Tutorijal o taktikama

Deo foruma za taktike, treninge, savete , sisteme i dr.
Корисников грб
vignjoslav
Assistant Manager
Поруке: 515
Придружен: 06 Дец 2010, 20:21
Место: Srbija
Has thanked: 1 time
Status: Није на вези

Tutorijal o taktikama

Порука од vignjoslav »

Jel voljan neko ko se razume da napravi opsiran tutorijal o taktikama i kako da napravimo dobru? Siguran sam da nas ima dosta koji ovaj deo igre nikako ne kontamo, pa da se tu i otvori svojevrsna diskusija, kada vec nema niceg slicnog. Kako napraviti taktiku, zasto postaviti bas te instrukcije, i posebnu paznju staviti na to, kako videti da li taktika radi posao i zasto ne i gde gresimo. Nadam se da ne trazim puno, ali vidim da ima dosta ljudi na forumu koji taktike drze u malom prstu, e sad jedino da li ti isti imaju vremena.
Корисников грб
Gagi
SFM Hall Of Fame
Поруке: 12107
Придружен: 12 Апр 2011, 10:09
Место: Heimaey
Has thanked: 4 times
Been thanked: 29 times
Status: Није на вези

Порука од Gagi »

Lepi moj, ovaj ME je toliko slomljen da ti i ne treba nikakav tut, dovedi brza krila, exploit both flanks, float crosses i osvajaš sve. Krila se ne mogu zaustaviti, terorišu bekove u svakom trenutku, 4-3-3 flat ista priča, da staviš Ameobi tribe u napad daćeš barem 2 komada. Tu ni bekovi sa sit narrower ne pomažu. Zapravo, ništa ne rade osim ako ih ne usere neki centaršut. Ja sam se vodio nekom zdravom logikom i ostvario pobedu tek u januaru, a anus su mi rasturali na jedan te isti način, bez milosti i srama. Primio sam pet-šest petardi, jednu šesticu i osmicu. Tako da nikakvi tutovi nemaju smisla, barem kada je ovaj build u pitanju. Nisam video gori ME od 13.2. peča. Napisah to i na SI forumu, ali boli ih stojko, verovatno popravljaju boje korner zastavica ili meću nove reklame pored terena.
Последње учитавање од Gagi дана 16 Дец 2017, 22:19, учитано 1 пут укупно.
Корисников грб
vignjoslav
Assistant Manager
Поруке: 515
Придружен: 06 Дец 2010, 20:21
Место: Srbija
Has thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од vignjoslav »

Primetio jesam da se cudne stvari desavaju sa taktikama, ali i dalje imam problem da nadjem taktiku koja bi me vodila na gore. Ti i dosta ljudi sa ovog foruma ste skontali kako i sta, pa sam se zato i ponadao da moze biti neki tut ili samo diskusija. Donekle sam i ja neku 433 narow formaciju skontao, i slazem se sa svim sto si rekao, ali opet, treba pomoc.
Корисников грб
Keot
Youth Team Coach
Поруке: 106
Придружен: 25 Јан 2012, 09:42
Место: Smed. Palanka
Has thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од Keot »

Uhhh dobro je, nisam jedini koji misli to. Znaci prve sezone sa interom je bilo fino kada sam koristio wingere i levo idesno, onda stavim na IF i krece katastrofa, ne mogu nista u gol da ubodem, a protivnicka krila mi samo lagano prolaze odbranu. Uzasan je ME na ovom manageru, cak mi se sa 17 vise svidja ME...
Корисников грб
torresinho
Youth Team Coach
Поруке: 70
Придружен: 28 Нов 2010, 15:43
Место: Nis
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times
Status: Није на вези

Порука од torresinho »

