Kraljevo do Superlige

Vaše priče, izveštaji ili čista mašta o igranju Football Managera
Nikollica
Newgen
Поруке: 21
Придружен: 25 Јан 2017, 03:14
Место: Kraljevo
Been thanked: 1 time
Status: Није на вези

Kraljevo do Superlige

Порука од Nikollica »

Слика

Kada sam 2010. godine na terenu tada prvoligaša iz Kraljeva, gledao meč kupa između domaćina i Crvene Zvezde, nisam ni sanjao šta će se desiti nekoliko godina posle. Crvena Zvezda u finišu pobeđuje zahvaljujući golovima Andrije Kaluđerovića, ali Sloga se nije obrukala. Šta više, Ninkova, najboljeg beka lige, je više puta svojim sprintevima u prašini ostavljao Memedović. Sjajno se pokazao i Gobeljić, a tu odličnu generaciju upotpunili su i sada već superligaški igrači, ili internacionalci Nemanja Miletić, Nikola Radović, Dragoljub Anđelković, Jovica Vasilić, Gojković, iskusni Drinić, Rašo Babić i drugi... Na krilima euforije pričalo se i o Superligi, ali loša organizacija, nedostatak finansija i ko zna šta još, Slogu dovode do Zone par godina kasnije, 4. rang takmičenja.
Ja posle par sezona radeći kao trener u rangu ispod, dobijam neočekivani poziv.
„Dobar dan Nikola, Rade Todorović ovde...“ Iznenađenje. Znam ko je. Bivši fudbaler Sloge, OFK Beograda, Nirnberga, Slavije iz Sofije, a sada direktor u kraljevačkom klubu.
„Da li bi mogao da dođeš na razgovor, trenutno nemamo trenera, nemamo baš ni prevelike mogućnosti, počinjemo od nule pa sam razmišljao o nekom mlađem rešenju...“
Prihvatam poziv, zahvaljujem se na dugogodišnjoj saradnji svom matičnom klubu i odlazim na razgovor.
Rade predstavlja uslove: „Ugovor bi bio zasad na godinu, da vidimo kako ide, za produžetak ćemo lako ako sve bude u redu, plata 5,500e za taj period, više stvarno nemamo...a što se ciljeva tiče, borba za vrh tabele, šta ti misliš?“
„Titula!“-odgovaram. „Zanima me ulazak u viši rang, i naravno da imam slobodu da pravim tim po svojoj želji.“
„Onda je dogovoreno“- reče Rade uz osmeh i pruži ruku.
Последње учитавање од Nikollica дана 06 Мај 2017, 22:27, учитано 1 пут укупно.
Nikollica
Newgen
Поруке: 21
Придружен: 25 Јан 2017, 03:14
Место: Kraljevo
Been thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од Nikollica »

Слика

I bacih se na kompletiranje ekipe. Ono što sam zatekao nije mi ulivalo poverenje. Sa izuzetkom Nenada Kovačevića koji je zasigurno najbolji igrač u ovom rangu. Napravio sam kompletno spremanje. Od "većih" imena izdvojio bih El Maestra, pomislih možda ga vratim na pravi put, kao i Borisa Grozdića čijim sam angažovanjem prezadovoljan, bio je najveća želja.
Većinu sam ispunio, nisam uspeo samo sa dvojicom. Lukom Špoljarićem i Davidom Stuparom, njihov dolazak odlažem za neki drugi prelazni rok, neću odustati.

U međuvremenu dok tražim pojačanja renoviran je stručni štab. Pošto sam želeo ljude od poverenja, a koji pritom osećaju klub, pozvao sam za asistenta Raša Babića, člana te generacije koja je napravila najveći uspeh, a kasnije i trenera ovde.

