Ispravke i ostali podaci (FM2020)

Kreiramo bazu Srbije i Crne Gore za FM20. Ocene igrača, transferi, predlozi i kritike.
Корисников грб
Orthodox
Ćale s' Bagdale
Поруке: 18538
Придружен: 23 Окт 2010, 23:36
Место: Kruševac
Клуб који водите: Napredak
Формација: 5-4-1 WB
Steam: OrthodoxSFM
Has thanked: 127 times
Been thanked: 206 times
Контакт:
Status: Није на вези

Ispravke i ostali podaci (FM2020)

Порука од Orthodox » 26 Јул 2019, 17:14

Слика

U ovoj temi radimo na ispravkama u FM20 u odnosu na poslednju bazu FM19.

Корисников грб
Baja
Global Moderator
Поруке: 2372
Придружен: 08 Нов 2010, 18:59
Место: Beograd
Has thanked: 13 times
Been thanked: 26 times

Re: Ispravke i ostali podaci (FM2020)

Порука од Baja » 29 Јул 2019, 12:59

Gde je proslogodisnja tema nestala,nije u arhivi?

Корисников грб
dukiss
Manager
Поруке: 2470
Придружен: 20 Нов 2010, 23:20
Место: Niš, Srbija
Has thanked: 25 times
Been thanked: 22 times

Порука од dukiss » 30 Јул 2019, 13:36

Baja пише:
29 Јул 2019, 12:59
Gde je proslogodisnja tema nestala,nije u arhivi?
Nisam ni ja uspeo da dođem do nje - kad sam našao link, pisalo je da nemam pristup tom delu... Manda će znati kako da reši, siguran sam :)

Корисников грб
Orthodox
Ćale s' Bagdale
Контакт:

Порука од Orthodox » 30 Јул 2019, 23:42

viewtopic.php?f=434&t=14483

Evo je. Slucajno sam je poslao u zakljucan deo foruma. :noway:

Корисников грб
Baja
Global Moderator

Порука од Baja » 02 Авг 2019, 06:51

Goran Maric 5765111 trener golmana prvog tima Javora,a Dragan Uzunovic 5753367 mislim da prelazi na rad sa mladjim golmanima,tj U19 GK Coach.

Корисников грб
Orthodox
Ćale s' Bagdale
Контакт:

Порука од Orthodox » 13 Авг 2019, 00:44

Napredak

Predsednik je Marko Mišković.

Imaš Dule na sajtu sastav board-a i stručnog štaba.

Alivodić nije u Napretku više, a Baha je suspendovan do daljnjeg i mislim da će ga se uskoro otarasiti zbog nediscipline.

Stanje terena je odlično, potpuno nov. Razvijena je ponovo mreža omladinskog pogona pa to malo da se popravi.

Inače u igri fale neki solidni klinci, kao npr Uroš Rašković koji ima ugovor sa prvim timom.
Dodaću jos jednog, dva klinca u narednim danima i sve podatke.

Milan Obradović DC/DL
Milan Spremo igra i DR kod Rogana.
Igor Ivanović AMR/AM
Milos Milovanovic DC/DL

To je za sad.

Корисников грб
Baja
Global Moderator

Порука од Baja » 20 Авг 2019, 14:48

Orthodox пише:
13 Авг 2019, 00:44
Napredak

Predsednik je Marko Mišković.

Imaš Dule na sajtu sastav board-a i stručnog štaba.

Alivodić nije u Napretku više, a Baha je suspendovan do daljnjeg i mislim da će ga se uskoro otarasiti zbog nediscipline.

Stanje terena je odlično, potpuno nov. Razvijena je ponovo mreža omladinskog pogona pa to malo da se popravi.

Inače u igri fale neki solidni klinci, kao npr Uroš Rašković koji ima ugovor sa prvim timom.
Dodaću jos jednog, dva klinca u narednim danima i sve podatke.

