(FM18) SFM Assistant Manager

Deo foruma za taktike, treninge, savete , sisteme i dr.
Sloba
Global Moderator
Поруке: 11325
Придружен: 26 Окт 2010, 02:43
Место: Београд
Has thanked: 215 times
Been thanked: 58 times
Status: Није на вези

(FM18) SFM Assistant Manager

Порука од Sloba »

Слика
Ovo je generalna tema za diskusiju i pomoć oko taktika/treninga. Kako igrate formacijski? Koji je stil fudbala koji preferirate? Da li se ugledate na nekog realnog stručnjaka ili uvek pokušavate da budete jedinstveni i gurate neki svoj fazon? Da li je vaš slogan pod kojim igrate "Napad je najbolja odbrana" ili se ipak opredeljujete za igru u kojoj ne prelazite često protivničku polovinu sa konkretnim namerama?

Korisne teme:

Football Manager 2018

- Kreiranje taktike Fm 18 by Momaoo

- Nove role igrača

Football Manager 2017

- Pravilno uparivanje pozicija i rola

Football Manager 2016

- Opposition instructions (svi FM)

- FM - komplicirana igra na jednostavan način
Последње учитавање од Sloba дана 22 Дец 2017, 12:19, учитано 2 пута укупно.
Корисников грб
vignjoslav
Assistant Manager
Поруке: 515
Придружен: 06 Дец 2010, 20:21
Место: Srbija
Has thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од vignjoslav »

Da li ima logike igrati sa narow taktikama, tipa 4312 i slicno, a staviti u TI wide?
Sloba
Global Moderator
Поруке: 11325
Придружен: 26 Окт 2010, 02:43
Место: Београд
Has thanked: 215 times
Been thanked: 58 times
Status: Није на вези

Порука од Sloba »

Mislim zapravo da je to jako logično ako imaš bekove koji ti dosta idu napred po tvojim podešavanjima. Npr. da na DL/DR imaš WB (A) ili CWB role.
Корисников грб
vignjoslav
Assistant Manager
Поруке: 515
Придружен: 06 Дец 2010, 20:21
Место: Srbija
Has thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од vignjoslav »

Ja obozavam da stavim bekove na neke attack uloge, ali onda ostaje praznina u odbrani, pa je potrebno u veznom redu naci neko resenje. Kako je zakrpiti? Koje su role za veznjake defanzivne, a koje ofanzivne?
Последње учитавање од vignjoslav дана 23 Дец 2017, 17:11, учитано 1 пут укупно.
Sloba
Global Moderator
Поруке: 11325
Придружен: 26 Окт 2010, 02:43
Место: Београд
Has thanked: 215 times
Been thanked: 58 times
Status: Није на вези

Порука од Sloba »

Ja sam po prvi put krenuo da igram jednu od varijanti tiki-taka (iako nisam pristalica takvog fudbala). Prvo sam igrao nešto 4-2-4 na kontre ali je to umelo i jako loše ponekada da ispadne. Uglavnom sada imam jako čvrstu igru jer sam organizovao jako dobro sredinu. Posed mi se kreće od 55-70% bez obzira koji rezultat ostvarim, a primio sam jako mali broj golova u domaćoj ligi (14 za 21 utakmicu ali od toga sam u 2 primio malo veći broj golova tipa 3 i 4). Na 12 utakmica mi nije golman savladan dok na 7 utakmica sam primio jedan gol.

Dakle...

CWB (A) - obe strane
DC (De) - i levi i desni štoper
BWM (Su) - zadnji vezni
AP (Su) i CAR (Su) - centralno vezni igrači)

Tako je organizovano kod mene.

Što se tiče tvog direktnog pitanja, ovo su najdefanzivnije role:

BWM (De) i BWM (Su) - razlika je ta što skroz defanzivan kada uzme loptu on je preda dalje kreativnom igraču što je više moguće dok ovaj na podršci radi visok presing i kada uzme loptu može i da pokrene kontra napad.

CAR (Su - jedina rola koja postoji) - može se smatrati pod defanzivnom rolom jer se on trudi da spaja sve linije tima u sredini (od defanzivnog dela sredine do ofanzivnog dela sredine).

Half Back (De) - Najdefanzivnija rola. To vam je nešto kao dodatni štoper samo je više bliže sredini terena.

Anchor Man (De) - Defanzivna rola. Igra prost fudbal. Ne izvodi egzibicije i ne ide daleko od svoje pozicije.

DM (De) - Support rola je prisutna u napadu što nije slučaj sa ovom defanzivnom.

Sve ove role se koriste na DM osim BWM koji može i na CM kao i CAR koji je moguće koristiti isključivo na CM. Ja u principu koristim svaku od ovih rola, samo sam HB koristio najmanje do sada ali uglavnom budem zadovoljan. BWM-a imam u skoro svakoj taktici koju kreiram.
Корисников грб
Keot
Youth Team Coach
Поруке: 106
Придружен: 25 Јан 2012, 09:42
Место: Smed. Palanka
Has thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од Keot »

Ako moze neko da me posavetuje ukoliko postoje neke greske, u pitanju je villareal, 2020 godina.
Слика
Корисников грб
dark warrior™
Assistant Manager
Поруке: 882
Придружен: 30 Сеп 2011, 07:36
Место: Tetovo, Makedonija
Klub koji vodite: Partizan FK
Formacija: 3-4-3
Steam: b.sinisa
Has thanked: 2 times
Been thanked: 130 times
Status: Није на вези

Порука од dark warrior™ »

Na ovom Manager-u najdobrije rezultate izvadio sam sa tri spica tako da probaj da te krila postavis poofanzivnije
Корисников грб
vignjoslav
Assistant Manager
Поруке: 515
Придружен: 06 Дец 2010, 20:21
Место: Srbija
Has thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од vignjoslav »

Treba mi pomoc oko role napadaca. Igram klasican 433 gde mi je problem srednji napadac, naime, dva bocna su mi defanzivni forvardi i manje vise oni su zadovoljaavajuci, ali mi je problem srednji napadac. Za tu poziciju imam dvojicu cije su im primarne role AF-attack, ali mi se nekako na toj poziciji u 4 meca gube, nema ih nigde, a ona u jednom daju po gol ili dva. Probao sam neke druge role, ali ne mogu da nadjem nesto sto bi odgovaralo. Uveke kada ne dam gol, taj AF ide i ispod 6 ocena, dok ova dva bocna su sasvim solidna.
Слика

Jel ima neko neki savet, koja i ovde rola bila dobra?
Корисников грб
Socivar
World Class Manager
Поруке: 4235
Придружен: 08 Јун 2012, 21:47
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од Socivar »

3 AF-atak, spoljnjima stavi run wide i bog da te vidi.
Trust me, i'm the Doctor
Пошаљи Одговор

Повратак на “Taktike i treninzi '18”