Šta bi ste voleli da vidite u FM18?

Sve o Football Manager 2018
Корисников грб
Orthodox
Ćale s' Bagdale
Поруке: 18917
Придружен: 24 Окт 2010, 00:36
Место: Kruševac
Klub koji vodite: Napredak
Formacija: 5-4-1 WB
Steam: OrthodoxSFM
Has thanked: 244 times
Been thanked: 254 times
Контакт:
Status: Није на вези

Šta bi ste voleli da vidite u FM18?

Порука од Orthodox »

Слика
Kao i svake godine pitamo vas šta bi ste voleli da vidite od noviteta u serijalu pred nama Football Manager 2018?

Kolege širom sveta su izrazili neke od želja i inovacija za ovi serijal.

Ryan O Donnell - More realistic Social Media
Dealing with the press needs to be improved, the social media side needs upgrading as well as I had a player score 7 goals in a match and still had 2 people on the social media thing complaining about him.
Dylan Jensen - More individual personality for club coaches and officials
Also to interact better with the AI coaches in the game. Give them a personality in the game and let them express it during games, interviews, and to the players and staff of clubs. We need better interaction. Having more personality in our back room staff will open up a whole new element to the experience, talking about players, matches and training with someone who can openly form their own opinions will go a long way in improving the realism of the staff feature.
Nikolaj Brandt Jensen - More in-game tactical switches
Tactical options for defensive positioning without the ball and offensive options when in ball possession

Paul 'Polly' Brady - More variety of individual tactical instructions
More player instruction options, like they had on the very old cm 01/02 version, you had the option to have a player pass to his right/left/centre etc currently the player instructions are based too much on the team instructions.
Anders Daniel Hansen - Have a bigger impact on the financial side of running a club
To have more control in the commercial aspects in the game. For example, that the manager can involved in picking sponsors and others things like that. Being more involved in the financial side of the game us more control and makes that side of the game more important and routine for players. Controlling where your left over finances actually go will help massively in running the club, and can make things like improving youth, training and stadium facilities.
Cho Chon - Introduction of modern refereeing equipment
offside mistakes, something should be changed there. think about installing video surveillance to help understand was there an offside or not, should be fun! Adding this feature would help keep the game modern and up to dathe with the football rules, whilst making sure no refereeing mistakes occur in-game, which has been a problem for a few people this year.
Izvor FM Scout

Šta je ono što bi vama donelo dodatno uživanje u igri?
Корисников грб
Orthodox
Ćale s' Bagdale
Поруке: 18917
Придружен: 24 Окт 2010, 00:36
Место: Kruševac
Klub koji vodite: Napredak
Formacija: 5-4-1 WB
Steam: OrthodoxSFM
Has thanked: 244 times
Been thanked: 254 times
Контакт:
Status: Није на вези

Порука од Orthodox »

Kako da najbolju sportsku simulaciju trenerskog posla učinimo još boljom?!
Слика


Football Manager igra u svojoj tematici sportske simulacije trenerskog posla dominira već godinama, rekli bi smo od svog postojanja, stvarajući odredjenu dozu zavinosti kod onih koji igru konzumiraju ili se samo odluče da probaju.

Ipak, ova igra i dalje ima svoje nedostatke , a reševanje tih nedostataka može učiniti ovu igru još većom opsesijom koja će nas odvojiti od svakodnevnog života i povećati dozu uživanja.

Ono što bi izdvojili kao potrebno stane u 8 zahteva, a to su:

1. Ubacivanje još više liga u igru uključujući i ženski fudbal koji je u ekspanziji.

Football manager je tako upakovan da pokriva mnoge i omogućuje igranje u mnogim ligama sveta, u mnogome prestižući FIFU ili PES po pitanju izbora liga i klubova. Još uvek nedostaje nekoliko zanimljivih liga i država, a užitak igre u određenim zemljama sa malim klubovima i eventualno stvaranje moćne ekipe daje ovoj igri još veću čar. I ako se zaljubljenici u FM svake godine trude da kreiraju dodatne lige za ovu igru, možda bi SI i zvanično mogao da im pomogne u tome i implementira u samu igru ono što mnogo nas čeka svake godine sa nestrpljenjem kao dodatak.

Takođe, s obzirom da je ženski fudbal u ekspanziji, a i najavljeno je ubacivanje ženskog fudbala u FM serijal, čekamo sa nestrpljenjem da vidimo šta će nam i da li će nam ta inovacija doneti novu motivaciju koja nam, ruku na srce, uopšte ne nedostaje kada je FM u pitanju, svake godine iznova i iznova.

