FM18 Opšta Diskusija

Sve o Football Manager 2018
Корисников грб
Gagi
SFM Hall Of Fame
Поруке: 12107
Придружен: 12 Апр 2011, 10:09
Место: Heimaey
Has thanked: 4 times
Been thanked: 29 times
Status: Није на вези

Порука од Gagi »

Neven пише:Jel može neko skauting da pojasni malo...? :claping:

Код: Изаберите све

https://www.youtube.com/watch?v=gIygnZmryNY
Корисников грб
Sofronije79
Youth Team Coach
Поруке: 112
Придружен: 13 Сеп 2011, 14:29
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од Sofronije79 »

Utakmica bukvalno ne moze da se gleda na comprehensive od 50 ofsajda. Ista stvar je bila i na proslom FM, ali na ovom su bas preterali. Propast.
I spent a lot of money on booze, birds and fast cars. The rest I just squandered - George Best
milos88nbg
Youth Team Coach
Поруке: 137
Придружен: 15 Нов 2010, 00:53
Место: nbg
Been thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од milos88nbg »

ljudi vidim da je player search totalno promenjem ..pogubio sam se skroz npr stavim da mi pokaze sve srpske igrace a on mi pokazuje samo nasu ligu...jel treba da kupujem one dodatne da bi mi se pojavljivalo vise igraca?i jedna stvar me buni..svuda pise da je 7gb velicina igre,medjutim meni na steam skida samo 2.4
Последње учитавање од milos88nbg дана 22 Нов 2017, 23:22, учитано 1 пут укупно.
MI9
Newgen
Поруке: 26
Придружен: 31 Окт 2017, 23:28
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од MI9 »

Moze li neko da mi pojasni o bjasni stvar oko skautinga??

Znaci, sve normalno, odem na igraca kojeg zelim da dovedem, kliknem na get scout report, i bukvalno nema jedne jedine vesti o igracu??

Sta vi radite, kako dovodite igrace, kako vidite da li zeli i za koju cenu i platu??

Samo nemojte da mi ostavljate kod onaj sa yt, posto ne razumem bas toliko dobro engleski, pa mi ne pomaze bas da gledam onaj klip :D

Hvala
milos88nbg
Youth Team Coach
Поруке: 137
Придружен: 15 Нов 2010, 00:53
Место: nbg
Been thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од milos88nbg »

ides u staff responsabilites i namestis da ti zadajes zadatke za skautiranje ..i onda ce ti izlaziti
MI9
Newgen
Поруке: 26
Придружен: 31 Окт 2017, 23:28
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од MI9 »

Mozes da mi pomognes gde se to namesta? Otisao sam u staff respon. ali ne znam gde posle
Корисников грб
dark warrior™
Assistant Manager
Поруке: 882
Придружен: 30 Сеп 2011, 07:36
Место: Tetovo, Makedonija
Klub koji vodite: Partizan FK
Formacija: 3-4-3
Steam: b.sinisa
Has thanked: 2 times
Been thanked: 130 times
Status: Није на вези

Порука од dark warrior™ »

Ljudi jer neko ko igrao sa Partizanom mu se desio vakav problem da nemoze da namesti Teleoptik U19 da vodi neko drugi i da bude zakljucano na njega ? :dalekobilo:
jesusnavas7
Youth Team Coach
Поруке: 159
Придружен: 14 Дец 2012, 13:16
Место: yes
Has thanked: 4 times
Been thanked: 14 times
Контакт:
Status: Није на вези

Порука од jesusnavas7 »

Kako povecati skauting range?

Pre je moglo da odem na second nationality oznacim Serbia i izbaci mi mnogo igraca.

Sada mi ne izbaci ni 30% sa nasim drzavljanstvom, koje ja selektivno sam nadjem trazeci po ligama i zemljama.

Npr neke klince iz Italije mi takodje nije predstavio iako sam oznacio na trazenju igraca, igrace sa nasim drzavljanstvom.
Корисников грб
zele
SFM Hall Of Fame
Поруке: 14189
Придружен: 05 Нов 2011, 22:57
Место: Лазарево
Status: Није на вези

Порука од zele »

Skauting range tražiš od uprave da ti poveća. Ali to je zapravo mogućnost da bez dodatnih troškova pošalješ skauta da skautira nekog igrača.

