Ispravke i ostali podaci (FM2020)

Kreiramo bazu Srbije i Crne Gore za FM20. Ocene igrača, transferi, predlozi i kritike.
Корисников грб
dukiss
Manager
Поруке: 2487
Придружен: 20 Нов 2010, 23:20
Место: Niš, Srbija
Has thanked: 34 times
Been thanked: 29 times
Status: Није на вези

Re: Ispravke i ostali podaci (FM2020)

Порука од dukiss » 13 Дец 2019, 18:31

stanly knife пише:
13 Дец 2019, 18:23
dukiss пише:
13 Дец 2019, 14:55
goooool пише:
13 Дец 2019, 13:27
Sadik je od moguce 31 utakmice odigrao ove polusezone 29, bez povreda i sa odlicnim golgeterskim ucinkom (16) kao i sa odlicnim brojem asistencija (12). AKo to nije dovoljan dokaz da je u pitanju fizicki dominantan igrac i igrac sa boljim mentalnim atributima od postojecih onda ne znam sta je...... Bio je izabran i za tim kola Lige Evrope

Stevanovicu i Pavlovicu mora da bude onaj minus potencijal izmedju 150-180 jer kao sto rekoh nalaze se medju najtalentovanijim igracima na svetu u svom uzrastu prema svim procenama. Ako 180 zvuci nerealno staviti im fixni potencijal 160. Milenkovic ima 164 potencijal, a prodat je za 5 miliona manju cifru nego Pavlovic koji je prodat Monaku za 10 plus bonusi na koje moze da se doda jos 5.
Opet, ovo gore napisano o Sadiku jeste jedna od tri komponente uključene u ocenu, druge dve ne poznajemo, a ocenom 16 ih itekako kačimo. A ako ćemo da gledamo tih 29 utakmica, više od pola nije odigrao do kraja.

Što se Stevanovića i Pavlovića tiče, oni su jedna od brojnih imena koja u poslednjih 10-15 godina nalazimo na raznim neformalnim listama, a možemo da nabrojimo mnoge od njih koji nisu napravili velike karijere (isto kao što možemo da nabrojimo one koji to jesu učinili). Zato je kod mladih igrača potreban veliki oprez. Dakle, apsolutno ne mora da bude potencijal -9, to je previše i za jednog i za drugog u ovom trenutku, o -85 već možemo da razmišljamo na osnovu svega napisanog.

Imali smo posle osvajanja SP za uzrast U20 i vrlo formalnu "listu", tj. potvrdu o zlatnoj generaciji, pa se relativno mali broj tih igrača razvio u vrhunske i dostigao potencijal koji smo im postavili.
Najzad je malo zaživela po meni najvažnije tema na forumu. Svako od nas koji smo godinama ovde prati po neki tim, pa samim tim bi i valjalo da se uključi kako bi skauting bio što bolji, pre svega kod timova iz unitrašnjosti.

Opet za Sadika, od tih 29 utakmica samo je na poluvremenu izašao protiv Javora i to zato što je bio u opasnosti da pocrveni. Ostalo je bio na terenu dobrih u proseku 75-80 minuta. Drugo igrati u ritmu sreda subota je itekako zahtevno, a momak je odradio to kranje korektno.
Pa probajte na FM da stavite igrača 4 utakmice za redom po ritmu sreda subota u petoj utakmici nece imati fitnes ni 80%. A opet 29 utakmica za POLUSEZONU je nešto!!! :smeker:

Stevanovića svakako doraditi pre svega tehničke aspekte njegove igre gde pokazuje izuzetno znanje već sad.
E a gledaj sad, npr posmatrao sam ocene Miloša Degeneka i upoređivao sa Strahinjom Pavlovićem, ogromna razlika, ali da li i opravdana? Da li je Pavlović pokazao manje? ili možda čak i više? Znam reći češ ocene se posmatraju na duži vremenskik period nije dovoljno samo polusezona da bi se sagledalo sve, al opet dečko je pokazao šta je pokazao i zasluzio je više.
Svako ko voli FM, pa i ja, nema za cilj da nerealno prikazujemo ocene igrača. Kao Dinamo neko vreme što je imao igraće sa silnim 20-icama. Ali poneka revizija i ispravka nije na odmet.

