Ejidenses

Vaše priče, izveštaji ili čista mašta o igranju Football Managera
Корисников грб
Tomas
Manager
Поруке: 1155
Придружен: 05 Авг 2011, 13:31
Место: Beograd
Has thanked: 57 times
Been thanked: 29 times
Status: Није на вези

Ejidenses

Порука од Tomas »

Na ranijim menadzerima sam praktikovao da vodim nekada velike timove koji su u medjuvremenu doziveli pravi brodolom, ispavsi makar u 3. ligu, ali sam za ovaj odlucio da uzimam klubove koji nikad nisu dogurali dalje od treceligaskog statusa i za pocetak krecem iz Spanije i od kluba koga sam otkrio na fm17, CD El Ejido 2012.
Слика
Слика


Ovo je verovatno najmladji profesionalni klub iz liga petice. Kao sto se iz imena vidi, klub je osnovan 2012. godine i do sada nema nijedan osvojen trofej u vitrinama. Prvu promociju su ostvarili spajanjem sa klubom CP Berja, pretprosle sezone su zauzeli 3. mesto u grupi 9 Tercere i kroz plej of su izborili plasman u Segundu B4, da bi se prosle jedva spasli ispadanja, zauzevsi 14. mesto, koje mi igra i sada prognozira. Klub raspolaze sa odlicnim uslovima za treninge, dobrom skolom za klince i solidnim finansijama, balans je u plusu 642k, budzet za transfere je oko 60k, dok za plate imam slobodno oko 4,5k/w, nakon sto sam iskukao povisicu od predsednika.
Корисников грб
Tomas
Manager
Поруке: 1155
Придружен: 05 Авг 2011, 13:31
Место: Beograd
Has thanked: 57 times
Been thanked: 29 times
Status: Није на вези

Порука од Tomas »

Nemam mnogo vremena ovih dana za igru, pa zato malo kasnim sa predstavljanjem ekipe, i tako ce biti najverovatnije sve do vikenda. Tim koji sam zatekao u odnosu na prosli menadzer se dosta promenio, dvojica najboljih igraca, Espinar i Guti, su napustili klub plus ima i dosta novajlija, pa jos kad dodam na to pojacanja koja cu ja da dovedem, tek u drugom delu sezone ocekujem bolju igru.
Слика
Слика
Слика
Слика
Слика
Слика
Слика
Слика
Iskoristio sam mogucnost da rasteretim budzet za plate, tako sto sam neke igrace na koje ne racunam prebacio u B tim, tako da kad na to dodam i da sam uzeo najvisi ponudjeni cilj, sada imam cak 12k/w slobodno, tako da planiram da dovedem minimum 10-ak novajlija. Pored trece spanske lige, ucitao sam sve Srbe i Portugalce, tako da cu njih i najvise dovoditi, ima bas finih jeftinih igraca u portugalskoj trecoj ligi. Pojacanja su mi potrebna skoro na svakoj poziciji, osim mozda golmana, posto planiram da Gazanigi pruzim sansu ove polusezone.
Последње учитавање од Tomas дана 18 Нов 2017, 17:00, учитано 1 пут укупно.
Корисников грб
Tomas
Manager
Поруке: 1155
Придружен: 05 Авг 2011, 13:31
Место: Beograd
Has thanked: 57 times
Been thanked: 29 times
Status: Није на вези

Порука од Tomas »

Dosao je trenutak da predstavim prvih 5 pojacanja, 3 klinca i 2 Portugalca iz amaterskih klubova:
Слика
Слика
Слика
Слика
Слика
Nasao sam jos nekoliko Portugalaca koje cu da probam da dovedem sledece sezone, plus sam za januar obezbedio dolazak malog Lazara Kojica iz Brodarca. On i Neto su za sada najskuplji, za obojicu sam dao po oko 16k. Javljam se veceras kada zavrsim prelazni rok.
Корисников грб
Tomas
Manager
Поруке: 1155
Придружен: 05 Авг 2011, 13:31
Место: Beograd
Has thanked: 57 times
Been thanked: 29 times
Status: Није на вези

Порука од Tomas »

