German Empire

Vaše priče, izveštaji ili čista mašta o igranju Football Managera
Корисников грб
Zvone Boban™
Youth Team Coach
Поруке: 56
Придружен: 02 Нов 2012, 12:03
Место: Croatia
Status: Није на вези

Порука од Zvone Boban™ »

Слика
Слика
Слика
Слика
Iako inače ne volim puno transfera u jednom prijelaznom roku, već šestu sezonu zaredom u ovom klubu to mi ne polazi za rukom. Klub izgleda kao kolodvor gdje igrači često dolaze i odlaze. Nisam fan toga, ali svake sezone se očekuje korak više i za taj korak se moramo i pojačati tako da je velik broj transfera izravna posljedica toga. Prije svega, dolaske mogu podijeliti u dva dijela - oni koji dolaze kao ulog za budućnost i oni od kojih se odmah očekuje doprinos. U prvu skupinu spadaju Jozo Škroce, Lakub Lis, Ricardo Esnal, Jhonny Mina i Rignald Nelisse. Od onih pravih pojačanja najviše se ističe Kevin Batoukounou. Igra na poziciji zadnjeg veznog, primarno je destruktivac, ali mu niti ostale uloge nisu strane. Jedan od najboljih igrača u klubu trenutno, ali predstavlja i budućnost. Drugi kojeg treba istaći je lijevi bočni Andrew Robertson. Ta pozicija je bila najveći problem i zbog toga sam čak i odustao od nauma da ne dovodim "otočane" jer ih jednostavno ne volim, Ali jebiga, barem nije Englez, a uz to i igra odlično. Još jedan vrlo važan igrač u prvom dijelu sezone je igrač iz Zimbabvea - Khama Billiat. Možda će nekome izgledati kao uljez ovdje, ali ovaj igrač je već na polusezoni upisao 12 asistencija i skinuo rekord najboljeg asistenta u sezoni (u ovih 6 sezona koliko sam u Aachenu). Igra odlično, a ujedno je i moj ljubimac (ako se smijem tako izraziti) još od karijere na FM12 s Mamelodi Sundowns FC. Od ostalih nitko nema neku bitku ulogu. Napadač Florian Krüger je na početku sezone dobivao veću minutažu, ali nije se pokazao pa je pao u drugi plan. Bek Benno Schmitz je doveden kao backup, ali zbog ozljeda Laniga, koji je prvi izbor na desnom beku, skupio je dosta minuta. Islam Fahim je treći stoper po hijerarhiji, ali je ipak dosta igrao. Ostala dvojica, Ulisses Garcia i Erick Aguirre, su zamjene na bekovskim pozicijama te su zajedno skupili 5 nastupa, od toga samo jedan od početka utakmice.

Tri su bitna odlazna transfera od čega dva jako bitna. Prvi je veznjak Sebastián Núñez. On je bio sigurno najbolji igrač moje ekipe prošle sezone, ali je tražio odlazak, rekao sam mu da ću ga prodati ako dođe odgovarajuća ponuda, dogovorili smo se da je prihvatljiva cijena €22.5m i kada je Leverkusen poslao ponudu u tom iznosu ja sam je prihvatio. U Aachenu je bio sezonu i pol - 46 nastupa, 6 golova i 8 asistencija. Drugi bitni odlazak je južnoafrički stoper Bafana Moletsane. Jednostavno, Juventus je aktivirao otkupnu klauzulu u iznosu od €16.25m i tu više nisam mogao ništa učiniti. Igrač je na Neuer Tivoli stadionu proveo samo pola sezone (došao kao slobodan igrač) te je bio standardan stoper što znači da je skupio 17 nastupa u Bundesligi. Treći odlazak nije toliko bitan za ovu sezonu, ali Davide Di Gennaro je prošle sezone bio jako zahvalan igrač te je skupio 24 nastupa (uglavnom s klupe) i zabio 2 gola.
Слика
U Bundesligi nam ide iznenađujuće dobro, rezultati su odlični iako postoje tri utakmice gdje jako boli način na koji smo prosuli bodove. Hertha u gostima (4:4) gdje smo vodili 2:0 i 4:1, ali nakon što smo zabili četvrti gol oni su počeli raditi što su htjeli i čini mi se da ih se nije moglo zaustaviti. Odmah nakon te utakmice došao je Werder kod kuće (1:2) gdje smo bili bolji od sredine drugog dijela kada Lippert dobiva crveni karton i nakon toga sve kreće nizbrdo, te zadnja utakmica protiv Stuttgarta gdje smo ih razbili, ali smo na kraju morali čupati i bod. Da smo to dobili, jesenski dio sezone bi završili na drugom mjestu. Vrijedi izdvojiti pobjede protiv Dortmunda, Leipziga i Gladbacha.
Слика Слика


Слика
Kup za sada bez prevelikih problema. U prvoj rundi je pao Koblenz rezultatom 2:0 u utakmici gdje se praktički igralo na jedan gol. Zatim je uslijedio Nürnberg gdje smo dobili iznenađujuće lako. Sve je bilo riješeno u prvih 20 minuta. Protiv Werdera je već bilo manjih problema. Naime, utakmica je otišla u produžetke iako smo igrali s igračem više tri četvrtine utakmice.
Слика Слика


Слика
Dogovorene su nove suradnje s drugim klubovima. Širimo se u Nizozemsku i Ukrajinu u želji da proširimo bazu za dovođenje mladih talentiranih igrača.
Слика Слика


Слика
Održani su izbori u klubu, drugi od kada sam ja ovdje. Novi predsjednik kluba je Maximilian Wagner koji će voditi klub sljedeće četiri godine.
Слика Слика
Za kraj, potpisan je novi ugovor te je dogovoreno poboljšavanje uvjeta na trening.
Слика Слика
Корисников грб
Zvone Boban™
Youth Team Coach
Поруке: 56
Придружен: 02 Нов 2012, 12:03
Место: Croatia
Status: Није на вези

Порука од Zvone Boban™ »

Слика
Слика
Слика
Слика
Neobično malo transfera u Aachenu ove zime. Zapravo, samo jedan. I to nebitan. Došao je tek Josip Posavec na posudbu kao zamjena za Farfana koji je otišao na posudbu u Augsburg skupljati seniorske minute s obzirom na to da je Menacho zagospodario jedinicom kod nas. Posavec nije skupio niti minute u službenim utakmicama.