Milan Obradović DC/DL
Milan Spremo igra i DR kod Rogana.
Igor Ivanović AMR/AM
Milos Milovanovic DC/DL

To je za sad.
Ako mislis na http://fknapredak.rs/%d0%bc%d0%b5%d0%bd ... 82/?sr=lat sve smo sredili. ;)

Корисников грб
Orthodox
Ćale s' Bagdale
Контакт:

Порука од Orthodox » 20 Авг 2019, 19:09

Da. Uz to, Baha ipak igrao poslednjuu utakmicu. Mozda ga i pomiluju.

Корисников грб
fixy95
Youth Team Coach
Поруке: 100
Придружен: 29 Јул 2011, 00:35
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Порука од fixy95 » 03 Нов 2019, 17:54

Napisao bih par recenica o ocenama.

Smatram da su Partizanovi klinci, Pavlovic i Stevanovic najrealnije ocenjeni (uz par ispravki Pavlovicu veci dribling, hrabrost work rate, dok Stevnovic MORA da ima bolji balans i agilnost), a kad ih uporedite sa ostatkom lige, oni su neki prosek, sto realno, slozicemo se, nije tako.

Posto znam da je nemoguce korigovati ocene celoj ligi, samatram da bi njih dvojicu trebalo 'popraviti' za izlazak igre, a onda se potruditi da na narednom serijalu ocene igraca budu realnije.

Takodje, Pavlovic ima ugovor sa Partizanom do leta 2024. a ne 2022. kao sto stoji u igri i levonog je.

Корисников грб
dukiss
Manager

Порука од dukiss » 05 Нов 2019, 10:09

fixy95 пише:
03 Нов 2019, 17:54
Napisao bih par recenica o ocenama.

Smatram da su Partizanovi klinci, Pavlovic i Stevanovic najrealnije ocenjeni (uz par ispravki Pavlovicu veci dribling, hrabrost work rate, dok Stevnovic MORA da ima bolji balans i agilnost), a kad ih uporedite sa ostatkom lige, oni su neki prosek, sto realno, slozicemo se, nije tako.

Posto znam da je nemoguce korigovati ocene celoj ligi, samatram da bi njih dvojicu trebalo 'popraviti' za izlazak igre, a onda se potruditi da na narednom serijalu ocene igraca budu realnije.

Takodje, Pavlovic ima ugovor sa Partizanom do leta 2024. a ne 2022. kao sto stoji u igri i levonog je.
За разлику од остатка лиге, они имају поприличан потенцијал, тако да ће се ситуација у игри врло брзо променити. За те године, њихови тренутни абилитији су поприличан гарант да ће моћи да се одлично развију. Поред тога, биће пожељни и клубовима где ће моћи да се развију, па ће вероватно тамо и да оду, што ће да се деси и у реалном свету.

Имали смо цело лето да предлажемо оцене, да договарамо ко како треба да изгледа, али се веома мали број људи укључио у израду података, сетимо се у цајтноту, када ствари више не могу да се мењају или мора да их мења неко други за нас и све буде неизвесно... Ето наука за зиму и наредно лето. Предложите профиле играча док је време, уважићу све што је реално. У принципу, база није код мене од септембра, а нпр. ова двојица играча су у ова два месеца и напредовала...

Унећу захтев за неке корекције, али немам појма какве су нам шансе.

jesusnavas7
Youth Team Coach
Поруке: 125
Придружен: 14 Дец 2012, 13:16
Место: yes
Been thanked: 2 times
Контакт:

Порука од jesusnavas7 » 05 Нов 2019, 10:24

Neke greske nisu ispravljene od proslog FM-a, sto se tice ocena igraca.

