FM18 Opšta Diskusija

Sve o Football Manager 2018
menadzerBrkovic
First Team Coach
Поруке: 322
Придружен: 23 Феб 2011, 11:54
Место: Beograd
Formacija: 4-2-3-1, 4-4-2,3-5-2
Status: Није на вези

Порука од menadzerBrkovic »

Koliko ste dostigli max onaj scouting knowledge? I koji klub najvise daje boost u tome kao feeder club ako neko zna nek kaze. Fala
Корисников грб
Tomas
Manager
Поруке: 1155
Придружен: 05 Авг 2011, 13:31
Место: Beograd
Has thanked: 57 times
Been thanked: 29 times
Status: Није на вези

Порука од Tomas »

Neven пише:Imam jednu nedoumicu vezano za individualne treninge fudbalera. Naime, asistent nam predlaže koje individulane treninge da stavimo igračima i za većinu predlozenih za koje se slažem ja ih i aktiviram ali ne dugo zatim stiže novi izveštaj i novi predlog da treba ukinuti individualni trening jer je igrač nezadovoljan sa ekstra treningom...i tako sve u krug....MOje pitanje je da li treba isforsirati ipak i oglušiti se na njihovo nezadovoljstvo ili šta raditi po vama?
Napomena: Generalni trening ekipe redovno smanjujem i povećavam u odnosu na broj utakmica u mesecu(nedelji)... :upyours:
Igraci koji imaju professional manji od 12 se bune zbog dodatnih treninga, na ranijim menadzerima je ta granica bila 10, iz nekog razloga su je sad podigli.
Корисников грб
maxim_tsigalko
First Team Coach
Поруке: 396
Придружен: 03 Нов 2013, 13:35
Место: Srbija
Has thanked: 10 times
Been thanked: 18 times
Status: Није на вези

Порука од maxim_tsigalko »

Kako se snima gol u 18tici? Ne mogu da nađem opciju da se snimi gol.
jatmi0266
Newgen
Поруке: 3
Придружен: 21 Дец 2017, 20:50
Место: sd
Status: Није на вези

Порука од jatmi0266 »

po mom misljenju jako los fm... znaci razocaran sam nmg da prestanem da se nerviram..
golovi za suprotni tim pred kraj utakmice, vrlo ceste povrede, kad mi sviraju penal ja odmah znam da nece da da gol moj igrac, nijednu utakmicu ne mogu da dobijem. znaci ono
Корисников грб
Keot
Youth Team Coach
Поруке: 106
Придружен: 25 Јан 2012, 09:42
Место: Smed. Palanka
Has thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од Keot »

Hoce li biti ove god Become a Star ? :)
Последње учитавање од Keot дана 17 Јан 2018, 19:16, учитано 1 пут укупно.
Корисников грб
Orthodox
Ćale s' Bagdale
Поруке: 18917
Придружен: 24 Окт 2010, 00:36
Место: Kruševac
Klub koji vodite: Napredak
Formacija: 5-4-1 WB
Steam: OrthodoxSFM
Has thanked: 244 times
Been thanked: 254 times
Контакт:
Status: Није на вези

Порука од Orthodox »

Keot пише:Hoce li biti ove god Become a Star ?
Sad cu da vidim sa XAvijem da pokrene.
menadzerBrkovic
First Team Coach
Поруке: 322
Придружен: 23 Феб 2011, 11:54
Место: Beograd
Formacija: 4-2-3-1, 4-4-2,3-5-2
Status: Није на вези

Порука од menadzerBrkovic »

Koliko de*ilna igrica, ne mogu da verujem. Svaki, ali svaki put kad ponudi ili cak spomene u medijima neki klub da je zainteresovan za mog igraca on trazi da ide iz kluba ili novi ugovor. Pa obnavljam im ugovore na svakih 6 meseci, ovo je neverovatno. Covece kapiten kluba, model citizen licnost (znaci ima i professional i loyalty i sve zivo dobro), osvajamo tri puta uzastopno ligu i kup i sve zivo i on trazi da ide u Monaco koji se raspada nije ni drugi na tabeli u francuskoj vec 2 godine, o ls da ne pricam, nisu prosli grupu nikad. Sad nek meni neko objasni na koju bre foru to funkcionise?