O odlascima mladih igrača na posudbe će biti riječi kasnije jer ih je bilo puno tijekom sezone pa ću predstaviti učinke svih tih mladih igrača koji su se rasuli okolo u potrazi za seniorskim nogometom. Od trajnih odlazaka treba istaći da je Nico Brandenburger otišao u Köln, a Dženis Burnić u Stuttgart. Obojica su bili u drugom planu tijekom prvog dijela sezone. Ipak, njihovim odlascima izgubili smo na širini u veznom redu što se osjetilo pred kraj sezone.
Слика
Tek deset izgubljenih bodova (znači, osvojen je 41 bod od mogućih 51) u drugom dijelu sezone već samo po sebi znači da je ostvaren odličan rezultat. A ja bih rekao i više nego odličan. Aachen je novi prvak Njemačke. Po prvi put u povijesti. Već sam ulazak u drugi dio sezone je dao nagovijestiti nešto veliko. U prve četiri utakmice redom su pali Dortmund, Augsburg, Bayern (po prvi put u karijeri) i Leipzig. Od toga, potonji dvojac mi je bio izravni konkurent za čelne pozicije u tom trenutku (Leipzig je kasnije otpao iz utrke). Onda smo izgubili od Hoffenheima i tu se ispred nas ugurao Schalke koji je također stopostotno krenuo u proljetni dio sezone. Pobjede protiv Levekusena i Wolfsburga opet su vratili stvari na svoje mjesto, a utakmica protiv Frankfurta mi je još uvijek neobjašnjiva. Bilo je 5:3 u 87. minuti, zatim gol iz okreta s 30 metara i na kraju centaršut na drugu stativu za 5:5. Mislim da je Frankfurt tri (a možda i četiri) gola zabio ubacivanjima na drugu vratnicu. Sljedeće četiri utakmice bile su odlučujuće. U 27. kolu smo preokretom u zadnjim minutama došli do pobjede protiv drugoplasiranog Schalkea, a zatim i nanizali pobjede protiv društva iz donjeg dijela tablice (Hertha, Werder, Köln). Utakmica protiv Gladbacha u 31. kolu nas je, u slučaju pobjede, mogla dovesti na prag raja, no domaćin je preokrenuo u drugom dijelu (penal u 92. minuti) te smo s tog gostovanja otišli praznih ruku. Srećom, sljedeća dva kola su nam donijela susrete protiv novih drugoligaša (HSV, Mainz) te smo tu uzeli 6 bodova i osigurali naslov. Posljednje kolo u Stuttgartu je bilo revijalnog tona, a takav je bio i rezultat - 0:0. Od ostaloga - izabran sam za managera sezone, a Lanig, Lippert, Batoukounou i Billiat u najbolju momčad sezone. P.S. Bayern je ostao bez Lige prvaka što je donijelo promjenu na klupi Bavaraca. Conte je bivši, sljedeću sezonu će ih voditi Zidane.
Слика Слика


Слика
O kupu nikad nisam volio previše pričati pa neću niti sada. U prvom dijelu sezone smo izborili plasman u četvrtfinale gdje smo sada pobijedili Dortmund te time "otjerali" Tuchela s klupe (novi trener je Nuno Espírito Santo). U polufinalu je na red došao Leverkusen koji je tu utakmicu igrao samo 2 dana nakon utakmice protiv Bayerna u ligi i jedno 5-6 igrača je imalo condition ispod 80%. Ja sam imao dan više odmora i malo sam promiješao ekipu tako da su svi bili spremni i tako smo ih razbili rezultatom 4:0. Finale protiv Bayerna je onako tipična utakmica kad se s Bayernom igra. Dobili su nas, tj. Lewandowski nas je dobio, rezultatom 4:2.
Слика Слика


Слика
U protekloj sezoni koristili smo ukupno 24 igrača (3 manje nego prošle sezone). Na slici ispod igrači su poredani po prosječnoj ocjeni, a ja ovako dodatno mogu napisati da je najbolji strijelac Paul Lee s 24 pogodaka, a slijede ga Nicolás Castillo s 19 i Khama Billiat s 10. Najbolji asistent je Billiat koji je upisao 16 asistencija, a iza njega su Castillo i Kevin Batoukounou, svaki po 10 dodavanja za gol. Najviše nastupa je upisao vratar Marco Menacho (39), a iza njega su Batoukounou s 38 izlazaka na teren i Andrew Robertson s 37 nastupa. Što se tiče najbolje ocijenjenih igrača, prvo mjesto dijele Marcel Lippert i Rignald Nelisse s ocjenom 7.60, a treći je Khama Billiat (7.49).
Слика Слика
Velika nagrada od završne pozicije u Bundesligi dovela nas je u odlično financijsko stanje, najbolje do sada. Tada je na računu bilo otprilike €140m. Onda je uprava donijela odluku kojom je potrošila dvije trećine tih novaca. Naime, Aachen gradi novi stadion - Aachen Stadium. I dok bi mnogi bili oduševljeni tom odlukom, ja baš i nisam. Novi stadion će imati kapacitet od 43.700 mjesta što i nije neki napredak budući da trenutni Neuer Tivoli 32.960 ljudi, od čega je 21.279 sjedećih mjesta. Taj stadion je i relativno mlad (godina izgradnje 2009.). Jedino što nije u našem vlasništvu te vlasniku plaćamo 25% prihoda. OK, dobit ćemo svoj stadion s ne pretjerano više mjesta, ali potrošili smo brdo para koje sam ovog ljeta planirao utrošiti u 3-4 prava prvoklasna pojačanja kako bih se mogao kvalitetno boriti na 3 fronta. Balance nam sada iznosi €47.1m (prošle sezone kad sam pisao izvještaj bilo je €58.8m). Uz to, još u ožujku je dogovoreno poboljšanje uvjeta za juniorske ekipe.
Слика Слика
U međuvremenu, druga ekipa je ostvarila 12. mjesto u Regionalligi West, a juniorska selekcija je pomela konkurenciju u svojoj ligi.
Слика Слика
Za kraj, obećao sam malo o igračima koji su sezonu proveli na posudbama.

1. FC Union Berlin - 7. u drugoj Bundesligi
Landry Brou i Enrique Ochoa

1. FSV Mainz 05 - 17. u Bundesligi (relegated)
Khadim Cissé

SG Dynamo Dresden - 11. u drugoj Bundesligi
Alfredo Ramírez i Anton Heiskanen

Hamburger Sportverein - 18. u Bundesligi (relegated)
Marko Špalj i Jakub Lis

1. FC Köln - 12. u Bundesligi
Jhonny Mina

Fußballclub Ingolstadt 04 - 14. u Bundesligi
Ricardo Esnal, Alejandro Núñez i Revaz Tavadze

1.FC Magdeburg - 2. u Dritte Fußball-Liga (promoted)
Richie Ercoli

FC Augsburg - 10. u Bundesligi
Luis Farfán

SV Darmstadt 98 - 8. u drugoj Bundesligi
André Luiz

NK Lokomotiva Zagreb - 4. u HNL-u
Jozo Škroce
Корисников грб
Zvone Boban™
Youth Team Coach
Поруке: 56
Придружен: 02 Нов 2012, 12:03
Место: Croatia
Status: Није на вези

Порука од Zvone Boban™ »

