FM18 Opšta Diskusija

Sve o Football Manager 2018
Корисников грб
Orthodox
Ćale s' Bagdale
Поруке: 18917
Придружен: 24 Окт 2010, 00:36
Место: Kruševac
Klub koji vodite: Napredak
Formacija: 5-4-1 WB
Steam: OrthodoxSFM
Has thanked: 244 times
Been thanked: 254 times
Контакт:
Status: Није на вези

Порука од Orthodox »

Moze screenshot od sledece igrace - Lutovac,Ivan Ilic,Luka ilic,Racic,Krsticic,Radonjic,Srnic,Babic,Rodic,Pesic,Veljko Nikolic,
Слика
Слика
Слика
Слика
Слика
Слика
Слика
Слика
Слика
Слика
Слика
Корисников грб
dark warrior™
Assistant Manager
Поруке: 883
Придружен: 30 Сеп 2011, 07:36
Место: Tetovo, Makedonija
Klub koji vodite: Partizan FK
Formacija: 3-4-3
Steam: b.sinisa
Has thanked: 2 times
Been thanked: 131 time
Status: Није на вези

Порука од dark warrior™ »

Luka Jovic za godine je super a mislim da je sa najvecom PA u Srbiju
Корисников грб
Orthodox
Ćale s' Bagdale
Поруке: 18917
Придружен: 24 Окт 2010, 00:36
Место: Kruševac
Klub koji vodite: Napredak
Formacija: 5-4-1 WB
Steam: OrthodoxSFM
Has thanked: 244 times
Been thanked: 254 times
Контакт:
Status: Није на вези

Порука од Orthodox »

Misliš Luka Ilić? Jović je u Benfici. I ovaj mali Ivan Ilić ima strašne ocene. Uradiću listu mladih igrača koji kidaju za neki dan.
Корисников грб
jancic91
Youth Team Coach
Поруке: 123
Придружен: 20 Авг 2011, 15:45
Место: Belgrade
Status: Није на вези

Порука од jancic91 »

CrazyBoyCZV пише:Deluje mi da su Kangi ocene malo previsoke. :hoho: Nego, nesto sto me zanima. Plate igraca u nasoj ligi... Je l to nasumicno, nema veze sa stvarnoscu?
Ne znam za ostale klubove ali cini mi se da Zvezdinim igracima nisu tacne plate, umanjene su malo. Makar mi tako deluje za ove neke ciji su ss okaceni.
It doesn't matter who we are, what matters is our plan.
Корисников грб
maxim_tsigalko
First Team Coach
Поруке: 396
Придружен: 03 Нов 2013, 13:35
Место: Srbija
Has thanked: 10 times
Been thanked: 18 times
Status: Није на вези

Порука од maxim_tsigalko »

Ovo može biti veliki talenat i ima sigurno veliki potencijal razvitka u top napadača!

Слика
Последње учитавање од maxim_tsigalko дана 31 Окт 2017, 18:20, учитано 1 пут укупно.
Корисников грб
maxim_tsigalko
First Team Coach
Поруке: 396
Придружен: 03 Нов 2013, 13:35
Место: Srbija
Has thanked: 10 times
Been thanked: 18 times
Status: Није на вези

Порука од maxim_tsigalko »

Evo nekih mojih predloga za naše klubove.

Слика

Слика

Слика

Слика

Слика

Слика

Слика

Слика

Слика

Слика

Слика

Слика

Слика

Слика

Слика

Слика

Слика
Корисников грб
CrazyBoyCZV
First Team Coach
Поруке: 219
Придружен: 27 Авг 2012, 01:19
Место: Beograd
Has thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од CrazyBoyCZV »

jancic91 пише:Ne znam za ostale klubove ali cini mi se da Zvezdinim igracima nisu tacne plate, umanjene su malo. Makar mi tako deluje za ove neke ciji su ss okaceni.
Bas zbog toga sam i pitao. Plate mi deluju smesno (naravo, smesno za fudbalske uslove), sem Kangine.
Последње учитавање од CrazyBoyCZV дана 31 Окт 2017, 18:43, учитано 1 пут укупно.
Корисников грб
beranac86
Youth Team Coach
Поруке: 131
Придружен: 26 Јун 2011, 13:23
Место: CG
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times
Status: Није на вези

