FM18 Opšta Diskusija

Sve o Football Manager 2018
Корисников грб
Gagi
SFM Hall Of Fame
Поруке: 12107
Придружен: 12 Апр 2011, 10:09
Место: Heimaey
Has thanked: 4 times
Been thanked: 29 times
Status: Није на вези

Порука од Gagi »

sergavra пише:Sreca pa sam ovim apdejtom nisu sjebali par stvari ;)
Слика
Корисников грб
млекаџија
Newgen
Поруке: 38
Придружен: 23 Окт 2011, 02:43
Место: beograd
Been thanked: 4 times
Status: Није на вези

Порука од млекаџија »

ME potpuno isti kao i u prosloj verziji. Ono sto mene i dalje najvise izludjuje je situacija pre nego sto sudija svira penal, jer sam vec napamet provalio kada ce da ga dosudi. Slobodan udarac sa strane (obicno na 40-45m), lopta pada u peterac, sudija svira penal. Tacno cim vidim iz koje pozicije se izvodi slobodnjak, odmah kazem sebi: evo ga penal i on bude u 95% situacija. :waller:
Корисников грб
dzoni91
First Team Coach
Поруке: 265
Придружен: 23 Нов 2010, 20:24
Место: Arbor
Klub koji vodite: Aston Villa
Formacija: 4-2-3-1
Has thanked: 40 times
Been thanked: 28 times
Status: Није на вези

Порука од dzoni91 »

Uzeo sam da vodim Milan i ljudi lome noge kao da ih teram da nose granitne blokove na vrh Everesta. To puca kao lajsna. :bezibre:

Edit: Je l' se desava nekome da dok npr gledam nesto na netu vratim na fm i ne vidim gol, kada vratim da vidim celu akciju posle toa igra zapuca i moram da je ugasim pa ponovo pokrenem.
Последње учитавање од dzoni91 дана 18 Нов 2017, 16:12, учитано 1 пут укупно.
MI9
Newgen
Поруке: 26
Придружен: 31 Окт 2017, 23:28
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од MI9 »

Menadzeri, imam jedno vazno pitanje koje ce mi dosta pomoci..

Vidim, svi pisu da su uocili nenormalne novine u ovoj 18ici u odnosu na 17icu, u smislu da ima nekih novih stvari koje nisu bile..
Ja nisam uocio nesto puno, pa me zanima samo da mi kaze neko

STa vi sve radite sa ekipom izmedju dva meca???
Znaci npr imate 7 dana razmaka izmedju dve utakmice, i u tih 7 dana, sta radite? Da li samo klikcete space do pocetka utakmice ii nesto analizirate i gledate menjate itd, i gde to radite?

POsto ja npr, kad krenem sejv, napravim formaciju, taktiki, TI, PI, namestim treninge i to je to, posle bukvalno sto ki ostaje je samo da igram meceve, da li vi radite nesto izmedju dve utakmice?
Корисников грб
mrek
SFM Hall Of Fame
Поруке: 2668
Придружен: 13 Дец 2010, 20:32
Место: Beograd, Srbija
Контакт:
Status: Није на вези

Порука од mrek »

Kada se izvuče suština, tvoje pitanje je ustvari način na koji drugi ljudi igraju ovu igru?

Pošto mi baš nije jasno oko čega ti treba pomoć.. U samom pitanju si već odgovorio, neko radi kao i ti, namesti sve na početku, nekim čudom je zadovoljan svime i samo klikće space, a sezone lete.
Neko drugi analizira posle svake tekme šta je pozitivno i negativno i konstantno vrši odredjene korekcije.
Joga Bonito - Nije za svakoga
vule82 пише:Upisah se u istoriju i postah besmrtan!
Корисников грб
Tomas
Manager
Поруке: 1155
Придружен: 05 Авг 2011, 13:31
Место: Beograd
Has thanked: 57 times
Been thanked: 29 times
Status: Није на вези

Порука од Tomas »

Da li znate kako da rasirim ovu statistiku preko celog ekrana izmedju 2 hajliajta, mislio sam da ce se to srediti kad izadje ful igra, medjutim isto je kao i na beti?

Слика
Последње учитавање од Tomas дана 18 Нов 2017, 17:22, учитано 1 пут укупно.
Корисников грб
Ronin
Assistant Manager
Поруке: 692
Придружен: 15 Дец 2010, 14:30
Место: Šabac
Has thanked: 3 times
Been thanked: 3 times
Status: Није на вези

Порука од Ronin »

Krenuh sa UTDom kao po navici. Prvo sto me je izludelo su 43 coveka u Scouting & Transfers timu iako je topla preporuka uprave da taj broj treba smanjiti. Krenem od dole i vidim da mi se vuku neki sakuti koji imaju 6 i 7 u dve najbitnije ocene (JPP JPA). Za nevericu :headhurt:
Pri tom to nisu neke egzoticne nacije niti regioni (Poljak i Holandjanin) koje pokrivaju. Znam ako ih otpustim necu moci da dovedem zamenu, a ako ih ostavim i nije neka vajda.
Корисников грб
Džajo5
SFM Hall Of Fame
Поруке: 4111
Придружен: 15 Мар 2012, 13:37
Место: Žilina/Padina
Been thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од Džajo5 »

MI9 пише:Menadzeri, imam jedno vazno pitanje koje ce mi dosta pomoci..