Ja koliko takticki pojma nemam tolko mi dobro ide . Doduse samo sa Partizanom igram , ali kontam da je to to. Ne koristim nikakve exploit taktike , koristim obicnu 4-1-4-1 bez ikakvih timskih instrukcija, i guram fenomenalno . Poenta je da ljudi hoce sve i odma , dosta se vise paznje posvecuje taktikama , menjanju instrukcija , analizi protvnika , ja nista od toga zapravo i ne radim , bukvalno evo pet sezona igram sa jednom taktikom , poneka promena role u zavisnosti od igraca , kada gubim attacking , kada vodim counter i to je sve. Mnogo vise vremena posvecujem scoutingu , gradjenju tima , dovodjunju kvalitetnog staffa , razvoju igraca , i strpljenje obavezno i rezultati su tu.
Последње учитавање од torresinho дана 17 Дец 2017, 19:29, учитано 1 пут укупно.
Корисников грб
Orthodox
Ćale s' Bagdale
Поруке: 18917
Придружен: 24 Окт 2010, 00:36
Место: Kruševac
Klub koji vodite: Napredak
Formacija: 5-4-1 WB
Steam: OrthodoxSFM
Has thanked: 244 times
Been thanked: 254 times
Контакт:
Status: Није на вези

Порука од Orthodox »

Evo ga Moma odradio.

Код: Изаберите све

https://serbian-fm.net/kreiranje-taktike-fm-18-by-momaoo-vt14332.htm
ima i iz proslog serijala dobar

Код: Изаберите све

https://serbian-fm.net/kako-napraviti-taktiku-by-momaoo-vt13824.htm
Последње учитавање од Orthodox дана 22 Дец 2017, 03:03, учитано 1 пут укупно.
Корисников грб
Filip991
Assistant Manager
Поруке: 611
Придружен: 26 Окт 2010, 12:57
Место: Beograd
Has thanked: 46 times
Been thanked: 22 times
Status: Није на вези

Порука од Filip991 »

torresinho пише:Ja koliko takticki pojma nemam tolko mi dobro ide . Doduse samo sa Partizanom igram , ali kontam da je to to. Ne koristim nikakve exploit taktike , koristim obicnu 4-1-4-1 bez ikakvih timskih instrukcija, i guram fenomenalno . Poenta je da ljudi hoce sve i odma , dosta se vise paznje posvecuje taktikama , menjanju instrukcija , analizi protvnika , ja nista od toga zapravo i ne radim , bukvalno evo pet sezona igram sa jednom taktikom , poneka promena role u zavisnosti od igraca , kada gubim attacking , kada vodim counter i to je sve. Mnogo vise vremena posvecujem scoutingu , gradjenju tima , dovodjunju kvalitetnog staffa , razvoju igraca , i strpljenje obavezno i rezultati su tu.
I bas ovo ubije svu draz Menadzera.
Vec u drugoj sezoni mozezs sa osredjnim klubom sve da osovjis uz malu takticku nadogradnju. A ti sto kazes da guras odlicno bez ikakvih dodatnih podesavanja.... tebi svaka cast, ali to je ogroman minus za igru i za kreatore.

Ja sam naucen da provedem po nekoliko dana samo praveci taktiku, pronalezenje pravih rola za igrace pa tek onda da vidim koji igrac mi se uklapa u sistem igre a ne da dovedem najboljeg sto mogu.

Ovo sto ti pricas je vise posao sportskog menadzera a manje trenera. Jese do zanimljivo, i ja a i svi mi najvise vrmena "gubimo" u prelaznom roku ali mislim da ipak nijeto draza FMa, nego bas same utakmice i nadigravanje sa protivnicima.

P.S. ovo nije nikakva kritika tebi druze, to je samo surova reanost. Kao kad je u jednom serijalu Djibrijel Sise bio napravljen da daje po 50 golovau sezoni bez ikakvih problema u kojem god klubu. Pa onda oni cuveni bagovi sa kornerima itd. (mada mislim da i sad ima bag kad saljes loptu onom igracu na ivici kaznenog ali nikako to dapromenim i da isporbam xD )
Пошаљи Одговор

Повратак на “Taktike i treninzi '18”