Порука од beranac86 »

Orthodox пише:
beranac86 пише:Previse nam novca uzimaju, a malo sta popravljaju ili poboljsavaju. Uglavnom ista prica godine, na istoj platformi rade, cak su i konferencije za stampu iste. Nevidjena glupost je sto se igrac buni ako manager posalje ponudu za nekog igraca na toj poziciji, jer mu pravis konkurenciju, pa se logicno postavlja pitanje kako igrac moze znati kome ti saljes ponudu iako je stavljena opcija private?
Krenuo sam sa Partizanom, ista prica kao sa poslednjeg patcha za fm17, Antonov na pozajmici, lijepo stavljena klauzula od 400k za otkup, ali dzaba, kad on nece da pregovara. To je van svake pameti, da igrac pristane na pozajmicu, a na stalan ugovor ne, iako i realan zivot govori da taj Antonov bi sebe bio u dupe ako bi ga Partizan zadrzao. Isto tako, udjem u LS sa Partizanom, medjutim ne mogu da fovedem iole pristojnog igraca, klub prihvati ponudu, igrac odbija pregovore. Nije normalno da Partizan ili Zvezda udju u LS, ali da igrac Maritima, Maribora, Feirensea ne zeli da pregovara. Da ne pricam kad bi na fm doveli Tosica...
Znaci, igrica koja tezi da bude u skladu sa realnim fudbalskim zivotom ocigledno to nije, na stetu igraca, koji daju 40-50e. Nije ni cudo sto sve manje ljudi istu kupuje, sprdaju se sa nama jebeni englezi
Ako se slazes da prevedemo ovo pa da postavimo na SI forum, ja srecan.
Tek sad vidjeh. Slobodno, bez problema, ako ce pomoci. Mislim da je bolje da igrica bude bar 10% nerealna u korist igraca, nego ovoliko odudaraju neke stvari od stvarnog fudbalskog zivota.

Bice zanimljivo

Код: Изаберите све

http://www.vijesti.me/sport/japanci-osnovali-fudbalski-klub-u-crnoj-gori-961094
Последње учитавање од beranac86 дана 31 Окт 2017, 22:42, учитано 1 пут укупно.
MI9
Newgen
Поруке: 26
Придружен: 31 Окт 2017, 23:28
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од MI9 »

Ljudi, dajte molim vas ss Luke Adzica, cilj mi je u fm18 da Radonja ili Adza uzmu zlatnu loptu :D
Videosam ocene Radonji, i ocekivao sam vise, ali dobro..
Najvece razocaranje su svakako ocene malog Jovelje, finishing 11 je sraman//
Dajte ocene Adze :D
Корисников грб
Orthodox
Ćale s' Bagdale
Поруке: 18917
Придружен: 24 Окт 2010, 00:36
Место: Kruševac
Klub koji vodite: Napredak
Formacija: 5-4-1 WB
Steam: OrthodoxSFM
Has thanked: 244 times
Been thanked: 254 times
Контакт:
Status: Није на вези

Порука од Orthodox »

MI9 пише:Dajte ocene Adze
Слика
Što se tiče Joveljića, koliku bi mu ti ocenu dao?
MI9
Newgen
Поруке: 26
Придружен: 31 Окт 2017, 23:28
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од MI9 »

Pa pazi, znam sve, mlad igrac itd itd, ali kad uporedim njegove ostale ocene sa finishingom, po mom misljenju je to lose.. Radim sa igracima, i pratim klince pre svega, ako su se vec odlucili da mu daju 15 za ocenu natural fit. i jos dve-tri ocene po 13, onda finishing i off the ball zasluzuju bar isto toliko, jer je momak u tome ubedljivo najbolji.. uporedio sam i malog velju nikolica sa joveljom, i svakako mislim da jovelja zasluzuje vecu ocenu za finishing..
Корисников грб
beranac86
Youth Team Coach
Поруке: 131
Придружен: 26 Јун 2011, 13:23
Место: CG
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times
Status: Није на вези

Порука од beranac86 »