A za ostatak skautinga Javora morate sačekati da se završi polusezona :smeker:
U proseku je igrao tačno 71 minut po utakmici, ali nije to poenta - poenta je da je ta učestalost jedna od tri komponente koju ocenjujemo ocenom Natural Fitness, druge dve za jednu polusezonu nismo videli - srećom, nije se povređivao, a za treću komponentu je potreban niz sezona. Nije nikakav problem, ako toliko znači, stavićemo 15-16.

Kao što sam već napisao "doraditi tehničke aspekte" mi ne znači puno - koje aspekte i koje ocene, molim za konkretnost.

Isto i za Pavlovića - evo njegovih trenutnih ocena u bazi, pa predlažite, ali konkretno:

Acceleration 11
Agility 10
Balance 12
Inj. Proneness 13
Jumping Reach 16
Nat. Fitness 13
Pace 11
Stamina 13
Strength 16
Left Foot 20
Right Foot 9
Aggression 12
Anticipation 14
Bravery 13
Composure 12
Concentration 12
Consistency 13
Decisions 11
Dirtiness 12
Flair 10
Imp. Matches 12
Leadership 10
Off The Ball 9
Positioning (Def.) 14
Teamwork 9
Vision 9
Work Rate 13
Corners 7
Crossing 7
Dribbling 8
Finishing 6
First Touch 11
Free Kicks 8
Heading 13
Long Shots 7
Long Throws 8
Marking 14
Passing 8
Penalties 8
Tackling 13
Technique 10
Versatility 7

Корисников грб
goooool
Youth Team Coach
Поруке: 105
Придружен: 29 Авг 2017, 11:53
Место: Buenos Aires
Has thanked: 10 times
Been thanked: 23 times

Порука од goooool » 14 Дец 2019, 00:23

Ocene Pavlovica i Stevanovica su sasvim ok ali problem je potencijal.

https://fmdataba.com/20/p/166936/strahinja-jovanovic/

On ima potencijal 140, a Strahinja Pavlovic ima 137 iako je najtalentovaniji igrac u Partizanu i generalno srpskom fudbalu. Treba srediti tako sto se mora staviti ili fixni potencijal ili staviti veci negativni potencijal.....malo je bez veze da od sejva do sejva zavisi nesto sto je u realnosti nepobitna cinjenica.
Što se Stevanovića i Pavlovića tiče, oni su jedna od brojnih imena koja u poslednjih 10-15 godina nalazimo na raznim neformalnim listama, a možemo da nabrojimo mnoge od njih koji nisu napravili velike karijere (isto kao što možemo da nabrojimo one koji to jesu učinili). Zato je kod mladih igrača potreban veliki oprez. Dakle, apsolutno ne mora da bude potencijal -9, to je previše i za jednog i za drugog u ovom trenutku, o -85 već možemo da razmišljamo na osnovu svega napisanog.
Monako ne bi dao 10 miliona za igraca koji je "macka u dzaku"....sa Stevanovicem treba biti oprezan jos je mlad ali je Pavlovic definitivno pokazao da se radi o igracu sa minimalnim potencijalom 150......a kad izadje FM 2021 videcete da mu potencijal nece biti manji od 160.....

Dakle da budem konkretan:

Pavlovic 150-180 potencijal (ili najbolje bi bilo staviti fixni potencijal 160 npr)
Stevanovic 140-170 (ili najbolje staviti fixni 150)

Sadik, sledece ocene da budu ovakve:

Stamina - 14
Natural fitnes - 14
Pace - 17

Work rate - 13
Off the ball - 14
Determination - 12
Flair - 11

Finishing - 12
Long shots - 12
Technical - 11

Ostale ocene ne treba menjati.

Sto se Asana tice:

Pace - 16
Agility - 16
Accelration - 18

Finishing - 12
Heading - 12

Ostale ocene ne treba menjati.

Potencijal Asana i Sadika treba biti bar oko 132-133. Ili mozda verujete da Djordje Ivanovic stvarno bolji igrac od Asana i Sadika ? :lol: Pogledajte ocene Ivanovica.......tu nesto nije u redu definitivno hahha
Последње учитавање од goooool дана 14 Дец 2019, 00:42, учитано 1 пут укупно.