2. "Personaliti" u samoj igri

Danas imamo mogućnosti za mnoge taktičke varijacije i odluke koje idu uz igru ali zamislite da imate mogućnosti da npr odbijete da se rukujete sa kolegom pre ili posle utakmice ili da igrač loše reaguje na eventualnu izmenu i uđete u duel sa njim, da dobijemo mogućnost da svoje karakterne crte ili ponašanje preslikamo u samu igru. Takve stvari i vaš karakter mogu zaista promeniti tok nekog meča i ishod istog ili čak kompletne sezone bilo u pozitivnom ali i u negativnom smeru.

3. Unapređenje Match Engine-a (ME)
Слика
Me se u Football Manageru konstatno nadogradjuje i popravlja na godisnjem nivou, medjutim jos uvek je krajnji proizvod daleko od savršenstva. Niko savršenstvo i ne očekuje ali mesta za napredak ima na pretek i ako je objasnjeno od strane SI-a da na ME radi iskljucivo i to vec dugo godina jedan jedini covek koji taj posao radi na svoj nacin. Možda bi ipak za ovako dugu i tradicionalnu igru trebalo da se pokusa i sa nekim novinama, idejama, novim ljudima ili ekipom koja bi bila kadra da neke iritirajuće nedostatke dovede u red. Npr ne golmani su skoro pa uvek rak rana Fm serijala i ako su ove godine znatno unapredjeni, i dalje prave neke nejasne greske koje nisu bliske realnosti, kao i igraci u polju koji znaju neretko da da reaguju skoro pa bizrano sto u mnogome pokvari utisak i uzivanje u igri. Za one starije igrače, ovo je deo FM-a na koji se najvise orbaca pažnja i koji ima najvise uticaja na rezime odredjenog serijala i oceni da li je dobar ili ne. Čekamo i nadamo se da ćemo u FM18 videti ozbiljno poboljsanje u ovom segmentu igre.

4. Menadzerske (trenerske) plate i primanja

Mnogo igrača je podeljeno po pitanju ovoga i činjenici da trenerske plate ne služe ničemu u FMu i da se mora naći konkretna primena. Sa druge strane i ipak, trenerske plate pri potpisivanju novog ugovora sa klubom nisu ni priblizno realne kao realne plate u svetu fudbala, a posebno kada obnavljate ugovor nakon nekog uspeha sa ekipom, stanje stvari na terenu ne prati i uprava pa cesto nude mizerno povecanje u odnosu na prethodni ugovor. Niko ne pokušava da od Football Managera napravi SIMs simulaciju i fokusira se na lični trenerski život i stvar koja i dalje nema primenu u samoj igri ali je doza realnosti i poboljsanje nesto sto se moze ocekivati i zahtevati u skladu sa realnoscu i uzitkom same igre. Ako sam kubu doneo uspeh i stvorio finansije, zelim da se delo postuje!

5. Omoguciti opciju odigravanja realnih utakmica u datom trenutku

Mnoge sportske igrice imaju opciju odigravanja realne (uzivo) utakmice u datom trenutku tj danu. Npr ako danas Partizan igra sa Vojvodinom, a mi zelimo da odradimo bas tog dana simulaciju u FM, bilo bi dobro da imamo moguncnost za tako nesto , a da to ne zahteva odlazak na odmor ili dodatno cackanje po editoru itd. Možda nam FM pomogne za dobitni tiket?

6. Unaprediti socijalne mreže u FMu

Dodatak koji je aktiviran prošle godine u smislu socijalnih mreža u samoj igri zvučao je obećavajuće ali samo"na papiru" dok je činjenicno uradjeno vrlo povrsno i u njemu nema nicega revolucionarnog. Jeste i ovim potezom realnost danasnjice postala bliskija u samoj igri, medjutim na duze staze , sem pocetnog utiska, socijalne mreze u igri nemaju bas nikakav uticaj i konkretnu upotrebu na i u samoj igri, a danas su socijalne mreze sigurno uticajne i te kako. Bilo bi tuzno da ova novina ostane kakva jeste ili da se propadne i ugasi se iz serijala pa se nadamo da ce se videti neko bitno unapredjenje u novom serijalu.

