German Empire

Vaše priče, izveštaji ili čista mašta o igranju Football Managera
Корисников грб
Zvone Boban™
Youth Team Coach
Поруке: 56
Придружен: 02 Нов 2012, 12:03
Место: Croatia
Status: Није на вези

German Empire

Порука од Zvone Boban™ »

Слика
Слика
Слика

Слика Слика
Već neko dulje vrijeme imam u planu jednu ovakvu karijeru. Već vam sam naziv karijere govori da je cilj stvoriti koji će pokoriti cijeli svijet. No, fokus neće biti samo na jednom klubu. Od ovog njemačkog kluba, koji se danas natječe u četvrtom rangu Bundeslige, cilj je stvoriti maticu uz koju će biti usko vezani mnogi drugi klubovi, barem po jedan na svakom kontinentu. Da, uzor je Red Bull sa svojim klubovima u Njemačkoj, Austriji, Brazilu, Gani i SAD-u iz čega izvlače mnoge pogodnosti, od lakšeg uspostavljanja skauting mreže do jeftinijeg kupovanja mladih talenata, ali i razvijanja tih mladih igrača šaljući ih na posudbe gdje skupljaju minutažu. Trenutno TSV Aachen nema niti jedan Affiliated Club osim svojeg B tima koji se natječe u 6. rangu njemačkog nogometa. Planski će se dogovarati nove suradnje s klubovima od kojih ćemo raditi filijale. Kao što sam već rekao, cilj je imati na svakom kontinentu barem po jedan klub, a nadam se da me igra u tom cilju neće spriječiti budući da sam imao iskustava u kojima uprava ni pod kojim uvjetima ne dozvoljava dogovor novih suradnja. Npr., dok sam igrao s moskovskim Lokomotivom na početku smo dogovorili jednu suradnju s Kinezima i onda sljedeće 3 sezone ništa, ne žele niti da čuju za to.

Inače, sam klub nikad nije imao neke značajnije uspjehe. Najveći uspjesi su drugo mjesto u Bundesligi 1969. godine te tri finala njemačkog DFB Pokala od kojih je zadnje bilo 2004. godine. Iako su puno puta ispadali iz Bundeslige i vraćali se natrag, zanimljivo je da nikad nisu osvojili niti 2. Bundesligu već im je drugo mjesto 2006. najviše što su otišli. Ujedno, ta sezona 2006/07 koju su proveli u najvišem rangu im je i posljednja u društvu najboljih njemačkih klubova. Od tada slijedi veliki pad pa 2012. padaju u 3. ligu, a godinu kasnije su već u 4. rangu gdje se nalaze i danas.
Слика
Ako ne kvalitetom (barem zasada), Aachen se po infrastrukturi može natjecati i s nekim bundesligaškim klubovima. Neuer Tivoli je stadion izgrađen 2009. godine, a cijena mu je bila nešto više od €45m. Ukupno se na tribine može smjestiti 32 960 ljudi, od toga je 19 345 sjedećih mjesta dok su ostala mjesta stajaća. Za međunarodne utakmice kapacitet je 27 250 sjedećih mjesta.
Слика
Ukupno je uključeno 18 država: 7 iz Europe (Austrija, Belgija, Hrvatska, Njemačka, Francuska, Nizozemska i Švicarska), 4 iz Azije (Australija, Kina, Iran i UAE), 3 iz Afrike (JAR, Egipat i Gana), 1 iz Sjeverne Amerike (SAD), 2 iz Južne Amerike (Brazil i Urugvaj) i 1 iz Oceanije (Novi Zeland). U Njemačkoj je uključeno prvih 7 razina, kod ostalih liga petice prve dvije lige, a u ostalih 16 države samo prva liga. Pod DB je izabrana Small + Players from club in Continental competitions posebno za svaki od kontinenata.

Izvještaji su planirani najmanje dva puta godišnje (polusezona i kraj), ali možda će to biti u češće, ovisno o događanjima. U te izvještaje će biti uključeni i rezultati B tima i juniora, a s vremenom će se tu vjerojatno neći i rezultati naših filijala.
Последње учитавање од Zvone Boban™ дана 09 Мар 2017, 20:53, учитано 1 пут укупно.
Корисников грб
Zvone Boban™
Youth Team Coach
Поруке: 56
Придружен: 02 Нов 2012, 12:03
Место: Croatia
Status: Није на вези

Порука од Zvone Boban™ »

Слика
Слика
Слика
Слика
Na početku igre, Aachen je ekipa kvalitetno (barem za standarde njemačke Regionallige) popunjena na gotovo svim pozicijama, osim u veznom redu. U srcu veznog reda je Timo Staffeldt, kapetan i najbolji igrač ove ekipe, ali on je jedan od samo dvojice igrača koji konkuriraju za tu poziciju. Drugi je reprezentativac SIrije Nerciwan Khalil Mohammad. Postoje tu još 2-3 igrača koji mogu igrati na poziciji ofenzivnog veznog, ali budući da sam planirao postaviti igru u 4-4-2 romb formaciji, bio je neophodno ekipu pojačati s još barem dva središnja veznjaka. A novaca - nema. Tek nešto malo prostora u Wage Budgetu. Taj prostor je iskorišten za dovođenje jednog igrača - Steve Müller može pokriti sve središnje pozicije od obrane, preko zadnjeg veznog, do centralnog veznog igrača. Na posudbu iz Jene su dovedena još dva mlada vezna igrača - Maximilian Schlegel i Maximilian Wolfram. Ta tri igrača su ujedno i svi transferi koje smo obavili tijekom ljetnog prijelaznog roka. Odlazaka nije bilo.
Слика
Prije početka ligaškog natjecanja medijske projekcije su nas stavljale na 9. mjesto. Naravno da je, unatoč tomu, glavni cilj promocija u viši rang natjecanja iako niti prvo mjesto u ligi ne jamči plasman. Njemačka Regionalliga (četvrti rang) se dijeli na pet grupa, a mjesta u višem rangu ima mjesta samo za tri kluba. Koliko sam shvatio, pobjednici svake od grupa i najbolji drugoplasirani, idu u doigravanje nakon čega dobivamo klubove koji ostvaruju promociju. A tu su neke zanimljive ekipe kao što su druge momčadi Dortmunda, Schalkea, Gladbacha i Kölna, uz Essen i Oberhausen, te čine jaku konkurenciju. Pretjerano pisati o utakmicama pojedinačno neću, jer bi se ovo pretvorilo u dulji tekst. Mogu samo napomenuti da smo do Nove godine odigrali 21 od 34 kola te da zauzimamo prvo mjesto na tablici s pet bodova ispred drugog Essena. Uz to, još uvijek ne znamo za poraz, ali imamo problema s velikim brojem neriješenih rezultata. Na polusezoni imamo skor od 11 pobjeda i 10 neriješenih rezultata, uz gol-razliku 28:9. Uvjerljivo je to najbolja obrana lige (ok, Bonn je primio 13 golova, ali oni su daleko na tablici, od konkurenata je najbliži Essen s 16 primljenih) čemu svjedoči i činjenica da je naš vratar Philip Sprint najbolji vratar lige. Statistika od 14 utakmica bez primljenog gola što ga dovodi do 67% uspješnosti.
Слика Слика


Слика
Ove godine u ovom natjecanju ne sudjelujemo, ali iskoristiti ću priliku pa objasniti kup sistem u Njemačkoj te reći nešto o tome kako se klubovi kvalificiraju u kup natjecanje. U natjecanju ukupno sudjeluje 64 ekipa. Izravan plasman, po rezultatima iz prošle sezone, imaju svi klubove iz prve i druge Bundeslige te najbolja četiri kluba iz treće lige. U Njemačkoj se igraju i regionalni kupovi, njih ukupno 21, čiji se prošlosezonski pobjednici kvalificiraju u glavni kup. Preostala tri mjesta dodjeljuju se regijama s najviše muških klubova, a obično pravo nastupa dobiju gubitnici u finalima regionalnih kupova.

Слика
Ovo je naš regionalni kup u kojem sudjelujemo. Ovdje u natjecanju sudjeluju 32 ekipe s time da klubovi iz prve i druge Bundeslige nemaju pravo sudjelovanja. Izravno se u kup kvalificiraju svi klubovi iz regije koji igraju u trećoj i četvrtoj ligi dok se ostali kvalificiraju kroz lokalne kupove (njih nema u FM-u te nisam siguran kako je to točno ovdje napravljeno). Iako, ove prve tri rečenice važe za RL, u igri je izgleda drugačije napravljeno pa se kreće s 64 ekipe na početku. Važno je napomenuti da postoji ukupno 21 regionalni kup, a liga se u četvrtom rangu dijeli na 5 podgrupa tako da nisu svi klubovi s kojima sam u ligi ujedno i u ovom kupu.
U uvodna dva kola sam prošao klubove sa samog dna ligaške strukture. Prvo Pesch (6. liga), a zatim i Bergheim (7. liga), da bih tada naletio na Fortunu Köln, jedini klub iz treće lige u mojem regionalnom kupu. Otišlo je u produžetke, iako sam bio bolji, i tamo se izgubilo. Jebiga. Zasad jedini poraz na klupi Aachena.

