviti i MC i DM kao sekundarne pozicije. U poslednjoj sezoni u Slobodi, usled povreda nekih igraca, trener ga je stavio na zadnjeg veznog gde se solidno snasao.
Nista sporno,medjutim to su ispravke koje je uneo researcher u cijoj je bazi bio Jeremic poslednje sezone,kad se vrati u nasu nadleznost mi cemo ispraviti svakako ;)

Пошаљи Одговор

Повратак на “FM2020 Research”