Do kraja prelaznog roka sam doveo jos 5 bitnih igraca i svi oni ce verovatno odmah u prvi tim.
Слика
Слика
Слика
Слика
Слика
Слика
Sansu dokazivanja za ovu polusezonu je dobio Gazzaniga, pa ako bude lose branio, trazicu novog golmana u januaru ili eventualno ako iskrsne neki dobar i jeftin igrac.
Корисников грб
Tomas
Manager
Поруке: 1155
Придружен: 05 Авг 2011, 13:31
Место: Beograd
Has thanked: 57 times
Been thanked: 29 times
Status: Није на вези

Порука од Tomas »

Na malu pauzu za Novu godinu odlazimo sa deobe prvog mesta sa Rekreativom, zadnja 2 meseca smo se smenjivali sa njima na vrhu tabele.
Слика
Nisam bio preterano aktivan u zimskom prelaznom roku, pored malog Kojica jedino nas je jos pojacao Mario Barca, koji je stigao kao zamena za Abdallaha, posto nije bio zadovoljan sa minutazom, pa je trazio prekid pozajmice, zbog odlicne igre naseg najboljeg strelca Morbecka.
Слика
Слика
Слика
Корисников грб
Tomas
Manager
Поруке: 1155
Придружен: 05 Авг 2011, 13:31
Место: Beograd
Has thanked: 57 times
Been thanked: 29 times
Status: Није на вези

Порука од Tomas »

Prva sezona je gotova i primarni cilj je ispunjen, klub ce naredne sezone prvi put u istoriji igrati u LaLigi 123. Do promocije smo dosli na malo tezi nacin, u ligi smo zauzeli 1. mesto ispred Rekreativa, da bi u plej ofu u dvomecu sa B timom Atletik Bilbaa, u prvoj utakmici srecno izgubili sa samo 2:1, da bi ih u drugoj razbili, ali primamo gol u 86. minutu i ispadamo nakon penala, ali smo ipak u dodatna 4 meca zabelezili rutinske 4 pobede i plasirali se u drugu ligu.
Слика
Слика
Слика
Слика
Ostvarili smo i par rekorda:
Слика
Слика
Слика
Cilj za narednu sezonu je sredina tabele, budzet mi je 42,5k za transfere i 17k/w slobodno za plate, taman za 5, 6 pojacanja. Javljam se kad zavrsim prelazni rok.
Sloba
Global Moderator
Поруке: 11325
Придружен: 26 Окт 2010, 02:43
Место: Београд
Has thanked: 215 times
Been thanked: 58 times
Status: Није на вези

Порука од Sloba »

Moram da kažem da sam oduševljen izborom kluba. Volim kada neko izabere nepoznate, klubove bez istorije. :)

Vrhunski rezultat već u prvoj sezoni. Srećno u narednoj. :claping:
Корисников грб
Tomas
Manager
Поруке: 1155
Придружен: 05 Авг 2011, 13:31
Место: Beograd
Has thanked: 57 times
Been thanked: 29 times
Status: Није на вези

Порука од Tomas »

Sloba пише:Moram da kažem da sam oduševljen izborom kluba. Volim kada neko izabere nepoznate, klubove bez istorije. :)

Vrhunski rezultat već u prvoj sezoni. Srećno u narednoj. :claping:
Otkrio sam ih jos na proslom menadzeru. Vise su mi dosadili stalno jedni te isti klubovi zadnjih par godina, pa sam sada odlucio da vodim samo nepoznate klubove, kao sto je ovaj ili sto cu kasnije voditi verovatno Akragas iz Italije ili Morecambe iz Engleske, dakle timove koji nikad nisu igrali u nekoj visoj ligi u odnosu na ovu u kojoj sada igraju.
Корисников грб
Tomas
Manager
Поруке: 1155
Придружен: 05 Авг 2011, 13:31
Место: Beograd
Has thanked: 57 times
Been thanked: 29 times
Status: Није на вези

Порука од Tomas »

