FM18 Opšta Diskusija

Sve o Football Manager 2018
Корисников грб
Millanezy11
Youth Team Coach
Поруке: 178
Придружен: 06 Феб 2011, 13:30
Место: Leskovac
Status: Није на вези

Порука од Millanezy11 »

E imam pitanje, dok cekamo key.

Da li je konacno resena ona po mom misljenu glupost oko dovodjenje igraca konkretno iz nase lige i same cene, recimo igrac kosta 200k igra u Vozdovac, a nudis tom klubu 400 sto je duplo od njegove cene ne prihvate istu, nudis 800 ne prihvate takodje. Dok u ralnosti oni tog igraca ne mogu ni 250k da prodaju. To je bilo u 16ci, 17 sam propustio. Pa da znam sta me ceka
Forma je prolazna, Klasa je vecna.
Корисников грб
Dr. Moo
Assistant Manager
Поруке: 766
Придружен: 30 Мај 2012, 19:49
Место: Beograd
Has thanked: 25 times
Been thanked: 37 times
Status: Није на вези

Порука од Dr. Moo »

Millanezy11, odigrao sam jednu polusezonu sa Zvezdom, doveo Njegosa Petrovica za oko 300k i Lutovca za 600k.. Otprilike tako, koja hiljada gore dole... Cene su realnije nego ranije i to je dosta poboljsano, bar koliko sam ja video. Samo sto mi oni izvestaji i ostalo toliko bodu oci, uopste ne mogu da se snadjem kad nekoga skautujem. Iskacu mi neki nebitni likovi sa drugacijim opcijama za scout i analizu.. To mi se nimalo ne dopada..
'Za mene su zene zakon. Obozavam rupe u zakonu!' - Per Mertesacker
Корисников грб
Millanezy11
Youth Team Coach
Поруке: 178
Придружен: 06 Феб 2011, 13:30
Место: Leskovac
Status: Није на вези

Порука од Millanezy11 »

Dr. Moo пише:Millanezy11, odigrao sam jednu polusezonu sa Zvezdom, doveo Njegosa Petrovica za oko 300k i Lutovca za 600k.. Otprilike tako, koja hiljada gore dole... Cene su realnije nego ranije i to je dosta poboljsano, bar koliko sam ja video. Samo sto mi oni izvestaji i ostalo toliko bodu oci, uopste ne mogu da se snadjem kad nekoga skautujem. Iskacu mi neki nebitni likovi sa drugacijim opcijama za scout i analizu.. To mi se nimalo ne dopada..
E to mi se vec dopada ako su realnije odradili te transfere malo. Po svemu sudeci jesu i tvojoj prici. E to me vec zabrinjava, ti izvestaji sto kazes.
Forma je prolazna, Klasa je vecna.
Корисников грб
ClaudioCaniggia
Youth Team Coach
Поруке: 79
Придружен: 17 Нов 2010, 15:14
Место: Buenos Aires
Been thanked: 5 times
Контакт:
Status: Није на вези

Порука од ClaudioCaniggia »

