FM18 Opšta Diskusija

Sve o Football Manager 2018
Корисников грб
млекаџија
Newgen
Поруке: 38
Придружен: 23 Окт 2011, 02:43
Место: beograd
Been thanked: 4 times
Status: Није на вези

Порука од млекаџија »

Tomas пише:Probaj da ih ponudis za unspecified, ja sam neke uspevao da prodam na taj nacin.
Ma ne pomaze. Probam sa Radonjicem, odem na offer to clubs, stavim price na 0, bacim ga na transfer listu i niko zivi da se upeca. Isto ucinio sa Kangom. Posle mesec dana mi stigne ponuda za pojazmicu od Fiorentine sa pravom otkupa na kraju sezone. Ajde, posaljem ga tamo i sad mi ga vrate na kraju sezone. Ponovo pokusam da ga zavaljam, ali ga niko nece.
Generalno na mom sejvu transfer aktivnosti u nasoj ligi ravne nuli. Svi oni perspektivniji igraci su i dalje u svojim klubovima, osim nekoliko onih koje sam ja uzeo. Partizan vec cetvrtu sezonu igra u nepromenjenom sastavu. Samo je Sasa Ilic otisao u penziju.
Totalno izgubih zelju za igranjem, j***m ti FM i za sta dadoh pare. :waller:
Корисников грб
sergavra
Global Moderator
Поруке: 1009
Придружен: 22 Дец 2012, 05:14
Место: Berlin
Has thanked: 22 times
Been thanked: 48 times
Status: Није на вези

Порука од sergavra »

Koliko ja znam, osim ako nemaju neke minus ocene moras da ih razigravas u prvom timu i da imaju neku statistiku iza sebe. Ono, minimum pola sezone kao starteri a ne kao rezerve. Imam i ja taj problem sa ekipom u kojoj sad igram..Na transfer listi mi je 15 igraca )jbg, i ja sam se nadao da cu da ih lako liferujem), niko ih ni na loan nece a to je uglavnom zato sto ne igraju i/ili su matori a plate visoke. Ili ih daj direkrou na unwanted listu pa ako ih proda prodao ih ako ne jbg
Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti
Корисников грб
млекаџија
Newgen
Поруке: 38
Придружен: 23 Окт 2011, 02:43
Место: beograd
Been thanked: 4 times
Status: Није на вези

Порука од млекаџија »

Radonjic u poslednjoj sezoni 19 utakmica kao starter, 4 gola, 5 asistencija, rejting 7.41. Plata mu je 140K godisnje, cena 1.6M i prosto mi je neverovatno da niko nece da ga uzme ni za dz. A ima 24 godine. O Kangi tek da ne pricam... Bio mi je starter na 40 utakmica, racunajuci sva takmicenja. Rejting 7.58. Na ranijim verzijama nisam nikada imao problema sto se prodaje tice, barem su uvek postojala interesovanja drugih klubova za gotovo svakog igraca. Ovo sada je postalo smesno.
Jovicic poslednje tri sezone skoro sve utakmice kao starter, sve tri sezone odlicne statistike i nijednom nisam video da se neko interesuje za njega. Ista prica za Donalda, Krsticica, Stojkovica. A niko od njih nije mator. Interesantni su im samo klinci sa visokim PA. Neki od njih ni ne stignu da odigraju pet krstenih utakmica.
Probam i ja sada sa direktorom i unwanted listom, kazem mu da ga proda za bilo koju cenu. Ne prodje jedan dan, stize mi poruka kako nije uspeo. Smara ovo vise opasno. :headhurt:
milos88nbg
Youth Team Coach
Поруке: 137
Придружен: 15 Нов 2010, 00:53
Место: nbg
Been thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од milos88nbg »

dark warrior™ пише:
milos88nbg пише:imao sam ja taj problem jednom..samo je holiday pomogao..nije mi se vise ponavljalo...da li ce mozda ispraviti one nesrecne centarsuteve sto moj golman ne zna da uhvati ili izbije u korner...10x na utakmici se to desava
to za dump ili za odgovornosti staff-a ?
za ovaj problem sa teleoptikom i staff...crash nisam imao jos nijednom nadam se da i necu
Корисников грб
dark warrior™
Assistant Manager
Поруке: 882
Придружен: 30 Сеп 2011, 07:36
Место: Tetovo, Makedonija
Klub koji vodite: Partizan FK
Formacija: 3-4-3
Steam: b.sinisa
Has thanked: 2 times
Been thanked: 130 times
Status: Није на вези

Порука од dark warrior™ »

Pa to i je problem jer je staff u teleoptiku u19 kod mene zakljucan
Корисников грб
Gagi
SFM Hall Of Fame
Поруке: 12107
Придружен: 12 Апр 2011, 10:09
Место: Heimaey
Has thanked: 4 times
Been thanked: 29 times
Status: Није на вези

Порука од Gagi »

We're happy to announce the release of Update 18.2.0 for Football Manager 2018. Included are a number of fixes within the game which are listed within a change list below.

