(FM18) Problemi i pitanja

Sve o Football Manager 2018
Корисников грб
Gagi
SFM Hall Of Fame
Поруке: 12107
Придружен: 12 Апр 2011, 10:09
Место: Heimaey
Has thanked: 4 times
Been thanked: 29 times
Status: Није на вези

Порука од Gagi »

zele пише:Open the City, Club and Stadium Names.lnc file with Notepad (on Windows). You can remove the hashtags from in front of any of the "CLUB_LONG_NAME_CHANGE" and "CLUB_SHORT_NAME_CHANGE" codes which you wish to change, and this will display these changes in your save game.

For Notepad, all you need to do is: Select the edit menu, click the replace option, type #"CLUB in the first field and "CLUB in the second and clicking replace all. Then save and close. Shouldn't take more than 3 seconds if you do it right.

Слика
Последње учитавање од Gagi дана 18 Нов 2017, 19:18, учитано 1 пут укупно.
Корисников грб
urosija
Assistant Manager
Поруке: 542
Придружен: 28 Дец 2011, 22:55
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од urosija »

Izbacuje mi crash dump kada mi ulazi u utakmicu, pretpostavljam da je problem sto mi je laptop star par godina a engleska pseta su ove godine pojela govna pa mora da vuce 3D grafiku..
Jednom prilikom mi je izbacio i problem da mi igra radi na minimumu memorije pa ne znam mogu li ikako igrati ovaj fm18 ? ucitao sam 6 liga i 22k bazu igraca, takodje ubacio i grafiku svu.Komp mi je prazan i ima i vise nego dosta radne memorije na raspolaganju..
Postoji li neka caka da smanjim to koriscenje memorije ili da lepo odmah zavrsim sa zajebancijom za ovu godinu ?
Џони
Assistant Manager
Поруке: 632
Придружен: 30 Дец 2011, 16:52
Место: Jagodina
Has thanked: 4 times
Been thanked: 3 times
Status: Није на вези

Порука од Џони »

Nije reč o memoriji na hard disku, već o virtualnoj memoriji

Isprati ovu temu

Код: Изаберите све

https://serbian-fm.net/korisni-saveti-vt11731.htm
Cvija пише:Pratim igrace,ako kidaju u 29-30godina,zapamtim ih i dovedem dok su mladi,sry ako je nerazumljivo... :cheers:
jesusnavas7
Youth Team Coach
Поруке: 159
Придружен: 14 Дец 2012, 13:16
Место: yes
Has thanked: 4 times
Been thanked: 14 times
Контакт:
Status: Није на вези

Порука од jesusnavas7 »

Evo momci, mozda ce pomoci.

Open Steam
Go to 'Football Manager 2018' within your Steam Library
Right-Click on the game and select 'Properties'
Select the 'Beta' tab
Via the 'Select the beta you would like to opt into' dropdown, select 'public beta'
Click 'Close'

Ukoliko to ne pomogne probajte da dodate nekoliko gb rama, ja sam dodao 2gb i radi dobro.

Ako i to ne pomogne, novi 18.1.2 update je resio vecinu stvari, tako da bi trebalo sve dobro da radi.
Корисников грб
urosija
Assistant Manager
Поруке: 542
Придружен: 28 Дец 2011, 22:55
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од urosija »

Probao sam kao iz linka za temu iznad, podesio i tako i ponovo isto.. Svi mi nastavci do ovog radise perfektno, ne znam koji im je djoka sad, kontam da je do 3d ME jer sam to uvek gasio, em ne koristim em vuce memoriju, sada to mora biti prisutno u igri i tacno mi u toku meca i zabada. Od pocetka igre do prve utakmice sve extra, cim dodje utakmica crash dump..
Po minimum system requirements-u sam i vise nego konkurentan, valjda izadje neka zakrpa tj. update od gamadi uskoro, pa da mogu da zadovoljim zavisnost :bezibre:
Корисников грб
Gagi
SFM Hall Of Fame
Поруке: 12107
Придружен: 12 Апр 2011, 10:09
Место: Heimaey
Has thanked: 4 times
Been thanked: 29 times
Status: Није на вези

Порука од Gagi »