7. Više opcija oko izgradnje ili nadogradnje/renoviranja stadiona
Слика
Ljudi koji su nekada igrali ili igraju FIFA menadzer i oni stariji koji su igrali LMA menadzer pomalo su nostalgicni prema opciji izgradnje stadiona u kojoj i te kako mozes da ucestvujes i kreiras stadion po sopstvenoj zelji. FM je ubacio neke opcije kao inovaciju u odnosu na ranije suvo trazenje da se novi stadion izgradi ali na tom poju se moze poraditi jos malo i ako smo svesni da menadzer i nema mnogo dodirnih tacaka sa ovim procesom u realnosti, mozda bi se dobilo nesto novih igrača i uzivaoca FM-a.Ova opcija bi trebaloi da ide i sa vizuelnim unapredjenjima FM-a sto svakako i te kako ocekujemo.

8. Baza istorijskih podataka

Na žalost i vrlo verovatno, problemi sa licencama utiču na franšizu da nema potrebnih, bitnih i zanimljivih baza za igrati u novijim serijalima. A zamislite samo da možete da odigrate sa Zvezdinom generacijom 91. u FMu i sretnete se sa ekipama tog doba ili sa Partizanom iz 66. godine ili Jugoslavijom 90. ? Kao i nize lige, i ovo je ostavljeno na milost i nemilost fanovima FMa koji vredno izradjuju i nadoknadjuju ono sto SI ne uspeva ili ne zeli da uradi ali bi svakako ova opcija bila jako zanimljiva u nekom naredno serijalu FM-a.

Ukoliko vam se svidja ili ne svidja neka od ovih mogucih inovacija, podelite razmisljanje sa nama ili ako imate nesto sto mislite da bi vredelo videti i odigrati u FMu ili sto bi poboljsalo sam dozivljaj, izložite pa da diskutujemo.

Živeli!
Последње учитавање од Orthodox дана 18 Јул 2017, 03:58, учитано 2 пута укупно.
Корисников грб
Filip991
Assistant Manager
Поруке: 611
Придружен: 26 Окт 2010, 12:57
Место: Beograd
Has thanked: 46 times
Been thanked: 22 times
Status: Није на вези

Порука од Filip991 »

Zar se ova tema ne zavrsava pred novu godinu a sad negde otvara za 19? :D

Ono sto mi prvo pada napamet je da se dozvoli da se uporede igraci na razlicitim pozicijama. Da npr mogu da uporedim svog stopera sa protivnickim napadacem pa da vidim ko je najbolji za kog napadaca. Ili da mogu da uporedim stoperra sa zadnjim veznim da vidim da li je mozda dobra ideja da ga prebacim na tu poziciju.
Takodje bi bilo dobro da se ubaci da moze vise, makar tri igraca istovremeno da se uporedjuju

2. stvar je da vremenom mogu sve moje trenerske ocene da se povecaju i da u zavisnosti od uspeha doguramo do svih maksimalnih ocena. DO toga bi dosli tako sto bi nakon dobijanja one najvece licence poceli da pohadjamo kurseve za odredjene stvare, tipa za napad, za kontrolu lopte, koa sto to rade igraci.

Ovo pod broj 4. da se plate trenera povecaju i da te pare sluze za nesto u potpunosti podrzavam i to je bila i jedna od mojih zmerki. Nekad kad vodim manji klub cak sebi dajem minimalnu platu kako bi imao vise para za igrace jer te pae koj ja zaradim mi ne sluze nicemu. A sta bi mogao sa njima da radim a da ne postane sims... trenutno mi nepada nista dobro napamet. Mozda cak da se ubaci u kreiranju igre da ako neko ipak zeli mali deo simsa u igri pa da npr imas u igri ono ograci i osbolje kupuju kuce, traze povisicu jer zele da se presle u bolji kraj grada, blize stadionu itd. Ali generalno nase plate su mozda i najnebitniji deo igre jer ne uticnu na kvalitet trenera, ne uticu ni na sta.

Mando ovo pod 5, live games, mislis da pored kreiranja i ucitavanja igre imas live games i onda izaberes neku od utakmica koje se igraju danas i odigrasa taj mec? Da se kao navijaci jos vise napalimo pred stvarni mec :claping:

