Ejidenses

Vaše priče, izveštaji ili čista mašta o igranju Football Managera
Корисников грб
Tomas
Manager
Поруке: 1155
Придружен: 05 Авг 2011, 13:31
Место: Beograd
Has thanked: 57 times
Been thanked: 29 times
Status: Није на вези

Ejidenses

Порука од Tomas »

Posle skoro 4 dana od kako je izasao zadnji pec, napokon sam izabrao spanski klub koji cu da vodim. Dugo sam se premisljao da li da uzmem Rasing (braca San Emeterio nisu vise tamo, plus ih je kolega Luxic vec vodio), Albasete, Mursiju ili Rekreativo. Cak sam i zapoceo jedan sejv sa Herkulesom, ali mi nekako nije bilo to to, da bi na kraju izabrao verovatno najmladji profesionalni klub iz liga petice, CD El Ejido 2012.
Слика
Слика
Kao sto se iz imena vidi, klub je osnovan 2012. godine, do sada nema nijedan osvojen trofej u vitrinama. Prvu promociju su ostvarili spajanjem sa klubom CP Berja, da bi prosle sezone zauzeli 3. mesto u grupi 9 Tercere i kroz plej of su izborili plasman u Segundu B4. Klub raspolaze sa odlicnim uslovima za treninge, dobrom skolom za klince i solidnim finansijama, balans je u plusu 464k, budzet za transfere je oko 45k, dok za plate imam slobodno oko 11k/w. Posto sam pored spanske lige ucitao i nasu, mozete ocekivati tim sa miksom Spanaca i Srba, vec sam pikirao i prvo pojacanje, jednog od mojih omiljenih igraca zadnjih par menadzera. Igra mi pred pocetak prognozira 18. mesto u ligi, nadam se da cu je demantovati, novca imam za nekoliko novih igraca, za sta ce to biti dovoljno videcemo.
Последње учитавање од Tomas дана 06 Мар 2017, 20:23, учитано 1 пут укупно.
Корисников грб
луди
Manager
Поруке: 2604
Придружен: 25 Мај 2011, 23:30
Место: Filmski Grad
Status: Није на вези

Порука од луди »

Au kolko nerealni uslovi za segundu B, ja ovo imao tek kad sam igrao finale LŠ sa Meliljom.
Корисников грб
Tomas
Manager
Поруке: 1155
Придружен: 05 Авг 2011, 13:31
Место: Beograd
Has thanked: 57 times
Been thanked: 29 times
Status: Није на вези

Порука од Tomas »

Imao sam malih problema sa kompom, pa malo kasnim sa predstavljanjem ekipe, posto sam morao da krenem ponovo ispocetka. Zatekao sam solidnu ekipu, vise kvantitativno, pa sam izdvojio sledece igrace koji ce ciniti okosnicu tima:
Слика
Слика
Слика
Слика
Слика
Слика
Слика
Слика
Paquito je trenutno najveci talenat u klubu i polako ce dobijati sansu. Pored njih imam jos 4 ili 5 back up igraca, tako da planiram da dovedem jos nekih 7 ili 8 novih igraca, moram da pazim na ogranicenje jer mogu da registrujem samo 22 igraca za ligu. Pojacanja mi trebaju u svim linijama, narocito golman, jer ova dvojica koji su tu nemaju kvalitet da bi bili prvi izbor, kao i stoper, zadnji vezni, jedno krilo i neki mladi spic.
Корисников грб
vignjoslav
Assistant Manager
Поруке: 515
Придружен: 06 Дец 2010, 20:21
Место: Srbija
Has thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од vignjoslav »

Kod mene u opste nemaju takve uslove za trening i razvoj klinaca, bas cudno. Obavezno pisi kada dodjes do youth intake-a. :)
Корисников грб
Tomas
Manager
Поруке: 1155
Придружен: 05 Авг 2011, 13:31
Место: Beograd
Has thanked: 57 times
Been thanked: 29 times
Status: Није на вези

Порука од Tomas »

vignjoslav пише:Kod mene u opste nemaju takve uslove za trening i razvoj klinaca, bas cudno. Obavezno pisi kada dodjes do youth intake-a. :)
Proverio sam u editoru, fiksni su im uslovi, ne znam sto je kod tebe drugacije, jedino ako si pomesao klubove, posto postoji i klub Poli Ejido.

