FM18 Opšta Diskusija

Sve o Football Manager 2018
Корисников грб
dark warrior™
Assistant Manager
Поруке: 883
Придружен: 30 Сеп 2011, 07:36
Место: Tetovo, Makedonija
Klub koji vodite: Partizan FK
Formacija: 3-4-3
Steam: b.sinisa
Has thanked: 2 times
Been thanked: 131 time
Status: Није на вези

Порука од dark warrior™ »

@Ortodox hvala na komentar

Ljudi a koliko bre ovih sredjavaju jedan problemcic sa u19 Teleoptik :rofl: a sredili su veci problemi za krace vreme :dalekobilo:
Корисников грб
Džajo5
SFM Hall Of Fame
Поруке: 4111
Придружен: 15 Мар 2012, 13:37
Место: Žilina/Padina
Been thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од Džajo5 »

Realno ih boli k***c za Teleoptik, kao i zna mnoge bitnije stvari naročito što se tiče ME, ali eto, popravljaju neke nebuloze.
Корисников грб
Berserk
Manager
Поруке: 1289
Придружен: 25 Дец 2011, 22:04
Место: Petrovgrad
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од Berserk »

Džajo Srbine ...

Пардон Џајо СРБИНЕ; Џајо СРБИНЕ :hoho:
Sir Alex Ferguson, A Knighted Champion
So Many Years the boss and we adore him
Simply The Best, United through and through
Forever we will be his Red Army
Корисников грб
momaoo
Youth Team Coach
Поруке: 188
Придружен: 12 Јан 2011, 21:26
Место: Novi Knezevac
Has thanked: 3 times
Been thanked: 25 times
Status: Није на вези

Порука од momaoo »

Igrah nedelju dana.
Ocajan ME 18.2.1
-Konverzija suteva prema golu i okvir gola ocaj.
-Svaku utakmicu imam 10 suteva u okvir gola ,100 % sanse koje masimo i naravno gubim utakmicu.
-Igraci ludacki izbacuju lopte u svoj korner.
-Igraci ludacki salju lopte napred bez obzira na instrukcije.
-Nabacaji iskljucivo AL tima zavrsavaju u mrezi(druga stativa) dok moji naravno mase sve u 16 -st.
-Nemoguce je sastaviti taktiku koja ce biti konstantna.
-Pojedine role stoje na terenu.Funkcije bez.
-Igraci sa passingom 17 + vise vole dodati loptu protivniku nego saigracu.
-Totalno bez razumski ME koliko god SI lupeta "Its not the game its your tactics mate".
-Ne igram do novog update-a.
-Razocaran..
Последње учитавање од momaoo дана 27 Дец 2017, 20:17, учитано 1 пут укупно.
rajs5
First Team Coach
Поруке: 313
Придружен: 03 Апр 2012, 09:38
Место: Crvenka
Klub koji vodite: AC Milan
Formacija: 4:3:3
Has thanked: 3 times
Been thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од rajs5 »

Znači čekamo Patch 18.2.2
Sloba
Global Moderator
Поруке: 11325
Придружен: 26 Окт 2010, 02:43
Место: Београд
Has thanked: 215 times
Been thanked: 58 times
Status: Није на вези

Порука од Sloba »

Ja sam do sada odigrao dve i po sezone sa Partizanom i igram jedan online save sa drugarom (polusezona je). Ima negativnih stvari ali ima i pozitivnih. Meni je recimo ovaj FM bolji od prethodnog. Vidim da se ljudi žale kako kada protivnik centrira gotovo uvek prime gol (centaršut iz ugla) dok ja recimo nemam takav problem i primio sam možda par golova na taj način (moj golman kupi sve ili štoperi očiste). Što se tiče penala na šta se mnogi žale, moj drugar je u sejvu sa mnom omašio 3 penala za polusezonu ali ja konkretno sam imao na ovom FM više od 10 penala i samo 1 je promašen.
Корисников грб
momaoo
Youth Team Coach
Поруке: 188
Придружен: 12 Јан 2011, 21:26
Место: Novi Knezevac
Has thanked: 3 times
Been thanked: 25 times
Status: Није на вези

Порука од momaoo »