Слика
Слика
Слика
Слика
Osim osnaživanja kadra za novu sezonu u kojoj se očekuje obrana naslova prvaka, transfer politiku su odredile i neke bitne ozljede zbog kojih smo trebali napraviti transfere koje nismo planirali. No, krenimo redom. Prvi transfer i nije toliko bitan je Gjorgji Trajkovski, makedonski vratar koji je došao kako bi pojačao drugu ekipu. Iz istog razloga je došao i bosanskohercegovački veznjak Rade Krunić. Ono što će mi biti cilj kroz sljedećih dvije do tri sezone je pojačati drugu ekipu kako bi ušli u treću njemačku ligu. Ipak je 3. Fußball Liga puno kvalitetnija od Regionallige te bi tako dobio idealnu stvar za razvoj mladih igrača koji bi mogli igrati kvalitetne natjecateljske utakmice, a opet bih imao nadzor nad njihovim razvitkom (treninzi, tutoring...). Sad idemo na one prave transfere. Prvi kapitalac koji je došao je peruanski veznjak Juan Carlos Cleque. Odličan igrač koji je, po meni, već sada jedan od najboljih na svijetu na svojoj poziciju, a Cruzeiro je za njega dobio €19m. Bio je standardan prve polusezone u Aachenu i igra odlično. Još jedno (i ovog ljeta posljednje) pojačanje u veznom redu je Thiago Alcantara. Istekao mu je ugovor u Bayernu te sam ga morao dovesti kad se već ukazala prilika. Trenutno ima 31 godinu, ozlijede su ga dosta načele, fizički je jako pao, ali još uvijek koristi kao joker s klupe. Ulaskom u novu sezonu ciljano sam tražio i backup igrača za poziciju lijevog beka. Bivši igrač Arsenala Kieran Gibbs se činio kao odličan izbor budući da je bio slobodan igrač. No, paralelno s njegovim potpisom došla je i obavijest da će naš prvi izbor na toj poziciji Andrew Robertson propustiti većinu sezone zbog ozlijede ligamenata te sam se morao baciti i u potragu za novim lijevim bočnim koji će mi biti prvi izbor. Možda se moglo naći i nešto bolje, ali Philipp Ochs se uklopio i u nastojanja da se u klub dovede nekoliko njemačkih igrača s obzirom na to da je prošle sezone u Aachenu bilo tek četiri ili pet Nijemaca što je premalo za jedan njemački klub. Uz sve to, došao je i Lam Zhi Gin, Nijemac porijeklom iz Hong Konga koji može pokriti obje bočne pozicije te će biti treći izbor na obje strane. Znači, očekuje ga vrlo malo minuta te će dio vremena (kad svi ostali budu zdravi) biti dostupan drugoj ekipi. Bila su potrebna pojačanja i an stoperskoj poziciji. Poslije svih odlazaka ostali smo samo na tri stopera što je premalo pogotovo uzmemo li u obzir da nekad znam igrati i s trojicom iza. Mjesta rezervi popunit će Stefano Denswil i Waldemar Anton. Bio je u kombinacijama i Benedikt Höwedes (istekao mu ugovor u Schalkeau), ali on je odabrao Austriju Beč. Imamo i novog rezervnog vratara, a to je Constantin Frommann. Šećer na kraju, argentinski napadač Ramón Arce koji je u jesenskom dijelu natjecanja upisao 24 pogotka u 21 nastupu, a zbog ozlijede će propustiti veći dio drugog dijela sezone.

Što se odlazaka tiče, vrijedi izdvojiti nekoliko imena. Na početku svakako Miloš Jevtović, igrač koji je ušao u zadnju godinu ugovora i trebalo ga je produžiti, ali tražio je plaću i status koji kvalitetom ne opravdava te je tim zaradio izlaznu kartu. Stuttgart je bio najkonkretniji s ponudom. Jedan od važnijih igrača prošle sezone je bio Khama Billiat, ali on je u ugovoru imao klauzulu da mu se nakon 25 bundesligaških nastupa udvostručava plaća što bi mu donijelo gotovo €3m godišnje, a to bi bilo previše s obzirom na njegovu kvalitetu. Pokušao sam mu dati novi ugovor gdje bih uklonio klauzulu, ali tu je tražio još više novaca. Razlaz je bio jedina opcija. S obzirom na dolazne transfere Ramiro Carrera i Nicolás Castillo su postali višak, a Jhonny Mina je nezadovoljan statusom prodan u Paris SG. U ugovor je ugrađena buy-back opcija i 50% od sljedećeg transfera.
Слика
Debi u službenim utakmicama na klupi Bayerna imao je Zinedine Zidane te sam krenuo opreznije (defenzivnije) u utakmicu što mi se obilo o glavu budući da je Bayern poveo. Kasnije smo krenuli više napadati i izjednačili smo, ali bilo je kasno i došli smo do jedanaesteraca (ne igraju se produžetci). Tu je Bayern bio uspješniji nakon što smo realizirali samo jedan od pet jedanaesteraca.
Слика

Слика
U Bundesligi nam za sada ide odlično. Nakon 17 utakmica zauzimamo prvo mjesto s 13 pobjeda i 4 neodlučena rezultata (Gladbach, Dortmund, Hannover, Bayern). Imamo i prvog strijelca lige, Ramon Arce je zabio 15 golova u 14 nastupa, ali kako sam već gore rekao, on se ozlijedio te će propustiti veći dio drugog dijela sezone. Ako ću tražiti neku zamjerku onda je to definitivno broj primljenih pogodaka. Protivnici su nam zabili 14 puta, što je manje nego prošlih sezona, ali opet bih volio da to još smanjimo u sljedećim sezonama.
Слика Слика


Слика
U kupu ove sezone veliko razočaranje. Obje utakmice smo odigrali s rezervnim ekipama. To je protiv Koblenza izgledalo dobro i uspjeli smo ih pobijediti drugu godinu zaredom, ali u drugom kolu protiv 1860 Münchena je bilo puno lošije. Tome je dodatno kumovao i izravan crveni karton Fahima u 35. minuti tako da smo većinu utakmice igrali s igračem manje, poveli, ali na kraju izgubili rezultatom 2:1.
Слика


Слика
Debitantska sezona Aachena u Ligi prvaka nije mogla početi bolje. Sretna priča mogla se naslutiti već pri samom ždrijebu skupina gdje nismo izvukli niti jedan top klub. Roma i Porto su jaki klubovi, ali nisu dio same kreme svjetskog nogometa. Odmah na otvaranju natjecanja smo slavili 2:0 u Portu, u drugom kolu smo u 92. minuti izvukli bod protiv Rome kod kuće. Sljedeća dva kola su nam donijela 6 bodova protiv Dinama iz Bukurešta, zatim još jedna pobjeda protiv Porta za potvrdu prolaska, a na kraju remi u Rimu za potvrdu prvog mjesta u grupi. U osmini finala smo izvukli Dinamo Zagreb.
Слика Слика


Слика
Ovo je valjda prvi put da u dijelu "ostalo" nemam ništa posebno za reći pa ću onda samo napomenuti da je Marcel Lippert debitirao za reprezentaciju Njemačke te tako postao prvi naš igrač u dresu "Elfa".
Корисников грб
Zvone Boban™
Youth Team Coach
Поруке: 56
Придружен: 02 Нов 2012, 12:03
Место: Croatia
Status: Није на вези

Порука од Zvone Boban™ »

Слика
Слика
Слика
Слика
U zimskom prijelaznom roku u klub nije došao nitko tko je u protekloj polusezoni bio pretjerano bitan za igru prve ekipe. Čak sedam mladih igrača (između 15 i 18 godina) pojačalo je naš juniorski tim. Već nekoliko godina naš youth intake ne izbacuje pretjerano kvalitetne igrače te će nam ovo pomoći u stvaranju Home-grown igrača kako u budućnosti ne bismo imali problema kod registracije igrača za europska natjecanja. Sad da ih nešto pretjerano predstavljam mislim da nema potrebe pa ću ih samo nabrojati: Andreas Amundsen (GK), Hasan Yousefi (DC, DM, MC), Hilário Reis (DR), Ramadan Zefi (MC, AMC), Itumeleng Chimodzi (AMC), Sandro Miguel (ST) i Han Seung-Woo (ST). Ostala dvojica koji su došli su argentinski veznjak Aldo Báez koji je došao isključivo zbog odlične "mentalne kolone" te je idealan za tutora, a posljednji je Djamel Khelifi koji je pred kraj prijelaznog roka došao na jednomjesečnu posudbu kako bi popunio upražnjene pozicije za vrijeme trajanja Azijskog i Afričkog kupa nacija.

