Atlanta United

Vaše priče, izveštaji ili čista mašta o igranju Football Managera
Корисников грб
shirajzl
SFM Hall Of Fame
Поруке: 1605
Придружен: 29 Авг 2011, 23:57
Место: Hrvatska
Status: Није на вези

Порука од shirajzl »

Rekli bi ti drugovi s SI foruma da imaš previše long shots. :xD:
Корисников грб
Gagi
SFM Hall Of Fame
Поруке: 12107
Придружен: 12 Апр 2011, 10:09
Место: Heimaey
Has thanked: 4 times
Been thanked: 29 times
Status: Није на вези

Порука од Gagi »

Heh, znam...

Nisam fan toga, ali Depaya sam morao da istrpim. Sada je vreme za rastanak sa njim. Ugovor mu ističe za godinu dana.

Za 5. mesto na CWC

ES Tunis - Atlanta United 0-6
Корисников грб
Gagi
SFM Hall Of Fame
Поруке: 12107
Придружен: 12 Апр 2011, 10:09
Место: Heimaey
Has thanked: 4 times
Been thanked: 29 times
Status: Није на вези

Порука од Gagi »

Слика

Recap - 7th Season

Gotova i sedma. Biću kratak jer sam okačio ono najbitnije. Osvojena je LŠ. Hteo sam da osetim i to SP za klubove, ali pošto se igra posrala po meni na najodvratniji mogući način - teram dalje.
Odbranio sam MLS Supporters' Shield, Istočnu konferenciju i MLS Cup, od U.S. Open Cupa ništa ove godine. Jebiga.
Rekoh da su me napustili Maskarenja i Correa. Otišao je i Depay u LA Galaxy. Dobio sam 3 pika (jedan iz prve, dva iz druge runde), GAM (450k, TAM (190k) i mesto stranca na pet godina. Mislim da sam dobro prošao u tom dilu. Što se tiče pojačanja, osim Atsua i Konea stigli su još Lo Celso (PSG, free) i Aouar (Lyon, free). Fino su se uklopili.

Sada imam 2 DP igrača - Lo Celsa i Konea. Kone je na YDP ugovoru sa malom platom što znači da mogu da ga prebacim na senior contract ukoliko nađem nekog mamojebača. Nudili su mi razne igrače: Bejla, Šnajderlina, Kondgobiju.... Videćemo. Ima vremena.
Prošao sam grupnu fazu LŠ, u 1/4 ću igrati protiv Tigresa.

Слика

Слика

Слика

Слика
Lucifer
Assistant Manager
Поруке: 878
Придружен: 21 Феб 2011, 23:07
Место: Kruševac
Formacija: 4-1-2-3
Has thanked: 6 times
Been thanked: 2 times
Status: Није на вези

Порука од Lucifer »

Alooo Gagi pusikurce, kakav ti je to skin? Lici na CFM, si to ti nesto modovao? Daj te kurceve 2D mec ikonice, sta si se stiso, trazim ti to 300godine .. :slap:
Technique is not being able to juggle a ball 1000 times. Anyone can do that by practicing. Then go and work in the circus. Technique is passing the ball with one touch, with the right speed, at the right time, to the correct foot of your team mate.
Корисников грб
Gagi
SFM Hall Of Fame
Поруке: 12107
Придружен: 12 Апр 2011, 10:09
Место: Heimaey
Has thanked: 4 times
Been thanked: 29 times
Status: Није на вези

Порука од Gagi »

jeste cfm, starija verzija, promenio sam pozadinu

Код: Изаберите све

http://www.filedropper.com/pitch
Documents\Sports Interactive\Football Manager 2017\graphics
Последње учитавање од Gagi дана 28 Феб 2017, 20:00, учитано 1 пут укупно.
Lucifer
Assistant Manager
Поруке: 878
Придружен: 21 Феб 2011, 23:07
Место: Kruševac
Formacija: 4-1-2-3
Has thanked: 6 times
Been thanked: 2 times
Status: Није на вези

Порука од Lucifer »

A starija verzija ok. :cheers:

Gde izmisli ove amere, kakvi draftovi kakve zajebancije. Kako se snalazis ?
Technique is not being able to juggle a ball 1000 times. Anyone can do that by practicing. Then go and work in the circus. Technique is passing the ball with one touch, with the right speed, at the right time, to the correct foot of your team mate.
Корисников грб
Gagi
SFM Hall Of Fame
Поруке: 12107
Придружен: 12 Апр 2011, 10:09
Место: Heimaey
Has thanked: 4 times
Been thanked: 29 times
Status: Није на вези

Порука од Gagi »

Meni je ovo skroz zabavno. Imao sam iskustva sa tim prošle godine, igrao sam pentagon sa NYCFC. I drugi su počeli, igrali nešto malo, al valjda ih smorila ova pravila, salary cap i slično.
Последње учитавање од Gagi дана 28 Феб 2017, 20:17, учитано 1 пут укупно.
Корисников грб
Socivar
World Class Manager
Поруке: 4235
Придружен: 08 Јун 2012, 21:47
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од Socivar »

Kad je debilno uradjeno.
Trust me, i'm the Doctor
Корисников грб
Gagi
SFM Hall Of Fame
Поруке: 12107
Придружен: 12 Апр 2011, 10:09
Место: Heimaey
Has thanked: 4 times
Been thanked: 29 times
Status: Није на вези

Порука од Gagi »

Oni imaju svoj sistem jednakosti, neka žive, neka lepo rade kako su počeli raditi, niko im ne može reći ovo-ono.
Последње учитавање од Gagi дана 28 Феб 2017, 20:31, учитано 1 пут укупно.
Корисников грб
Cvija
Assistant Manager
Поруке: 767
Придружен: 19 Феб 2011, 13:16
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од Cvija »

Meni je taj sistem za basket vise,zato i kidaju...sry ako dosadjujem... :cheers:
Корисников грб
луди
Manager
Поруке: 2604
Придружен: 25 Мај 2011, 23:30
Место: Filmski Grad
Status: Није на вези

Порука од луди »

Gagi пише:Meni je ovo skroz zabavno. Imao sam iskustva sa tim prošle godine, igrao sam pentagon sa NYCFC. I drugi su počeli, igrali nešto malo, al valjda ih smorila ova pravila, salary cap i slično.
Smorilo me što sam sa key playerom Ivanšicom uzeo titulu u prvoj sezoni, a ne pravila.
Корисников грб
Gagi
SFM Hall Of Fame
Поруке: 12107
Придружен: 12 Апр 2011, 10:09
Место: Heimaey
Has thanked: 4 times
Been thanked: 29 times
Status: Није на вези

Порука од Gagi »

Слика

Recap - 8th Season


Zdravo ljudi, Ramonov ortak ovde. Gotova je i 8. sezona. Osvojen je MLS Supporters' Shield, Istok i MLS Cup. U kupi sam opet podbacio, ovoga puta na samom startu. Jebeni penali.
Malo sam rizikovao sa transferima i prodao nezadovoljnog Pereza za 8+3m Leverkuzenu. Njegova zamena je Alan Guzman, prvi pik MLS Superdrafta 2024.
Sad malo o LŠ. Žreb mi nije bio naklonjen. Prvo pa muško - Tigres. 2-2 na strani i 3-2 kod kuće. Gol odluke postigao je Kevin Smith iz slobodnog udarca u ET.
Polufinale - Monterrey, prvi favorit LŠ. 3-1 je bilo kod mene, a u gostima sam izgubio sa 1-0. Taktički sam uništio protivnika, ali je Gudinjo morao da usere stvar.
Finale - Toluca. Mislio sam da neće biti problema. Zajebao sam se. Poraz u gostima od 0-2 u prvoj utakmici. To je bio krajnje zajeban tajming, vezao sam nekoliko loših rezultata u ligi, moral je otišao u penis pa sam pre revanša odigrao prijatejslku protiv nekih bogalja da ih malo oraspoložim. U revanšu smo pobedili sa 3-0 i tako odbranili trofej u CONCACAF LŠ i rezervisali učešće na SP za klubove.
Ali to je tek u decembru. U julu je bilo ludo. Maxi Gonzalez je rešio da mi zagorča život i zatraži transfer. Dortmund je ponudio nekih 20ak miliona, odmah sam odbio, pa su počeli da se javljaju i engleski klubovi. Na kraju je pao dogovor sa WH i on je otišao u London za 31.5m.
Ostao sam sa 3 štopera jer je Ruiz samo dve nedelje pre toga napustio klub. Mogao sam da dovedem neke klince iz Paragvaja i Urugvaja, ali sam se odlučio da dam šansu Hallu, Eskayu i Goldenu. Sa pozajmice sam vratio Sulu Bukenyu za ne-daj-Bože.

