Ispravke i ostali podaci (FM2020)

Kreiramo bazu Srbije i Crne Gore za FM20. Ocene igrača, transferi, predlozi i kritike.
Корисников грб
Baja
Global Moderator
Поруке: 2379
Придружен: 08 Нов 2010, 18:59
Место: Beograd
Has thanked: 15 times
Been thanked: 28 times
Status: Није на вези

Re: Ispravke i ostali podaci (FM2020)

Порука од Baja » 21 Нов 2019, 04:57

Tako mi i treba kad nisam ulazio na Managera...Dule,molim te,vrati (naruci) cim pre Dusana Ristica 62191711 u BSK Borcu,a Dusanu Risticu 62146796 dodati Slogu Crnjelevo u istoriju za proslu sezonu,i on sada igra za Slobodu iz Tuzle.Glupi magarac nesposbni raspali je opet uzeo pogresnog... :waller:

Корисников грб
dukiss
Manager
Поруке: 2475
Придружен: 20 Нов 2010, 23:20
Место: Niš, Srbija
Has thanked: 27 times
Been thanked: 24 times

Порука од dukiss » 21 Нов 2019, 19:25

Zatražen!

Nikola F.M 87
Youth Team Coach
Поруке: 164
Придружен: 15 Дец 2010, 01:33
Место: Niš
Been thanked: 3 times

Порука од Nikola F.M 87 » 25 Нов 2019, 21:31

Vanja Marković 62097691,je u kaposvaru, ne vojvodini,Milan borjan i srđan babic nisu na odmoru do 20 odnosno 14.7,sad sam pogledao u editoru i tamo im stoji on holiday.

Poslato sa SNE-LX1 pomoću Tapatoka

Корисников грб
dukiss
Manager

Порука од dukiss » 26 Нов 2019, 22:51

Nikola F.M 87 пише:
25 Нов 2019, 21:31
Vanja Marković 62097691,je u kaposvaru, ne vojvodini,Milan borjan i srđan babic nisu na odmoru do 20 odnosno 14.7,sad sam pogledao u editoru i tamo im stoji on holiday.

U našoj bazi nijedan od njih nema namešten nikakav odmor, to polje im je skroz prazno, niti vidim zašto bi im bilo ko to nameštao, tako da poreklo tog problema ne znam.

Nikola F.M 87
Youth Team Coach
Поруке: 164
Придружен: 15 Дец 2010, 01:33
Место: Niš
Been thanked: 3 times

Порука од Nikola F.M 87 » 27 Нов 2019, 12:35

Ja sam našao to u editoru, mogu da ti slikam i pošaljem, startuj sa zvezdu i videćeš, da su na odmoru,i jedan i drugi

Корисников грб
sergavra
Global Moderator
Поруке: 961
Придружен: 22 Дец 2012, 05:14
Место: Berlin
Has thanked: 13 times
Been thanked: 37 times

Порука од sergavra » 27 Нов 2019, 14:58

Nikola F.M 87 пише:
27 Нов 2019, 12:35
Ja sam našao to u editoru, mogu da ti slikam i pošaljem, startuj sa zvezdu i videćeš, da su na odmoru,i jedan i drugi

Juli je mesec, mozda je igra gledala reprezentacije pa im sama dala odmor. Pogledaj im playing history, mozda je Borjan bio na Concaf-u koji se odrzavao krajem juna. Ko zna.
Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti

Корисников грб
Baja
Global Moderator

Порука од Baja » 06 Дец 2019, 03:23

Obavezno skinuti Mirku Ivanicu da ne zeli da igra za Zvezdu,kao jedan od ciljeva u karijeri.

Ali Alakabak 70112005 greskom zavrsio u nasoj Turbini,umesto albanskoj.

Корисников грб
goooool
Youth Team Coach
Поруке: 92
Придружен: 29 Авг 2017, 11:53
Место: Buenos Aires
Has thanked: 7 times
Been thanked: 20 times

Порука од goooool » 10 Дец 2019, 12:48

Ne znam zasto su u ovom FM-u daleko losije ocene novim igracima Partizana nego u proslom FM. Konkretno mislim na Sadika i Asana i pre svega na fizicke atribute. Trebali su da ostave bar onako kako je bilo.

U Partizanu Marko Stojanovic nije fitnes coach vec sports scientist.

Pavlovic treba da ima veci potencijal kao i Filip Stevanovic.