Napokon sam uspeo da zavrsim prelazni rok, kao glavna pojacanja su stigli Portugalci i Srbi. Iako volim da u timu imam sto vise domacih igraca, Spanci jednostavno nisu bili zainteresovani da pregovaraju sa mnom. Najbitnije je to sto sam uspeo da zadrzim sve igrace koje sam hteo, kao i da prodam sve koji su bili visak, mada sam za Barca jedva uspeo da ubedim upravu da ne prihvati ponudu Tenerifa.
Слика
Слика
Слика
Слика
Слика
Слика
Слика
Dobar deo budzeta sam sacuvao za januar, 30k plus 17k/w, tako da cu gledati da se dodatno pojacam tamo gde procenim da je potrebno, cini mi se da ce mi trebati ipak nesto kvalitetniji golman za ovaj rang takmicenja, desni bek kao i jos jedno krilo. Hteo sam da dovedem Zlatanovica, kome je istekao ugovor sa Radnikom, ali je on trazio cak 14k/w platu, na sta nisam ni pomislio da pristanem.
Корисников грб
Tomas
Manager
Поруке: 1155
Придружен: 05 Авг 2011, 13:31
Место: Beograd
Has thanked: 57 times
Been thanked: 29 times
Status: Није на вези

Порука од Tomas »

Prvi deo sezone je iza nas, nakon odigranog 21. kola nalazimo se na 1. mestu, sa lepom prednoscu u odnosu na Cultural Leonesu.
Слика
Ubedljivo smo najefikasnija ekipa u ligi, dok u odbrani pocinje polako da skripi, tako da sam doveo stopera Zalaya iz Zaragoze i desnog beka Marina iz Granade na pozajmicu. Obojicu imam nameru da potpisem za stalno, Zalayi istice ugovor na kraju sezone, ali mi trenutno trazi preveliku platu, dok sam Marina hteo da dovedem jos letos na pozajmicu, ali on nije bio zainteresovan, a u medjuvremenu je zavrsio na transfer listi.
Слика
Слика
Слика
Za sada sam obezbedio dolazak trojice novih igraca za leto, Raula Gutierreza iz Zaragoze, koji je vec godinu i po dana kod mene na pozajmici i jos dvojice klinaca, ciljam jos par igraca, ali cu na njihov potpis verovatno morati da sacekam do kraja sezone.
Dekara
Newgen
Поруке: 1
Придружен: 12 Окт 2017, 20:10
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од Dekara »

Kako ti igra Marko Keca? Kod mene je on u Partizanu.

Svaka cast za izbor i ja planiram u nekom periodu da krenem od nekog amaterskog kluba iz Srbije, kad mi dosadi Zemun ili dobijem otkaz :hoho:
Корисников грб
Tomas
Manager
Поруке: 1155
Придружен: 05 Авг 2011, 13:31
Место: Beograd
Has thanked: 57 times
Been thanked: 29 times
Status: Није на вези

Порука од Tomas »

Dekara пише:Kako ti igra Marko Keca? Kod mene je on u Partizanu.

Svaka cast za izbor i ja planiram u nekom periodu da krenem od nekog amaterskog kluba iz Srbije, kad mi dosadi Zemun ili dobijem otkaz :hoho:
Prosecno, mada mu iskreno i nisam dao previse sansi do sada. Sad su mi se prva 2 pleja povredili na po 5, 6 nedelja, tako da ce dobiti priliku da se dokaze.
Корисников грб
Tomas
Manager
Поруке: 1155
Придружен: 05 Авг 2011, 13:31
Место: Beograd
Has thanked: 57 times
Been thanked: 29 times
Status: Није на вези

Порука од Tomas »

Malo smo poceli da brljavimo u drugom delu prvenstva, ali su srecom to radili i ostali. Nekih 15-ak kola do kraja smo posle duze vremena izgubili prvo mesto, pa smo se tu do kraja smenjivali sa Gironom i Numansijom, ali smo remijem u zadnjem kolu sa Ovijedom ipak obezbedili plasman u La Ligu po prvi put u istoriji kluba.
Слика
Слика
Слика
Morbeck je opet bio najbolji strelac i najbolje ocenjeni igrac lige, dok su dva najbolja asistenta lige Javillo i David Vera.
Слика
Budzet za narednu sezonu je nesto preko 7 miliona plus 50k/w slobodno za plate. Za sada sam jedino doveo novog golmana, koji je jos od prosle sezone bio bez ugovora i za 160k dogovorio transfer Marina, koji je zadovoljio na pozajmici. U pitanju je Tiago Sa, bivsi golman drugog tima Brage.
Слика
Пошаљи Одговор

Повратак на “Menadžerska soba 17/18”