Deluje kao da je problem do drajvera za grafiku. Skini novi ili idi na roll back i vrati stari.
rajs5
First Team Coach
Поруке: 313
Придружен: 03 Апр 2012, 09:38
Место: Crvenka
Klub koji vodite: AC Milan
Formacija: 4:3:3
Has thanked: 3 times
Been thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од rajs5 »

Ljudi,
ima li spasa za ovaj Menadžer!!!???
Ja ne mogu da sastavim ni 2-3 utakmice a da me ne izbaci zbog Crush Dump ili neke memorije, u ranijim serijalima se ponekad desi to, ali nikada do sada ovoliko često, sada je već ne izdrživo, pizdim, ne znam šta da radim? sve što ste preglagali sam uradio i opet ništa, razmišljam da reinstaliram komp, možda da pređem Windows7 ili da kupujem novi komp!!! Najviše bi voleo da se u narednim Patchevima reši ova zajebancija i prevara???
Ako neko ima rešenje neka pomogne, Pozdrav svima!!!
Корисников грб
torresinho
Youth Team Coach
Поруке: 70
Придружен: 28 Нов 2010, 15:43
Место: Nis
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times
Status: Није на вези

Порука од torresinho »

iskreno ja sam resio to tako sto sam reinstalirao windows (koristim 7) , instalirao sve Windows Update-ove, najnoviji onaj net framework ili kako vec, direct x , i nista od grafike nisam ubacivao , evo jos malo kraj sezone , sve okej.
rajs5
First Team Coach
Поруке: 313
Придружен: 03 Апр 2012, 09:38
Место: Crvenka
Klub koji vodite: AC Milan
Formacija: 4:3:3
Has thanked: 3 times
Been thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од rajs5 »

torresinho пише:iskreno ja sam resio to tako sto sam reinstalirao windows (koristim 7) , instalirao sve Windows Update-ove, najnoviji onaj net framework ili kako vec, direct x , i nista od grafike nisam ubacivao , evo jos malo kraj sezone , sve okej.
Koji Operativni Sistem je najbolji za FM? Ja koristim Windows 10.
Ni ja ne koristim ništa od grafike,
Procesor mi je AMD FX(tm)-4100 Quad Core Processor, 3,6 Mhz.
RAM 8gb(3,25 GB usable),
Grafička AMD Radeon HD 7700 Series,
System Type: 32-bit Operating System, x64-based Processor
ne znam šta bi trebalo da uradim da bi mogao nesmetano da igram FM?
Možda da se vratim na Windows 7?
Последње учитавање од rajs5 дана 23 Нов 2017, 13:28, учитано 1 пут укупно.
Корисников грб
torresinho
Youth Team Coach
Поруке: 70
Придружен: 28 Нов 2010, 15:43
Место: Nis
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times
Status: Није на вези

Порука од torresinho »

Druze nisam ja neki ekspert za racunare , ali kolko vidim to ti imas 32 bitni sistem koji ti cini mi se dozvoljava koriscenje samo 3 gb ram instaliraj ti 64 bitni da bi mogo da koristis sav taj ram sto imas. Ja imam dosta slabije komponente i fino sljaka . Imam windows 7 64 bita.
Корисников грб
sergavra
Global Moderator
Поруке: 1009
Придружен: 22 Дец 2012, 05:14
Место: Berlin
Has thanked: 22 times
Been thanked: 48 times
Status: Није на вези

Порука од sergavra »

Lepo ti je rekao. Instaliraj 64 bitni windows jer su ti komponente sasvim pristojne i arhitektura im nije bas predvidjena za 32 bita. Nije u pitanju samo fm nego ceo sad sistema, jer se i procesor i grafika guse da poguraju aplikacije jer imaju ogranicenje u koirscenju rama.

torresinho пише:Druze nisam ja neki ekspert za racunare , ali kolko vidim to ti imas 32 bitni sistem koji ti cini mi se dozvoljava koriscenje samo 3 gb ram instaliraj ti 64 bitni da bi mogo da koristis sav taj ram sto imas. Ja imam dosta slabije komponente i fino sljaka . Imam windows 7 64 bita.
Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti
rajs5
First Team Coach
Поруке: 313
Придружен: 03 Апр 2012, 09:38
Место: Crvenka
Klub koji vodite: AC Milan
Formacija: 4:3:3
Has thanked: 3 times
Been thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од rajs5 »