Evo moj utisak posle nekih desetak odigranih utakmica. Sam ME je defitnitivno bolji nego na fm17 , kao i paneli koji se pojavljuju izmedju dva hajlajta. Igraci se ponasaju dosta lepse na terenu, cak imaju nekoliko jako lepi poteza koje su dodali. I dalje se desava da posle duela i sudara igrac stoji u mestu, kao u prosloj verziji, mislim da bi lepse bilo da padne, a ne da gleda u igraca koji je dalji od lopte lagano prolazi pored njega i uzima je.
Ono sto mi se ne svidja ili trenutno ne radi. To je kondicija igraca kada se nalazite u taktici. Pre utakmice kada zelite da odredite startnih 11 , uopste ne vidite koliko je ko spreman za mec, vec morate da udjete u profil svakog igraca, sto je van pameti. Ima padajuci panel u kom stoji fitness, al kad to obelezite ne desi se nista. Isto tako, ako vam je igrac povredjen ili suspendovan za sledeci mec, pored njega ne stoji nikakva ikonica, vec tek kad ga ubacite u 18 igraca u protokolu on pocrveni, sto je po meni takodje bzvz.
Dobio sam ogroman broj crvenih kartona(5-6) za tih 10 utakmica, mada ne znam, dal je to zbog taktike ili su sudije rigoroznije. Igram u formaciji sa 3 napadaca i centralni napadac mi je dosad promasio lom zicera.
E sad ima i jedan deo koji se tice tehnicke prirode i nisam siguran dal je do igre ili mog racunara. Imam neki HP elitebook, sa i7 trece generacije, 8gb rama i integrisanom grafikom. Izmedju dve utakmice ide dosta brzo, ali kad krene sam mec dolazi do nekog usporavanja. Sama utakmica tj 3d izgleda dobro ne secka, jedino sto su mi boje dosta svetlije i moram priznati da mi se to ne svidja. Recimo igracima sa crnom kosom boja kose je tamno siva. Izmedju dva poluvremena i na kraju, dosta traju neke statistike, koje u startu mogu biti interesantne ali kasnije mogu bas da smaraju. Izmedju dva hajlajta desava mi se da vreme stane na nekih 10 sekundi i da se nista ne desava i tako nekoliko puta u toku utakmice. Prilikom izmene kad hocu da se vratim u mec, opet nekih 10 sekundi cekanja. Znam da je ranije Beta bila sporija nego full verzija, al eto to je tako kod mene. Bilo bi lepo ako neko ko igra Betu, kaze dal se i njemu ovo desava ili je do mog laptopa.
Корисников грб
Tomas
Manager
Поруке: 1155
Придружен: 05 Авг 2011, 13:31
Место: Beograd
Has thanked: 57 times
Been thanked: 29 times
Status: Није на вези

Порука од Tomas »

I meni se javlja to cekanje od 10-ak sekundi izmedju 2 hajlajta, tako da je to verovatno do bete, posto mi je komp dosta star i slabiji nego tvoj. Za razliku od tebe, meni se uopste ne prikazuju ti paneli sa statistikom, pretpostavljam da je to do mog kompa.
Корисников грб
ClaudioCaniggia
Youth Team Coach
Поруке: 79
Придружен: 17 Нов 2010, 15:14
Место: Buenos Aires
Been thanked: 5 times
Контакт:
Status: Није на вези

Порука од ClaudioCaniggia »

Vodim Zvezdu i primetio sam da je to izrazenije kad igram Evro utakmice, kad ima vise meceva. Dok je to u ligi gotovo ne primetno. Ako moj racunar to ne moze da obradi sa 8gb rama, onda jbg. Pretpostavljam da ce u ful verziji to biti brze.
Корисников грб
sergavra
Global Moderator
Поруке: 1009
Придружен: 22 Дец 2012, 05:14
Место: Berlin
Has thanked: 22 times
Been thanked: 48 times
Status: Није на вези

Порука од sergavra »

Popravice taj lag, nije do procesora nego do same igrice.

Za crvene, jeste...smaranje opasno. Ja cim stavim very fluid, attacking i GET STUCK IN, statistika mi je crveni na svakoj drugoj utakmici garant a narocito ako imaju malo losije ocene u markiraku i agresiji.
Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti
Mihailo98
Newgen
Поруке: 37
Придружен: 10 Јул 2015, 15:56
Место: beograd
Been thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од Mihailo98 »

Interesuje me kakve razlike ima izmedju limitirane edicije fm 18 i obicne verzije
Hvala.
Корисников грб
MakiScz
Youth Team Coach
Поруке: 81
Придружен: 07 Сеп 2013, 14:28
Место: Surdulica
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times
Status: Није на вези

Порука од MakiScz »