Šta raditi sa silnim parama? Odlučio sam da se ugledam na Mođija i Bepea i potrošim taj novac. Pulišić je prvi pik od prvog dana ovog sejva, ali on je zadovoljan u PSG i nema nameru da se vraća kući. Bacio sam oko i nešto drugo na Luciana Mela, plejmejkera Monterreya. Imao je 300k nedeljno tamo. Odakle im te pare?
Postao je top target. Čarli je imao zadatak da trabunja o njemu preko medija i da ga nekako zajebemo da dođe. Monterrey nije hteo da ga pusti, ali je imao klauzulu od 37.5m. U tom trenutku sam imao negde oko 60m i mogao sam da ga priuštim.
Ali, Bepe u meni je odmah pogledao slobodne agente i tu video vremešne majstore fudbala. Draxler, James i drugi. Draxler je pacov mali, pa sam ga odmah precrtao. James. Želim Jamesa. Ali je mator i spor. Ali to je James. Melo je, ipak, 10 godina mlađi, pa sam ponudio čarobnu cifru i započeo pregovore sa njim. Pristao je na manju platu i preskočio Zid. #WelcomeMelo
Čekao sam da James smanji malo zahteve, pa da probam da dovedem i njega, ali su se pojavili Orlando, NYRB i Seattle, pa sam mu i ja ponudio ugovor. Izabrao je Atlantu i tako postao naš treći DP igrač. Doduše, potpsao sam ga samo na godinu i po dana jer planiram da posle toga DP ugovor ponudim moćnom Rivasu. Nisam se prošetao kroz ligu kao prošle godine. Rotirao sam igrače u odbrani i golmane i to nikako ne može da izađe na dobro. Još sam počeo da jedem govna i pravim neke taktike koje nemaju previše smisla i to mi se par puta obilo o glavu.

Za kraj - SP za klubove. Bio sam veoma motivisan jer sam prošle godine na nerealan način ispao u 1/4 od Montreala.
Ovoga puta nije bilo problema. Flawless victory, 7-0 protiv Al-Ahlya.
U 1/2 je pao i osvajač Copa Libertadores - San Lorenzo. Slavili smo sa 4-0.
Veliko finale. PSG. Dva puta zaredom su osvojili LŠ. Bavili su se načasnim radnjma i pred meč poslali ponudu za Konea. Kvota na njih je bila 1.25, na nas 10. Ipak, mi smo bili ti koji su stvarali šanse i odneli pobedu. 1-0 za titulu svetskog šampiona. Gol odluke postigao je Ramon Rivas. Ko drugi? Bog.

MLS Cup se igrao tek 1. januara. Na krilima uspeha iz Kanade smo zaplesali kao nikada do sada i ostvarili najubedljiviju pobedu u istoriji kluba. 8-0! Ramon Rivas je postigao 6. golova. Ramon. Rivas.

Слика

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=WgcovIu3k9o[/youtube]
Корисников грб
Gagi
SFM Hall Of Fame
Поруке: 12107
Придружен: 12 Апр 2011, 10:09
Место: Heimaey
Has thanked: 4 times
Been thanked: 29 times
Status: Није на вези

Порука од Gagi »

Слика
Корисников грб
Gagi
SFM Hall Of Fame
Поруке: 12107
Придружен: 12 Апр 2011, 10:09
Место: Heimaey
Has thanked: 4 times
Been thanked: 29 times
Status: Није на вези

Порука од Gagi »

Слика

MLS All-Stars ili Atlanta na steroidima, pitanje je sad.