Među igračima koji su otišli su je jedino pričuvni vratar Luis Farfán koji je zatražio transfer nezadovoljan statusom. Dortmund je platio odmah €3.5m + €3m kroz sljedećih 6 mjeseci + 50% od sljedećeg transfera.
Слика
Drugi dio sezone nismo odigrali onako dobro kao prvi dio, ali opet - bilo je dovoljno. Već u prva tri kola nastavka smo upisali dva poraza i to u utakmicama protiv, u tom trenutku, drugoplasirane i trećeplasirane ekipe, tj. izravnih konkurenata za naslov. Taj početni dio nastavka sezone je bio jako težak za nas. Drugi i treći (po hijerarhiji) stoper na azijskom i afričkom kupu, jedan od glavnih veznih na azijskom kupu, prvi izbori na pozicijama desnog beka, veznog igrača i napadača ozlijeđeni, a dodaje tu i nekoliko suspenzija i doći ćete u situaciju da nam je protiv Schalkea nedostajalo devet igrača. Kasnije smo se polako oporavljali, igrači su se vraćali s internacionalnih natjecanja i forma je krenula uzlaznom putanjom, ali još uvijek sam često morao dozirati minute igračima i balansirati između Bundeslige i Lige prvaka. Naslov je osiguran u 32. kolu pobjedom protiv Greuther Fürtha. Od ostaloga vrijedi izdvojiti da sam opet izabran za managera godine, Ramon Arce je najbolji strijelac Bundeslige (u samo 23 nastupa jer je zbog ozlijede bio odsutan 3 mjeseca), a u najboljih 11 sezone izabrana su tri naša igrača. P.S. Zidane je izdržao samo godinu dana, šesto mjesto nije bilo dovoljno niti za Europsku ligu
Слика Слика


Слика
Utakmice osmine finala Lige prvaka su nam se poklopile s turbulentnim početkom nastavka u Bundesligi te svim onim izostancima igrača. Da nam je protivnik bio bilo tko drugi, a ne Dinamo, vjerojatno bi tu bio kraj naše europske avanture. Pobjeda 1:0 u Zagrebu, ali i neizvjesna utakmica na domećem terenu gdje je Dinamo na poluvrijeme otišao s prednošću od 1:0 koju je držao sve do 78. minute kada izjednačuje Lippert, a u 93. minuti Lee iz jedanaesterca postavlja konačnih 2:1. U četvrtfinalu smo opet dobili najlakšeg protivnika - Benficu. S obzirom na to da to sam u grupi nisam imao problema protiv Porta, očekivao sam da ih možemo proći. U prvom susretu kod kuće promašili smo svašta, a kao šlag za kraj Lanig (naš desni bek) uspijeva u istoj minuti zaraditi dva žuta kartona pa samo zadnjih 15 minuta igrali s igračem manje. Uzvrat je ponudio više uzbuđenja. Poveli smo 2:0 i s time otišli na odmor. Ali, da utakmice ne bude baš jednosmjerna ulica pobrinuo se Ochs (naš lijevi bek) koji u 54. minuti dobiva drugi žuti karton. Domaći je uspio izjednačiti, ali onda su iznenađujuće stali te su Arce i Yamada dovršili posao i zabili golove za 4:2. U polufinalu je Manchester United bio prejak. Doduše, uspijevali smo im parirati igrom, ali oni su zabili svoje prilike, mi smo svoje promašivali te rezultat, koji je uvjerljivo na strani Crvenih vragova, ne prikazuje potpunu sliku s terena. Ramon Arce je opet dominirao te je na kraju drugi strijelac Lige prvaka, a mi smo ostvarili napredak od 160 mjesta na UEFA-inoj ljestvici te smo sada na 50. mjestu.

Osmina finala:
(A) Dinamo Zagreb 1:0
(H) Dinamo Zagreb 2:1

Četvrtfinale:
(H) Benfica 0:0
(A) Benfica 4:2

Polufinale:
(H) Manchester United 0:2
(A) Manchester United 0:3
Слика Слика


Слика
Dogovorena je nova suradnja. Ovaj put se širimo izvan Europe, tj. u Sjevernu Ameriku. Naš novi partner je Minnesota, a od ove suradnje bi trebali imati dosta financijske koristi.
Слика Слика


Слика
U protekloj sezoni koristili smo ukupno 27 igrača (jednak broj kao i prošle sezone). Najbolji strijelac je Ramón Arce s 33 pogodaka, a slijede ga Paul Lee sa 17 i Juan Carlos Cleque s 10. TOP3 asistenata su tri igrača koji su ujedno i prvi asistenti kluba. Ramón Arce, Khaled Jaber i Philipp Ochs - sva trojica imaju po 11 asistencija. Najviše nastupa je upisao vratar Marco Menacho (48), a iza njega su Marcel Lippert s 46 izlazaka na teren i Juan Carlos Cleque s 45 nastupa. Što se tiče najbolje ocijenjenih igrača, na prvom mjestu je Ramón Arce (7.66), a drugo mjesto dijele Juan Carlos Cleque i Khaled Jaber (7.37).
Слика Слика
Velika nagrada od završne pozicije u Bundesligi + TV prava od europskih natjecanja doveli su nas u odlično financijsko stanje, najbolje do sada. Ove godine nema ekstremnih troškova u vidu novog stadiona, samo je najavljeno poboljšanje uvjeta za trening i za juniorski pogon te su vraćeni krediti koje je klub dignuo prošlo ljeto zbog izgradnje stadiona. Balance nam sada iznosi €104.5m (prošle sezone kad sam pisao izvještaj bilo je €47.1m).
Слика Слика
U međuvremenu, druga ekipa je ostvarila 9. mjesto u Regionalligi West, a juniorska selekcija je pomela konkurenciju u svojoj ligi.
Слика Слика
Корисников грб
Zvone Boban™
Youth Team Coach
Поруке: 56
Придружен: 02 Нов 2012, 12:03
Место: Croatia
Status: Није на вези

Порука од Zvone Boban™ »

Слика
Слика
Слика
Слика
Već je prošlo 8 dana od posljednjeg reporta, a nekad sam u tom vremenskom razdoblju znao odigrati i po dvije sezone. Počelo se igrati malo laganije, a nemam nešto niti volje i vremena za pisati eseje. Zato će od sada report ići sa što manje piskaranja, sve važno bit će popraćeno SS-ovima.

I baš sam na transferima uvijek gubio najviše vremena za pisanje pa ću to odmah promijeniti. Došlo je ukupno 11 igrača od čega se od dvojice očekuje velik doprinos. To su ofenzivni veznjak Emílio i stoper Marciano Rolando Velázquez. Od još jednog igrača se očekuje veći doprinos, ali on će imati ulogu jokera s klupe - argentinski veznjak José Mauri. Ostali su tu samo kako bi popunili roster kao backup igrači (Niklas Lomb, Marvin Friedrich, Erik Durm i dijete kluba Lewis Holtby) ili kao pojačanja za mladi tim (Dominik Dorobek, Chima Garba, Christoph Garms i Stefan Müller).