Слика

:cigara:
Корисников грб
Bard
SFM Hall Of Fame
Поруке: 3355
Придружен: 25 Окт 2010, 15:15
Место: Beograd
Steam: bard_whtid
Been thanked: 5 times
Status: Није на вези

Порука од Bard »

Orthodox пише:
Jedno je fake file, a drugo Huge databaze, Bard je to radio. Hoće verovatno. Skoro sam siguran.
evo je baza

Код: Изаберите све

https://serbian-fm.net/huge-database-18-vt14243.htm#451638
We will remember
Skies may fade
And stars may wane
We won't forget
We will remember
Until the skies will fall
We won't forget
We will remember
We all shall follow doom
maxa
Youth Team Coach
Поруке: 73
Придружен: 12 Нов 2010, 12:21
Место: Kikinda
Status: Није на вези

Порука од maxa »

Poz svima.
Da li neko poput mene štiklira da nema kupovine igrača na početku igre. Igrači za free ne ulaze u to.
Корисников грб
zele
SFM Hall Of Fame
Поруке: 14189
Придружен: 05 Нов 2011, 22:57
Место: Лазарево
Status: Није на вези

Порука од zele »

Da, ja uvek igram tako.
Milo Lompar: "Taj argument ima više slojeva, od kojih je njegov najdublji sloj da je izuzetno glup."

Bajka o Barnetu
Корисников грб
ClaudioCaniggia
Youth Team Coach
Поруке: 79
Придружен: 17 Нов 2010, 15:14
Место: Buenos Aires
Been thanked: 5 times
Контакт:
Status: Није на вези

Порука од ClaudioCaniggia »

Posle zavrsene sezone, evo jos malo utisaka. Obicno kad predjem na novu verziju pun sam onih losih dok se ne naviknem :)
Lag su popravili, ali ne u potpunosti i dalje se desava da izmedju dva hajlajta igra malo zabaguje, doduse sad par sekundi. Ono sto mi se ne svidja iz samog ME su centarsutevi koji obicno idu pod precku ili stativu, pa vise lice na suteve, a onda golman kao spektakularno odbrani. To se desava bar nekoliko puta na mecu.
Za razliku od prosle sezone u domacoj ligi gotovo je umetnost postici gol iz slobodnog udarca. Nisam primio nijedan, a postigao sam dva(Donald i Jovicic), mada mi sve slobodnjake pretezno izvodi Kanga.

Nisam imao nijedan transfer, resen da na kraju sezone kad dodjem do malo vise para, zamenim kriticne pozicije, kad ne lezi vraze. Nece niko da dodje.
U Zvezdu ne zele da dodju fudbaleri iz Perua, Urugvaja, Kolumbije koji igraju u lokalnim timovima... Eto, toliko o realnosti...
PFC_4ever
Newgen
Поруке: 17
Придружен: 24 Окт 2010, 16:55
Место: U stan zivim
Status: Није на вези

Порука од PFC_4ever »

Koliko vidim nema opcije kao na ranijim verzijama da se 3D match isključi, i onda igraš samo 2D classic...
Ovo 3D mi ukoči FM i igra dosta sporije radi...
Iako ja odaberem da mi prikaz bude 2D, igra učita stadion kao da je odabrano 3D match...
Da li postoji rešenje u vidu isključivanja te opcije, pošto nisam uspeo da nađem u podešavanjima?
Корисников грб
ClaudioCaniggia
Youth Team Coach
Поруке: 79
Придружен: 17 Нов 2010, 15:14
Место: Buenos Aires
Been thanked: 5 times
Контакт:
Status: Није на вези

Порука од ClaudioCaniggia »