Da bi mogao da vidiš igrače koji igraju u nekoj državi, moraš da imaš scouting knowledge za tu državu, što znači da moraš da nabaviš skauta koji ima taj odredjeni scouting knowledge.
Milo Lompar: "Taj argument ima više slojeva, od kojih je njegov najdublji sloj da je izuzetno glup."

Bajka o Barnetu
Sloba
Global Moderator
Поруке: 11325
Придружен: 26 Окт 2010, 02:43
Место: Београд
Has thanked: 215 times
Been thanked: 58 times
Status: Није на вези

Порука од Sloba »

Peace...

I ujedno pozdrav svima. :poz:

Ovako, da kažem par reči o FM18... pre toga malo i da pomognem onima koji se muče sa standardnim problemima a to je zahtevniji FM nego prethodni. Par saveta:

1. Detail level - minimum (Slika)

2. Preferences / Interface:
* Have fewer stops in play by increasing the duration of each processing break (UKLJUČITI)
* Use caching to decrease page loading times (Ne ubacivati grafiku pa UKLJUČITI OVU OPCIJU)
* Show pictures of players (and staff) who have been generated by the game (ISKLJUČITI, usporava igru nakon par sezona ako nemate jako dobar računar)
* Highlight hyperlink in inbox messages (ISKLJUČITI, brže će se očitavati inbox)

3. Ono što najviše ljudi zanima jesu podešavanja za 3D:

- Staviti na off Anti-Aliasing i Crowd Quality.
- Frame rate neka bude Automatic.
- Sve ostalo podesiti na Medium.

2D Classic
Key pregledi

Te dve stvari trebaju da prate gornje.

4. Veličina baze. Uzmimo za primer da želite da igrate Super ligu i sa domaćim klubovima. Nećete ništa izgubiti a dobićete veoma dobru realnost. Na primer stavite da vam učita sve igrače iz evropskih klubova koji igraju evropske kupove na najvećoj bazi (large) i uz to učitajte srpsku i još 3-5 država (zavisi koje su države u pitanju). Nećete biti na gubitku jer ste učitali sve najbitnije a sve lige dodatno stavite na listu za učitavanje samo neka budu VIEW ONLY (što bi značilo da ti klubovi igraju utakmice i da se umaraju i realnost je veća a čak nisu ni učitane među igrive ali na taj način možete bez problema imati uvid u lige obe Irske, Islanda...).

5. Ostalo:
* Use sound in match & Play background music (ISKLJUČITI)
* Show pre-match introduction (ISKLJUČITI)
* Skip match preview in build-up to match (UKLJUČITI)

Sve ovo ubrzava različite stvari.

E sada...

Moja neka ocena ovog FM-a je pozitivna. Nije ni malo loš ali me neke stvari nerviraju kao što je izbacivanje opcije za gašenje nakaradnog 3D prikaza. Sve drugo je uglavnom kul. Malo sam igrao do sada ali čekam još malo da istražim pa ću krenuti nešto ozbiljnije a u tom će i naredni peč od strane SI. Bolji je (više je ušminkan) od prošlog FM-a i to stoji ali očekujem da naprave neke zaista velike promene za naredni serijal...

EDIT: Kada kažem da sam malo igrao to znači da nisam igrao ozbiljno ali da sam uhodan sa svim novinama. :D
Последње учитавање од Sloba дана 29 Нов 2017, 01:32, учитано 1 пут укупно.
milos88nbg
Youth Team Coach
Поруке: 137
Придружен: 15 Нов 2010, 00:53
Место: nbg
Been thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од milos88nbg »

ja bi opet pitao ako neko moze da mi odg...jel 7gb ove godine ili 2.4...
Корисников грб
sergavra
Global Moderator
Поруке: 1009
Придружен: 22 Дец 2012, 05:14
Место: Berlin
Has thanked: 22 times
Been thanked: 48 times
Status: Није на вези

Порука од sergavra »

Oko 2 valjda.

milos88nbg пише:ja bi opet pitao ako neko moze da mi odg...jel 7gb ove godine ili 2.4...
Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti
Sloba
Global Moderator
Поруке: 11325
Придружен: 26 Окт 2010, 02:43
Место: Београд
Has thanked: 215 times
Been thanked: 58 times
Status: Није на вези

Порука од Sloba »

Blizu je 7 gigabajta. Englezi su to uračunali sa FM Touch ali i Editorom. Mada bilo je ovih par apdejtova pa je toliko inače po samom instaliranju igra mi je bila oko 2.5GB (Samo FM bez FMT).

