FM18 Opšta Diskusija

Sve o Football Manager 2018
Корисников грб
Džajo5
SFM Hall Of Fame
Поруке: 4111
Придружен: 15 Мар 2012, 13:37
Место: Žilina/Padina
Been thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од Džajo5 »

Kako su ti podesene plate? Nedeljno, mesečno, godišnje? Možda je to problem.
milos88nbg
Youth Team Coach
Поруке: 137
Придружен: 15 Нов 2010, 00:53
Место: nbg
Been thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од milos88nbg »

mesecno...sumnjam da je to problem..npr ostalo mi milion u transferu..i kada krenem sve to da prebacim uveca mi se wage za 200k ..znaci 800k iscezlo
Корисников грб
sergavra
Global Moderator
Поруке: 1009
Придружен: 22 Дец 2012, 05:14
Место: Berlin
Has thanked: 22 times
Been thanked: 48 times
Status: Није на вези

Порука од sergavra »

Imas save Slobo?
Sloba пише:
dark warrior™ пише:
Sloba пише:Inače iako piše u pravilima kada smo se Zvezda i ja izjednačili po bodovima, oni su bili ispred mene iako sam ja bio uspešniji u regularnom delu i po bodovima i imam bolji međusobni skor.

Jel to greška ili?

Imao sam i sve drugo bolje od njih...
Аko su bili u regularnom delu prvi opet su prvi mislim da je tako bilo pravilo kad bi bili sa istim bodovima ako ne gresim
Pogrešno si razumeo. Ja sam bio bolji.
Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti
Sloba
Global Moderator
Поруке: 11325
Придружен: 26 Окт 2010, 02:43
Место: Београд
Has thanked: 215 times
Been thanked: 58 times
Status: Није на вези

Порука од Sloba »

Na žalost ne jer sam prošao taj dan a zaboravio da sačuvam zasebno. Sa druge strane onaj dečko je bio u pravu za Teleoptik do 19 godina. Zaista mi traži da igram utakmicu jer nemaju menadžera (ne mogu u podešavanjima da promenim da ja ne vodim prijateljske). Verovatno rešenje je naći trenera koji će da vodi tj. da bude zaposlen kao menadžer Teleoptika do 19 godina. Mada to će biti teško...
Корисников грб
torresinho
Youth Team Coach
Поруке: 70
Придружен: 28 Нов 2010, 15:43
Место: Nis
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times
Status: Није на вези

Порука од torresinho »

Zapravo ne mozes da zaposlis menadzera koji ce da vodi Teleoptik u19 , kada probas pise da od mogucih 0 imas 0 , tako da to je bug koji treba da se ispravi.
Sloba
Global Moderator
Поруке: 11325
Придружен: 26 Окт 2010, 02:43
Место: Београд
Has thanked: 215 times
Been thanked: 58 times
Status: Није на вези

Порука од Sloba »

Ja imam 0/1 ali nemam koga da zaposlim tu. Čini se da ću morati da okrenem čitavu igricu kako bih našao nekoga ko hoće da preuzme taj najnebitniji posao ikada na FM...

EDIT: Evo našao čoveka i dam mu jaku platu samo da bude menadžer tima do 19 godina i on pristane ali i dalje ista situacija u delu igre za odgovornost osoblja. Ja zadužen za prijateljske do 19 godina, a tim vodi glavni menadžer.
Последње учитавање од Sloba дана 18 Дец 2017, 19:28, учитано 1 пут укупно.
Корисников грб
sergavra
Global Moderator
Поруке: 1009
Придружен: 22 Дец 2012, 05:14
Место: Berlin
Has thanked: 22 times
Been thanked: 48 times
Status: Није на вези

Порука од sergavra »

Ne znam Slobo sta da ti kazem...pravila su dodata po pravilima lige, testirano je barem 40 puta i sve je bilo ok. Kod prve lige srbije je dodato jos jedan nivo na postojeca pravila, cisto sigurnosti radi. Ako ti se ponovi, znas da treba samo screenshot tabele pre deljenja lige, skrin na kraju, raspored - rezultati. Cisto da se proveri.

Sloba пише:Na žalost ne jer sam prošao taj dan a zaboravio da sačuvam zasebno. Sa druge strane onaj dečko je bio u pravu za Teleoptik do 19 godina. Zaista mi traži da igram utakmicu jer nemaju menadžera (ne mogu u podešavanjima da promenim da ja ne vodim prijateljske). Verovatno rešenje je naći trenera koji će da vodi tj. da bude zaposlen kao menadžer Teleoptika do 19 godina. Mada to će biti teško...
Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti
Корисников грб
dark warrior™
Assistant Manager
Поруке: 883
Придружен: 30 Сеп 2011, 07:36
Место: Tetovo, Makedonija
Klub koji vodite: Partizan FK
Formacija: 3-4-3
Steam: b.sinisa
Has thanked: 2 times
Been thanked: 131 time
Status: Није на вези

Порука од dark warrior™ »

sergavra пише:Ne znam Slobo sta da ti kazem...pravila su dodata po pravilima lige, testirano je barem 40 puta i sve je bilo ok. Kod prve lige srbije je dodato jos jedan nivo na postojeca pravila, cisto sigurnosti radi. Ako ti se ponovi, znas da treba samo screenshot tabele pre deljenja lige, skrin na kraju, raspored - rezultati. Cisto da se proveri.