Od bitnih odlazaka tu je jedino stoper Islam Fahim zbog čijeg odlaska je i kupljen Velázquez. Svi ostali odlasci su backup igrači ili baš potpuni višak.

Слика
Opet nismo imali sreće u utakmici njemačkog Superkupa. Ove godine bolji od nas je bio Leipzig.
Слика


Слика
Nije ovo naša najbolja polusezona kada se sve zbroji i oduzme. Nalazimo se na trećoj poziciji sa sedam bodova iza Bayerna koji se napokon sjetio igrati (nakon što su dvije sezone bili katastrofa) pa sada imamo još jednog konkurenta više. OK, ove sezone je Gladbach jako loš, a u prijašnjim godinama su uvijek bili u vrhu. Ali i takav Gladbach nas je uspio pobijediti, a ostala dva poraza nanijeli su nam Leverkusen i Schalke. Neriješeni ishodi protiv Ingolstadta i Herthe su također nešto što se ne bi smjelo ponavljati.
Слика Слика


Слика
U kupu smo podbacili drugu godinu zaredom. Istina, poraz od Dortmunda nije ništa što bi se trebalo smatrati kao neko veliko čudo, posebice zato što imaju dobru ekipu, ali gol su zabili iz jedinog udarca u okvir gola nakon pogreške našeg stopera koji je loptu predao protivniku u noge. Uvodne dvije pobjede protiv Drochtersena i St. Paulija odrađene su rutinski.
Слика


Слика
Nakon ždrijeba skupina bio sam pomalo razočaran jer smo dobili dva vrlo jaka protivnika, a niti jedan nije nešto pretjerano atraktivan. Kada su mi iz druge skupine na kraju ostali Atletico, Inter i Liverpool priželjkivao sam bilo koga osim Atletica, a iz treće grupe sam htio Feyenoord. Na kraju mi se želje nisu ostvarile. Ali na kraju su protivnici pometeni i, da u zadnjem kolu nisam odmarao pola ekipe, mogli smo grupu završiti sa šest pobjeda.

[member=2038][/member] Monaco / vs AEK / [member=2038][/member] Atletico Madrid / vs Atletico Madrid / vs Monaco / [member=2038][/member] AEK
Слика Слика


Слика
Puno se ulaže u uvjete za trening i u juniorsku ekipu te smo, malo po malo, blizu samom svjetskom vrhu po tom pitanju.
Слика Слика
Корисников грб
Zvone Boban™
Youth Team Coach
Поруке: 56
Придружен: 02 Нов 2012, 12:03
Место: Croatia
Status: Није на вези

Порука од Zvone Boban™ »

Слика
Слика
Слика
Слика
Napokon sam se nagovorio da napišem ovaj report. Već sam došao skoro na sljedeću polusezonu (i ide mi jako dobro), ali bio bi red da prvo napišem ovo. Iako mi je prva polusezona bila jako loša (sad se vraćam na bit ovog reporta), nisam napravio niti jedan transfer u zimskom prijelaznom roku. Možda je bilo nekih posudbi mojih juniora, ali ništa bitno.

Слика
Što se Bundeslige tiče, polusezonu sam završio sa sedam bodova zaostatka za prvim Bayernom. Iako sam u 20. kolu izgubio u međusobnom dvoboju, već do 22. ili 23. kola sam prestigao Bavarce i zasjeo na prvo mjesto. Zapravo, početak drugog dijela sezone je bio odličan. Sedam pobjeda i poraz od Bayerna u prvih 8 utakmica. Onda je došao i poraz od Gladbacha (drugi u sezoni). U posljednjih osam kola upisali smo još 7 pobjeda i remi kod Leipziga. Znači, u drugom dijelu sezone 14 pobjeda, 1 remi i 2 poraza, 43 boda (naspram 34 u prvih 17 utakmica). Novi naslov je tu, treći u nizu. Od nagrada, vrijedi istaknuti da je Ramon Arce izabran za najboljeg igrača lige uz to što je najbolji strijelac. Ja sam, po četvrti put za redom, izabran za najboljeg managera lige, a čak šest naših igrača se našlo u najboljih 11 sezone.
Слика Слика


Слика
Dobre igre iz grupne faze Lige prvaka nastavile su se i u prvoj rundi play-offa. Iako sam mogao dobiti i neke lakše protivnike (Sporting, Zenit), izvukao sam milanski Inter i dobro prošao jer su među mogućim protivnicima bili npr. Real Madrid i Barcelona. U dvije utakmice sam upisao dvije pobjede (2:1 i 1:0) te zasluženo prošao među osam najboljih gdje sam izvukao Manchester City. Već tada mi je bilo jasno neću ponoviti prošlogodišnji uspjeh kada sam se plasirao u polufinale. Iako, dobro smo se držali. U prvoj utakmici igranoj na Etihadu držali smo minimalni poraz do 87. minute kada City zabija za 2:0, a ubrzo nakon toga i za 3:0 i tu su sve nade u prolaz otišle u nepovrat. Bit ću iskren, za drugu utakmicu sam namjestio rezervnu ekipu i kliknuo Instant rezultat tako da niti sam ne znam kako su odigrali 0:0. Jednostavno, u Bundesligi je bilo pregusto za bih umarao igrače u utakmici koji nisam mogao dobiti.
[table]
[tr]
[td]Слика
Osmina finala:
(A) Inter Milan 2:1
(H) Inter Milan 1:0[/td]
[td]Слика
Četvrtfinale:
(A) Manchester City 0:3
(H) Manchester City 0:0[/td]
[/tr]
[/table]
Слика Слика


Слика
Dogovorena je nova suradnja. Širimo se na kinesko tržište te mislim da će Jiangsu biti pravi izbor za to. Na ljeto je cilj dovesti jednog kineskog igrača #ForModernFootball
Слика


Слика
U protekloj sezoni koristili smo ukupno 24 igrača (3 manje nego prošle sezone). Najbolji strijelac je Ramón Arce s 30 pogodaka, a slijede ga Emílio s 18 i Juan Carlos Cleque sa sedam golova. Što se asistencija tiče, dogodila se situacija koja se više nikad, ali baš nikad nikad, neće ponoviti. Prošle sezone sam imao tri igrača koji su podijelili mjesto najboljeg asistenta. Ove sezone ta ista tri igrača s istim brojem asistencija kao prošle godine opet su na vrhu - Ramón Arce, Khaled Jaber i Philipp Ochs - sva trojica imaju po 11 asistencija. Najviše nastupa je upisao vratar Marco Menacho (45), a iza njega je Marcel Lippert s također 45 izlazaka na teren, ali su dva bila s klupe. Treći je Ramón Arce s 42 nastupa. Što se tiče najbolje ocijenjenih igrača, na prvom mjestu je Kensuke Yamada (7.41), drugi Arce (7.39), a treći Jaber (7.36).
Слика Слика
Velika nagrada od završne pozicije u Bundesligi + TV prava od europskih natjecanja doveli su nas u odlično financijsko stanje, najbolje do sada. Želio sam to iskoristiti za poboljšanje uvjeta za rad pa je tako na moju inicijativu dogovoreno ulaganje €5.75m za trening uvjete te €6.25m za poboljšanje juniorskih pogona, a onda je i uprava uletjela s €11.25m za poboljšanje i jednog i drugog. Ne znam kako su oni to zamislili, ali glavno da se radi.
Слика Слика
Ovog puta nema SS-a druge ekipe koja i dalje preživljava na vrhu donjeg dijela Regionallige West, ali zato se moram pohvaliti uspjehom juniorske ekipe koja je osvojila naslov prvaka s 26 pobjeda u 26 utakmica, a uzeli su i juniorsku Ligu prvaka.
Слика Слика
Za kraj, samo obavijest da sam produžio ugovor do ljeta 2018. te da ćemo sljedeću sezonu igrati na novom stadionu koji se gradio kroz zadnje dvije godine.
Слика Слика
Корисников грб
Zvone Boban™
Youth Team Coach
Поруке: 56
Придружен: 02 Нов 2012, 12:03
Место: Croatia
Status: Није на вези