FM - 3.5GB
FMT - 3.1GB
Последње учитавање од Sloba дана 29 Нов 2017, 22:14, учитано 1 пут укупно.
Корисников грб
Androsito
World Class Manager
Поруке: 3025
Придружен: 11 Јун 2011, 20:06
Место: Krusevac
Status: Није на вези

Порука од Androsito »

Sloba пише:Peace...

I ujedno pozdrav svima. :poz:

Ovako, da kažem par reči o FM18... pre toga malo i da pomognem onima koji se muče sa standardnim problemima a to je zahtevniji FM nego prethodni. Par saveta:

1. Detail level - minimum (Slika)

2. Preferences / Interface:
* Have fewer stops in play by increasing the duration of each processing break (UKLJUČITI)
* Use caching to decrease page loading times (Ne ubacivati grafiku pa UKLJUČITI OVU OPCIJU)
* Show pictures of players (and staff) who have been generated by the game (ISKLJUČITI, usporava igru nakon par sezona ako nemate jako dobar računar)
* Highlight hyperlink in inbox messages (ISKLJUČITI, brže će se očitavati inbox)

3. Ono što najviše ljudi zanima jesu podešavanja za 3D:

- Staviti na off Anti-Aliasing i Crowd Quality.
- Frame rate neka bude Automatic.
- Sve ostalo podesiti na Medium.

2D Classic
Key pregledi

Te dve stvari trebaju da prate gornje.

4. Veličina baze. Uzmimo za primer da želite da igrate Super ligu i sa domaćim klubovima. Nećete ništa izgubiti a dobićete veoma dobru realnost. Na primer stavite da vam učita sve igrače iz evropskih klubova koji igraju evropske kupove na najvećoj bazi (large) i uz to učitajte srpsku i još 3-5 država (zavisi koje su države u pitanju). Nećete biti na gubitku jer ste učitali sve najbitnije a sve lige dodatno stavite na listu za učitavanje samo neka budu VIEW ONLY (što bi značilo da ti klubovi igraju utakmice i da se umaraju i realnost je veća a čak nisu ni učitane među igrive ali na taj način možete bez problema imati uvid u lige obe Irske, Islanda...).

5. Ostalo:
* Use sound in match & Play background music (ISKLJUČITI)
* Show pre-match introduction (ISKLJUČITI)
* Skip match preview in build-up to match (UKLJUČITI)

Sve ovo ubrzava različite stvari.

E sada...

Moja neka ocena ovog FM-a je pozitivna. Nije ni malo loš ali me neke stvari nerviraju kao što je izbacivanje opcije za gašenje nakaradnog 3D prikaza. Sve drugo je uglavnom kul. Malo sam igrao do sada ali čekam još malo da istražim pa ću krenuti nešto ozbiljnije a u tom će i naredni peč od strane SI. Bolji je (više je ušminkan) od prošlog FM-a i to stoji ali očekujem da naprave neke zaista velike promene za naredni serijal...

EDIT: Kada kažem da sam malo igrao to znači da nisam igrao ozbiljno ali da sam uhodan sa svim novinama. :D
:asome: Jako korisni saveti... Nisam znao da te stvari ubrzavaju rad...
A jedva čekam opširniju recenziju kad još malo testiraš igru...
adnenv
Newgen
Поруке: 1
Придружен: 14 Нов 2015, 23:06
Место: Slovenia
Status: Није на вези

Порука од adnenv »

Imam pitanje dali je ko probao ove godine napraviti Balkan ligu???
Корисников грб
sergavra
Global Moderator
Поруке: 1009
Придружен: 22 Дец 2012, 05:14
Место: Berlin
Has thanked: 22 times
Been thanked: 48 times
Status: Није на вези