As with all previous updates, it's save game compatible meaning you'll be able to continue any existing save game.

We'd recommend if you have the game open, save any save before exiting, then close FM down and relaunch Steam to make sure the update is downloaded and installed. If you're unsure if it's downloaded, on the game's main menu the version number appears in the top-left hand corner.

As always, if you want to leave us some feedback, then please use our Official Feedback Thread. If you encounter any issues at all, please use the relevant section of our Bugs Forum.

On behalf of everyone at Sports Interactive, just want to take this early opportunity to wish everyone happy holidays and to recommend what better way to celebrate them than by putting the feet up and playing Football Manager?

Changelist includes but is not limited to those listed below:

FOOTBALL MANAGER 2018 | UPDATE 18.2.0 CHANGE LIST
=================================================

STABILITY
------------
- Fixed crash during match
- Fixed crash during processing
- Fixed crash entering match with large number of hotseat managers in save
- Fixed crash during Fantasy Draft setup
- Fixed crash on exiting game
- Fixed crashes when using edited data

PERFORMANCE
------------
- Optimised processing speed during scouting assignments
- Optimised match performance when running high number of leagues
- Optimised performance and stability of match controller

MATCH
------------
- Improved highlight selection for red cards and penalties
- Improved player ratings balance in background leagues
- Fixed 3D cut scenes appearing when playing in 2D or commentary only
- Fixed instances of crowd kits being carried over between matches
- Fixed issue where user could not take off an injured player and go down to 10 men when they have used all 3 subs
- Fixed user being unable to make Half-Time Team Talk
- Improved the functionality for the user to use their 4th sub in the FA Cup and Carabao Cup in extra time
- Improved substitution decisions by AI Managers
- Improved balance of crosses going too close to the goalkeeper
- Improved free kicks
- Fixed player clearing ball at kick off
- Improved on ball decisions
- Fixed issues with keeper saving ball at near post
- Fixed player slide tackling nobody
- Fixed keeper standing in the wrong place after taking a penalty in the ABBA format penalty shootout
- Improved keeper position when backpass option needed by ball player
- Fixed bug where keeper may go for unattainable ball that his team mate is already favourite for
- Fixed bug where keeper may try to pick up ball while in his own goalmouth causing it to be carried over line
- Fixed some instances of players trying to control or tackle ball that is far from their feet
- Fixed penalty taker change not being applied
- Fixed instances of the assist player being wrongly set
- Fixed instances of players being considered to have an injury when they didn't
- Improved marking of ball player
- Fixed keeper coming for ball and not using feet when easier than a save
- Fixed keeper making unrealistic and impossible effort to save again when he himself just made a save
- Various animation fixes

GAMEPLAY
------------
- Added ability to undertake multiple actions on scout reports
- Balanced time taken to gain knowledge of players during scouting assignments
- Balanced progression of scouting assignments via scouting queue
- Balanced amount players will complain about first team football
- Fixed instances of clubs not having league expectations set
- Fixed rare issue where users would be sacked for failing an unachievable promise made via a board request
- Fixed rare issue where a player would not enter contract talks despite being happy to do so according to their agent
- Fixed deadline day not appearing for winter window in Greece
- Fixed missing transfer window closing news items in March for Vanarama leagues
- Fixed manager being asked who will win the title when it has already been decided
- Fixed journalist not recognising that a match went to penalties
- Fixed record transfer narrative incorrectly triggering when record breaks from empty/missing data
- Fixed national squad selection changing randomly after submission
- Various award fixes and improvements
- Fixed Turkish clubs paying excessive rent
- Fixed problems with forced stadium expansions reducing capacity

USER INTERFACE
------------
- Combined List and Pitch view on in-match tactics in resolutions of 1600 and wider
- Added Opposition Instructions to in-match quick tactics bar
- Added attributes pop-up to player names on between highlights panel
- Match widget headers now clickable links to provide quicker access to full panels
- Added player stats to post-match review screen in wide enough resolutions
- Added tickboxes for ‘Add to Shortlist’ and ‘Add as Transfer Target’ to Scouting Centre so user can do these alongside other actions
- Fixed view being forgotten on player search screen upon exiting the game
- Fixed column size increasing on a custom view when you expand/reduce the tactics pitch
- Fixed custom view column sizes changing when continuing
- Fixed rare issue where match widgets would disappear but remain selected
- Fixed issue where tactics analysis would stop recognising a player with personalised instructions
- Fixed issue where text would overlap on happiness section of Player Information panel
- Fixed being unable to change formation via quick tactics bar in match
- Fixed match widgets not becoming transparent when the action is occurring behind them
- Fixed issue where player suitability circles would remain black if changes made when tactics pitch was hidden
- Fixed missing stats for youth and reserve competitions

