(FM18) Problemi i pitanja

Sve o Football Manager 2018
Корисников грб
vignjoslav
Assistant Manager
Поруке: 515
Придружен: 06 Дец 2010, 20:21
Место: Srbija
Has thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од vignjoslav »

Igram neke nize lige engleske i konstantno mi se nude neki data analizatori. Realno, jel imaju oni neke koristi, pogotov u nizim ligama?
Barcelona_Boy
Newgen
Поруке: 16
Придружен: 26 Авг 2011, 08:04
Место: Sremska Mitrovica
Status: Није на вези

Порука од Barcelona_Boy »

menadzerBrkovic пише:
Barcelona_Boy пише:Jel zna neko kako funkcionise ono Disable first window transfer budgets?
Kontao sam da ukljucim to da se ne bi dogadjali transferi odmah u Julu 2017 i sta sam mislio... Ubacim lige koje mogu da se igraju, hocu da izaberem Barcelou da vodim i...
1. put krenem od Jula i stignem do Januara pa ni tu nije bilo moguce da odradim transfere
2. put ubacim brazilsku ligu (zbog datuma pocinjanja) izaberem April 2018, odem na godisnji do 1. Jula 2018 i opet ne mogu da dovedem igrace, pise 0 transfer buget.

Jel zna neko na koju foru ovo funkcionise?

To je bag, prijavljeno je vec na SI forumu nekoliko puta tako da bi trebalo da poprave to u sl patchu.
Jel ima reci kada ce sledeci patch? Ono... Ne krece mi se sa dozvoljenim transferima u Julu a ovako sa bagom ne vredi igrati, osim osoblja ne mogu nikog da dovedem. :waller: :waller:
menadzerBrkovic
First Team Coach
Поруке: 322
Придружен: 23 Феб 2011, 11:54
Место: Beograd
Formacija: 4-2-3-1, 4-4-2,3-5-2
Status: Није на вези

Порука од menadzerBrkovic »

Iskreno ne znam, ima vec prepoznatih bagova tipa taj za transfere, prebukiran raspored u championshipu (utakmica danas i utakmica sutra odmah), AI kupi igraca i istog dana ga stavi na transfer listu, nekima se desavaju nenormalni rezultati od 18.2.1 patcha (Celzi dobije 9-1 Juventus i mnogo slicnih), itd. a o crash temi da ne govorim, bas dosta ljudi se zali da igrica crashuje (nekima u mecu nekima ne vezano za mec).

Ali svakako mislim da nece u narednih nedelju-dve biti patch zbog praznika.
Корисников грб
Gagi
SFM Hall Of Fame
Поруке: 12107
Придружен: 12 Апр 2011, 10:09
Место: Heimaey
Has thanked: 4 times
Been thanked: 29 times
Status: Није на вези

Порука од Gagi »

Mnogo toga moraju da poprave. Regene su uništili. Menjaju boju kože svaki čas, kao i mi. Bio sam crnac više puta od Semjuela Džeksona. Miško skenirao sliku, sad u mladom timu ima šest igrača sa istom facom i bradom. ME moraju da poprave... eto, sad čujem i za taj bag i ko zna šta su još sjebali.
Корисников грб
WildBoar
First Team Coach
Поруке: 242
Придружен: 12 Окт 2011, 21:38
Место: Indjija
Status: Није на вези

Порука од WildBoar »

Meni od poslednjeg patcha cesto crashuje u sred utakmice, a do kompa 100% nije problem...
Корисников грб
dark warrior™
Assistant Manager
Поруке: 882
Придружен: 30 Сеп 2011, 07:36
Место: Tetovo, Makedonija
Klub koji vodite: Partizan FK
Formacija: 3-4-3
Steam: b.sinisa
Has thanked: 2 times
Been thanked: 130 times
Status: Није на вези

Порука од dark warrior™ »

Moje je mislenje da je do sad najbagovani manager do sada :bezibre:
mare_rasta
Newgen
Поруке: 12
Придружен: 16 Нов 2010, 16:44
Место: North Carolina, USA
Status: Није на вези

Порука од mare_rasta »

Podmeniji Transfer Activity i Match Performance u meniju Confidence su mi prazni, pise "fans are looking forward to seeing how your team performs on a pitch" iako sam upravo zavrsio polusezonu. Od prvog dana mi je tako, ali sam kontao da ce patchevima popraviti, ipak nisu
Корисников грб
maxim_tsigalko
First Team Coach
Поруке: 396
Придружен: 03 Нов 2013, 13:35
Место: Srbija
Has thanked: 10 times
Been thanked: 18 times
Status: Није на вези

Порука од maxim_tsigalko »

Kakav Bug u igrici Save As uopšte ne radi.
Ako želite da fajl preimenujete ili snimite sejv pre npr prelaska u drugi klub to nije moguće jednostavno ne može se snimiti novi fajl. To sam isto primetio kada imate formaciju koja je već memorisana i ako napravite izmene pa želite da je preimenujete i snimite takođe neće da memoriše.