Слика
Naravno, još je rano za početak stvaranja carstva izvan Njemačke, ali u ovakvoj situaciji kad igraš u nižim ligama i živiš u besparici, poneki Senior Affiliate klub dobro dođe. Upecali smo HSV, trenutno još nemamo njihovoj igrača u rosteru, ali nazire nam se jedan vrlo zanimljiv.
Слика


Слика
Nismo došli niti do polusezone, a već sam dobio jednogodišnje produženje ugovora. Što se financija tiče, pojma nemam kako je do sada bilo tako da ne mogu uspoređivati, ali mislim da je bila ista cifra.
Слика Слика
Корисников грб
Zvone Boban™
Youth Team Coach
Поруке: 56
Придружен: 02 Нов 2012, 12:03
Место: Croatia
Status: Није на вези

Порука од Zvone Boban™ »

Слика
Слика
Слика
Слика
Budući da smo već ispali iz kupa, u drugom dijelu sezone čekala nas je samo borba u ligi gdje smo s vodeće pozicije ušli u posljednjih 13 utakmica. Siječanj nam je donio i velik broj ozlijeda, posebice u veznom redu pa smo morali dovesti neke igrače iako se novaca nije imalo. Kao dio suradnje s HSV-om došao je Gillian Jurcher, krilo i napadač, kojeg nismo ništa platili, svu plaću tijekom posudbe preuzeo je na sebe klub iz Hamburga. Drugi igrač koji je pojačao vezni red je Philipp Rusteberg koji može igrati na krilu, u srcu veznog reda ili kao istureni veznjak. Niti jedan se nije nešto posebno naigrao, služili su kao zamjene u iznimnim situacijama. iz kluba je otišao rezervni vratar Pascal Nagel kojeg će zamjeniti vratar naše druge ekipe (ekipa je član 6. lige), ujedno i jedini igrač te ekipe koji nije "siv".
Слика
U drugom dijelu sezone se nije puno toga promijenilo. Opet igra toplo-hladno, možda čak i lošija jer smo upisali i nekoliko poraza. Imali smo sreću pa su i naši protivnici gubili puno bodova. U zadnja 3 kola smo ušli s 9 bodova prednosti na drugoplasiranim (drugo mjesto su dijelili Köln II i RW Essen). Trebao nam je jedan bod za potvrdu naslova ili da protivnici izgube te bodove. Uz to, 32. kolo nam je donijelo domaću utakmicu protiv Kölna, a 33. gostovanje u Essenu. Obje utakmice smo izgubili, Köln je dobio obje (Essen je već na prvoj stepenici prosuo bodove i odmah isapao iz utrke). Tako se velika prednost istopila u zadnjem kolu nam je bio imperativ uzeti bod protiv kluba iz donjeg dijela tablice. Jedva smo uzeli bod, ali Köln je izgubio pa nije niti bilo važno. Idemo u doigravanje
Слика Слика Слика
Pobjednici pet gerionalnih liga + najbolji drugoplasirani sudjelovali su u doigravanju za ulazak u 3. ligu gdje je bilo mjesta samo za tri kluba. Parovi su određeni ždrijebom, a mi smo izvukli SV 07 Elversberg, prvaka sjeverozapadne regije. U 180 teških minuta odlučio je jedan jedini gol. Zabio ga je naš stoper Tobias Haitz u 75. minuti uzvrata u gostima za plasman Aachena u 3. ligu.
Слика Слика

Слика
Od ostalih SS-ova vrijedi izdvojiti statistiku igrača kroz sezonu 2016/17, odluku uprave o nadogradnji stadiona te ponudu NK Zagreba koja je odbijena.
Слика Слика Слика Слика
Корисников грб
shirajzl
SFM Hall Of Fame
Поруке: 1605
Придружен: 29 Авг 2011, 23:57
Место: Hrvatska
Status: Није на вези

Порука од shirajzl »

Zvone, nije te valjda otjeralo s cro-manager? :D

Samo naprijed s pričom. : :yesko:
Корисников грб
Zvone Boban™
Youth Team Coach
Поруке: 56
Придружен: 02 Нов 2012, 12:03
Место: Croatia
Status: Није на вези

Порука од Zvone Boban™ »

shirajzl пише:Zvone, nije te valjda otjeralo s cro-manager? :D

Samo naprijed s pričom. : :yesko:
Ma nije me otjeralo samo volim ovako pisati na više foruma, čuti što više različitih reakcija i slično.

Tamo još uvijek provedem previše vremena, ne više kao prije, ali i dalje previše :fanman:
Корисников грб
Zvone Boban™
Youth Team Coach
Поруке: 56
Придружен: 02 Нов 2012, 12:03
Место: Croatia
Status: Није на вези

Порука од Zvone Boban™ »

Слика
Слика
Слика
Слика
Ulazak u viši rang natjecanja značio je da se dobro moramo pojačati mislimo li u 3. ligi igrati konkurentno. Iako, na početku smo doveli neke igrače koji nisu odigrali niti jedne minute. Razlog leži u tome što nam je uprava tek nešto kasnije omogućila veći wage budget pa smo kasnije mogli dovesti i bolje igrače. Iz tog razloga David Soubieux je cijelo vrijeme član druge ekipe. Dobra stvar u svemu tome je što plaće igrača druge ekipe ne ulaze u wage budget koji imam na raspolaganju te mi zbog toga njegovo dovođenje (a i dovođenje nekih drugih koji su ipak upisali neke minute) nije stvaralo probleme.Sveukupno smo doveli 18 igrača. Na početku su skautirani svi igrači otpušteni iz klubova Serie A i Ligue 1, a kao posljednica toga u klub su dovedeni Sami Larabi, Federico De Piano i Malhory Noc. Dovedena su i tri Hrvata, jer kakva bi to ekipa bila bez naših igrača. Pogotovo ako se o Njemačkoj radi. Dva stopera Igor Gal i Marko Kopilaš te napadač Ivan Jakov Džoni. Dva pojačanja, oba na posudbe doveo je i naš sportski direktor kojemu dopuštam da traži i pokušava dovesti igrače iako ih ja na kraju gotovo sve odbijem. Dvojac koji je na kraju ipak potpisao su vratar Ramon Castellucci iz Nurnberga i lijevi bek Pierre Fassnacht iz Karlsruhera. Niti za jednog ne plaćamo plaću što je ujednio i bio uvjet da dođu na posudbu. Veznu liniju je pojačao i Nijemac Christian Pospischil koji polako ispada iz prvih 11 i mogao bi se pridružiti dečkima u 6. ligi. U prvom valu pojačanja došao je i napadač Goran Vujović koji, zajedno s Džonijem, tvori napadači dvojac. Kasnije je još doveden i Felix Pohl koji može pokriti obe bekovske pozicije i tu sam planirao stati s transferima. Ali, što ozlijede što suspenzije, primorale su me na nove kupovine. Došli su kvalitetni lijevi bek Christian Dorda te vezni igrač Willi Evseev. Ovaj drugi je možda poznat onima koji su igrali avanturu u Kazakhstanu jer ima i državljanstvo te države pa je bio jedan od rijetkih iole kvalitetnih domaćih igrača. Pravilo da među prijavljenima za utakmicu mora biti barem 4 igrača njemačke nacionalnosti s 23 ili manje godina mi je također stvaralo probleme. Te probleme je donekle riješio kvalitetni mladi veznjak Nico Brandenburger kojeg se sjećam kao vrlo dobrog igrača iz vremena kad sam igrao s Gladbachom na FM15 čini mi se. Na kraju, igrač koji je došao nakon zadnje utakmice jesenskog dijela i tako riješio (nadam se) kronični problem s vratarima. Svim igračima FM-a dobro poznati Maxym Koval.
Слика
U ligi napredujemo bolje nego sam očekivao. Moja su očekivanja bila borba za sredinu tablice. Naravno, kladionice mi uopće nisu davale velike šanse na ostanak. Prognoze su bile 19. mjesto i put nazad u Regionalligu, ali to je bilo i očekivano. Novi trećeligaš, došao iz lige ispod, njega je najlakše gurnuti na dno tablice, nitko to neće smatrati iznenađenjem. Ali, nedamo se. U prvenstvo smo startali s tri pobjede, nakon čega su uslijedila 2 remija, pa dvije pobjede, pa četiri remija i tako da ne ne nabrajam. Uglavnom, prvi poraz je stigao tek u 17. kolu, drugi dvije utakmice kasnije i to su zasada jedina dva poraza. Nalazimo se na drugom mjestu s 43 osvojena boda. Pred početak sezone moj je asistent na pres konferenciji (to prepuštem uvijek asistentima) rekao da je cilj na ovu sezonu uzeti 40. Već na polusezoni imamo 3 boda "viška". Glavno oružje u dosadašnjem dijelu prvenstva je Ivan Jakov Džoni koji sa 14 golova i 7 asistencija dijeli prva mjesta na ljesticama najboljih strijelaca i asistenata.
Слика Слика


Слика
Ulaskom u viši rang natjecanja postali smo jedni od favorita ovog regionalnog klupskog natjecanja. Do prošle sezone ovdje je igrao samo jedan trećeligaš, Fortuna Köln, od kojeg smo i ispali u četvrtfinalu prošle sezone da bi na kraju naslov uzeo Bonn. Ove godine smo se i mi pridružili kao drugi trećeligaš ovdje. Plasirali smo se u četvrtfinale gdje smo veliki favoriti, a tu su i Fortuna i Bonn kao glavni favoriti. Uz nas naravno.
Слика Слика

Слика
Naš novi Affiliated club je Bonn s kojim smo do prošle sezone igrali u istoj ligi. Služit će nam kao bazen za dovođenje mladih igrača.
Слика


Слика
Ovog sam ljeta bio zasut ponudama drugih klubova, ali sve su ponude odbijene. Redom su me na intervju zvali: Al-Jazira, Al-Wasl, Atlanta United, Bahia, VfL Bochum, Colorado Rapids, Criciuma, Flamengo, Dynamo Houston, LA Galaxy, Palmeiras, Philadelphia Union, Real Salt Lake, Sao Paulo, Teheran, Wurzburg Kickers i Zürich.

