(FM18) Koga trenutno vodite?

Sve o Football Manager 2018
Sloba
Global Moderator
Поруке: 11325
Придружен: 26 Окт 2010, 02:43
Место: Београд
Has thanked: 215 times
Been thanked: 58 times
Status: Није на вези

Порука од Sloba »

Слика

Dolazni transferi | Super liga - odigrane utakmice 1 | Super liga - odigrane utakmice 2 | Kup Srbije - 1. i 2. kolo | Evropske utakmice | Tabela UEL

Čupavo je ali nadam se da ću na kraju biti prvi jer od sezone 2 nema podele bodova. Tj. nije toliko teška situacija jer imam i meč manje, a tu je i još jedan derbi ali pošto sam opet prezimeo u Evropi + sam i došao do četvrtfinala kupa to znači da igram na tri fronta. Doveo sam dosta igrača za veliku rotaciju, a čak sam ih za polusezonu koristio 30. To izgleda nije baš najproduktivnije bilo na samom startu sezone te na zimu ću se osloboditi igrača i da taj kadar smanjim na 22-24 igrača. Za sada je u fokusu golman pošto gledam da prodam Stevanovića i Jovičića dok je Stojković pristao na drastično smanjenje plate i sa key player na backup da postane pa planiram da dovedem drugog golmana. Branio mi je on non-stop i nije ni malo loše uglavnom to radio ali tražim novu jedinicu za duži period.

Na 12 od 13 poslednjih ligaških utakmica (ako izuzmemo duel sa Zvezdom) primio sam samo tri gola i zabeležio devet pobeda. Lošiji početak se može povezati i sa ne igranjem Milenkovića. Sklon je povredama ali mi je i prebitan u igri (Igrač doveden iz HJK je takođe bio povređen pa mi je štoperski tandem bio tek promovisan iz juniora). Ukupno Milenković je propustio prvih 7 ili 8 kola. Ostali klubovi mršavi u Evropi, a nadam se da će neko zaigrati bitniju ulogu jer monotono je da ja stalno jurim nešto pošto sam u jednom trenutku imao i 4 utakmice manje od ostalih (sada samo jednu).

U 1/16 LE igram sa Olympiacosom.
U 1/4 Kupa Srbije igram sa Radom.
Последње учитавање од Sloba дана 18 Дец 2017, 16:48, учитано 1 пут укупно.
Корисников грб
torresinho
Youth Team Coach
Поруке: 70
Придружен: 28 Нов 2010, 15:43
Место: Nis
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times
Status: Није на вези

Порука од torresinho »

Prvih 9 utakmica u novoj sezoni , nisam video temu o fm rekordima , pa evo moze i ovde , 9 bez primljenog gola ..

Слика
Корисников грб
markohn22
World Class Manager
Поруке: 7580
Придружен: 30 Окт 2010, 12:09
Место: Herceg Novi-Beograd
Контакт:
Status: Није на вези

Порука од markohn22 »

луди пише:Probaću da furam, ako ne bude išlo Benevento ili iznova. Videćemo.
Hahha svaka čast za taktiku, ovo je baš ludački save :D A šta se to tačno desilo? Ja sam taman htio da isključim par nižih liga na svom sejvu jer sam stigao do L1...

Inače, kod mene 4. vezana promocija, ovaj put stvarno neočekivano lako :)

Слика
И душа и тело, све је црно бело...
Корисников грб
луди
Manager
Поруке: 2604
Придружен: 25 Мај 2011, 23:30
Место: Filmski Grad
Status: Није на вези

Порука од луди »

Ne znam tačno, pojavilo se 100k dodatnih igrača niotkuda.
Корисников грб
Tokelara
World Class Manager
Поруке: 7828
Придружен: 19 Мар 2012, 18:29
Место: SU/NS
Status: Није на вези

Порука од Tokelara »

Sloba пише:Slika

Dolazni transferi | Super liga - odigrane utakmice 1 | Super liga - odigrane utakmice 2 | Kup Srbije - 1. i 2. kolo | Evropske utakmice | Tabela UEL

Čupavo je ali nadam se da ću na kraju biti prvi jer od sezone 2 nema podele bodova. Tj. nije toliko teška situacija jer imam i meč manje, a tu je i još jedan derbi ali pošto sam opet prezimeo u Evropi + sam i došao do četvrtfinala kupa to znači da igram na tri fronta. Doveo sam dosta igrača za veliku rotaciju, a čak sam ih za polusezonu koristio 30. To izgleda nije baš najproduktivnije bilo na samom startu sezone te na zimu ću se osloboditi igrača i da taj kadar smanjim na 22-24 igrača. Za sada je u fokusu golman pošto gledam da prodam Stevanovića i Jovičića dok je Stojković pristao na drastično smanjenje plate i sa key player na backup da postane pa planiram da dovedem drugog golmana. Branio mi je on non-stop i nije ni malo loše uglavnom to radio ali tražim novu jedinicu za duži period.