Na primer, Degenek i dalje ima naturall fitness 5, sto je presmesno realno.
Njegos Petrovic totalno promasena i rola i ocene on je realno box to box ili dp-s, agresion 14, tackling 13(Najbolji klizeci start u Zvezdi, jako agresivan, nekada i pretera ali 13 mi deluje ok,
Tomane mi deluje potcenjen, tek ce pokazati sta zna ali trenutne ocene nisu dovoljno dobre za jednog spica, nije realno da ima tehniku 11 kad je tehnicki iznad svih nasih spiceva, takodje i finishing 11 je premalo za nekoga ko se solidno dokazao u portugalskoj prvoj ligi i bio medju 10 najboljih strelaca.
Vukanovic finishing 11 a bio najbolji strelac lige pre nego sto je dosao u Zvezdu, realno je da ima bar 13 finishing.
Nikola Krstovic treba da ima strenght 12, balance 12, snaga mu je najveca vrlina, tehnicki nije jos na nivou, i dobar sut sa distance.
Veljko Nikolic, first touch 13 , ne 10, jako mekan i lep prijem, u trku se oslobadja cuvara, veliki talenat.
Eto, samo neke sugestije sam izneo, bilo bi dobro kad bi se bar na nesto obratilo paznju.
Moram pohvaliti ocene za Zeljka Gavrica, ne znam koliki je CA/PA, ali svaka cast, svakako najveci talenat iz Zvezdine skole trenutno, imace veliku karijeru.

Корисников грб
dukiss
Manager

Порука од dukiss » 06 Нов 2019, 17:55

jesusnavas7 пише:
05 Нов 2019, 10:24

Njegos Petrovic totalno promasena i rola i ocene on je realno box to box ili dp-s, agresion 14, tackling 13(Najbolji klizeci start u Zvezdi, jako agresivan, nekada i pretera ali 13 mi deluje ok,
Tomane mi deluje potcenjen, tek ce pokazati sta zna ali trenutne ocene nisu dovoljno dobre za jednog spica, nije realno da ima tehniku 11 kad je tehnicki iznad svih nasih spiceva, takodje i finishing 11 je premalo za nekoga ko se solidno dokazao u portugalskoj prvoj ligi i bio medju 10 najboljih strelaca.
Vukanovic finishing 11 a bio najbolji strelac lige pre nego sto je dosao u Zvezdu, realno je da ima bar 13 finishing.
Nikola Krstovic treba da ima strenght 12, balance 12, snaga mu je najveca vrlina, tehnicki nije jos na nivou, i dobar sut sa distance.
Veljko Nikolic, first touch 13 , ne 10, jako mekan i lep prijem, u trku se oslobadja cuvara, veliki talenat.
Eto, samo neke sugestije sam izneo, bilo bi dobro kad bi se bar na nesto obratilo paznju.
Moram pohvaliti ocene za Zeljka Gavrica, ne znam koliki je CA/PA, ali svaka cast, svakako najveci talenat iz Zvezdine skole trenutno, imace veliku karijeru.
Опет - имали сте цело лето да предлажете оцене. Дегенек је био и вратио се, не знам шта му је од оцена тамо мењано. Natural Fitness је оцена која се тиче брзине враћања на терен након повреде, а он је мучио муку са упалом ахилове тетиве и није се тако брзо враћао...

По ко зна који пут - роле се не подешавају у бази података.

Вукановић је од 2015. до данас на 125 лигашких утакмица дао 42 гола, можемо да причамо и о сезони где је на 36 утакмица дао 7 голова, тако да више од 12 не може да има ни у лудилу.

Томане је бескрајно неубедљив, можда нас демантује, али те му оцене нисам дао ја већ управо истраживач земље из које је дошао!

Опет - сваки пут имате период од јуна до септембра да слободно предложите ЦЕЛЕ профиле играча уколико желите, и то је прави приступ. Имали смо мртво лето у погледу података, а сада стижу исправке када су ми руке везане. Могу да унесем захтев, и унећу, али су вероватно већ закључали, видећемо.