Nakon dugotrajne potrage za pojacanjima, dosao je red i da ih predstavim. Nisam planirao da ih dovedem u velikom broju, mislio sam da par njih potpisem za stalno, a par na pozajmice, ali verovatno zbog slabe reputacije kluba, bolji igraci od onih sto ih vec imam nisu hteli da dodju, tako da sam morao da zavucem malo dublje ruku u dzep i dvojicu platim poprilicno:
Слика
Слика
Слика
Слика
Слика
Слика
Слика
Iako sam najavio da ce mi tim biti miks Spanaca i Srba, ipak vecinu novajlija predstavljaju Italijani. Dvojicu njih znam kada sam vodio Parmu, Lucas i Guzman su se super pokazali u Indjiji, dok je ipak Marusic glavno pojacanje, uvek sam ga dovodio u klub ako sam mogao i on je jedan od mojih omiljenih igraca zadnjih par menadzera, plus je slobodan igrac. Cini mi se da sam se fino pojacao, ostavio sam nekih 2k/w nedeljno za zimski prelazni rok i eventualno neki potpis za leto, tako da bi bio zadovoljan i nekom sredinom tabele, mada mi obicno na menadzerima nije bio problem da izborim i promociju odmah u prvoj sezoni.
Корисников грб
Tomas
Manager
Поруке: 1155
Придружен: 05 Авг 2011, 13:31
Место: Beograd
Has thanked: 57 times
Been thanked: 29 times
Status: Није на вези

Порука од Tomas »

Kao sto sam i ocekivao, iako smo debitanti u Segundi B, imamo sasvim pristojnu prednost pred drugi deo prvenstva. Na pauzu smo otisli sa prve pozicije, ubedljivo smo najefikasnija ekipa u ligi, dok sam sa odbranom delimicno zadovoljan.
Слика
Iako sam mislio da ne dovodim pojacanja, jedno je ipak stiglo. Usled povrede golmana Amadorija na 2 meseca, doveo sam jos jednog naseg igraca kao rezervu, posto uopste nemam poverenje u trenutnog rezervnog:
Слика
Слика
Najbitnije je da nas niko od najboljih igraca nije napustio, tako da ocekujem da nastavimo da grabimo ka Segundi. Finansijski sam posle duzeg vremena u malom plusu, oko 26k, usled odlicnog nastupa u Kupu Kralja, gde smo dogurali do 1/4 finala i tu je od nas bila bolja Malaga. Na putu dotle smo eliminisali cak 2 prvoligasa, koji su nas moram da priznam totalno potcenili, igrajuci sa skoro rezervnim timovima. Prvo smo pobedili Seltu zahvaljujuci vecem broju golova u gostima, da bi u sledecoj rundi dobili i Atletiko Madrid ukupnim rezultatom 3:1. Mislio sam da cemo nakon minimalne pobede na domacem terenu rutinski izgubiti u revansu, ali smo bili dosta hrabri i prosli dalje. Da li zbog ove 2 eliminacije ili neceg drugog, trener Malage je izveo najjaci tim i tu nismo imali nikakve sanse, plus je Amadori u prvoj utakmici imao ocenu od 4,6, tako da cu verovatno probati da dovedem nekog drugog golmana sledece sezone.
Слика
Последње учитавање од Tomas дана 11 Мар 2017, 02:30, учитано 1 пут укупно.
Корисников грб
Tomas
Manager
Поруке: 1155
Придружен: 05 Авг 2011, 13:31
Место: Beograd
Has thanked: 57 times
Been thanked: 29 times
Status: Није на вези

Порука од Tomas »

Specijalno za kolegu Vignjoslava predstavljam dvojicu najboljih regena, Jose Manuel je trenutno bolji, ali Diego Arrebola bi trebalo da ima veci potencijal, ako je suditi po zvezdicama:
Слика
Слика
Do kraja ove sezone igrace za tim do 19 godina, a vec sledece ce biti treci izbor na svojim pozicijama. U ligi smo bili u seriji od 13 utakmica bez poraza, da bi usledilo gostovanje poslednjeplasiranoj La Rodi i naravno poraz od 1:0, uprkos vecem broju suteva (20 naprema 4), vecem posedu lopte (55%) i preciznijim pasovima (83%-69%). Ali bez obzira na jos jedan poraz na poslednjoj utakmici, povecali smo prednost na 11 poena u odnosu na najblize pratioce Meridu i Real Linense i 12 u odnosu na Linares.
Слика
Корисников грб
Tomas
Manager
Поруке: 1155
Придружен: 05 Авг 2011, 13:31
Место: Beograd
Has thanked: 57 times
Been thanked: 29 times
Status: Није на вези

Порука од Tomas »