Naravno da su mi nakon ovakve polusezone ponudili produženje ugovora, pogotovo kad su vidjeli kakav interes vlada za moje trenerske usluge. Novi ugovor mi istječe u ljeto 2019. Plaća je 95.000€ godišnje.
Слика
Ono što je još prošle sezone najavljeno, sada je realizirano. Naš stadion je dobio podno grijanje.
Слика
A u klubu su održani i izbori.
Слика Слика
Корисников грб
Dr. Moo
Assistant Manager
Поруке: 766
Придружен: 30 Мај 2012, 19:49
Место: Beograd
Has thanked: 25 times
Been thanked: 37 times
Status: Није на вези

Порука од Dr. Moo »

Odlicna prica, svidja mi se sto nista ne propustas da javis o desavanjima u klubu! Samo napred! :fanman:
'Za mene su zene zakon. Obozavam rupe u zakonu!' - Per Mertesacker
Корисников грб
vignjoslav
Assistant Manager
Поруке: 515
Придружен: 06 Дец 2010, 20:21
Место: Srbija
Has thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од vignjoslav »

Baci sliku sa youth intake-a oabevzno.
Корисников грб
Zvone Boban™
Youth Team Coach
Поруке: 56
Придружен: 02 Нов 2012, 12:03
Место: Croatia
Status: Није на вези

Порука од Zvone Boban™ »

vignjoslav пише:Baci sliku sa youth intake-a oabevzno.
Što se youth intakea tiče. imao sam 2-3 solidna mlada igrača u prvoj rundi regena, ali kad su krenule stizati ponude klubova iz Bundeslige, bilo ih je nemoguće zadržati. Odmah krene nezadovoljstvo, sruše moral cijeloj ekipi, a na ovom manageru moral je 50% rezultata. Kad uzmeš u obzir da su svi bili na youth ugovorima i cijena im je bila možda 500€, ne možeš puno dobiti za njih tako da sam svu trojicu prodao za od 35k do 55k uz klauzulu da meni ide 50% sljedećeg transfera i buy back klauzulu koja je od 60k do 80k, kako kome. Znači skoro nikakva buy back klauzula tako da, ako se pokažu dobri, odmah krećemo po njih kad stignemo u Bundesligu.
Корисников грб
vignjoslav
Assistant Manager
Поруке: 515
Придружен: 06 Дец 2010, 20:21
Место: Srbija
Has thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од vignjoslav »

Da SS-ove da ih vidim, posto me to interesuje, jer ja na tome zasnivam moju igru.
Корисников грб
Zvone Boban™
Youth Team Coach
Поруке: 56
Придружен: 02 Нов 2012, 12:03
Место: Croatia
Status: Није на вези

Порука од Zvone Boban™ »

Martin Ziegler - prodan za 26,5k, buy-back klauzula 55k
Timo Brose - prodan za 20k, buy-back klauzula 50k
Marcel Lippert - prodan za 54k, buy-back klauzula 80k

Слика
Слика
Слика
Корисников грб
Zvone Boban™
Youth Team Coach
Поруке: 56
Придружен: 02 Нов 2012, 12:03
Место: Croatia
Status: Није на вези

Порука од Zvone Boban™ »

Слика
Слика
Слика
Слика
U siječnju nije bilo puno transfera. Došla su tek tri igrača, sva tri napadača. Na to sam se odlučio ponajprije zbog loše forme pojedinaca u napadu, ali i ozlijeda. Novi sportski direktor Andreas Brehme, kojega sam na početku karijere doveo kao svog asistenta, a sad unaprijedio na mjesto sportskog direktora, doveo nam je pojačanje iz Evertona, mladog napadača Bassala Sambou čiji transfer bih vjerojatno odbio, ali radi se o njemačkom igraču, ima 20 godina i Everton mu i dalje isplaćuje plaću pa sam prihvatio njegov dolaza. Ostala dvojica su došla iz Sjeverne Amerike. Richie Ercoli je Kanađanin, ima 18 godina i dolazi bez odštete iz Toronto FC Academy. Drugi je Paul Lee, 20-godišnji Amerikanac iz Lane Uniteda, još jednog kluba iz američke razvojne lige te i on dolazi bez odštete.

Ovoga puta moram se osvrnuti i na prodaju. Prva generacija regena koja je došla sredino prošle sezone počela je davati rezultate u juniorskoj ligi, a s time su došle i brojne ponude. Situacija je slijedeća: igrači u juniorskom timu, ponajviše zbog male reputacije kluba koštaju max. €1k, preko toga teško tko ide. Zainteresiranih je puno, ima čak i klubova iz vrha Bundeslige, malo jača ponuda (a uz to i ne baš najbolja financijska situacija u klubu općenito) i predsjednik će to prihvatiti. Zato sam se pomirio s činjenicom da ih ne mogu zadržati i pokušao sam napraviti sve da iz transfera izvučem što više. Nisam se lakomio i tražio velike odštete nego sam inzistirao na buy-back opciji koja je mala jer je i sama odšteta niska, ali sam i inzistirao na opciji prema kojoj Aachenu pripada 50% sljedećeg transfera, a treći uvijet (o kojem se moglo pregovarati) je prijateljska utakmica gdje mi zadržavamo sve prihode. Tako su klub napustila trojica juniora: Martin Ziegler (prodan za €26,5k, buy-back klauzula €55k, 50% od sljedećeg transfera), Timo Brose (prodan za €20k, buy-back klauzula €50k, 50% od sljedećeg transfera) i Marcel Lippert (prodan za €54k, buy-back klauzula €80k, 50% od sljedećeg transfera).

Слика
Prvi dio sezone završen je sada već legendarnom utakmicom protiv FSV Frankfurta. Obrana je općenito bila problem, glupi golovi su nas u prvom dijelu sezone često spriječavali da preuzmemo vrh iako se Hallescher "nudio" i često kiksao, ali mi to nismo uspijevali iskoristiti i nikako ih nismo uspijevali preskočiti na tablici. Pet golova protiv Frankfurta nas je dovelo u poziciju da imamo 5. obranu ligu, s 10 primljenih golova više od Dresdena koji je imao najbolju obranu. Onda je na vrata stao Maxym Koval, bivši vratar kijevskog Dynama, i sve je postalo lakše. U drugi dio sezone smo ušli nanizavši 6 utakmica bez promljenog pogotka. Ukupno smo u 17 utakmica drugog dijela prvenstva uspjeli mrežu sačuvati 12 puta, a primili smo ukupno 7 pogodaka. Daje nam to prosjek od 0.41 primljenih golova po utakmici naspram 1.09 u prvom dijelu sezone. Na kraju smo, s 30 primljenih pogodaka, završili na diobi prvog mjesta najboljih obrana s još 2 kluba. Što se napada tiče, tu smo uvjerljivo najbolji.
Слика Слика


Слика
Kup smo odradili onako kako smo i očekivali. Nakon što smo u četvrtfinalu pobjedili niželigaša Freialdenhoven s miješanim sastavom, jedini već problem smo imali u polufinalu protiv Fortune Köln. Dvoboj je otišao u produžetke gdje smo na kraju ipak slavili rezultatom 1:0. Ipak, to je ostavilo traga na našim igračima. Samo četiri dana kasnije smo igrali protiv Dresdena u ligi, a mnogi važni igrači su bili iscrpljeni zbog 120 minuta u ovoj utakmici te smo izašli s izmješanim sastavom i izgubili 1:0. U finalu protiv Bonna nije bilo većih problema.
Слика Слика Слика
Слика
U protekloj sezoni koristili smo ukupno 33 igrača. Na slici ispod igrači su poredani po prosječnoj ocjeni, a ja ovako dodatno mogu napisati da je najbolji strijelac Ivan Jakov Džoni s 18 pogodaka, a slijede ga siječanjska pojačanja Lee (14 golova) i Ercoli (11). Najbolji asistenti su Džoni i Willi Evseev s po 7 asistencija, a slijedi ih Pierre Fassnacht sa 6. Najviše nastupa je upisao naš dokapetan Tobias Haitz (41), zatim kapetan Timo Staffeldt (40) i Igor Gal (39).
Слика Слика
Последње учитавање од Zvone Boban™ дана 14 Мар 2017, 17:25, учитано 1 пут укупно.
Корисников грб
Zvone Boban™
Youth Team Coach
Поруке: 56
Придружен: 02 Нов 2012, 12:03
Место: Croatia
Status: Није на вези

Порука од Zvone Boban™ »