Порука од Zvone Boban™ »

Слика
Слика
Слика
Слика
Nastavljam s praksom da o transferima pišem u ovoj kraćoj verziji. Jedina je promjena to što ću ovoga puta prvo o onima koji su napustili klub. Trojica bitnih igrača više nisu u Aachenu. Japanski stoper Kensuke Yamada i jordanski veznjak Khaled Jaber su potpisali za Juventus koji je za njih isplatio ukupno €76m. U posljednje vrijeme ciljano prodajem azijske i afričke nogometaše jer sam pred sezonu-dvije imao problem kada oni odu na azijski odnosno afrički kup nacija. Doveo sam im europske zamjene pa sam se riješio tog problema. Treći bitan odlazak je onaj u kojem je Marciano Rolando Velázquez otišao u Real Madrid za €30m. Još dva odlazna transfera vrijedi izdvojiti. Paul Lee nakon sedam godina odlazi iz Aachena. Došao je k nama još na polusezoni kad smo igrali 3. ligu i ostvarivao je odlične brojke sve do prošle sezone kada više nije bio niti joker s klupe. Ukupno je za naš klub odigrao 172 utakmice te upisao 96 pogodaka i 30 asistencija. Drugi kojeg ću izdvojiti je Ricardo Esnal. On, pak, za nas nije odigrao niti jednu utakmicu, ali je bio naš član 3 godine koje je proveo na posudbi u Ingolstadtu i Mainzu. Došao je besplatno, a sada odlazi za €10m.

Ukupno je ovog prijelaznog roka za nas potpisalo 12 igrača. Od toga je dio, kao i svake sezone otpao na pojačanja za juniorski tim (David Paiva, Mussa Injai, Jorge Velázquez, Franko Prskalo i Thales). Na ona prava pojačanja trošilo se puno. Zamjene za prodani dvojac u obrani i veznom redu plaćene su €75m, a s bonusima te odštete mogu narasti do €90m. Pojačanje u vezi je njemački reprezentativac Kai Havertz za kojeg sam platio iznenađujuće malu svotu. Zato je Manchester United dobro naplatio za usluge svojeg braniča. Dan Duca nas je koštao €50m. U međuvremenu su dovedena još tri defanzivca koji će pojačati rotaciju i od kojih se ne očekuje velik doprinos. Stoperi Razvan Popa i Wu Chún te zadnji vezni Max Christiansen. Na kraju sam vidio da mi je ostalo dosta novaca i da bi to trebalo kvalitetno potrošiti pa su došli Julian Brandt i Stefan Altkirch.

Слика
Iz trećeg pokušaja, napokon smo uspjeli osvojiti njemački Superkup. Protekle dvije godine smo gubili ovu utakmicu od Bayerna i Leipziga, ali ovoga puta nam Schalke nije mogao ništa. Tri razlike bez pretjerane muke.
Слика


Слика
Drugi dio sezone prošle godine smo odigrali skoro savršeno (14 pobjeda, 1 remi i 2 poraza) i mislio sam da će to teško biti ikada nadmašiti, ali uspjeli smo već u prvom pokušaju. Ovaj dio sezone smo završili s 14 pobjeda, 2 remija i 1 porazom što će reći da smo osvojili 1 bod više nego u prethodnom razdoblju. Ta čast da nam uzme sve bodove pripala je Bayernu dok su po bod uzeli Gladbach i Leipzig. Fantastična polusezona.
Слика Слика


Слика
U kupu također rušimo sve pred sobom. Dvije utakmice, dvije pobjede, gol razlika 17:0. Većinu toga je "progutao" omaleni Blumenthal kojemu je Arce zabio 8 komada, Havertz i Brandt su dodali još po hat-trick za ukupno 14:0. Tu sam izašao s najjačom postavom da se malo zagrijemo za Superkup. Drugo kolo protiv Bochuma su odigrale rezerve i tu smo dobili 3:0.
Слика Слика


Слика
U Ligi prvaka bodovna situacija ista kao i prošle godine. Opet smo uzeli 15 bodova samo što je ove godine "raspored" malo drugačiji. Sada smo izgubili prvu utakmicu pa onda nanizali 5 pobjeda, ali opet smo prvi u grupi. I to uvjerljivo. Osmina finala nam donosi Juventus. Najteži protivnik ove sezone i najteži kojeg u ove 3 sezona dobijamo u prvoj knock-out rundi. Prve sezone smo igrali protiv Dinama, druge protiv Intera, a sad Juve. Također, prve sezone smo došli do polufinala, druge do četvrtfinala...

(A) Atletico Madrid / (H) Celtic / (H) Lyon / (A) Lyon / (H) Atletico Madrid / (A) Celtic
Слика Слика


Слика
Ovog puta širimo se u Iran. Od ovoga ne očekujem neku ekonomsku korist, ali koji dobar iranski regen nebi bio na odmet.
Слика


Слика
Pod "ostalo" nikad manje događanja, ali moram se nečime pohvaliti. Stefan Altkirch je izabran u najbolju ekipu svijeta. Doduše, nije u prvih 11, ali za sada je i klupa dobra.
Слика
Корисников грб
Zvone Boban™
Youth Team Coach
Поруке: 56
Придружен: 02 Нов 2012, 12:03
Место: Croatia
Status: Није на вези

Порука од Zvone Boban™ »

Слика
Слика
Слика
Слика
Prvo transferi. Iz kluba su otišla četiri igrača. Marko Špalj i Andre Luiz su napustili klub jer su ponude za njih, po meni, odlične iako su imali dobru minutažu. Emilio je prodan jer je tražio novi ugovor po kojem bi bio daleko najplaćeniji igrač kluba, a realno ispred njega ima puno boljih. Juan Carlos Cleque je zatražio transfer te sam bu obećao da ću ga prodati ako dođe zadovoljavajuće ponuda i dogovorili smo se da može ići za €69m. Real je poslao ponudu u tom iznosu te sam je zbog toga prihvatio.

Za mladi i/ili drugi tim smo doveli četiri igrača. To su Mohamed El Gamal, Diego Hernández, Kelvin Márquez i Domagoj Matković. Od ostalih, João Victor je došao kako bi pojačao konkurenciju u obrani jer smo ljetos ostali samo na dva kvalitetna stopera. Od ove sezone prešao sam iz 3-5-2 u 4-3-3 formaciju (za što su dovedeni Altkirch i Brandt), ali mi je za to nedostajalo backup krilnih igrača. Zbog toga je doveden Timo Werner. Tijekom siječnja se ozlijedio Arce te je za njega sezona završena pa sam morao tražiti low-cost prijelazno rješenje. Luis Fernando Calderón će popuniti napadačku poziciju, a Timothée Morel je kupljen nakon što je prodan Cleque.