Vidim, svi pisu da su uocili nenormalne novine u ovoj 18ici u odnosu na 17icu, u smislu da ima nekih novih stvari koje nisu bile..
Ja nisam uocio nesto puno, pa me zanima samo da mi kaze neko

STa vi sve radite sa ekipom izmedju dva meca???
Znaci npr imate 7 dana razmaka izmedju dve utakmice, i u tih 7 dana, sta radite? Da li samo klikcete space do pocetka utakmice ii nesto analizirate i gledate menjate itd, i gde to radite?

POsto ja npr, kad krenem sejv, napravim formaciju, taktiki, TI, PI, namestim treninge i to je to, posle bukvalno sto ki ostaje je samo da igram meceve, da li vi radite nesto izmedju dve utakmice?
Razmišljam o novim načinima opštenja sa Majlsovom kevom.
Корисников грб
Karna
SFM Hall Of Fame
Поруке: 1156
Придружен: 13 Окт 2011, 22:13
Место: Beograd
Has thanked: 1 time
Been thanked: 37 times
Status: Није на вези

Порука од Karna »

Tomas пише:Da li znate kako da rasirim ovu statistiku preko celog ekrana izmedju 2 hajliajta, mislio sam da ce se to srediti kad izadje ful igra, medjutim isto je kao i na beti?

Image
na C:\appdata\local\sports interactiv\FM 18 obrisi folder Preferences i pokreni igru.
Moraces u igri ponovo preferences da podesavas od nule, ali ce ti resiti problem sa tim panelima.
Корисников грб
Tomas
Manager
Поруке: 1155
Придружен: 05 Авг 2011, 13:31
Место: Beograd
Has thanked: 57 times
Been thanked: 29 times
Status: Није на вези

Порука од Tomas »

Upalilo, hvala.
MajstorDjuki
Youth Team Coach
Поруке: 60
Придружен: 25 Мај 2011, 15:26
Место: Bijeljina
Status: Није на вези

Порука од MajstorDjuki »

Ljudi, ako moze neko da mi objasni zasto nece da mi updateuje na ovaj novi patch? Restartovao steam, nema sta nisam radio, ali jos uvijek stoji 1.1 verzija
Корисников грб
Filip991
Assistant Manager
Поруке: 611
Придружен: 26 Окт 2010, 12:57
Место: Beograd
Has thanked: 46 times
Been thanked: 22 times
Status: Није на вези

Порука од Filip991 »

Gagi пише:Kamo sreće da su samo apdejtovali databazu. Ovako su čačkali neke panele, uveli nepotrebne stvari, uništili skauting čisto da ispadne da su nešto radili.
Upravo htedoh da pitam oko ovoga. Nema vise onoga, ili ja barem nisam pronasao, da odaberem skauta pa da mu zadam odredjene zadatke za skauting pa on to radi koliko god mu vremena trebalo?
Ono sto sam pronasao je samo brzi skauting od nedelju do mesec dana. Onu drugu foru kojakao predstavlja taj stari skauting nigde nema neko dugme ok kad namestis ili jamao ne znam to da postavim?
Корисников грб
sergavra
Global Moderator
Поруке: 1009
Придружен: 22 Дец 2012, 05:14
Место: Berlin
Has thanked: 22 times
Been thanked: 48 times
Status: Није на вези

Порука од sergavra »

Automatski je namesteno da head of scouting namesta zadatke i igrace. Idi u scouting pa na scouting responsibility i tamo namesti sebe i onda assignments - create new assignment i dobijas stari prozor. Ili tada mozes da kliknes na skauta i das mu novi zadatak.
Filip991 пише:
Gagi пише:Kamo sreće da su samo apdejtovali databazu. Ovako su čačkali neke panele, uveli nepotrebne stvari, uništili skauting čisto da ispadne da su nešto radili.
Upravo htedoh da pitam oko ovoga. Nema vise onoga, ili ja barem nisam pronasao, da odaberem skauta pa da mu zadam odredjene zadatke za skauting pa on to radi koliko god mu vremena trebalo?
Ono sto sam pronasao je samo brzi skauting od nedelju do mesec dana. Onu drugu foru kojakao predstavlja taj stari skauting nigde nema neko dugme ok kad namestis ili jamao ne znam to da postavim?
Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti
Корисников грб
Madridista
Youth Team Coach
Поруке: 50
Придружен: 31 Окт 2010, 23:22
Место: Ravnje
Status: Није на вези