Svakako bi bilo kul da zveknem BPL. Poslednji All-Star mladog Nikolića.

Bolje mog golmana da sam stavio na gol. Pu, šljam.

Слика
Последње учитавање од Gagi дана 08 Мар 2017, 13:26, учитано 2 пута укупно.
Корисников грб
Gagi
SFM Hall Of Fame
Поруке: 12107
Придружен: 12 Апр 2011, 10:09
Место: Heimaey
Has thanked: 4 times
Been thanked: 29 times
Status: Није на вези

Порука од Gagi »

Слика

Recap - 9th Season

Odigrah i devetu sezonu. Ovo je kraj puta. Dosta je bilo. Sve u svemu, sjajno iskustvo. Uspeo sam da stvorim giganta od kluba koji je na početku imao samo šest igrača i čekao pola godine na debi. Sada su apsolutni vladari u MLS, višestruki šampioni Severne Amerike i svetski prvaci. Sve je kulminiralo ove sezone. Svaki transfer, svaki trejd. Većina je došla za smešne pare i muke su bile sve to uklopiti u salary cap. Cap postoji da bi svi imali jednaku šansu za prvo mesto, da spreči dominaciju bilo koje ekipe. Mi smo opet uspeli u tome. Nismo se zadovoljili samo titulama u MLS, već smo polako, ali sigurno došli do statusa najjačeg kluba u CONCACAF zoni. Taylor, Rivas, Kone, Padilla, Keita, Atsu, Golden.... sve su to moja deca. Pa i ona prva generacija - Opara, Blake, Wood, Lindholm, Kjaer. Jebote, koliko je igrača prošlo kroz Atlantu. MELO! Čoveče, Melo! El General. Gospodar. Sprdao se kako je hteo. Lako je bilo Rivasu kada igra sa takvim majstorom. Haos, braćo. Neću više da palamudim, okačiću ss-ove koje su obeležili ovu sezonu, daleko najbolju u istoriji ovog kluba. Odbranjeni su svi trofeji, uzet je čak i Kup koji nam je nedostajao prošle godine. I ono što mi je posebno drago - ostao sam neporažen u MLS. To bi bilo to. Okrećem se nekim novim izazovima. Hvala što se pratili.

MLS Supporters' Shield

Eastern Conference

MLS Cup

Lamar Hunt U.S. Open Cup

CONCACAF Champions League


Champions League Final, 1st leg

Cruz Azul - Atlanta United 3-2

Champions League Final, 2nd leg

Atlanta - Cruz Azul 4-2

FIFA Club World Cup

1/4

Atlanta United - ES Tunis 4-1

1/2

Atlanta United - Atletico Madrid 2-0

Final

Atlanta United - Al-Ittihad (KSA) 4-1

Igrači koji su obeležili sezonu...

Melo, Kone, Rivas, Atsu, Lo Celso, Sosa, Guzman, Golden, Hall, Padilla
Последње учитавање од Gagi дана 09 Мар 2017, 01:55, учитано 4 пута укупно.
Корисников грб
shirajzl
SFM Hall Of Fame
Поруке: 1605
Придружен: 29 Авг 2011, 23:57
Место: Hrvatska
Status: Није на вези

Порука од shirajzl »

Što dalje, imaš neku ideju?
Корисников грб
луди
Manager
Поруке: 2604
Придружен: 25 Мај 2011, 23:30
Место: Filmski Grad
Status: Није на вези

Порука од луди »

Слика


Ramonov ćale.
Корисников грб
Gagi
SFM Hall Of Fame
Поруке: 12107
Придружен: 12 Апр 2011, 10:09
Место: Heimaey
Has thanked: 4 times
Been thanked: 29 times
Status: Није на вези

Порука од Gagi »

Nisam još odlučio di ću.

Ostaje žal što sam kasno skontao da Ramon ima brata koji igra u Meksiku. Mislim, regen ima burazera, ideš u penis.
Последње учитавање од Gagi дана 09 Мар 2017, 13:10, учитано 1 пут укупно.
Пошаљи Одговор

Повратак на “Menadžerska soba 17/18”