Ok, Hvala Vam puno!!!
Jel to mogu sam da dodam tj. da instaliram, ili moram ceo sistem da reinstaliram da bi imao 64 bit?
Последње учитавање од rajs5 дана 24 Нов 2017, 00:04, учитано 1 пут укупно.
Џони
Assistant Manager
Поруке: 632
Придружен: 30 Дец 2011, 16:52
Место: Jagodina
Has thanked: 4 times
Been thanked: 3 times
Status: Није на вези

Порука од Џони »

Ceo sistem naravno.
Cvija пише:Pratim igrace,ako kidaju u 29-30godina,zapamtim ih i dovedem dok su mladi,sry ako je nerazumljivo... :cheers:
rajs5
First Team Coach
Поруке: 313
Придружен: 03 Апр 2012, 09:38
Место: Crvenka
Klub koji vodite: AC Milan
Formacija: 4:3:3
Has thanked: 3 times
Been thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од rajs5 »

Ok.
Jel Windows 7 najbolji za FM?
vladinho
Newgen
Поруке: 15
Придружен: 20 Дец 2010, 12:18
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од vladinho »

Molim nekoga za pomoc.Kada pokesam da pokrenem igru izlazi mi sledeca poruka:

Football manager 2018 18.1.3f1045020 (live) has stopped working

Imao sam vec slican problem kada mi je izlazila neka slicna poruka i to sam resio sa Verify integrity of game files..Sada to ne pomaze.Da li je neko imao slican problem?
vladinho
Newgen
Поруке: 15
Придружен: 20 Дец 2010, 12:18
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од vladinho »

Molim nekoga za pomoc.Kada pokesam da pokrenem igru izlazi mi sledeca poruka:

Football manager 2018 18.1.3f1045020 (live) has stopped working

Imao sam vec slican problem kada mi je izlazila neka slicna poruka i to sam resio sa Verify integrity of game files..Sada to ne pomaze.Da li je neko imao slican problem?
Корисников грб
Ronin
Assistant Manager
Поруке: 692
Придружен: 15 Дец 2010, 14:30
Место: Šabac
Has thanked: 3 times
Been thanked: 3 times
Status: Није на вези

Порука од Ronin »

Koliko god da ide sporo ne bih mogao da igram bez grafike. Valjda ta strast prema heraldici, sta li.

Vrlo je bitno da C particiju ocistite od svega nepotrebnog, pocnite od prethodnih verzija FM, ja sam za cas svukao skoro 20GB. Pri tom vam uvek ostaju sejvovi, tj. brise se samo instalacija.
Корисников грб
Gagi
SFM Hall Of Fame
Поруке: 12107
Придружен: 12 Апр 2011, 10:09
Место: Heimaey
Has thanked: 4 times
Been thanked: 29 times
Status: Није на вези

Порука од Gagi »

vladinho пише:Molim nekoga za pomoc.Kada pokesam da pokrenem igru izlazi mi sledeca poruka:

Football manager 2018 18.1.3f1045020 (live) has stopped working

Imao sam vec slican problem kada mi je izlazila neka slicna poruka i to sam resio sa Verify integrity of game files..Sada to ne pomaze.Da li je neko imao slican problem?
Baci pogled na zvaničnu FAQ stranicu, možda treba još nešto da se uradi.

Код: Изаберите све

https://community.sigames.com/faq/football-manager-2018/136_technical-support/142_pc/
vladinho
Newgen
Поруке: 15
Придружен: 20 Дец 2010, 12:18
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од vladinho »

Hvala Gagi,ali verovao ili ne danas kad sam startovao FM normalno se pokrenuo.Hvala u svakom slucaju.Imam jos jedno pitanje,malo mi secka kad gledam tekmu,to mi se na ranijim FM-ovima nije desavalo..kvalitet grafike mi je na Medium ali secka i mnogo me nervira..Ima li pomoci kod ovoga? Hvala unapred
Корисников грб
Gagi
SFM Hall Of Fame
Поруке: 12107
Придружен: 12 Апр 2011, 10:09
Место: Heimaey
Has thanked: 4 times
Been thanked: 29 times
Status: Није на вези

Порука од Gagi »

J***m li ga sad, čačkaj nešto oko 3d, smanji rendering, navijače, itd. Menjaj tu nešto
Пошаљи Одговор

Повратак на “Football Manager 2018 Opšte”