Sloba пише:Na žalost ne jer sam prošao taj dan a zaboravio da sačuvam zasebno. Sa druge strane onaj dečko je bio u pravu za Teleoptik do 19 godina. Zaista mi traži da igram utakmicu jer nemaju menadžera (ne mogu u podešavanjima da promenim da ja ne vodim prijateljske). Verovatno rešenje je naći trenera koji će da vodi tj. da bude zaposlen kao menadžer Teleoptika do 19 godina. Mada to će biti teško...
To je greska kod svih i nema cara za to ja vec pisao za to ko zeli neka pise tu kako bi nih naterali da rese ovo ;)

Код: Изаберите све

https://community.sigames.com/topic/411256-serbia-official-league-specific-issues/?tab=comments#comment-11145181
Корисников грб
Tomas
Manager
Поруке: 1155
Придружен: 05 Авг 2011, 13:31
Место: Beograd
Has thanked: 57 times
Been thanked: 29 times
Status: Није на вези

Порука од Tomas »

milos88nbg пише:moze li neko da mi pojasni nesto oko budget adjust...npr kada prebacujem iz transfera u plate...koja glupa fora je npr prebacim milion a u plate ode 200iljada...gde ode ostatak kod vazure u dzep? teska glupost..znaci ako prebacujem odredjenu sumu valjda treba cela da se prebaci suma a ne pola magicno nestane...problem koji stoji vec par menadzera unazad
Kod prebacivanja para iz transfera pare se dele, ja drzim nedeljne plate i kada hoces da dodas jos npr. 10k/w za plate, taj iznos mnozis sa 52 nedelje koliko ih imas u godini i transfer budzet ti se smanji za 520k. Pretpostavljam da je isto i za plate na mesecnom nivou, da se iznos koji hoces da prebacis deli sa 12 i taj novi dobijeni se prebacuje u budzet za plate. Sad sam proverio, za 1,2 miliona iz transfer budzeta, budzet za plate ti se poveca za 100k.
Корисников грб
dark warrior™
Assistant Manager
Поруке: 883
Придружен: 30 Сеп 2011, 07:36
Место: Tetovo, Makedonija
Klub koji vodite: Partizan FK
Formacija: 3-4-3
Steam: b.sinisa
Has thanked: 2 times
Been thanked: 131 time
Status: Није на вези

Порука од dark warrior™ »

Ljudi jer ima jos neko problem sa Teleoptikom U19 u drugom sezoni il samo ja i Sloba ?
Корисников грб
Набеђен
First Team Coach
Поруке: 458
Придружен: 24 Окт 2010, 19:11
Место: Србија
Klub koji vodite: Партизан
Formacija: 4-2-4
Mood:
Has thanked: 100 times
Been thanked: 53 times
Status: Није на вези

Порука од Набеђен »

Имам и ја. И кад запослим тренера за клинце Телеоптика и даље их ја водим и то не може да се мења.
Sloba
Global Moderator
Поруке: 11325
Придружен: 26 Окт 2010, 02:43
Место: Београд
Has thanked: 215 times
Been thanked: 58 times
Status: Није на вези

Порука од Sloba »

Ja probao da stavim da se ja pitam za sve u Teleoptiku do 19 što bi podrazumevalo i prijateljske i igra mi pukla pa me vratilo više od mesec nazad (ali odigrao sam opet i sreća pa je sve bilo identično skoro i pozitivno i negativno).

Dakle ni to ne probavajte.
Корисников грб
markohn22
World Class Manager
Поруке: 7580
Придружен: 30 Окт 2010, 12:09
Место: Herceg Novi-Beograd
Контакт:
Status: Није на вези

Порука од markohn22 »

Slobo, koliko sam razumjeo Zvezda je bila u nekom momentu kada ste imali isto bodova prva na tabeli, ali to nije bilo na kraju sezone nego u toku play off-a? Ako je tako, vrlo je moguće da se pravilo da je prvi onaj ko je imao više bodova u regularnom dijelu sezone, primjenjuje tek na kraju sezone kada se odigra čitav play off, na isti fazon kao što se na tabeli u toku sezone gleda gol razlika, a tek na kraju sezone međusobni susret pa onda gol razlika.
И душа и тело, све је црно бело...
Корисников грб
dark warrior™
Assistant Manager
Поруке: 883
Придружен: 30 Сеп 2011, 07:36
Место: Tetovo, Makedonija
Klub koji vodite: Partizan FK
Formacija: 3-4-3
Steam: b.sinisa
Has thanked: 2 times
Been thanked: 131 time
Status: Није на вези

Порука од dark warrior™ »

Sloba пише:Ja probao da stavim da se ja pitam za sve u Teleoptiku do 19 što bi podrazumevalo i prijateljske i igra mi pukla pa me vratilo više od mesec nazad (ali odigrao sam opet i sreća pa je sve bilo identično skoro i pozitivno i negativno).