Слика
Слика
Слика
Слика
Do sada sam uvijek reporte započinjao s transferima, ali sada ćemo to malo promijeniti. Ulaskom u drugu Bundesligu, značajno smo povećali prihode od sponzora. Iako cifre i dalje nisu velika, bilježimo 3x veći prihod od sponzora u odnosu na prošlu sezonu (ove godine €2.09m, prošle €699k). Kada su u pitanju očekivanja uprave, dogovorili smo se da je minimalni cilj izbjeći jednu od posljednje dvije pozicije koje bi značile automatsko ispadanje u 3 ligu.
Слика Слика
E, sad transferi. Još na početku karijere, u razgovoru s "vladajućima", dogovorena je politika razvitka mladih igrača i kupovine juniora i njihovo razvijanje. Do sada je nije puno toga napravilo po tom pitanju pa sam sada odlučio kupiti 3 igrača kao zalog za budućnost. Lijevi bočni iz Perua prvi je igrač za kojeg smo platili ikakvu odštetu. Doduše, to nije bilo ispregovarano nego je to ona naknada za razvoj, ali za nadati se je da će Enrique Ochoa opravdati uloženo. Tu je i stoper Landry Brou iz Obale Bjelokosti te vratar Luis Farfán iz SAD-a. Tu su i tri igrača koje sam doveo da pojačaju drugu ekipu (onu u 6. ligi), ali su kupovana tako da kvalitetom ne odudaraju previše kako bi mogli pomoći i prvoj ekipi ako zagusti.Manfred Osei-Kwadwo je krilo/napadač, a do sada je igrao za drugu ekipi Kaiserslauterna, Patrick Strauß je zadnji vezni te dolazi iz druge ekipe Leipziga, a kao posljednje pojačanje dolazi Mario Crnički, bivši napadač Bayerna kojega sam htio dovesti na posudbu još u prvoj sezoni, ali bezuspješno. Sad idemo na pojačanja za prvi tim. Andrea Pinton je doveden kao igrač od kojeg se puno očekivalo, ali nije dobio puno minuta. Prvo ozljeda, a onda i drugi dolasci gurnuli su ga u drugi plan. Felix Dornebusch doveden je na posudbu kao backup Kovalu, ništa više. Na poziciju desnog bočnog je kao backup doveden Karlo Šimek kojemu je istekao ugovor u Međimurju. Ipak, počeo je sezonu kao prvi izbor, ali kasnije je ipak prešao na klubu. Pred pisanje ovog reporta se i ozlijedio (3 mjeseca) pa sam ga prebacio u drugu ekipu tako da mu se na SS-u ne vidi statistika. Igrač koji je impresionirao u prvom dijelu sezone je Brazilac Rafael Martins koji je došao da bi u prvih 11 zauzeo poziciju našeg kapetana Staffeldta kojeg već pomalo sustižu godine. Drugu bočnu poziciju od sada zauzima bivši veliki talent paragvajskog nogometa, bivši igrač milanskog Intera Rodrigo Alborno. Kod njega je problem što je Injury Prone, imao je jednu ozljedu na početku sezone, od tada "se drži". Zatim je tu i igrač koji nam i nije bio neophodan jer na njegovoj poziciji imamo dosta igrača, ali je Home Grown te se vraća u Aachen nakon 7 godina. Timur Temeltaş u prvom mandatu nije zabilježio niti jedan nastup za prvu ekipu, ali sada je redovit s klupe. Razlog zašto nam on nije bio pretjerano potreban je i Anthony De Freitas. Igrač kojeg smo pratili dulje vrijeme i sad ga napokon doveli. Veliko pojačanje u veznom redu ponajviše zbog toga jer je svojim golovima donio 3 važne pobjede. Što se obrane tiče, tu smo doveli, uz spomenutog Pintona, još 3 igrača. Prvi od njih je Clemens Schoppenhauer, igrač koji je bio standardan, ali se ozlijedio isto na dulje vrijeme pa je prebačen u drugu ekipu pa mu se ne vidi statistika. Tu je i Franko Uzelac koji je nastupio samo 2 puta, ali je zabio jedan važan gol, a ozljedom Schoppenhauera mogao bi dobiti i više minuta. I zadnji stoper je Kamerunac Fabrice Fokobo. Dolazi iz portugalskog Sportinga, iz njihove druge ekipe, i prvi je igrač za kojeg sam u ovoj karijeri platio odštetu (ok, prije njega je bio i Ochoa, ali kod Peruanca je to bila ona naknada za razvoj). Ukupno €100k za igrača koji se pokazao dobrim, ali može on i bolje. Na kraju, dva veznjaka, kreativca. Prvi je Poljak koji dolazi na posudbu iz HSV-a - Rafal Grudniewski za kojeg FM kaže da je najbolji igrač u mojoj ekipi, a drugi je Bosanac koji dolazi nakon isteka ugovora u Gentu, a inače je igrao za Željezničar i zaprešički Inter - Haris Hajradinović.

Što se odlazaka tiče, prodali smo još jednog juniora po sad već tradiocionalnoj recepturi - buy-back klauzula + 50% od sljedećeg transfera. Po toj formuli je Patrick Backszat otišao u Dresden. Osim njega, lijevi bek Christian Dorda je nezadovoljan statusom otišao u SC Paderborn, a stoper Sami Larabi u Valenciennes FC. Transfer Francuza je ujedno i prvi za kojeg smo dobili neke značajnije novce (€300k).
Слика
Premijerna sezona u drugoj Bundesligi donijela nam je mnoge zanimljivosti. OK, upravi smo obećali minimum 16. mjesto što bi značilo da nećemo izravni ispasti nego ćemo imati play-off, ali nadam se da nitko nije povjerovao da je to stvarno cilj. Do sada smo odigrali 19 utakmica, imamo 34 boda i nalazimo se na drugom mjestu, 3 boda iza prvog St. Paulija. Ovo je ujedno i prvi put da smo došli ovako visoko. Uglavnom smo se cijele polusezone nalazili na pozicijama između petog i devetog mjesta. No, u zadnjih 5 utakmica uzeli smo 13 bodova i to nas je lansiralo na vrh. Dobro, gotovo na vrh. Ne baš na vrh. Uglavnom, zadovoljan sam. Imamo najbolju obranu lige, Koval je najbolji vratar s čak 10 Clean Sheetova. Ipak, napad "šteka", tek smo osma ekipa u ligi po realizaciji na što vjerojatno utjecaja ima i naša 3-6-1 formacija (ok, zapravo 3-5-1-1, ali 3-6-1 zvuči zanimljivije). Zanimljiv je i podatak da smo, od 19 odigranih, čak 16 utakmica završili s remijem ili nečijom pobjedom od 1 razlike. Ostale tri utakmice smo dobili redom 4:0, 3:0 i 2:0 s time da je ova zadnja završila našim golom u 91. minuti. Igra je tvrdo, bez izrazitih favorita i velikih pobjeda. #italianstyle
Слика Слика


Слика
U našoj premijernoj sezoni u DFB kupu smo podbacili. Želio sam proći barem u drugu rundu. Dobili smo i solidnog protivnika - Arminiju koja se mogla proći, ali na kraju smo ispali. Šteta, ali barem smo se mogli potpuno posvetiti ligi.
Слика Слика

Слика
I ovog ljeta je na moju adresu stiglo mnoštvo ponuda (tj. zahtijeva za intervjue) od strane drugih klubova. Ponude su redom slali Royal Antwerp FC, Atlanta United, Chicago Fire SC, HNK Cibalia, Colorado Rapids, Columbus Crew SC, MSV 02 Duisburg, Sporting Kansas City, Los Angeles Galaxy, FC Luzern, Philadelphia Union, Portland Timbers, HNK Šibenik i FC Sion, ali su sve te ponude odbijene. Također, došla je ponuda i ruske reprezentacije, ali je i to odbijeno.


Naravno da su mi nakon ovakve polusezone ponudili produženje ugovora, pogotovo kad su vidjeli kakav interes vlada za moje trenerske usluge. Novi ugovor mi istječe u ljeto 2021. Plaća je 140.000€ godišnje.
Слика
Последње учитавање од Zvone Boban™ дана 21 Мар 2017, 12:14, учитано 1 пут укупно.
Корисников грб
Zvone Boban™
Youth Team Coach
Поруке: 56
Придружен: 02 Нов 2012, 12:03
Место: Croatia
Status: Није на вези

Порука од Zvone Boban™ »

Слика
Слика
Слика
Слика
U siječnju nismo puno kupovali. Zapravo, nisam planirao uopće kupovati, ali se otvorila prilika uzeti dva igrača iz HSV-a na posudbu gdje klub iz Hamburga i dalje isplaćuje plaću igračima pa smo ih uzeli do kraja sljedeće sezone. Taj dvojac su Mats Köhlert (krilo, napadač) i Marco Friedl (bek, krilo). Prodaja nije bilo.
Слика
U drugi dio sezone, zadnjih 15 utakmica, ušli smo s drugog mjesta, 3 boda iza prvog St. Paulija. Iako smo u uvodnih 6 utakmica uzeli 14 od 18 bodova, klub iz Hamburga se držao dobro i čak povećao prednost na 5 bodova. Sljedeće kolo i mi i oni upisujemo poraz, zatim Aachen upisuje još jedan dok St. Pauli uzima 3 i odlazi na 8 bodova te se u tom trenutku činilo da je borba za prvo mjesto gotova (bilo je to 7 utakmica prije kraja), a nakon remija protiv Münchena 1860 u 28. kolu počeli su nam prijetiti Werder i Dresden te smo bili u situaciji da izgubimo i drugo, pa čak i treće mjesto. Morali smo nešto mijenjati, jednostavno nismo uspijevali zabiti gol te iz 3-5-2 formacije prebacujemo u 4-4-2 (uski romb). Pobjeđujemo Hallescher 6:2, ali Arminija nam je stvorila nove probleme u sljedećem kolu kada nas opet muči realizacija no dolazimo do pobjede golom u 91. minuti. U međuvremenu, St. Pauli je u zadnje 3 utakmice uzeo samo jedan bod te smo u 31. kolu u situaciji da idemo u goste u Hamburg, a pobjeda protiv izravnog rivala nas vodi na prvo mjesto. Vodimo 2:0 već nakon 15 minuta, ali domaćin smanjuje do poluvremena, a u drugom dijelu su uspjeli promašiti jedanaesterac za 2:2. Ostalo je, dakle, 2:1 te smo 3 kola prije kraja preuzeli vrh. Gusto je tada bilo na vrhu. Aachen 58, St. Pauli i Werder po 57, a Eintracht 55. Mi do kraja nismo uspjeli uopće pobijediti, 3 remija - 3 boda. St. Pauli je upisao 4 boda uz pobjedu u zadnjeg kolu nad Werderom koji je također u zadnja 3 kola uzeo 4 boda. Eintracht je također, kao i mi uzeo samo 3 boda i ostao na 4. mjestu. Mi smo na kraju prvaci sa 61 bodom, ali isto toliko na kraju imaju i St. Pauli i Werder, ali oni imaju lošiju gol-razliku. Šteta što je Eintracht u zadnjem kolu izgubio jer, da su uzeli 3 boda, i oni bi na kraju imali 61 i, ovisno o gol- razlici, bili bi vjerojatno drugi ili treći, Werder bi u tom slučaju ostao na 4. mjestu. Na kraju, više od €16m za prvo mjesto, nije loše.
Слика Слика