A da ne pricam da mi nude po duplo manje nego sto igrac vredi i onda se igrac buni sto nisam prihvatio ponudu, a kad hocu da kupim igraca od 10m oni mi dunu 150m asking price iako taj igrac nije ni u rezervama.

Po ovom tempu do 2030 godine ili bankrot svih klubova ili ce igraci razmeniti sve klubove iz lige petice.
Корисников грб
Gagi
SFM Hall Of Fame
Поруке: 12107
Придружен: 12 Апр 2011, 10:09
Место: Heimaey
Has thanked: 4 times
Been thanked: 29 times
Status: Није на вези

Порука од Gagi »

Tu dynamics dosta pomaže. Reci tim lideru da mu lupi dandaru.
Корисников грб
dark warrior™
Assistant Manager
Поруке: 882
Придружен: 30 Сеп 2011, 07:36
Место: Tetovo, Makedonija
Klub koji vodite: Partizan FK
Formacija: 3-4-3
Steam: b.sinisa
Has thanked: 2 times
Been thanked: 130 times
Status: Није на вези

Порука од dark warrior™ »

Ja sam se razocarao samo sa tome sa Teleoptik U19 a za parama to ti vise nije problem navikli smo na to da igraci hocu da idu to nije od sad to je problem jos od 14ke ;)
Корисников грб
DraganR
Youth Team Coach
Поруке: 142
Придружен: 28 Окт 2010, 23:28
Место: Brcko
Been thanked: 4 times
Status: Није на вези

Порука од DraganR »

bas kao sto Gagi kaze dynamics u fm18 tu opasno pomaze kad god hoce da pricaju o tome neka sa njim razgovara neki lider i sve ce biti dobro
menadzerBrkovic
First Team Coach
Поруке: 322
Придружен: 23 Феб 2011, 11:54
Место: Beograd
Formacija: 4-2-3-1, 4-4-2,3-5-2
Status: Није на вези

Порука од menadzerBrkovic »

A problem je sto je on team leader i kapiten tima. Msm uspem ja da resim to ali opet mi je neverovatno da se uopste desava tako nesto, s obzirom da osvajam trofeje, imaju ugovore na 4-5 godina, srecni su (vecina ima fav club Juve u player inf) itd.

Ili dodje sa pricom da ce taj XXX klub da mu ponudi bolji tim status a kod mene je Key player i slicno? To su gluposti ali opet nerviraju i stalno traze nacin da izboksuju bolji ugovor. A to je verujem kriva igrica zato sto je napravljeno da se prave neverovatno cesto transferi (AI klubovi potpisuju i prodaju igrace kao besni) i onda kad ne pravis transfere (zadovoljan si timom) pokusava da napravi neku aktivnost kod tebe. Primetio sam da mozes bez problema da odbijas ponude bez da trazi novi ugovor ako ima platu 250 000+ nedeljno, u ostalim slucajevima se bune.


Bilo bi dobro kad bi moglo nekako da se uspori ceo taj sistem transfera posto vec posle druge sezone jaci timovi promene i do 50% tima u odnosu na default bazu.
Корисников грб
Keot
Youth Team Coach
Поруке: 106
Придружен: 25 Јан 2012, 09:42
Место: Smed. Palanka
Has thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од Keot »

Sta bi sa become a star ? :)
Корисников грб
dark warrior™
Assistant Manager
Поруке: 882
Придружен: 30 Сеп 2011, 07:36
Место: Tetovo, Makedonija
Klub koji vodite: Partizan FK
Formacija: 3-4-3
Steam: b.sinisa
Has thanked: 2 times
Been thanked: 130 times
Status: Није на вези

Порука од dark warrior™ »

menadzerBrkovic пише:
Bilo bi dobro kad bi moglo nekako da se uspori ceo taj sistem transfera posto vec posle druge sezone jaci timovi promene i do 50% tima u odnosu na default bazu.
A je si video da vecina tih timova vec u trecu i cetvrtu sezonu propadaju zbog para i losih i skupih transfera
menadzerBrkovic
First Team Coach
Поруке: 322
Придружен: 23 Феб 2011, 11:54
Место: Beograd
Formacija: 4-2-3-1, 4-4-2,3-5-2
Status: Није на вези