PFC_4ever пише:Koliko vidim nema opcije kao na ranijim verzijama da se 3D match isključi, i onda igraš samo 2D classic...
Ovo 3D mi ukoči FM i igra dosta sporije radi...
Iako ja odaberem da mi prikaz bude 2D, igra učita stadion kao da je odabrano 3D match...
Da li postoji rešenje u vidu isključivanja te opcije, pošto nisam uspeo da nađem u podešavanjima?
Jesi probao u preferencu da iskljucis intro(show pre-match introduction) i da pogasis sve sto ima veze sa grafikom(stadion, nebo, publiku, okolinu...)
Корисников грб
Millanezy11
Youth Team Coach
Поруке: 178
Придружен: 06 Феб 2011, 13:30
Место: Leskovac
Status: Није на вези

Порука од Millanezy11 »

ClaudioCaniggia пише:Nisam imao nijedan transfer, resen da na kraju sezone kad dodjem do malo vise para, zamenim kriticne pozicije, kad ne lezi vraze. Nece niko da dodje.
U Zvezdu ne zele da dodju fudbaleri iz Perua, Urugvaja, Kolumbije koji igraju u lokalnim timovima... Eto, toliko o realnosti...
Odma se razocara covek kad procita ovo ako je realno tako. Zanima me samo iz nase like kao inace ne mozes da dovedes igraca koji kosta 200k ispod 1m..? Ovo uopsteno kazem, ne zbog Zvezde, ja navijam za Partizan isti K.
Последње учитавање од Millanezy11 дана 10 Нов 2017, 17:58, учитано 1 пут укупно.
Forma je prolazna, Klasa je vecna.
PFC_4ever
Newgen
Поруке: 17
Придружен: 24 Окт 2010, 16:55
Место: U stan zivim
Status: Није на вези

Порука од PFC_4ever »

ClaudioCaniggia пише:Jesi probao u preferencu da iskljucis intro(show pre-match introduction) i da pogasis sve sto ima veze sa grafikom(stadion, nebo, publiku, okolinu...)
Što se tiče grafike, nije kao na ranijim verzijama da možeš da ugasiš, već samo postaviš detalje.
Tu je problem, ne viidm opciju za isključivanje.
Evo kako izgleda:
Слика

Čekirao sam kasnije i "Skip match preview in build-up to match" ali i dalje se vidi sve u 3D modu...
Слика
Последње учитавање од PFC_4ever дана 10 Нов 2017, 19:10, учитано 1 пут укупно.
Корисников грб
Gagi
SFM Hall Of Fame
Поруке: 12107
Придружен: 12 Апр 2011, 10:09
Место: Heimaey
Has thanked: 4 times
Been thanked: 29 times
Status: Није на вези

Порука од Gagi »

Nisam igrao 18icu, ali sam ispratio koliko-toliko priču oko 2d. Elem, stari 2d classic više ne postoji, ovaj neodoljivo podseća na 2d sa FM2017, a on nije mogao da se pokrene bez uključenog 3d. Navodno 2d classic je usporavao razvoj 3d, i pošto šatro 90+% ljudi fura 3d, usrani SI je rešio da ga kompletno batali. To apsolutno ne odgovara ljudima sa slabijim kompom, prljavim laptopom i sl. Ali njih apsolutno boli penis.
Greskac
Newgen
Поруке: 2
Придружен: 19 Нов 2011, 20:26
Место: Zvornik
Status: Није на вези

Порука од Greskac »

Zdravo momci. Instalirao FM 18 preko steama, nisam jos ni igrao, kad pokrenem izbaci mi ovu gresku. Sta moze biti?

Слика
Последње учитавање од Greskac дана 10 Нов 2017, 21:36, учитано 2 пута укупно.
Корисников грб
kiba
World Class Manager
Поруке: 3915
Придружен: 29 Мар 2012, 18:00
Место: Niš
Status: Није на вези

Порука од kiba »

Ja imam sve zvezdice za grafiku i odlican laptop za 3d medjutim naviko sam na 2d i uvek igrao 2d u predhodnim verzijama, sta cu sad ne znam... 3d me smara mnogo
Пошаљи Одговор

Повратак на “Football Manager 2018 Opšte”