Napokon sam uspeo da zavrsim prvu sezonu i mogu slobodno da kazem da smo poprilicno izdominirali u ligi, evo i 3 dokaza za to:
Слика
Слика
Слика
U potpunosti sam zadovoljan celom sezonom. Kao sto se gore vidi, imao sam najboljeg strelca, asistenta i trojicu igraca sa najvisim ocenama, uz vec pomenuto 1/4 finale kupa.
Слика
S obzirom da je ovo bili prva godina kluba u ovom rangu takmicenja, zabelezena je i rekordna pozicija u ligi i prvi put cemo se takmiciti u Segundi. Da bi ostvarili prvenstveno opstanak u ligi, uprava mi se i nesto nije otvorila, dobio sam budzet od 2,8k za transfere (gde li nadjose bas ovu cifru) i imam 17k/w od 44 slobodno za plate. Potrebno mi je dosta pojacanja, prvenstveno bolji golman, 1 ili 2 stopera, levi bek, plej, makar jedno krilo i rezervni spic, nadam se da cu uspeti da vecinu dovedem. Jedini potpis koji sam za sada obezbedio je dolazak Vasilija Djurica iz OFK-e. Javljam se kad zavrsim prelazni rok.
Корисников грб
Tomas
Manager
Поруке: 1155
Придружен: 05 Авг 2011, 13:31
Место: Beograd
Has thanked: 57 times
Been thanked: 29 times
Status: Није на вези

Порука од Tomas »

Imao sam velikih problema da nadjem pojacanja u ovom prelanom roku. Iako sam uspevao da nadjem jeftina pojacanja, njihovi preveliki zahtevi za platom su me odbijali. Vecina je trazila za mene preveliki iznos (od 7,5k/w nedeljno pa navise), a ja sam mogao da ponudim 5k maksimalno, cak i da sam mogao vise sigurno ne bi dao. Cak su mi i klinci iz nase lige koji trenutno zaradjuju izmedju 100 i 200 evra trazili po 7, 8k nedeljno, da bi jedan kasnije presao u Javor (Milos Nikolic iz Zvezde) za 400 evra platu, ludeo sam zbog toga. Razumem da zbog reputacije kluba traze vise para, ali je ovo stvarno previse. Sada da se vratim da predstavim one koji su dosli, prvu trojicu sam potpisao za stalno, a dvojicu na pozajmicu:
Слика
Слика
Слика
Слика
Слика
Слика
Hteo sam da dovedem jos par igraca na pozajmicu, ali nisam uspeo, ili su mi njihovi klubovi trazili da tu pozajmicu platim ili da pokrijem veliki procenat od plate. Tu spadaju cak i Real i Barsa, taj iznos je za njih sitnica, ali je meni bio previse. Vignjevica sam potpisao kao back up, posto dugo nisam uspevao da nadjem nekog boljeg, da bi zadnjeg dana iz najveceg rivala Almerije doveo Khaloua na pozajmicu. Probacu da ga u januaru potpisem za stalno ako nastavi ovako da igra. Stigle su mi i prve dve ponude za posao od Real Uniona i Gvadalahare, ali sam ih naravno odbio. Inace smo startovali odlicno, u prva 4 kola smo zabelezili po dve pobede i remija, nadam se da cemo tako i nastaviti.
Корисников грб
Tomas
Manager
Поруке: 1155
Придружен: 05 Авг 2011, 13:31
Место: Beograd
Has thanked: 57 times
Been thanked: 29 times
Status: Није на вези

Порука од Tomas »

Za sada igramo neverovatno dobro, na polovini prvenstva imamo bod vise i utakmicu manje od najblizeg pratioca Rajo Valjekana.
Слика
S obzirom da nas je napustio moj drugi spic Aracri, na pozajmicu je stigao Pierini, dete Parme, iz Sasuola, dok kao najveci transfer do sada za 275k sam doveo mladog Holandjanina Benmoussu:
Слика
Слика
Слика
Malo je falilo da ponovimo uspeh iz prosle sezone u Kupu Kralja, ovaj put sam dobio dosta teze protivnike. Posle 2 srecna prolaza protiv Kordobe i Numansije, usledio je dvomec sa Seviljom, kojoj ocigledno kup nije bio bitan i u prvoj utakmici kod kuce sam ostvario rekordnu pobedu na ovom menadzeru od cak 7:0, da bi u sledecoj rundi Real ipak bio preveliki zalogaj u ovom trenutku za nas. Iako sam pobedio u prvoj utakmici kod kuce sa 2:0, u revansu su Madridjani bili bolji 4:1 i prosli dalje, iako je na 3:0 Guti promasio zicer u 68. minutu.
Слика
Слика
Слика
Корисников грб
mrek
SFM Hall Of Fame
Поруке: 2668
Придружен: 13 Дец 2010, 20:32
Место: Beograd, Srbija
Контакт:
Status: Није на вези