Слика
I tijekom ove polusezone došle su tri ponude za prelazak na drugi posao. Ovoga puta, za veliko čudo, nije bilo ponuda iz SAD-a, ali ponude su slali Braunschweiger TSV Eintracht 1895, Inter Zaprešić i SC Freiburg.
Слика
U protekloj sezoni koristili smo ukupno 24 igrača (9 manje nego prošle sezone). Na slici ispod igrači su poredani po prosječnoj ocjeni, a ja ovako dodatno mogu napisati da je najbolji strijelac Paul Lee s 12 pogodaka, a slijede ga Ivan Jakov Džoni (8 golova) te Richie Ercoli te Anthony De Freitas s po 5. Najbolji asistent je Džoni s 11 asistencija, a slijede ga Felix Pohl sa 7 te Rafal Grudniewski te Paul Lee, obojica imaju ubilježene 3 asistencije. Najviše nastupa je upisali su naš dokapetan Tobias Haitz i vratar Maxym Koval (35 nastupa), dok je odmah iza njih Rafael Martins s također 35 nastupa, ali su 2 bili ulasci s klupe. Što se tiče najbolje ocijenjenih igrača, najbolji je Malhory Noc, no on je tu ocjenu (8.80) zaradio na temelju jedne dobre utakmice pa bi bilo u redu za najbolje igrača sezone proglasiti Francuza De Freitasa (7.24) dok je drugi Poljak Grudniewski (7.23). Treći je naš Franko Uzelac (7.21) koji prvi dio sezone nije igrao, ali se kasnije ustalio u prvih 11 zbog ozlijede Schoppenhauera.
Слика Слика
Корисников грб
Berserk
Manager
Поруке: 1289
Придружен: 25 Дец 2011, 22:04
Место: Petrovgrad
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од Berserk »

Mala molba, bez ljutnje...
Da li mozes da pises u januaru ili u prvom mesecu stvarno pratim pricu ali ne kotam koji su meseci pa moram da guglam :slap:
Sir Alex Ferguson, A Knighted Champion
So Many Years the boss and we adore him
Simply The Best, United through and through
Forever we will be his Red Army
Корисников грб
Zvone Boban™
Youth Team Coach
Поруке: 56
Придружен: 02 Нов 2012, 12:03
Место: Croatia
Status: Није на вези

Порука од Zvone Boban™ »

Слика
Слика
Слика
Слика
Ulaskom u Bundesligu pojavila se potreba za jačanjem ekipe. S druge strane, igrači su jako dignuli potraživanja, kako naše transfer mete, tako i igrači koji su već u ekipi, a i bilo im je potrebno produžiti ugovore. Zbog toga sam se i riješio nekih igrača, ali o tome ću kasnije. Prvo dolazni transferi. Prvi na popisu je vratar Felix Dornebusch koji je prošle sezone bio kod nas na posudbi, a sada je potpisao na 2 godine te će biti treći vratar. Dolazi nakon isteka ugovora u Bochumu koji je ispao u treću ligu. Najveći "kapitalac" ovoj prijelaznog roka je zasigurno Rolando Mandragora, regista iz Juventusa, veliki talent. Ovaj igrač dolazi na posudbu, bio je na transfer-listi u Staroj dami. Da sam imao €9m za odštetu mogao sam ga dovesti i potpisati na više godina, ali takve odštete su za nas još uvijek prevelike. Još jedan igrač koji je pojačati defanzivni dio veznog reda je Miloš Jevtović, sada već bivši igrač Partizana za kojeg sam platio €350k što se s bonusima može popeti na €475k. Na poziciji ofenzivnog veznog, za backup je doveden Argentinac Matias Zaldivar. Doveo sam i dva stopera. Filip Benković se pokazao vrlo dobrim pojačanjem za €325k (€575k), dok Cristian Torres dolazi na posudbu iz meksičkog Club Leona. Bekovske pozicije su pojačala dva mlada igrača. Lijevo je doveden Niklas Beste na dvogodišnju posudbu iz Dortmunda dok će poziciju desnog bočnog zauzeti Amerikanac Alejandro Núñez. Iako više nije bio planiranih transfera, kasnije je doveden napadač André Luiz zbog velikog broja ozljeda ofenzivnih igrača.

Što se odlazaka tiče, i tu je bilo posla. Najviše do sada. Zanemarimo li igrače kojima je istekao ugovor, sezonu odlazaka otvorili su Rafael Martins i Haris Hajradinović. Obojica su vezni igrači, obojica su kod nas bili tek godinu dana. Martins je bio standardan, igrao je dobro, ali ponudu od €1m koju je poslao Atlético Paranaense sam morao prihvatiti jer je bila predobra s obzirom na to da ćemo dobiti i 50% sljedećeg transfera. Hajradinović je većinom bio backup te u St. Pauli odlazi jer je bio nezadovoljan statusom. Rodrigo Alborno je Injury Prone te sam ga se zato htio riješiti. Kupio ga je Botafogo koji ga je odmah dao na posudbu u Libertad. Andrea Pinton, Karlo Šimek, Timur Temeltaş i Clemens Schoppenhauer odlaze jer jednostavno nisu dovoljno kvalitetni za potrebe Bundeslige, a za njih se dobilo ukupno nešto manje od €700k. Radoslaw Imianowski i Yannick Strohmann otišli su u Werder odnosno Karlsruher po dobro poznatoj formuli - buy-back klauzula + 50% sljedećeg transfera.
Слика
Bundesliga... Na polusezoni se nalazimo na diobi 10. mjesta zajedno s Mainzom s osvojenih 19 bodova. Za prvu sezonu u Bundesligi ovo je odlično. S obzirom na budget kojim raspolažemo, sve osim ispadanja iz lige je iznenađenje. Uzmimo u obzir da drugi najlošiji proračun ima St. Pauli, ali i to je 2 puta više novaca nego mi imamo, a prvi sljedeći Augsburg ima 5 puta više novaca na raspolaganju od nas. No, moglo se i bolje. Remi protiv Mainza (0:0) iako smo bili bolji, Schalke je preokrenuo nakon što smo vodili, HSV nas je dobio iako smo ih razbili (HSV dobio crveni karton u 30. sekundi utakmice). Kad se sve zbroji i oduzme, imamo katastrofalan učinak na domaćem terenu. Samo 4 boda u 8 utakmica na Neuer Tivoli stadionu. Dok na strani imamo 15 bodova u 9 utakmica i po tome smo 4. najbolji u Bundesligi. Iako može bolje, smatram da je ovo dobar rezultat za premijernu sezonu. Mogu si postaviti neki cilj da se sezona završi negdje između 10. i 12. mjesta što bi nam donijelo između 38 i 46 mil. eura pa bi se na ljeto moglo uložiti u pojačanje i pokušati napraviti iskorak.
Слика Слика


Слика
Prošle sezone smo kup napustili odmah nakon prve utakmice i cilj je bio otići barem stepenicu dalje što se i postavljeno kao zadatak pred početak sezone. Ždrijeb nam je bio naklonjen. Duisburg je ipak trećeligaš te s njima nismo imali većih problema. Čak i u drugom kolu smo dobili protivnika iz niže lige. Ovaj put to je bio Karlsruher koji se prošle sezone tek u dodatnim kvalifikacijama spasio ispadanja iz "cvajte". Taj dvoboj je teško objasniti. Kad bi se od gledanja loših utakmica mogao dobiti rak, onda bi nakon ove bilo puno oboljelih (25,5 tisuća ljudi na tribinama...). Ukupno tek 1 udarac u okvir gola u 120 minuta, a onda tome dodajte i da smo u raspucavanju promašili prva tri jedanaesterca te da se izvođenje udaraca s bijele točke otišlo do devete serije da bi na kraju Benković zabio za 4:3. Stresno, jako stresno. Ali nije to čak niti toliko strašno kao što će se ispostaviti sljedeće utakmica. U osmini finala smo naišli na bundesligaša, ali opet ne nekog iz reda najboljih. Na redu je, naime, bio RB Leipzig. Ipak, odlična je to ekipa. Selke i D. Zapata u napadu, Werner, Forsberg i Y. Poulsen na krilnim pozicijama, Horn na golu plus Naby Keita u vezi uz manjak kvalitete u obrani, ali svakako kvalitetnija ekipa od Aachena. Držali smo se prvi dio utakmice, a onda je Poulsen zabio nakon 10 minuta drugog dijela te je utakmica išla prema kraju bez pretjerano uzbudljivih situacija. Ali onda jedan brzo izvedeni slobodni udarac na otprilike 25 metara od gola gostiju od strane Grudniewskog koji prebacuje na drugu vratnicu gdje je iza obrane ubacuje lijevi bek Ochoa koji nije prvi izbor, ali je dobio priliku u kupu, te Peruanac zabija za 1:1 u 89. minuti. I kad smo se već spremali za još jedne produžetke uslijedio je šok. Pozitivni. Centaršut sa strane iz slobodnog udarca, gužva u šesnaestercu i - penal. Malo sam se zabrinuo što je loptu uzeo Ercoli jer lika ove godine baš ne ide realizacija, ali on pogađa za 2:1 što mu je ujedno i prvi gol sezone.
Слика Слика

Слика
Ulaskom u Bundesligu gdje se nalazi i HSV, klub iz Hamburga nam više nije Senior Affiliate Club, ali smo dogovorili još jednu suradnju u klubom iz niže lige koji će nam pomoći pri dovođenju mladih igrača.
Слика Слика

Слика
I ovog ljeta je na moju adresu stiglo mnoštvo ponuda (tj. zahtijeva za intervjue) od strane drugih klubova. Ponude su redom slali Colorado Rapids, D.C. United, Minnesota United FC, Sportclub Wiener Neustadt, KV Oostende, SC Paderborn 07, Portland Timbers, New York RB, HNK Rijeka i Toronto FC, ali su sve te ponude odbijene. Također, došla je ponuda i talijanske reprezentacije (Ranieri se nije uspio kvalificirati na EURO 2020), ali je i to odbijeno iako sam bio blizu odluke da prihvatim ponudu.
Корисников грб
Zvone Boban™
Youth Team Coach
Поруке: 56
Придружен: 02 Нов 2012, 12:03
Место: Croatia
Status: Није на вези

Порука од Zvone Boban™ »

Слика
Слика
Слика
Слика
U zimskom prijelaznom roku je dovedeno 6 igrača, od čega četiri pojačanja za prvu ekipu i 2 juniora. Od juniora tu je Rubén Montes kojeg smo osigurali prije otprilike dvije godine. Ofenzivni vezni iz nogometne akademije Montreal Impacta, a došao je bez odštete. Drugi je finski napadač Anton Heiskanen za kojeg se interesirao i Arsenal nakon što mu je istekao ugovor u klubu FC Viikingit. Što se tiče first-team igrača, japanski reprezentativac Kensuke Yamada osiguran je još ljetos, ali ga nisam odmah uzimao zbog velike konkurencije na poziciji stopera. Inače, ovaj igrač je prošlu sezonu proveo na posudbi u Greuther Fürthu. Tu je i još jedan stoper, mladi Marcel Lippert, kojeg smo vratili iz Herthe putem buy-back klauzule. Njega je ekipa iz Berlina uzela kad smo ušli u drugu Bundesligu. Došao je i vratar Marcelo Boeck zato što je otišao Koval (o tome kasnije) pa mi je trebala zamjena za 19-godišnjeg Farfana koji je promoviran u prvog vratara, a ujedno mi je trebao i netko tko može biti tutor mladom Amerikancu. Zadnja kupovina je mladi Sebastián Núñez koji je prethodno bio član Envigado Fútbol Cluba, a k nama dolazi kao slobodan igrač.