Слика
Malo lošija polusezona od prvog dijela (2 remija, 3 poraza). Bayern nas je dobio i drugi put u sezoni iako su odigrali katastrofa i tek zbog dobrog niza na kraju (nakon promjene trenera) su uzeli 4. mjesto. Kasnije su uzeli Europsku ligu pa će zbog toga u Ligu prvaka iako ove sezone tek prva tri iz Bundeslige idu u LP. Ali, od sljedeće sezone ponovno imamo 4 ekipe u najboljem klupskom natjecanju. Naslov smo uzeli u 30. kolu pobjedom protiv Kölna pa smo posljednja 4 kola igrali bez najboljih 11 igrača koji nisu bili niti na klupi. Opet sam uzeo titulu najboljeg managera sezone (5. put za redom), dok su Marcel Lippert, Philip Ochs i Kai Havertz izabrani u najbolju ekipu Bundeslige za sezonu 2024/25.
Слика Слика


Слика
Napokon. Tako bih mogao opisati razvoj događaja u kupu. U trećoj rundi Köln nije bio problem. Očekivao sam pobjedu koja je na kraju i upisana bez ikakvih problema. U četvrtfinalu smo izvukli Dortmund. Protiv njih smo već ispadali ranijih sezona, a izgubili smo i u ligi. Pribojavao sam se ovog dvoboja, ali na kraju se ispostavilo da nisam trebao jer je i tu pobjeda od 3:1 upisana lakše nego sam se nadao. U polufinalu sam izvukao najlakšeg protivnika. Stuttgart je ipak slabiji nego Leverkusen i Schalke što se ispostavilo točno jer gosti s Mercedes-Benz Arene tijekom 90 minuta nisu uputili niti jedan udarac prema našem golu. Upisana je pobjeda 2:0. Zatim je došlo finale i prilika da se napokon dođe do naslova pobjednika kupa Njemačke. Za ovu utakmicu sam i odmarao igrače posljednja 4 kola prvenstva te su pred utakmicu svi bili na 100%. I tu smo pobijedili lakše nego sam očekivao. Na kraju je završilo 4:1, a moglo je biti i više. Ovime smo uzeli dvostruku krunu, a dodamo li tome i osvajanje superkupa na početku sezone, sva tri domaća trofeja su trenutno naša i planiram da tako ostane. Naravno, uz napad na Europu.
Слика Слика


Слика
Ostaje gorak okus u ustima nakon ove sezone. Mogli smo bolje, ispali smo kad nismo trebali, ali čak i da smo napravili taj korak dalje teško da bi napravili išta više od toga. No, krenimo redom. Protiv Juventusa smo odigrali dvije izjednačene utakmice s tim da sam ja svoje šanse iskoristio, oni svoje nisu, i tu dolazimo do ukupnog rezultata 3:0 za Aachen. Ali utakmice su stvarno izjednačene bile. Čak i kad se zbroje udarci iz obje utakmice 22-20 prema golu, 7-6 unutar okvira (sve na našoj strani), ali smo mi uspjeli stvoriti izglednije prilike 3-0 u CCC, 5-2 u HC i tu dolazimo do rezultata koji je postignut. Četvrtfinale je druga priča. Iako smo izvukli najboljeg protivnika (najboljeg po naše šanse za prolazak) jer Atletico i Monacu su tu negdje. Nadao sam se prolasku, ali u isto vrijeme bojao se ispadanja jer smo već igrali u grupi (0:2, 3:1). Prva utakmica se igrala kod nas. Poveli smo 2:0, oni su izjednačili, ali nakon samo četiri minute ponovno je dva razlike. Tako je i bilo sve do devedesete minute kada Juan Manuel postavlja konačnih 4:3. Već tada sam imao osjećaj da nam taj primljeni gol nije trebao. U uzvratu također dosta nesreće. Atletico je jedini gol na utakmici postigao tako da je njihov šut iz daljine okrznuo Ochsa i promijenio smjer te tako prevario našeg vratara za 1:0. Tako je ostalo i Atletico je prošao na gol u gostima. Utjeha nam ostaje to da su Lippert i Altkirch izabrani u najboljih 11 Lige prvaka što je prvi put da imamo igrače u tom izboru, a Arce je na kraju ostao treći strijelac ovog natjecanja.

(A) Juventus 1:0 / (H) Juventus 2:0 ||| (H) Atletico Madrid 4:3 / (A) Atletico Madrid 0:1
Слика Слика


Слика
U protekloj sezoni koristili smo ukupno 27 igrača (3 više nego prošle sezone). Najbolji strijelac je Ramón Arce s 30 pogodaka, a slijedi ga Stefan Altkirch s 19, dok su treće mjesto podijelili Julian Brandt i Han Seung-Woo s po 16 golova. Atlkirch je, uz 19 golova, dodao i 18 asistencija čime je prvi asistent kluba. Drugi je Brandt s 12, a treći Kai Havertz s 10 dodavanja za gol. Najviše nastupa je upisao Kai Havertz (43), a iza njega su Marcel Lippert, Altkirch i Brandt s 39 izlazaka na teren. Što se tiče najbolje ocijenjenih igrača, na prvom mjestu je Arce (8.10), drugi Lippert (7.70), a treći Altkirch (7.68).
Слика Слика
Balance nam je završetkom ove sezone na skoro 300 milijuna eura. Opet ćemo puno trošiti. Između ostaloga, dogovoreno je poboljšanje uvjeta za trening i uvjeta za juniorski pogon, a realizacijom tih dviju stvari bismo trebali doći na 5 zvjezdica u obje kategorije. A opet će biti i skupih transfera od kojih su neki već dogovoreni, ali o tome kad za to dođe vrijeme.
Слика Слика
Aachen II je došao na prag povijesnog uspjeha. Osvojili su Regionalligu West i samo ih je play-off dijelio od promocije u 3. ligu. Tamo su, nažalost, izgubili od druge ekipe Freiburga pa će i sljedeće sezone igrati u četvrtom rangu. Juniorska ekipa je ove sezone bila malo manje uspješna. Nisu ponovili skor od 100% pobjeda u ligi već su jednu utakmicu izgubili, a u juniorskoj Ligi prvaka je u četvrtfinalu bio bolji Napoli.
Слика Слика
Za kraj, vijest da imamo trećeg najboljeg igrača u Europi što je samo nastavak lijepe priče s obzirom na to da je Stefan Altkirch bio izabran i u najbolji tim svijeta za 2024. godinu (doduše, bio je na klupi, ali nema veze).
Корисников грб
Zvone Boban™
Youth Team Coach
Поруке: 56
Придружен: 02 Нов 2012, 12:03
Место: Croatia
Status: Није на вези

Порука од Zvone Boban™ »