Na 12 od 13 poslednjih ligaških utakmica (ako izuzmemo duel sa Zvezdom) primio sam samo tri gola i zabeležio devet pobeda. Lošiji početak se može povezati i sa ne igranjem Milenkovića. Sklon je povredama ali mi je i prebitan u igri (Igrač doveden iz HJK je takođe bio povređen pa mi je štoperski tandem bio tek promovisan iz juniora). Ukupno Milenković je propustio prvih 7 ili 8 kola. Ostali klubovi mršavi u Evropi, a nadam se da će neko zaigrati bitniju ulogu jer monotono je da ja stalno jurim nešto pošto sam u jednom trenutku imao i 4 utakmice manje od ostalih (sada samo jednu).

U 1/16 LE igram sa Olympiacosom.
U 1/4 Kupa Srbije igram sa Radom.
Stvarno pet komada od zvezde, Slobodane?
Dok pošten narod nema za hranu i komunalije, zvezda u dugovima ima za bahanalije.

Слика
Sloba
Global Moderator
Поруке: 11325
Придружен: 26 Окт 2010, 02:43
Место: Београд
Has thanked: 215 times
Been thanked: 58 times
Status: Није на вези

Порука од Sloba »

Užasno loša sezona ali sam ih dobio u trećem derbiju. Od te objave dogodile se druge stvari poput pucanja igre pa mi se žreb izmenio u LE i kupu. Evropu jedva izborio, a u oba takmičenja ispao.

Iskreno nisam zadovoljan ali dobro. Ove sezone mi to sada dosta pristojnije izgleda jer ekipa izgleda čvršće pozadi ali ponekada zakaže napad (mada je sam start sezone). Prešao sam da igram neku tiki-taka koju sam kreirao i to po prvi put samo što ja igram sa niskim presingom što mi daje sigurnost da mi protivnik neće lako prići golu iz kontre. Kada ne mogu da probijem bunker protivnika zaigram nešto recimo tipa 2-6-2. Da ne bude zabune, ja sam imao pred kraj u drugom delu sezone čak 10 utakmica bez poraza i taj niz se nastavlja ali i čak četiri remija. Voždovac je jako dobar, a zatim i Spartak nije loš ni malo (Voždovac dao u Evropi na četiri utakmice 16 golova), Spartak dobio Fiorentinu ali zbog visokog poraza u prvoj utakmici to nije bilo dovoljno.

Pisaću opširnije na na kraju sezone. Evo SS nekih od mojih (uglavnom) mlađih igrača:

Код: Изаберите све

https://imgur.com/a/AtYeG
Cilj mi je da svi dobiju bar nešto prilike i da ja zaradim na njima. Primer je recimo da sam mogao u ovom prelaznom roku dovesti Runija, Negreda, Nanija... iako su slobodni igrači te malo stariji, neki od njih su mogli da odigraju tri ili četiri sezone na top nivou ali to mi nije bio cilj.
Последње учитавање од Sloba дана 20 Дец 2017, 22:00, учитано 1 пут укупно.
Корисников грб
torresinho
Youth Team Coach
Поруке: 70
Придружен: 28 Нов 2010, 15:43
Место: Nis
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times
Status: Није на вези

Порука од torresinho »

pre patcha

Слика

posle patcha

Слика
Корисников грб
WildBoar
First Team Coach
Поруке: 242
Придружен: 12 Окт 2011, 21:38
Место: Indjija
Status: Није на вези

Порука од WildBoar »

torresinho пише:pre patcha

Slika

posle patcha

Slika
Meni se isto desava sa Vojvodinom
Корисников грб
CrazyBoyCZV
First Team Coach
Поруке: 219
Придружен: 27 Авг 2012, 01:19
Место: Beograd
Has thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од CrazyBoyCZV »

Sezona puna stresnih zavrsnica... Pocelo je sa finalom kupa. Opet penali, opet veliki protivnik i na svu srecu, opet pobeda.

Слика

Iako smo cele sezone bili u vrhu, nisam ocekivao da ce na kraju stvarno postojati sansa za osvajanje titule. Ovako je izgledala tabela pred poslednje kolo. Prilika nije mogla biti bolja.

Слика

Слика

Atletiko je izgubio, trebalo je samo da pobedimo, ali... Poraz od Viljareala u gostima i nismo cak ni drugi nego jedva treci.