To je nerealno, pa Djordje Jovanovic ima finishing 12, a vec iza sebe ima seniorsku sezonu i svaku sansu je maltene do sad pretvorio u gol. Joveljic nema 2 seniorske utakmice.
Корисников грб
TheBlues
Manager
Поруке: 2419
Придружен: 21 Сеп 2011, 12:07
Formacija: 4-3-3
Been thanked: 5 times
Status: Није на вези

Порука од TheBlues »

a da napravite temu za SS, da se ova ne pretvori u album
"Football is simple. But the hardest thing is to play football in a simple way." Johan Cruyff
MI9
Newgen
Поруке: 26
Придружен: 31 Окт 2017, 23:28
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од MI9 »

@baranac86 ne ne, ja se potpuno slazem sa tobom, nego kazem, kad vec uporedim njegovu ocenu za npr nat fit koja je 15, pa jos dve ocene ja msm koje ima 13, onda svakako mislim da treba da ima finishing 13 i off the ball bar 12, kapiras, a da mu se smanji ta 15ica i ove 13ice za po ocenu-dve..
I kazem, kad ga uporedim sa malim veljom nikolicem nije mi realno, jer jovelja ako nesto ima to je osecaj za gol, daje i u rep i u ligi, svuda.. ne kazem ja da je njemu mala ocena generalno ovako, nego kazem samo da kad se uporedi sa ostilim ocenama, po mom misljenju ponda zasluzuje vecu za finishing
Корисников грб
Orthodox
Ćale s' Bagdale
Поруке: 18917
Придружен: 24 Окт 2010, 00:36
Место: Kruševac
Klub koji vodite: Napredak
Formacija: 5-4-1 WB
Steam: OrthodoxSFM
Has thanked: 244 times
Been thanked: 254 times
Контакт:
Status: Није на вези

Порука од Orthodox »

Dizanje ocena ide u skladu sa PA. CA predstavlja trenutno stanje jer on verujem da ima bolji finishing ali za mladje kategorije. Moraće za bolji CA i finishig da se pokaže u seniorskoj selekciji. Inače dizanje ocena je linijsko. Ako se podigne jedna ocena, CA mora da se podigne. a bi ostao u okvirima svog trenutnog CA ako se jedna podigne, druga mora da se spusti. Fizicke ocene kao natural fitnes se mogu primetiti i ranijim uzrastima ali za ozbiljne ocene, mora kvalitetniji fudbal i kvalitetniji protivnici, giolmani, igrači itd.
Корисников грб
mmladja
World Class Manager
Поруке: 6483
Придружен: 26 Окт 2010, 00:36
Место: Ваљево
Has thanked: 1 time
Been thanked: 11 times
Status: Није на вези

Порука од mmladja »

Јел пробао неко бету? Да ли је игрива довољно да може да се стартује нормална позиција?
Корисников грб
mekdajs
Youth Team Coach
Поруке: 157
Придружен: 27 Окт 2010, 18:38
Место: Beograd
Has thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од mekdajs »

Већина са форума чека излазак игрице пошто нам бету не дају као ни прошле године (Манда се човек нервира због тога). Неколико људи игра сигурно па ће ти одговорити на нека питања која те занимају.
Корисников грб
ClaudioCaniggia
Youth Team Coach
Поруке: 79
Придружен: 17 Нов 2010, 15:14
Место: Buenos Aires
Been thanked: 5 times
Контакт:
Status: Није на вези

Порука од ClaudioCaniggia »

