Ispravke i ostali podaci (FM2020)

Kreiramo bazu Srbije i Crne Gore za FM20. Ocene igrača, transferi, predlozi i kritike.
Корисников грб
sergavra
Global Moderator
Поруке: 979
Придружен: 22 Дец 2012, 05:14
Место: Berlin
Has thanked: 15 times
Been thanked: 44 times
Status: Није на вези

Re: Ispravke i ostali podaci (FM2020)

Порука од sergavra » 20 Дец 2019, 22:06

Da se ne editujem. Cumic, 750K, 30%, jun 2024, ostaje do kraja sezone.
Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti

jesusnavas7
Youth Team Coach
Поруке: 127
Придружен: 14 Дец 2012, 13:16
Место: yes
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times
Контакт:

Порука од jesusnavas7 » 29 Јан 2020, 11:14

Prvo bih upitao, kako je moguće da hrvatska liga ima toliko bolje igrače, tj igraće sa toliko boljim ocenama generalno, i većim cenama?
Kad uporedim špica Osijeka i Pavkova koji je igrao 2 godine LŠ ispada da je taj iz Osijeka Ibrahimović za njega.
Takođe, cene su im 3x veće od igrača iz naše lige.
Evo igram 2021/22 sezonu, Filip Stevanović ide iz Partizana u Monako za 1,2m , to je nerealno. Slažem se i da je nerealno da ode za 15m u Napoli kao što pričaju iz uprave Partizana.
Isto tako, Krstović koji se za 2 sezone u zver napravi, ode iz Zvezde u Napoli za 800k?
To stvarno nije kako treba, i na tome treba najviše poraditi. Čisto neka preporuka.

Drugo što sam hteo da pitam, vezano je za ocene pojedinih igrača Zvezde i njihov potencijal(u šta nisam dovoljno upućen).
Veljko Nikolić je pre svega odličan tehničar, jako slabašne građe. Samo ću pojedine ocene predložiti koje treba promeniti.
First touch 11-13, mislim da je na nivou sa tehnikom, jer je to jedan od njegovih najvećih kvaliteta.
Agility 10-12/13 - Nije za 10, dosta je agilniji od toga
Pace 12-11/10 - Nije toliko brz, čini mi se da je više agilan i startan nego trkač
Strenght 11-8/9- Krhke građe, nedovoljno snažan
Što se potencijala tiče, ne znam kako je definisano, ali je u top 3 prospekta kluba sa Gavrićem i Erakovićem.

Što se Željka Gavrića tiče
Agility 11-13 Agilniji od Veljlka, nije za 11 svakako.
Tehnika 12- Opet mislim da treba malo iznad, zaista su mu i first touch i tehnika na zavidnom nivou.
Kada sam igrao sa Zvezdom, posle 3 sezone uopšte se nije razvio , mislim da mu je potencijal bio negde oko 50,60 i konstanto padao, tako da treba povećati potencijal ovog dečka.

Miloš Degenek, možda sam već pisao, ali treba maknuti natural fitness 5, stvarno glupo izgleda pored svih njegovih ocena, a dečko je uvek spreman i generalno nema problema sa povredama.

I što se tiče Rodića, mislim da treba Jumping reach biti malo iznad 9, recimo 11/12 , odličan je u skoku zaista.

Eto to je to.

Njegoš Petrović,

Корисников грб
dukiss
Manager
Поруке: 2488
Придружен: 20 Нов 2010, 23:20
Место: Niš, Srbija
Has thanked: 34 times
Been thanked: 29 times

Порука од dukiss » 30 Јан 2020, 16:35

Više puta sam rekao da u pogledu ocenjivanja igrača nemam nameru da se poredim sa Hrvatima, koji su godinama unazad i neobjektivni i navijački pristrasni. Dakle, mišljenja sam da centarfor Osijeka treba da se oslabi.

Što se tiče cena igrača, jedina stvar koju tu mogu da uradim jeste da podignem interne cene transfera i da se nadam da će da se odraze na svetsko tržište, sve dalje diktira veće tržište, a ne naša baza.

Kada su u pitanju konkretne predložene izmene, razmotriću ih sve. Hvala.

jesusnavas7
Youth Team Coach
Поруке: 127
Придружен: 14 Дец 2012, 13:16
Место: yes
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times
Контакт:

Порука од jesusnavas7 » 05 Феб 2020, 11:33

Opet ja.

Zaboravih da napomenem u prošlom postu.

Posle 3 sezone igranja, Zvezda nije napravila nijedan dolazni transfer, samo je prodavala, Partizan pokupio samo free jednog igrača, Vojvodina, Napredak, Radnički bukvalno nikoga. To mi je malo zapalo za oko, i u prethodnim verzijama.
U principu, ispada kao da nikoga i ne dovode, a često se desi da Partizan(obzirom da igram sa Zvezdom) jednostavno nema nameru da pojačava svoj tim , bez obzira koliko dugo osvajali titulu ili ne.
U prethodnom FM19, pojačavali se jesu, ali su to uglavnom bili igrači ispod renomea kluba ili free transferi.
Sad ne znam kako je to definisano ili da li može da se promeni, svakako bilo bi lepo da se obrati pažnja.