Stvar je u tome da se SI vodi pogresnom politikom pravljenja ME od fm 2012 kada je provaljen sa onom cuvenom taktikom sa tri napadaca.
Igra bi trebala nagraditi zdravo razumski i pravilno uskladjene role i instrukcije,hemiju koju stvaramo pravilnim menadzmentom igraca kad su vec ubacili sva ta psiholoska sr...a a ne da primam autogolove svaki put kada ih takticki dobijem jer ne znaju kako drugacije da me dobiju.
Nije realno da Harry Kejn meni masi 3 zicera sa dva metra,prazan gol,i da onda od dva odbitka mojih odbrambrenih dc - ova lopta meni ulazi u gol i naravno gubim 1:0.
Imam ja sad taktiku sa tri dc na stoper svo troje koje drze odbranu kako tako ali pitanje je da li treba da pravimo taktike da pobedimo ME kako god one odvratno izgledale i ne imale smisla(gde u realnom fudbalu zadnje troje agresivno zatvara, prostora bi iza bilo koliko hoces) ili treba da bude realan odnos pa ko je bolji da dobije.
Za mene licno ME i sama igrivost igre je ocajna,igra treba da bude uzivanje a ne frustracija.
Najveca zamerka da slozim pored svih bagova(autogol,centar sut,masenje sansi,izbacivanje u korner,los pas igracimo sa 17 + ocenama za pas gde oni ne mogu da sastave dva pasa kako treba(interesantno da mi i asistent to kaze da im pasovi ne idu nikuda),moji nabacaji i nabacaji protivnika ne mogu da se uporede kod konverzije u golove ,Adv play i ins for na support stoje na terenu kao da nisu u igri, i jos mnostvo dr ) je ta da je AL povlascen u odnosu na nas.Ako ja napravim svojom taktikom i igracima 18 suteva na gol 11 u okvir gola i izgubim svaku drugu utakmicu na isti nacin nesto nije u redu ali ovaj put nije moja taktika(nije istina da Kejn ne ume zabiti sa dva metra bar iz trece prilike)niti je problem da se i to desi na jednoj od par utakmica ali svaku drugu da se to desava(a nekad lepo poveze par utakmica i ne samo on vec svi igraci u 100 postotnim sansama da mase) to je vec nesto sasvim drugo.
Dzaba dobra sminka SI kad je los glavni produkt "ME".
Последње учитавање од momaoo дана 28 Дец 2017, 09:30, учитано 6 пута укупно.
Sloba
Global Moderator
Поруке: 11325
Придружен: 26 Окт 2010, 02:43
Место: Београд
Has thanked: 215 times
Been thanked: 58 times
Status: Није на вези

Порука од Sloba »

Ne znam iskreno. Čitam dosta komentare i upoznat sam sa onime što smeta mnogima ali ja dosta od toga i nemam problema. Nezavisno mi je da li imam dobre/loše rezultate ali možda sam samo dva ili tri puta uspeo baš da se ispromašujem na utakmici (6-7 CCC) i da izgubim ili odigram nerešeno u zadnja dva menadžera. Eto moj drugar je uspeo u dve ili tri utakmice da već na poluvremenu ima 6-7 promašenih CCC. Ja najgore na ovom menadžeru što sam imao jeste da me protivnik stigne kući od 3:0 na 3:3 i imao sam situaciju gde sam bio dobar ali ne baš nešto preterano ubedljiv u prilikama (možda 7-8 šuteva u okvir i veći posed) dok je protivnik imao 1 šut i o u okvir gola i izvukao je bod. Recimo povrede su mi strašne na ovom FM. To mi najviše smeta. Mada... nisu to toliko dugačke povrede u pitanju. Retko imam dugačke. Imam srednje i to u maloj količini ali najgore su one na 1-2 dana i to baš pred utakmicu. Haos.