Корисников грб
Jord4nnnn
First Team Coach
Поруке: 228
Придружен: 13 Окт 2011, 17:15
Клуб који водите: Partizan
Формација: 4-2-3-1 DM
Has thanked: 23 times
Been thanked: 38 times

Порука од Jord4nnnn » 06 Нов 2019, 23:17

jesusnavas7 пише:
05 Нов 2019, 10:24

Brate moj, ti bi od Zvezde napravio Barselonu. Uporedi samo ocene igraca nasih klubova sa ocenama igraca drugih evropskih klubova i videces da je sve to prilicno realno.

Na kraju krajeva, ako si nezadovoljan ocenama nekih igraca, ukljuci editor pa koriguj sta ti smeta i napravi sebi bazu kakvu zelis i igraj, to ti niko ne brani :fanman:

Корисников грб
Tobdzija
Youth Team Coach
Поруке: 95
Придружен: 03 Нов 2010, 18:40
Место: Karavukovo
Клуб који водите: Vfb Stuttgart
Формација: 4-3-3
Steam: Dzomba
Mood:
Has thanked: 6 times
Been thanked: 7 times

Порука од Tobdzija » 07 Нов 2019, 14:34

FK Proleter Novi Sad:

Bojan Kovacevic LB, levonog je a ne desnonog
Stefan Colovic isto levonog i pozicija mu je ARM IF, a ne winger
Slobodan Novakovic primarna pozicija AML IF

FK Vojvodina: Nemanja Vucic izraziti LB, nema veze sa zadnjim veznim

FK Kabel Novi Sad:

Vojislav Balabanovic, desnonog, pozicija AMR IF
Faruk Bihorac pozicija DC, nema veze sa AMC,
Djordje Pantelic AMR Winger
Stefan Petrovic DM,MC rola BWM ili Defensive Midfielder

Корисников грб
dukiss
Manager

Порука од dukiss » 07 Нов 2019, 18:18

Tobdzija пише:
07 Нов 2019, 14:34
FK Proleter Novi Sad:

Bojan Kovacevic LB, levonog je a ne desnonog
Stefan Colovic isto levonog i pozicija mu je ARM IF, a ne winger
Slobodan Novakovic primarna pozicija AML IF

FK Vojvodina: Nemanja Vucic izraziti LB, nema veze sa zadnjim veznim

FK Kabel Novi Sad:

Vojislav Balabanovic, desnonog, pozicija AMR IF
Faruk Bihorac pozicija DC, nema veze sa AMC,
Djordje Pantelic AMR Winger
Stefan Petrovic DM,MC rola BWM ili Defensive Midfielder
Hvala na korekcijama.

Tri napomene:

Nemanja Vučić može da igra zadnjeg veznog, to je podatak iz skautinga.

Kad se nekome namesti 20 za AMR on je automatski winger.

Role se ne podešavaju u bazi.

Корисников грб
Megatone
Newgen
Поруке: 10
Придружен: 26 Нов 2010, 01:19
Место: Island

Порука од Megatone » 07 Нов 2019, 22:41

Nesto me nervira vec zadnjih nekoliko serijala a to je da nasi igraci se prodaju za nerealno male pare u igrici.
Kao evo na primer sada meni na beti je Strahinja Pavlovic prodat za 675K, Lazar Pavlovic za 125K, Nikola Krstovic za 220K.
Meni to nije realno uopste.
A drugo, molim vas napravite novi region za nas, nismo mi istocna evropa, jako mi je glupo da saljem skaute da skautira region i on mi nadje milion nekih rusa i ukrajinaca, lepo napravite region jugoistocna evropa i resen problem.