Порука од menadzerBrkovic »

dark warrior™ пише:
menadzerBrkovic пише:
Bilo bi dobro kad bi moglo nekako da se uspori ceo taj sistem transfera posto vec posle druge sezone jaci timovi promene i do 50% tima u odnosu na default bazu.
A je si video da vecina tih timova vec u trecu i cetvrtu sezonu propadaju zbog para i losih i skupih transfera
Pa o tome i pricam, previse transfer aktivnosti prave, timovi neuigrani, dovode levake neke za 40-50m i iste stavljaju na transfer listu po upola cene za 6 meseci do godinu dana. I onda posle 2-3 sezone kad napravis stabilan tim krenes da osvajas uzastopno sve (ako vodis bilo koji tim iz lige petice sa solidnim budzetom), tu igrica vec gubi draz malo.


Ne znam, mozda je resenje da se krene sa slabijim timom ali tu me vec nervira posto dok napravis nesto od tima, tvoj ili ostali timovi budu sacinjeni od regena, a regene iskreno ne volim.
Корисников грб
dark warrior™
Assistant Manager
Поруке: 882
Придружен: 30 Сеп 2011, 07:36
Место: Tetovo, Makedonija
Klub koji vodite: Partizan FK
Formacija: 3-4-3
Steam: b.sinisa
Has thanked: 2 times
Been thanked: 130 times
Status: Није на вези

Порука од dark warrior™ »

Ja sam uvek igrao samo sa Partizanom al ove godine ne mogu zbog baga a i vec 19ku necu ni da kupujem jer svake godine je igrica sve losija :poz:
Последње учитавање од dark warrior™ дана 21 Јан 2018, 16:28, учитано 1 пут укупно.
Ostoja64
Newgen
Поруке: 27
Придружен: 19 Окт 2016, 17:32
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од Ostoja64 »

Isto,pokajao se zbog kinte... :poz:
Корисников грб
Orthodox
Ćale s' Bagdale
Поруке: 18917
Придружен: 24 Окт 2010, 00:36
Место: Kruševac
Klub koji vodite: Napredak
Formacija: 5-4-1 WB
Steam: OrthodoxSFM
Has thanked: 244 times
Been thanked: 254 times
Контакт:
Status: Није на вези

Порука од Orthodox »

Keot пише:Sta bi sa become a star ?
Da nađemo Xavi-a :upyours:
Корисников грб
maxim_tsigalko
First Team Coach
Поруке: 396
Придружен: 03 Нов 2013, 13:35
Место: Srbija
Has thanked: 10 times
Been thanked: 18 times
Status: Није на вези

Порука од maxim_tsigalko »

Приметио сам, за разлику од претходних серијала фм-а, да преузимање другог клуба током сезоне представља игру "узми или остави".
Разумно је да клубови одмах желе да реше питање менаџера наручито током првог дела сезоне, али када у марту или априлу остане место упражњено управа преговара са вама практично да одмах преузмете клуб а не постоји опција на крају текуће сезоне.
Ово сам приметио да се дешава са клубовима и ван лиге петице, тако да је ово очито пропуст у игрици посебно ако се у текућој сезони борите за трофеј или ако вам је репутација висока тако да би и нови клуб добио "доброг" менаџера што би требала управа да препозна.
Корисников грб
Džajo5
SFM Hall Of Fame
Поруке: 4111
Придружен: 15 Мар 2012, 13:37
Место: Žilina/Padina
Been thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од Džajo5 »

Evo vam još jedan dokaz koliko FM laže

trening uslovi 2021. godine

Слика

isti sejv, isti klub, isto sve ali 2025.

Слика
Ostoja64
Newgen
Поруке: 27
Придружен: 19 Окт 2016, 17:32
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од Ostoja64 »

Kolko si ulozio za te 4god.?Ne moze i jare i pare,ako ne ulazes kvari se... :poz:
Пошаљи Одговор

Повратак на “Football Manager 2018 Opšte”