Ako ti nešto znači na prošlom FM sam kreirao 4321 (sa tri cm i dva amc), a na ovom igram jednu od verzija tiki-take (imam i 424 ali ona je jako dobra protiv jačih dok protiv slabijih i ne baš). U oba slučaja sam isprobao nešto po prvi put: na prošlom FM da igram bez krila i sada, na ovom FM da igram tiki-taku iako ja ne preferiram toliko tu igru ali sa toliko igrača u sredini odbrana je je takođe dosta stabilnija.
Корисников грб
momaoo
Youth Team Coach
Поруке: 188
Придружен: 12 Јан 2011, 21:26
Место: Novi Knezevac
Has thanked: 3 times
Been thanked: 25 times
Status: Није на вези

Порука од momaoo »

Mrzi me da vadim videe mojih primljenih i promasenih golova mogao bi citav video od jedno 5 min sigurno da pravim.
Necu da igram do paca sledeceg ,posto ja gledam utakmice toliko debilnih stvari odavno nisam video prosto necu da se frustriram.
Sve mi se svidja u igri do samog meca.Onda krece katastrofa.


Update :

Malo sam listao utiske posle izlaska ovog patcha cisto da vidim da nisam jedini koji je zapazio ME koji je po meni slomljen i evo jedan od rewiewa doduse na engleskom ali kontam da to nije problem za vecinu vas :

Stay away from this one. It appears broken. And I'm not talking about crashes or bugs. The game is broken, its balance is broken. While FM can always be frustrating at times, this edition takes it to a whole new level. Here are some of my biggest gripes with the game:

-The new Dynamics system is way too sensitive and overpowered in my opinion and it's going to need a serious look at. The idea is really cool and it's a step toward more realism, but it is very heavy handed and bluntly implemented. The players are more fickle than a Roman mob and it looks like the game is just waiting for a reason to screw you. Not to mention that it constantly tries to fabricate reasons for doing so.

-Also, for some reason, my players seem to be complete idiots when it comes to what to do with the ball while the AI can easily ping first touch passes about like it's nothing. This happens even when playing as Real Madrid against lower league sides. Kroos and Modric cannot string passes together and are caught in possession, while the AI players are all prime Iniestas and Xavis.

-And of course it doesn't help that your players seem to be adverse to defending and tackling in this edition of FM. 80% of the goals I concede come from situations where two or three times during the buildup my players were in a perfect position to make a tackle or close down, but instead they just back off slowly allowing the AI huge time and space to make a pass. This happens whatever you do by the way. Close down more, higher defensive ine, tighter marking, get stuck in, you name it, nothing helps.

-Then there's the fact that they have removed stuff from the game. Why, you ask? Beats me. But one of the ommisions that annoys me the most is the lack of the 2D camera. The old 2D is still in, but the in-engine 2D camera has disappeared for some reason.

It's a bummer because I was looking forward to getting FM 2018. The new things they advertised sounded cool as concepts, but the game needs serious rebalancing which probably won't come with this edition. Back to 2017 it is for me and I'll be awaiting the arrival of FM 2019 in a year to see if these issues are fixed.

Kao da je igrao moj sejv :)
Последње учитавање од momaoo дана 29 Дец 2017, 23:56, учитано 5 пута укупно.
Корисников грб
Ronin
Assistant Manager
Поруке: 692
Придружен: 15 Дец 2010, 14:30
Место: Šabac
Has thanked: 3 times
Been thanked: 3 times
Status: Није на вези

Порука од Ronin »

Zasto ne mogu da ponudim ugovor vec u januaru igracima kojima istice ugovor u junu?
Корисников грб
Jackint
First Team Coach
Поруке: 490
Придружен: 27 Сеп 2014, 11:18
Место: Jugoslavija
Has thanked: 7 times
Been thanked: 2 times
Status: Није на вези

Порука од Jackint »

Kod mene isti problem.
IN ARSENE WE TRUST!!!
Корисников грб
Gagi
SFM Hall Of Fame
Поруке: 12107
Придружен: 12 Апр 2011, 10:09
Место: Heimaey
Has thanked: 4 times
Been thanked: 29 times
Status: Није на вези

Порука од Gagi »

A koga vodite? Ako igrate sa Englezima i hoćete nekog igrača odatle, morate da sačekate 1. jun.
Корисников грб
maxim_tsigalko
First Team Coach
Поруке: 396
Придружен: 03 Нов 2013, 13:35
Место: Srbija
Has thanked: 10 times
Been thanked: 18 times
Status: Није на вези