Uuuu 7. stvar je vrhunska. Secam se da sam na LMA na sony 1 najvise vremena gubio praveci stadion :rofl: uklopiti da sve tribine budu kao podjedanke :rofl:
Istina da nema dodirnih tacaka sa trenerskim poslom ali svakako bi bilo jos zanimljivije. Kod vecine trenera nemaju ni finansije pa ipak mislim da vecina nas igra bez sportskg direktora i da sami vodimo racuna o finansijama. Mislim da bi tu oglo jos svasta da se ubaci da se bira, tipa tip trave, krov da li hoces, da se konsultujes sa gazdom za koliko mesta ce se prosiriti stadion ili napraviti novi, cak moze da se zajedno sa gazdom dogovara i o lokaciji novog stadiona, tipa u centru na periferiji, blizu zadasnjeg, umesto sadasnjeg. Mislim da je to ok i da se ne odlazi toliko mnogo u sims.
Последње учитавање од Filip991 дана 18 Јул 2017, 12:25, учитано 3 пута укупно.
Корисников грб
srga90
First Team Coach
Поруке: 421
Придружен: 14 Нов 2010, 00:24
Место: Bajina Bašta
Has thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од srga90 »

Ovo za live games je nešto o čemu maštam već nekoliko godina :D
100x sam tako pred neku ekstra utakmicu gubio vreme, tražio povrede, suspenzije, očekivane sastave, i onda zakazivao prijateljske na početku priprema i pokušavao da vidim šta može da bude u RL.

- Možda fali veća sloboda kod prekida, crtanje prekida, da tačno odredim gde ko stoji i kako će da se kreće, da jedni drugima prave blok i slično, da drugi odvlače pažnju protivnicima svojim kretanjem i slično.

-Isto tako, isti je tip ideje, mislim da fali crtanje napadačkih akcija, šta u kom trenutku koji igrač treba da uradi, gde da se kreću, da ne bude sve šablonski i slično, nego da napravim neke ubitačne napadačke kombinacije. Ima dosta zapisano u opisu rola, ali fali tu još trenerove kreativnosti i slobode, neka jedinstvenost koju drugi trener nema.
Sve što sad, hoćemo je, da budeš opet ona prava Zvezda kao nekad pre...
U nama i dalje, teče krv CRVENO-BELA što se lila za tebe!!
'Ajmo sad, glasnije, za ono zbog čega se živi zbog čega se umire!!!
Корисников грб
Orthodox
Ćale s' Bagdale
Поруке: 18917
Придружен: 24 Окт 2010, 00:36
Место: Kruševac
Klub koji vodite: Napredak
Formacija: 5-4-1 WB
Steam: OrthodoxSFM
Has thanked: 244 times
Been thanked: 254 times
Контакт:
Status: Није на вези

Порука од Orthodox »

Filip991 пише:Zar se ova tema ne zavrsava pred novu godinu a sad negde otvara za 19?
To je za research, a ova tema je da se bavimo spekulacijama o tome sta ce se i sta bi se moglo naći u novom serijalu. :cigara:
Filip991 пише:Mando ovo pod 5, live games, mislis da pored kreiranja i ucitavanja igre imas live games i onda izaberes neku od utakmica koje se igraju danas i odigrasa taj mec? Da se kao navijaci jos vise napalimo pred stvarni mec
Upravo to.
srga90 пише:- Možda fali veća sloboda kod prekida, crtanje prekida, da tačno odredim gde ko stoji i kako će da se kreće, da jedni drugima prave blok i slično, da drugi odvlače pažnju protivnicima svojim kretanjem i slično.
Prekidi su kao unapredjeni solidno ali teško da i sada neke uvezbane akcije mogu da se sprovedu u delo. Tačno, slažem se.

Evo još šta sam našao u medjuvremenu.
Слика
Kreiranje profila menadzer.

Kad su vec pre dve godine ubacili ovo u igru onda bi mogli jos da ga srede po pitanju slobode onoga kako ce ta naša animacija izgledai u samoj igri. I ako je na pocetku izgledala glupo i loše, eto tokom dva serijala se došlo u situaciju da bi moglo da se poradi na ovome jos malo i u sustini na svima animacijama u samoj ighri tj 3d prikazu. I dalje je kontura tela nekako neskladna, kako kod kreiranja svog avatara, tako i u animaciji samih igrača i publike.