Što se odlazaka tiče, tu se nema puno za reći. Jedio mi je žao što je Maxym Koval tražio odlazak te se vratio u Dynamo Kyiv. Fabrice Fokobo i Anthony De Freitas odlaze jer su ispali iz ekipe te više ne računam na njih, a Niclas Matern je junior koji odlazi u Köln za 60k + 50% sljedećeg transfera + buy-back klauzula.
Слика
Drugi dio sezone počeo je iznad očekivanja. U prvih 5 utakmica upisane su pobjede protiv Augsburga i St. Paulija, izravnih konkurenata za opstanak, a uzeli smo i po bod protiv dvije Borussije uz poraz od Leverkusena. Ali, onda je krenula serija loših rezultata. Poraz od Werdera i remi protiv Mainza su utakmice gdje smo morali bolje, ali još više od toga peku porazi od Frankfurta i Hannovera koji su u to vrijeme bile dvije posljednje ekipe na tablici. Da smo uzeli barem 4 boda (što nije bilo nerealno), već bi tada riješili problem ostanka (ne i matematički, ali ne bi bilo daleko od toga). Uslijedio je poraz od Bayerna gdje se ničemu nisam niti nadao. Kao što rekoh, porazi protiv Frankfurta i Hannovera doveli su nas u nezgodnu situaciju jer se poredak iza nas zgusnuo i, iako smo i dalje držali 11. mjesto, imali smo tek nekoliko bodova prednosti nad zonom ispadanja. U tom smo trenutku imali 7 utakmica do kraja i tek dva protivnika (RB Leipzig i Köln) protiv kojih smo se mogli nadati bodovima iako su, realno, to jače ekipe od nas. Prvu utakmicu smo riješili odlično, 3:0 pobjeda nad Leipzigom nakon čega je uslijedio poraz od Schalkea istim rezultatom. Protiv Kölna također upisujemo pobjedu, ovaj puta 2:1. Tri kola prije kraja igrali smo u gostima kod HSV-a. Remi nam donosi sigurno minimalno 16. mjesto koje vodi u playoff za ostanak, a pobjedom osiguravamo ostanak. Odigrali smo 0:0, ali je i Frankfurt kiksao pa nam pobjeda nije niti bila potrebna. Prvenstvo je zaključeno 2:0 pobjedom nad Wolfsburgom što nam je i prva velika pobjeda u Bundesligi. Usput rečeno, Wolfsburg i Schalke su u zadnje kolo ušli izjednačeni na vrhu. Iako je ekipa iz Gelsenkirchena odigrala tek 1:1 protiv St. Paulija, to im je bilo dovoljno za naslov. Iako sam si na polusezoni zadao cilj završili između 10. i 12. mjesta, na kraju smo završili kao 13. što nam je donijelo 36.700.000 eura. Uz to, naš desni bek Felix Pohl proglašen je za najboljeg debitanta Bundeslige.
Слика Слика


Слика
Na početku sezone sam postavio cilj prolazak u drugu rundu DFB Pokala. To smo ostvarili i nadmašili još tijekom jesenskog dijela kada smo osigurali plasman u četvrtfinale gdje nas je čekao Hoffenheim. Bila je to odlična utakmica gdje je protivnik bio bolji, ali smo na kraju ipak uspjeli pobijediti rezultatom 1:0. Polufinale nam je donijelo gostovanje u Mönchengladbachu i to samo 2 dana nakon prvenstvene utakmice protiv Kölna te smo izašli s gotovo rezervnim sastavom i izgubili 4:0. Mislim da nismo imali šanse čak i da su svi bili spremni i da smo izašli s prvom postavom. Jedino bi rezultat, vjerojatno, bio blaži. Uglavnom, polufinale je debelo premašivanje očekivanja.
Слика Слика

Слика
Napokon se širimo i malo izvan Njemačke. Ugovorena je suradnja s bugarskim prvoligašem PFK Montana što će nam pomoći u dovođenju talenata iz te države s jugoistoka Europe.
Слика

Слика
U protekloj sezoni koristili smo ukupno 26 igrača (2 više nego prošle sezone). Na slici ispod igrači su poredani po prosječnoj ocjeni, a ja ovako dodatno mogu napisati da je najbolji strijelac Paul Lee s 15 pogodaka, a slijede ga Rafal Grudniewski i Mats Köhlert s po 4 zabijena gola. Najbolji asistent je Felix Pohl sa 7 asistencija, a slijede ga Grudniewski i Lee koji imaju po 5. Najviše nastupa je upisao naš dokapetan Tobias Haitz (38) koliko ima i Grudniewski (ali on je tri puta ušao s klupe), dok je odmah iza njih Rolando Mandragora s 36 nastupa. Što se tiče najbolje ocijenjenih igrača, najbolji je Sebastián Núñez (7.23) kojega smo doveli u siječnju, drugi je Rafal Grudniewski (7.13), a treći Paul Lee (7.10).
Слика Слика
Velika nagrada od završne pozicije u Bundesligi dovela nas je u odlično financijsko stanje, najbolje do sada. Pomoću tih novaca vratili smo sve kredite i više nemamo dugova. Balance nam sada iznosi €46.5m, a došli smo i do novih sponzora što je dodatno popravilo financijsku sliku. Ovako visok balance će biti iskorišten u pojačavanje ekipe zbog čega nam je uprava već odobrila Transfer budget u visini od 11.750.000 eura te Wage Budget od 22.550.000 eura za ovu godinu (prošle godine je WB bio otprilike €8.5m). Dio sredstava će biti utrošen i u modernizaciju uvjeta za trening, a odobrena su i ulaganja u juniorski tim.
Слика Слика
Odlične rezultate ove sezone pokazali su i naš B tim te U19 ekipa. I jedni i drugi su osvojili naslove u svojim ligama. B ekipa je ove sezona igrala u Oberligi (5. rang nogometa u Njemačkoj) te će sljedeće sezone ući u konkurenciju Regionallige West. To je inače ista ona liga u kojoj smo mi igrali na početku karijere. U Njemačkoj B timovi mogu igrati najviše 3. ligu. Ulazak u drugu Bundesligu im nije dopušten.
Слика Слика
Na kraju ove sezone Timo Staffeldt odlazi u mirovinu. On je bio naš kapetan ove četiri godine, a u klubu je od 2015. godine. Bio je standardan igrač tijekom igranja u Regionalligi i 3. ligi dok je u zadnje dvije sezone skupio tek 5 nastupa uključujući onaj u zadnjem kolu Bundeslige tijekom 2:0 pobjede nad Wolfsburgom. Iako baš i nema neke atribute, u nastavku karijere će obnašati dužnost asistenta naše B ekipe. Kapetansku traku preuzima Tobias Haitz, 28-godišnji stoper koji je u klubu od 2016. godine (ali je već bio u klubu, nisam ga ja doveo) te je standardan igrač prve ekipe tijekom sve četiri sezone.
Слика Слика
Корисников грб
Zvone Boban™
Youth Team Coach
Поруке: 56
Придружен: 02 Нов 2012, 12:03
Место: Croatia
Status: Није на вези

Порука од Zvone Boban™ »

Слика
Слика
Слика
Ovaj report će imati malo drugačiji oblik. Odlučio sam se za report u kojem ću predstaviti ekipu s kojom ulazim u sezonu 2020/21, tj. u svoju petu sezonu s Aachenom. Kao što rekoh, predstavljam ekipu s kojom ulazim u sezonu, prijelazni rok je završen, stoga ću prvo odraditi transfere, a onda prelazim na svakog igrača ekipe pojedinačno. S obzirom na to da sam trenutno na početku rujna, odigrane su i dvije službene utakmice, ali o njima sada neće biti govora.