Da li neko zna u čemi je reč?
Корисников грб
dark warrior™
Assistant Manager
Поруке: 882
Придружен: 30 Сеп 2011, 07:36
Место: Tetovo, Makedonija
Klub koji vodite: Partizan FK
Formacija: 3-4-3
Steam: b.sinisa
Has thanked: 2 times
Been thanked: 130 times
Status: Није на вези

Порука од dark warrior™ »

ovi sa svakim update prave vece probleme :rofl:
Sloba
Global Moderator
Поруке: 11325
Придружен: 26 Окт 2010, 02:43
Место: Београд
Has thanked: 215 times
Been thanked: 58 times
Status: Није на вези

Порука од Sloba »

maxim_tsigalko пише:Kakav Bug u igrici Save As uopšte ne radi.
Ako želite da fajl preimenujete ili snimite sejv pre npr prelaska u drugi klub to nije moguće jednostavno ne može se snimiti novi fajl. To sam isto primetio kada imate formaciju koja je već memorisana i ako napravite izmene pa želite da je preimenujete i snimite takođe neće da memoriše.

Da li neko zna u čemi je reč?
Moram proveriti to ali mislim da taj problem nemam. Kažem mislim jer sam ovo za taktiku isprobao... ja dok kreiram taktiku uglavnom to nije jedan save, a uvek naravno memorišem svaku izmenu sa različitim imenom. Samo se ne sećam da li sam na prošlom ili ovom patchu to sa taktikom radio.
Корисников грб
maxim_tsigalko
First Team Coach
Поруке: 396
Придружен: 03 Нов 2013, 13:35
Место: Srbija
Has thanked: 10 times
Been thanked: 18 times
Status: Није на вези

Порука од maxim_tsigalko »

Sloba пише:
maxim_tsigalko пише:Kakav Bug u igrici Save As uopšte ne radi.
Ako želite da fajl preimenujete ili snimite sejv pre npr prelaska u drugi klub to nije moguće jednostavno ne može se snimiti novi fajl. To sam isto primetio kada imate formaciju koja je već memorisana i ako napravite izmene pa želite da je preimenujete i snimite takođe neće da memoriše.

Da li neko zna u čemi je reč?
Moram proveriti to ali mislim da taj problem nemam. Kažem mislim jer sam ovo za taktiku isprobao... ja dok kreiram taktiku uglavnom to nije jedan save, a uvek naravno memorišem svaku izmenu sa različitim imenom. Samo se ne sećam da li sam na prošlom ili ovom patchu to sa taktikom radio.
Upravo to, ne moze da memorise svaka izmena taktike razlicitim imenom tj ne moze svaka nedelja sejva da se snimi razlicitim imenom. Sto je u svim ptethodnim verzijama moglo.
Корисников грб
momaoo
Youth Team Coach
Поруке: 188
Придружен: 12 Јан 2011, 21:26
Место: Novi Knezevac
Has thanked: 3 times
Been thanked: 25 times
Status: Није на вези

Порука од momaoo »

Imam problem kreno nenormalni LAG da mi se desava na utakmici sece kao ludo ne mogu da gledam,proverio fajlove,smanjio grafiku i nista i dalje sece .Sve radilo normalno do sad.
Последње учитавање од momaoo дана 01 Јан 2018, 12:58, учитано 1 пут укупно.
menadzerBrkovic
First Team Coach
Поруке: 322
Придружен: 23 Феб 2011, 11:54
Место: Beograd
Formacija: 4-2-3-1, 4-4-2,3-5-2
Status: Није на вези

Порука од menadzerBrkovic »

Sta znace one zute vezane linije izmedju igraca u veznom redu ili odbrani i sl. ?