Slažem se da grafika nije previse bitan deo samog FMa ali kad su ih vec ubacili onda bi mogli da dorade i unaprede taj deo igre da to i vizuelno bude sto bolje.
Корисников грб
Cvija
Assistant Manager
Поруке: 767
Придружен: 19 Феб 2011, 13:16
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од Cvija »

Grafika je ne bitna jer je vidis samo na pocetku... :cheers:

p.s. mene licno nerviraju agenti,kalauze,procenti,nemaju skolu a komanduju...
Последње учитавање од Cvija дана 18 Јул 2017, 14:10, учитано 1 пут укупно.
Корисников грб
Orthodox
Ćale s' Bagdale
Поруке: 18917
Придружен: 24 Окт 2010, 00:36
Место: Kruševac
Klub koji vodite: Napredak
Formacija: 5-4-1 WB
Steam: OrthodoxSFM
Has thanked: 244 times
Been thanked: 254 times
Контакт:
Status: Није на вези

Порука од Orthodox »

Cvija пише:p.s. mene licno nerviraju agenti,kalauze,procenti,nemaju skolu a komanduju...
Tako funkcioniše kompletan svet , a tebe nerviraju agenti :)
Корисников грб
Cvija
Assistant Manager
Поруке: 767
Придружен: 19 Феб 2011, 13:16
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од Cvija »

Pa znam,kinta dominira,a ne pamet,rad i ostale vrednosti,po meni je FM vrhunac,ne razumem vrte tolike pare a nemaju licence... :cheers:
Корисников грб
Orthodox
Ćale s' Bagdale
Поруке: 18917
Придружен: 24 Окт 2010, 00:36
Место: Kruševac
Klub koji vodite: Napredak
Formacija: 5-4-1 WB
Steam: OrthodoxSFM
Has thanked: 244 times
Been thanked: 254 times
Контакт:
Status: Није на вези

Порука од Orthodox »

Unapređenje omladinske škole
Слика
Razvoj mladih igrača u FM je od pamtiveka linijski proces. Ulažeš novac u razvijanje omladinskog sistema, gradiš bolju infrastrukturu za razvoj mladih igrača i dovodiš adekvatne trenere koji će pospešiti njihov rad i razvijanje, nameštamo rutinu koju će pratiti i to je to. Do sada je ovaj segment igre bio proces koji se skoro vrši po automatizmu koji se prekida samo kod odlučivanja da li mladom igraču ponuditi ugovor iline.

Ipak, razvijanje mladih igrača iz sopstvenih pogona do svetski poznatog i priznatog fudbalera vrhunskog kalibra je jedno je od najvećih zadovoljstva ove igre i verujemo samog trenerskog posla, a na Siu je da nam uživanje unapredi sa nekim dodatnim stvarima u samoj igri. Klubovi kao Barselona imaju svoje dečije klupske kampove u kojima stasavaju i razvijaju se klinci koji mogu postati budući svetski fudbalski asovi. U tim kampovima se od malena radi sa mladim igračima kako individualno, tako i na samoj fudbalskoj filozofiji koju klub koristi, pa mnogi igrači već sa dolaskom u prvi tim znaju šta ih očekuje i lako se uklope u sistem igre i funkcionisanaja što trenutno ne postoji u FMu.

FM igrači bi trebalo da imaju mnogo veći uticaj na mladog igrača i njegov razvoj nego do sada i da možda čak i ranije i na više načina , a ne samo kroz Youth Intake učestvuju u izboru, dovodjenju i radu sa njima. Takodje, bilo bi pozeljno da se osoblju daju jasne smernice u pravcu rada i razvoja mladog igrača kako bi sa dolaskom u seniorski tim dobili gotov proizvod.
Корисников грб
vignjoslav
Assistant Manager
Поруке: 515
Придружен: 06 Дец 2010, 20:21
Место: Srbija
Has thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од vignjoslav »

Potrebno je uvesti neka kvalitetna objasnjenja na koji nacin funkcionise taktika, da i mi laici mozemo skontati kako da napravimo taktiku. Ili da nam asistent u igri konstantno pomaze u tome, tj da nam sugerise na greske (ali da je to valjano a ne kao u sadasnjim verzijama gde nam predlazu nebuloze).

90% ovih predloga je bezvezna sminka, sem ovog predloga oko omladinske skole. Taj segment trebaju dodatno da poboljsaju i ucine malo tezim naporedak igraca, tj. da ne mozemo odmah po stvaranju regena da znamo da li ce og njega postati igrac ili ne (PA 130 ili PA 26 :) ) Takav predlog sam pisao hiljadu puta i ovde i na SI forumu, pa je iluzorno opet da pisem.
Последње учитавање од vignjoslav дана 19 Јул 2017, 10:58, учитано 1 пут укупно.
Корисников грб
Duke
Youth Team Coach
Поруке: 181
Придружен: 13 Јан 2016, 14:49
Место: Kragujevac, Srbija
Klub koji vodite: Crvena zvezda
Formacija: 4-2-3-1
Steam: http://steamcommunit
Has thanked: 16 times
Been thanked: 48 times
Status: Није на вези

Порука од Duke »

Ovu temu sam cekao dugo, dugo...