Корисников грб
dukiss
Manager

Порука од dukiss » 14 Дец 2019, 00:41

goooool пише:
14 Дец 2019, 00:23
Ocene Pavlovica i Stevanovica su sasvim ok ali problem je potencijal.

https://fmdataba.com/20/p/166936/strahinja-jovanovic/

On ima potencijal 140, a Strahinja Pavlovic ima 137 iako je najtalentovaniji igrac u Partizanu i generalno srpskom fudbalu. Treba srediti tako sto se mora staviti ili fixni potencijal ili staviti veci negativni potencijal.....malo je bez veze da od sejva do sejva zavisi nesto sto je u realnosti nepobitna cinjenica.
Monako ne bi dao 10 miliona za igraca koji je "macka u dzaku"....sa Stevanovicem treba biti oprezan jos je mlad ali je Pavlovic definitivno pokazao da se radi o igracu sa minimalnim potencijalom 150......a kad izadje FM 2021 videcete da mu potencijal nece biti manji od 160.....
Ne, Strahinja Jovanović nema potencijal 140, nego -7 i ne, Strahinja Pavlović nema potencijal 137, već -8 u igri koju trenutno igrate (a imaće -85 posle patcha), tako da molim da se činjenice ne izokreću. Igraču sa 18 godina ništa nije nepobitna činjenica - pred njim je 18 godina karijere i tu sve i svašta može da se desi, a preporučuje se fiksiranje potencijala tek posle dvadesete, tako da tu nema apsolutno ničeg lošeg, tako stvari funkcionišu godinama.

Eto, baš u tom Monaku trenutno prvi fiksirani potencijal ima igrač rođen 1998. godine, a od mlađih u klubu ispred Pavlovića će biti samo Pietro Pellegri sa potencijalom -9, a on je plaćen 25 miliona, više nego duplo skuplji od Pavlovića, što pokazuje da je ovde mera od -85 prava, kada već pominjemo milione.

Srdačan pozdrav!

I hvala na ostalim predlozima, uvažiću većinu, ono što deluje realno.

Корисников грб
goooool
Youth Team Coach

Порука од goooool » 14 Дец 2019, 00:44

Pa upravo na to i mislim jer ako stavis Pavlovicu potencijal -8 moze lako doci u situaciju da ima potencijal 130 u nekom sejvu sto je apsolutno nerealni minimalni potencijal....ali dobro kako god

Jbg buraz los ti je judging player potential ali ima vremena da ga popravis jer za razliku od igraca nama menadzerima je zagarantovan potencijal 200 :zelenko:
Последње учитавање од goooool дана 14 Дец 2019, 00:49, учитано 2 пута укупно.

Корисников грб
dukiss
Manager

Порука од dukiss » 14 Дец 2019, 00:48

goooool пише:
14 Дец 2019, 00:44
Jbg buraz los ti je judging player potential ali ima vremena da ga popravis jer za razliku od igraca nama menadzerima je zagarantovan potencijal 200 :zelenko:
Vrlo duhovito.

Castor Troy
Newgen
Поруке: 48
Придружен: 20 Апр 2011, 08:06
Место: Kv

Порука од Castor Troy » 14 Дец 2019, 09:31

Acceleration 11
Agility 10
Balance 12 14
Inj. Proneness 13 ' na osnovu cega ovako visoka ocena za sklonost ka poveredi ili bolescu ?
Jumping Reach 16
Nat. Fitness 13 ' sa druge strane natural fitnes prilicno skroman za decka kome su fizicke predispozicije
dominantne

Pace 11 12
Stamina 13
Strength 16
Left Foot 20
Right Foot 9
Aggression 12 14
Anticipation 14 13
Bravery 13 15
Composure 12
Concentration 12
Consistency 13
Decisions 11
Dirtiness 12
Flair 10
Imp. Matches 12
Leadership 10 12
Off The Ball 9 10
Positioning (Def.) 14 13
Teamwork 9 12
Vision 9 10
Work Rate 13 14
Corners 7
Crossing 7
Dribbling 8
Finishing 6
First Touch 11
Free Kicks 8
Heading 13
Long Shots 7
Long Throws 8
Marking 14 13
Passing 8 10
Penalties 8
Tackling 13 14
Technique 10 11
Versatility 7
[/quote]

kod mene ima ovakve ocene ( ja sam ih menjao u editoru jer ih svake godine prepravljam) mada kada pogledam kome su sve ocene delili kao bombone klincima, prevashodno mislim na ocene ant, con, com, mar, pos, tac koje su mozda i najbitinije ocene za defanzivce uz teamw i workr . ozbiljno sam razmisljao da mu neke atribute povecam. Naravno necu to da radim jer bi onda ja isao protiv nekih svojih principa.