Корисников грб
dukiss
Manager

Порука од dukiss » 07 Феб 2020, 22:14

Iz perspektive baze to ne vidim kako može da se promeni... Možda da prijaviš kao bag na SI Communities?

Inače, hvala svima na pomoći, baza više nije kod nas, ali važne transfere mogu da im tražim.

Корисников грб
goooool
Youth Team Coach
Поруке: 106
Придружен: 29 Авг 2017, 11:53
Место: Buenos Aires
Has thanked: 10 times
Been thanked: 23 times

Порука од goooool » 02 Јун 2020, 15:41

Trebalo bi konacno da obrisu "reserve squad" svim klubovima iz nase lige, a Teleoptik ne treba da ima ni U-19.

Корисников грб
dukiss
Manager

Порука од dukiss » 03 Јун 2020, 12:18

Reserve squads postoje iz krajnje praktičnih razloga - da možete da održavate formu igračima tako što npr. zakazujete prijateljske sa nižerazrednim timovima, što se i u stvarnosti dešava (npr. Zvezda pošalje rezervni tim sa nekim od trenera da odigra prijateljsku u Kosovskoj Mitrovici ili u nekom manjem mestu). Ne vidim zašto bismo ih uklanjali, oni nemaju nikakva zakazana takmičenja i ništa ne smetaju... kome nisu potrebni mogu da prebace sve igrače u A tim.

S druge strane, Teleoptik i ne treba da ima U19 tim - ako ima, to je bag ili je možda namerno načinjen jer postoji jedan sistem B timova za sve situacije u zemlji. To je već stvar kodiranja...

Корисников грб
goooool
Youth Team Coach
Поруке: 106
Придружен: 29 Авг 2017, 11:53
Место: Buenos Aires
Has thanked: 10 times
Been thanked: 23 times

Порука од goooool » 09 Јун 2020, 08:46

Meni to licno nista nije problem jer ja u fm editoru nastelujem sve te neke manje greske pre nego sto pocnem da igram ali pricam generalno.
Teleoptik u svakom FM-u ima U-19 iako ne bi trebalo....osim toga uvek me igra navodi da moram da vodim prijateljske utakmice teleoptika u-19 i to je nesto sto ne moze da se resi ni u responsabilities ni dovodjenjem osoblja za to vec samo editorom pre pocinjanja save-a.
Inace. postoji reserve league tako da imaju zakazana takmicenja.

Problem se postojanjem reserve squad je sto mi direktor fudbala dovodi trenere, asistente i ostalo osoblje za njih. Znam da mogu ja da preuzmem funkcije direktora fudbala ali ima nas koji dosta stvari prepustamo dof-ima radi brzeg i lakseg igranja.
Odrzavanje forme igraca sa manjom minutazom moze da se vrsi zakazivanjem prijateljskih meceva i za to ne treba reserve squad. Apropo toga bilo bi lepo da se ubaci konacno jedna novina koja ce da omoguci da na razliciti nacin treniram nekoliko grupa igraca u mom timu pa bi pomocu toga recimo mogao jednoj grupi igraca da zakazem mec a drugu grupu da treniram tog istog dana kako ne bi imali iste treninge u ta 2-3 dana oko te utakmice.

Корисников грб
dukiss
Manager

Порука од dukiss » 10 Јун 2020, 00:28

Zar nije prinudno vođenje Teleoptikovih timova ove godine konačno rešeno? To je nešto što su potvrdili kao ispravljeno mislim još pre izlaska FM2020? Testeri su potvrdili ispravku, ne znam kako ponovo isplivava... Ukoliko imaš sejv iz najnovije verzije gde si prinuđen da vodiš Teleoptik U19, dostavi da ga prijavim kao bag. Isto važi za ligu rezervi - to takmičenje smo još u FM2019 tražili da ukinu. Ukoliko imaš sejv gde se liga rezervi igra, mirror, ili kakvagod druga, to treba da se prijavi kao bag.

Automatsko dovođenje trenera za rezerve bi koderi isto mogli da srede...

EDIT: Pustio sam novu igru na 60 dana s Partizanom u najnovijoj verziji FM2020. U tih 60 dana ne vidim da se igra liga rezervi, rezervni tim Partizana je prazan, nema zakazane čak ni prijateljske utakmice. Ne vidim ni da Teleoptik ima odvojeni omladinski tim ili rezervni, niti me je igra primoravala da vodim bilo šta osim utakmica A tima Partizana. Mogu da odredim da ja dovodim coaching staff za sve timove, nisu primljeni treneri bez mog znanja. Da li igramo istu verziju igre?

Пошаљи Одговор

Повратак на “FM2020 Research”