Корисников грб
dukiss
Manager

Порука од dukiss » 08 Нов 2019, 20:03

Megatone пише:
07 Нов 2019, 22:41
Nesto me nervira vec zadnjih nekoliko serijala a to je da nasi igraci se prodaju za nerealno male pare u igrici.
Kao evo na primer sada meni na beti je Strahinja Pavlovic prodat za 675K, Lazar Pavlovic za 125K, Nikola Krstovic za 220K.
A drugo, molim vas napravite novi region za nas, nismo mi istocna evropa, jako mi je glupo da saljem skaute da skautira region i on mi nadje milion nekih rusa i ukrajinaca, lepo napravite region jugoistocna evropa i resen problem.
Kada je reč o cenama igrača, jedini parametar koji mogu da podesim jesu cene igrača između dva srpska kluba bazirane na current reputation-u, a to je zapravo cena koja teško da će ikada da pređe milion evra. Cene koje se tiču prelazaka u inostranstvo, kao i zavisnost cene od potencijala je nešto što se kodira i kao takvno ne spada u delokrug naše research sekcije.

Svetske i fudbalske regione isto ne pravimo mi, nemamo načina da to radimo, nego to radi SI. Prema parametru Actual Region mi smo smešteni u Eastern Europe, a prema parametru Footballing Region u Balkans. Možda da ovo napišete kao ideju na SI Community (da može da se skaut šalje u Footballing Region).

Корисников грб
Orthodox
Ćale s' Bagdale
Контакт:

Порука од Orthodox » 09 Нов 2019, 00:06

Megatone пише:
Ja sam u sjevu na FM19 prodao dva svoja klinca iz Napretka za 7 i 13 miliona €. Neke sam prodao i za 200€. Zavisi od forme i potencijala igrača i reputacije kluba. Ako pogledamo unazad nekoliko goina, ja ne znam ko je otišao od klinaca za neke velike pare. Uglavnom je tu neka sitna cifra ali su % veliki od sledeće prodaje itd.

Što se tiče jugositocne Evrope i regiona, potpuno se slazem i odlican predlog.

Корисников грб
palace
Youth Team Coach
Поруке: 190
Придружен: 24 Окт 2010, 16:20
Клуб који водите: Partizan
Формација: 4231
Been thanked: 3 times

Порука од palace » 09 Нов 2019, 10:37

Slobodan Tedic je presao u Mancester Siti za 3M i na pozajmici je u Cukarickom, pritom ima sramotan PA od 111?
Strahinja Pavlovic po meni takodje ima sramotan PA od 133, pa sehovic i svetozar markovic imaju veci PA a nista nisu napravili do sad... Mislim da ove dve stvari moraju da se isprave do full-a. Ako primetim jos nesto napisacu.

Корисников грб
Megatone
Newgen
Поруке: 10
Придружен: 26 Нов 2010, 01:19
Место: Island

Порука од Megatone » 09 Нов 2019, 17:34

Orthodox пише:
09 Нов 2019, 00:06
Megatone пише:
Ja sam u sjevu na FM19 prodao dva svoja klinca iz Napretka za 7 i 13 miliona €. Neke sam prodao i za 200€. Zavisi od forme i potencijala igrača i reputacije kluba. Ako pogledamo unazad nekoliko goina, ja ne znam ko je otišao od klinaca za neke velike pare. Uglavnom je tu neka sitna cifra ali su % veliki od sledeće prodaje itd.

Što se tiče jugositocne Evrope i regiona, potpuno se slazem i odlican predlog.
Nikakav problem nije prodavati igrače iz kluba koji ti vodiš, to je ok, nego mislim uglavnom na igrače iz Zvezde i Partizana.
Mislim da se možemo složiti da Strahinja Pavlović neće biti prodat ispod 3 miliona, a ako gledamo unazad, Joveljić je prodat za 4 miliona, on u fm19 kod mene nije nikad bio prodat iznad 1,5m, Terzić je prodat za 1,7m, Radonjić za 12m, Račić za 2,2, Pešić za 4,2. Valjda se možemo složiti da se to može poboljšati kod nas, ali ne kao kod Hrvata, oni su stvarno preterali.

Пошаљи Одговор

Повратак на “FM2020 Research”