Порука од maxim_tsigalko »

Hoće li biti update 18.2.2 ili će biti samo update za zimskim pojačanjima!?
Корисников грб
Džajo5
SFM Hall Of Fame
Поруке: 4111
Придружен: 15 Мар 2012, 13:37
Место: Žilina/Padina
Been thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од Džajo5 »

maxim_tsigalko пише:Hoće li biti update 18.2.2 ili će biti samo update za zimskim pojačanjima!?
Verovatno tek sa zimskim transferima, kontam da ih boli patka da rešavaju nešto do tad.
-Kire-
Newgen
Поруке: 37
Придружен: 03 Окт 2011, 18:21
Место: Beograd
Has thanked: 3 times
Been thanked: 7 times
Status: Није на вези

Порука од -Kire- »

kako da namestim da mi se vidi samo statistika dok se ceka sansa ili gol na utakmici
Neven
First Team Coach
Поруке: 417
Придружен: 04 Нов 2010, 21:06
Место: Beograd,Srbija
Klub koji vodite: OFK Vršac
Formacija: 4-3-3 DM
Has thanked: 38 times
Been thanked: 17 times
Status: Није на вези

Порука од Neven »

Stvarno su sjebali ME.
:dalekobilo:
Srbija i Crna Gora će sigurno osvojiti Svetsko prvenstvo u fudbalu u Nemačkoj čim ima 22 igrača bolja od Ramba Petkovića. ''Ziko''
Корисников грб
Gagi
SFM Hall Of Fame
Поруке: 12107
Придружен: 12 Апр 2011, 10:09
Место: Heimaey
Has thanked: 4 times
Been thanked: 29 times
Status: Није на вези

Порука од Gagi »

-Kire- пише:kako da namestim da mi se vidi samo statistika dok se ceka sansa ili gol na utakmici
Skini neki custom skin.
Корисников грб
Tomas
Manager
Поруке: 1155
Придружен: 05 Авг 2011, 13:31
Место: Beograd
Has thanked: 57 times
Been thanked: 29 times
Status: Није на вези

Порука од Tomas »

Treba mi zadnji vezni i desnjak koji moze da igra po oba krila, uzeo sam da vodim Citadelu u Seriji B. Na pocetku sam prve sezone, imam oko 1,5 miliona da potrosim za obojicu.
Neven
First Team Coach
Поруке: 417
Придружен: 04 Нов 2010, 21:06
Место: Beograd,Srbija
Klub koji vodite: OFK Vršac
Formacija: 4-3-3 DM
Has thanked: 38 times
Been thanked: 17 times
Status: Није на вези

Порука од Neven »

Imam jednu nedoumicu vezano za individualne treninge fudbalera. Naime, asistent nam predlaže koje individulane treninge da stavimo igračima i za većinu predlozenih za koje se slažem ja ih i aktiviram ali ne dugo zatim stiže novi izveštaj i novi predlog da treba ukinuti individualni trening jer je igrač nezadovoljan sa ekstra treningom...i tako sve u krug....MOje pitanje je da li treba isforsirati ipak i oglušiti se na njihovo nezadovoljstvo ili šta raditi po vama?
Napomena: Generalni trening ekipe redovno smanjujem i povećavam u odnosu na broj utakmica u mesecu(nedelji)... :upyours:
Srbija i Crna Gora će sigurno osvojiti Svetsko prvenstvo u fudbalu u Nemačkoj čim ima 22 igrača bolja od Ramba Petkovića. ''Ziko''
Корисников грб
vignjoslav
Assistant Manager
Поруке: 515
Придружен: 06 Дец 2010, 20:21
Место: Srbija
Has thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од vignjoslav »

Ja retko kada pratim te sugestije asistenta. Pa pogledaj samo oko taktike sta predlaze, nista ni sa cim nema veze. Ipak oko tih individualnih treninga treba razmisliti. I ako stavis nekom igracu da trenira dodatno a on se buni, pusti ga neka trenira, pa ako vidis da to ne ide, da ne napreduje kako treba, onda mozes da mu reduciras to.
Пошаљи Одговор

Повратак на “Football Manager 2018 Opšte”