Корисников грб
Baja
Global Moderator

Порука од Baja » 10 Дец 2019, 22:04

goooool пише:
10 Дец 2019, 12:48
Ne znam zasto su u ovom FM-u daleko losije ocene novim igracima Partizana nego u proslom FM. Konkretno mislim na Sadika i Asana i pre svega na fizicke atribute. Trebali su da ostave bar onako kako je bilo.
I jedan i drugi su takvi stigli u nasu bazu,mi sa ocenama nista nismo radili,neki sud mozemo da donesemo tek na zimskom updejtu,a do tada,slobodno mozes da ispises predloge.

Sto se tice Marka Stojanovica,on ima visestruku ulogu,i kao kondicioni trener,ali i kao pomenuti sports science...

Takodje,i sto se tice mladjih igraca,dajte predloge,razmotricemo,i gde je potrebno ispraviti...

Корисников грб
dukiss
Manager

Порука од dukiss » 10 Дец 2019, 22:22

Sva sreća pa čuvam sve preseke.

Umar Sadiq: U FM2019 imao CA 117, Iz Rome stigao sa 110 (smanjili Italijani, ne mi, na osnovu učinka u 2018/19), sada ima 110.
Takuma Asano: U FM2019 imao CA 122, Iz Arsenala stigao sa CA od 118 (smanjili Englezi, ne mi, na osnovu učinka u 2018/19), sada ima 120.

Dakle, mi nikome ništa smanjili nismo, čak smo Asana i pojačali.

Корисников грб
dukiss
Manager

Порука од dukiss » 11 Дец 2019, 00:00

I da se složim s Bajom - potrebni su predlozi i to konretni predlozi.

Izjave tipa Pera treba da bude malo bolji ili Laza treba da ima veći potencijal ne znače puno - molim vas predlažite konkretne ocene (npr. smatram da ova ocena treba da bude 14 umesto 12 zbog toga i toga) i konkretne potencijale.

Корисников грб
goooool
Youth Team Coach

Порука од goooool » 12 Дец 2019, 14:52

Pa rekao sam vec da su fizicki atributi Asana i Sadika losiji nego u prethodnom fm-u. Sadik je u prethodnom FM imao 19 za pace, a u ovom ima 15...to je drasticna razlika za samo godinu dana. Sigurno znate da igrac koji ima CURRENT ability 110 moze da bude dosta bolji od igraca koji ima isto 110 tako da je veoma bitno kako su ocene rasporedjene.

Ne trazim ja da se ocene prekrajaju po zelji vec da ako je tako bilo u proslom FM treba da bude bar priblizno tako i u ovom, a ne losije pogotovo kad taj igrac ima sada bolju sezonu nego proslu.

Rekao sam vec da su potencijali Stevanovica i Pavlovica previse mali i ne oslikavaju opstu procenu koja vazi u realnosti. Sigurno ima jos primera u nasoj ligi osim njih.
Stevanovic i S.Pavlovic treba da imaju minimum 155 potencijal, a L.Pavlovic ne bi trebao da ima ispod 140.

Strahinja Pavlovic je u uzrastu do 18 god treci-cetvrti najperspektivniji igrac na svetu prema transfermarktu na poziciji DC.

Stevanovic zauzima takodje trece-cetvrto mesto na svetu u uzrastu do 17 god na poziciji levog krila AML.

Mogu ja da uzmem data editor i da promenim sve kako mislim da treba ali nije to neko resenje jer ne igram samo ja FM i nije samo moje misljenje merodavno.

Корисников грб
stanly knife
Newgen
Поруке: 37
Придружен: 03 Окт 2011, 10:46
Место: belgrade

Порука од stanly knife » 12 Дец 2019, 17:14

Moram se složiti da je potencijal tih igrača veći nego pto je trenutno prikazano. :ole:

A što se Sadika tiče ipak je 19 mnogo za ono što pokazuje. Njegove fizičke karakteristike uz kretanje na terenu je ono što ga karakteriše i pravi razliku, kao i njegovi nedostatci tipa slaba tehnika, sebičnost, slab pregled igre. Evo konkretan predlog za njega kao što sam i napisao na drugoj temi, a sad i ovde:

Acc-16
Pace-17
Natural fitness- 16
Ballance-9 (nije mi jasno kako sad 14, kad ga često viđamo da posle nekih osnovnih kontakata gubi ravnoteću i pada) :slap:
Off the ball- 16
Stamina 14
Work rate- 8 (trenutno nezahvalnih 4, mnogo malo za rad na terenu koji on iskazuje)

Sledeći je Nemanja Miletić koji je po meni veoma dobro prikazan osim dve stavke, agresivnost i work rate. Obe treba povećati. Mislim da o agresivnosti ne treba mnogo da pišem jer konstantno je agresivan i stoji blizu protivnika tražeći kontakt igru i izlazeći visoko na igrača. Dok work rate od 12, mislim da je stvarno malo za igrača koji preore svoju stranu terena.