Слика

Svim igracima je moral opao zbog gubitka titule. U finale Evropa Lige smo usli obeshrabljeno. Realno se ocekivao poraz. Tako je i krenulo... Real je bio bolji, poveo. Na scenu je onda stupio osamnaestogodisnji Esteban Domingo. Dva pogotka, a onda kada su se svi spremali za produzetke, on postize i treci. Dupla kruna za Bilbao i jedna fenomenalna sezona na kraju.

Слика

Слика
Последње учитавање од CrazyBoyCZV дана 21 Дец 2017, 12:17, учитано 1 пут укупно.
Корисников грб
torresinho
Youth Team Coach
Поруке: 70
Придружен: 28 Нов 2010, 15:43
Место: Nis
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times
Status: Није на вези

Порука од torresinho »

WildBoar пише:
torresinho пише:pre patcha

Slika

posle patcha

Slika
Meni se isto desava sa Vojvodinom
I onda , promenim na 4-2-3-1 i sta se desava.

Слика
Корисников грб
луди
Manager
Поруке: 2604
Придружен: 25 Мај 2011, 23:30
Место: Filmski Grad
Status: Није на вези

Порука од луди »

Uh, braćo, strašan sejv igram. Od mog prošlog posta odigrao sam 5 sezona, a za to vreme sam uspeo da odigram dve sezone u PL, ispadnem u Čempionšip, osvojim ga i odigram još 2 sezone u PL sa krajnim uspehom osvajanja FA kupa.

Слика

13 dugih godina na klupi Dalviča. Prethodnih puta su mnogo lakše padale titule LŠ, ali u ovom navratu imam katastrofalan problem sa bekovima, te očekujem da će ovo da potraje još malo.

Слика


642 utakmice na klupi, 1908 datih golova, 1646 primljenih, 6 puta ostvarena promocija, jedan FA kup, 18 osvojenih nagrada i 0 dovedenih igrača. Sjajna ljubav između mene i Dalviča i dalje traje, a nadam se da ću odraditi ukupno 20 sezona na klupi ovog sad već veoma dragog kluba.

Слика

Fasilitizi su mi sjajni, a i Hoyd je kul lik, tako da ono, imam poprilično dobru bazu da dobijem valjane igrače.

Слика

Слика


U ovoj konstalaciji stvari, meni bi bekovi trebali da budu totalni jebeni carevi, a oni to baš i nisu, zato i ispašta ovaj sjajni napad. Dam 8 golova Svonsiju, ali moji bekovi zaseru 9, dobre rezultate ostvarujem samo kad se oni istripuju pa odigraju dobro, a to je baš redak slučaj, te se nadam da ću dobiti neke ozbiljne jebače u narednom periodu.

Слика Слика Слика

Trio fantastiko. čim jednog nema, imam probleme u igri, naravno propuste po 10+ utakmica svake sezone zbog povreda.



Слика

Слика

Слика

Слика


Imam 4 strašna nadolazeća talenta, i zbog njih kažem da mi fale samo bekovi, jer realno ova 4 momka trenutno nisu za PL, ali zbog situacije u timu svi će celu sledeću sezonu provesti u prvoj postavi.

Слика

Poprilično jeben raspored na putu do finala, a tamo lagani protivnik i sigurna pobeda.
Слика

Prvi veliki trofej za klub, i prvo učešće u evropskim takmičenjima. Zaista sam presrećan.

Toliko za sad, eto me za nekih 4-5 sezona opet.
Корисников грб
vignjoslav
Assistant Manager
Поруке: 515
Придружен: 06 Дец 2010, 20:21
Место: Srbija
Has thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од vignjoslav »

Evo pri kraju je i druga sezona u kojoj sam uspeo da nadjem taktiku koja mi odgovara i koja je cak sta vise i ubagovana jer prosto dobijam meceve u nenormalnoj kolicini. :)
Momo je postavio onaj tutorijal, i polako uz njega sam napravio taktiku, koja rastura, pogotovo sam zadovoljan jer su mi igraci realno bulje, a takva je i liga.

Слика

Naravno i dalje se igra bez kupovine igraca, samo oslanjanje na sopstvenu skolu, po ugledu na Ludog. :)
I stvarno dobijam sasvim solidne igrace, sa kojima se i moze nesto uraditi.

Слика
Слика
Слика
Слика

Imamo jos desetak kola do kraja, pa se nadam promociji, jedino ako se nesto ne predvidjeno ne desi.

Слика

Jedini problem koji imam je taj da ne mogu da ponudim vise nikome ugovore sem non-contract. Na po cetku sam mogao svim da produzim, a sada ni matorima a pogotovo klincima ne mogu da produzim ugovor. Bojim se da nije neki bug, pa da me udalji od ovog sejva. Jel ima neko iskustva sa tim ugovorima?
Ne kontam bas najbolje ovo u pravilima.