Порука од Madridista »

pozz svima
ne znam kako vi ali ja sam primetio ovo vec zadnja 2 3 managera ali tacno znam kada ce da padne gol. igram na key moments i cim neko izgubi loptu kad se pojavi slika pada gol 100% znaci nikad ne omane.
isto nasi igaci cim se pojavi interesovanje(ne ponuda) sa strane odmah hoce razgovor i da se prihvata ponuda, nema veze sto tamo sigurno nece igrati, nikakav razogovor ne pomaze.

pitam ovo jer ne znam da li sam ja samo to umislio ili se to jos nekima deseva, za golove mislim
Последње учитавање од Madridista дана 19 Нов 2017, 20:08, учитано 2 пута укупно.
MI9
Newgen
Поруке: 26
Придружен: 31 Окт 2017, 23:28
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од MI9 »

Sta najvise koristite i sta vam najvise znaci od novih stvari koje nisu bile u 17ici?

Posto vidim da mnogi govore o tim nekim novim stvarima koje ima u 18ici, pa me bas zanima sta najvise korisite?
Ja licno, nemam nekih drasticnih promena nesto sto novo radim u 18ici u odnosu na 17, pa bih voleo da vidim sta vi od toga radite.

Pozdrav
Корисников грб
CrazyBoyCZV
First Team Coach
Поруке: 219
Придружен: 27 Авг 2012, 01:19
Место: Beograd
Has thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од CrazyBoyCZV »

MI9, Definitivno ono medicinsko govno. Stalno ulazim da vidim da li moram da spustim intenzitet treninga. Posto cu sada igrati i evropu, moracu da gledam i ko na kom mecu sme da igra, a da ga ne preopteretim.
Neven
First Team Coach
Поруке: 417
Придружен: 04 Нов 2010, 21:06
Место: Beograd,Srbija
Klub koji vodite: OFK Vršac
Formacija: 4-3-3 DM
Has thanked: 38 times
Been thanked: 17 times
Status: Није на вези

Порука од Neven »

Što se tiče medical centra koji nam između ostalog daje info ko je od igrača i koliko pod rizikom povrede koristim skoro pa najviše takođe, ali sam provalio da pretnje po povrede skidam tako što grupu igrača (prva postava uglavnom) pošaljem na odmor od 3 dana što se tiče treninga i skinem ih sa liste igrača koji su najugroženiji....to funkcioniše super ali je baš glupo što ne možeš da napraviš npr da kad u jednom mesecu imaš baš gust rapsored da automatski za taj period nemaju treninge .....ovako moraš stalno sam da klikćeš...
Srbija i Crna Gora će sigurno osvojiti Svetsko prvenstvo u fudbalu u Nemačkoj čim ima 22 igrača bolja od Ramba Petkovića. ''Ziko''
Корисников грб
CrazyBoyCZV
First Team Coach
Поруке: 219
Придружен: 27 Авг 2012, 01:19
Место: Beograd
Has thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од CrazyBoyCZV »

Neven, Pa, stavi im da imaju dan odmora i pre i posle utakmice i to ti je to. Npr ako je tri dana razmak izmedju dve tekme, onda ce valjda trenirati samo jedan dan u sredini. Ne koristim, pa ne znam tacno, ali valjda bi tako trebalo da bude.
Neven
First Team Coach
Поруке: 417
Придружен: 04 Нов 2010, 21:06
Место: Beograd,Srbija
Klub koji vodite: OFK Vršac
Formacija: 4-3-3 DM
Has thanked: 38 times
Been thanked: 17 times
Status: Није на вези

Порука од Neven »

CrazyBoyCZV, pa znam ali tad i dalje budu pod rizikom od povreda....iako odmaraju i pre i posle tekme i plus im stavim najlaksi intenzitet treninga....ovako sve moram sam..
Srbija i Crna Gora će sigurno osvojiti Svetsko prvenstvo u fudbalu u Nemačkoj čim ima 22 igrača bolja od Ramba Petkovića. ''Ziko''
Neven
First Team Coach
Поруке: 417
Придружен: 04 Нов 2010, 21:06
Место: Beograd,Srbija
Klub koji vodite: OFK Vršac
Formacija: 4-3-3 DM
Has thanked: 38 times
Been thanked: 17 times
Status: Није на вези

Порука од Neven »

Jel može neko skauting da pojasni malo...? :claping:
Srbija i Crna Gora će sigurno osvojiti Svetsko prvenstvo u fudbalu u Nemačkoj čim ima 22 igrača bolja od Ramba Petkovića. ''Ziko''
Пошаљи Одговор

Повратак на “Football Manager 2018 Opšte”