Aggression -15, 16
Work rate-15

Takuma Asano sa pace 15. Preslabo za njega, igrao našu ligu, igrao Evropu i gde god mu je ostavljeno prostora svojom brzinom ostavljao protivnike iza sebe i koristio prazan prostor.
Pace-17

Strahinja Pavlović, za svoje godine veoma zrelo, ponekad i previše, iznosi loptu napred kad god mu se pruži šansa, dobro se postavlja i tako nadoknađuje to što ume da bude sporiji od protivnika, pogotovu je to došlo do izražaja u Evropskim mečevima gde su protivnici fizički bolji od domaće lige.

Positioning-14
Marking-14
Anticipation-14

Takođe redovno gledam Javor-a, i za oko mi je zapao Nikola Kuveljić, zadnji vezni ili DMC.

Passing 11
Long shots 13
First touch 11
Composure 12
Vision 12
Team Work 13

Toliko za sada, dok ne dođe polusezona, a onda detaljnije o ostalim igračima Javora.

I ko god može nek gleda svoj tim i predlaže ispravke jer pre svega od nas samih zavisi kvalitet skautinga naše lige i njenih timova. :knight:
non mollare mai!

Корисников грб
dukiss
Manager

Порука од dukiss » 12 Дец 2019, 23:41

Хвала на конкретним предлозима. Напокон идемо у добром правцу.

Мислим да сте се са брзином можда мало занели... Хајде Асано и да разумем предлог од 17, али за Садика мислим да је 16 много реалније.

Такође, мислим да се поље Natural Fitness већ дуже време врло погрешно схвата код нас - ова оцена одређује колико се играч брзо враћа на терен након повреде и то је то. Коју је то повреду Садик имао па се брзо вратио за ових пар месеци код нас па да му дајемо 16.

И минус 8 никако није мали потенцијал.

Корисников грб
goooool
Youth Team Coach

Порука од goooool » 13 Дец 2019, 02:27

Koliko ja znam natural fitnes utice na to koliko se igrac brzo oporavlja nakon meca tj. koliko se brzo vraca na 100%

Sadik ima dugacak korak i kad razvije maksimalnu brzinu sigurno ima bar 17....iako mu je accelration slabiji 13-14 max.....takodje ga krase solidan i agility, balans, of the bal i work rate jer ako nesto ima to je fizika i kretanje, svuda je po terenu i ne moze da ima samo 4 za work rate. Mentalni atributi su mu uzasni i uopste ne oslikavaju realnost kako treba. Potencijal treba da ima bar 140.
U proslom FM je imao potencijal 138. Pogledajte:
https://fmdataba.com/19/p/22514/umar-sadiq/
A sada igra sezonu karijere i stavili su mu mnogo losije ocene, CA smanjili sa 117 na 110.....nema smisla. Treba da ima iste ocene kao u proslom FM plus work rate i flair da se povecaju na 12-13. U ovom FM su ga napravili kao da je prestao da igra fudbal, a u stvari prvi put negde igra konstantno kao glavni napadac

Asano je vrlo slican, veoma dobra mobilnost i fizika. Evo njega u proslom FM:
https://fmdataba.com/19/p/6467/takuma-asano/

Takodje, on je veliki profesionalac tako da treba da se namesti da bude "model profesional". Verovatno najveci hard-core profesionalac medju strancima u nasoj ligi pored Natka i Marina
Njega nisu mnogo promenili osim sto su mu za -1 smanjili acelration, pace i agility ali u proslom FM je imao CA 122 PA 132 a u ovom 120-124.....bezvezarija cista

I jos jedna stvar:

Partizan u "suporter profile" ima 15 za passion sto je vrlo malo i nerealno. Zvezda ima za passion 19, a mislim da nisu bas toliko strastveniji od navijaca Partizana pa bi Partizan trebao da ima podjednako kao Zvezda ili bar 18. Ovi atributi dosta znace kad igras kuci narocito velike utakmice tako da je vazno kakvi ce da budu.

Пошаљи Одговор

Повратак на “FM2020 Research”