Порука од sergavra »

Dzabe Slobo, kad svi igraju sa 10 giga grafike igraca + jos toliko za grbove i stadione a kompjuteri im teraju 32 bitne procesore i graficke od pre 4 godine. Jednu ligu da ucitaju pa ima da secka.
Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti
Корисников грб
kiba
World Class Manager
Поруке: 3915
Придружен: 29 Мар 2012, 18:00
Место: Niš
Status: Није на вези

Порука од kiba »

Promakao mi Hadzic is Sarajeva i ako bi ponudio tipa 2M samo da ne ode u Prag jel bi mogao posle da ga dovedem za realne pare tipa 700 800k ?

Resen problem
Последње учитавање од kiba дана 30 Нов 2017, 20:01, учитано 1 пут укупно.
Корисников грб
Ronin
Assistant Manager
Поруке: 692
Придружен: 15 Дец 2010, 14:30
Место: Šabac
Has thanked: 3 times
Been thanked: 3 times
Status: Није на вези

Порука од Ronin »

Pod pretnjom da me banuju moram ovde okaciti jednu veliku dilemu
Ne secam se da sam skoro, pogotovu u ranoj fazi igre, imao ovako slicne igrace.

Слика
Корисников грб
млекаџија
Newgen
Поруке: 38
Придружен: 23 Окт 2011, 02:43
Место: beograd
Been thanked: 4 times
Status: Није на вези

Порука од млекаџија »

Jel ima jos neko problem da se drugi klubovi slabo interesuju za vase igrace? Zapoceo sam trecu sezonu sa Zvezdom, dva puta zaredom stigao do 1/16 finala Lige Evrope, prosetao se kroz prvenstvo, i niko da se zainteresuje za nekog od mojih igraca, a kamoli da posalje ponudu. Od pocetka sejva nijednom da vidim ono WNT pored imena Kange, Jovicica, Stojkovica, Srnica i jos nekolicine... A svaki od njih je imao odlicne sezone. Hocu da oslobodim prostora za neke mladje igrace, a ovih spomenutih ne mogu da se otarasim bez da ih stavim na transfer listu. Naravno, za ove mladje sa vecim potencijalom uvek postoje interesovanja, i to obicno od nekih TOP 10 klubova.
Npr. za Boacija sam na prvoj polusezoni imao neke ponude koje sam odbio, a nakon sto sam resio da ga prodam vec u narednom prelaznom roku, kako bih gurnuo Joveljica u prvi plan, niko zivi da se zainteresuje. Na kraju sam ga zavaljao posle druge sezone tako sto sam ga stavio na transfer listu, jer je on trazio da promeni klub.
Za Donalda vec skoro dve citave sezone u "Minor interest from clubs" stoji SPAL i niko drugi, ali nikako da se nakane da posalju ponudu.
Primetio sam da se na forumu SI-a jos nekoliko ljudi zalilo na isti problem, pa rekoh da vidim kakva je ovde situacija.

Edit: Samo sto sam ispisao ovaj komentar, stigne mi prva ponuda za Kangu u sezoni 2019/20 od Rome. Kad ono cvrc. :haa: :waller:
Слика
Последње учитавање од млекаџија дана 06 Дец 2017, 20:08, учитано 1 пут укупно.
milos88nbg
Youth Team Coach
Поруке: 137
Придружен: 15 Нов 2010, 00:53
Место: nbg
Been thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од milos88nbg »

desava se i meni isto..malo da skrenem sa teme mene najvise nervira kada komp uvek nudi igracima koji su na transfer listi manje nego sto ja trazim i ne moze bog otac da izvuce asking price ....a kada je njihov samo asking prihvataju...inace desila mi se interesantna stvar..mali bosnjak porastao ;) jel se desavalo jos nekome mozda..kada pocinje ima 183cm slucajno videh sada 185
Последње учитавање од milos88nbg дана 06 Дец 2017, 21:45, учитано 1 пут укупно.
Пошаљи Одговор

Повратак на “Football Manager 2018 Opšte”