Слика

Zbog toga sam i izgubio zver od igraca za ovu ligu ...

Слика

Ako neko ima resenje ili iskustva sa ovim ugovorima, slobodno neka pomogne.
Корисников грб
Keot
Youth Team Coach
Поруке: 106
Придружен: 25 Јан 2012, 09:42
Место: Smed. Palanka
Has thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од Keot »

Krenuo sa Cukarickim, ovo je druga sezona i fenomenalan pocetak, mislio sam jos da cu da ispadnem od Lokomotive ali sam sam sebe iznenadio. Salke u prvoj tekmi me je razbucao, poveo sam 2-0 onda je usledila goleada od 5 golova, pa sam kuci igrao na sve ili nista i isplatilo se. Mada su im 3 kljucna igraca bila povredjena za drugu tekmu :D

Слика[/img]
Корисников грб
dzoni91
First Team Coach
Поруке: 265
Придружен: 23 Нов 2010, 20:24
Место: Arbor
Klub koji vodite: Aston Villa
Formacija: 4-2-3-1
Has thanked: 40 times
Been thanked: 28 times
Status: Није на вези

Порука од dzoni91 »

Слика

:cigara:
Корисников грб
CrazyBoyCZV
First Team Coach
Поруке: 219
Придружен: 27 Авг 2012, 01:19
Место: Beograd
Has thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од CrazyBoyCZV »

Cetvrtfinale Lige Sampiona. Izgubim od Milana u gostima 3:0. Realno, razbili me. Na svom terenu izadjem sa kombinovanim timom, samo da odradim tu utakmicu i oni ovako odigraju prvo poluvreme. Laganih 3:0. Na kraju 4:0 i polufinale.

Слика
Корисников грб
torresinho
Youth Team Coach
Поруке: 70
Придружен: 28 Нов 2010, 15:43
Место: Nis
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times
Status: Није на вези

Порука од torresinho »

Liverpool - Sezona 1

Tabela

Слика

Takmicenja

Слика

Statistika igraca

Слика

Transferi

Слика

Слика
Корисников грб
vignjoslav
Assistant Manager
Поруке: 515
Придружен: 06 Дец 2010, 20:21
Место: Srbija
Has thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од vignjoslav »

Gotova je jos jedna sezona ove pustolovine na pasnjacima engleske, usli smo u visi rang!

Слика

Sad smo samo jednu ligu nize od vanarama national south ili north-a, tako da lepo napredujemo.

Facilitiji lepo napreduju, malo po malo i rastemo, ali novca nema, nema jos onih regena koji nam mogu doneti nesto novca, a i imao sam problem da nisam mogao da nudim part time ugovore, pa mi je brdo prvotimaca otislo za dz, kao i najtalentovaniji pitomci nase akademije, ali ulaskom u visi rang vratila mi se opcija part time ugovora, tako da sada ako neko hoce nekog igraca morace da plati :)

Otisla su mi tri stopera na taj nacin pa sam skoro celu sezonu igrao nazad sa bogaljima, sto je svakako rezultiralo velikim brojem primljenih golova, tako da se u nekom narednom intaku nadam nekim dobrim stoperima.

I da, izgleda da mi uprava gradi stadion koji je manjeg kapaciteta nego sadasnji :rofl:

Regeni su sasvim solidni, nemaju neki potencijal, ali makar su dobri za trenutne lige tako da ima sa cime da se igra.

Слика

Ovaj lepo izgleda, ali me brine sto su mu CA i PA skoro isti, ali videcemo jos u narednim sezonama.
Promenio sam i HOYD-a, mozda ce nam on pomoci da dobijemo nesto sto valja.
Последње учитавање од vignjoslav дана 17 Јан 2018, 12:02, учитано 3 пута укупно.
Корисников грб
dzoni91
First Team Coach
Поруке: 265
Придружен: 23 Нов 2010, 20:24
Место: Arbor
Klub koji vodite: Aston Villa
Formacija: 4-2-3-1
Has thanked: 40 times
Been thanked: 28 times
Status: Није на вези

Порука од dzoni91 »

Слика


Слика
Корисников грб
torresinho
Youth Team Coach
Поруке: 70
Придружен: 28 Нов 2010, 15:43
Место: Nis
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times
Status: Није на вези

Порука од torresinho »

Liverpool - Sezona 2

Tabela

Слика

Takmicenja

Слика

Statistika igraca

Слика

Transferi

Слика
Слика
Корисников грб
vignjoslav
Assistant Manager
Поруке: 515
Придружен: 06 Дец 2010, 20:21
Место: Srbija
Has thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од vignjoslav »

Daj SS od Gruje i kako igra.
Пошаљи Одговор

Повратак на “Football Manager 2018 Opšte”