Слика
Слика
Слика
Opet smo kupovali malo i za drugu i juniorsku ekipu. John Okoye, Aleksa Lilić i Dušan Marinković će pojačati U-19 ekipu, a Ferre Janssen će u četvrtu ligu gdje igra Aachen II od kojeg se ove sezone očekuje promocija. Zapravo, on ne bi niti došao da mu nije istekao ugovor u Mechelenu pa smo ga uzeli bez odštete. Najskuplje pojačanje ovog ljeta dogovoreno je još tijekom proljeća. Theodoris Chatzilabros bio je najbolji igrač Schalkea protekle sezone te je jedan od najboljih Nijemaca na igri uopće. Igra iste pozicije kao i Altkirch, a u napadu je i Arce tako da će biti dosta rotacija, ali barem nitko neće biti umoran. Rasterećenje igračima u veznom redu će donijeti Youri Tielemans koji može pokriti sve tri pozicije u vezi i bit će od velike koristi. Novi igrači na bekovskim pozicijama su Luís Antônio i sada već bivši kapetan Dortmunda Felix Passlack. Ovim transferima na obje bočne pozicije imam po dva kvalitetna igrača. Za kraj, Serge Gnabry je bio last-minute transfer i Brandt će napokon imati kvalitetnu zamjenu na lijevom krilu.
Слика
--- prvi tim ---
Vratari: Marco Menacho / Jakub Lis
Stoperi: Marcel Lippert (C) / Dan Duca / Joao Victor / Waldemar Anton
Bekovi: Johannes Lanig / Felix Passlack / Luís Antônio / Philipp Ochs
Vezni igrači: Kevin Batoukounou / Kai Havertz / Timothée Morel / Youri Tielemans / Matthias Heinen / Rignald Nelisse / Manuel Locatelli / José Mauri
Krila: Stefan Altkirch / Julian Brandt / Serge Gnabry / Mohamed El Gamal / Timo Werner
Napadači: Thodoris Chatzilabros / Ramón Arce

[hr]
--- drugi tim ---
Vratari: Andreas Amundsen
Stoperi: Dominik Dorobek / Hasan Yousefi
Bekovi: Hilário Reis
Vezni igrači: Lucas Benschneider / Lewis Holtby / Ramadan Zefi / Itumeleng Chimodzi / Revaz Tavadze
Krila: Vivaldy Mbiyavanga
Napadači: Dimitris Alevris / Mario Crnicki / Ferre Janssen / Sandro Miguel

[hr]
--- u19 tim ---
Vratari: David Paiva
Stoperi: Mussa Injai / Christoph Garms
Bekovi: Kossi Camara / Kristian Dema / Lukas Restle / Jorge Velázquez
Vezni igrači: Diego Hernández / Franko Prskalo / Chima Garba / Dušan Marinković / Thales
Krila: Hadi Ebrahimi / Kai Ziemann
Napadači: Aleksa Lilić / Stefan Müller / John Okoye

[hr]
--- posudbe ---
Stoperi: Wu Chún
Bekovi: Khadim Cissé / Kelvin Márquez
Napadači: Luis Fernando Calderón / Han Seung-Woo
Слика
Manager: Grisha Aleksandrovich Nikolaev
Assistent Manager: Rúben Ribeiro

Coach: Silvan Aegerter / Dennis Bergkamp / Marc Böhnke / Guti / Thierry Henry / Ognjen Koroman / Stefan Leitl / Ruud van Nistelrooij / Marcin Wasilewski
Fitness Coach: Markus Zidek / Zvonko Komes
Goalkeeping Coach: Alex Brunner / Vincenzo Sicignano / Federico Vilar

Head Physio: Volker Max
Physio: Martin Hämmerle / Stefan Lamprecht

Director of Football: Ralf Rangnick
Chief Data Analyst:
Chief Scout: Halim Fiçici
Scout: José Boto / Olexiy Cherednik / Pavle Djuric / Jens Jeremies / Dirk Mack / Ivan Popovic / Carles Puyol / Ralf Weber / Diego Zuccher


Head of Youth Development: Jochen Saier

Aachen U19 Manager: Hernán Meske
Aachen U19 Assistent Manager: Wilko Risser

Aachen U19 Coach: Tiago Fernandes / Petar Sardelić / Jason Hernández / Felipe Saad

Aachen U19 Goalkeeping Coach: Manuel Neuer

Aachen U19 Physio: Gabriel Dabbagh
Корисников грб
Zvone Boban™
Youth Team Coach
Поруке: 56
Придружен: 02 Нов 2012, 12:03
Место: Croatia
Status: Није на вези

Порука од Zvone Boban™ »

Слика
Слика
Слика
Слика
Transferi su odrađeni u prošlom reportu pa to ovdje preskačemo.

Слика
Nakon što smo izgubili dva superkupa zaredom, sada uzimamo drugi u nizu. Bili smo puno bolji od Dortmunda i vjerojatno je rezultat trebao biti i uvjerljiviji.
Слика


Слика
Fantastičan ulazak u sezonu s maksimalnim učinkom u prvih 7 utakmica. Kasnije su nam po bod uzeli Leipzig i Hertha, a Gladbach je uspio uzeti sva tri. Uglavnom, dosta uvjerljiva polusezona, ali u dobroj formi su i prvi pratitelji (Leipzig, Dortmund i Schalke) tako da nema mjesta za opuštanje.
Слика Слика


Слика
Prve dvije runde protiv Halberstadta i Ingolstadta su riješene s pola gasa, a onda je došao Dortmund od kojeg sam očekivao puno, ali na kraju gosti nisu uputili niti jedan udarac prema našem golu. Rezultat od 3:0 je mogao biti i veći.
Слика Слика


Слика
U Ligi prvaka ove sezone nije išlo glatko kako je to bilo u protekla dva pokušaja. Tada sam grupu prolazio s 15 bodova, ove sezone imamo 4 boda manje, ali i dalje smo prvi u grupi. Nakon što smo izgubili u Švicarskoj i uzeli bod kod kuće protiv Tottehnama, razmišljao sam da, ako izgubimo u Londonu, odustanem od borbe za prolazak dalje i pokušam preko trećeg mjesta napasti trofej u Europskoj ligi, no s White Hart Lanea smo se vratili s punim plijenom tako da je ta opcija otpala. U osmini finala protivnik nam je Lyon.

(H) Internazionale / (A) Young Boys / (H) Tottenham / (A) Tottenham / (A) Internazionale / (H) Young Boys
Слика Слика


Слика
Već drugu godinu zaredom imamo igrača u najboljoj momčadi svijeta. Prošli put to je bio Altkirch, ovaj puta se tu našlo naše ovoljetno pojačanje Thodoris Chatzilabros. Ono što se ne razlikuje o odnosu na prošlu godinu je to da je naš igrač opet izabran na klupu. Bit će bolje drugi put.
Корисников грб
Jackint
First Team Coach
Поруке: 490
Придружен: 27 Сеп 2014, 11:18
Место: Jugoslavija
Has thanked: 7 times
Been thanked: 2 times
Status: Није на вези

Порука од Jackint »

Kako kontrolišeš finansije, radiš li nešto specijalno za njih, ili samo igraš, pa ako su dobre, super, ako ne, ko ih j**e? :D
PS. Može SS taktike?
IN ARSENE WE TRUST!!!
Корисников грб
Zvone Boban™
Youth Team Coach
Поруке: 56
Придружен: 02 Нов 2012, 12:03
Место: Croatia
Status: Није на вези

Порука од Zvone Boban™ »

Ništa posebno što se tiče financija. Velike su nagrade za prvog u Bundesligi (100m) tako da se ne moram brinuti po tom pitanju, kasa je uvijek puna.

Nisam sada u FM-u da ti ostavim SS taktike, ali budem čim bude prilike :ole:
Пошаљи Одговор

Повратак на “Menadžerska soba 17/18”