COMPETITIONS & RULEGROUPS
------------
– Fixed Spanish first team squad registrations making some players unnecessarily ineligible for the B team
– Fixed Spanish B team players being marked as unavailable despite being eligible to play
– Fixed default nation advanced rules errors for Austria & Portugal
– Fixed Slovenian Second League team would not get promoted if they won the promotion playoff
- Fixed scenario that would cause the U20 leagues in Italy to stop being scheduled
- Improved AI club registration in Brazil (new games only)
- Amended registration rules for some Brexit scenarios
Корисников грб
dark warrior™
Assistant Manager
Поруке: 882
Придружен: 30 Сеп 2011, 07:36
Место: Tetovo, Makedonija
Klub koji vodite: Partizan FK
Formacija: 3-4-3
Steam: b.sinisa
Has thanked: 2 times
Been thanked: 130 times
Status: Није на вези

Порука од dark warrior™ »

Kad je ovo izaslo ?
Sloba
Global Moderator
Поруке: 11325
Придружен: 26 Окт 2010, 02:43
Место: Београд
Has thanked: 215 times
Been thanked: 58 times
Status: Није на вези

Порука од Sloba »

Danas bi trebalo mada i ja nisam dugo ulazio u FM ali vidim da su mi se imena klubova vratila na staro...
Корисников грб
dark warrior™
Assistant Manager
Поруке: 882
Придружен: 30 Сеп 2011, 07:36
Место: Tetovo, Makedonija
Klub koji vodite: Partizan FK
Formacija: 3-4-3
Steam: b.sinisa
Has thanked: 2 times
Been thanked: 130 times
Status: Није на вези

Порука од dark warrior™ »

Sloba пише:Danas bi trebalo mada i ja nisam dugo ulazio u FM ali vidim da su mi se imena klubova vratila na staro...
Jer nisi imao problema sa teleoptikom sa u19 timom ako nisi jer mozes da napravis jedan sejv za mene bez menadjera bez nista samo sa ligama da ti pisem PP ? da probam dali bice sredjeno tako ?
Sloba
Global Moderator
Поруке: 11325
Придружен: 26 Окт 2010, 02:43
Место: Београд
Has thanked: 215 times
Been thanked: 58 times
Status: Није на вези

Порука од Sloba »

Uopšte ni jedan problem nisam imao sa Teleoptikom. Sad sam negde na polusezoni. Hvala Bogu da sve funkcioniše... :D

Piši šta treba na PP. :partizan:
Последње учитавање од Sloba дана 15 Дец 2017, 18:03, учитано 1 пут укупно.
Корисников грб
dark warrior™
Assistant Manager
Поруке: 882
Придружен: 30 Сеп 2011, 07:36
Место: Tetovo, Makedonija
Klub koji vodite: Partizan FK
Formacija: 3-4-3
Steam: b.sinisa
Has thanked: 2 times
Been thanked: 130 times
Status: Није на вези

Порука од dark warrior™ »

Sloba пише:Uopšte ni jedan problem nisam imao sa Teleoptikom. Sad sam negde na polusezoni. Hvala Bogu da sve funkcioniše... :D

Piši šta treba na PP. :partizan:
Pisao na PP sve sta treba ;)
Neven
First Team Coach
Поруке: 417
Придружен: 04 Нов 2010, 21:06
Место: Beograd,Srbija
Klub koji vodite: OFK Vršac
Formacija: 4-3-3 DM
Has thanked: 38 times
Been thanked: 17 times
Status: Није на вези

Порука од Neven »

Igram 2gu sezonu sa Zvezdom i nakon podele timova u prvenstvu na plejof i plejaut nisu mi se podelili bodovi kako je po pravilu...u prvoj sezoni jesu...pa ako moze neko da mi objasni o cemu je reč?
Srbija i Crna Gora će sigurno osvojiti Svetsko prvenstvo u fudbalu u Nemačkoj čim ima 22 igrača bolja od Ramba Petkovića. ''Ziko''
Корисников грб
sergavra
Global Moderator
Поруке: 1009
Придружен: 22 Дец 2012, 05:14
Место: Berlin
Has thanked: 22 times
Been thanked: 48 times
Status: Није на вези

Порука од sergavra »

Kodirano je da se od sezone 2018/2019 i dalje igra playoff ali se bodovi ne dele. (vise o tome ovde