Порука од mrek »

Koju formaciju furaš?
Joga Bonito - Nije za svakoga
vule82 пише:Upisah se u istoriju i postah besmrtan!
Корисников грб
Tomas
Manager
Поруке: 1155
Придружен: 05 Авг 2011, 13:31
Место: Beograd
Has thanked: 57 times
Been thanked: 29 times
Status: Није на вези

Порука од Tomas »

Vec zadnjih 3, 4 menadzera furam istu formaciju 4-1-2-3 dm wide i uglavnom ide ok, jedino na fm 2014 i 2015 nije funkcionisala u Engleskoj, a zadnja 2 menadzera mi ne radi u Italiji:
Слика
Слика
Jedina player instrukcija je da mi krila menjaju mesta. Uglavnom imam veci posed lopte i oko 80% preciznosti pasova, kao i vise suteva na gol od protivnika. Ponekad promenim nacin na koji dodajemo loptu, ako na pocetku bude manji od 70%, i naravno ako vodim igram na kontre od 65. ili 70. minuta.
Последње учитавање од Tomas дана 26 Мар 2017, 01:01, учитано 1 пут укупно.
Корисников грб
mrek
SFM Hall Of Fame
Поруке: 2668
Придружен: 13 Дец 2010, 20:32
Место: Beograd, Srbija
Контакт:
Status: Није на вези

Порука од mrek »

Ova sirina mi baš upada u oči, pogotovo kad vidim retain possession štiklirano.

Zanimalo me je šta igraš pošto vidim da umeš vezati seriju prangijanja protivnika, a onda odjednom dobiješ po ušima i to rezultatski poprilično glatko.
Joga Bonito - Nije za svakoga
vule82 пише:Upisah se u istoriju i postah besmrtan!
Корисников грб
Tomas
Manager
Поруке: 1155
Придружен: 05 Авг 2011, 13:31
Место: Beograd
Has thanked: 57 times
Been thanked: 29 times
Status: Није на вези

Порука од Tomas »

mrek пише:Ova sirina mi baš upada u oči, pogotovo kad vidim retain possession štiklirano.

Zanimalo me je šta igraš pošto vidim da umeš vezati seriju prangijanja protivnika, a onda odjednom dobiješ po ušima i to rezultatski poprilično glatko.
Upravo tako, ali dok god ja vise pobedjujem, ne zalim se, mora neka utakmica i da se izgubi.
Корисников грб
Tomas
Manager
Поруке: 1155
Придружен: 05 Авг 2011, 13:31
Место: Beograd
Has thanked: 57 times
Been thanked: 29 times
Status: Није на вези

Порука од Tomas »

Kao sto ste primetili, proslo je poprilicno vremena od zadnjeg izvestaja, ali sam se posle season update-a dosta razocarao u Spaniju. Uvek sam voleo da vodim nizerazredne spanske klubove zbog slabih finansija u odnosu na Englesku, Italiju i Nemacku. Na proslom menadzeru kada sam vodio Rasing najveci budzet koji sam dobio je bio 7,5 miliona evra i to nakon 2 osvojene titule i 1 cetvrtfinala i 1 polufinala u Ligi Sampiona, a balans mi je bio duplo veci, da bi sada vec nakon ulaska u Primeru dobio budzet od 6,6 miliona, dok mi je balans oko 25 miliona u plusu, iako sam cak uspeo da upravu ubedim da poboljsaju training i youth facilities i na to ce da ode oko 5 miliona. Odlucio sam da jos odradim prelazni rok i tu cu verovatno da stanem, jer mi Spanci nisu interesantni kada se ima previse para.

Da se sada vratim na kraj sezone, Segunda je rutinski osvojena, cak sam zadnje 3 utakmice sansu pruzio klincima.
Слика
Слика
Kao sto se gore vidi, Guti je ponovo bio najbolji strelac lige, dok bi od ostalih izdvojio dvocifreni ucinak u golovima i asistencijama Khaloue, kao i Espinara i Lucasa. Khalou sam hteo da potpisem za stalno, ali je on ipak produzio ugovor sa Almerijom iako je bio na transfer listi po njegovom zahtevu, jos jedan glupi bag na ovom fm-u. Ujedno je ovo najbolja pozicija kluba u dosadasnjoj istoriji.
Слика
Слика
Kao sto sam vec napisao, budzet za transfere mi je 6,6 miliona, dok je za plate dupliran u odnosu na ovu sezonu i iznosi 99k/w. Trebaju mi pojacanja u svim linijama tima, videcu koga cu uspeti da dovedem.
Пошаљи Одговор

Повратак на “Menadžerska soba 17/18”