Došlo je ukupno 12 igrača. Naravno, neće svi odmah u prvi tim. Neki su odmah proslijeđeni na posudbe, neki su u U19 ekipi, neki u B ekipi skupljaju seniorske minute. Počet ćemo od vratarske pozicije. Nakon što nas je Koval napustio u zimskom prijelaznom roku, jedinicu je preuzeo mladi Farfan koji dosta oscilira pa mi je trebao vratar koji je spreman odmah uskočiti, biti spreman braniti za prvi tim, ali i netko tko se neće previše buniti ako bude sjedio na klupi jer razvoj mladog Amerikanca mi je na prvo mjestu. Idealan za to mi se čini Marko Marić kojemu je istekao ugovor u Hoffenheimu. Kroz prošlu sezonu najviše smo problema imali u napadu gdje je samo Paul Lee zadovoljio formom. Zato sam ciljao barem dva pojačanja pred protivničkim golom. Nicolás Castillo mogao bi biti pun pogodak. Club Brugge ga je stavio na transfer-listu za vrlo male novce, a za moj ograničeni budget ovo je bila savršena prilika. Jedan iskusniji napadač trebao bi donijeti malo smirenosti ovoj mladoj ekipi u ključnim trenucima. Također, tu je i Dimitris Alevris, australski napadač iz Sydneyja koji će još malo pojačati konkurenciju. Nakon što je tijekom protekle sezone bio kod nas na posudbi, sada je na 4 godine potpisao meksički stoper Cristian Torres. Hijerarhijski bi trebao biti tek šesti stoper u ekipi tako da se njime neću pretjerano baviti. Vezni red će pojačati Khaled Jaber, mladi Jordanac umjesto kojeg sam mogao uzeti i još nekoliko drugih igrača sličnih kvaliteta, ali rijetko kad se pruža mogućnost imati talentiranog Jordanca u ekipi pa sam se zato odlučio za njega. Mislim da se uz kvalitetan pristup može razviti u vrlo dobrog igrača. Na poziciju desnog beka je došao Senegalac Khadim Cissé kojemu sam planirao dati solidnu minutažu, ali kasnije se pojavila mogućnost da u klub dođe, po skautima, supertalentirani njemački bek Johannes Lanig pa sam Cisséa poslao na posudbu u Greuther Fürth odakle je Lanig došao. Odlaskom nekih igrača, nastala je velika praznina na poziciju defenzivnog playmakera pa su mi tu trebala dva nova igrača. Kao idealan za tu poziciju došao je Manuel Locatelli kojemu je istekao ugovor u Milanu. Iako ga trebam na DM poziciji koja mu nije baš najuigranija, ovakvu priliku nisam mogao propustiti. Za njegovu zamjenu doveden je Dženis Burnić iz Dortmunda. No, nakon toga se Locatelli ozlijedio i otpao za cijeli jesenski dio prvenstva pa sam bio primoran dovesti novog igrača, a kao idealan se pokazao još jedan iskusni igrač Davide Di Gennaro iz Cagliarija. Za klub su još potpisali gruzijski ofenzivni veznjak Revaz Tavadze i hrvatski lijevi bek Marko Špalj. Ova dvojica za sada neće biti dio prve ekipe, ali imaju kvalitete da uskoče bude li potrebno, a svakako u budućnosti očekujem njihov doprinos.

Što se odlaznih transfera tiče, moram izdvojiti dva igrača kojima su istekle posudbe i čiji odlazak bi mogao dosta utjecati na našu igru. Rolando Mandragora se vratio u Juventus koji je za novu posudbu tražio puno više novaca nego prvi put i morao sam odustati od ovog igrača, a Rafal Grudniewski se vratio u HSV koji je ispao u drugu ligu. Za ovim Poljakom najviše žalim, igra ga opisuje kao wonderkida, kod mene je bio dvije sezone na posudbi i uvijek među najboljim igračima. Klub iz Hamburga više nije htio uopće čuti za posudbu, a kad je igrač od njih zatražio da ga stave na transfer listu, izvisili su cijenu €59m. Za mene puno previše. Zato sam odlučio da više neću raditi posudbe (osim kada su u pitanju backup igrači) jer se više ne želim dovesti u situaciju da ovisim o igraču kojeg ne mogu na nikakav način zadržati (ili barem nešto zaraditi). Kada gledamo prodane igrače, jedino je Felix Pohl bio član prve postave, ali kad se pogledaju atributi koje ima, veliko je iznenađenje kako je uopće do sada igrao jer od takvog igrača nisam puno očekivao. Odšteta od €625k je odlična jer mislim da nije u stanju svoju igru podignuti na višu razinu što će u sljedećim sezonama biti neophodno. Od ostalih igrača otišao je jedino Matias Zaldivar koji je ispao iz mojih planova za novu sezonu, dok su na posudbe, skupljati seniorske minute, Manfred Osei-Kwadwo (igrao samo za našu drugu ekipu), André Luiz, Anton Heiskanen, Richie Ercoli i gore spomenuti Khadim Cissé.
Слика
Vratari: Luis Farfán / [url=http://]Marko Marić[/url] / Felix Dornebusch

Svjestan sam činjenice da na vratarskoj poziciji trenutno nismo pretjerano kvalitetni, ali Farfan je veliki potencijal i moram pretrpjeti sve one poteškoće koje dolaze s razvitkom mladih igrača. Amerikanac je u klub došao u ljeto 2018. godine te je ispočetka bio član mlade ekipe, a na golu seniora je zadnjih pola godine. Tijekom tog razdoblja branio je u 19 utakmica, 7 puta sačuvao mraznu mrežu i primio 26 pogotka. Drugi vratar je Marić koji je tek došao u klub, a treći je Dornebusch kojemu je ovo treća sezona u Aachenu. Prve godine je ovdje bio kao posuđeni igrač iz Bochuma, a onda je u ljeto 2019. potpisao trajni ugovor. Do sada je branio u 5 utakmica, primio je 6 pogodaka te je jednom sačuvao praznu mrežu.

Stoperi: Kensuke Yamada / Marcel Lippert / Filip Benković / Landry Brou / Tobias Haitz (C) / Cristian Torres

U rosteru imam 6 stopera. S obzirom na to da igram s trojicom u obrani, to je neki optimalan broj. Obrana je vrlo mlada. Ova šestorica imaju prosjek godina 22,3. Uzmemo li u kalkulaciju samo trojac iz prve postave to je još manje - samo 20,6. Niti po minutama nisu nešto pretjerano dobri. Početna trojka ima ukupno 49 utakmica za Aachen. Yamada je u klub došao početkom kalendarske godine te je do sada upisao 14 nastupa. Lippert je došao isto kada i Japanac, tj. vratio se u klub nakon što je otišao u Herthu kao junior. Mladi Nijemac ima tek 5 nastupa. Najbolji od te trojke je Filip Benković s 30 nastupa, ali on je tu već starosjedioc budući da je ovdje punih godinu dana. Od ostatka ove družine Brou je u dvije godine skupio 23 nastupa, Haitz je kapetan, s nama je već petu sezonu (igrao je i u Regionalligi) te je u žutom dresu upisao 150 nastupa. Torres je ovo ljeto otkupljen nakon što je godinu dana kod nas bio na posudbi, a skupio je 11 nastupa. Naši stoperi ukupno su za Aachen zabili 4 pogotka, od toga Haitz 3 i Brou 1.

Bekovi: Johannes Lanig / Alejandro Núñez / Niklas Beste / Enrique Ochoa

Bekovi - opet jedna vrlo mlada družina s prosjekom od 20,25 godina. Prvi izbor na desnoj strani je najmlađi među ovom četvoricom. Nijemac Lanig (18) ovog je ljeta došao iz Greuther Fürtha i tek treba pokazati što zna. Njegova zamjena je Amerikanac Alejandro Núñez koji ulazi u svoju drugu sezonu na zapadu Njemačke, a do sada je upisao 9 nastupa (plus 2 za drugu ekipu). Na lijevoj strani kvalitetniji izbor je Beste, ali on je na posudbi iz Dortmunda i bez obzira na njegovih 27 prošlosezonskih nastupa za moju ekipu, prvi izbor na lijevoj strani bit će Peruanac Ochoa koji je član Aachena već dvije godine tijekom koji je upisao 15 nastupa za prvu ekipu te uglavnom igrao u juniorima. Bekovi su zabili ukupno dva gola - Beste i Ochoa svaki po jedan.

Vezni igrači: Sebastián Núñez / Davide Di Gennaro / Miloš Jevtović / Manuel Locatelli / Dženis Burnić / Nico Brandenburger / Khaled Jaber

Prvo moramo ispoštovati prosjek godina pa reći da ova sedmorica kad se sve zbroj i podjeli imaju prosjek od 22,5 godina. Još jedan mladi dio ekipe. Najstariji je novajlija Di Gennaro, ali nije i najbolji. Prvo ime veznog reda je Sebastián Núñez, 19-godišnji Kolumbijac koji je već upisao i nastup za A reprezentaciju svoje države. U Aachenu je pola godine, a do sada je skupio 14 nastupa uz 2 gola i jednu asistenciju. Igrač koji zatvara trokut u veznom redu je Miloš Jevtović, bivši igrač Partizana, danas 19-godišnjak koji je tijekom prošle sezone (jedine u Aachenu) upisao 27 nastupa. Tu je i Nico Brandenburger, 25-godišnji Nijemac koji na Neuer Tivoliju igra još od vremena kad je Aachen bio u trećoj ligi. Ulazi u svoju četvrtu sezonu u žutom dresu, a do sada je upisao 77 nastupa tijekom kojih je skupio 7 golova i 5 asistencija. Ostatak ekipe u veznom redu čine novajlije Locatelli, Burnić i Jaber.