Kao i na svakom fm licno sam izuzetno nezadovoljan kako su uradjene ocene barem onih igraca koja sam ja imao prilike da gledam i cije igre pratim, ali to je stara prica. Ocene pojedinih se prepisuju dok je kod drugih situacija takva da im u editoru stoje krompiri pa im se svake nove sezone pojavljuju drugacije ocene.

Zato ste cigose odradili boli glava. Sve sami prekaljeni virtuozi fudbalske igre.

Корисников грб
goooool
Youth Team Coach

Порука од goooool » 14 Дец 2019, 09:40

Zato se ja i ne nadam da ce bilo sta da se promeni, lepo uzmem editor i kreiram kako meni deluje realno i igram......
Dao sam primer Ivanovica i Sadika....ispada da je Ivanovic Ronaldo za Sadika...neki mentalni atributi su mu kao Natkovi, a decko osim vrlo dobre fizike ama bas nista drugo nema sto zasluzuje ocenu preko 11-12. Mnogo neozbiljno i povrsno ali to je tako u svakom FM-u jer samo na najjace lige se obraca paznja, a ostalima sta zapadne i ako se snadju snasli su se......samo se prekopiraju ocene iz proslog FM i to je to pa se posle ljudi raspravljaju da li treba ovako ili onako.

Da me ne shvatite pogresno, nije to katastrofalno lose, daleko je od toga ali 1-2 ocene gore ili dole mogu dosta da uticu.....pogotovo kad se radi o vise atributa

Navijacka opredeljenost npr igra istu veliku ulogu pa kad navijac Zvezde radi research vise ce da obraca paznju na zvezdine igrace i obratno......

Sve u svemu posle 7-8 sezona sve to postane nebitno jer regeni preuzmu ulogu ali ipak ako grci, hrvati i ostali mogu da se sloze i odrade svoje lige i igrace kako treba valjda ni mi srbi nismo nesposobni i neslozni toliko....valjda...
Pogledajte drugu grcku ligu....vecina igraca tamo ima dosta manji CA nego igraci iz nase druge lige ali su im ocene daleko bolje rasporedjene.....sto znaci da neko radi na tome detaljnije nego mi

Argentinska liga boli glava, igram sa Bokom svaki FM i stalno se vide promene ocena kod dosta igraca koje bas fino oslikavaju realnost. Dakle neko se kod njih tamo detaljnije bavi sa tim.
Tako da eto sto se mene tice za Partizan i Boku mogu da dam predloge jer godinama igram sa njima FM, a i u toku sam, pratim utakmice, a bilo bi lepo da se ukljuce i ljudi koji poznaju druge timove pre svega mislim na nasu ligu jer njom treba da se bavimo najvise

Корисников грб
dukiss
Manager

Порука од dukiss » 14 Дец 2019, 10:48

U ovoj temi, gde inače treba da se predlažu ocene, jer tome služi, od juna do avgusta ima 6-7 poruka, a od izlaska igre do sada ima tri strane. Gdegod na svetu su ocene dobro urađene urađene su od onoga ko pomno prati klub uz korekciju onih koji prate i druge klubove. Dakle i sada, i svako leto, svako ima prava da predloži ocene i za Partizan i za Zvezdu, ali i za ostale hiljade igrača koje imamo u bazi. Ovog leta je to izostalo.

Molim da se rečnik i način izražavanja primere temi.