1. Vise opcija za timske instrukcije, i vise opcija za instrukcije igracima.

2. U 17ici su prekidi poboljsani i to dosta, ali mislim da bi to moglo raznovrsnije i bolje u novom serijalu.

3. Da se u igru uvedu realni generalni sponzori timova (Gazprom itd...) i da moze ti ugovori da se raskidaju, sklapaju, produzuju itd...

4. Kada pocinjemo sejv i potpisujemo za neki klub da imamo opciju da li zelimo da zadrzimo staff, i koga zelimo da zadrzimo a koga ne, da bi vec od prve sezone sa lakocom gradili sve sto treba, od ekonoma do vlasnika kluba da mi popunjavamo sve sto treba.

5. Da se poprave retardirani potezi odbrane i golmana :upyours:

6. Da se 5-6 dana pred vazne derbije, ili utakmice koje odlucuju ko ispada, ko osvaja titulu, da se pred takve utakmice malo vise zakuva i u svlacionici tako i medju medijima, i takodje posle osvajanja titule/kupa itd... i tu malo vise da se podigne prasina, a ne samo jedna poruka :hoho:

7. Dodavanje stadiona sa atletskom stazom da nesto lici i na ove nase stadione Rajko, JNA, Vosin stadion itd...

8. I kao sto je napomenuo Manda gore, da se ubaci fazon kao u PES-u bukvalno exibiton match, izaberemo 2 tima, biramo tu ko je povredjen ovo ono i odigramo kako mi zelimo, sto kaze covek mozda pomogne u kladzi, pogotovo u ovim letnjim danima kad cepamo fince, norvezane, svedjane...
Calm, concentrate
Корисников грб
SoneKragujevac
Assistant Manager
Поруке: 577
Придружен: 22 Феб 2015, 01:25
Место: Kragujevac
Has thanked: 13 times
Been thanked: 9 times
Status: Није на вези

Порука од SoneKragujevac »

1.Plata trenera da sluzi bilo cemu,sem sto nabijes platu,da bi teze dobio otkaz
2.Unapredjenje slobodnih udaraca (da ima vise fazona)
3.Malo vise problema sa igracima(primer da nisu disciplinovani i tako to ) - Cesce se desavalo u starijim serijalima,nego sad..Sad mi je bas retkost kad neki igrac ne dodje na trening i slicno.
4.Unapredjenje omladinske skole
5.Da odmah kad preuzimamo ,moze da promenimo ceo staff,a ne kasnije da gubim vreme na to.Dok ja se rastanem sa svima,ode pola dana..
6.Potpisivanje sponzorskih ugovora i toga.Da imamo realne kompanije i da se mi pitamo malo oko toga.
7.Kod izgradnje stadiona ,da bude zanimljivije
8.Realnije unapredjenje treninga.Secam se nekog menadzera,bas je bio los,ali imao si teren i postavljas im vezbe za brzinu,sut i tako to i odredjujes koji igrac gde ide...Sto je bilo jako cool.
"Koliko sam samo puta u FM16 rekao na Pep Talku : Aggresive/Push Forward,tvrdim da me ovi igraci muceni dozive kao Limenog"
Корисников грб
Orthodox
Ćale s' Bagdale
Поруке: 18917
Придружен: 24 Окт 2010, 00:36
Место: Kruševac
Klub koji vodite: Napredak
Formacija: 5-4-1 WB
Steam: OrthodoxSFM
Has thanked: 244 times
Been thanked: 254 times
Контакт:
Status: Није на вези

Порука од Orthodox »

Слика
I ako Football Manager daje veliku fleksibilnost po itanju trenerskog znanja i izbora težine igre na samom startu, kao i veliki broj zemalja u izboru. po pitanju rola koje su ponudjene izbor je vrlo jednostavan: počinjete kao trener (menadzer) ilinezaposlen i to je to. I ako je sama igra naslovljena kao FM, mnogi treneri su krenuli od neke druge pozicije u timu, a sam taj izbor uloge bi bio i blizi realnosti. Medjutim, postavlja se pitanje, ako bi krenuli kao pomocni trener...sta bi tu u FMu onda bio zadatak i kako bi se sve to sprovelo u delo?