Vidjao sam ih kod dosta ljudi na screenshotovima ali kod mene ih nema, pa me zanima cemu sluze i kako se aktiviraju.
Корисников грб
vignjoslav
Assistant Manager
Поруке: 515
Придружен: 06 Дец 2010, 20:21
Место: Srbija
Has thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од vignjoslav »

Ja koliko sam skontao to ti znaci neka veza izmedju igraca, kad je zelena onda je najbolje. A sto vise ti igraci igraju zajedno, to ce ti se brze pojavljivati te linije i eventualno menjati boju.
menadzerBrkovic
First Team Coach
Поруке: 322
Придружен: 23 Феб 2011, 11:54
Место: Beograd
Formacija: 4-2-3-1, 4-4-2,3-5-2
Status: Није на вези

Порука од menadzerBrkovic »

Aha, hvala druze :cheers:
Корисников грб
maxim_tsigalko
First Team Coach
Поруке: 396
Придружен: 03 Нов 2013, 13:35
Место: Srbija
Has thanked: 10 times
Been thanked: 18 times
Status: Није на вези

Порука од maxim_tsigalko »

momaoo пише:Imam problem kreno nenormalni LAG da mi se desava na utakmici sece kao ludo ne mogu da gledam,proverio fajlove,smanjio grafiku i nista i dalje sece .Sve radilo normalno do sad.
Nekako je igra cudna na 16gb ram memorije i i7 procesor kada se ukljuci 3d utakmica jednostavno secka. Ne znam kako se terminoloski gejmerski kaze, ali igra nije bas "bazdarena" i ozbiljne propuste prave s obzirom da placamo igru 40 eura!
Последње учитавање од maxim_tsigalko дана 02 Јан 2018, 10:30, учитано 1 пут укупно.
Корисников грб
dark warrior™
Assistant Manager
Поруке: 882
Придружен: 30 Сеп 2011, 07:36
Место: Tetovo, Makedonija
Klub koji vodite: Partizan FK
Formacija: 3-4-3
Steam: b.sinisa
Has thanked: 2 times
Been thanked: 130 times
Status: Није на вези

Порука од dark warrior™ »

Po menu previse su lagova i greska dozvolili za igrica sta je 40$ i vise a oni se i puno ne zamaraju jer i realno nemaju konkurenciju pa da ima skim da se bore za igrace :svakako:
Petardinho
Newgen
Поруке: 6
Придружен: 14 Нов 2010, 01:28
Место: Makedonija
Status: Није на вези

Порука од Petardinho »

momaoo пише:Imam problem kreno nenormalni LAG da mi se desava na utakmici sece kao ludo ne mogu da gledam,proverio fajlove,smanjio grafiku i nista i dalje sece .Sve radilo normalno do sad.

Исти проблем до пред пре 3 дана све је радило екстра,сада много LAG када играм 3Д. :headhurt: :headhurt: :headhurt:
Последње учитавање од Petardinho дана 02 Јан 2018, 23:18, учитано 1 пут укупно.
Корисников грб
vanja1986
Newgen
Поруке: 9
Придружен: 09 Мај 2011, 16:08
Место: Rijeka, Hrvatska
Status: Није на вези

Порука од vanja1986 »

WildBoar пише:Meni od poslednjeg patcha cesto crashuje u sred utakmice, a do kompa 100% nije problem...
Lijep pozdrav svima, manageri. Dugo me nije bilo na ovome forumu, ali evo me natrag.

Imam isti problem kao i ti. Da li igraš sa Flut 1.4 Dark skinom? Meni samo na tom skinu blokira u utakmici između match highlights i onda moram izađi iz igrice na crtl+alt+del.
Neven
First Team Coach
Поруке: 417
Придружен: 04 Нов 2010, 21:06
Место: Beograd,Srbija
Klub koji vodite: OFK Vršac
Formacija: 4-3-3 DM
Has thanked: 38 times
Been thanked: 17 times
Status: Није на вези

Порука од Neven »

Код: Изаберите све

https://community.sigames.com/topic/427422-football-manager-2018-1822-hotfix-out-now/
As some of you may already have noticed, we've just released hotfix 18.2.2 for Football Manager 2018.

This hotfix is save game compatible and we recommend if FM is open, saving your game then exiting screen to prompt the update. Otherwise it should just update the next time you launch Steam.

Changelist includes the fixes shown below. As always if you encounter any issues please do take the time to raise them on our Bugs Forum.

FOOTBALL MANAGER 2018 | HOTFIX 18.2.2 CHANGE LIST
=================================================

STABILITY

Fixed crash during team talk
Fixed crash when managing two teams on the same day with same manager
Fixed crash during processing
Fixed crash when setting multiple short-term scouting assignments
Fixed crash with edited data

MATCH

Fixed tactics screen showing player duplicated in lineup and on bench after substitution
Fixed ad hoardings displaying in black
Improvements to performance of 3D match on some NVIDIA GPUs
Последње учитавање од Neven дана 19 Јан 2018, 12:50, учитано 1 пут укупно.
Srbija i Crna Gora će sigurno osvojiti Svetsko prvenstvo u fudbalu u Nemačkoj čim ima 22 igrača bolja od Ramba Petkovića. ''Ziko''
Пошаљи Одговор

Повратак на “Football Manager 2018 Opšte”