Корисников грб
Baja
Global Moderator
Поруке: 2388
Придружен: 08 Нов 2010, 18:59
Место: Beograd
Has thanked: 21 times
Been thanked: 34 times

Порука од Baja » 14 Дец 2019, 15:02

Ajmo za pocetak ovako,navijacku pripadnost ostavite sa strane,ja prvi igram svaki sejv samo sa C.Zvezdom,jedan sejv i to je to.Ne znam da li sam ikada za ovih xy godina predlagao neku ocenu po principu meni se ne dopada,ja mislim (posebno zato sto ovaj iz Vojvodine,Partizana,Lisovica ima bolju ocenu).Ipak,ove zime cu detaljnije poraditi na Zvezdi,i po svemu prikazanom vise smanjenja,nego povecanja.
Vi ste ljudi nerealni i neupuceni,ali pre svega navijacki pristrasni i sujetni.Da se razumemo ovde ima dobrih predloga,i to cemo svakako ispraviti,zapravo sve sto je objektivno i realno.
Ne mozete nase igrace da uporedjujete sa igracima iz liga petice,ali i mnogih drugih nama "manjih" zemalja...mi smo generalno dno liga,a reprezentacija nam je jos gora.Sve to ulazi u obzir onih koji koji donose konacan sud i iz jedne takve lige i drzave vi ne mozete da imate Ronalda,Mesija,Bejla i Van Dajka od 18. godina.Vi imate jedan TSC koji je gazio sve u ligi,defilovao,a tek usli iz Prve Lige,a Partizan i Zvezda gube ili se muce sa istim tim ekipama.U igri uporedite ocene igraca TSC-a,uglavnom dno tabele,dok Partizan i Zvezda su aspolutno nadmocni.Zasluzeno ne zasluzeno,Zvezda igra LS,ma kako god,Partizan LE,i to ima znacaja,nama ne,ali ljudima koji rade igricu ima.

Luka Ilic je bio daleko kvalitetniji igrac sa 17-18 nego sto ce danas i ubuduce ikada biti.Al nismo mu pumpali ocene,potencijal,i pravili od njega Ronalda.Dejan Joveljic je po mom misljenju najbolji igrac kojeg je Zvezda dala u poslednjih xy godina.Ne samo zbog njegovog talenta,vec profesionalizma,ali i naravi,vaspitanja.To je momak koji ce ako Bog da jednog dana biti glavni u reprezentaciji Srbije.Glavna razlika u Zvezdi i Partizanu sto ce mladi igraci Partizana dobiti sansu,i to veliku da igraju,dok u Zvezdi najveci talenti nece dobiti sansu,vec ce igrati Terzini i Mrkelini,il ciji god procenti.
Da,Monako kao i bilo koji veliki klub ce baciti 10 miliona na macku u dzaku,jer im se moze,imaju milijarde,i da im ne prodje on,proci ce neki mali nepoznati garavi kog su platili i manje,ali ima vecu zelju,volju,boljeg menadzera,i prodace ga za 60 miliona nekom jos vecem klubu.Fixni potencijal realno jedino moze da se oceni sa nekih 20 godina.Cena ne odredjuje kvalitet igraca,vec moc kluba koji kupuje,i nemoc onog sto prodaje.Da smo mi Englezi,Zvezda Chelsea,a Partizan Arsenal,Joveljic bi otisao letos za 30 miliona,kao i Pavlovic ove zime.Oni su generalno jos uvek macke u dzaku,kakva je npr. bio i Jovic,jer mi smo mala,neprofesionalna,skart fudbalska Srbija,i toga morate biti svesni.Do pre godinu-dve godine za Pavlovica najveci deo sire javnosti nije ni znao,kao ni za Sadika,ni Asana,i zato...

Vi pricate o ocenama koje su postavljene septembra meseca,u kojima se niko od vas nije setio da ucestvuje,na osnovu onog sto su isti ti igraci prikazali do sada,znaci protekla 3 meseca...I zapravo krivite nas? Baza se ne radi na dnevnom nivou,vi ispisete ocene,mi posaljemo,vec sutra u igri eto ih.
Castor Troy,pa kad ih vec pratis,i ocene ti se ne dopadaju,ne secam se da sam video i jedan tvoj predlog bilo gde,u temi researcha?
A sto se tice naseg researcha u poredjenju sa Argentinom,Grckom i jos nekim zemljama.Glavni researcher kod njih ima citavu mrezu manjih researchera,ljudi koji su zaduzeni da prate samo jedan,dva,tri kluba,i podnose report.Al to nisu samo Boka,AEK,PAOK,River vec i druga,treca liga propracena na isti nacin kao i prva,bez obzira na navijacku pripadnost.A sta je kod nas? Dusan,koji pored nase zemlje radi i Crnu Goru,Sloveniju,ali detaljno,od nastupa,ocena,same igre,i najsitnijih detalja...ja koji se ne bavim ocenama,vec vise igrackim kadrom,trenerima,licnim podacima istih,istorijom,ali prvenstveno prelaznim rokom,i transferima.Ima tu jos par ljudi,konstantno pomazu,kroz tesitranja,kroz interne forume,itd.I naravno imamo gomilu kriticara koji nikada nisu tu dok se igrica stvara,nego se jave jednom dvaput godisnje,da iskritikuju,pljunu neciji trud i rad,a da prethodno k....m nisu mrdnuli.