Možda bi moglo da se krene od prelaznog rešenja na mestu menadzera, tzv caretaker-a koji bi kroz par utakmica eventualno zasluzio ili ne bi zasluzio sansu da ostane na čelu tima. Ubacivanje neke nove korisnicke role u samu igru takoreci je vise pitanje realnosti koje se moguce kosi sa onim sto ovaj serijal nudi od svog postojanja i zbog cega i se zove kako se zove - Football Manager.
Последње учитавање од Orthodox дана 19 Јул 2017, 21:32, учитано 1 пут укупно.
Корисников грб
Filip991
Assistant Manager
Поруке: 611
Придружен: 26 Окт 2010, 12:57
Место: Beograd
Has thanked: 46 times
Been thanked: 22 times
Status: Није на вези

Порука од Filip991 »

Duke пише:3. Da se u igru uvedu realni generalni sponzori timova (Gazprom itd...) i da moze ti ugovori da se raskidaju, sklapaju, produzuju itd...

4. Kada pocinjemo sejv i potpisujemo za neki klub da imamo opciju da li zelimo da zadrzimo staff, i koga zelimo da zadrzimo a koga ne, da bi vec od prve sezone sa lakocom gradili sve sto treba, od ekonoma do vlasnika kluba da mi popunjavamo sve sto treba.
Jeste da trenri nemaju direktne veze sa tim ali bi bilo zanimljivije jos kad bi nam predsednik nudio sponzore i da i izaberemo koji cemo za sta, stadion, dres itd. Nesto slicno kao sto su napravili u Moto Manageru, gde svaki sonzor nesto nudi ali i trazi, tako da bude i ovde. Za prave sponzore... to je neralno jer su to velike pare za sponzorstva (igre odnosno tih kompanija). Mogu da se napave neke fejk firme kao sto su agenti pa da nekim dodacima se promene kao sto se to radi sa reklamama.

Ovo za staff se UPOTPUOSTI SLAZEM!

Neko je spomenuo promenu taktike. Predpostavljam da je mislio na ono kako je nekad bilo da strelicama postavljas gde ce igraci da se krecu. Ako je to, mislim da je to nepotrebno sad jer u instrukcijama to sv moze da se namesti. Mozda da se namesti da li ces na easy ili hard varjanti da igras odnosno pojedine stvari da radis kao sto je taktika. Taktiku onaj ko zna savi na hard pa sam ulazi u sitna crvenca, kako da se pozicioniraju kad su u ofanzivi kako u defanzivi itd. da treninzi recimo budu na easy (i sad mozes da stavis da ti to radi pomocnik). Genrealno te trening treba malo da srede jer niko ne radi 7 dana samo na napadu ili na odbrani. Bolje da se stavi da se ponedeljkom radi jedno, utorkom drugo itd.


Ovaj Moosport Manager sto su uradili je mnogo dobar i dosta stvari moze da se uzme iz njega. Vec sam spomenuo sponzore, moze da se uzme i to da kao sto se bira na pocetku nivo na kome ste igrali fudbal, moze da se stavi i nivo odnosno predznanje, da ne kazem, predhodnu ulogu, tipa bio si fiziotarapeut, bio si kondicioni, bio si trener itd. I sad to slicno postoji ali da se jos malo udubeu to.

Ono zbog cega sam zapravo poceo da pisem ovaj post je SCAUTING. Poludim kad treba da udjem u shortlistu jer mi 2 minuta ucitavu listu svih igraca koja me aposolutno ne zanima i ako sam je orsitio 5 puta za 10 godina ako ne i vise koliko igram FM. Po meni, prvi prozor kad se udje u scouting treba da bude SHORTLIST a onda neka ga teraju kako im je volja. Ma neka stave bilo sta samo da mi se ne zabada vised ela igra i ceo komp jer ucitava milion igraca BESPOTREBNO!
Последње учитавање од Filip991 дана 22 Јул 2017, 17:11, учитано 1 пут укупно.
Корисников грб
mrek
SFM Hall Of Fame
Поруке: 2668
Придружен: 13 Дец 2010, 20:32
Место: Beograd, Srbija
Контакт:
Status: Није на вези

Порука од mrek »

Ovo za staff; na prvoj konferenciji vas odmah pitaju da li ćete zadržavati postojeće trenere ili dovoditi svoje.

Što se tiče drugih rola nas kao trenera, jedino što bi trebali da ubace jeste opcija za trenera mladjih kategorija. Ako može da se vodi u19 selekcija, što ne bi mogao i u19 sastav nekog kluba?
Trenutna ponuda da kao trener prvog tima mogu da vodim i sve rezervne; omladinske sastave mi je daleko više suluda od toga.