Orthodox пише:Dizanje ocena ide u skladu sa PA. CA predstavlja trenutno stanje jer on verujem da ima bolji finishing ali za mladje kategorije. Moraće za bolji CA i finishig da se pokaže u seniorskoj selekciji. Inače dizanje ocena je linijsko. Ako se podigne jedna ocena, CA mora da se podigne. a bi ostao u okvirima svog trenutnog CA ako se jedna podigne, druga mora da se spusti. Fizicke ocene kao natural fitnes se mogu primetiti i ranijim uzrastima ali za ozbiljne ocene, mora kvalitetniji fudbal i kvalitetniji protivnici, giolmani, igrači itd.
Moram da napisem koju vezano za ovu temu i ako joj nije mesto. Igram ovu igricu jos od seriljala CM2, sto mu dodje dobre 22 godine. Ne secam se sad tacno koje godine je prvi put ubacena nasa liga, al sam i godinama pre toga preko editora prepravljao druge timove i pravio nase, da bih mogao da je igram.
Odavno sam prestao da vodim velike klubove. Ili vodim Zvezdu ili neke male klubove iz nase ili drugih liga. Mada generalno 80% vremena vodim Zvezdu.
Slazem se ja da je tesko odrediti talenat nekog igraca iz nase slabe lige i uporediti ga sa nekim recimo Engleskim. Uzimam Engleze, jer mi upravo njihovi talenti bodu oci. Od top100 talenata u igri, iz Britanije ih dolazi 65. Sto je strasan procenat gledajuci istoriju i podatak koliko to kvalitetnih igraca iz te lige na kraju postane world class. Ja razumem da je igra njihova i da im se moze, al to je malo bahato.
Razumem i da smo mi kao narod nerealni i da zelimo da nam pola Zvezde i Partizana bude na listi wonderkidova. Al opet mi Srbi smo u poslednjih 5 godina bili sampioni Evrope i Sveta. Mislim da zasluzujemo malo vece postovanje, a ako ne, nema problema bicemo opet sampioni sveta.
Eto toliko, od mene dok cekam da izadje full verzija i jos jednom se izvinjavam sto sam malo off.
Корисников грб
sergavra
Global Moderator
Поруке: 1009
Придружен: 22 Дец 2012, 05:14
Место: Berlin
Has thanked: 22 times
Been thanked: 48 times
Status: Није на вези

Порука од sergavra »

Nisi previse u pravu sa 65 od 100. Koliko sam video na par listi ove godine od 500 talenata na engleze odlazi oko 10%. Moras i drugu stranu svega toga da uzmes a to je ralan rad sa klincima u svim kategorijama u Engleskoj. Gledao sam im tekme i te talente do imaju po 17, 18 godina i tu je kraj vecini. Od njih 50 5 krenu da igraju u Premier ligi jer gazde nemaju bas puno stpeljenja da se neko razvija par godina u prvom timu. Mada, eto braca Ilic trenirala po rupama niskog Durlana pa imaju prilicno visoke klizne ocene i odlicne ugovore.
Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti
MI9
Newgen
Поруке: 26
Придружен: 31 Окт 2017, 23:28
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од MI9 »



pazi, i jesi i nisi u pravu.. ne mozes da ocekujes od nasih klinaca da budu ogromni talenti u igrici, jer budimo realni, u proteklih 10-15-20 godina, na prste jedne ruke mozes da izbrojis nase wc igrace.. nemanja vidic nemanja matic i jos neki..
Dalje, to sto pominjes da smo osvoijili evropsko i svetsko, naravno to ima tezinu, ali budimo realni, ko je iz generacije 94 koje je osvojilo ep napravio neki strasan uspeh?
Golubovic, Markovic, Pavlovski, Mitrovic i ostali, sta su i gde su? isto to vazi i za generaciju koja je osvojila sp, dakle apsolutno nemas nigde ni jednog igraca koji je u evropi prva postava a kamoli da kazes da je jedan od vodecih igraca ekipe.. eto npr taj mali golubovic se vucara po drugim i trecim ligama italije, markovica ni na mapi, mitar je tu mozda kao najozbiljniji, decko nema minute u njukaslu.. i sad bih redom mogli da pisem za svakog igraca iz generacije koja je osvojila ep i sp.. jedino mozda ko je trenutno ok u svom klubu je andija zivkovic..

to je jedna stvar, druga mozda i najvaznija je ta, da smo mi kao reprezentacija poveli najbolje igrace u toj generaciji koje smo imali, dok ostale fudbalske vele sile nisu, ali posto si pomenuo engleze eto da sad pricamo o njima.. jel igrao jedan rahim sterling? kojeg mali golub ne bi mogao laserom da uhvati, on je takodje 94.. pa jel na sp gde je igrala nasa i 96 generacija, jel igrao za engleze dele alli? i tako jos mnogi mnogi drugi..
Пошаљи Одговор

Повратак на “Football Manager 2018 Opšte”