Ponavaljam sve smo pribelezili,uzeli u obzir,i radimo na ispravkama,na vama i od vas zavisi kako ce baza izlgedati.Prosto,tema nastavi da bude ziva i igra ce biti bolja.

Castor Troy
Newgen
Поруке: 48
Придружен: 20 Апр 2011, 08:06
Место: Kv

Порука од Castor Troy » 14 Дец 2019, 17:14

mene interesuje da li postoje neke kvalifikacije ili kriterijumi koje vi researcheri treba da ispunite kako bi vasi nadredjeni procenili da ste prave osobe koje treba da odrede ocene igracima ?

svake godine je ista prica, nemam zelju da trosim reci bespotrebno kada ce na kraju neko ko se razume bolje od mene u odredjivanje ocena da ih sam kreira.

Hvala kreatorima igre sto su izmislili editor. Pogresio sam i sto sam onaj prethodni komentar napisao.

Корисников грб
Engy2108
Youth Team Coach
Поруке: 81
Придружен: 08 Јул 2011, 17:44
Место: Belgrade
Клуб који водите: Partizan Belgrade
Формација: 4-2-3-1
Steam: Engy2108
Mood:
Has thanked: 133 times
Been thanked: 17 times

Порука од Engy2108 » 14 Дец 2019, 17:48

Kod nas uvek ista prica. Umesto da se nadje neko resenje izmedju, mi se lepo posvadjamo i nista se ne uradi. Tako nam je na svim poljima. Sada treba videti sta moze da se uradi i promeni za sledece korigovanje ocena i bez ljutnja i uvreda i sa jedne i druge strane. Cilj nam je isti, da igraci naseg kluba budu sto bolji i u realnosti i u FM-u. Ziveli svi :winner:

Корисников грб
sergavra
Global Moderator
Поруке: 978
Придружен: 22 Дец 2012, 05:14
Место: Berlin
Has thanked: 15 times
Been thanked: 44 times

Порука од sergavra » 14 Дец 2019, 20:47

Castor Troy пише:
14 Дец 2019, 17:14
mene interesuje da li postoje neke kvalifikacije ili kriterijumi koje vi researcheri treba da ispunite kako bi vasi nadredjeni procenili da ste prave osobe koje treba da odrede ocene igracima ?
Ja mislim da ti uporno izbegavas da citas ono sto su dukiss i baja napisali: da baza fudbalera u Srbiji i njihovo ocenjivanje nije eksluzivno pravo pojedinaca koji nad ocenama igraca drze monopol vec bi trebalo da je zajednicki pokusaj odnosno trud fm zajednice, u ovom slucaju Srbije da se ocene igraca usaglase da budu sto pribliznije realnom stanju. Sto de facto znaci da su, da te citiram "vi researcheri" i ti i ja i svako ko zeli da realno i ne navijacki predlozi ocene/atribute, kada im je za to vreme a svake godine dukiss napise kad je vreme za to. Ova strana foruma za fm20 je "zivnula" pre 10 dana, pre toga pisalo dvoje ljudi, uglavnom transfere a ocene/atributi, sve ostalo muk. Najlakse je da se kritikuje, izgleda najteze da se izdvoji par sati u toku leta, predsezoni i napise stagod na temi.
Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti

Корисников грб
goooool
Youth Team Coach

Порука од goooool » 14 Дец 2019, 21:00

Ok onda da ne pricamo previse evo mojih predloga sto se Partizana tice:

Miletic - https://i.imgur.com/Zz3G5Vh.jpg
Sadik - https://i.imgur.com/8HT618g.jpg
Asano - https://i.imgur.com/ccskJAd.jpg
Urosevic - https://i.imgur.com/Kt2jtvL.jpg
Markovic - https://i.imgur.com/kIRg0Sf.jpg
S. Pavlovic - https://i.imgur.com/0sR2ZMD.jpg
Ivanovic - https://i.imgur.com/weeOytY.jpg
Zdjelar - https://i.imgur.com/m0NVdyL.jpg
F. Stevanovic https://i.imgur.com/p4o0Tti.jpg

Kondicioni trener Marko Stojanovic - https://i.imgur.com/VNpi0SL.jpg Mnogi ga smatraju najboljim strucnjakom za fizicku pripremu u zemlji i regionu. On sebe naziva sportskim naucnikom i u jednom intervjuu je rekao da je njegova uloga u Partizanu bas to, da nadgleda proces oporavka igraca i ucestvuje aktivno u organizovanju treninga. Ove sezone Partizan nikad spremniji, nikad manje povreda uprkos nikad vecoj minutazi igraca.

Da ne zaboravim, Savo Milosevic treba da ima sledece ocene:

working with youngsters - 17
judging player ability - 15
judging player potential - 15
man managment - 14

Board confidence - 200
Fan confidence - 170

Tendencies:
expect attacking football
expect strong youth development
expect young signings for the first team

Корисников грб
Baja
Global Moderator

Порука од Baja » 14 Дец 2019, 21:02

Castor Troy пише:

svake godine je ista prica, nemam zelju da trosim reci bespotrebno kada ce na kraju neko ko se razume bolje od mene u odredjivanje ocena da ih sam kreira.

Hvala kreatorima igre sto su izmislili editor. Pogresio sam i sto sam onaj prethodni komentar napisao.
Postoje,i verovatno da smo pisali sve sto bi smo zeleli,tacnije da smo ubacivali ocene po zelji svakog pojedinca na forumu ne bi smo bili tu gde jesmo godinama,i bili ocenjeni kao jedna u top 5 baza na svetu.Research nisu samo ocene igraca.

Корисников грб
Baja
Global Moderator

Порука од Baja » 14 Дец 2019, 21:16

goooool пише:
14 Дец 2019, 21:00
Kondicioni trener Marko Stojanovic - https://i.imgur.com/VNpi0SL.jpg Mnogi ga smatraju najboljim strucnjakom za fizicku pripremu u zemlji i regionu. On sebe naziva sportskim naucnikom i u jednom intervjuu je rekao da je njegova uloga u Partizanu bas to, da nadgleda proces oporavka igraca i ucestvuje aktivno u organizovanju treninga. Ove sezone Partizan nikad spremniji, nikad manje povreda uprkos nikad vecoj minutazi igraca.

Da ne zaboravim, Savo Milosevic treba da ima sledece ocene:

working with youngsters - 17
judging player ability - 15
judging player potential - 15
man managment - 14
Cekaj meni nije jasno sta je problem sa Stojanovicem,covek uredno stoji kao head of sports science?

Sto se tice Sava,malo je preterano working with youngsters i da je preterano 17,dovoljno mu je i 13-14,iz razloga sto Savo nije strucnjak koji se preterano dobro snasao kao trener sa mladjim kategorijama,niti je on sad otkrio nekog klinca,samo je pruzio sansu onima koje je imao na raspolaganju...judging player ability da 15 moze,a potential opet spustiti na nekih 13,ali zato man managment 15 bez problema.Drugar mi je igrac Partizana,a Savo jedan od drazih trenera na domacoj sceni.Takodje board confidence oko 150...nije da njemu uprava veruje,uprava sebi ne veruje,a kamoli njemu,ali radi odlicno za sada.I sam je rekao cim krenu losi rezultati pustice me niz vodu,kao i sve pre mene.A i nije da nije bio u sukobima sa nekima iz same uprave do sada.

Корисников грб
Orthodox
Ćale s' Bagdale
Поруке: 18650
Придружен: 23 Окт 2010, 23:36
Место: Kruševac
Клуб који водите: Napredak
Формација: 5-4-1 WB
Steam: OrthodoxSFM
Has thanked: 162 times
Been thanked: 202 times
Контакт:

Порука од Orthodox » 14 Дец 2019, 21:17

Ova tema je otišla u potpuno pogrešnom pravcu, pa samo da definišemo par stvari:

1. Pišite predloge, ne izveštaje.

2. Ne bavimo se ispravkama i tumačenjem nečijih karaktera nego ocena igrača i ispravkom baze koja se isključivo radi tako što se pročita i zapamti tačka 1.