Ono što bih lično želeo, jeste da dobijemo svoje agente uz koje bi smo imali odredjene benefite. Prosto postaviš čoveku zadatak da ti nadje tim koji napada evropska takmičenja, želi da gura talentovane klince ili šta već, a ne da se prijavljujemo na biro rada i čekamo bolje dane.
Isto tako, ako agent ima pod sobom i nekog igrača, onda automatski tokom pregovora mnogo lakše istog možeš i da dovedeš. I tako redom..
Joga Bonito - Nije za svakoga
vule82 пише:Upisah se u istoriju i postah besmrtan!
Корисников грб
vignjoslav
Assistant Manager
Поруке: 515
Придружен: 06 Дец 2010, 20:21
Место: Srbija
Has thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од vignjoslav »

Koje su sanse da se neke ne kozmeticke stvari ubace u sledecu verziju? Postoji li neki info, ili je jos rano?
Корисников грб
Orthodox
Ćale s' Bagdale
Поруке: 18917
Придружен: 24 Окт 2010, 00:36
Место: Kruševac
Klub koji vodite: Napredak
Formacija: 5-4-1 WB
Steam: OrthodoxSFM
Has thanked: 244 times
Been thanked: 254 times
Контакт:
Status: Није на вези

Порука од Orthodox »

Što se tiče izbora osoblja, verovatno se misli na onaj deo kada se pralzi u drugi klub i opciju koga ces zadrzati, koga ne. Ta opcija ne postoji po preuzimanju prvog kluba , a slazem se da bi trebalo.
vignjoslav пише:Koje su sanse da se neke ne kozmeticke stvari ubace u sledecu verziju? Postoji li neki info, ili je jos rano?
Za sada konkretno ne postoji apsolutno nista i ne verujem da ce bilo sta izbaciti do polovine avgusta.

Zaboravio sam da napisem da bi bilo kul da grupisu pubiku kada nije pun stadion po sredini tribine kako i jeste realno umesto sto su svi razbacani po tribinama da daju laznu sliku o popunjenosti.

Što se tiče dugo traženog Chairman moda, postoje neke nezvanične informacije da bi mogao da ugleda svetslost dana u narednom ili serijalu FM19.
Корисников грб
sergavra
Global Moderator
Поруке: 1009
Придружен: 22 Дец 2012, 05:14
Место: Berlin
Has thanked: 22 times
Been thanked: 48 times
Status: Није на вези

Порука од sergavra »

Da srede da igraci prestanu da kmece da hoce da idu iz kluba jer ih neko trazi, a da nisu odigrali ni jednu utakmicu i da AI prestane (ili smanji da igracima prati PA). Ovo je super za sredjivanje finansija ali igra postaje apsolutno besmislena.


Za ovo kapiram da idu po normativima da stadioni imaju sedista koja su numerisana pa svako mora da sedi na mestu za koje ima kartu :)
Zaboravio sam da napisem da bi bilo kul da grupisu pubiku kada nije pun stadion po sredini tribine kako i jeste realno umesto sto su svi razbacani po tribinama da daju laznu sliku o popunjenosti.
Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti
Корисников грб
mrek
SFM Hall Of Fame
Поруке: 2668
Придружен: 13 Дец 2010, 20:32
Место: Beograd, Srbija
Контакт:
Status: Није на вези

Порука од mrek »

Uvek te pitaju da li ćeš zadržati postojeće osoblje, a uprava ti u osnovnom predstavljanju navede da imaš slobodu da odlučiš ko ti treba. Tako je bilo nekoliko FM-a unazad, na ovom nisam menjao klubove..
Joga Bonito - Nije za svakoga
vule82 пише:Upisah se u istoriju i postah besmrtan!
Корисников грб
Duke
Youth Team Coach
Поруке: 181
Придружен: 13 Јан 2016, 14:49
Место: Kragujevac, Srbija
Klub koji vodite: Crvena zvezda
Formacija: 4-2-3-1
Steam: http://steamcommunit
Has thanked: 16 times
Been thanked: 48 times
Status: Није на вези

Порука од Duke »

Lepo bi bilo kada bi navijacki transparenti bili realni. Ili da se posle pravi dodaci za realne transparente i zastave (Delije, Firmasi...) i da se baklje pale tamo gde su najvatreniji navijaci a ne u sred VIP loze :D.
Calm, concentrate
Закључано

Повратак на “Football Manager 2018 Opšte”