Napadači: Paul Lee / Dimitris Alevris / Nicolás Castillo

Ovdje će, čini mi se, biti potrebno manje pisanja nego u prethodnim dijelovima. Paul Lee je prvi napadač što zbog kvalitete što zbog doprinosa kojeg je pružio tijekom dosadašnjeg igranja za Aachen. U klubu je dvije i pol godine tijekom kojih je upisao 81 nastup i zabio 41 pogodak uz 12 asistencija. Ostala dvojica su tek došli pa se o njima nema što reći. Mogu samo dodati da je prosjek godina opet dosta nizak - 22,6.
Слика
Manager: Grisha Aleksandrovich Nikolaev
Assistent Manager: Torsten Frings

Coach: Marc Böhnke / Mkhitar Davidyan / Piero Bosaglia / Stefan Leitl / Dimitris Moutas / Ognjen Koroman / Dmitry Gun'ko
Fitness Coach: Zvonko Komes / Markus Zidek
Goalkeeping Coach: Saša Petrović

Head Physio: Volker Max
Physio: Gerhard Egger / Claudio González Pardón

Director of Football: Andreas Brehme
Chief Data Analyst: Brian Howard
Chief Scout: Halim Fiçici
Scout: Luca Liloia / Klemen Avbelj / Giorgos Kokolakis / Ralf Weber / Goran Vasilijević / Carles Puyol / Pavle Đurić / Ivan Popović / Jens Jeremies / Abderrahim Ouakili


Aachen II Manager: João Tralhão
Aachen II Assistent Manager: Timo Staffeldt


Head of Youth Development: Andrej Razdrh

Aachen U19 Manager: Stanislav Bogush
Aachen U19 Assistent Manager: Wilko Risser

Coach: Tiago Fernandes / Petar Sardelić / Mauro Rosales / Jason Hernández / Felipe Saad
Корисников грб
Zvone Boban™
Youth Team Coach
Поруке: 56
Придружен: 02 Нов 2012, 12:03
Место: Croatia
Status: Није на вези

Порука од Zvone Boban™ »

Слика
Слика
Слика
Слика
Transferi su odrađeni u prošlom reportu pa to ovdje preskačemo.
Слика
Nekako su podijeljeni dojmovi oko prvog dijela Bundeslige. Nalazimo se na 11. mjestu. Na istom tom mjestu bili smo i nakon 17 utakmica prošle godine. Razlika je što smo onda bili bliže dnu nego vrhu (10 bodova zaostatka za 6. mjestom koje vodi u Europu, 5 bodova prednosti nad zonom ispadanja), a sada je situacija obrnuta (3 boda za Europom, 12 ispred zone ispadanja). Osvojili smo 22 boda iako smo mogli puno više. Prije svega, sramotan rezultat u prvom kolu. Poraz 5:1 u Mainzu gdje smo imali 1:1 pred kraj prvog dijela, onda crveni karton i penal za domaćina za 2:1, a na početku drugog dijela još jedan crveni karton i kola su krenula nizbrdo. Onda imamo dvije pobjede (Hannover, Hertha) pa poraz od Frankfurta gdje smo morali puno bolje. Pobjeda protiv Leverkusena je bila neočekivana, ali poraz od Schalkea je sve vratio na svoje mjesto. U tom trenutku imamo 3 pobjede i 3 poraza u 6 utakmica. Malo čudno s obzirom na to da je do sada veliki broj neriješenih ishoda bio moj trademark. No, ne zadugo. Sljedećih 5 utakmica - 5 remija. Protiv Werdera i Gladbacha smo vodili velik dio utakmice i na kraju primili golove, Hoffenheim nas je razbio za je ovaj bod velik kao kuća, a Stuttgart i Augsburg su bile izjednačene utakmice. Uslijedio je poraz od Bayerna, ništa drugo nisam niti očekivao, a onda pobjeda protiv Kölna nakon 7 utakmica bez slavlja. Opet jedan poraz, Dortmund nas je razbio, a remi protiv Leipziga je jedna od onih utakmica nakon kojih imaš osjećaj da ćeš porazbijati sve oko sebe. Dominacija protiv ekipe koja se s Bayernom bori za vrh, a onda gol pred kraj utakmice i samo bod na kraju. Posljednja utakmica protiv Wolfsburga je bila puna preokreta. Dva puta smo vodili (1:0 i 2:1), a onda i gubili 3:2 da bi na kraju došli do boda.
Слика Слика


Слика
U kupu manje uzbuđenja kao i svaki put u prvom dijelu sezone. Prvo klub iz četvrte lige kojeg smo riješili bez većih problema iako su poveli na početku. Uslijedila je utakmica protiv Nürnberga koji igra u drugoj Bundesligi. Rezultatski neizvjesno, ali dominirali smo cijelom utakmicom. Sljedeći je Wolfsburg koji nam dolazi između dvije važne ligaške utakmice u kojima moramo uzeti 6 bodova pa ću možda i odmarati dio ekipe jer širinu za kvalitetno igranje na dva fronta još uvijek nemamo.
Слика Слика

Слика
Nakon što smo uspostavili suradnju s Montanom u Bugarskoj, širimo se malo sjevernije i dolazimo u Rumunjsku. Fotbal Club Brașov će nam pomoći u potrazi za nekim novim Hagijem, Mutuom i sličnima...
Слика

Слика
Potpisan je novi ugovor koji će me u klubu zadržati još dvije godine uz povećanje plaće od 731% (sa €160k na €1,17m godišnje). Dogovoreno je i ulaganje u omladinski pogon.
Слика Слика
Корисников грб
Zvone Boban™
Youth Team Coach
Поруке: 56
Придружен: 02 Нов 2012, 12:03
Место: Croatia
Status: Није на вези

Порука од Zvone Boban™ »

Слика
Слика
Слика
Слика
Tijekom zime nije bilo puno transfera što je čudo s obzirom na to kakav je bio običaj tijekom ove karijere. Čak i prije službenog otvaranja prijelaznog roka došla su dva igrača koji su u tom trenutku bili bez kluba. Argentinski ofenzivni veznjak Ramiro Carrera došao je ponajprije zato što može igrati na obje krilne pozicije te će nam koristiti u onim rijetkim trenucima kada igramo s krilima. Iz tog razloga se i nije baš naigrao, ali je svoj dio posla obavio korektno, čak je i bljesnuo u jednoj utakmici. Južnoafrički stoper Bafana Moletsane pojačava konkurenciju u obrani. Već imam dva kvalitetna stopera (Lippert i Yamada), ali s obzirom na to da većinu utakmica igram s trojicom iza, trebao mi je još jedan koji će uskočiti umjesto Benkovića. Sad imam trojicu stopera s kojima je budućnost bezbrižna. Marco Menacho novi je vratar u klubu. Nakon što je Marić izrazio želju za odlaskom i sve dogovorio s Dinamom, uzeo sam ovog Bolivijca koji je tijekom sezone izgurao Farfana s gola te uzeo "jedinicu". Na kraju, stoper iz Urugvaja Alfredo Ramírez koji je dogovoren već neko vrijeme, ali čini mi se da nije na razini prva tri izbora na njegovoj poziciji. Prvi dio sezone je proveo u klubu uz dva nastupa, ali sve je izglednije da ga na ljeto čeka odlazak na posudbu.
Слика
U Bundesligi je bilo svega. Počeli smo dobro, s dvije pobjede protiv Hannovera i Mainza, ali je onda uslijedio hladan tuš zbog toga što smo uzeli samo bod u utakmicama protiv Herthe i Frankfurta, ekipa s kojima smo u to vrijeme bili u direktnom dvoboju za pozicije. Uslijedio je očekivani poraz od Leverkusena (možda malo prevelik, ali to je ekipa sa savršenim igračima iako to stanje na tablici baš i ne pokazuje), a bod protiv je, onako, za sjest i plakat. Odigrali smo 1:1 s time da protivnik nije imao niti jedan udarac u okvir našeg gola. Nesretnik koji je zabio autogol je bio Lippert. Nakon toga je još došao i poraz od Hoffenheima gdje smo bili blago bolja ekipa, ali centaršut na drugu vratnicu (ako me pamćenje služi) je riješio utakmicu. Tipično FM-ovski. Posljednjih 10 utakmica su odigrane odlično. OK, upisali smo 3 poraza, ali to je bilo protiv Bayerna, Dortmunda i Leipziga (prve dvije ekipe na tablici + četvrta koja je do zadnjeg kola bila treća i trebao im je bod da potvrde to treće mjesto). U ostalih sedam utakmica redom su padali Stuttgart, Werder, Gladbach, Augsburg, Köln, Wolfsburg i Karlsruher i to uvjerljivim rezultatima izuzev ovog zadnjeg protivnika protiv kojeg je ostalo samo 1:0. Na kraju - 6.mjesto. Odličan rezultat, no morali smo čekati finale kupa da vidimo idemo li u Europu. Igrali su Bayern (prvak) i Wolfsburg (razočaranje sezone). I Wolfsburg je dobio. Na penale. Tako smo ostali bez Europske lige. Utješna nagrada mi je to što sam izabran za managera sezone dok je Beste najbolji lijevi bek Bundeslige.
Слика Слика


Слика
Tu se nema puno pričati. Wolfsburg nam je došao između dvije važne ligaške utakmice (iz kojih smo uzeli samo bod, jebiga) tako da sam ovdje izašao s drugom postavom. Čak statistika i nije tako loša kao rezultat.
Слика Слика

Слика
U protekloj sezoni koristili smo ukupno 27 igrača (1 više nego prošle sezone). Na slici ispod igrači su poredani po prosječnoj ocjeni, a ja ovako dodatno mogu napisati da je najbolji strijelac Paul Lee s 14 pogodaka, a slijede ga Nicolás Castillo s 14 i Khaled Jaber sa sedam. Najbolji asistent je Nicolás Castillo koji je upisao 9 asistencija, a iza njega su Paul Lee s 8 te Dimitris Alevris i Sebastián Núñez s po 7 dodavanja za gol. Najviše nastupa je upisao naš dokapetan Marcel Lippert (36), a iza njega su S. Núñez s 32 izlaska na teren i Kensuke Yamada s 30 nastupa. Što se tiče najbolje ocijenjenih igrača, najbolji je Ramiro Carrera (8.20, ali iz samo 4 nastupa) kojega smo doveli u siječnju, drugi je Niklas Beste (7.35), a treći Castillo (7.33).
Слика Слика
Velika nagrada od završne pozicije u Bundesligi dovela nas je u odlično financijsko stanje, najbolje do sada. Balance nam sada iznosi €58.8m (prošle sezone kad sam pisao izvještaj bilo je €46.5m). Ovako visok balance će biti iskorišten u pojačavanje ekipe zbog čega nam je uprava već odobrila Transfer budget u visini od 16.660.000 eura te Wage Budget od 30.850.000 eura za ovu godinu (prošle godine je WB bio otprilike €22.5m).
Слика Слика
Donekle lošiji uspjesi druge ekipe i momčadi do 19 godina nego što je to bilo prošle godine. Mlada ekipa je sada druga, a prošle godine su bili prvaci, dok je B ekipa završila na sredini Regionallige West (4. rang).
Слика Слика
Пошаљи Одговор

Повратак на “Menadžerska soba 17/18”