3. Aktuelna baza je ona do koje se došlo zajedničkim radom prošle godine. Ne postoji individualna odgovornost jer niko nije individualno kreiramo ocene kako mu se htelo nego smo radili zajedno na istim.

Postovi trba da budu afirmativni, da imaju sadržaj. Sudržite se od upitnih poruka koje za cilj imaju nešto drugo sem definisanje atributa igrača ili ispravki koje utiču na realnost same igre.

Hvala.

Корисников грб
dukiss
Manager

Порука од dukiss » 14 Дец 2019, 22:12

Castor Troy пише:
A jesi li probao? Da li si u prošlosti ispisao konkretne predloge ocena koje niko nije uzeo u obzir? Kada je to urađeno?

Evo, sada je gospodin goooool, sa kojim se dva dana prepirem, na kraju uradio ono što treba da se uradi - napisao konkretne ispravke ocena za pojedine igrače i na prvi pogled većina ovih ispravki ima smisla, i tako treba da se radi. Ne kažem da će sve biti doslovce onako kako je napisao, ali će svakako dobar deo biti, a ono što nije, ići će u smeru koji je predložio. Da li je to nezadovoljavajući ishod? Rekao bih da nije. Upravo se na taj način pravi balans, a potrebno je samo malo dobre volje.

A da li postoji kriterijum za naš izbor? Postoji, potrebno je da čovek pre svega ima volje da čuje konkretne predloge, a onda živce i vremena da sve to izbalansira, i pokuša da pokrije sve što posle tih predloga ostaje nepokriveno, a to nepokriveno je, čoveče dragi, skoro cela ova naša zemlja, jer je 95% stvari koje ćemo ovde da pročitamo priča o Zvezdi i Partizanu i večita svađa kome je šta veće, umesto da se zapitamo zašto je država uložila naše pare u neka tamo dva sportska kluba. Zato nam je u ovoj zemlji tako dobro, zato će se svi odseliti u Beograd i onda kukati kako nam je zemlja opustela. Odoh već predaleko, ali još jednom apelujem - bavite se, molim vas, malo i nečim što nisu Zvezda i Partizan. Zvezda i Partizan su 200 ljudi, a baza nam ima 12.000.

Корисников грб
goooool
Youth Team Coach

Порука од goooool » 14 Дец 2019, 22:33

Evo jos nekih predloga sto se tice Vojvodine:

Dejan Zukic - https://i.imgur.com/uv6jLuO.jpg (solidna minutaza ove sezone, odlican tehnicar)
Jovan Kokir - https://i.imgur.com/udPtcWB.jpg (I u proslom FM mu je determination bila preslaba)

Emil Rockov bi trebao da ima PA blizu 130

Корисников грб
sergavra
Global Moderator
Поруке: 978
Придружен: 22 Дец 2012, 05:14
Место: Berlin
Has thanked: 15 times
Been thanked: 44 times

Порука од sergavra » 19 Дец 2019, 16:41

Nikola Cumic iz Radničkog u Olimijakos za 500K. Dužinu ugovora ne mogu sa nadjem al kontam da je 2.5 godine

Edit: ali koliko vidim ostaje do leta pa nek ostane ovo ovako

Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti

Корисников грб
Engy2108
Youth Team Coach
Поруке: 81
Придружен: 08 Јул 2011, 17:44
Место: Belgrade
Клуб који водите: Partizan Belgrade
Формација: 4-2-3-1
Steam: Engy2108
Mood:
Has thanked: 133 times
Been thanked: 17 times

Порука од Engy2108 » 19 Дец 2019, 20:25

sergavra пише:
19 Дец 2019, 16:41
Nikola Cumic iz Radničkog u Olimijakos za 500K. Dužinu ugovora ne mogu sa nadjem al kontam da je 2.5 godine

Edit: ali koliko vidim ostaje do leta pa nek ostane ovo ovako
Bas je malo 500k.Ne znam stvarno koji je interes Radnickog da prodaje najbolje igrace za taj novac

Пошаљи Одговор

Повратак на “FM2020 Research”