Код: Изаберите све

https://serbian-fm.net/-ispravke-za-podatke-za-srbiju-i-crnu-goru-fm2018-vt14070,20.htm,
negde pri kraju te strane)
Neven пише:Igram 2gu sezonu sa Zvezdom i nakon podele timova u prvenstvu na plejof i plejaut nisu mi se podelili bodovi kako je po pravilu...u prvoj sezoni jesu...pa ako moze neko da mi objasni o cemu je reč?
Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti
Корисников грб
Gagi
SFM Hall Of Fame
Поруке: 12107
Придружен: 12 Апр 2011, 10:09
Место: Heimaey
Has thanked: 4 times
Been thanked: 29 times
Status: Није на вези

Порука од Gagi »

od druge sezone je novi sistem takmičenja, sigurno sve piše u league rules
Корисников грб
markohn22
World Class Manager
Поруке: 7580
Придружен: 30 Окт 2010, 12:09
Место: Herceg Novi-Beograd
Контакт:
Status: Није на вези

Порука од markohn22 »

Koliko sam ja upućen odavno je odlučeno da se od iduće sezone ukida podjela bodova i ponovo uvodi baraž 14. protiv 3. iz druge lige...
И душа и тело, све је црно бело...
Sloba
Global Moderator
Поруке: 11325
Придружен: 26 Окт 2010, 02:43
Место: Београд
Has thanked: 215 times
Been thanked: 58 times
Status: Није на вези

Порука од Sloba »

Inače iako piše u pravilima kada smo se Zvezda i ja izjednačili po bodovima, oni su bili ispred mene iako sam ja bio uspešniji u regularnom delu i po bodovima i imam bolji međusobni skor.

Jel to greška ili?

Imao sam i sve drugo bolje od njih...
Корисников грб
dark warrior™
Assistant Manager
Поруке: 882
Придружен: 30 Сеп 2011, 07:36
Место: Tetovo, Makedonija
Klub koji vodite: Partizan FK
Formacija: 3-4-3
Steam: b.sinisa
Has thanked: 2 times
Been thanked: 130 times
Status: Није на вези

Порука од dark warrior™ »

Sloba пише:Inače iako piše u pravilima kada smo se Zvezda i ja izjednačili po bodovima, oni su bili ispred mene iako sam ja bio uspešniji u regularnom delu i po bodovima i imam bolji međusobni skor.

Jel to greška ili?

Imao sam i sve drugo bolje od njih...
Аko su bili u regularnom delu prvi opet su prvi mislim da je tako bilo pravilo kad bi bili sa istim bodovima ako ne gresim
Neven
First Team Coach
Поруке: 417
Придружен: 04 Нов 2010, 21:06
Место: Beograd,Srbija
Klub koji vodite: OFK Vršac
Formacija: 4-3-3 DM
Has thanked: 38 times
Been thanked: 17 times
Status: Није на вези

Порука од Neven »

Ok, sad mi je jasno..a što se tiče prodaje igrača...ja nemam problema...koga god zelim ja prodam...npr prodao sam Rodića za nekih 1,2 M dok mu je osnovna cena bila oko 600K...
Srbija i Crna Gora će sigurno osvojiti Svetsko prvenstvo u fudbalu u Nemačkoj čim ima 22 igrača bolja od Ramba Petkovića. ''Ziko''
Sloba
Global Moderator
Поруке: 11325
Придружен: 26 Окт 2010, 02:43
Место: Београд
Has thanked: 215 times
Been thanked: 58 times
Status: Није на вези

Порука од Sloba »

dark warrior™ пише:
Sloba пише:Inače iako piše u pravilima kada smo se Zvezda i ja izjednačili po bodovima, oni su bili ispred mene iako sam ja bio uspešniji u regularnom delu i po bodovima i imam bolji međusobni skor.

Jel to greška ili?

Imao sam i sve drugo bolje od njih...
Аko su bili u regularnom delu prvi opet su prvi mislim da je tako bilo pravilo kad bi bili sa istim bodovima ako ne gresim
Pogrešno si razumeo. Ja sam bio bolji.
milos88nbg
Youth Team Coach
Поруке: 137
Придружен: 15 Нов 2010, 00:53
Место: nbg
Been thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од milos88nbg »

moze li neko da mi pojasni nesto oko budget adjust...npr kada prebacujem iz transfera u plate...koja glupa fora je npr prebacim milion a u plate ode 200iljada...gde ode ostatak kod vazure u dzep? teska glupost..znaci ako prebacujem odredjenu sumu valjda treba cela da se prebaci suma a ne pola magicno nestane...problem koji stoji vec par menadzera unazad
Пошаљи Одговор

Повратак на “Football Manager 2018 Opšte”