"Gde si Rašo, Nikola ovde?"-pozdravljam ga. Znam da radi sa mlađim selekcijama u školi fudbala Kiker.
"Ej brate, da to nećeš da častiš, čuo sam vesti..."
"Hoću, zato i zovem, častim mestom asistenta, ako odgovara"
"Eee nemoj me s tim, znaš da se nisam sa njima rastao u dobrim odnosima, znaš i sam da tu mnoge stvari ne funkcionišu kako treba"
"Znam, zato i jesam ovde, zar ti nije izazov da te stvari promenimo? Da ponovimo one vaše uspehe? Ja sam rešio da gazimo do Superlige, samo mi treba čovek od poverenja..." -zadirkujem Raša.
"Hahah e lepo si me nasmejao...ali i nije to tako loša priča..."- i tako ja dobih asistenta.
Iz Kikera smo doveli i Dragićevića, kao i bivšeg reprezentativca Trišovića, lepa ekipa struke.
Последње учитавање од Nikollica дана 06 Мај 2017, 22:28, учитано 1 пут укупно.
Nikollica
Newgen
Поруке: 21
Придружен: 25 Јан 2017, 03:14
Место: Kraljevo
Been thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од Nikollica »

A tu su i navijači, popularni Kasapi, pozdravljaju izbor struke, a posebno dovođenje jednog takvog imena kao što je Nikon, svi sa nestrpljenjem očekuju debi nove ekipe. Vezni red u kapitenu Kovačeviću ima pluća, a u Maestru očekujemo svi - magiju!
Слика
I krenuše i prijateljske utakmice, a ako se po jutru dan poznaje...


Слика


Слика
Последње учитавање од Nikollica дана 06 Мај 2017, 22:29, учитано 1 пут укупно.
Џони
Assistant Manager
Поруке: 632
Придружен: 30 Дец 2011, 16:52
Место: Jagodina
Has thanked: 4 times
Been thanked: 3 times
Status: Није на вези

Порука од Џони »

Sredio sam ti slike. Kad postavljaš idi desni klik na sliku pa copy image location i onda taj link postavi u img kod.
Последње учитавање од Џони дана 06 Мај 2017, 22:31, учитано 1 пут укупно.
Cvija пише:Pratim igrace,ako kidaju u 29-30godina,zapamtim ih i dovedem dok su mladi,sry ako je nerazumljivo... :cheers:
Nikollica
Newgen
Поруке: 21
Придружен: 25 Јан 2017, 03:14
Место: Kraljevo
Been thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од Nikollica »

Hvala ti puno, za to nisam bio siguran da li je okej. Sportski pozdrav! :poz:
Nikollica
Newgen
Поруке: 21
Придружен: 25 Јан 2017, 03:14
Место: Kraljevo
Been thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од Nikollica »

Слика

I ovako prođe prva polusezona. Predviđali su nam 4. mesto na kraju, i za sada smo baš tu, ali ambicije su ipak promocija u viši rang. Ispali smo iz oba kupa na penale, nije nam to bio prioritet, ali su se malo i meni obile o glavu ideje sa eksperimentisanjem, igrači sa klupe se nisu baš dokazali.
Imali smo i objektivnih problema, pre početka lige povredio se Grozdić, a par kola pre kraja i najbolji strelac Čuković.
Osim toga, već u prvom kolu posle pobede nad Trepčom 2-1, nezadovoljni što sam ih i pored pobede iskritikovao pobunili su se El Maestro i Cmiljanović. I tu se završava njihova uloga u prvom timu. Poslati su na tribine i do kraja odigrali samo jos par minuta.
Izgubili smo derbi od Dragačeva, ali pored tog, imali smo samo još jedan poraz, pa je vredno pomenuti i ovu seriju od 10 utakmica bez poraza.

Слика

Kada su u pitanju pojedinci, Grozdić je nosio odbranu kad se oporavio, kapiten Nenad Kovačević je pokazao da je pravi lider i na 12 utakmica dao čak 6 golova uz 3 asistencije. Ivan Čuković je na prvih 5 utakmica dao 8 golova, a onda na narednih 6 nijedan, i povredio se, tako da je trenutno na 8 golova iz 11 utakmica. Takođe istakao bih i dobre partije mladih Viktora Stevanovića i Nikole Vojnića.

Tabela izgleda ovako:

Слика
Последње учитавање од Nikollica дана 09 Мај 2017, 14:53, учитано 1 пут укупно.
Пошаљи Одговор

Повратак на “Menadžerska soba 17/18”