Dakle ni to ne probavajte.
Ja pisao i na SI forumu ne bi bilo lose da jos neko pise na istu temu kako bi to brze popravili
Корисников грб
Džajo5
SFM Hall Of Fame
Поруке: 4111
Придружен: 15 Мар 2012, 13:37
Место: Žilina/Padina
Been thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од Džajo5 »

Ako hocete da brže poprave prijavite neki bag sa pticama koje preleću stadion.
Корисников грб
dark warrior™
Assistant Manager
Поруке: 883
Придружен: 30 Сеп 2011, 07:36
Место: Tetovo, Makedonija
Klub koji vodite: Partizan FK
Formacija: 3-4-3
Steam: b.sinisa
Has thanked: 2 times
Been thanked: 131 time
Status: Није на вези

Порука од dark warrior™ »

Džajo5 пише:Ako hocete da brže poprave prijavite neki bag sa pticama koje preleću stadion.
Ja im prijavio prvin direktno na support pa onda pisao i na forum koj je nivni i videcemo kad ce to da poprave al i najverojatno trebace da ponovo startujemo novi sejv kako bi bilo to popravljeno
rajs5
First Team Coach
Поруке: 313
Придружен: 03 Апр 2012, 09:38
Место: Crvenka
Klub koji vodite: AC Milan
Formacija: 4:3:3
Has thanked: 3 times
Been thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од rajs5 »

Juce sam konacno reinstalirao sistem na kompu, stavljena je Win 10, 64-operativni sistem i za sada mi nije pucala igrica, 3D mi je High(prethodno mi je moralo biti na Low, inace puca), nisam ubacivao nikakvu grafiku... Izgleda da je ovaj 64-bit OS bitan...
reko samo da javim... pa ako neko ima problem sa pucanje, neka proba, mozda pomogne...
Корисников грб
markohn22
World Class Manager
Поруке: 7580
Придружен: 30 Окт 2010, 12:09
Место: Herceg Novi-Beograd
Контакт:
Status: Није на вези

Порука од markohn22 »

Ovo je zaista najgori ME od kako FM postoji... Bukvalno razmišljam da skroz izbacim bekove iz upotrebe, stavim još 2 igrača na neke ofanzivnije pozicije, makar će biti od koristi u napadu. Ovako sada sa 4 igrača u zadnjoj liniji bekovi nemaju apsolutno nikakvu svrhu, krilni igrači prolaze pored njih kao da ne postoje :slap:
И душа и тело, све је црно бело...
Sloba
Global Moderator
Поруке: 11325
Придружен: 26 Окт 2010, 02:43
Место: Београд
Has thanked: 215 times
Been thanked: 58 times
Status: Није на вези

Порука од Sloba »

Ja morao da promenim taktiku zbog toga. Na startu treće sezone mi nije loše ali videću kako će ići sa jačim ekipama. Mada ne bi smeo staviti dva igrača na WB (A) da nemam osim dva štopera i jednog DM i dva dodatna CM te da mi je odbrana nisko. Na FB rolama bekovi mi nisu prolazili kako treba napred, a u odbrani je to bilo solidno e sada zavisi kako postavim širinu linija tima. Nisam bio ni defanzivom skroz zadovoljan.
Последње учитавање од Sloba дана 20 Дец 2017, 14:31, учитано 1 пут укупно.
Sloba
Global Moderator
Поруке: 11325
Придружен: 26 Окт 2010, 02:43
Место: Београд
Has thanked: 215 times
Been thanked: 58 times
Status: Није на вези

Порука од Sloba »

Izvinjavam se za dupli post...

Ima jedan bag ali ne znam da li je do Partizana ili generalno (možda neko drugi zna konkretnije ali ja nisam puno igrao ovaj FM).

Naime već dva puta uprava odluči da mi proda Đoleta Jovanovića i ja protestujem ali ne uvaže to. Kada dođe do finalizacije transfera umesto ja da se ne pitam ništa on me ipak pita da li prihvatam ili ne (naravno ja odbijem). :rofl:

Evo SS:

Слика

Слика
Пошаљи Одговор

Повратак на “Football Manager 2018 Opšte”